PDA

View Full Version : Bαγγελης64 part 2!!!!



Ταξιδευτής
01/03/2008, 09:38
Το δικο μου το μωρο ΔΕΝ θελει πλυσιμο, αλλα στην καλη παρεα ποτε δεν λεει οχι! :cool:

Ετοιμαζε γαντια, κρανος, μποτες (και σε ενα καφεδακι δεν θα πω οχι) και ερχομαι! :evil:

:wave2:

vangelis 64
01/03/2008, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Το δικο μου το μωρο ΔΕΝ θελει πλυσιμο, αλλα στην καλη παρεα ποτε δεν λεει οχι! :cool:

Ετοιμαζε γαντια, κρανος, μποτες (και σε ενα καφεδακι δεν θα πω οχι) και ερχομαι! :evil:

:wave2: Νάτα....που΄'σαι Νίκο...όπως θά'ρχεσαι κάνε μια στάση στο Δαφνί και αγόρασέ μου ένα ζουρλομανδύα σε παρακαλώ πολύ.:cry: :cry:

gcrook
01/03/2008, 11:19
Βαγγελη μην επαναπαυεσαι ποτε δεν ξερεις απο που θα σουρθει:D

[οριζοντας απομιμηση]
Δεν λεω σιγουρα για το αλλο ΣΚ γιατι ΔΕΝ θα κατεβω τοτε,και σιγουρα παντως οχι το Σαββατο 8 του μηνος,πιο πιθανο θα ηταν για Κυριακη 9 αλλα ειπαμε μαλλον οχι:D :D :smokin: :smokin:
[/οριζοντας απομιμηση]

Αλλα καλου κακου κουρδιζε εκεινη την maple red και ετοιμασε και κανα midi...

vangelis 64
01/03/2008, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Βαγγελη μην επαναπαυεσαι ποτε δεν ξερεις απο που θα σουρθει:D

[οριζοντας απομιμηση]
Δεν λεω σιγουρα για το αλλο ΣΚ γιατι ΔΕΝ θα κατεβω τοτε,και σιγουρα παντως οχι το Σαββατο 8 του μηνος,πιο πιθανο θα ηταν για Κυριακη 9 αλλα ειπαμε μαλλον οχι:D :D :smokin: :smokin:
[/οριζοντας απομιμηση]

Αλλα καλου κακου κουρδιζε εκεινη την maple red και ετοιμασε και κανα midi... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Τα midi έχουν πλουτίσει....Stairway to Heaven,Call me the breeze(Skynyrd version)Sweet home Alabama,Free bird,Roadhouse blues,Love me two times,Riders on the storm...και διάφορα άθλια και βρωμερά δωδεκάμετρα...:smokin:

Άντε,ξεκουβάλα!!!

gixxerpap
01/03/2008, 11:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Το δικο μου το μωρο ΔΕΝ θελει πλυσιμο, αλλα στην καλη παρεα ποτε δεν λεει οχι! :cool:

Ετοιμαζε γαντια, κρανος, μποτες (και σε ενα καφεδακι δεν θα πω οχι) και ερχομαι! :evil:

:wave2:


εσυ φροντισε να σφιξεις ολες τις βιδες πριν φυγεις, μην αρχισουν και σταζουν λαδια γιατι μπορει να περασουν κι αλλες μηχανες....:look:

αντε μη κατεβασω ρολλα απο τωρα.....τι λιακαδα ειναι αυτη... θα βαλω τα κλαμματα......:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

vangelis 64
01/03/2008, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
εσυ φροντισε να σφιξεις ολες τις βιδες πριν φυγεις, μην αρχισουν και σταζουν λαδια γιατι μπορει να περασουν κι αλλες μηχανες....:look:

αντε μη κατεβασω ρολλα απο τωρα.....τι λιακαδα ειναι αυτη... θα βαλω τα κλαμματα......:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: Σε παρακαλώ πολύ να κάτσεις εκεί που είσαι.:mad: :mad:
Είμαι σε κρίσιμη ηλικία.:p

Ταξιδευτής
03/03/2008, 15:38
Τελικα η βολτα του Σαββατου εξελιχθηκε σε μινι-μοτοεκδρομη παρεα με τον Βαγγελη Sogoku και βεβαια οικοδεσποτη τον παντα χαμογελαστο και εξαιρετικο φιλο Βαγγελη!!! :beer: :beer: :beer:

Βαγγελαρα, μπορει να μην κατσαμε πολυ αυτη τη φορα αλλα υποσχομαι την επομενη να ερθουμε για πολυ περισσοτερο! :beer:

Ο Πορος με τετοιο ανοιξιατικο καιρο ηταν καταπληκτικος παντως.... :cool:


122642

Ταξιδευτής
03/03/2008, 15:39
Πραγματικα ηταν ενα ονειρο... :cool:
Τυχεροι οσοι ζουν σε τετοια μερη! :beer:


122643

Ταξιδευτής
03/03/2008, 15:39
Τι κοιτατε κυριος;;; :confused: :confused:


122644

Ταξιδευτής
03/03/2008, 15:41
Μια φωτο απο το ....χαλια* μερος που κατσαμε για καφεδακι μαζι με τον Βαγγελη! :cool:

* (ξερετε, το κρασι παλιο, το χαβιαρι μαυρο κλπ κλπ) :lol:


122645

Ταξιδευτής
03/03/2008, 15:41
:smokin:


122646

vangelis 64
03/03/2008, 17:23
Το παραπάνω Σαββατιάτικο ηλιοβασίλεμα βρήκε τον τούς δύο ταξιώτες πεινασμένους και το φλώρο που γράφει,διψασμένονε.
Μόλις είχα γυρίσει από το Σοφικό(εκεί στίς βαρετές ευθείες τής Επιδαύρου)καβάλα σ' ένα ζευγάρι Μαρκεζίνι-όχι τον χουντικό,Ιταλοί πρέπει νά'τανε-μια άβολη και άχαρη σέλα,ένα σετ Τερμονιόνι που σού σπάγαν το κεφάλι μέσα στο κράνος,μια ζελατίνα νά'χαμε να λέγαμε,κάτι κλιπόν κρυμμένα κάτω από το....ρεζερβουάρ είν' αυτό είπαμε;...και όλα αυτά,μαζί μ' έναν χαλασμένο(παίρνω όρκο)κινητήρα,που έκανε τούς αντίθετα διερχόμενους μοτοσυκλετιστές να μού παίζουν τα φώτα για να κόψω,φοβούμενοι πως όπου νά'ναι θα σπάσει.

Τέλος πάντων,αφού ο άνθρωπος με παρακάλαγε να το κάνω βόλτα τι να πω,όχι;Οι φίλοι στα δύσκολα φαίνονται άλλωστε.Κομμάτια να γίνει....
Και έγινε!Όχι το μηχανάκι,εγώ!Ήταν η πρώτη φορά που ανέβαινα σ' ένα τέτοιο SB και ούτε μπορώ ούτε θέλω να προσπαθήσω να περιγράψω πώς αισθάνθηκα αυτή τη μία ώρα.
Να σάς πω ότι σταμάτησα για τσιγάρο,έτσι να το χαζέψω λίγο,και δεν είχα πάρει τα τσιγάρα μου μαζί.Να ξαναπώ ότι γύρισα διψασμένος και κοπάνησα ένα σφηνάκι ουίσκυ,ποτό που δεν συμπαθώ καθόλου.
Α!Να μην ξεχάσω την αναφορά στο μπροστινό και τα φρένα του 999...Νίκο...:a016: :a016: μού χρωστάς δύο σφραγίσματα.:lol: :lol: Ε να...ήθελα να δώ αν τα φρένα ήταν το ίδιο χάρβαλα με τα παραπάνω αξεσουάρ τού Ducati.

Βαγγέλη,σ'ευχαριστώ για την παρέα(μπορείς να μού σπάσεις όποιο πόδι θες):lol:
Νίκο....κάνεις έρωτα παραφύσιν με τον κάθε τυχόντα.:rotflmao:
Και άσ'τα ηλιοβασιλέματα και βάλε μία το χρέπι σου να το ξαναδώ.:D
Κοορίτσια,είμαι βαθύτατα συγκινημένος καθώς εχθές.....δε λέω τίποτα,θα τα πουν τα άλλα καθάρματα.:blush: :beer: :beer:
:a23: :a23: :a23: :a23: :a23:

p@nos
03/03/2008, 17:57
Ρε Βαγγελη μη μας κρατας σε αγωνια...

:blush: :blush: :blush:




για πε...

vangelis 64
03/03/2008, 18:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
Ρε Βαγγελη μη μας κρατας σε αγωνια...

:blush: :blush: :blush:




για πε... Δυσκολεύομαι γιατί δεν μπορώ να τα βάλω όλα σε τάξη αλλά,πίστεψέ με,θα είναι καλύτερα όταν γράψουν τα καθάρματα,όπως προείπαμε βεβαίως βεβαίως.:rotflmao: :rotflmao: :wave2:

Tropeas
03/03/2008, 22:21
και εκεί που φύγαν τα παιδιά....:rolleyes: :winka:

Tropeas
03/03/2008, 23:34
εγω πηγμένος 21 μέρες σερί με δουλειά άγχος γυναίκες και παιδιά...
ο Θωμάκος με καινούρια λάστιχα για στρώσιμο και ανάγκη για λίγους και καλούς...
βρεθήκαμε εκεί...που? στον Πόρο φυσικακαι στον Βαγγέλη!
ήταν κατι που έπρεπε να χα κάνει καιρό... δεν είχα ξαναπάει, είχα ακούσει τα καλυτερα,
είχα χάσει τα καλύτερα... όμως ήθελα να πάω με ηρεμία... χαλαρα...
να πάω και να νοιώσω την ομορφιά του νησιού , της γαλήνης των ανθρώπων αυτών !


Ξεκίνησε λοιπόν κατα τις 10 το πρωί ο Θωμάς με το Sprint , και (για να είμαι σίγουρος ότι θα τον προλάβω) , μια και δουλευα κιολας Κυριακάτικα... να ξεκινήσω και γω στη 1 με το παπί...
ναι ναι...
όπως ακούσατε , με το πανέμορφο , μπλε Suzuki Address μου...
που όχι μόνο το έκανε άνετα (δεν πιάστηκα)
γρήγορα (90 ευθεια και στροφή ...δεν κλεινεις γκάζι)
και οικονομικά (350χλμ 13? τέρμα γκάζι)

μετά απο τόσο καιρό αμήχανος λοιπόν ,
και πλεον με τον καιρό να με εκνευρίζει με την υπερβολική του ομορφιά,
είπα να βάλω τις σκέψεις μου στον δρόμο , σε μια σειρά όπως έκανα παλιά...
και μέχρι να αρχίσω να καταλαβαίνω θα χω φτάσει,
έτσι και έγινε!
μετά τα πρώτα χιλιόμετρα επαρχιακού απο τη Ελευσίνα και όντας στο κλειστό στροφιλίκι πριν την Πέραμο βρήκα τον εαυτό μου πάνω σε δίκυκλο ξανΑ~!
άλλωτε επιθετικά στην στροφή, με τι? με παπί, άλλωτε χαλαρά στις ευθείες απολαμβάνοντας την φύση και το τοπία , το αεράκι και τον ήλιο, τον ήχο του κινητήρα, την απαλή αίσθηση του γκαζιού, το τράβηγμα... το φευγιό...

το μυαλό μου εκεί ψηλά, το συναίσθημα? αν πω ότι έκλαιγα σε όλο τον δρόμο θα ναι λίγο...
ενας απίστευτος αναπολιστικός πόνος και μια ασυγκράτιτη χαρά... 2 ακραία συναισθηματα, μια συνεχής ανατριχίλα πάνω στο παπάκι...
όμως γνωρίζουμε απο που ερχόμαστε και που θέλουμε να πάμε... και υπάρχουν προτεραιότητες που εμείς αναδιοργανώνουμε με τους καιρούς, κάνοντας μικρές αλλαγές για να έρθει και η μεγάλη...
θα ρθει πάλι , δεν είναι μακρυά, και όποτε θέλω πάλι να το νοιώσω , θα το νοιώσω,
και όταν γίνεται έτσι λίγο, μετά απο καιρό επιλεκτικά , η αξία είναι φοβερή,
η αίσθηση πραγματική και αληθινή,
και όχι και τόσο εγωιστική και υλιστική , στο όριο της υπερβατικότητας...

τι σας λέω τώρα εεΕ?

όποιοι μπορούν να καταλάβουν , είναι αυτοί που ταξιδεύουν πραγματικά με μηχανη , και δεν οδηγούν απλά, πιστεύω...

φτάνω πλέον στα Ισθμια και στην βυθιζόμενη γέφυρα όπου και περιμένω ένα τεταρτάκι να περάσει πλοίο...

απλά Φοβερά...


122694

Tropeas
03/03/2008, 23:38
φοβερά να είσαι μόνος , και όμως να μην αισθάνεσαι μοναξιά...
να είσαι μόνος και να χεις βρει πραγματικά τον εαυτό σου...
να σε ελεύθερος και όμως τόσο δεσμευμένος απο τις σκέψεις του μυαλού σου!
και εκεί που όλα σου φαίνονται τόσα πολλά , είναι απλά, και τόσο λίγα!


122695

Tropeas
03/03/2008, 23:48
και εκεί που όλα έχουν βυθιστεί....
...γίνονται πάλι ενεργά, προσβάσιμα και λυτρωτικά!


122696

Tropeas
03/03/2008, 23:57
Με αυτά και με αυτά...
και αφού πλέον διασκεδάζουμε την διαδρομή νομίζοντας ότι έχουμε μια μεγάλη μηχανή,
πηγαίνοντας με την τελική του οχήματος σε ευθείες και στροφές,
στριβοντας σαν να ειμαστε πίστα, και φτανοντας το σημειο να νοιωσουμε την στρεβλωση ,
και το μπρος πισω να μας λεει οτι ποιο κατω ΔΕΝ πάει, χωρις αυτό να μας φοβιζει καν...
χαιρετάμε συναδέλφους που ήδη ειχαν ξεκινήσει τον δρόμο της επιστροφής απέναντί μας!
και τσουπ, βρε που φτάσαμε...

Tropeas
03/03/2008, 23:59
...


122698

Tropeas
04/03/2008, 00:11
και πλεον αναρωτιόμαστε ... και τώρα τι?
σκέψη σημείου που περνάμε,
σκέψη τόπου που πηγαίνουμε,
καλός δρόμος λένε...
για να δούμε...
τελικά πέραν του καλογραμμένου και πλατυ δρόμου,
και περαν του τοπίου,
μόνο και μόνο τα χωριουδάκια με το πράσινο τριγύρο μόλις φτάσεις στην τροιζήνα και στο ύψος του επίπεδου της θάλασσας σε ταξιδεύουνε ...
και πάλι δεν προλαβαίνουμε να σκεφτούμε και να μυρίσουμε την φύση στο ξεκίνημα της άνοιξής της πολύ...
και ??? να και η παντοφλίτσα για απέναντι!


122700

Tropeas
04/03/2008, 00:16
Ο Γαλατάς υπέροχος, μικρό χωριουδάκι δίπλα στην θάλασσα χτυσμένο αντικρυστά...


122701

Tropeas
04/03/2008, 00:18
...απο τον υπέροχο Πόρο!


122702

Tropeas
04/03/2008, 00:21
το ... μαγαζί... συμπόσιο! (http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A3%CF%85%CE%BC%CF%80%CF%8C%CF%83%CE%B9%CE%BF_(%CE%A0%CE%BB%CE%B1%CF%84%CF%89%CE%BD%CE%B9%CE%BA%C F%8C%CF%82_%CE%B4%CE%B9%CE%AC%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%BF%CF%82))
ένας διάλογος μεταξύ έρωτα και φιλοσοφίας ζωής...


122703

Tropeas
04/03/2008, 00:23
οι άνθρωποι?
ΔΙΚΟΙ μας... και ας μην τους έχουμε ξαναμιλήσει,
μιλάνε οι ψυχές οι μελωδίες και τα πρόσωπα!


122704

Tropeas
04/03/2008, 00:27
Ευχαριστώ πολύ...
απλά ,
θα τα ξαναπούμε,
σίγουρα ! και θα τα λέμε! :wave2:
με τέτοιους στίχους...
ΥΓ.Ζήκας Βαγγέλη :winka:


122705

Tropeas
04/03/2008, 00:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Αλλα καλου κακου κουρδιζε εκεινη την maple red και ετοιμασε και κανα midi... αυτη η κιθάρα , ....αχχχχ
την άκουγες ανατρίχιαζες... και σε έκανε να κλαις!

apav
04/03/2008, 15:56
Μπράβο παίδες! :beer:

Tropeas
04/03/2008, 16:16
ο Θωμάς που είναι?
:confused:

p@nos
05/03/2008, 01:31
@ vaggelis64 (http://www.youtube.com/watch?v=F5RGpQmWtTI)


ελπιζω να σ'αρεσει,αν και ειμαι σιγουρος...




:beer: :beer: :beer:


να οδηγας την ιταλιδα και να ακους αυτη τη μουσικη...

Ζεύκας
05/03/2008, 02:22
Νικόλα, Σουντόκου:a01: ,Λάμπρο, Θωμά μπράβο! Πάντα τέτοια!

:beer: :beer: :beer: :beer:


Ρε ψεύταρε Βαγγέλα την Ιταλίδα δεν την είχες οδηγήσει τον Οκτώβρη? :mad: :p :lol: