PDA

View Full Version : Attika Cup 2008 - 1ος αγώνας: Κερατέα 2 Μαρτίου - ΣΥΖΗΤΗΣΗ



Σελίδες : [1] 2

dirtbird
02/03/2008, 20:13
Ότι σχετικό με τον αγώνα εδώ.

Light moderation thread ;) :lol: :lol:

iatrodikastis
02/03/2008, 21:09
Τι να πει μιά φτωχή πλην τίμια μεταλλιούχος σκουπίτσα.:rotflmao:



Η διαδρομή είχε πολλή σκόνη και η δουλειά μας δύσκολη.:lol:


Η παρέα με φοβερή αίσθηση του χιούμορ,το καταφχαριστήθηκα.:beer:


Μορφή ο kostasyz με το υπερηχητικό του xr.

Εμπειρος ο dirdbird με κουπίτσα 3ης θέσης στην Ε3.

Ο Gaser φιγουράρει στην δεύτερη θέση της Ε3 και χάρηκα που τον γνώρισα καλύτερα.

Από stoybi και geotriada περιμένω νέα από τους ίδιους μιλήσαμε λίγο.Κώστα τελικά ο κουμπάρος βρέθηκε?:confused:

και γιά το τέλος,ο καλύτερος,ο μόνο δύσκολα,ο τρομερός στην πρώτη του εμφάνιση...zubitos ,άξιος στην ΕΤ.


Τι να πω όμως γιά το θηρίο που ακούει στο όνομα KaTaNaS,έβγαλε 1,5 κύκλο με σκασμένο λάστιχο και χωρίς κόντρα με το 640.:a19:


ΥΓ.Αν ξέχασα κάτι είναι από την ένταση θα επανέλθω.

MikeG
02/03/2008, 21:10
:beer: :beer: :beer:

zubitos
02/03/2008, 21:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Ότι σχετικό με τον αγώνα εδώ.

Light moderation thread ;) :lol: :lol:



Εεε αφού είναι Light moderation thread ας αρχίσει το spam. :D


Κατ'αρχήν συγχαρητήρια στον dirtbird για την ανοδό του στο βάθρο(3ος Ε3) :a18:
από τι δείχνει ο Βρωμόπουλος,φέτος θα πρωταγωνιστησει στην κατηγορία του.

Συγχαρητήρια σε stoybi,julius και geotriada που είναι πλέον κλασσικές δυνάμεις στον χώρο.:beer:


Συγχαρητήρια στον kostasYZ που με το ΧRαki αφήνει τον κόσμο με το στόμα ανοιχτό
στο πέρασμά του αφού με ένα μηχανάκι που δεν συγκρίνεται με τον ανταγωνισμό καταφέρνει
να είναι ανταγωνιστικός.(που να είχε και το YZ)

:a23:


Συγχαρητήρια σε μένα που μετά απο 5 μηνες απασχόλησης με το χώμα πήρα την απόφαση να τρέξω και να τερματίσω εναν αγώνα enduro.:blush:

Συγχαρητήρια στον squirrel που δούλευε μέχρι τις 03:00 την νύχτα και παρόλα αυτά
ήρθε να τρέξει ξενύχτης.

:a1:


Πολλά μπράβο σε (ιατροδικαστή,Μάριο,χωμάτινο και παπασούζα) που σκούπισαν το μέρος. :smilea:

Πολλά μπράβο σε mpou και jasondakar που θυσίασαν την κυριακή τους
για να εμψυχώσουν εμάς. :beer:

Και τέλος ενα απίστευτο :a19: στην κτηνώδη δύναμη του Κατάνα που έβγαλε ενάμιση
γύρω με κλαταρισμένο ελαστικό με αυτό το μηχανάκι χωρίς κόντρα στην ζάντα
:eyepop: και χωρίς ταιραπ:eyepop:

zubitos
02/03/2008, 21:20
Y.Γ πολλά ευχαριστώ στον ιατροδικα που όλους αυτούς τους μήνες με πηγαινοφέρνει
με το τρειλερ.:beer: :beer:

steve22
02/03/2008, 21:45
Δεν είδα τα τελικά αποτελέσματα αλλα πρέπει να είμαι ΠΡΩΤΟΣ!!! ...απο το τέλος:sad:
Το γόνατο δέν λέει να ξεπρηστεί και πονάει αρκετά..
τελικά τα εντούρα δεν είναι αδιάβροχα!! Συγχαρητήρια σε όλους και ιδιαίτερα σε dirtbirt kai Gaser για τις επιτυχίες τους και βεβαίως-βεβαίως στο θηρίο τον Katana.

zubitos
02/03/2008, 21:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από steve22
Δεν είδα τα τελικά αποτελέσματα αλλα πρέπει να είμαι ΠΡΩΤΟΣ!!! ...απο το τέλος:sad:
Το γόνατο δέν λέει να ξεπρηστεί και πονάει αρκετά..
τελικά τα εντούρα δεν είναι αδιάβροχα!! Συγχαρητήρια σε όλους και ιδιαίτερα σε dirtbirt kai Gaser για τις επιτυχίες τους και βεβαίως-βεβαίως στο θηρίο τον Katana.

τι έγινε με το μηχανάκι???

iatrodikastis
02/03/2008, 21:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από zubitos
Y.Γ πολλά ευχαριστώ στον ιατροδικα που όλους αυτούς τους μήνες με πηγαινοφέρνει
με το τρειλερ.:beer: :beer:


Tιμή μου.:rotflmao:

jasondakar
02/03/2008, 21:57
δωστε νουμερα οσοι τρεχαν να μπουν φωτος (το λεω για να μην κανω κανα λαθος):wave2:

zubitos
02/03/2008, 22:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar
δωστε νουμερα οσοι τρεχαν να μπουν φωτος (το λεω για να μην κανω κανα λαθος):wave2:


677

122

233

275

35

393

533

202

33

παίζει να ξέχασα και κανένα.

iatrodikastis
02/03/2008, 22:06
22

23

24

steve22
02/03/2008, 22:06
Ευτυχώς δουλεύει. Επεσε (δηλ. το έριξα) μέσα στα νερά με τον κινητήρα να δουλέυει (ευτυχώς ρελαντί). Αφού με δυσκολία το έβγαλα στην ακτή, έβαλα το μπουζί και έριξα 5-6 μανιβελιές να φύγουν τυχών νερά απο τον κύλινδρο. Ομως, και το μυαλό μου είχε πάρει νερά και για κανα πεντάλεπτο έριχνα μανιβελιές χωρίς να έχω στραγγίξει το φίλτρο αέρα το οποίο ήταν μπλούμ. Έπειτα, έσκαγε που και που αλλα έσβηνε αμέσως. Τότε μου έκοψε οτι πρέπει να αδειάσω την έξάτμιση απο τα νερά.
Σταμάτησα τον geotriada και με βοήθησε να το σηκώσουμε σούζα, πρέπει να έβγαλε 300-400ml νερού!!! Μετά απο αρκετές μανιβελιές με το χτυπημένο γόνατο πήρε, φτύνοντας και άλλα νερά απο την εξάτμιση. Έφτασα στο ΣΕΧ με 26 λεπτά καθυστέρηση.
Μετά τον ανεφοδιασμό δεν πήρε εύκολα μπροστά οπότε σίγουρα θέλει ένα καλό κοίταγμα (συμβουλές ευπρόσδεκτες και καλοδεχούμενες)

STOYBI
02/03/2008, 22:08
Πολλα μπραβο στον Σωτηρη για την τριτη θεση στην Ε3...!!!:D

Πιο πολλα μπραβο στον Σταυρο καθως καταφερε να τερματισει τον Αγωνα με τον "κουτσο γοριλα" (χωρις κοντρα μαλιστα ...!) :D Αλλα το ελαφρυ πια του φωναζει απο μακρυα..!!
Ενδιαφερον θα ηταν αν του εκανε η οργανωση μια κατηγορια δικια του απο τον επομενο αγωνα ( καθως απο οτι ακουσα τωρα τελευταια αυτο το ειδος κατηγοριας φοριετε πολυ...!!)

Αποστολη η παρθενια εσπασε ετσι...??? :winka: :beer:

Κατα τα αλλα...... Εξυπνη η "παγιδα" της οργανωσης σχετικα με τον πολυ χαλαρο χρονο στο σεχ 1 και τον αρκετα σφιχτο στο σεχ 2...!!
Αποτελεσμα... Μπολικα καπελακια και καπελαδουρες απο οποιους διαλεξαν να πανε χαλαρα στο 2ο σεχ νομιζωντας οτι η χαλαροτητα των χρονων τους εδινε αυτη την δυνατοτητα( Σε αυτους μεσα και εγω..!)
Αλλα στα + τελικα ο απολαυστικος δευτερος κυκλος και η πιεση που δεχομασταν στην διαδρομη 1ου και 2ου σεχ ( φοβουμενοι τον κινδυνο νεου καπελου..) :D

Ειδικες...:sick:

Μια απο τα ιδια ..... Ειδικες που σχεδον καμμια αλλη ταχυτητα εκτος απο την πρωτη ( κατα το μεγαλυτερο μερος τους ) δεν εχουν τον λογο μονο βαρετες μπορουν να χαρακτηριστουν για οδηγους και πολυ περισσοτερο για θεατες...... Με εξαιρεση περυσι τις κονιστρες και το Σοφικο η οργανωση επιμενει σε αυτο το ειδος ειδικων και μονο......

Υγ Πετροοοο...............:cry: Ξεχασα τον κουμπαρο ρεεεεε............... :cry:

:lol: :lol:

ARISPEED1
02/03/2008, 22:10
bravissimo katanas !τελικα ειναι θηριο ο ανθρωπος !Δεν ερχοσουν να παρεις το 400 μου να τους κανεις να παραμιλανε ολους !τοχει φαει η αραχνη το ερμο!

STOYBI
02/03/2008, 22:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από steve22
Ευτυχώς δουλεύει. Επεσε (δηλ. το έριξα) μέσα στα νερά με τον κινητήρα να δουλέυει (ευτυχώς ρελαντί). Αφού με δυσκολία το έβγαλα στην ακτή, έβαλα το μπουζί και έριξα 5-6 μανιβελιές να φύγουν τυχών νερά απο τον κύλινδρο. Ομως, και το μυαλό μου είχε πάρει νερά και για κανα πεντάλεπτο έριχνα μανιβελιές χωρίς να έχω στραγγίξει το φίλτρο αέρα το οποίο ήταν μπλούμ. Έπειτα, έσκαγε που και που αλλα έσβηνε αμέσως. Τότε μου έκοψε οτι πρέπει να αδειάσω την έξάτμιση απο τα νερά.
Σταμάτησα τον geotriada και με βοήθησε να το σηκώσουμε σούζα, πρέπει να έβγαλε 300-400ml νερού!!! Μετά απο αρκετές μανιβελιές με το χτυπημένο γόνατο πήρε, φτύνοντας και άλλα νερά απο την εξάτμιση. Έφτασα στο ΣΕΧ με 26 λεπτά καθυστέρηση.
Μετά τον ανεφοδιασμό δεν πήρε εύκολα μπροστά οπότε σίγουρα θέλει ένα καλό κοίταγμα (συμβουλές ευπρόσδεκτες και καλοδεχούμενες)



steve22... Που επεσες ..??? :confused:

STOYBI
02/03/2008, 22:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από zubitos
677

122

233

275

35

393

533

202

33

παίζει να ξέχασα και κανένα.

311 Τον τριμεγιστο....! :winka:

dirtbird
02/03/2008, 22:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από zubitos
677

122

233

275

35

393

533

202

33

παίζει να ξέχασα και κανένα.

31 (sugar), ο πιο γρήγορος της κατηγορίας (περισσότερα later).

steve22
02/03/2008, 22:23
Στον 2ο κύκλο πρίν απο το 2οΣΕΧ λίγο πρίν τελειώσει το ποτάμι είχε σήμα για στροφή αριστερά (διαγώνιο ανέβασμα στο πρανές) ε, δεν το είδα εγκαίρως (είμαι αδικαιολόγητος αφου ήταν 2ος κύκλος..) και πήγα ευθεία φρεναριστός οπου υπήρχε ένα μικρό καταρρακτάκι με βάθος νερου περίπου 70 πόντους. Επειδή φρέναρα δυνατά έπεσα με τη μούρη και έφαγα καπάκι (άν υπήρχε κάμερα θα ήμουν στα Highlights του έτους). Μπορεί να ήταν αστείο απο έξω αλλα το μηχανάκι βούλιαξε και εγώ βράχηκα μέχρι τον λαιμό. Και μιλάμε για βρωμόνερα, πολύ μπόχα.
Το γαμώτο είναι οτι στον πρώτο κύκλο ήμουν ακαπέλωτος..
:bawl:

STOYBI
02/03/2008, 22:32
Αλλον εναν ειδα και εγω αλλα αυτος ( πρεπει να προλαβε να φρεναρει αφου μεν του επεσε ο μπροστινος τροχος αλλα εκατσε με το καρτερ..) :rolleyes:

Λαδια αλλαγη ( και μαλλον οχι μια αλλαγη μονο ) , Μπουζι , ανοιγμα καρμπυλατερ υποχρεωτικα ( και γρηγορα ) :rolleyes:

:beer: :beer:

:wave2:

jasondakar
02/03/2008, 22:34
iatrodikas kai zubi.


122438

jasondakar
02/03/2008, 22:34
ΚΑΤΑΝΑS


122439

jasondakar
02/03/2008, 22:35
KOSTAS YZ AND XR:lol:


122440

steve22
02/03/2008, 22:35
Thanks zubitos, για το καρμπυρατέρ δεν το είχα σκεφτει..

jasondakar
02/03/2008, 22:36
GEOTRIADA


122441

jasondakar
02/03/2008, 22:38
ANEFODIASMOS DIRTBIRD & JULIUS


122512

jasondakar
02/03/2008, 22:39
ELEGXOS GIA 2H EIDIKI


122513

jasondakar
02/03/2008, 22:40
KAI H KALYTERH POY TRABIKSA
:smokin:


122514

jasondakar
02/03/2008, 22:41
οποιος της θελει σε κανονικο μεγεθος στελνει το mail του με πμ:wave2:

rsp
03/03/2008, 00:10
:a19:

kordix
03/03/2008, 09:43
Συγχαρητήρια σε όλους για τον τερματισμό. Σε ένα αγώνα εντούρο το πιο σημαντικό είναι να τερματίσεις αλώβητος οδηγός + μηχανή.

Πολλά συγχαρητήρια στους κυπελλούχους, πάντα τέτοια και καλή συνέχεια.

Μπράβο στον Αποστόλη που τόλμησε και το ευχαριστήθηκε πολύ. Ελπίζω στον επόμενο αγώνα να γίνουμε περισσότεροι...

Πολλά μπράβο στον ΚΑΤΑΝΑ και από μένα που έβγαλε με λάστιχο τη διαδρομή και με τέτοιο μηχανάκι. Πρέπει στην Αυστρία να του κάνουν άγαλμα...

Μπράβο στον GEOTRIADA που το ευχαριστήθηκε πολύ. STEEVE22 κρίμα αλλά με το ταλέντο και την αντοχή σου στο Λουτράκι παίξε δυνατά και σε βλέπω με κούπα.


Επειδή ξέρω την περιοχή, μπορώ να πω ότι κάθε κομμάτι που είχε ενδιαφέρον μπήκε στον αγώνα. Δεν μπορούσε να γίνει κάτι καλύτερο. Αν είχε βρέξει θα ήταν σούπερ, προσωπικά όμως το ευχαριστήθηκα ειδικά τη δεύτερη γύρα. Έφαγα και γω καπέλο στο ποτάμι στην πρώτη γύρα κάτι που οφείλεται καθαρά στην έλλειψη πείρας αφού δεν είχα καν ρολόϊ μαζί μου. Στην δεύτερη γύρα όμως λύσσαξα και πέρασα καλά. Άλλωστε αυτό δεν είναι το ζητούμενο;

Οι ειδικές ήταν λίγο περίεργες. Η πρώτη μου άρεσε πολύ και ο συνδυασμός της με το ποτάμι που έκοβε χέρια ήταν ίσως το πιο ωραίο κομμάτι.
Η δεύτερη ειδική θα μπορούσε να ήταν λίγο πιο ανοιχτή και με κανονικά άλματα και όχι σκάματα.

Συνολικά πάντως ήταν καλή προσπάθεια.

dirtbird
03/03/2008, 12:47
:smilea: :smilea: :smilea: :smilea: :smilea:

dirtbird
03/03/2008, 12:51
Prime minister - τέλειες γραμμές :cool: :cool:


122588

dirtbird
03/03/2008, 13:03
Stou - earth mover


122599

dirtbird
03/03/2008, 13:15
Julius - chainsaw power:beer: :beer:


122608

dirtbird
03/03/2008, 13:17
:smilea: :smilea: :smilea:

KaTaNaS
03/03/2008, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από ARISPEED1
bravissimo katanas !τελικα ειναι θηριο ο ανθρωπος !Δεν ερχοσουν να παρεις το 400 μου να τους κανεις να παραμιλανε ολους !τοχει φαει η αραχνη το ερμο!


:look:

:a018: :a018: :a018:

dirtbird
03/03/2008, 13:22
KostasYZ - splish splash :eyepop:


122610

KaTaNaS
03/03/2008, 13:39
και τα δικα μου συγχαρητηρια σε όλους όσους παρεβρεθησαν αγωνιζόμενους και μή!

κι εγω κλασσικα ξενυχτης μιας και κατα διαβολικη συμπτωση παντα τελευταια μερα θα μου συμβουν ολα τα περιεργα οποτε και 1 η ωρα της παραμονης εφτιαχνα τα φοντα και τους αριθμους!

οδικώς μεχρι Κερατεα, βλεπω όλους τους γνωστους (δυστηχως γεοτριαδα δεν συστηθηκαμε, το ιδιο και γκασερ αν και καθομασταν διπλα Διπλα...)

την επομενη ισως πρεπει να στησουμε σταντ μοτο.γρ

ξεκινησα με αγχος... ρυθμησα το ρολοϊ του ΙΜΟ βαση της διοργανωσης για να ελεγχω τον χρονο... και κατα διαβολικη συμπτωση πριν το πρωτο ΣΕΧ εκει στις φυτευτες πετρες ξεκινησε απεργια!

οποτε αγχωμενος προσπαθουσα να κρατησω ρυθμο , να πιεσω και να μην αφησω τους λοιπους να μου φευγουν απο τον οριζοντα...

εφθασα με 15 λεπτα προπορεια στο 1ο ΣΕΧ και αππο την μια ανακουφιστηκα απο την αλλη προπσαθουσα να συνελθω απο το ξαφνικο "καψιμο" που εφαγα στους μυες!

τεσπα μη γνωριζοντας τον κανονισμο προφανως καλα νομιζα οτι η μεση ωριαια αναμεσα στα ΣΕΧ ειναι κοινη, οποτε και χαλαρωσα ρυθμους εφαγα και 2 εξοδους με επερχομενα κολληματα σε γκρεμια και το πρωτο καπελακι των 6 λεπτων ηρθε!

με τα λιγα με τα πολλα μου σκασε και το πισινο (αποδειχτηκε πως ηταν πρόκα) και πλεον δεν κυνηγουσα τιποτα εκτος του τερματισμου που μεταξυ μας δεν περιμενα, κυριως απο το πισω λαστιχο μιας και δεν ειχα κοντρα και οποια προσπαθεια δεσιματος τακουνιων με ακτινες με καλωδια αποβηκαν ακαρπες...

κουραστηκα αλλα μου αρεσε...

συνεχεια με σκεψεις και προβληματισμους σε λιγο

dirtbird
03/03/2008, 13:40
KaTaNaS - doing his 6 richter impersonation :bigcry: :bigcry:


122613

dirtbird
03/03/2008, 13:45
sugar - business as usual (flying:smilea: )


122614

KaTaNaS
03/03/2008, 15:47
πιστεύω πως το επιπεδο δυσκολίας του συγκεκριμένου αγώνα ήταν αντιπροσωπευτικο για τους ΑΤΤΙΚΑ εντουρο αγωνες

εντουρο για όλους, προπονημενους και μή...

Όρθιοι όλοι και καλά να περνάμε! καθως και να ανακαλυπτουμε και διευρυνουμε τα ορια μας!

:wave2: :wave2: :wave2:


επισης λιγα λογια απο καποιον που ετρεξε για πρωτη φορά προς τους εν δυναμη αγωνιζόμενους που προερχονται απο τον χωρο του ραλλυ! (Μαριος8 και λοιποί)

σκουπησα τον αγωνα της μαλακασας του 06' και ειδα οτι ειναι βατο το επιπεδο δυσκολίας!

περσι δεν μου εκατσε, φετος τα καταφερα!

τα χιλιομετρα θα σας φανουν σχεδον αστεία... ο δευτερος κυκλος καταπίνεται πολύ γρήγορα!

δεν υπαρχει πλέον πλοήγηση... αυτο φαινεται ευνοϊκο αρχικά για εμας που εχουμε μαθει να χανουμε χρονο στο διαβασμα...

αυτο που εγω τουλαχιστον δεν ειχα συνειδητοποιησει ειναι πως διαβαζοντας το RB πέρνουμε και μια ανάσα... πράγα που στο εντουρο ειδικα αν ξεριες πως ο χρονος ειναι σφιχτός δεν εχεις την ευχέρεια να κανεις...

επίσης πρεπει να εισαι προπονημενος να πεσεις με το καλημερα στα σκληρά (προσωπικά εξοικειωνομαι με τη μοτο μετα τα πρωτα τουλαχιστον 50 χιλιομετρα ή της 1.30 ωρας)

εχει δικιο ο σωτηρης οταν λεει πως η διαφορα του να σκουπιζεις με το να συμμετεχεις σε αγωνα ειναι τεραστια βαση της πιεσης και του αγχους που νοιωθεις...

και ενεκα ψυχοτροπικου αθλήματος η απόδοση αλλαζει...

εγω μολις επαθα λαστιχο τοτε αρεχισα να απολαμβανω τον αγωνα και οδηγηση, νωριτερα ημουν πολυ σφιγμένος...

διαφορά απο τα τρέλια που τρεχαμε μεχρι τωρα:

φθανωντας στο ΣΕΧ μπαινεις ΕΣΥ μπροστα στον κριτή (πεσε και ποανω του αν μπορεις) το λεπτό που θέλεις και φωναξε του τον χρονο που μπηκες... μερικοι περιεργοι περιμενουν να γινει στρογγυλος ο αριθμος του λεπτου για να το σημειωσει ο δευτερος κριτης και μπορειτε να καπελωθειτε αδίκως

κανενας δεν θα τρεξει να σου βγαλει το καρτελακι απο το μπουφαν για αυτο προσπαθησε να το βγαλεις μονος σου ή να προτρεψεις με αγριοφωνες :lol: τον κριτη!

geotriada
03/03/2008, 15:59
να με και γω λοιπον:wave2:

κατα ρχην περασα πολυ καλα. ειχα να τρεξω σε αγωνα εντουρο 23 χρονια (20-6-1987 στην
Κατερινη οπου εμεινε απο σασμαν το IT490) .απο τα πρωτα χιλιομετρα καταλαβα οτι δεν
υπαρχει συγκριση με το παρελθον. το επιπεδο των αναβατων αλλα και της οργανωσης ειναι
πολυ ανεβασμενο. ολοι σχεδον πηγαιναν καλα στις απλες , και αν ηξεραν για το σφικτο 2σεχ
δεν θα ετρωγε κανενας καπελο. στις ειδικες παλι απο οτι παρατηρω στους χρονους ,δεν
υπαρχουν χαοτηκες διαφορες (εξαιρω τους champion)

η διαδρομη μου αρεσε, θα μπορουσε να εχει περισοτερο μονοπατι (οχι δυσκολοτερο), αλλα
που να βρεθει στην συγκεκριμενη περιοχη? (δεν καταλαβαινω γιατι επιμενουν εκει αφου εχει
αποδειχθει οτι ειναι αφιλοξενη ,βλ μπατσους)

οι ειδικες τωρα. η πρωτη μου αρεσε ,θα μπορουσε ισως να εχει μια ευθειουλα να κουμπωνουμε
και μια τριτη΄΄΄΄' η αλλη ηταν τουλαχιστον περιεργη. ολο μπαζο και κατι αλματα που δεν
ηταν αλματα.(σκαματα που ειπε και ο Κωστας)

οσον αφορα τα αποτελεσματα, αν δεν ετρωγα 2πτα καπελο (καλα να παθω αφου δεν ειχα
ρολοι) και δεν μου εσβηνε (απο μπλοκαρισμα του πισω τροχου) στην 1τη ειδικη θα πηγαινα
καλυτερα .αλλα με τα αν δεν κανουμε τιποτα. στο Λουτρακι ποιο οργανωμενα


ΥΓ1 μπραβο στον Σωτηρη για το ΚΥΠΕΛΟΟΟΟΟΟ . ηρωας ο ΚΑΤΑΝΑΣ (το πετυχα σε ενα πετρινο
μονοπατι να παλευει με το θηριο), αξιος ο zubitos (ο τολμων νικα)


ΥΓ2 Κωστα τα ειπαμε , ειναι λιγο για σενα το XR:bigcry:

ΥΓ3 steeve 22 το ξεπερνας και παμε παρακατω (αφαιρεστε τα 27πτα καπελο και θα δειτε σε ποια θεση θα ηταν΄΄΄΄΄΄΄΄΄

ΥΓ4 αντε και οι σκουπες μεσα στο Λουτρακι

marios8
03/03/2008, 16:12
Εγώ μαζί με τον Παπασούζα, τον Μάνο (χωμάτινο) και τον Ιατροδικαστή σκουπίσαμε την διαδρομή.


Η διαδρομή ήταν βατότατη , με ρυθμό και αρκετά ενδιαφέρουσα.

Τα καλύτερα κομμάτια ήταν από την αρχή μέχρι το 1ο σεχ , το ποτάμι και ένας βραχόκηπος μετά τα μέσα της διαδρομής, που όμως σε έβγαζε στη μέση της ασφάλτου.:eyepop:

Ένα μεγάλο μπράβο σε όλα τα παιδιά που αγωνίστηκαν :a18: :a18: :a18:

Η μέρα βοήθησε , το κλίμα άψογο , ε δεν θές τίποτα άλλο για μια ευχάριστη Κυριακή.

Άντε και στο Λουτράκι με συμμετοχή :winka:

geotriada
03/03/2008, 16:43
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8


Άντε και στο Λουτράκι με συμμετοχή :winka:





λοιπον στο Λουτρακι θα φερω τεντα (επαγγελματικη) οπου θα στεγασει ολες τις
συμετοχες του moto.gr (ακουει ο julius? α ,,,,,χαρηκα που σε γνωρισα απο κοντα,και μπραβο
για την 7μη θεση)

kordix
03/03/2008, 17:05
Συμφωνώ με τα παιδιά παραπάνω.

Τελικά άλλο βόλτα - σκούπα και άλλο αγώνας. Η πίεση του χρόνου γίνεται αισθητή. Θέλει γρήγορη οδήγηση από την αρχή. Αλλά το πιο δύσκολο είναι να διαβάζεις την άγνωστη διαδρομή, να πηγαίνεις γρήγορα, να μην χαζοπέφτεις αλλά να κρατάς και δυνάμεις για τη δεύτερη γύρα ή της ειδικές. Όλα αυτά χρειάζονται ώρες πτήσεις, εμπειρία δηλαδή που με τις απλές βόλτες δεν αποκτούνται.


Εγώ την πάτησα αφού στις ειδικές πήγα καλά και καπελώθηκα χαζά. Αλλά όπως λέει και ο Γιώργος αν κα αν...

Μαθαίνουμε από τα λάθη μας και η συνέχεια προσεχώς...

(Γιώργο μάλλον στο Λουτράκι θα είμαι Ε2 με το μπλέ μηχανάκι).

marios8
03/03/2008, 17:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
[QUOTE][i]




λοιπον στο Λουτρακι θα φερω τεντα (επαγγελματικη) οπου θα στεγασει ολες τις
συμετοχες του moto.gr


Γιώργο εγώ χωρίς τέντα ΔΕΝ έρχομαι :beer: :beer: :beer: :wave2:

geotriada
03/03/2008, 17:50
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Γιώργο εγώ χωρίς τέντα ΔΕΝ έρχομαι :beer: :beer: :beer: :wave2:





και τεντα και σουβλακια. μιλαμε για παρτυ :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

taxydromos
03/03/2008, 18:21
πολλα μπραβο σ'ολα τα παιδια!:smokin:

ωραιες οι συμμετοχες moto.gr!!

αν εχει τεντα ερχομαι για suport..:wave2:

iatrodikastis
03/03/2008, 19:43
zubitos-δύσκολα.


122671

ARISPEED1
03/03/2008, 20:39
Ακάκιε η τέντα να ειναι tencate για αντοχή κ τεράστια για να χωράει εχτρα μπουφέ κ χοντρούς αναβάτες !

dirtbird
03/03/2008, 21:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από ARISPEED1
Ακάκιε η τέντα να ειναι tencate για αντοχή κ τεράστια για να χωράει εχτρα μπουφέ κ χοντρούς αναβάτες !

Αρχηγέ, δεν θα κάτσουμε από πάνω, μην αγχώνεσαι...:lol: :lol:

σημείωσις: το παρόν όπως και το προηγούμενο μήνυμα θεωρούνται spam και δύναται να αυτοκαταστραφούν.... :bigcry: :bigcry:



ρε γμτ. ..... ούτε εγώ δεν γλυτώνω από μένα.... :rolleyes: :confused: :rolleyes: :confused:

squirrel
03/03/2008, 21:41
εγω αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί σας κάνει εντύπωση που ο άλλος έβγαλε τον 2ο γύρο με σκασμένο λάστιχο κ χωρίς κόντρα με ένα μηχανάκι "πούπουλο"???
ο κατάνας είναι,που είναι το περίεργο???:rotflmao:

dirtbird
03/03/2008, 21:42
Απονομή Ε3 (δια χειρός zubitos), από αριστερά 1ος έως 6ος (λείπει ο 5ος).

Παρατηρούμε πόσο λιτά και περιεκτικά(sic) εκφράζει την έκβαση του αγώνα ο 4ος....:lol: :lol: :lol:


122678

GASer
03/03/2008, 22:02
Συγχαρητήρια σε όλους όσους έτρεξαν και επίσης σε όσους βοήθησαν αυτούς που έτρεξαν! Μπράβο στον Σωτήρη για την Κυπελλούρα!

Χάρηκα πολύ που γνώρισα από κοντά τους κκ Ιατροδικαστή, Μάριο, Ζούμπιτο και ΚώσταΥΖ/XR και Στούμπι!

Στο επόμενο να είμαστε όλοι κάτω από την τέντα!!

Χωμάτινος
03/03/2008, 22:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
...
Άντε και στο Λουτράκι με συμμετοχή :winka:

Oh Yeah Baby :smokin:

GASer
03/03/2008, 22:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS


(δυστηχως γεοτριαδα δεν συστηθηκαμε, το ιδιο και γκασερ αν και καθομασταν διπλα Διπλα...)




γλουπς...

Μπράβο για τον τερματισμό σου! Όπως λέω και εγώ στο ΚΤΜ μου: "θα σε πάω και στα χέρια στο τέρμα άμα χρειαστεί!!"

STOYBI
03/03/2008, 23:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
Συγχαρητήρια σε όλους όσους έτρεξαν και επίσης σε όσους βοήθησαν αυτούς που έτρεξαν! Μπράβο στον Σωτήρη για την Κυπελλούρα!

Χάρηκα πολύ που γνώρισα από κοντά τους κκ Ιατροδικαστή, Μάριο, Ζούμπιτο και ΚώσταΥΖ/XR και Στούμπι!

Στο επόμενο να είμαστε όλοι κάτω από την τέντα!!



:a10:

:beer: :beer:

Julius
04/03/2008, 10:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8


Άντε και στο Λουτράκι με συμμετοχή :winka:





λοιπον στο Λουτρακι θα φερω τεντα (επαγγελματικη) οπου θα στεγασει ολες τις
συμετοχες του moto.gr (ακουει ο julius? α ,,,,,χαρηκα που σε γνωρισα απο κοντα,και μπραβο
για την 7μη θεση)



Pedes xarika pou sas sas gnorisa, distixos den prolavame na toy poume idietera


ante sthn epomenh me kafedes kato apo thn tenta :rotflmao: :rotflmao:





kai VEVAIOS....... ENA MEGALO MRAVO STON SOTIRI POU KATAFERE KAI XTYPISE TO PROTO POLYPOTHITO KIPELAKI (KALI ARXI MAN, EYXOME KALYTERI AKOMA SYNEXEIA)


:wave2: :beer: :beer: :beer:

apav
04/03/2008, 17:40
Συγχαρητήρια παίδες! :beer:

$py
04/03/2008, 17:46
Συγχαρητήρια παιδιά :beer: Μπράβο ρε Σώτο :beer: :beer: :beer:


Αυτή η τέντα άμα στηθεί θα μαζέψει αρκετό κόσμο

:wave2:

marios8
04/03/2008, 18:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Συγχαρητήρια παιδιά :beer: Μπράβο ρε Σώτο :beer: :beer: :beer:


Αυτή η τέντα άμα στηθεί θα μαζέψει αρκετό κόσμο

:wave2:


Σπύρο είδες δόξες το XR :wacko:

$py
04/03/2008, 20:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Σπύρο είδες δόξες το XR :wacko:



Αμ δεν είδα...


:a7:



Και αυτός ο ΚώσταςΥΖ πρέπει να είναι πολύ παλιοχαραχτήρας να πούμε...







:p



Σε δύο μηνάκια ευελπιστώ να είμαι κοντά σας (με ή χωρίς μηχανάκι)

:wave2:

KaTaNaS
05/03/2008, 12:58
οι κόποι μου ανταμείφθηκαν! :lol: :rotflmao: :bawl: :lol: :bawl: :lol:

(βλέπε άρθρο enduro.gr)

Τρέμε Σπανέ! :lol: :lol: :lol:

GASer
05/03/2008, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
οι κόποι μου ανταμείφθηκαν! :lol: :rotflmao: :bawl: :lol: :bawl: :lol:

(βλέπε άρθρο enduro.gr)

Τρέμε Σπανέ! :lol: :lol: :lol:

Όλη η Ε3 είναι μαζί σου οεοεοε:a20:

dirtbird
05/03/2008, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
Όλη η Ε3 είναι μαζί σου οεοεοε:a20:

Έτοιμο(α) είναι το(α) μηχανάκι(α) για πάρτη του.....;) :lol: :lol:

MikeG
05/03/2008, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
οι κόποι μου ανταμείφθηκαν! :lol: :rotflmao: :bawl: :lol: :bawl: :lol:

(βλέπε άρθρο enduro.gr)

Τρέμε Σπανέ! :lol: :lol: :lol:

Ποιο είναι ακριβώς το άρθρο...? :D

GASer
05/03/2008, 13:27
Ποιός θα τρέξει Hill Climb??!?!?

KaTaNaS
05/03/2008, 13:35
πλακα στη πλακα πρεπει να μαζευτώ και να δω τι μπορω να κανω για κατι ελαφρύ ! γιατι ετσι δεν μπορω να μετρηθω καν... και αλλωστε κοντεύω να γίνω και γραφικός! ασε που κουραζομαι και η διασκεδαση εχει πολλα κριτικά σημεία πόνου και εξαντλησης μεχρι λιποθυμίας

:wave2:

ελπιζω να αναβαθμιστω λίαν συντόμως!

dirtbird
05/03/2008, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
Ποιός θα τρέξει Hill Climb??!?!?

spammer :a11: :a11:










































:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

dirtbird
05/03/2008, 13:37
Ρε σεις.......































































σε λίγο η Ε3 θα μετονομαστεί σε κατηγορία moto.gr :rotflmao: :rotflmao:

GASer
05/03/2008, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS


ελπιζω να αναβαθμιστω λίαν συντόμως!

ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ MONO ΗΜΕΡΕΣ-ΣΤΟ ΜΟΤΟ.GR-ΚΤΜ EXC 300 MONT. 2007 6200?

Σωτήρη, θέλω προμήθεια...:rotflmao:

dirtbird
05/03/2008, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ MONO ΗΜΕΡΕΣ-ΣΤΟ ΜΟΤΟ.GR-ΚΤΜ EXC 300 MONT. 2007 6200?

Σωτήρη, θέλω προμήθεια...:rotflmao:

A τέτοια δεν κάνουμε...:o :o







είμαστε εντάξει με ένα καπάκι καμπάνας ergal? :bigcry: :bigcry: :bigcry:

GASer
05/03/2008, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
A τέτοια δεν κάνουμε...:o :o

είμαστε εντάξει με ένα καπάκι καμπάνας ergal? :bigcry: :bigcry: :bigcry:


Ταιριάζει με το μωρό μου;;;


122865

dirtbird
05/03/2008, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
Ταιριάζει με το μωρό μου;;;

Φούστα-μπλούζα (θα είναι και μαύρο):winka:

Julius
05/03/2008, 14:24
ΨΩΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

jasondakar
05/03/2008, 14:30
@katana :beer: :beer:

οντως ηρωας (και με δικο σου μηχανακι γιατι παιζει και ρολο αυτο):winka:

dirtbird
06/03/2008, 00:07
είπαμε light moderation αλλά το light δεν το είδαν όλοι....:D :smokin: (yatagan mode on :bigcry: :bigcry: )

dirtbird
06/03/2008, 00:12
yatagan of - gouva on (enduro test) :cool: :cool:

1


122963

dirtbird
06/03/2008, 00:13
2


122964

dirtbird
06/03/2008, 00:13
3


122965

dirtbird
06/03/2008, 00:15
4


122966

dirtbird
06/03/2008, 00:18
Down(?) to the riverside....
1


122967

dirtbird
06/03/2008, 00:18
2


122968

dirtbird
06/03/2008, 00:19
3 (να γιατί θέλω 500....):mad:


122969

dirtbird
06/03/2008, 06:57
4


122994

zubitos
06/03/2008, 06:57
Yatagan mod να σε ρωτήσω κάτι.
:lol:


μέσα στις ειδικές υπήρχε βιντεοσκόπηση και εαν θυμάμαι καλά την ανακοίνωση
τού Αττικα κατι ανέφερε και εκεί για βιντεοσκόπηση.
Ξέρεις για πιο λόγο γίνεται?
θα βγάλουν κανα dvdάκι στο τέλος της χρονιάς ή κάτι τέτοιο???

dirtbird
06/03/2008, 07:07
mx?


122995

dirtbird
06/03/2008, 07:07
:wave2: :wave2:


122996

dirtbird
06/03/2008, 07:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από zubitos
Yatagan mod να σε ρωτήσω κάτι.
:lol:


μέσα στις ειδικές υπήρχε βιντεοσκόπηση και εαν θυμάμαι καλά την ανακοίνωση
τού Αττικα κατι ανέφερε και εκεί για βιντεοσκόπηση.
Ξέρεις για πιο λόγο γίνεται?
θα βγάλουν κανα dvdάκι στο τέλος της χρονιάς ή κάτι τέτοιο???

Den kserei kardia mou (αν θα βγει δισκάκι)....

Καλέ... εσένα δεν σΕ πήρε συνέντευξη στο ΣΕΧ1?;) :D :lol: :lol:

Στο επόμενο τότε (ως δευτεροεμφανιζόμενος αναβάτης.....:rotflmao: :rotflmao: )

zubitos
06/03/2008, 07:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
:wave2: :wave2:




κοίτα μπροστά σου μην τσακιστείς. :lol: :lol: :lol:

dirtbird
06/03/2008, 07:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από zubitos
κοίτα μπροστά σου μην τσακιστείς. :lol: :lol: :lol:

Τι, πως? λ΄΄ιδφηγ΄δξκφβσνηδωψ σδηγδφ

αδικαιολόγητος είμαι.... :o :o

Εκεί ήταν ο Βάγγερ και έπαιρνε φωτό, τον οποίο είχα συναντήσει πριν μισή ώρα πάλι κάπου στην διαδρομή .... και τον ρώταγα πως πρόλαβε με το crfάκι...:lol: :lol:

dirtbird
06/03/2008, 12:18
Η διαδρομή χωριζόταν σε 3 μέρη (ΣΕΧ1-ΣΕΧ2-ΣΕΧ3).

Ξεκινώντας υπήρχε ένα κομμάτι 2χλμ περίπου επί της Λαυρίου, προφανώς αναπόφευκτο. Όλοι ανεξαιρέτως φτάσαμε στο ΣΕΧ1 με πολλή προπορεία.
Προφανώς και ήταν επιλογή του οργανωτή κατ’εμέ απολύτως κατανοητή αφού υπήρχε σημαντικό τμήμα ασφάλτου όπως και ‘κρύοι’ ακόμα αναβάτες.

Το κομμάτι ΣΕΧ1-ΣΕΧ2, ήταν και το πιο ενδιαφέρον σαν διαδρομή αφού κατεβαίνοντας ένα βουνό, μπαίναμε σε ένα τμήμα όπου εναλάσσοταν γραμμές τραίνου και μετά ποτάμι και ξεροχείμαρος για να καταλήξουμε στην ειδική εντούρο.
Εδώ αρκετοί ‘έφαγαν’ καπέλλο (και εμού συμπεριλαμβανομένου), αφού ‘παρασύρθηκαν’ από την χαλαρότητα του ΣΕΧ1. Και πάλι πιστεύω ότι ήταν ορθή η επιλογή του διοργανωτή, αφού αυτό το τμήμα ήταν το πιο καθαρό από διαδρομή, με ελάχιστα περάσματα από άσφαλτο (γύρω στα 200 μέτρα) και κατοικημένες περιοχές.

Με την ειδική, ξεκίναγε το τμήμα ΣΕΧ2-ΣΕΧ3 το οποίο κατέληγε στην ειδική mx. Πάλι στον πρώτο γύρο, η πλειοψηφία των αγωνιζομένων αντέδρασε λανθασμένα παρασυρόμενη από το καπελάκι του ΣΕΧ2. Έτσι βρεθήκαμε να πηγαίνουμε στο δεύτερο μισό, τέρμα ενώ περνούσαμε από κατοικημένη περιοχή. Το λάθος μας έγκειται –πέραν του παραπάνω- στην αδυναμία να εκτιμήσουμε ότι το αφού το ΣΕΧ3 καταλήγει σε ανεφοδιασμό, θα έχει και κάποια ΄λάσκα΄. Η διαδρομή ΣΕΧ2-ΣΕΧ3, μάλλον χαρακτηρίζεται βαρετή, με εξαίρεση ίσως το κομμάτι κοντά στους πυλώνες με τις ανεμογεννήτριες.

Όσον αφορά τις ειδικές...
H ειδική enduro test 1-3, ήταν ενδιαφέρουσα με κάποιες –σχεδόν τεχνητές- εναλλαγές εδάφους (σκληρό – μαλακό) αλλά θα μπορούσε(?) ή μάλλον θα έπρεπε να είναι μεγαλύτερη και να μην έχει κάποια τεχνητά ‘σαν άλματα’ (πως λέμε σαν φυστίκι) στο τέλος της που σκοπό είχαν μάλλον να αυξήσουν τη χρονική της διάρκεια.

Η ειδική mx… τι να πει κανείς....
Για αγώνα με pw μπορεί να έκανε, αλλά για αγώνα με μηχανάκια (και αναβάτες) κανονικού (ή και μεγαλύτερου...) μεγεθους ΔΕΝ έκανε. Είναι αντιληπτή και εκτιμητέα η προσπάθεια του διοργανωτή να δημιουργήσει κάτι διαφορετικό, αλλά στην πράξη μάλλον δεν βγήκε. Ούτε για αγωνιζόμενους, ούτε για θεατές.

Επίσης κάποιες γενικές παρατηρήσεις για τις ειδικές του ΑΤTΙΚΑ μέχρι τώρα.

Στους περισσότερους αγώνες, ΔΕΝ είναι σαφές που αρχίζει και που τελειώνει μία ειδική. Πέραν της αβεβαιότητας για τον αγωνιζόμενο, νομίζω ότι αυτό ρίχνει και την οργανωτική εικόνα που κατά τα άλλα είναι σχεδόν πάντα τουλάχιστον ικανοποιητική.
Επίσης τις περισσότερες ειδικές, έχουμε καταντήσει να τις θεωρούμε γρήγορες εάν καταφέρουμε και γεμίσουμε 3η. Βρείτε κάποιες ευθείες να αρχίσουμε να μαθαίνουμε να φρενάρουμε... (στις ειδικές της Κερατέας σχεδόν δεν πάτησα φρένο....)

dirtbird
06/03/2008, 13:16
Κατ’αρχάς πρέπει να συγχρούμε τον zubitos , ο οποίος με μόλις λίγους μήνες (πόσους Αποστόλη? 6..8..?) οδήγησης στο χώμα, λαμβάνει κανονικά μέρος, τερματίζει και δεν τραβάει και κανα ζόρι. Μάλλον έπρεπε να μπεις σε φουλ κατηγορία (Ε1), αλλά αφού το άρχισες έτσι δεν πειράζει για φέτος. (Μάριος – Πέτρος no more excuses….)

Για τον katana έχετε γράψει όλοι για το κατόρθωμα του να τερματίσει με σκασμένο λάστιχο και το συγκεκριμμένο μηχανάκι. Για όσους όμως ξέρουμε τις δυνατότητες του αυτό δεν μας κάνει και ιδαίτερη εντύπωση. Πάντως Σταύρο, εάν αναγκαστείς να συνεχίσεις με την ίδια μοτό για φέτος, πρέπει να ασχοληθούμε λιγο μαζί της....... (για το θέμα της κατηγορίας προτιμώ να μην αναφερθώ....).

Geotriada-steve22: Γιώργο και Στέφανε, εντυπωσιακοί χρόνοι συνυπολογίζοντας και το ‘λούκι’ που περάσατε με την ‘στιγμή’ του Στέφανου. Στέφανε δεν πειράζει για το αποτέλεσμα, πάνω από όλα υγεία και έχουμε κι άλλους αγώνες.
Μπάρμπα Γιώργη τι γκρινιάζεις αφού τάπα πας?

Stou: τάπα στην αρχή, μετά βγαίνει το φορτίο που κουβαλάς τον τελευταίο καιρό.

Όσον αφορά την κατηγορία moto.gr (συγγνώμη Ε3 ήθελα να πω), ο Julius αδίκως έφαγε το έξτρα λεπτό καπελλάκι (και αν αφήναμε τις αβρότητες στο γεφυράκι, μάλλον δεν θα είχαμε φάει καθόλου).

Πάντως άρχοντας της κατηγορίας παραμένει ο mr. Sugar έχοντας τους καλύτερους χρόνους αλλά και ο GASer (πρακτικά ίδιοι χρόνοι) – χωρίς καπέλλο θα ήταν 4-5 γενικής......

Τέλος, προσωπικά θέλω να ευχαριστήσω τον Marios8 και iatrodikastis για την βοήθεια όλη την ημέρα αλλά και τους Julius, Jason και mpou εκεί που είχα τη στιγμή μου και τα είδα κωλυόμενα (τσακώθηκα με το τιμόνι μου....)

Ελπίζω να μην ξέχασα κανέναν.....

dirtbird
06/03/2008, 13:17
A .... και βαρέθηκα να γράφω μόνο εγώ....

πέρυσι τέτοιο καιρό ρίχναμε το γέλιο της αρκούδας.....


Julius βάλε λεζάντες λέμεεεεε:lol: :lol: :lol:

mpou
06/03/2008, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Η ειδική mx… τι να πει κανείς....
Για αγώνα με pw μπορεί να έκανε, αλλά για αγώνα με μηχανάκια (και αναβάτες) κανονικού (ή και μεγαλύτερου...) μεγεθους ΔΕΝ έκανε. Είναι αντιληπτή και εκτιμητέα η προσπάθεια του διοργανωτή να δημιουργήσει κάτι διαφορετικό, αλλά στην πράξη μάλλον δεν βγήκε. Ούτε για αγωνιζόμενους, ούτε για θεατές.


Η mx ειδικη (ή αλλιως "ο λαβυρινθος του Πανα"), αν και πρωτη φορα βλεπω mx ειδικη (οποτε δεν εχω μετρο συγκρισης), ηταν ενα ματσο χαλια.
Ως θεατης, γλυκοκοιτουσα τα σουβλακια στην καντινα. Το μονο "ομορφο"(?) ηταν οτι οσοι βλεπαν ανηφοριτσα και λεγαν να προσφερουν θεαμα, ή πατουσαν φρενο πριν πηδηξουν, ή αφου πηδουσαν σκαγανε σχεδον εκτος πιστας (εξ ου και το "ομορφο θεαμα").

Η enduro ειδικη ηταν μερα-με-τη-νυχτα.

mpou
06/03/2008, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
A .... και βαρέθηκα να γράφω μόνο εγώ....

πέρυσι τέτοιο καιρό ρίχναμε το γέλιο της αρκούδας.....



Με τετοια χατζαρα που πεφτει, τσαμπα να γραφουμε??? :bigcry:

dirtbird
06/03/2008, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από mpou
Με τετοια χατζαρα που πεφτει, τσαμπα να γραφουμε??? :bigcry:

Έλα τώρα ... δεν θέλω γκρίνιες.....:lol: :lol:

mpou
06/03/2008, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
...εκεί που είχα τη στιγμή μου και τα είδα κωλυόμενα (τσακώθηκα με το τιμόνι μου....)


Τι ειναι αυτο που "σκουζει" καβαλα σε ενα παρτακαλι κατασκευασμα?

Στην αρχη φοβηθηκα οτι ηρθε τσακαλι απο το βουνο, και ετρεξα κοντα στον Jason, να το "αντιμετωπισουμε". Μετα ειδα τον Jason να πλησιαζει ατρομητος. Κατι θα ηξερε και ακολουθησα. Δεν ηταν βοας, δεν ηταν κροταλιας, ηταν ο dirt ο τραυματιας.

Περα απο την πλακα, πρεπει να πονεσε πολυ η "σφαλιαρα", αν και ουτε "ξεζεψες" το αλογο να ξαποστασεις.

geotriada
06/03/2008, 14:03
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird

Μπάρμπα Γιώργη τι γκρινιάζεις αφού τάπα πας?






καλοοοο man :bigcry: :beer: :beer:

GASer
06/03/2008, 14:12
"μπαρμπα" Γιώργη, μόνο σε μένα γκρινιάζεις!!

:a024: