PDA

View Full Version : Service Suzuki Savage



sakourdelos
03/03/2008, 11:28
Γεια σας!!!Θέλω να κάνω ένα γενικό σέρβις στη μηχανή μου και επειδή δεν γνωρίζω μηχανολογικά θέματα μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σχετικά με εξαρτήματα που προφανώς θα χρειάζονται αντικατάσταση???Έχει 75.000 χλμ,είναι ψιλοταλαιπωρημένη.Έχω αλλάξει κόμπλερ μίζας,στροφοντίζα,μπαταριά.Τώρα χάνει αρκετά λάδια από τον κινητήρα.Και αφού θα πληρώσω εργασία 100ε για μία φλάτζα λέω να την φτιάξω μια και καλή!!!Πάνω-κάτω τι πρέπει να αλλαχτεί στάνταρ??????


122584

makis206
03/03/2008, 11:56
Φίλε μου ο μηχανικός σου θα το κοιτάξει κι ότι χρειαστεί οφείλει να στο επισημάνει και κατόπιν συνεννόησης μαζί σου ν'αντικαταστήσει ότι κρίνεται απαραίτητο.

Εμείς δεν μπορούμε να ξέρουμε τι χρειάζεται το συγκεκριμένο μηχανάκι το ίδιο κι ο μηχανικός σου αν δεν το τσεκάρει πρώτα, εσύ που το οδηγείς καθημερινά έχεις και την πιο σφαιρική εικόνα απ'όλους εμάς !

Παρόλα αυτά καλό θα είναι να του κάνει έναν έλεγχο στα φρένα, στα ρουλεμάν του λαιμού, των τροχών, στον ιμάντα κίνησης, στις βαλβίδες του μοτέρ και στους δίσκους του συμπλέκτη.

:beer:

FZR1000
03/03/2008, 15:35
Φιλε ειμαι ετοιμος να δωσω σε παλιατζη ενα μηχανακι σαν το δικο σου με προβλημα στο μοτερ. Αν θες να στο χαρισω στειλε πμ. Αλλα απο Κρητη πακετο...