PDA

View Full Version : Kι εμείς κλαιγόμαστε για το Ελλαδιστάν..!



carjunkie
04/03/2008, 17:13
http://www.skai.gr/master_story.php?id=75200

Να τη γλιτώσεις τόοοσα χρόνια και να σε βάλουν στα γεράματα. Ε..ρε πακέτο που έφαγε ο "ΨΑρρΑΣ"!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Είναι πανέτοιμη η Τουρκία για ένταξη στην Ευρώπη...Άξια!

LsKostas
06/03/2008, 14:31
Eιναι Κουρδος γι αυτο...


Ειναι και η Τουρκια στα χερια στρατιωτικων ...


Πολυ θελει?:rolleyes:

Tpap
06/03/2008, 14:49
όντως επειδή είναι κούρδος...

για φανταστείτε να γινόταν περίπου το ίδιο εδώ στην Ελλάδα, να υποχρέωναν ΟΛΟΥΣ τους ανυπότακτους --τύπου ΜΑΚΗ-- σε στράτευση εως τα 40-50..

Ε ρε τι είχε να γίνει..

Tomahawk
09/03/2008, 18:24
Όσο περίργο και αν ήταν σαν περιστατικό...

Ο τίτλος δεν μου άρεσε καθόλου...


Το οτί σε πολλές χώρες συμβαίνουν περίργα πράγματα δεν σημαίνει οτι πρέπει να είμαστε εμείς ικανοποιημένοι με την κατάσταση της χώρας μας!
(Εκτός εάν το έγραψες για πλάκα!)

PanosVIB
09/03/2008, 18:35
Eίμαστε πιστεύω τα 2 άκρα...οι τούρκοι είναι πρόβατα καθαρά like americans...
Αλλα εμείς είμαστε παρτάκιδες...Δέν με απάσχολει το απέναντι σπίτι αν καίγεται..το δικό μου είναι οκ?
Βέβαια η Ιστορία μας, μας έχει δείξει οτι στο παρελθόν τις δύσκολες στιγμές είμασταν μια γροθιά....Αλλα & με τόσα που διαβάζουμε & βλέποντας τους ανθρώπους που κρίνουν το ποιά θα είναι η παιδεία σου.....δεν ξέρουμε τι να πιστέψουμε...anyway...

carjunkie
14/03/2008, 06:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tomahawk
Όσο περίργο και αν ήταν σαν περιστατικό...

Ο τίτλος δεν μου άρεσε καθόλου...


Το οτί σε πολλές χώρες συμβαίνουν περίργα πράγματα δεν σημαίνει οτι πρέπει να είμαστε εμείς ικανοποιημένοι με την κατάσταση της χώρας μας!
(Εκτός εάν το έγραψες για πλάκα!)
Εννοείται ρε φίλε ότι το έγραψα για πλάκα! Λες να νομίζω ότι ζω στην γη της επαγγελίας; Μου φάνηκε εντελώς παράλογο και ρατσιστικό-σαδιστικό. Απλά βλέπουμε καθημερινά κόσμο να γκρινιάζει για τον υπάλληλο του δημοσίου κλπ και το postαρα , χωρίς να θέλω να δείξω με αυτό ότι εμείς άδικα παραπονούμαστε. Είπα μέσα μου "κοίτα τι μπορεί να πάθει ο άνθρωπος στα καλά καθούμενα"! Είναι τόσο απαράδεκτο όσο και γελοίο(εγώ το παρουσίασα με χιουμοριστική διάθεση καθαρά).


Αρχικά δημιουργήθηκε από PanosVIB
Eίμαστε πιστεύω τα 2 άκρα...οι τούρκοι είναι πρόβατα καθαρά like americans...
Αλλα εμείς είμαστε παρτάκιδες...Δέν με απάσχολει το απέναντι σπίτι αν καίγεται..το δικό μου είναι οκ?
Βέβαια η Ιστορία μας, μας έχει δείξει οτι στο παρελθόν τις δύσκολες στιγμές είμασταν μια γροθιά....Αλλα & με τόσα που διαβάζουμε & βλέποντας τους ανθρώπους που κρίνουν το ποιά θα είναι η παιδεία σου.....δεν ξέρουμε τι να πιστέψουμε...anyway...
Kι εγώ απαράδεκτο το βρίσκω αυτό που έγινε! Απλά το είδα πιο χαλαρά διότι μου φάνηκε απίστευτο να βλέπω έναν παππού με παραλλαγή ο οποίος μάλιστα αναγκάστηκε να κάνει και την βασική εκπαίδευση με καψόνια.

Όσο για τα υπόλοιπα μάλλον είναι γενικότερες σκέψεις που σε απασχολούν για την Ελλάδα (τι λαός είμαστε, που πάμε κλπ) και δεν έχω λόγο να σχολιάσω κάτι. Ό,τι νομίζεις...

Trans
14/03/2008, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
όντως επειδή είναι κούρδος...

για φανταστείτε να γινόταν περίπου το ίδιο εδώ στην Ελλάδα, να υποχρέωναν ΟΛΟΥΣ τους ανυπότακτους --τύπου ΜΑΚΗ-- σε στράτευση εως τα 40-50..

Ε ρε τι είχε να γίνει..

Κι όμως γίνεται.... Το θέμα είναι σε ποιους!

Δύο παραδείγματα από την στρατιωτική μου θητεία.
1. Ελληνοκολομβιανός (19 χρ) Τον τσιμπήσαν στο αεροδρόμιο σαν ανυπότακτο και τον φέραν στη Σύρο στο κέντρο.

2. Μπαρμπα-Γιώργος. Ασπρομάλλης, Έλλην του εξωτερικού, που είχε κάτι θερμοκήπια στην Θεσαλία (καλή του ώρα). Είχε υπηρετήσει το '87 κάποιους μήνες και το '98 ήρθε να ολοκληρώσει την θητεία του (6 μηνο). Ο άνθρωπος πιο μεγάλος σε ηλικία και από τον διοικητή του στρατοπέδου (κοντά στα 50). Φυσικά δεν έκανε τίποτα όλη μέρα. Λογικό είναι... μέχρι και οι πιτσιρικάδες φαντάροι (λεγόμενοι και "κούρδοι") δεν τον ενοχλούσαν. Σε αναφορά λόχου (νέοι τότε) αφού εκνευρίσαμε τον ανθυπολοχαγό μας (μόλις είχε βγει από την Σχολη - στην ηλικια μου τότε δλδ) μας αρχίζει τις "μετάαααβολη". Νέοι εμείς με πυγμή να στριφογυρίζουμε σαν παλαβοί. Μπαρμπα Γιώργο σε δύσκολη θέση αρχίζει και αυτός σιγά σιγά να στρίβει με τον δικό του ρυθμό. Όπου ακούγεται η φωνή του ανθυπολοχαγου... " Όχι εσύ κυρ-Γιώργο".. πέθανα στα γέλια... το θέατρο του παραλόγου.

Και μετά απο την μικρή αυτή παρένθεση επιστρέφω και ξαναλέω.... Οι νόμοι εφαρμόζονται.... Σε ποιους όμως;