PDA

View Full Version : Ερώτηση περί αναρτήσεων σε Tenere...



catmaster
05/03/2008, 16:56
Μη βαράτε καταρχήν ... :rolleyes:

Φίλος μου έχει στην κατοχή του ένα XTZ600 Tenere (το παλιό με το ταμπούρο πίσω ) ... τον έχει πιάσει η μαλακία τελευταία να πηγαίνει στα βουνά (εκδρομικά μιλάμε όχι κοπανήματα στις κροκάλες ) με αυτό το πράγμα :hypnotize :sick: ...

(το μηχανάκι σαν κινητήρας καλά πάει για τη συγκεκριμένη χρήση , αυτονομία έχει αλλά το πακέτο αναρτήσεων είναι από άλλες μακρινές εποχές .. φανταστείτε καβάλησα πάνω και μετά έψαχνα να βρω πότε βάλανε Marzocchi στην Africa :lol: :lol: )

Ξέρει κανείς πως στα κομμάτια μπορεί να βελτιωθεί το συνολικό πακέτο αναρτήσεων για εκδρομική χρήση;;

Μιλάμε για βαρύ μηχανάκι και βαρύ (περίπου 100 κιλά) αναβάτη .. βάλτε και τα προικιά ... :rolleyes:

(η πρώτη απάντηση που είναι να το πετάξει και να πάρει κάτι άλλο απορρίπτεται λόγω οικονομικών δυσπραγιών ... μεροκαματιάρης είναι ο φίλος μου και την παλεύει ζόρικα ... άσε που γουστάρει το μηχανάκι αυτό και δεν θέλει να το φουντάρει... )

την έχω ψιλοψάξει στο internet αλλά ακόμη δεν έχω βρει κάτι συγκεκριμένο να δώσω λύση ..


όποιο tip καλοδεχούμενο :wave2:

gousgoun_69
05/03/2008, 17:15
Νομίζω η Wilbers καλύπτει απόλυτα.

catmaster
05/03/2008, 17:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από gousgoun_69
Το δικό μου φοράει Wilbers πίσω και Technoflex by Wilbers μπροστά.Ευχαριστημένος είμαι.Εχουν πολύ καλή συμπεριφορά στο χώμα και στην άσφαλτο.430 ευρώ το πίσω και 100 με τα λάδια τα μπροστινά.Βέβαια είναι το Super Tenere αλλά και για το απλό τα ίδια δίνει :wave2:

Thanks gousgoun ... φαντάζομαι από e-bay την έψαξες τη φάση ...

όταν έβαλες τις αναρτήσεις είδες μεγάλη διαφορά ;;

Προσωπικά όταν ανέβηκα στο Tenere που λέμε η ανάρτηση δεν λειτουργούσε καθόλου ... σουμιές ένα πράγμα ... ειδικά σε ταχύτητες πάνω από 140 η ασάφεια του μπροστινού ήταν απίστευτη ... δεν τόλμησα να ανοίξω παραπάνω μη με στείλει αδιάβαστο .. :sick: :uplate:

:wave2:

gousgoun_69
05/03/2008, 17:27
Οχι από e-bay από Ελλάδα τα είχα βάλει.Η Ηλιοφίλ (Triumph) ειναι η αντιπροσωπία.Πάντως με τα μαμά Showa που φόραγε ήταν η μέρα με τη νύχτα.Το πούλησα πριν λίγες μέρες.Αν το έλεγες πιο πριν θα τα εβγαζα να στα δώσω φίλε όσο τα είχα πάρει.:beer: :wave2: