PDA

View Full Version : Ξεκινάει όποτε θέλει....



Desperado
06/03/2008, 11:21
Καλημέρα, έχω ένα παλιόπαπο (Kymco Spike 125 ) me 45000 χλμ. , λοιπόν χθες πήγα κάπου και λειτουργούσε άψογα, το αφήνω τελειώνω την δουλειά μου , πάω να το ξαναβάλω μπρος....τίποτα, να μην παίρνει μπρος με τίποτα, τι μίζα δοκίμασα , τι κλωτσιές με την μανιβέλα...πρέπει να προσπαθούσα κανένα 25άλεπτο, απογοητεύτηκα και έφυγα....χάλασε λέω το μπ%%$#@λο!!! Πάω το απόγευμα εκεί που το παράτησα για να δω πως θα το κουβαλήσω, κάνω μια τσαφ την μανιβέλα και με μισή μανιβελιά πήρε μπρος και λειτουργούσε ρολόϊ , πάω σπίτι , το σβήνω , πάω να το ξεκινήσω μετά από κανά δίωρο πάλι δεν έπαιρνε......δοκίμασα σήμερα το πρωί και πήρε κανονικά....!!! τι μπορεί να συμβαίνει βρε παιδιά? εμένα κάτι για ηλεκτρικό μου κάνει (λέτε να φταίει η ΔΕΗ με τις απεργίες? :lol: ) ή το παπί με δουλεύει....

Υ.Γ. Σημειωτέον ότι δεν κάνει διακοπές κ κομπιάσματα καθόλου, λειτουργεί - όταν δουλεύει - σαν ρολόι

:a4: :bigcry:

mpou
06/03/2008, 11:25
Μηπως τρωει κανενα "μπανακι" (νερο) που και που?

Desperado
06/03/2008, 11:31
Δεν πολυτρώει νερά, σε γκαράζ το έχω το βράδυ. Ξεκίνησε τα κόλπα του εδώ και κανένα δίμηνο , αλλά ως εξής: εκεί που πήγαινα κανονικά , σε άσχετη στιγμή με χαμηλές στροφές έσβηνε εν κινήσει , ξανάπαιρνε πάλι μετά από κανένα δίλεπτο με μανιβελιές και κάτι στα γαλλικά :lol: αλλά είχε σταματήσει να το κάνει τώρα τελευταία (μήνας) μέχρι χθες που αποφάσισε να αρχίσει το...."δούλεμα"

mpou
06/03/2008, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Desperado
Δεν πολυτρώει νερά, σε γκαράζ το έχω το βράδυ. Ξεκίνησε τα κόλπα του εδώ και κανένα δίμηνο , αλλά ως εξής: εκεί που πήγαινα κανονικά , σε άσχετη στιγμή με χαμηλές στροφές έσβηνε εν κινήσει , ξανάπαιρνε πάλι μετά από κανένα δίλεπτο με μανιβελιές και κάτι στα γαλλικά :lol: αλλά είχε σταματήσει να το κάνει τώρα τελευταία (μήνας) μέχρι χθες που αποφάσισε να αρχίσει το...."δούλεμα"

Αυτα δεν μας τα'πες...

Περιμενε να ερθει το "πυροβολικο".

Anty12
06/03/2008, 12:02
Για τσέκαρε καλωδιώσεις και φίσες στον κεντρικό διακόπτη για αρχή........

liago86
06/03/2008, 13:15
Βαζω το χερι μου στη φωτια οτι ειναι ηλεκτρονικη, πολλαπλασιαστης δηλαδη, το εχω παθει και εγω και τα συμπτωματα ειναι ακριβως ιδια, αλλαξε ενα πολλαπλασιαστη και εισαι ενταξει, 100% σιγουρος, κλασικη βλαβη γενικα σε παπια και scooter.

Desperado
06/03/2008, 18:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από liago86
Βαζω το χερι μου στη φωτια οτι ειναι ηλεκτρονικη, πολλαπλασιαστης δηλαδη, το εχω παθει και εγω και τα συμπτωματα ειναι ακριβως ιδια, αλλαξε ενα πολλαπλασιαστη και εισαι ενταξει, 100% σιγουρος, κλασικη βλαβη γενικα σε παπια και scooter.

Λες ε? και εμένα προς τα εκεί πήγαινε το μυαλό μου αλλά είπα να ρωτήσω και κανέναν άλλον ποτέ δεν ξέρεις!!