PDA

View Full Version : ΚΛΕΜΜΕΝΟ NΧ 125?



powerphot
06/03/2008, 18:40
Εδώ και δυο μήνες περίπου είναι παρατημένο σε κάποιο μέρος της Αθήνας το παρακάτω μηχανάκι.
Πιθανόν είναι κλεμμένο.
Παρόλο που έχει ενημερωθεί η αστυνομία είπαν ότι δεν έχει δηλωθεί για κλεμμένο σύμφωνα με τις πινακίδες.
Πινακίδες έχει αλλά όλη η όψη του μαρτυρά παρατημένο μοτορι που το πήρε κάποιος, έκανε βόλτα και το παράτησε η σαν να το πέταξε κάποιος εκεί.

Θα βάλω κάποιες φωτό μπας και κάποιος που του ανήκει το δει ξαφνικά και θυμηθεί ότι είναι δικό του, μια και πιθανόν δεν θα έχει παρει χαμπάρι ότι του το βούτηξαν.


φωτο1


123166

powerphot
06/03/2008, 18:41
Τα όργανα μπροστά.

φωτό2


123167

powerphot
06/03/2008, 18:42
Μια απ' το πλάι.

φωτο3


123168

powerphot
06/03/2008, 18:43
Λεπτομέρειες, μπας και το γνωρίσει κανείς.

φωτο4


123169

powerphot
06/03/2008, 18:45
Κι άλλη μια.
φωτο 5




Υ.Γ. Υπάρχει και μια φωτό με την πινακίδα κυκλοφορίας.
Σε περίπτωση που κάποιος γνωρίσει το μηχανάκι, μου λέει τον αριθμό και του λέω που βρίσκεται.:wave2:


123170

powerphot
06/03/2008, 18:47
Τώρα αυτό το ποστ μάλλον έπρεπε να το βάλω στις "Ιστορίες του δρόμου".
Αν νομίζετε ότι είναι για 'κει βάλτε το.:D

powerphot
06/03/2008, 21:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Τώρα αυτό το ποστ μάλλον έπρεπε να το βάλω στις "Ιστορίες του δρόμου".
Αν νομίζετε ότι είναι για 'κει βάλτε το.:D
Επίσης, μπορεί κάποιος αν δεν του κάνει κόπο να αλλάξει τον τίτλο?
Είναι ΝΧ125 κι όχι ΑΧ125 έκανα λάθος.:D

Akatanomastos
06/03/2008, 21:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot

Σε περίπτωση που κάποιος γνωρίσει το μηχανάκι, μου λέει τον αριθμό και του λέω που βρίσκεται

μπραβο
αυτη ειναι η σωστη τακτικη για μενα

κατι που ειχα <<προτεινει>> στις προτασεις αλλα δεν θεωρηθηκε αξιόλογο:confused:

Εχετλαίος
07/03/2008, 08:34
Το μηχανάκι μοιάζει με εκείνο που φάγανε από την Ευελπίδων πριν μερικά χρόνια από ένα κολλητό μου. Θα πάει σπίτι να τσεκάρει τον αριθμό πλαισίου (απ ότι θυμάμαι χτυπημένο στο λαιμό από τη δεξιά μπάντα) και αριθμό πινακίδας και θα στα στείλω σε pm μάλλον αύριο το πρωί. Αν δε σε βάζουμε σε μεγάλο κόπο μπορείς να τον τσεκάρεις μετέπειτα; Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.

powerphot
07/03/2008, 08:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Το μηχανάκι μοιάζει με εκείνο που φάγανε από την Ευελπίδων πριν μερικά χρόνια από ένα κολλητό μου. Θα πάει σπίτι να τσεκάρει τον αριθμό πλαισίου (απ ότι θυμάμαι χτυπημένο στο λαιμό από τη δεξιά μπάντα) και αριθμό πινακίδας και θα στα στείλω σε pm μάλλον αύριο το πρωί. Αν δε σε βάζουμε σε μεγάλο κόπο μπορείς να τον τσεκάρεις μετέπειτα; Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Κανένα πρόβλημα, στείλε ότι πληροφορία έχεις και θα το κοιτάξω.:wave2:

Υ.Γ. ΑΝ και δε νομίζω να είναι αυτό που λες γιατί αν του φίλου σου το έφαγαν πριν μερικά χρόνια, αυτό όπως βλέπεις στην φωτό έχει και το σήμα τελών του 2007.
Αρα ότι έγινε έγινε μέσα στο 2007 κι όχι πριν χρόνια.
Παρόλα αυτά στείλε μου ότι θες να το κοιτάξω.:winka:

Εχετλαίος
07/03/2008, 09:33
Σε ευχαριστώ. Ξέρεις, κάποια κλεμμένα ξαναπωλούνται με μαιμού χαρτιά ή μαιμουδιάζονται αυτά καθαυτά οπότε μόνο με serial στο λαιμό (να και αυτό δεν το έχουνε σβήσει-παραποιήσει) μπορούμε να ξέρουμε. Θα σου στείλω pm το συντομότερο. Να είσαι καλά και ευχαριστώ για την βοήθεια.

powerphot
11/03/2008, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Σε ευχαριστώ. Ξέρεις, κάποια κλεμμένα ξαναπωλούνται με μαιμού χαρτιά ή μαιμουδιάζονται αυτά καθαυτά οπότε μόνο με serial στο λαιμό (να και αυτό δεν το έχουνε σβήσει-παραποιήσει) μπορούμε να ξέρουμε. Θα σου στείλω pm το συντομότερο. Να είσαι καλά και ευχαριστώ για την βοήθεια.
Έχεις ΠΜ.
Δυστυχώς ο αριθμ. πλαισίου δεν ταιριάζει.

KeLeYTiS
11/03/2008, 22:30
1)Eχω δει πολυ καλυτερα μηχανακια παρατημενα απο αυτον τον παρταλο , τι σε κανει να νομιζεις οτι δεν το παρατησανε ?

2)Αφου εχεις πινακιδα γιατι δεν πας στο τοπικο αστυνομικο τμημα και να το δηλωσεις ? Εκει θα σου πουνε και αν εχει γινει καταγγελια κλοπης , αν δεν εχει γινει απλα καποιος το αφησε στην μοιρα του
ΕΝΤΙΤ ειδα οτι ρωτησες αρα αφου δεν εγινε καταγγελια ειναι απλα παρατημενο .... Εχω καμμια 100αρια φωτος απο τετοια μηχανακια

Αν ενδιαφερεσαι πραγματικα να βρεις τον ιδιοκτητη παρε τηλ στο μαγαζι που εει αυτοκολλητο το μηχανακι και ρωτα με αριθμο πινακιδας αν εχουν κρατησει καποιο αρχειο
Εχουν βρεθει πολλες φορες ιδιοκτητες και μηχανακια με αυτον τον τροπο :wave2:

powerphot
23/05/2008, 15:24
Τελικά αυτό έκανε φτερά................"ήταν" στην Καλλιθέα.:rolleyes:

byron
23/05/2008, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Τελικά αυτό έκανε φτερά................"ήταν" στην Καλλιθέα.:rolleyes:

Κατά Βόλο το κόβω να πήγε... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

powerphot
23/05/2008, 15:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Κατά Βόλο το κόβω να πήγε... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: