PDA

View Full Version : Εκδρομη Τουρκια



BMW1150
07/12/2004, 22:11
Σχεδιαζω ενα ταξιδακι στην Τουρκια..... Κωνσταντινουπολη , παραλια Τουρκιας, Αδανα , Αγκυρα, Κωσταντινουπολη και επιστροφη Ελλαδα.
Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν υπαρχει καποιο μελος που εχει ταξιδεψει Τουρκια να μου δωσει καμια πληροφορια....

wild_cat/anima
07/12/2004, 22:32
εχω παει καποιες φορες στην πολη ,πεσ μου πωσ μπορω να σε βοηθησω!
\

BMW1150
07/12/2004, 22:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από r6van
εχω παει καποιες φορες στην πολη ,πεσ μου πωσ μπορω να σε βοηθησω!
\


Ακομη ειμαι στην φαση του σχεδιασμου....εχω παραγγειλα απο το Road στην Αθηνα χαρτη και κανα οδηγο....δεν τα εχω λαβει ακομα ....το μονο που εχω διαβασει ειναι λιγες πληροφοριες για τα παραλια.
Ποσο χρονο πρεπει κατα την γνωμη σου να διαθεσω για την Πολη και σε γενικες γραμμες εκτος απο την Αγ.Σοφια τι αλλο να πρεπει να επισκεφτω....

wild_cat/anima
08/12/2004, 00:56
κοιτα τα πμ σου

wild_cat/anima
08/12/2004, 01:15
ντολμα μπαχτσε(νεωτερο θερινο ανακτορο )-(αριστρουργημα)
τοπ καπι (χειμερινο ανακτορο ...με 2 πτεριγεσ:θησαυρους και χαρεμι
περιοχη ιπποδρομου :αγια σοφια ,κρινη ,μπλε τζαμι ,μουσειο με κιλιμια
μονη του γενουσ (τα καλυτερα ψηφιδωτα στον κοσμο)
πατριαρχειο,σχολη του γενουσ (μηη επισκεψιμοσ χωροσ ....αλλα ακομα κι απ εξω αξιζει)
πριγκιπονησα .χαλκη ,στη σχολη ,πριγκηπος (απο το λιμανι σιρκετζι ..
κρουαζιερα στο βοσπορο
αιγυπτιακη αγορα(μπαχαρια και αρωματα ανατολησ )
καπαλι τσαρσι (σκεπαστη αγορα ,1200 μαγαζια .....και καλα ψωνια )
αυτα ειναι που πρεπει να δεισ ......επειδη τα βλεπουν ολοι........
αλλα υπαρχουν και πολλα αλλα ......
οπωσ τα τειχη .....(κερκωπορτα)με αναστηλωση απο την ουνεσκο πριν 2 χρονια
τζαμι βαλιντε συλταν (αφιερωμενο στην μ,ητερα του σουλτανου αχμετ 2)
υδραγωγεια (θα περασεις οπωσ θα μπεισ στην πολη
πυργοσ γκαλατα (πρωην φυλακες κλπ)_τον βλεπεισ περνωντασ απο τα ανατολικα προσ βορεια διασχιζοντασ τη 2 γεφυρα
περιοχη σισλι(εβραικη συγχρονηη και πανακριβη γειτονια )



θα πασ με τη μηχανη ?εισαι σιγουροσ ?
οι μηχανεσ στην τουρκια ειναι σχεδον ανυπαρκτες (μονο στο μπεμπεκ θα δεισ )
δεν υπαρχουν πουθενα πινακιδες με διευθυνσεισ!!!!!!!
iyi askamlar!
gorusmek uzere !

Κανένας
08/12/2004, 09:29
...
Υγ Έσβησα το μήνυμα γιατί…οι τούρκοι είναι φίλοι μας

kosdros
08/12/2004, 09:43
Είναι πανέμορφα!
Στην Κωνστ/πολη όσες φορές και να πας δεν πρόκειται να την βαρεθείς.
Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με κανέναν και όλοι θα κάνουν τα πάντα για να σε βοηθήσουν.
Σε όσα παζάρια πας, ετοιμάσου για χοντρά παζάρια!
Στα παράλια μιλάει ελληνικά αρκετός κόσμος!
Είναι το πιο φιλόξενο μέρος, εκτός Ελλάδας, που έχω βρεθεί!

sas
08/12/2004, 09:55
Δοκίμασε το αυτό το link (http://users.otenet.gr/~motolist/travelling/travelling.htm) , έχει διάφορα ταξιδιωτικά και για Τουρκία

Μικρή Λουλού
08/12/2004, 17:26
.

BMW1150
08/12/2004, 18:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από NAVIGATOR
Να σε ρωτήσω κάτι και αν θέλεις απαντάς
Για πιο λόγο θέλεις να πας εκδρομή στην Τουρκία? έχεις εξαντλήσει όλους τους άλλους προορισμούς ? Αίγυπτο έχεις παει?

Εχω διαβασει κατι ταξιδιωτικα στο moto και αλλα περιοδικα και μου εχουν κανει πολυ εντυπωση....μετα αλλο βασικο ισως και το βασικοτερο ειναι το οικονομικο.....3 χρονια τωρα με εχουν ζαλησει οι Γερμανοι που πανε διακοπες εκει ....''πολυ ομορφα και πολυ φτηνα''.....εχω υπολογισει να κανω περιπου 3500 χιλιομετρα στην Τουρκια.....και να σου πω την αληθεια με τρωει η περιεργια να γνωρισω αυτο τον λαο....
Οσο για Αιγυπτο να σου πω την αληθεια ειναι ο επομενος προορισμος αρκει να βρω καλη παρεα και καμια επιχορηγηση απο την γυναικα μου!!!!!

BMW1150
08/12/2004, 18:44
Παιδια ευχαριστω για την βοηθεια.

Μικρή Λουλού
08/12/2004, 19:19
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΕΛΕΙΑ !!!!

ΜΗΝ ΔΙΑΝΟΗΘΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΑΔΑ ΤΟΥ GOREME!!
ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΠΠΑΔΟΚΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΧΑΛΑΣΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ ΦΙΛΜ ΣΟΥ!!

ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΟΥ.


:beer: :beer: :beer:

matmat
08/12/2004, 19:21
koita edwwww.motoadventures.gr (http://) aytos pou exei to club exei kanei toidio taxidi persi ta xristougena me ena BMW 1150 GS adventure kai tha sou dwsh oti plhroforia thelis. ante kalo taxidi.ps. h anthstixi omada ''Z'' ekei exei GS tha kaneis kai gnorimies

Θάνος
08/12/2004, 19:43
Εγώ πήγα μία αναγνωριστική φέτος το καλοκαίρι μέχρι την Κωνσταντινούπολη. Όμορφη πόλη, πολύχρωμη, με πολλές αντιθέσεις. Από τη μία φτώχεια, από την άλλη πλούτος και πολύ συνωστισμός. Πάρα πολλά τα αξιοθέατα... Θέλεις μερικές μέρες για να πεις ότι είδες κάτι...

Να πας!!

BMW1150
08/12/2004, 21:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από sas
Δοκίμασε το αυτό το link (http://users.otenet.gr/~motolist/travelling/travelling.htm) , έχει διάφορα ταξιδιωτικά και για Τουρκία


Καλα μιλαμε για το καλυτερο site που μπορουσες να μου βρεις....2 ωρες εκτυπωνω και τελειωμο δεν εχει...... :beer:

Κανένας
13/12/2004, 18:45
...

Υγ Έσβησα το μήνυμα γιατί…οι τούρκοι είναι φίλοι μας

Κανένας
13/12/2004, 18:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από BMW1150
Εχω διαβασει κατι ταξιδιωτικα στο moto και αλλα περιοδικα και μου εχουν κανει πολυ εντυπωση....μετα αλλο βασικο ισως και το βασικοτερο ειναι το οικονομικο.....3 χρονια τωρα με εχουν ζαλησει οι Γερμανοι που πανε διακοπες εκει ....''πολυ ομορφα και πολυ φτηνα''.....εχω υπολογισει να κανω περιπου 3500 χιλιομετρα στην Τουρκια.....και να σου πω την αληθεια με τρωει η περιεργια να γνωρισω αυτο τον λαο....
Οσο για Αιγυπτο να σου πω την αληθεια ειναι ο επομενος προορισμος αρκει να βρω καλη παρεα και καμια επιχορηγηση απο την γυναικα μου!!!!!

Ευχαριστώ φίλε για την απάντηση
Μόνο που οι τούρκοι, δεν είναι φιλικοί αλλά υποκριτές, δεν μας αγαπούν αλλά μας μισούν, άλλη η συμπεριφορά στους γερμανούς και άλλη στους έλληνες
και να μην ξεχνάς ότι είναι απατεώνες εκ προοιμίου -βλέπε παζάρι
:)

Κανένας
13/12/2004, 20:33
Και φυσικά, εκτός του ότι είναι εξαιρετικά βρομιάρηδες, πρέπει να προσέχεις τι θα τρως και τι θα πίνεις :yuck:
Τα προϊόντα τους, συναγωνίζονται επάξια τα κινέζικα (και τα άλλα ανάλογα), σε διαγωνισμό άλματος ύψους, στο πιο θα πιάσει πρώτο την μπανάνα και άλλα πολλά..........:rolleyes:

Μικρή Λουλού
14/12/2004, 13:27
.

afrotwin
14/12/2004, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟ ΕΡΙΣΤΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΕΠΙΘΕΤΟ,ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ.
ΑΝΤΙΘΕΤΑ,ΤΟ ΑΠΑΞΙΩΤΙΚΟ ΣΟΥ ΥΦΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ,ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΑΝ ΝΑ ΠΗΓΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΥΣΤΕΡΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΓΑΜΟΥΣΑΝ 400 ΧΡΟΝΙΑ,ΚΑΙ Ο ΚΑΥΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΦΤΑΣΕΙ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΖΥΓΟ..
ΚΑΙ ΑΝ Η ΤΟΥΡΚΙΑ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΒΡΩΜΙΚΗ ΚΑΙ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗ,ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΑΣΤΕΙΟ ΝΑ ΑΝΤΙΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΙΓΥΠΤΟ...

ΕΝ ΠΑΣΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΑΣ ΛΕΜΕ,ΟΠΟΤΕ Ο ΕΧΩΝ ΩΤΑ ΑΚΟΥΕΙΝ,ΑΚΟΥΕΤΩ..

otan milai o navigator na ton akoute:mad: :mad:



giati den kseri ti leei.



:rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :rotflmao:

Κανένας
14/12/2004, 13:52
...

sas
14/12/2004, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από NAVIGATOR

και να μην ξεχνάς ότι είναι απατεώνες εκ προοιμίου -βλέπε παζάρι
:)

Τι λες ρε παλλκάρι μ????:eyepop:
Το παζάρι είναι δείγμα απατεωνιάς:confused:

σε κανά παζάρι σε χωριό η επαρχία στο Ελλάντα έχεις πάει για να δεις αν γίνετε παζάρι??


Για να γνωρίσουμε τον κόσμο, δεν χρειάζεται να ταξιδεύσουμε αποκλειστικά με μηχανή

Σίγουρα....αλλά το παιδί που ξεκίνησε το post ΘΕΛΕΙ να πάει με μηχανή:D


Και φυσικά, εκτός του ότι είναι εξαιρετικά βρομιάρηδες, πρέπει να προσέχεις τι θα τρως και τι θα πίνεις
εξαρτάται από που τρως και που πίνεις...

τυχαία είναι η ανατολίτικη κουζίνα ή σμυρνιώτικη ή καλύτερα αυτή που βγήκε από την κουλτούρα και των δύο λαών.....εσύ μη φας.

angels_gr
14/12/2004, 14:42
Ο πατέρας μου ήταν ναυτικός και έχει πάει πολλές φορές στην Τουρκία. Μάλιστα γνωρίζει και την γλώσσα και συνομιλεί άνετα μαζί τους. Οι τούρκοι πράγματι μισούν τους έλληνες και ας μην το ξεχνάμε. Επίσης έχω και φίλους έλληνες από τουρκία και μου έχουν πει ότι πέρασαν δύσκολες στιγμές στην χώρα αυτή. Βέβαια υπάρχουν και αρκετοί τούρκοι οι οποίοι είναι πραγματικά φιλέλληνες και η τουρκική κυβέρνηση τους προσφέρει δωρεάν λευκά κελιά. Η Τουρκία δεν είναι ακόμη έτοιμη και πολιτισμένη χώρα και δύσκολα θα γίνει διότι και εφόσον βολεύει η κατάσταση αυτή πολλούς. Αν ο φίλος μας θέλει να πάει στην Τουρκία καλώς να πάει και να μας πει και εντυπώσεις. Αλλά ας προσέχει και λίγο στην χώρα αυτή.

afrotwin
14/12/2004, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από angels_gr
Ο πατέρας μου ήταν ναυτικός και έχει πάει πολλές φορές στην Τουρκία. Μάλιστα γνωρίζει και την γλώσσα και συνομιλεί άνετα μαζί τους. Οι τούρκοι πράγματι μισούν τους έλληνες και ας μην το ξεχνάμε. Επίσης έχω και φίλους έλληνες από τουρκία και μου έχουν πει ότι πέρασαν δύσκολες στιγμές στην χώρα αυτή. Βέβαια υπάρχουν και αρκετοί τούρκοι οι οποίοι είναι πραγματικά φιλέλληνες και η τουρκική κυβέρνηση τους προσφέρει δωρεάν λευκά κελιά. Η Τουρκία δεν είναι ακόμη έτοιμη και πολιτισμένη χώρα και δύσκολα θα γίνει διότι και εφόσον βολεύει η κατάσταση αυτή πολλούς. Αν ο φίλος μας θέλει να πάει στην Τουρκία καλώς να πάει και να μας πει και εντυπώσεις. Αλλά ας προσέχει και λίγο στην χώρα αυτή.

i tourkia ine mia xora me terastio ikonomiko provlima
ke i anagki tis gia isroi sinalagmatos ine megaliteri apo misos tis gia tous elines

ke den 8a pai kanis na igi8i tis elinotourkikis filias eki ke 8a ton doulepsoune...
:rotflmao: :rotflmao:

Κανένας
14/12/2004, 15:11
...

TRANSALP
15/12/2004, 10:25
διαβασα τισ αποψεις των παρπανων και καπου διερωτομε.εγω που πηγα των αυγουστο, γυρισα την τουρκια 15 ημερες και εγραψε το κοντερ 4000χλμ ολα αυτα τα αρνητικα γιατι δεν τα ειδα.
τρια ζευγαρια φευγωντας απο την τουρκια ειχαν αποκομιση τις καλυτερες εντυπωσεις.
η τουρκια σιγουρα δεν μπορει να χαρακτιριστει συχρωνει χωρα και ισως αυτο να ειναι η ομορφια της.υπαρχουν φοβερα αξιοθεατα και οσο για τις σχεσεις (του απλου λαου) ελληνων-τουρκων ηταν αψογες.
σκευτωμε να ξαναπαω και φετος ακομα πιο βαθια ,καπαδοκια μερια.

για εσενα φιλε που το σκεφτεσε η γνωμη μου ειναι οτι πρεπει να το κανεις το ταξιδη αυτο.αν θελεις πληροφωριες εγω εδω ειμαι.

BMW1150
15/12/2004, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από TRANSALP
διαβασα τισ αποψεις των παρπανων και καπου διερωτομε.εγω που πηγα των αυγουστο, γυρισα την τουρκια 15 ημερες και εγραψε το κοντερ 4000χλμ ολα αυτα τα αρνητικα γιατι δεν τα ειδα.
τρια ζευγαρια φευγωντας απο την τουρκια ειχαν αποκομιση τις καλυτερες εντυπωσεις.
η τουρκια σιγουρα δεν μπορει να χαρακτιριστει συχρωνει χωρα και ισως αυτο να ειναι η ομορφια της.υπαρχουν φοβερα αξιοθεατα και οσο για τις σχεσεις (του απλου λαου) ελληνων-τουρκων ηταν αψογες.
σκευτωμε να ξαναπαω και φετος ακομα πιο βαθια ,καπαδοκια μερια.

για εσενα φιλε που το σκεφτεσε η γνωμη μου ειναι οτι πρεπει να το κανεις το ταξιδη αυτο.αν θελεις πληροφωριες εγω εδω ειμαι.

Ευχαριστω πολυ φιλε....θα σε εχω στα υποψην.....

Μικρή Λουλού
15/12/2004, 19:16
.

Κανένας
15/12/2004, 19:36
...

Κανένας
15/12/2004, 22:32
....αλληλεγγύη

Υγ Έσβησα το μήνυμα γιατί…οι τούρκοι είναι φίλοι μας

Μικρή Λουλού
16/12/2004, 14:40
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από NAVIGATOR

GyPsy
16/12/2004, 15:15
Αλελουια...:D

atropos
21/12/2004, 23:37
καλε μου φιλε,καλυτερο προορισμο δεν θα μπορουσες να διαλεξεις.Μολις γυρισα,μετα απο 5 εβδομαδες...Ισως τωρα που σου γραφω να εχεις φυγει ηδη...Αν οχι σου ευχομαι καλο ταξιδι....Μην παραλειψεις οτι σου ειπε καποιος αλλος φιλος για το goreme...και αυτο που σου ειπε για πολλα φιλμ.......ΤΟ ΕΝΝΟΕΙ !!!!!!!!! Αν χρειαζεσαι οτιδιποτε που μπορω να βοηθησω ειμαι στη διαθεση σου............

atropos
21/12/2004, 23:42
Και να μην ξεχασω.....ενα βιβλιο του LONELY PLANET θα σε βοηθησει αρκετα............

atropos
21/12/2004, 23:59
Θα γινω κουραστικος μαλλον.....Μολις διαβασα την δευτερη σελιδα,και πραγματικα εχω φρικαρει...Απο παραλια,μεχρι μεσα Ανατολια,δεν συναντησα στις 5 εβδομαδες ουτε μια εχθρικη συμπεριφορα,ισα-ισα ακριβως το αντιθετο....Απεναντιας στην Πολη,που συναντισαμε καποιους <ελληνες> τουριστες,και τους χαιρετισαμε εισπραξαμε μουγγα και τιποτα αλλο....Ειμαι απο την Κρητη,και φημηζομαστε για την φιλοξενια μας.Εκει μας εβαλαν τα γυαλια.................
Παρε μαζι σου αυτο το τηλεφωνο..05333333665..ειναι της Μοτοσυκλετιστικης λεσχης ΕΜΟΚ..Σε οτι χρειαστεις θα ειναι στη διαθεση σου,σε περιπτωση ζημιας,η" σε περιπτωση αναγκης.
Υποδειγμα λεσχης....Πιστεψε με,το βιωσα....
Τα κωλομερια μου εχουν κανει πανω στη σελα,απειρα χλμ.,η τουρκια ειναι μερος που θα ξαναπαω...Σου ευχομαι να περασεις ομορφα,αν και ειναι δεδομενο.....Να σαι καλα !!

BMW1150
22/12/2004, 22:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από atropos
Θα γινω κουραστικος μαλλον.....Μολις διαβασα την δευτερη σελιδα,και πραγματικα εχω φρικαρει...Απο παραλια,μεχρι μεσα Ανατολια,δεν συναντησα στις 5 εβδομαδες ουτε μια εχθρικη συμπεριφορα,ισα-ισα ακριβως το αντιθετο....Απεναντιας στην Πολη,που συναντισαμε καποιους <ελληνες> τουριστες,και τους χαιρετισαμε εισπραξαμε μουγγα και τιποτα αλλο....Ειμαι απο την Κρητη,και φημηζομαστε για την φιλοξενια μας.Εκει μας εβαλαν τα γυαλια.................
Παρε μαζι σου αυτο το τηλεφωνο..05333333665..ειναι της Μοτοσυκλετιστικης λεσχης ΕΜΟΚ..Σε οτι χρειαστεις θα ειναι στη διαθεση σου,σε περιπτωση ζημιας,η" σε περιπτωση αναγκης.
Υποδειγμα λεσχης....Πιστεψε με,το βιωσα....
Τα κωλομερια μου εχουν κανει πανω στη σελα,απειρα χλμ.,η τουρκια ειναι μερος που θα ξαναπαω...Σου ευχομαι να περασεις ομορφα,αν και ειναι δεδομενο.....Να σαι καλα !!

Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.....Το ταξιδι σκεφτομαι να το κανω τελη Μαρτιου....... Αναλογα με τον καιρο.....προσπαθω να βρω και καμια παρεα για να μην παω μονος μου....οτιδηποτε αποριες εχω θα επικοινωνησω μαζι σου....
Και παλι ευχαριστω Καλες Γιορτες.

atropos
26/12/2004, 13:53
Χρόνια πολλά!!!
Υγεία, ευτυχία, ειρήνη.... και καλά χιλιόμετρα...!!!

:beer:

BMW1150
08/01/2005, 20:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από atropos
Χρόνια πολλά!!!
Υγεία, ευτυχία, ειρήνη.... και καλά χιλιόμετρα...!!!

:beer:


Χρονια πολλα φιλε μου ....με υγεια .....και απειρα χιλιομετρα ...!!!!:beer:

geoploumid
31/10/2009, 15:30
8

geoploumid
31/10/2009, 15:40
ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ , ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ , ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ .
ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΣΕ ΚΟΙΝΩΝΑΕΙ ΜΕ ΧΑΡΑ , ΚΑΙ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΑΝΤΙΔΩΡΟ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΠΟΣΟ ΩΡΑΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ . ΛΟΙΠΟΝ ΑΣ ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΜΑΙ ΜΕ ΜΟΝΟ ΓΝΩΜΩΝΑ ΤΗΝ ΣΥΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΩΝ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΤΟΣΟ ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑΤΙ Η ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΓΗ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΤΟΜΗ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΒΛΕΠΟΥΜΑΙ ΕΝΑ ΚΟΚΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΑΣ ΠΑΝΤΡΕΨΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΕΥΧΩΝ ΜΕ ΤΟ ΑΧ ΒΑΧ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΙΡΑΛΑΧ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ..............ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΕΣΚΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΝΤΡΕΙΑ ....................................