PDA

View Full Version : Περίεργο!!!



kostasfazer
08/12/2004, 01:12
Κάθε φορά που πλένω την μηχανή όπως κάνει όλος ο κόσμος και για μια δυο ώρες μέχρι να στεγνώσει τελείως ανάβει μόνιμα το λαμπάκι της νεκράς ακόμα και όταν έχω μέσα ταχύτητα, η πλάκα είναι ότι έχοντας ταχύτητα μέσα και αφήσω συμπλεχτη το λαμπάκι σβήνει, όταν πάλι ξαναπατήσω συμπλέκτη ξανανάβει.:hypnotize Όταν στεγνώσει όλα είναι οκ.:uplate:
Το πήγα και μου άλλαξαν τρόμπα συμπλεχτη (αν θυμάμαι σωστά) και μου κάνει πάλι τα ίδια.

Ξέρει κανένας τι παίζει??

:confused: :confused:

ΓΙΩΡΓΟΣ Δ.
08/12/2004, 09:24
δεν ειναι τιποτα το ανυσηχητικο.
τα καλοδιακια που βλεπεις γυμνα του συμπλεκτη κανουν επαφη με μια σταγονα νερο.
μολις στεγνωσει ειναι ΟΚ.
μπορεις να μου πεις ομως, οταν το πλενω γιατι εξαφανίζονται ολοι οι θόρυβοι και το μηχανακι παει πιο γλυκά, το νιωθω να ανεβαζει καλύτερα και γενικως ειναι σαν να οδηγω αλλη μηχανή?

Και σε ενα TRANSALP που ειχα πριν τα ιδια γινόντουσαν.

bartman
14/12/2004, 17:03
Γιωργο...οι μηχανές είναι όπως οι γυναίκες...όταν τις φροντίζεις "γλυκαίνουν" :)

kostasfazer
15/12/2004, 02:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΩΡΓΟΣ Δ.
[μπορεις να μου πεις ομως, οταν το πλενω γιατι εξαφανίζονται ολοι οι θόρυβοι και το μηχανακι παει πιο γλυκά, το νιωθω να ανεβαζει καλύτερα και γενικως ειναι σαν να οδηγω αλλη μηχανή?

Και σε ενα TRANSALP που ειχα πριν τα ιδια γινόντουσαν. [/B]



Για τους θορύβους και εγώ το παρατηρώ.
Για την απόδοση σύμφωνα πάντα με κορυφαίους μηχανολόγους :rolleyes: το νερό που βρίσκεται ακόμα στο φίλτρο αέρα λόγο πλυσίματος είναι πλούσιο σε οξυγόνο,:hypnotize το βασικότερο συστατικό της καύσης :uplate: οπότε περισσότερο οξυγόνο στον θάλαμο καύσης:look:= καλύτερη καύση :eyepop: = μεγαλύτερη απόδοση:dizzy:= πας κομμάτια :cry: =είσαι ο πρώτος:sun: =μεγάλη διαφορά από τα βρόμικα fazer!!!!!:sick:
Νέο βελτιωτικό καυσίμου ‘ΖΑΓΟΡΙ’
:cry: :cry:
:rotflmao: :rotflmao:

:beer: :beer: