PDA

View Full Version : Παρ'ολίγο θα είχαμε τα χειρότερα...



MitsosNaked
11/03/2008, 00:31
Παιδιά αυτό που μου συνέβη σήμερα δέ το περίμενα με τίποτα. Πήγα στο OLYMPICO στο ΣΕΦ για να δώ ένα γνωστό μου και ενώ έφευγα σε ένα από τα roundabouts που έχει εκεί στο χώρο τί έγινε. Καθώς έπαιρνα τη στροφή ψάχνοντας την έξοδο για αθήνα ,ένα σκοινί απο παρατημένο χαρταετό(μάλλον) είχε πιαστεί απο τη μία μεριά του δρόμου σε ένα δέντρο και από την άλλη σε μία πινακίδα στο ύψος του ΛΑΙΜΟΥ !!!!! Πιάνεται το σκοινί στο λαιμό μου(την ώρα εκείνη ένοιωσα να μου κόβουν το λαρύγγι και να περνά όλη η ζωή μπροστά μου), πλακώνομαι στα φρένα, χάνω τον έλεγχο και πέφτω. Αποτέλεσμα: Θλάση στο αριστερό καρπό(ευτυχώς όχι κάταγμα), μώλωπες σε λεκάνη και πόδια, ένα ψιλοβαθύ σκίσιμο στο αριστερό μηρό και φυσικά χαρακιές στο λαιμό απο άκρη σ'άκρη. Το κεφάλι δέν ακούμπησε κάτω.

Πάω στο νοσοκομείο και μου είπανε οτι με λίγα χιλιόμετρα παραπάνω να ήμουνα τώρα δέ θα ήμουν εδώ. Για άλλη μιά φορά ο εξοπλσμός αποδεικνύει την αξία του γιατί έσκασα κάτω με τον αγκώνα και δέν έπαθα το παραμικρό λόγω μπουφάν, η μηχανή έπεσε πάνω στον αστράγαλο αλλά λόγω μπότας δέν έπαθα τίποτα ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ ΟΛΩΝ: στο μπουφάν μου έχω το Dainese neck. Από το τίναγμα από το σκοινί πετάχτηκα απότομα πίσω με αποτέλεσμα να ζοριστούν οι μύες του αυχένα και να ισιώσουν οι σπόνδυλοι(ευτυχώς τίποτα το σοβαρό, θα έρθει στα ίσια εντός των ημερών). Στο νοσοκομείο μου είπαν πως άν δέν είχα τη στήριξη στον αυχένα από αυτό, πολύ πιθανόν να τον είχα σπάσει!!! ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.

Φώναξα και αστυνομία αλλά μου είπαν πως δέν ασχολούνται με αυτά τα πράγματα.

Η μηχανή απ'ότι είδα υπέστη αμελητέες(ίσως) βλάβες. Καθρέφτες, μία αμελητέα γρατσουνιά στο αριστερό φέριγκ και λίγο η μπροστινή ζάντα που βρήκε στο πεζοδρόμιο. Επίσης όταν έβαλα μπρός δέν κούμπωνε αρχικά η νεκρά. Μετα εντάξει. Χρειάζομαι τη συμβουλή σας για το πώς να κινηθώ ώστε να καλυφθώ από την ασφαλιστική για οιεσδήποτε ζημιές.

Να και μία φωτό:

zuki1000k5
11/03/2008, 00:35
Φιλε περαστικα και ποτε ξανα τετοια!!!:beer: :wave2:

Tpap
11/03/2008, 00:40
και μη χειρότερα....

blackbusa
11/03/2008, 03:35
:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Να πας σε μια εκκλησια Μητσακο (πιστευεις δεν πιστευεις) και να αναψεις μια λαμπαδα οσο με το μποι σου....για ευθυνες (αν καταλαβα καλα) δεν μπορεις να ζητησεις απο κανεναν....:wave2:

TROOPER
11/03/2008, 07:10
οταν εγω σας ελεγα οτι σε μερικα χρονια θα στησουν και πολυβολεια στις ταρατσες να μας ριχνουν οπως περναμε, δεν με πιστευατε !!!κοντοζυγωνει η ωρα.

επισης οσο για την αστυνομια, επρεπε να κανουνε και μυνηση γιατι μερες που ειναι τους παιρνεις τηλεφωνα χωρις να σεβεσαι τπτ.επρεπε να σου κανουν και μυνηση επειδη τους απασχολεις ασκοπα!!!

τελος χρονια πολλα και καλο καλοκαιρι.

μητσακο περαστικα ρε φιλε....



:wave2:

filipp0s
11/03/2008, 07:18
έλεος :sick: :sick: :mad:

devil's animal
11/03/2008, 07:37
:eek: :a53: :eek: :a53: :eek: :a53: :eek: :a53:

τι ειπες τωρα??
πραγματικα ειχες Αγιο!!
περαστικα ρε Μητσακο και ας ειναι μονο αυτα μετα απο αυτο! (φαινονται τοσο λιγα σε σχεση με αυτα που θα μπορουσες να παθεις):hypnotize


θα μπορουσες να κανεις μηνυση κατα αγνωστων αλλα δεν νομιζω να βγει κατι.
οπως και να το κανουμε δεν μπορει να ειναι ο μπατσος σε καθε σημειο και να βλεπει-επιτηρει αν υπαρχει σκοινι, προκες, ελεφαντες, κροκοδειλοι κ.τ.λ. στον καθε δρομο.


ουτε θεμα κατασκευαστη και εργολαβου παιζει.

ουτε θεμα ιδιοκτητου χωρου (π.χ. εξω απο καφετερια κ.λ.π.):sick:


τι να πω.
αναψε και καμια λαμπαδα οπως σου ειπε ο Πανος και ολα τ'αλλα αστα....
:wave2:

gian_nykt
11/03/2008, 07:55
.....άκου ρε παιδιά απο που μπορεί να την πατήσει κανείς....απο οπουδίποτε μπορεί να σου ΄ρθει......!!

Περαστικά σου!

makis206
11/03/2008, 07:56
Περαστικά κι αγύριστα να είναι φίλε :wave2:

powerphot
11/03/2008, 08:29
:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:
"Easy Rider" Movie!

odt
11/03/2008, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked

Φώναξα και αστυνομία αλλά μου είπαν πως δέν ασχολούνται με αυτά τα πράγματα.




Μα κι εσείς απασχολείτε την αστυνομία με βλακείες...:nono: :nono: :nono:


Περαστικά φίλε μου, ό,τι και να σου πω είναι λίγο...τώρα εκτός από τις κακοτεχνίες, τις λακούβες, τα λάδια και τις λοιπές μλκιες στο δρόμο...θα πρέπει να κοιτάμε μήπως έχει στήσει κανείς και ξόβεργα για μηχανές...

Βασικά αν δεν ασχολείται η αστυνομία με αυτά τα θέματα? ΠΟΙΟΣ ασχολείται? Ε? Τώρα που ο Μάκης είναι απασχολημένος με άλλες υποθέσεις?

:sad:

HolyDiver
11/03/2008, 11:27
Αφού εχεις το κεφάλι σου ακόμα στη θέση του:eek:
Περαστικά :wave2:

sergiosm
11/03/2008, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked
Φώναξα και αστυνομία αλλά μου είπαν πως δέν ασχολούνται με αυτά τα πράγματα.


Ναι μωρέ σιγά το πράγμα..
τί είναι ένας λιγότερος ;;



Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked ένα σκοινί απο παρατημένο χαρταετό(μάλλον) είχε πιαστεί απο τη μία μεριά του δρόμου σε ένα δέντρο και από την άλλη σε μία πινακίδα στο ύψος του ΛΑΙΜΟΥ !!!!!
Καλά ο μ@λ@κ@ς που πετούσε τον χαρταετό δεν πήγε να τον βγάλει, όλοι οι άλλοι που το είδαν το σκοινί γιατί δεν το έβγαλαν;;
Τί σόι κοινωνία έχουμε γίνει;;



Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked
Χρειάζομαι τη συμβουλή σας για το πώς να κινηθώ ώστε να καλυφθώ από την ασφαλιστική για οιεσδήποτε ζημιές.


Αν έχεις μικτή ασφάλεια κάτι μπορεί να γίνει. Αλλιώς ξέχνα την την ασφαλιστική
Εκτός και αν βρεις τον μαλάκα που άφησε εκεί το σκοινί, αλλά αφού η αστυνομία δεν έκανε τίποτα, αυτό είναι μάλλον ... "επιστημονική φαντασία"...

orangefactor
11/03/2008, 16:52
τι ειπες τωρα!:hypnotize :hypnotize :eyepop:

πωπω φιλε περαστικα.
μονο ατυχημα με κομμητη δεν εχω διαβασει εδω μεσα!
μακαρι να βρεις ακρη αλλα χλωμο το κοβω........
περαστικα


ασχετο κυπριος εισαι?

apav
11/03/2008, 19:06
:a53: :a53: :a53:

Περαστικά! :wave2:

trigger
12/03/2008, 00:45
Έτσι είναι! Έπεσε ο χαρταετός, μπλέχτηκε το σκοινί; Στα @@ μου! Εγώ να φύγω και δε γ@μιέται :yuck:


Πάλι καλά που τη γλίτωσες τόσο φθηνά... :sick:

Akatanomastos
12/03/2008, 09:01
ας μας πει καποιος, καποτε ποιος ασχολειται και με τι ? να ξερουμε ποιος εχει ευθυνες σε αυτην την χωρα.

για τους δρομους που ειναι χαλια δεν εχει κανεις ευθυνη, για τις πινακιδες που δεν υπαρχουν δεν εχει κανεις ευθυνη, για ταμπελες που πεφτουν δεν εχει κανεις ευθυνη, για διαζωματα που ξεκολανε και σκωτωνετε ο κοσμος δεν εχει κανεις ευθυνη,

αμαν ποια..

danaos75
12/03/2008, 09:09
τι ειπες τωρα ρε φιλε, μου σηκωθηκε η τριχα καγκελο...

περαστικα γρηγορα....

μου φαινεται πρεπει να κυκλοφορουμε καπως ετσι


123626

Fireball400
12/03/2008, 09:15
Στημένη σου την είχανε;
Άντε περαστικά:wave2:

johnnyestia
12/03/2008, 21:12
Φίλε, διάβασα εχθές το περιστατικό σου και σήμερα το είχα όλη μέρα στο μυαλό μου. Ε, κάποια στιγμή σήμερα βλέπω και εγώ έναν σπάγγο να κρέμεται στην μέση του δρόμου όπως έκανα βόλτα με την μηχανή.

Ευτυχώς πήγαινα τσουλιστός και τον απέφυγα τελείως, αλλιώς ποιός ξέρει που μπορεί να μπλεκόταν :sick:. Είχε μπλέξει σε κάτι καλώδια της ΔΕΗ, κίνδυνος δηλαδή και για τους περιέργους περαστικούς να πάθουν ηλεκτροπληξία....

Με την ΔΕΗ δεν μπόρεσα να βγάλω γραμμή (τις κινητοποιήσεις μου μέσα) και τον τύλιξα γύρω από μια κολώνα που ήταν κοντά, ώστε να μην είναι επικίνδυνη για τους οδηγούς και να μην δίνει στόχο στα παιδιά και τον τραβήξει κανένα.

Μέσα στην σύγχιση δεν συγκράτησα το ακριβές σημείο. Κάπου στην Ν. Ερυθραία είναι, σε έναν κάθετο της Τατοϊου. Εύχομαι να πάει κανείς εναερίτης να τον ξεμπλέξει, γιατί αλλίως θα μείνει εκεί μέχρι να σαπίσει ο σπάγγος :uplate:

zolotas
12/03/2008, 21:27
μου θυμισες την ταινια "Βλεπω τον θανατο σου" :eyepop: .......απιστευτο ,περαστικα.......

zolotas
12/03/2008, 21:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από orangefactor
μονο ατυχημα με κομμητη δεν εχω διαβασει εδω μεσα!


μονο απο μ@λακια καποιου θα διαβασεις ατυχημα ......στην ελλαδα

you live in greece.........απλα πραγματα


ει..ωπ......ει...ωπ:a31: :a31: :a31: :a31: