PDA

View Full Version : pame pali...cb400sf i hornet 600?



hmmm
12/03/2008, 21:15
Akoma mia fora to polisizitimeno thema ... akoma enas provlimatismenos protaris...
:confused:

hornet i sf... ki8aristas i drummer... makis i 8emos :hypnotize

ola me odigoun sto hornet oi logoi exoun anali8ei panpoles fores sto forum kai tous exoume diavasei olloi ..pio kenouria montela eykolotera k ftinotera antalaktika, kalitera taksidia, sxedon mikri diafora timi$...pio omorfi kai tetoia....
Kai ekei pou miazoun ola ksekathara....emfanizete to diaolaki tou sf :evil: "magaaa xalarose kai pare to kalitero 400ari tis agoras na mathis na douleveis me simplekti (eimai PROTARIS) kai vlepeis"

:dizzy:

Ti lete palevete to hornet san proti mixani (na matho pano tis ousiastika) dedomenou oti tha to xrisimopoio kathimrina mes tin athina ??

odt
12/03/2008, 23:37
Έχω και τα δύο (σχεδόν :sad: )

Πάρε χόρνετ...Μπορεί να είναι πιο ακριβό, αλλά τελικά είναι πιο φτηνό γιατί θα έχει τα μισά χρόνια (και βγάλε) από το sf και θα θέλει σαφώς λιγότερα μαζέματα (άσε που μπορεί και να μην θέλει)...αλλά και να θέλει, ανταλλακτικά υπάρχουν, σε αντίθεση με το φουράκι που δεν υπάρχουν...

Διάβασε και άλλα θρεντ εδώ μέσα που καταλήγουν σε παρόμοια συμπεράσματα...

:wave2:

Themis_81
13/03/2008, 00:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από hmmm
Akoma mia fora to polisizitimeno thema ... akoma enas provlimatismenos protaris...
:confused:

hornet i sf... ki8aristas i drummer... makis i 8emos :hypnotize

ola me odigoun sto hornet oi logoi exoun anali8ei panpoles fores sto forum kai tous exoume diavasei olloi ..pio kenouria montela eykolotera k ftinotera antalaktika, kalitera taksidia, sxedon mikri diafora timi$...pio omorfi kai tetoia....
Kai ekei pou miazoun ola ksekathara....emfanizete to diaolaki tou sf :evil: "magaaa xalarose kai pare to kalitero 400ari tis agoras na mathis na douleveis me simplekti (eimai PROTARIS) kai vlepeis"

:dizzy:

Ti lete palevete to hornet san proti mixani (na matho pano tis ousiastika) dedomenou oti tha to xrisimopoio kathimrina mes tin athina ??


To SuperFour το ειχα ... Πραγματικα πολυ τιμιο μηχανακι , αψογο σε ολα του , αλλα 400 ...
Γνωμη μου παρε το Hornet και ας το φοβασαι λιγο καιρο παραπανω ... Σαν αισθηση μιας και θα ειναι το "σχολειο" οτι και αν παρεις θα σου φανει το ιδιο ... Απλα θα πρεπει να εκτιμας σωστα το ποσο και το ποτε θα ανοιγεις το γκαζι...
Για μεσα στην πολη ειναι παρα πολυ βολικα και τα δυο οποτε αν αντεχεις οικονομικα παρε το 600 . Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν θα το μετανοιωσεις , ενω αν παρεις το 400 καποια στιγμη θα μπουν αλλα διαολακια ... Τουλαχιστον καθυστερησε τα λιγακι :D

:beer:

gdevelek
13/03/2008, 00:18
ακριβώς αυτό είναι, με το 400 δεν θα μείνεις πολύ, θα βαρεθείς να πηγαίνεις με 7000 στροφές για να αισθανθείς καλό τράβηγμα, και να ζορίζεσαι πάνω από τα 140 για να ανεβάσεις ταχύτητα

και το 600άρι είναι πολύ πιθανό να το βαρεθείς και να σου μπουν διαόλια για μεγαλύτερο, αλλά αυτό θα αργήσει αρκετά

SF
13/03/2008, 08:33
Συμφωνώ κι εγώ ότι το Hornet είναι value4money, αλλά το 400 δε το βαριόμαστε ποτέ λέμε!!! :)

TAKSIMIS
14/03/2008, 13:05
..αν οπως λες εισαι καινουριος στο τιμονι...παρε 400.

μην την ψαχνεις. κατ αρχην δεν εχει καμια σχεση το πως στριβει μεσα στην κινηση το 400 με το 600.Στο hornet κοβει πολυ λιγοτερο το τιμονι (αναμεσα στα αμαξια εννοω),σε σχεση με το 400 που παει οπου παει η παπια.Καλο σαν μηχανακι το 600,αλλα οπως σου ειχα ξαναπει,παλιας,ξεπερασμενης τεχνολογιας που δεν δικαιολογει τα φραγκα που θα δωσεις...και εννοειται πως καποια στιγμη που θα το βαρεθεις.....αντε πουλα το!:( δε φευγει με τιποτα!
ρωτα κι αυτους που το εχουν.
και για αυτο που σου λενε για τα ανταλακτικα...το εχω τοσα χρονια το 400 και οτι κι αν εχω χρειαστει το βρισκω αμεσως!
Μην προβληματιζεσαι λοιπον,κι αν δε θελεις να κλαις τα λεφτα σου παρε 400,και μολις μαθεις,παιρνεις καποιο αλλο ψεκαστο,με πλαισιο αλουμινα κτλ.
...εκτος πια,τι να πω,αν το βρεις γυρω στα 2800 και με τιποτα παραπανω...θα με θυμηθεις..
ειναι μηχανακι που θες δε θες το παντρευεσαι.Τουλαχιστον να αισθανεσαι οτι εδωσες οτι θα εδινες και για το 400 πανω κατω.
ριξε μια ματια σε αγγελιες απο τι τιμη το ξεκινανε,ποσο καιρο προσπαθουν να το δωσουν......και τελικα ποσο καταληγουν να το πουλανε:rotflmao:

το ειχε κολλητος μου και ξερω....φυσικα αν το εχεις...τι να κανεις...το παινευεις για να μη σε παρει απο κατω....

φιλικα στα λεω......μ α κ ρ ι α
:beer:

iosif
14/03/2008, 13:14
ωπα ωπα
ειχα φορ, πηρα χορνετ με 4400 του 05 μεσα στην εγγυηση.
καμια σχεση το ένα με το αλλο
υπερτερι το φορ μονο ποιοτικα λογω τζαπαν προελευσης
αλλα τα ανταλλακτικα τα εβρισκα αλλα παιδευομουν και ακριβα

GATOYLHS
14/03/2008, 15:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από hmmm


Ti lete palevete to hornet san proti mixani (na matho pano tis ousiastika) dedomenou oti tha to xrisimopoio kathimrina mes tin athina ??

Ο ΚΟΛΗΤΟΣ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΦΟΥΡΑΚΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΔΙΤΡΟΧΟ ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΣΕ ΗΤΑΝ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕ ΠΗΓΕ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΑ 1000cc (TUONO).TΩΡΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ ΓΙΑ ΜΠΟΥΖΑ Η R1 ΜΕ "ΣΑΛΙΓΚΑΡΟ" ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙ ΠΑΛΑΒΩΣΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΜΕ ΤΑ ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ ΣΤΟ TUBE.ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΑΥΤΟΣ(ΚΑΙ ΤΟΣΟΙ ΑΛΛΟΙ)ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΕ ΤΟ ΧΟΡΝΕΤ! ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΙΞΕ ΜΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΑΡΧΟΝΤΑΣ.

gdevelek
14/03/2008, 15:59
...με άλλα λόγια ο φίλος σου ξεκίνησε όχι με χορνετ αλλά με φοράκι και το κράτησε και μερικα χρόνια....

;)

GATOYLHS
14/03/2008, 20:37
ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΥΣΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ 15ΘΗΜΕΡΟ ΣΑΝ ΚΟΤΑ.ΚΑΙ ΤΟ ΧΟΡΝΕΤ ΝΑ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΠΑΛΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕ.ΤΟ ΑΛΜΑ ΣΤΑ 1000 ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΗΝ ΜΕΣΑΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΣΕ ΕΝΑΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΤΟ ΒΑΡΙΟΤΑΝ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ.

ΒΕΒΑΙΑ ΕΑΝ ΤΟΤΕ YΠΗΡΧΕ Ο ΧΟΥΛΙΓΚΑΝ TRIPLE 675 ΘΑ ΤΟ ΕΠΕΡΝΕ ΑΜΕΣΩΣ.

hmmm
14/03/2008, 21:17
naste kala pedes tnx gia tis apantisis...simfono ligo ploli me olous,
oxi tipote alo ala exo tsekarei kai mia koukla (hornet) toy 2002 kai mazevo tin 4ara (eura) gia
na pantreftoyme elpizo na min einai pola (4.000 e) kalodiatirimeni fenete ...
Exoume kana kalo mastori konta sto kentro gia check up?

:beer: