PDA

View Full Version : Πολυυυυυυυυυ μηχανοβιος......



SUZUKAKIAΣ
13/03/2008, 23:08
.....και ενταξη τυπος.....

Ηθελα να το κανω πολυ καιρο αυτο και μαλιστα μου χανε πει απο ενα πολυ γνωστο περιοδικο μηχανης της Ελλαδας να τους στειλω γραμμα για να το γραψουν αλλα το αφησα.....

Τωρα που βρηκα αυτο το φορουμ θα τα πω......



Το husqvarna που χω στους 9 με 10 μηνες χτυπησε μπιελα.....εχει ενα χρονο εγγυηση...

ολα τα σερβις οπως επρεπε ολα μα ολα ενταξη εχω και τον JimK7 στο συνεργειο της husqvarna το εξουσιοδοτημενο.....οποτε ολα καλα......

Και παιρνουμε τηλεφωνο στην αντιπροσωπεια της hellin store πριν 2 χρονια να μου το καλυψει εγγυηση και τοτε αυτος που την ειχε ο ''κυριος'' edit : byr0n μαλλον δεν ειχε κεφια και δεν μου καλυψε εγγυηση.....

Δεν γουσταρε μαλλον ο ανθρωπος.....

Τον ειχα παρει απειρα τηλ και το σηκωνε ολο ενας αλλοσ και μου λεγε οτι δεν ειναι εκει....



Δεν ειχε κανενα λογο να μην μου το καλυψει.....


Μαρεσει που ειναι και μηχανοβιος και τρεχει και σε αγωνες πανελληνιους και δεν καλυπτει εγγυησεις στους πελατες του.......

Μετα απο χιλια παρακαλια και δεν ξερω γω τι αλλο ,μου πε ..καλα αντε...θα στα δωσω τα ανταλλακτικα οσο τα παιρνω.......
Λες και μου κανε χαρη....

Και μετα οπως βγαζαμε την μπιελα απο το στροφαλο εσπασε ο στροφαλος και παραγγειλαμε αλλη μπιελα για να την φερνανε μαζι με τον στροφαλο δεμενη....


Και ο ΚΥΡΙΟΣ φιλος μας απο την hellin store πριν 2 χρονια που την ειχε δεν δεχοταν την μπιελα που ηταν μεσα στην κουτα της οπως μου την ειχε στειλει.....300 ευρω ακομα ταπα δηλαδη......


Μιλαμε ο τυπος δεν παιζετε και αυτος και οι δικοι του ολοι εκει μεσα......

Κατι τετοιοι τυποι εχει κυκλοφορισει οτι βγαζουν εγγυησεις και τις κρατανε για παρτη τους....οι αθλιοι......




Αν το διαβασει αυτο η αν τον ξερει κανεις και του το μεταβιβασει ,

θελω να ξερει οτι θα πρεπε να ντρεπεται παρα πολυ και γι αυτο που εκανε και για το οτι ειναι μηχανοβιος και επρεπε να καταλαβαινει καποιες καταστασεις......

Και αν ηθελε να την καλυψει την εγγυηση θα την ειχα καλυψει 10 φορες...και αυτο το λεω για να μην μου πει οτι δεν του το καλυψανε απο ιταλια που ειναι το εργοστασιο και τετοια....

εδω υπαρχουν περιπτωσεισ να χει ληξει η εγγυηση και να τα καλυπτουν....τι λεμε τωρα...


Αλλα οπως εχει μαθει κανεις να επιβιωνει με την δουλεια του....

αλλοι σωστα και αλλοι κλεβοντας και εξαπατωντας

:a31: :a31: :a31: :a36: :a36: :a43: :a43: :a04: :a04: :a04: :a24: :a26: :a14: :a21: :yuck:

madox
13/03/2008, 23:14
καλα ειναι η μηχανη στην εγγυηση και δεν στην καλυπτει?:mad: Τι αλλο θα διαβασουμε.....:a016: :a016: :a016:

liakaros
13/03/2008, 23:39
Kαταγγελια ρε παιδια στο ΙΝΚΑ και δεν ξερω και γω που αλλου...

Οσο τα αφηνουμε ετσι κατι τετοια,αυτοι θα συνεχιζουν να τα κανουν...

notakos600
13/03/2008, 23:44
Φιλαράκο ξέρεις πόσοι ζουν και πλουτίζουν από τη κ@ύλ@ μας?
Τουλάχιστον να είχαν λίγο φιλότιμο και λίγη ντροπή γιατί τα φράγκα δεν φυτρώνουν στο χωράφι του πατέρα μας. Σου εύχομαι να εισακουστείς και -έστω και αργά- κάτι να γίνει.

byron
13/03/2008, 23:49
Υπάρχει sticky του hornet (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=28026) για τις καταγγελίες προς καταστηματα/συνεργεία.

SUZUKAKIAΣ στείλε πμ στους admins για το θέμα σου.

devil's animal
14/03/2008, 07:37
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:


κοινοποιησε το στους admins (οπως σου ειπε ο byron) και να βγει μια ανακοινωση-sticky με τους μ@λακες,να ξερουμε να προφυλασσομαστε.
:sick:

Εχετλαίος
14/03/2008, 08:20
Kαλά ρε κοπέλια,
ο συγκεκριμένος αντιπρόσωπος-πωλητής της εν λόγω εταιρείας είναι μη φερέγγυος. Σύμφωνοι.
Η εταιρεία που παράγει το εν λόγω μηχανάκι και του επιτρέπει του τύπου να το πουλά στην Ελλάδα έχει γνώση του συμβάντος; Τους ειδοποίησε κανείς; Εϊμαι σίγουρος ότι αν το μάθαιναν, το τμήμα πωλήσεών τους δε θα χαιρόταν ιδιαίτερα με την εν γένη συμπεριφορά του αντιπροσώπου τους και θα λάμβαναν -ίσως- κάποια μέτρα.
Εμένα ένα αντίβαρο τιμονιού δε μου καλύπτανε στην εγγύηση σε ένα παπί που είχα πάρει 2 βδομάδες πριν και τα πήρα στο κρανίο. Ειδοποίησα και διαμαρτυρήθηκα έντονα στον Ευρωπαικό εισαγωγέα του παπιού και στον Ιάπωνα κατασκευαστή και στο παράρτημα της Ινδονησίας που το κατασκεύασε. Μια βδομάδα μετά είχα έγγραφη συγνώμη με πολλές σάλτσες και ζουμιά απο τον τοπικό πωλητή (!) και φυσικά το νέο αντίβαρο. Φαντάζομαι ότι το ξεχέσιμο που του πατήσανε δε θα το ξεχάσει.
Οι εταιρείες θέλουν ικανοποιημένους πελάτες και σε μια αγορά μου διαρκώς οι τζίροι αυξομοιώνονται ουδείς διακινδυνεύει να του χαλνάει την υστεροφημία ο εκάστοτε καραγκιοζόπουλος αντιπρόσωπος (επίσημος ή ανεξάρτητος).
Πίεση θέλει και κυνήγι!

vestromas
14/03/2008, 11:32
Kαι μετα μου λετε γιατι τα βαζω με τα ευρωπαικα. Ενα καρο λεφτα δινεις, για να τραβιεσε μετα. Και καλα να ζεις σε αλλη χωρα της Ευρωπης. Εντος εγγυησης θα σου φερθουν σαν κυριο, εδω ομως αν το μηχανακι δεν ειναι καρατσεκαρισμενο οτι δεν βγαζει ζημιες, εισαι ερμαιο των λαμογιων που διαχειριζοντε τις καταστασεις εις βαρος των καταναλωτων. Ειχα κ εγω προβλημα με τον παραεισαγωγεα, με κατι αμελειες εκ μερους του και αναγκαστικα να απευθυνθω σε φιλο μη εξουσιοδοτημενο, με ρισκο, αν μου βγαζε το μηχανακι χοντρη ζημια εντος εγγυησης να πληρωνω κερατιατικα. Ευτυχως τα βεστρομια δεν ειχαν τετοια φημη και εχω περασει προ πολου την εγγυηση χωρις προβληματα. Το συμπερασμα που βγαζω απο ολα αυτα ειναι οτι αν δεν εχεις γερες καβατζες πισω, μην μπλεκεις με ευρωπαικα στην Ελλαδα. Παντως καλα κανετε και τους καταγγελετε μηπως σωθει και αλλος κοσμος και τους αποφυγει. Να αλλαξουν τακτικη με τις καταγγελιες, αμφιβαλω, αλλα η ελπιδα ευτυχως πεθαινει τελευταια. Φιλε κουραγιο και σκιστους οσο μπορεις.:beer: :wave2:

glanza2
14/03/2008, 12:36
εγω λεω να παρεις μια πετρα και να του σπασεις το κεφαλι του βλακα
την σημερον ημερα μονο με εκβιασμους επιβιωνεις

sapila racing
14/03/2008, 12:42
2 χρόνια μετα που να βρείς το δίκιο σου??

Τοτε που εγινε επρεπε να φωνάξεις/καταγείλεις να γίει θέμα!

Πάντως ο κύριος που φωτογραφίζεις δεν είχε (ούτε εχει) την Hellinmoto, υπάλληλος είναι εκεί, αλλά σε σημαντική θέση.

vestromas
14/03/2008, 14:02
Eτσι κανουν τα λαμογια. Ειναι γνωστη τακτικη. Βαζουν μπροστα τους υπαληλους να βγαλουν το φιδι απ την τρυπα, κανοντας πως δεν ξερουν τιποτα και μετα, αν ζορισουν τα πραγματα, ζητανε χιλια συγνωμη, κανουν πως επιπλητουν τον υπαληλο και ολα μελι γαλα. Αν τωρα οπελατης την κανει γαργαρα και δεν τους ζορισει, ο υπαληλος μπορει να γινει και διευθυντης, που τους εκανε οικονομια με την σταση του. Ε ρε μπιστολιδι που χρειαζοντε τα τομαρια.:a016:

SUZUKAKIAΣ
14/03/2008, 17:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
2 χρόνια μετα που να βρείς το δίκιο σου??

Τοτε που εγινε επρεπε να φωνάξεις/καταγείλεις να γίει θέμα!

Πάντως ο κύριος που φωτογραφίζεις δεν είχε (ούτε εχει) την Hellinmoto, υπάλληλος είναι εκεί, αλλά σε σημαντική θέση.

Πριν 2 χρονια που εγινε αυτο ηταν αυτος υπευθυνος....παντος περιμενω πως και πως να τον δω απο κοντα να του τα ψαλω στα ισια.....και πιστεψτε με θα το κανω....

Εχω δει τους φιλους του καμια φορα και αυτους που τρεχουν μαζι αλλα αυτον το κερατα οχι ακομα.......

Να δω απο κοντα πως ειναι ενας
ανανδρος ''μηχανοβιος αγωνιζομενος''
δεν εχω δει πολλους......αλλα πρεπει να με τυχερος να κραταω την μπιελα μαζι μου.....ξερετε ε????εχει και το καταληλλο σχημα
:a021: :a021: :a021: :a021: :a021: :a021: :a021:

Chris_Cb1300
14/03/2008, 18:24
Μονο η "διαφήμιση"που του κανες απο δω φτάνει!!!!

SUZUKAKIAΣ
14/03/2008, 22:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Chris_Cb1300
Μονο η "διαφήμιση"που του κανες απο δω φτάνει!!!!

Φτανει για τι πραμα δεν καταλαβα??

Τι εννοεις?

Chris_Cb1300
15/03/2008, 09:49
Εννοω φιλαράκι οτι όταν καποιοι το παίζουν κάπως δεν υπολογίζουν οτι ο δυσαρεστημένος πελάτης θα πάρει αλλους 10 μαζί του...Η καλύτερη διαφήμιση είναι απο στόμα σε στόμα.....κ η δυσφήμηση το ίδιο!!!!Όποιος έχει προβλήματα με κάποιον καλά θα κάνει να ενημερώνει τους υπόλοιπους....

SUZUKAKIAΣ
05/04/2008, 15:39
Εχε χαρη που δεν τον ειδα στην εκθεση της μηχανης που πηγα τωρα στην Αθηνα....

Θα του τα λεγα ενα χερακι.....εκει στον κοσμο μπροστα.....:evil: :evil: :evil: