PDA

View Full Version : Κλοπή Cbr600rr



cbrpilotrr
14/03/2008, 05:18
Έγινε ξημέρωμα Τετάρτης 12/3(Πιστεύω 3-5:00 το πρωί,γιατί εκείνες τις ώρες έβρεχε).Ήμουν συ-
μπτωματικά ξύπνιος όλο το βράδι,με ψιλοανοιχτό το παράθυρο και δεν κατάλαβα τίποτα...Το μη-
χανάκι βουτήχτηκε από την πυλωτή της πολυκατοικίας,ήταν πίσω από αμάξια,είχε immobiliser,
lock σε δισκόπλακα και ήταν δεμένο με το Astrea μου με χοντρή ατσάλινη αλυσίδα(Δεν είχε δυ-
στυχώς συναγερμό,μα πιστεύω δε θα τους πτοούσε και πολύ αν είχε)...Αν και δεν ελπίζω σε τίπο-
τα,παραθέτω τα στοιχεία του:
--CBR600RR '04 κόκκινο-μαύρο εργοστασιακό,μόνο η ουρά είχε βαφτεί(μαύρη πάλι,αλλά χωρίς τα
γράμματα της Honda)και είχε δυο μικρές γρατζουνίτσες.Όλο το υπόλοιπο μηχανάκι ήταν αγρατζούνιστο.
--Αρ. κυκλοφορίας ΖΤΝ 413
--Αρ. πλαισίου JH2PC37BX4M110283
--Aρ. κινητήρα PC37E

liakaros
14/03/2008, 05:34
Tι να σου πω ρε φιλαρακι...

Μακαρι να μπορεσεις να το βρεις...

Παντως ακουω απο γνωστους για πολλα κρουσματα τις τελευταιες μερες στην Αθηνα...περιοδος συγκομιδης ειναι παλι??

odt
14/03/2008, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από liakaros
.

Παντως ακουω απο γνωστους για πολλα κρουσματα τις τελευταιες μερες στην Αθηνα...περιοδος συγκομιδης ειναι παλι??

Ε ναι, ανοίγει και ο καιρός τώρα στις βόρειες χώρες... :mad:

djantoine
14/03/2008, 13:19
:S Krima file..

To eixes asfalhsei gia kloph tulaxiston?

chducos1
14/03/2008, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbrpilotrr
Έγινε ξημέρωμα Τετάρτης 12/3(Πιστεύω 3-5:00 το πρωί,γιατί εκείνες τις ώρες έβρεχε).Ήμουν συ-
μπτωματικά ξύπνιος όλο το βράδι,με ψιλοανοιχτό το παράθυρο και δεν κατάλαβα τίποτα...Το μη-
χανάκι βουτήχτηκε από την πυλωτή της πολυκατοικίας,ήταν πίσω από αμάξια,είχε immobiliser,
lock σε δισκόπλακα και ήταν δεμένο με το Astrea μου με χοντρή ατσάλινη αλυσίδα(Δεν είχε δυ-
στυχώς συναγερμό,μα πιστεύω δε θα τους πτοούσε και πολύ αν είχε)...Αν και δεν ελπίζω σε τίπο-
τα,παραθέτω τα στοιχεία του:
--CBR600RR '04 κόκκινο-μαύρο εργοστασιακό,μόνο η ουρά είχε βαφτεί(μαύρη πάλι,αλλά χωρίς τα
γράμματα της Honda)και είχε δυο μικρές γρατζουνίτσες.Όλο το υπόλοιπο μηχανάκι ήταν αγρατζούνιστο.
--Αρ. κυκλοφορίας ΖΤΝ 413
--Αρ. πλαισίου JH2PC37BX4M110283
--Aρ. κινητήρα PC37E
κριμα φιλε μου

δηλ τι αλλο μενει?
να τα τσιμεντωνουμε???????????

stvr1
14/03/2008, 16:47
Τι γίνεται ρε γαμώτο, πολλά s.s. κλέβουν τελευταία...
Λυπάμαι φίλε, ξέρω οτι είναι πολύ άσχημο αυτό που σου έτυχε...:(
Ασφάλεια είχες τουλάχιστον;;

cbrpilotrr
15/03/2008, 03:02
Δυστυχώς δεν του είχα κάνει ασφάλεια για κλοπή,παίδες...Το επόμενο θα έχει σίγουρα,μα δεν
ξέρω πότε θα'ρθει.Αυτή η ιστορία με πάει πολύ-πολύ πίσω...:bigcry:

djantoine
16/03/2008, 10:23
File mu se katalavenw ...

Einai oti xirotero na pas to proi gia volta kai na deis pws i mixani su leipei...

Etsi gia na exume ypopsin kai emeis kapoia pragmata:

Me tin klidaria pu to eixes demeno me to papaki ti kanan? tin kopsan?
To afisan ekei komenh ? Hxo den akuses tpt ? (mallon oxi.. )

Me ti tis kovun tis xondres tis klidaries re paidia?

Kai entaksi ta apla luketa spane kai me sfiri/losto, alla ta kala???

Den tus xreiazete troxos ?

devil's animal
16/03/2008, 18:19
:sad: :sad: :sad: :sad:

banditgr
16/03/2008, 21:59
me ena psalidi (oikodomiko gia sidiroverges) kai ligo dinami polla ginontai

GIXXERAKIAS
16/03/2008, 22:05
Πολυ μ,ου βρωμαει η δουλεια ρε φιλε ετσι οπως την περιγραφεις πρεπει να το ειχανε σταμπαρει απο καιρο και οχι μονο.:mad:

Κανα καινουργιο συνεργειο τιποτα που το πηγες προσφατα?Με immoboliser και την πηρανε ρε γμτ?Δεμενη και με αλυσιδα και με disc lock?Τι πρεπει να κανουμε δηλαδη ρε γμτ?Αγκαλαι στο κρεβατι μας και παλι σιγουροι δεν θα ειμαστε!:uplate:

cbrpilotrr
16/03/2008, 23:58
Φίλε GIXXERAKIA αποκλείω την περίπτωση του συνεργείου,γιατί τους ξέρω και τους πήγαινα τρία
μηχανάκια για service απ'το '98.Η φάση ήταν σίγουρα οργανωμένη.Είμαι βέβαιος πως έπαιξε φορ-
τωτική(ήρθαν 2-3 άτομα με βανάκι) και το είχαν μπανίσει είτε ακολουθώντας με,ή στη γύρα,στο
ψάξιμο για το τί θα φάνε.Επίσης δεν είναι τυχαίο ότι έβρεχε.Τώρα με το lock στη δισκόπλακα ασχο-
λήθηκαν...σπίτι τους.Η ατσάλινη αλυσίδα παρακάμπτεται είτε με ψυκτικό spray+σφυρί(1 χτυπημα,
απλά),είτε με κόφτη(δεν ξέρω αν αυτό είναι το οικοδομικό ψαλίδι που αναφέρει ο Banditgr),ή με
κάποιο κλειδί-πασπαρτού.Πάντως θεωρώ πως είναι δύσκολο να έγινε με κόφτη η δουλειά και εξαι-
ρετικά τραβηγμένο να φέρανε τροχό εκεί μέσα...Η αλυσίδα ήταν Oxford(ή κάπως έτσι,αν ξέρει κανείς
τη μάρκα)και το κλείδωμά της δεν είχε σε καμιά περίπτωση ανάλογο δείκτη προστασίας πχ με μια
Abus,οπότε μάλλον είμαστε στην''περίπτωση-πασπατού''.Επίσης την πήραν μαζί τους(ευτυχώς ά-
φησαν το Astrea)...

GIXXERAKIAS
17/03/2008, 00:34
Εγω στην θεση τους θα επαιρνα το astRea παντως:blush: :blush:

Το μοναδικο χοντα που γουσταρω!:lol: :lol:

Γελαω βεβαια τωρα με τον πονο σου αλλα καλο ειναι να γελαμε που και που να ξεχνιομαστε.:winka:

Ελπιζω να γινει το θαυμα και να την βρεις το συντομοτερο δυνατον φιλε μου και αγρατζουνιστη!:winka:

ktmboy
22/03/2008, 19:49
File mou na koitas kai tis aggelies mhpws thn bgaloun gia antallaktika...

AFTER
22/03/2008, 19:52
Καρκινο στα καθικια που στην πηραν :mad:

Da.Vintage
24/03/2008, 10:00
Μακάρι να το βρείς παλικάρι μου...