PDA

View Full Version : ΛΑΘΟΣ ΣΤΟ ΠΛΥΣΙΜΟ;;;;



The Lord...
14/03/2008, 20:38
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΚΡΥΒΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΚΑΤΙ.
ΠΗΓΑ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΛΥΣΙΜΟ ΣΕ ΕΝΑ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΟ (ΛΑΘΟΣ ΤΕΡΑΣΤΙΟ) ΚΑΙ ΕΡΙΞΑΝ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΜΕΙΝΕ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΣΑΝ ΛΑΔΙΕΣ - ΠΥΤΣΙΛΙΕΣ ΣΕ ΠΟΥΚΑΜΙΣΟ. ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΑ ΜΑΥΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑΛΛΙΚΑ ΜΕΡΗ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΓΥΑΛΙΣΤΕΡΑ ΕΓΙΝΑΝ ΜΑΥΡΟ ΜΑΤ ΠΡΟΣ ΤΟ ΑΝΟΙΚΤΟ. ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΣΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ; ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

filipp0s
14/03/2008, 20:43
στάνταρ λάθος! στο πήδηξαν στη χημεία :sick:

The Lord...
14/03/2008, 21:11
ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ;

filipp0s
14/03/2008, 21:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από The Lord...
ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ;


δεν ξέρω φίλε μου, πραγματικά...


καλό θα ήταν πάντως να πας να διαμαρτυρηθείς... και καλή τύχη...

MikeG
14/03/2008, 21:43
Η συζήτηση μεταφέρεται στις γενικές. :D

The Lord...
14/03/2008, 21:59
ΟΚ. ΠΑΝΤΩΣ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ.

taxydromos
14/03/2008, 22:00
γιατι δεν πας σ'ενα πλυντηριο μοτοσυκλετων να στο καθαρισουνε?

devil's animal
14/03/2008, 22:10
καλως ηλθες.
:beer: :beer: :beer:

xintas
14/03/2008, 22:40
kalos irthes file...
auto pou sou rixane sto plyntirio k exei kanei ta stigmata sto moter sou legete souaz..
einai gnwsto gia to grigoro apotelesma...tin exw patisi k gw k distixos ta simadia tha meinoun...
koita na to kseperaseis k na pigeneis se plyntiria gia moto giati autoi oi venzinades(oxi oloi) den kseroun ti tous ginetai...
to kalitero vevaia einai na pareis ena plistiko me 100peripou euro k na to pleneis mono sou!
giati entaksei me to souaz den egine k tpt tragiko skepsou na s vgazane kana autokolito me tin piesi...paketo...
:eyepop: lekanaki malako sfougaraki k pame....:wave2:

madox
14/03/2008, 23:00
πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο ευτυχως που αποφευγω τα βενζιναδικα για πλυσιμο.
:yuck:



:wave2:

GIXXERAKIAS
15/03/2008, 07:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από The Lord...
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΚΡΥΒΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΚΑΤΙ.
ΠΗΓΑ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΛΥΣΙΜΟ ΣΕ ΕΝΑ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΟ (ΛΑΘΟΣ ΤΕΡΑΣΤΙΟ) ΚΑΙ ΕΡΙΞΑΝ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΜΕΙΝΕ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΣΑΝ ΛΑΔΙΕΣ - ΠΥΤΣΙΛΙΕΣ ΣΕ ΠΟΥΚΑΜΙΣΟ. ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΑ ΜΑΥΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑΛΛΙΚΑ ΜΕΡΗ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΓΥΑΛΙΣΤΕΡΑ ΕΓΙΝΑΝ ΜΑΥΡΟ ΜΑΤ ΠΡΟΣ ΤΟ ΑΝΟΙΚΤΟ. ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΣΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ; ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

Ξεκινα με μια ψιλη αλοιφη να δεις τι γινεται και αν δεν δεις αποτελεσμα πηγαινε σε καποιο καταστημα που κανει τοπικες βαφες και επιδιορθωσεις χρωματος και θα σου πουν αν μπορει να διορθωθει.:wave2:

DrIoannis
15/03/2008, 10:22
Την μηχανή την πλένω ΠΑΝΤΑ μόνος μου!Είναι πιο ευαίσθητο το χρώμα και τα αυτοκόλλητα από του αυτοκινήτου.Υπομονή και ψάξε μπας και παίξει κάτι με αλοιφή...

stvr1
15/03/2008, 13:43
Το καλύτερο είναι να την πλένεις μόνος σου γιατί κανένας δεν θα την προσέξει όσο εσύ. Αν πας να σου την πλύνει άλλος, τουλάχιστον πήγενε σε ειδικό. Ξέρω έναν που κάθε φορά στην κάνει καλύτερη και από καινούρια. Ο τύπος έχει τρέλα με την δουλειά του και σέβεται απεριόριστα την μηχανή του άλλου.
Αν σε ενδιαφέρει είναι στην οδό Βούρβαχη 21 (πρώτο φανάρι δεξια στην Βουλιαγμένης, μετά την διασταύρωση με την Καλλιρόης, ρεύμα προς Δάφνη). Έχει επωνυμία moto clinic, αν και φαντάζομαι οτι θα το ξέρουν και άλλοι στο forum.
Μόνο εκεί πήγαινα το R1...

pipis
15/03/2008, 18:50
Στάνταρ σου έβαλε το φάρμακο που βάζουν για των καθαρισμό των ζαντων και στο υπόλοιπο μηχανάκι. Το έκαναν και στον αδερφό μου και όταν πήγαμε να ζητήσουμε τα ρέστα... ξέρετε τώρα... Αυτό είμαι σίγουρος πως ούτε για τις ζάντες δεν κάνει. Είναι παρά πολύ δυνατό χημικό και σε συνεργασία με την πίεση καταστρέφει πολλά! Αν δείτε κάτι ξεβαμμένες πινακίδες σε καινούρια μηχανάκια από αυτό είναι. Δυστυχώς από ότι ξερω δεν υπάρχει κάτι να κανείς για να το φτιάξεις. Είχα προσπαθήσει πολύ, δεν φαίνεται για λίγο και μόλις φύγει η αλοιφή πάλι τα ιδία!