PDA

View Full Version : Όχι νυχτιάτικα στο τσάμπα...



alximistis
15/03/2008, 23:21
να πω πως έκανα και κάτι κομμάτια να γίνει. Αλλά τσάμπα να την πατούσα; Ευτυχώς το γλιτώσαμε επειδή παρά τον ξαφνικό πανικό δεν πάτησα φρένο. Μου κοψε ευτυχώς.
Πριν ελάχιστα λεπτά ανεβαίνω την Μεσογείων για να πάω στη δουλειά μου. Αφού πέρασα την πλατεία αγ. παρασκευής υπάρχει μία κρεπερί εκεί. Μόλις την περνάω κι αυτή κόβω ταχύτητα και κατευθύνομαι δεξιά για να μπω στη λεωφορειολωρίδα μερικά μέτρα πριν την ΕΡΤ. Φευγαλέα βλέπω κάτι να υπάρχει στο δρόμο μου φάνηκαν σαν χώματα και λάσπη μαζί. Τεσπα κάτι τέτοιο. Μέχρι να το σκεφτώ καλύτερα αρχίζουν... οι δονήσεις. Το τιμόνι παίζει και η μηχανή χάνει πρόσφυση. Πανικός! Πιο πολύ γιατί ήμουν εντελώς χαλαρός. Κρατάω το τιμόνι και ενστικτωδώς και μόνο το πιέζω αναλόγως πως νιώθω τις δονήσεις. Η μηχανή μπαλατζάρεται για τα καλά αισθάνομαι την πίσω ρόδα να φεύγει και λέω αυτό είναι πέσαμε. Ετυτυχώς το ξαναλέω ευτυχώς δεν πάτησα καθόλου φρένα ούτε πείραξα το γκάζι. Σταθερό το κράτησα ίσως να το άφησα και λίγο αλλά τελικά... τη γλιτώσαμε. Γύρισα το κεφάλι μου πίσως δεν μπόρεσα να διακρίνω κάτι μόνο ένας οδηγός σε ιΧ μου έδειχνε με το χέρι του κάτω αλλά δεν μπόρεσα να δω.

Ιδιαίτερη προσοχή παίδες λοιπόν. Το ξαναλέω. Άνοδος Μεσογείων μετά την πλατεία Αγ. παρασκευής λίγο πριν την ερτ στα δεξιά. ΓΛΙΣΤΡΑΕΙ!!!

requiem
16/03/2008, 03:13
egw tin patisa idi stelouko ....prin ligo kai malista se ladia...:evil:
prosoxi oloi sas paides

alximistis
16/03/2008, 18:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από empyrium
egw tin patisa idi stelouko ....prin ligo kai malista se ladia...:evil:
prosoxi oloi sas paides


ΩΧ! Ελπίζω να είσαι καλά... :)

hercul
16/03/2008, 20:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από empyrium
egw tin patisa idi stelouko ....prin ligo kai malista se ladia...:evil:
prosoxi oloi sas paides

Έπεσες?? Χτύπησες πουθενά? :look: :look:
Προχθές και γω πέρασα από κάτι πολύ γλυστερό(κάτι σαν λάδια) και γλίστρισαν και οι οι 2 ρόδες ενώ έστριβα με 30 χλμ αλλά ευτυχώς το έσωσα! Ούτε που θυμάμαι τι έκανα...

requiem
16/03/2008, 20:26
me to pou mpika stin strofi eixan pesei ta M@mimen@ kai mou efuge olos o kwlos tis mixanis deksia den prolava na kanw apolutws tipota
afou eimai edw kai sas milaw kala eimai eutuxws ponaw ligoulaki ston aristero gofo etsi opws epesa e ok melania mou exei kanei alla tha perasei afou den itan kati xeirotero:(
kai kati me "etrwge" xthes oli nuxta pou imoun eksw oti kati tha ginei...
gamw tin diaisthisi mou:evil:

devil's animal
16/03/2008, 20:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από empyrium
me to pou mpika stin strofi eixan pesei ta M@mimen@ kai mou efuge olos o kwlos tis mixanis deksia den prolava na kanw apolutws tipota
afou eimai edw kai sas milaw kala eimai eutuxws ponaw ligoulaki ston aristero gofo etsi opws epesa e ok melania mou exei kanei alla tha perasei afou den itan kati xeirotero:(
kai kati me "etrwge" xthes oli nuxta pou imoun eksw oti kati tha ginei...
gamw tin diaisthisi mou:evil:

περαστικα.
:wave2:

alximistis
16/03/2008, 21:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από empyrium
me to pou mpika stin strofi eixan pesei ta M@mimen@ kai mou efuge olos o kwlos tis mixanis deksia den prolava na kanw apolutws tipota
afou eimai edw kai sas milaw kala eimai eutuxws ponaw ligoulaki ston aristero gofo etsi opws epesa e ok melania mou exei kanei alla tha perasei afou den itan kati xeirotero:(
kai kati me "etrwge" xthes oli nuxta pou imoun eksw oti kati tha ginei...
gamw tin diaisthisi mou:evil:

Πονάει το γοφαλάκι του;;;;; :cry: ¨Αχου το μωρέ... να φωνάξουμε κανέναν να στο τρίψει... :blush: :lol: :lol:

περαστικά μικρή. :)

trigger
16/03/2008, 21:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από empyrium
me to pou mpika stin strofi eixan pesei ta M@mimen@ kai mou efuge olos o kwlos tis mixanis deksia den prolava na kanw apolutws tipota
afou eimai edw kai sas milaw kala eimai eutuxws ponaw ligoulaki ston aristero gofo etsi opws epesa e ok melania mou exei kanei alla tha perasei afou den itan kati xeirotero:(
kai kati me "etrwge" xthes oli nuxta pou imoun eksw oti kati tha ginei...
gamw tin diaisthisi mou:evil:

:sick: περαστικά! :wave2:

apav
17/03/2008, 10:47
Περαστικά! :wave2:

jen
17/03/2008, 17:27
Περαστικά σου! :)

requiem
17/03/2008, 19:52
ευχαριστώ πολύ παιδιά να είστε όλοι καλά...πως εξάλλου να μην είμαι καλά με τέτοια πράγματα που μου γράφει το στρουμφάκι από πάνω:p :cool: :winka:

Tpap
17/03/2008, 19:57
περαστικά να είναι...!:) :)
και να μην σου ξανατύχει..:nono:

makis206
17/03/2008, 22:00
Περαστικά να είναι Ρηνιό κι αγύριστα !

Κι εσένα Στελή σου εύχομαι να είναι ο τελευταίος σου καρσιλαμάς πάνω σε δυο ρόδες.:lol:

:beer: :beer:

alximistis
17/03/2008, 23:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Περαστικά να είναι Ρηνιό κι αγύριστα !

Κι εσένα Στελή σου εύχομαι να είν αι ο τελευταίος σου καρσιλαμάς πάνω σε δυο ρόδες.:lol:

:beer: :beer:


από δω και μπρος... μόνο τσιφτετέλι... :D

cityfly
18/03/2008, 01:01
περαστικά σου

:wave2: :wave2: :wave2:

hercul
18/03/2008, 20:32
Περαστικά σου και πάντα όρθια!! :wave2: