PDA

View Full Version : GASGAS 300 EC Racing vs KTM 300 EXC-Ε



Julius
14/03/2008, 10:21
Ήρθε ή ώρα να χτυπήσω και εγώ την κούτα μου :beer: :beer:

Αλλά έχω μέγα δίλλημα στα ίδια χρήματα που έχει το ΚΤΜ βγαίνει το GasGas με Ohlins χρυσή σειρά εμπρός πίσω!!

Οκ το ΚΤΜ έχει μίζα αλλά πραγματικά όσο καιρό είμαι με το 300αρι ποτέ μα ποτέ δεν σκέφτηκα «άχ να είχα μια μίζα τώρα παναγιαμ» ακόμα και ανάποδα το δίχρονο παίρνει μπροστά με μια μανιβελιά, αντίθετα ποτέ δεν κατάφερα να σετάρω τις αναρτήσεις σωστά.

Από την άλλη για τα GasGas δεν έχω την παραμικρή ιδέα, διάβασα το τεύχος του ΜΟΤΟ που το έχει παρουσίαση αλλά πραγματικά δεν λέει τίποτα…. Ουτε δυναμομέτρηση δεν έχει (λέει δεν προλάβανε και θα την ανακοινώσουν στο επόμενο τεύχος) το μοναδικό που πρόσεξα είναι ότι σε σχέση με τα τεχνικά που ανακοινώνει ενώ το δίνει 98 κιλά άδειο το μέτρησαν 109 κιλά και 117 γεμάτο (δηλαδή όσο και το ΚΤΜ)

Η μοτοσυκλέτα θα χρησιμοποιηθεί για αγώνες Scramble – Enduro (attika ή κανα κοντινό πρωταθληματικό) και δεν υπάρχει στον ορίζοντα προοπτική να αλλάξει στα επόμενα 3-4 χρόνια τουλάχιστον.



Τεχνικά Χαρακτηριστικά :

http://www.gasgas.com/ec300_rac.htm

http://www.ktm.gr/models.asp?cs=300exce

Julius
14/03/2008, 10:22
KTM


123808

Julius
14/03/2008, 10:23
GasGas (enoeite oti tha ginei mple alla to racing vgenei mono kokkino sta agonistika xromata tis etairias)


123809

nikos force
14/03/2008, 12:39
an eimoun sti thesi sou tha perimena to GG300 08...pou einai kai akoma pio omorfa ...

Julius
14/03/2008, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
an eimoun sti thesi sou tha perimena to GG300 08...pou einai kai akoma pio omorfa ...

Gia 08 milame panta

Re o prime minister kai o Gaser den eixan, exoun gasgas??



malista o Prime eixei pleon KTM08

Julius
14/03/2008, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
an eimoun sti thesi sou tha perimena to GG300 08...pou einai kai akoma pio omorfa ...

SOSTOOOS O NIKOS


ALLO EXEI TO SITE ALLO EINAI PLEON TO 08 TO GASGAS


7980 LIANIKI ME PISO OHLINS KAI EMPROS SACHS 48MM DIATHESIMO DISTIXOS APO 15/4


KAI OI FOTO TOY NEOU MONTELOU..........


123828

hector
14/03/2008, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Ήρθε ή ώρα να χτυπήσω και εγώ την κούτα μου :beer: :beer:

Αλλά έχω μέγα δίλλημα στα ίδια χρήματα που έχει το ΚΤΜ βγαίνει το GasGas με Ohlins χρυσή σειρά εμπρός πίσω!!

Οκ το ΚΤΜ έχει μίζα αλλά πραγματικά όσο καιρό είμαι με το 300αρι ποτέ μα ποτέ δεν σκέφτηκα «άχ να είχα μια μίζα τώρα παναγιαμ» ακόμα και ανάποδα το δίχρονο παίρνει μπροστά με μια μανιβελιά, αντίθετα ποτέ δεν κατάφερα να σετάρω τις αναρτήσεις σωστά.

Από την άλλη για τα GasGas δεν έχω την παραμικρή ιδέα, διάβασα το τεύχος του ΜΟΤΟ που το έχει παρουσίαση αλλά πραγματικά δεν λέει τίποτα…. Ουτε δυναμομέτρηση δεν έχει (λέει δεν προλάβανε και θα την ανακοινώσουν στο επόμενο τεύχος) το μοναδικό που πρόσεξα είναι ότι σε σχέση με τα τεχνικά που ανακοινώνει ενώ το δίνει 98 κιλά άδειο το μέτρησαν 109 κιλά και 117 γεμάτο (δηλαδή όσο και το ΚΤΜ)

Η μοτοσυκλέτα θα χρησιμοποιηθεί για αγώνες Scramble – Enduro (attika ή κανα κοντινό πρωταθληματικό) και δεν υπάρχει στον ορίζοντα προοπτική να αλλάξει στα επόμενα 3-4 χρόνια τουλάχιστον.



Τεχνικά Χαρακτηριστικά :

http://www.gasgas.com/ec300_rac.htm

http://www.ktm.gr/models.asp?cs=300exce




....gg300 δαγκωτο!!! ρωτα και τον προκατωχο του κτμ σου που τωρα εχει gg300:winka:
οσο για το μπροστινο μακαρι η gg να τα εβγαζε ακομα με ohlins αλλα μαλλον δεν....
εγω παντως εχω το gg250 του 02' με το ohlins μπροστα και ειναι super!
νομιζω παντως οτι το gg ειναι μια πιο "ωριμη" επιλογη...:wave2:

ktmakis
14/03/2008, 14:49
Δύσκολη απόφαση.
Το GasGas είναι απίστευτο στις απλές αλλά με Μαρτζοκι αμα μπει σε ειδική προσγειώνεται σαν στρητάδικο. Με τα Ohlins βέβαια αλλάζει το πράγμα σίγουρα.
Το Κτμ είναι σε όλα άψογο, ολοκληρωμένο με πολλά after market καλούδια αλλά δεν ξέρω αν φτάνει σε αίσθηση το GG.
Το μόνο πρόβλημα είναι η μεταπωλητική του αξία και η υποστήριξη κάτι που έχει να κάνει και με τους νόμους της αγοράς.
Ας μας πούνε και οι αγωνιζόμενοι με τα συγκεκριμένα μηχανάκια τη γνώμη τους και θα έχεις μια ολοκληρωμένη εικόνα όταν τα πάς μια βόλτα καλή αμφότερα

Πάντως και η φάση της απόφασης έχει και τη γλύκα της
:wave2:

marios8
14/03/2008, 15:26
Αν δεν με ενδιέφερε η μεταπώληση και η τεχνική υποστήριξη που υπερέχει η ΚΤΜ θα διάλεγα το GASGAS :beer: :beer: :beer: :wave2:

STOYBI
14/03/2008, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Pare Husqvarna......
:bigcry: :bigcry: :bigcry:

+ 10.000...!!!! :D

nikos force
14/03/2008, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
SOSTOOOS O NIKOS


ALLO EXEI TO SITE ALLO EINAI PLEON TO 08 TO GASGAS


7980 LIANIKI ME PISO OHLINS KAI EMPROS SACHS 48MM DIATHESIMO DISTIXOS APO 15/4


KAI OI FOTO TOY NEOU MONTELOU.......... ayto ennousa

iatrodikastis
14/03/2008, 18:47
Πάρε ktm που το ξέρεις και σε ξέρει.


Είναι πολλά τα + της μεταπώλησης και του after sales service.

dirtbird
14/03/2008, 19:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από iatrodikastis
..... του after sales service. Μην παίζετε με άγνωστες φράσεις....:smilea: :smilea:

geotriada
14/03/2008, 20:24
εχω κανει βολτα το gas gas 300 του 05 (του γνωστου k-sock)
και το ktm 300 του 08 (στη λιμνη Δασιου )

τα δυο μηχανακια μοιαζουν πολυ οδηγικα

κλεινω ποιο πολυ στο gg .μου αρεσε ποιο πολυ η πισω αναρτηση ηταν ποιο
προοδευτικη , επισης ειχε κουμπι που αλαζε το προγραμμα της ηλεκτρονικης,
και αγριευε πολυ αν ηθελες (δεν θυμαμε να ειχε αναλογο το ktm)
παντως και τα 2ηταν πολυ γραμμικα σαν αποδοση.

τωρα σαν εμφανιση μου αρεσει το ktm αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο
οτι και να περεις παντως καλοριζικο
:wave2: :wave2: :wave2:

Zid
14/03/2008, 21:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από geotriada
, επισης ειχε κουμπι που αλαζε το προγραμμα της ηλεκτρονικης,
και αγριευε πολυ αν ηθελες (δεν θυμαμε να ειχε αναλογο το ktm)
παντως και τα 2ηταν πολυ γραμμικα σαν αποδοση.

τωρα σαν εμφανιση μου αρεσει το ktm αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο
οτι και να περεις παντως καλοριζικο
:wave2: :wave2: :wave2: Νομίζω και το ktm έχει ένα αντίστοιχο κουμπακι αλλαγής .. του dirtbird πάντως είχε..

Σαν εμφάνιση μ αρέσει και εμένα το ktm...:)

dirtbird
16/03/2008, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
.. του dirtbird πάντως είχε..

Είναι αξεσουάρ από τα PowerParts και το έχω βάλει εγώ ...;)

και κάνει σχεδόν τίποτα.... :o :o

dirtbird
16/03/2008, 11:40
Λοιπόν Juls διάλεξε ότι γουστάρεις και από μένα είσαι έτοιμος.....:D :D :D


βρες μόνο το logo του moto.gr σε jpg αρχείο....

GAS GAS


124021

dirtbird
16/03/2008, 11:41
KTM

αν με προλάβεις.. :smilea:


124022

GASer
17/03/2008, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Gia 08 milame panta

Re o prime minister kai o Gaser den eixan, exoun gasgas??



malista o Prime eixei pleon KTM08

O Prime Minister και ο GASer είναι ο ίδιος, εγώ δηλαδή ;o)

Είχα δύο GAS GAS 300 (2001 και 2004) και δύο ΚΤΜ 300 (07 και 08). Έχω να σου πω πολλά αν θέλεις σχετικά με τις 2 επιλογές (στείλε pm να σου πω τηλέφωνο).

Το τελευταίο gas που οδήγησα είναι το 06 από κει και μετά δεν έχω ιδέα. Το Κατουμ μου όμως δεν το αλλάζω τώρα ;o)

GASer
17/03/2008, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
Γνωρίζω δύο άτομα που ψάχνουν για μεταχείρ. GAS - GAS 300 φανατικά και από την άλλη φιλαράκι δυσκολεύτηκε πολύ να πουλήσει ΚΤΜ 300 (κούτα).

Δεν είναι όλα τα ΚΤΜ σουπερ εμπορεύσιμα, ειδικά το 300 λόγο κοινού. Θέλουν χέρια και εμπειρία τα 300ρια. Η αγορά έχει γίνει πια πολύ δύσκολη έως περίεργη. Σίγουρα τα ΚΤΜ είναι πιο εμπορεύσιμα συγκριτικά αλλά και τα Gas Gas αρχίζουν και κερδίζουν πόντους στην κλειστή και εξειδικευμένη αγορά των εντούρο.

Το after sales service των Gas Gas είναι επίσης πολύ καλό. Όλοι ξέρουμε πως και τι.
Και να το πω ελληνικά, ο άνθρωπος που τα πουλάει θέλει αυτός που το αγοράζει να είναι ευχαριστημένος από την αγορά και μετά και κάνει ότι μπορεί γι αυτό.


Κάτι σημαντικό
Το κοινό στο οποίο απευθύνονται τα 300cc είναι ιδιαίτερα ώριμο, και φαντάζομαι ότι οι έμπειροι εντουράδες βάζουν πάνω απ 'ολα την συνολική απόδοση της μοτο και δεν ενδιαφέρονται τόσο για δευτερεύοντα ζητήματα.

Θέλουν αναρτήσεις, μοτέρ, πλαίσιο, περιφερειακά και ότι άλλο κάνει ένα μηχανάκι εντούρο μοναδικό.

Και τα δύο μηχανάκια είναι πολύ καλά. Θα σου πρότινα να αγοράσεις αυτό που σου αρέσει πιο πολύ, αυτό που όταν τα οδηγήσεις σου κάνει κλικ, αυτό που σε φτιάχνει πιο πολύ.

(Αν σου κάνουν και τα δύο κλικ ρίξε κορόνα γράμματα :lol: )


Προσωπικά μου αρέσουν πολύ και τα δύο, αλλά δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω αφού δεν τα έχω κάνει βόλτα. Δεν μπορώ να ξεχωρίσω κάποιο πραγματικά.

Το πρώτο μου Gas Gas (μοντ 2001) έκανα 1 χρόνο να το πουλήσω (και αφού είχα ήδη πάρει το δεύτερο) και τελικά το σκότωσα δύο χιλιάρικα (!!!) γιατί δεν είχα χώρο.

Το δεύτερο Gas Gas (μοντ 2004) έκανα 8 μήνες να το πουλήσω (και αφού είχα ήδη πάρει το πρώτο μου ΚΤΜ).

Κανείς δεν το έπαιρνε ανταλλαγή, ΚΑΝΕΙΣ. Ο αντιπρόσωπος δεν κάνει ανταλλαγές (είχα ήδη δύο Gas και πήγαινα για το τρίτο, αλλά και πάλι δεν βοήθησε...) και αρκέστηκε στο να μου δώσει τηλέφωνα από συνεργαζόμενους εμπόρους του που δεν δέχονταν ανταλλαγή...

Όσο για το service...

Το πρώτο μου KTM το έδωσα ανταλλαγή και το 009 μου το πήρε αμέσως χωρίς παζάρια και σε καλή τιμή....

Οδηγικά το GAS είναι πιό ξεκούραστο και σε πάει σπίτι στο τέλος της ημέρας χωρίς να γίνεις ρετάλι (τουλαχιστον όσο είχε ohlins και marzhocci, τώρα δεν ξέρω.)

Η μίζα είναι απίστευτη ευκολία και πλέον δεν δέχομαι να οδηγήσω χωρίς αυτή. Σε σώζει σε δύσκολα σημεία και εκεί που ο χρόνος είναι πολύτιμος (ειδικές).

Επίσης η ποιότητα του ΚΤΜ είναι πολύ ανώτερη και βρίσκεις παντού βελτιωτικά και μπλιμπλίκια.

Ο καλύτερος τρόπος να αποφασίσεις είναι να τα καβαλήσεις και τα δύο (08). Και διάλεξε όπως σου την δώσει εσένα, όχι με το τι διαβάζεις από εμας.

Αν θέλεις το δικό μου είναι διαθέσιμο για τεστ!

Δ.

GASer
17/03/2008, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Είναι αξεσουάρ από τα PowerParts και το έχω βάλει εγώ ...;)

και κάνει σχεδόν τίποτα.... :o :o

Προτιμήστε το αντίστοιχο κουμπί που πουλάει η Gas Gas. Το ΚΤΜ-κουμπί είναι δύσχρηστο και πατιέται εύκολα χωρίς την θέλησή σου... (μπαινεις σε ειδική με high και βγαίνεις με low...)

kordix
17/03/2008, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
Το πρώτο μου Gas Gas (μοντ 2001) έκανα 1 χρόνο να το πουλήσω (και αφού είχα ήδη πάρει το δεύτερο) και τελικά το σκότωσα δύο χιλιάρικα (!!!) γιατί δεν είχα χώρο.

Το δεύτερο Gas Gas (μοντ 2004) έκανα 8 μήνες να το πουλήσω (και αφού είχα ήδη πάρει το πρώτο μου ΚΤΜ).

Κανείς δεν το έπαιρνε ανταλλαγή, ΚΑΝΕΙΣ. Ο αντιπρόσωπος δεν κάνει ανταλλαγές (είχα ήδη δύο Gas και πήγαινα για το τρίτο, αλλά και πάλι δεν βοήθησε...) και αρκέστηκε στο να μου δώσει τηλέφωνα από συνεργαζόμενους εμπόρους του που δεν δέχονταν ανταλλαγή...

Όσο για το service...

Το πρώτο μου KTM το έδωσα ανταλλαγή και το 009 μου το πήρε αμέσως χωρίς παζάρια και σε καλή τιμή....

Οδηγικά το GAS είναι πιό ξεκούραστο και σε πάει σπίτι στο τέλος της ημέρας χωρίς να γίνεις ρετάλι (τουλαχιστον όσο είχε ohlins και marzhocci, τώρα δεν ξέρω.)

Η μίζα είναι απίστευτη ευκολία και πλέον δεν δέχομαι να οδηγήσω χωρίς αυτή. Σε σώζει σε δύσκολα σημεία και εκεί που ο χρόνος είναι πολύτιμος (ειδικές).

Επίσης η ποιότητα του ΚΤΜ είναι πολύ ανώτερη και βρίσκεις παντού βελτιωτικά και μπλιμπλίκια.

Ο καλύτερος τρόπος να αποφασίσεις είναι να τα καβαλήσεις και τα δύο (08). Και διάλεξε όπως σου την δώσει εσένα, όχι με το τι διαβάζεις από εμας.

Αν θέλεις το δικό μου είναι διαθέσιμο για τεστ!

Δ.




Αν, λέω αν, ο αντιπρόσωπος εξακολουθεί να μην κάνει ανταλλαγές στα μηχανάκια που αντιπροσωπεύει !!! εγώ προσωπικά δεν θα αγόραζα. Θα προτιμούσα κάτι άλλο. Με απογοήτευσες με αυτά που έγραψες γιατί το σκεφτόμουν και γω μελλοντικά για GG 300 και είναι κρίμα αν εξακολουθεί να ισχύει κάτι τέτοιο γιατί τα μηχανάκια είναι πολύ καλά. Aν υπάρχει κάποιος κάτοχος GG ας μας γράψει τι ισχύει τώρα για το service ή τα ανταλλακτικά - αναλώσιμα.

Επίσης είχα εμπειρία από μικρή εταιρία (CCM) αλλά μάλλον ήμουν τυχερός γιατί το πούλησα σε 15 ημέρες. Και αυτό δεν το έπαιρνε κανένα μαγαζί. Kι ας ήταν σα καινούργιο.

Αυτά που γράφω παραπάνω δεν είναι παραμύθια (περί γνωστών και φίλων) αλλά ίσως είναι η εξαίρεση στον κανόνα.

GASer
17/03/2008, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
Αν, λέω αν, ο αντιπρόσωπος εξακολουθεί να μην κάνει ανταλλαγές στα μηχανάκια που αντιπροσωπεύει !!! εγώ προσωπικά δεν θα αγόραζα. Θα προτιμούσα κάτι άλλο. Με απογοήτευσες με αυτά που έγραψες γιατί το σκεφτόμουν και γω μελλοντικά για GG 300 και είναι κρίμα αν εξακολουθεί να ισχύει κάτι τέτοιο γιατί τα μηχανάκια είναι πολύ καλά. Aν υπάρχει κάποιος κάτοχος GG ας μας γράψει τι ισχύει τώρα για το service ή τα ανταλλακτικά - αναλώσιμα.



Αυτό έγινε πέρισυ τον Φεβρουάριο (2007). Και εγώ απογοητεύτηκα και παρότι ήμουν έτοιμος να αγοράσω το τρίτο μου Gas Gas στη σειρά, αποφάσισα να πάρω ΚΤΜ (παρότι συμπαθώ ιδιάιτερα τον αντιπρόσωπο της Gas Gas).

Julius
17/03/2008, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
O Prime Minister και ο GASer είναι ο ίδιος, εγώ δηλαδή ;o)

Είχα δύο GAS GAS 300 (2001 και 2004) και δύο ΚΤΜ 300 (07 και 08). Έχω να σου πω πολλά αν θέλεις σχετικά με τις 2 επιλογές (στείλε pm να σου πω τηλέφωνο).

Το τελευταίο gas που οδήγησα είναι το 06 από κει και μετά δεν έχω ιδέα. Το Κατουμ μου όμως δεν το αλλάζω τώρα ;o)

xa xa xa xa xa nai nai Prime Minister man xa xa xax a me ekrakse idi o dirtys tilefonika :rotflmao:

H metapolitiki aksia den me apasxolei katholou, antitheta auto pou me apasxolei megista einai to stisimo kai den sou krivo oti mexri to 07 toy dirty poy odigisa.... den me enthousiase (eidika h thesi odigisis).


ok to 08 einai diaforetiko gia auto to syziztao allios tha pigena kat'eythian sto gasgas


se eyxaristo gia tis plirofories kai gia thn prosfora toy test drive, simera pao tin prionara mou se KTM synergeio sto kentro na thn dei ypopsifios agorastis... ean telika klisei (pou tha klisei ama to dei kai to parei volta ;) ) vlepoume....


:wave2:

Julius
17/03/2008, 14:57
Antalaktika GG eos kai 50% ftinotera apo ta KTM ?!?!?! mou eipane timi psigiou me tapa..... GG 100E KTM 220E!!!

GASer
17/03/2008, 15:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Antalaktika GG eos kai 50% ftinotera apo ta KTM ?!?!?! mou eipane timi psigiou me tapa..... GG 100E KTM 220E!!!

Δεν θα βγάλεις άκρη με τα ανταλλακτικά... Κάποια είναι ακριβά στην μία εταιρεία και κάποια στην άλλη. Να εύχεσαι να σου χαλάνε τα φτηνά! :rotflmao:

Διάλεξε 10 ανταλλακτικά (μανέτες, πλαστικά, πιστόνια κτλ) και ζήτα τιμές και από την GG και από ΚΤΜ. Και μην ξεχάσεις τις αγωνιστικές εκπτώσεις και των δύο...

itsikis
18/03/2008, 22:21
Καταρχήν καλησπέρα σας.....:)

Παρακολουθώ λίγο καιρό την ενότητα αυτή και είναι η πρώτη φορά που γράφω....

Θέλω να σας μεταφέρω την εμπειρία μου εδώ και ένα περίπου χρόνο με το GAS GAS EC250 του 2007, καθώς επίσης και από το 300 του 2008 του κουμπάρου μου......

καταρχήν να ξεκαθαρίσω πως δεν είμαι (και κανένας δεν θα πρέπει να είναι) κολλημένος ποδοσφαιρικά με κάποια μάρκα.... είχα suzuki, έχω gaser, θα έχω ktm, husaberg, yamaha......

επίσης δεν υπάρχει αντικειμενικά καλύτερο, υπάρχει ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΑ καλύτερο........άρα πριν αγοράσουμε οδηγούμε, τεστάρουμε, νιώθουμε και αφουγκραζόμαστε τι μας δίνει το κάθε μηχανάκι.....Βέβαια στην περίπτωση του Gas και του KTM ένα σύντομο test ride είναι σίγουρο πως θα κλείνει υπέρ του ktm γιατί είναι πιο εύκολο να το συνηθήσεις....το Gas λόγω περιμετρικού πλαισίου και πιο αργής γεωμετρίας θέλει συνήθεια και γκάζι!!!! (μόλις βέβαια το συνηθίσεις απλά ανακαλύπτεις ένα νέο κόσμο!!!!!!!!)

και τα δύο μηχανάκια είναι πολύ καλά....

γνώμη μου: το Gas είναι συνολικά καλύτερο μηχανάκι που δεν χρειάζεται κανένα aftermarket για να παει.....

αλλού όμως θέλω να σταθώ:

στην τιμή: το απλό GAS είναι 1000€ πιο φθηνό, νούμερο τεράστιο κατά την γνώμη μου....

και

στην υποστήριξη της εταιρείας: οι παροχές της GAS είναι απλά απίστευτες:

-Παροχή τεχνικής υποστήριξης και κάλυψη ανταλλακτικών στους αγώνες enduro (πρωτάθλημα).
-15% έκπτωση σε ανταλλακτικά.
-20% έκπτωση σε ένδυση Hebo.
-5% έκπτωση στην τιμή αγοράς μοτοσυκλέτας Husaberg – Gas Gas με υποχρέωση συμμετοχές σε τουλάχιστον 5 αγώνες του Πανελληνίου πρωταθλήματος. (δηλ το 300άρι κοστίζει 7200!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
-20% έκπτωση σε προϊόντα που αντιπροσωπεύει η Extra Products.
-Δωρεάν λιπαντικά Denicol και διχρονόλαδο και σασμάν (εδώ και ένα χρόνο και για όσο τρέχεις ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΔΙΧΡΟΝΟΛΑΔΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
-Δωρεάν ένα service αναρτήσεων.
-Δωρεάν ένα σετ αλυσίδα – γρανάζια AFAM.

Όσον αφορά το service το επίσημο συνεργείο της αντιπροσωπείας είναί ο ΗΡΑΚΛΗΣ στον Πειραιά, ο οποίος είναι απλά απίστευτος.....

Τέλος όσον αφορά την μεταπώληση και τις ανταλλαγές: τα πάντα πουλιούνται και τα πάντα αγοράζονται....

σαν παράδειγμα βέβαια αναφέρω οτι ο κουμπάρος μου που έτρεχε πέρσι ΑΤΤΙΚΑ στην Ε3 με ΚΤΜ 520 και τερμάτισε τελικά 4ος, πήγε σε πολλα κτμομάγαζα για ανταλλαγή με δίχρονο 300 αλλά ΚΑΝΕΙΣ δεν του έπαιρνε ανταλλαγή??????

Αυτά, ελπίζω να βοήθησα, και βέβαια να πώ ότι το GASGASάκι μου είναι διαθέσιμα για βολτίτσα....

Ελπίζω να τα πούμε και από κοντά......θα ανέβω και εγώ Καλαμπάκα.......

Ισίδωρος

STOYBI
18/03/2008, 22:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από itsikis


Ισίδωρος

Κατατοπιστικοτατος φιλε Ισιδωρε..!!! :D

Καλως ηρθες στην παρεα μας...!!!

:a10:

Julius
19/03/2008, 09:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από itsikis


Φίλε Ισίδωρε καλώς ήρθες στην παρέα και ευχαριστώ για της χρήσιμες πληροφορίες σου.
Εάν καταφέρω να πουλήσω το ΚΤΜ μου μάλλον θα πάω σε GASGAS 300 εάν δεν πουληθεί θα πάει σε μαγαζί ΚΤΜ + διαφορά για να πάρω το ΚΤΜ 300

Με λίγα λόγια κλείνω προς το GG γιατί ότι έχω ακούσει από ιδιοκτήτες είναι πραγματικά τα καλύτερα και για την μοτοσυκλέτα και για το support από τον έλληνα αντιπρόσωπο.
Στον Αντίποδα η ΚΤΜ με το νέο 300αρι......


Δύσκολη απόφαση για αυτό και κατέληξα στο παραπάνω σενάριο.


Όπως και να έχει..... Πολλούς χαιρετισμούς στον Γιώργο να δώσεις :wave2:




:wave2: :wave2:

STOYBI
22/07/2008, 00:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από itsikis


Όσον αφορά το service το επίσημο συνεργείο της αντιπροσωπείας είναί ο ΗΡΑΚΛΗΣ στον Πειραιά, ο οποίος είναι απλά απίστευτος.....

Ισίδωρος

Φιλε itsikis...

Στειλε μου με πμ την διευθυνση του....

Ευχαριστω.... :beer: :beer:

Κατα τα αλλα.....

Ειναι πανεμορφο......

EC 300cc Racing (2008)

:wave2:

STOYBI
22/07/2008, 00:45
Ωπ.... :D


137320

geotriada
22/07/2008, 07:12
αντε ρε Κωστα καλοριζικο το εργαλειο :a18:

αυτο που βλεπω ειναι οτι ολο το φορουμ πουλαει τα μεγαλα 4τ,,,

για πες καμια λεπτομερεια για την αγορα του εργαλειου ,

dirtbird
22/07/2008, 07:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Ωπ.... :D

Stou μεγειά το πραπρά, καιρός ήταν.....


Α και που'σαι


Βγάλε τα φλας και τον λασπωτήρα, που είδες να τα κυκλοφορούν έτσι αυτά τα μηχανάκια.....:a13: :a13: :lol: :lol: :lol:

marios8
22/07/2008, 07:37
Κώστα καλοτάξιδο .Είναι πανέμορφο .

Ετοιμάσου για βόλτες απο Σεπτέμβριο :beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

DimST
22/07/2008, 09:45
Πανέμορφο το μηχανάκι... μεγιές! Kαι στα δικά σου julius :D

:beer: :beer:

GASer
22/07/2008, 10:54
ΩΩΩΠ!! Με'γειά Με'γειά!

Έτσι να μεγαλώνει η Ε3!!!

Julius
22/07/2008, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Ωπ.... :D

Kai apo edo... kales voltes na exeis re



E3 rulez

:beer: :beer: :beer: :wave2: :wave2: :wave2:

byron
22/07/2008, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Ωπ.... :D


Μεγειές Κώστα. Καλολάσπωτο :beer: :beer: :beer:

kordix
22/07/2008, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Μεγειές Κώστα. Καλολάσπωτο :beer: :beer: :beer:



Να είσαι καλά να το ευχαριστηθείς. Πολύ όμορφο μηχανάκι.

Καλολάσπωτο.

nantin
22/07/2008, 16:24
εις διπλουν φιλε αντε να πληθαινουν τα γκας γκας λεμε .ωραια αυτοκολητα που τα τσιμπησες ριξε καμμια πληροφορια

πηρες πολυ καλο μηχανακι και θα το ευχαριστηθεις .

iatrodikastis
22/07/2008, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Stou μεγειά το πραπρά, καιρός ήταν.....


Α και που'σαι


Βγάλε τα φλας και τον λασπωτήρα, που είδες να τα κυκλοφορούν έτσι αυτά τα μηχανάκια.....:a13: :a13: :lol: :lol: :lol:

...το περιτύλιγμα στο μπροστά φτερό να ταφήσει?

και αν ναι γιατί???????? :confused:

Μεγειές και από μένα stou.:beer:

mpou
22/07/2008, 17:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από iatrodikastis
...το περιτύλιγμα στο μπροστά φτερό να ταφήσει?
και αν ναι γιατί???????? :confused:

Για το ματι!

Καλολασπωτο!

itsikis
22/07/2008, 17:13
Καλορίζικο φίλε Stoubi........

είναι απλά κούκλα και ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ μηχανάκι....

από ότι βλέπω είναι η έκδοση racing με το ohlins πίσω και την ΤΕΡΑΣΤΕΙΑ κούτα....

by the way πόσο το πήρες αν επιτρέπεται....

έχεις p.m.

Ισίδωρος

STOYBI
22/07/2008, 22:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Kai apo edo... kales voltes na exeis re



E3 rulez

:beer: :beer: :beer: :wave2: :wave2: :wave2:

Και εσυ ρε ...... :beer: :beer: :beer:

(Στα δυσκολα...) :winka:

:lol: :lol: :lol:

STOYBI
22/07/2008, 22:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από nantin
εις διπλουν φιλε αντε να πληθαινουν τα γκας γκας λεμε .ωραια αυτοκολητα που τα τσιμπησες ριξε καμμια πληροφορια

πηρες πολυ καλο μηχανακι και θα το ευχαριστηθεις .

Τα αυτοκολητα ειναι τα δικα του..... :D

Μαλλον θα πρεπει να εχει η αντιπροσωπεια....:rolleyes:

:beer: :beer:
:wave2:

STOYBI
22/07/2008, 22:08
Σας ευχαριστω ολους παιδια........ :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: ( για τις πραγματικες επιφυλασομαι στην πρωτη μας συναντηση..)

Παντα ορθιοι να ειμαστε ....!!! :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

:wave2:

ARISPEED1
23/07/2008, 22:46
καλορίζικος Κωστάκη ο ισπανικός ταυρος !Το υαλοπωλείο σε περιμένει ,αλλά χωρίς τα φλασάκια !

STOYBI
23/07/2008, 23:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από ARISPEED1
καλορίζικος Κωστάκη ο ισπανικός ταυρος !Το υαλοπωλείο σε περιμένει ,αλλά χωρίς τα φλασάκια !

Να ειμαστε νομιμοι Αρη μου...... :rolleyes:

Να μην μπορουν να μας κανουν τιποτα στα μπλοκα κατι διοικηταραδες που γυρναν me vitara ( καποιοι συνφορουμιτες πρεπει να θυμουνται που αναφερομαι ) μην τυχον και τους πειραξουν τα βασιλικα........ :rolleyes:

Τα μπαζα και το σκουπιδαριο να πεφτουν βροχη γυρω τους ...

Να τους λες που βρισκονται ....

Να πανε νε ελενξουν .....

Αλλα αυτοι εκει ........

Τον χαβα τους...

Τσολιαδες στα ανακτορα....

Ευχαριστω για τις ευχες παντως Αρη..... :beer: :beer:

:wave2:

MikeG
25/07/2008, 22:35
Καλορίζικο!!!!!!



:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

Trickster
11/08/2008, 12:15
Κώστα μεγειά, τώρα το είδα.. πολύ super, καλές εντουρόβολτες! :beer:

taxydromos
11/08/2008, 12:38
Κωστα,καλους αγωνες ναχεις!!

ελπιζω τωρα να αλλαξεις και το μπλε-ροζ μπουφαν..χεχεχεχε


:beer: :beer:

dirtbird
11/08/2008, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
Κωστα,καλους αγωνες ναχεις!!

ελπιζω τωρα να αλλαξεις και το μπλε-ροζ μπουφαν..χεχεχεχε


:beer: :beer:

Δεν νομίζω μετά την 'τύχη' που είχε με το μαύρο......:confused: :winka:

zubitos
12/08/2008, 08:11
Κώστα καλολάσπωτο το εργαλείο.:beer: :beer: είναι super.




και να σε δούμε περισσότερο φέτος.:winka:

STOYBI
14/08/2008, 21:52
Ευχαριστω παιδια ....

Να ειστε καλα...... :beer: :beer: :beer: :beer:


Και δεν αλλαζω μπουφαν...... :mad:

:lol: :lol: :lol: :lol:

:beer: :beer:

STOYBI
14/08/2008, 21:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Δεν νομίζω μετά την 'τύχη' που είχε με το μαύρο......:confused: :winka:

Μια χαρα " τυχη " ειχαμε και με το μαυρο.... :D


:wave2:

OldMan
17/08/2008, 08:03
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Ου γαρ έρχεται μόνον ....!!! :(








Υ.Γ.
:beer: :wave2: :beer:

STOYBI
17/08/2008, 22:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Ου γαρ έρχεται μόνον ....!!! :(








Υ.Γ.
:beer: :wave2: :beer:


Μας υποχρεωσες...!!! :)


:beer: :beer:

:wave2: