PDA

View Full Version : Παίδες έφαγα πακέτο...



mx or sex
16/03/2008, 09:06
Καλημερα σε ολους!!!! Παιδες εχω ενα Κ5 1000 κ οταν το πηρα ειχε συναγερμο SPYBALL μου δωσανε μονο ενα τηλεκοντρολ,χθες στα ξαφνικα πηγα να το ξεκλειδωσω κ δεν επιανε τιποτα! κ το πακετο ειναι οτι πιανει πανω στο imobilazer κ δεν αναβει κ η μηχανη καθολου! γνωριζει κανεις τπτ ωστε να παω για δουλεια κ μετα να παω να τον ξηλώσω????Απο τι ειδα ειναι ο κλασσικος ο 561 η κατι τετοιο γραφει το κουτι της σειρηνας,

Υ.Γ ισχυει οτι αν βγαλεις την μπαταρια του κοντρολ ξερυθμιζει?Γνωριζει κανεις κατι τετοιο????

gkr
16/03/2008, 11:37
και εγω spyball εχω.
το τηλ. απο τον εξουσιοδοτημενο που εκανε την εγκατασταση ειναι 210-2133383
ειναι πολυ σχετικος με το αντικειμενο και μπορει να σε βοηθησει.

μηπως εχει χαλασει η μπαταρια του control? Μηπως να την αλλαζες για αρχη?
κανονικα οταν πατας το κουμπι του συναγερμου
αναβει ενα κοκκινο φως.

mx or sex
16/03/2008, 12:00
Ναι φιλε μου το ξερω οτι αναβει αλλα τωρα ειναι σαν να ειναι νεκρο το τηλεκοντρολ,κ κατι που εκανα: εβγαλα το κουτακι κατω απο την θεση του συνεπιβατη το ξεσυνδεσα με την φυσα του κ οταν το εβαλα ξεμπλοκαρει το ιμομπιλαζερ κ οταν το σβησω ξανα ενεργοποιηται κ παλι τα ιδια για να το βαλω μπρος...Θα αλλαξω αυριο μπαταρια κ μετα βλεπουμε.Thanx παντως φιλε!!!

lamoun
16/03/2008, 12:24
Το manual το έχεις;;; Μαζί με αυτό υπάρχει και ένα χαρτάκι με κάτι σαν PIN του συναγερμού... πρόσεχέτο αυτό. :sick:

Στο θέμα μας τώρα το manual;;;

Αν δε το έχεις κοίτα ΕΔΩ (http://www.mejlgaard.dk/ElGlide/archives/spyball_manual.html#no6), στο νούμερο 12 και 15.

mx or sex
16/03/2008, 14:25
Φιλε μου δυστυχως δεν εχω κανενα ΡΙΝ κ πηγα κ εκανα αυτα που μου ελεγε το site αλλα θα παρω κ αυριο μπαταρια καινουρια κ πιστευω να γινει τιποτα...Σε ευχαριστω πολυ παντως!!!

Aggelos_SV
16/03/2008, 18:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από mx or sex
Παιδες εχω ενα Κ5 1000 κ οταν το πηρα ειχε συναγερμο SPYBALL μου δωσανε μονο ενα τηλεκοντρολ ,χθες στα ξαφνικα πηγα να το ξεκλειδωσω κ δεν επιανε τιποτα!



Γιατί μόνο ένα?

Μήπως να σε ανησυχούσε αυτό?:rolleyes:

Orfeus
16/03/2008, 18:58
Μπορει απλα να ξεσυντονιστηκε το κοντρολ...Αν μενεις Αθηνα στην Αυτοπλας,στην Καλλιροης διπλα ειναι εξουσιοδοτημενος της Spyball.Πηγαινε να σου δωσει κανα μανιουαλ για το πως να το συντονισεις και πες του να αλλαξετε καμια συχνοτητα γιατι το οτι πηρες με ενα κοντρολακι ειναι επιφοβο.Ολοι οι συναγερμοι ερχονται με 2 κοντρολ...

santorius
16/03/2008, 19:04
Πρέπει να αγοράσεις και δευτερο control και να το προγραμματισεις για να εισαι
ησυχος.
Πάντως και αυτο που εχεις ειναι πιθανον εκτος απο μπαταρία να χρειάζεται
και επαναπρογραμματισμό.(Το manual λεει πως)

powerphot
16/03/2008, 20:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από mx or sex
Φιλε μου δυστυχως δεν εχω κανενα ΡΙΝ κ πηγα κ εκανα αυτα που μου ελεγε το site αλλα θα παρω κ αυριο μπαταρια καινουρια κ πιστευω να γινει τιποτα...Σε ευχαριστω πολυ παντως!!!
κατά αρχήν πρέπει να πάρεις άλλο ένα τηλεκοντρόλ οπωσδήποτε. Κόστος γύρω στα 40-50 ευρα
το οποίο πρέπει να συντονιστεί εκ νέου μαζί με το άλλο σε νέα συχνότητα.

Στείλε μου ΠΜ ένα e-mail σου, να σου στείλω το μανιουαλ(pdf) του spyball σε ελληνικά και nα σου πω κι από που θα το πάρεις.:wave2:

simple76
25/12/2012, 13:14
Μπορει απλα να ξεσυντονιστηκε το κοντρολ...Αν μενεις Αθηνα στην Αυτοπλας,στην Καλλιροης διπλα ειναι εξουσιοδοτημενος της Spyball.Πηγαινε να σου δωσει κανα μανιουαλ για το πως να το συντονισεις και πες του να αλλαξετε καμια συχνοτητα γιατι το οτι πηρες με ενα κοντρολακι ειναι επιφοβο.Ολοι οι συναγερμοι ερχονται με 2 κοντρολ...

καλησπέρα δεν ξέρω πόσο παλιό μπορεί να είναι το δημοσίευμα, απλά για να μην ανοίγω καινούριο θα ήθελα να ρωτήσω .
πήρα εναν spyball μεταχειρισμένο, δεν ειχα λεφτά να παρω καινούριο και επειδή ο μηχανικός μου μου είπε οτι μάλλον δεν δουλεύει το πήγα και σε εναν ηλεκτρολόγο, ο οποίος βάζει και συναγερμούς πατρολ, στο Μπραχάμι απέναντι απο το στρογγυλό σχολείο όσοι γνωρίζουν και μου είπε οτι ο συναγερμός δεν δουλεύει . διάβασα εδω το δημοσίευμα για τον άνθρωπο στην Καλλιρρόης .
έτσι ειπα να το παω σε αυτόν μιας και ειναι έμπειρος .
μου λεει ο συναγερμός ειναι οκ δουλεύει. το ενα τηλεκοντρόλ ειχε ξεσυγχρονιστη, το έφτιαξε και των είχαμε μπερδέψει των συναγερμό με τα πολλά πατήματα , τέλος πάντων με ρώτησε αν μου εχει δώσει κωδικούς ο προηγούμενος και αφου του απάντησα οχι μου ειπε να τον στείλουμε στην εταιρεία για να μας στείλουν τον κωδικό μην μείνω πουθενά και τραβιέμαι , οκ του λεω 10ευρω μου λέει . οκ του λέω και για να μου των τοποθετήσεις? 40ευρω μου λέει εγκεφαλικό πήγα να πάθω, απο το πουθενά ενα 50αρικο και 30 που των πειρα 80, ρε δεν έπαιρνα καινούριο σε προσφορά που έχουν βγάλει με 110 . άστα να πάνε καμιά φορά το φθηνό το πληρώνουμε ακριβά . τέλος πάντων σε αυτό που θέλω να καταλήξω είναι , δεν ειναι πολλά τα λεφτά για μια τοποθέτηση συναγερμού?, στο car άλλοι περνούν απο 15 ως και 30ε. και 10ε για να μου δώσουν των κωδικό? τι λέτε ρε παιδιά να ψαχτώ να των βάλω αλλού? η σε αυτόν και να εχω το κεφάλι μου ήσυχο . α! το μηχανάκι μου δεν εχει imobilaizer