PDA

View Full Version : Να τι μπορει να παθει καποιος αν αφησει τη μηχανη του σπιτι



GsM
16/03/2008, 22:24
Αφήνω την μηχανή σπίτι και συνεχίζω συνοδηγός στο αυτοκίνητο την νυχτερινή μας έξοδο.
Δεν το συνήθιζα να την αποχωρίζομαι, μα ήταν που ήθελε να εγκαινιάσει το αυτοκίνητο; Ήταν πως έπρεπε να γίνει έτσι; Το έκανα…

Η χαρά της εξόδου, ο χαβαλές και τα αστεία άρχισαν να αποχωρούν και στη θέση τους άρχισε να έρχεται ένα αίσθημα παράξενο.
Προβληματίστηκα για λίγο αλλά το άφησα να φύγει.
Βάζοντας ζώνη του λέω
-Προσέχεις? Έτσι?
-Ναι ρε έχε μου εμπιστοσύνη
Με μια αυτοματοποιημένη κίνηση κάνω τον σταυρό μου και μεταξύ σοβαρού και αστείου λέω ότι θέλει ας γίνει, και αφήνω τις σκέψεις μου να τις παρασύρει η μουσική.

Ξαφνικά ακούω ένα ντουκ και βλέπω να βγαίνω από το ασθενοφόρο.
Δεν είχα καταλάβει τίποτα…
Τελικά όντως τρακάραμε σκέφτομαι και ταυτόχρονα βλέπω πως έχει κιόλας ξημερώσει.
Βλέποντας ένα συγγενικό μου πρόσωπο να με κοιτάζει τρομαγμένος προσπαθώ να του πω πως είμαι καλά, μα η όλη προσπάθεια με ξανά σβήνει .


Ξυπνάω στο χειρουργείο και όλοι τρέχουν σαν τρελοί με έντονη φασαρία να ακούγεται.
Μα τι μπορεί να έχω πάθει και αμέσως νιώθω ένα πρήξιμο στο στομάχι σαν να έχω να κατουρήσω κανά χρόνο.
Πω ρε φίλε πρέπει να την έχεις μαμήσει άσχημα, σκέφτομαι, βλέποντας με η νοσοκόμα ξύπνιο έρχεται πάνω από το κεφάλι μου και μου δίνει να αναπνεύσω αιθέρα έλα αγόρι μου έλα ανάπνευσε! εκείνη την ώρα μου φάνηκε σωτήρας και άρχισα να μετράω μία μία τις αναπνοές θέλοντας απεγνωσμένα απλά να κοιμηθώ .

Ανοίγοντας τα μάτια μου στη εντατική με βρίσκω διασωληνομένο να ανασαίνω δύσκολα βέβαια, αλλά ανάσαινα και μου αρκούσε ώστε να νιώσω ικανοποίηση και ένα είδος ελευθερίας. Αμέσως συνειδητοποιώ πως μπορώ να κουνήσω τα δάχτυλα των ποδιών και γεμίζω από ελπίδα. Πατάω ένα κουμπί που είχα στο χέρι μου και έρχεται η νοσοκόμα, μου λέει πως ο φίλος μου δεν έχει πάθει τίποτα και τι μέρα είναι, πάω να τις μιλήσω μα η φωνή μου ίσα που ακούγεται, μου λέει είναι από τον σωλήνα που σου έβαλαν για να αναπνεύσεις, μην κουράζεσαι έχεις καιρό μπροστά σου..

Ξυπνώντας την επόμενη μέρα μαθαίνω πως έχω συντριπτικό κάταγμα λεκάνης, κάταγμα κοτύλης σε δυο μέρη (η κοτύλη είναι αυτή που συγκρατεί τον μηρό μου λέει), α τώρα ησύχασα σκέφτομαι και ακούω ακόμα πως είχα εσωτερική αιμορραγία και έπρεπε να με ανοίξουν στη κοιλιά αλλά μπόρεσαν να γλιτώσουν όλα τα όργανα μόνο με μια θλάση στο ήπαρ και μια γρατσουνιά στο συκώτι. Έλα μωρέ με γρατζουνιές θα ασχολούμαστε τώρα , κουνούσα τα δάχτυλα και αυτό μου αρκούσε ώστε να συνεχίσω να σκέφτομαι αισιόδοξα.

Μετά από κείνη τη μέρα πέρασαν 4 μήνες μέχρι να βγω από το νοσοκομείο χρόνος αρκετός ώστε να με αλλάξει σαν άνθρωπο για πάντα

στον 5ο μπορούσα πλέον να σταθώ όρθιος και στον 6ο ανέβηκα και πάλι πάνω της .
Σήμερα έκλεισε ένας χρόνος.
Πιστεύω με έχει συγχωρήσει και εγώ με τη σειρά μου της υποσχέθηκα , όπως και στις υπόλοιπες που θα την διαδεχτούν, ότι θα συνεχίσει να είναι η προέκταση του εαυτού μου και να μου προσφέρει όλες αυτές τις συγκινήσεις για όσο θα έχω την δυνατότητα να το κάνω.


:beer:

:wave2:

Giorgos19
16/03/2008, 22:33
Πω ρε φιλαρακι ανατριχιασα....



Τι να σου πω τωρα...το μονο που μου ερχεται στο μυαλο ειναι πολυ τετριμενο,αλλα θα το πω...

Χιλια μπραβο για το κουραγιο σου :beer: :beer: :beer: :beer:

powerphot
16/03/2008, 22:37
:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Φίλε μου τι να πω αλλο απο ....ΠΟΤΕ ΠΙΑ ΤΕΤΟΙΑ

:uplate: :uplate: :uplate:

alximistis
16/03/2008, 22:50
Ποτέ πια...

Sapadak
16/03/2008, 22:52
:beer:

trigger
16/03/2008, 23:20
Τι μου θυμίζεις... Να είσαι καλά και πάντα υγειής! :beer:

road spirit
16/03/2008, 23:38
ρε μάγκα... πάντα υγεία απο εδω και μπρός

elmariacci
16/03/2008, 23:48
:eyepop: :eyepop: :eyepop: Πω ρε φιλε....

aelaras
17/03/2008, 00:04
na eisai PANTA KALA:wave2: :wave2:

aelaras
17/03/2008, 00:06
na eisai PANTA KALA

KaTaNaS
17/03/2008, 00:07
αδερφέ, απλά σε ένοιωσα μέσα απο την περιγραφη σου... τις μυρωδιες τα φωτα τα χρωματα και τον πονο σα να σ'εχουν κοψει στα δυο!

'Ορθιος κι ας μην μας ξανασυμβει τιποτα αλλο! :sun: :wave2:

KeLeYTiS
17/03/2008, 00:32
Περιπου το ιδιο εγινε και στον αδελφο μου μονο που δεν ξυπνησε ποτε ....


124090

Operater
17/03/2008, 00:34
ανατρίχιασα :sad:

dodos 900
17/03/2008, 00:39
Γαμώτο...όλα μπορούνε να συμβούνε εκεί που δέν το περιμένουμε,χρειαζόμαστε και την τύχη.

zuki1000k5
17/03/2008, 00:40
Ειλικρινα η ιστορια σου ειναι συγκλονιστικη...Ευχομαι ποτε ξανα τετοια και παντα ορθιος!!!:cool:

siraxanz
17/03/2008, 00:54
Να είσαι καλά ρε GsM, ποτέ ξανά και πάντα όρθιος!!!

Τώρα πες μας έτσι τα εζησες η έβαλες και τη λογοτεχνία,

είναι τόσο ζωντανή η περιγραφή που απόρησα, συνήθως

δεν θυμάσε τπτ μετά από τόσο σφοδρό ατύχημα!!

Περαστικά και αγύριστα να γίνουν:wave2:

tai
17/03/2008, 02:08
:eyepop:
ποτε ξανα
:wave2:

makis206
17/03/2008, 07:19
Πραγματικά συγκλονιστική η ιστορία σου.. μακάρι να μην ζήσει ποτέ κανείς στο μέλλον κάτι παρόμοιο αλλά διαβάζοντάς την ας την βάλουν καλά στο κεφάλι τους αυτοί που έχουν τα μυαλά τους πάνω από αυτό..

Σιδερένιος φίλε, ποτέ ξανά !:beer:

p@nos
17/03/2008, 07:32
Σιδερενιος φιλε μου και παντα ορθιος!!!!





Μιας και ειχε και καλη καταληξη η ιστορια δε λες και πως συνεβει το ατυχημα?

devil's animal
17/03/2008, 07:36
να εισαι καλα και ποτε ξανα!
:beer: :beer: :beer:


συγκλονιστικη η περιγραφη!
:eyepop:

Chris_Cb1300
17/03/2008, 08:38
Ανατρίχιασα πρωί πρωί........Σιδερένιος να σαι ρε φίλε κ συ κ όλοι μας....Πάντα μα πάντα όταν βγαίνεται να οδηγάτε εσείς 'οτι κ να διαθέτετε...

kalesin
17/03/2008, 08:55
Ποτε ξανα

ουτε εσυ ουτε κανενας

:beer: :beer: :beer:

Ταξιδευτής
17/03/2008, 09:14
ΠΟΤΕ ξανα αδερφε.
Καλους δρομους να εχεις παντα...

byron
17/03/2008, 09:53
Ανατρίχιασα με το κείμενο....

Παντα καλά να είσαι φίλε.


:beer: :beer:

GsM
17/03/2008, 10:24
Η περιγραφή είναι ό,τι έζησα εκείνες τις στιγμές.

Η πραγματικότητα είναι σκληρή, κατάφερα να φτάσω στο νοσοκομείο για λίγα μόλις δευτερόλεπτα καθώς η εσωτερική αιμορραγία με έσβηνε και δεν έμεινα ανάπηρος για εκατοστά.


χρειάστηκαν συνολικά 3 χειρουργεία, μιον 20 κιλα, άφθονος πόνος να τον παρομοιάσεις με πυροβολισμό απο magnum, εθισμός σε παυσίπονα και ηρεμιστικά και μετέπειτα προσπάθεια για απεξάρτηση.
φυσιοθεραπείες και μάθημα περπατήματος από την αρχή.
αφού τελειώσαν όλα αυτά έπρεπε να πολεμήσω την κατάθλιψη.







Κρατήστε το ηθικό δίδαγμα της ιστορίας και βάλτε το καλά στο κεφάλι σας .

Thanx όλους για τα comments

odt
17/03/2008, 10:27
Φίλε μου δεν είμαι σε θέση καν να κάνω ένα σχόλιο για αυτά που μοιράστηκες μαζί μας..

Μια ευχή μόνο, να είμαστε πάντα καλά...:wave2:

GsM
17/03/2008, 10:33
:beer: :beer:

zephyr1
17/03/2008, 10:33
GsM

Ενα μεγαλο μπραβο και ποτε ξανα.:beer:

Κελεα λυπαμαι, να εισαι καλα να τον θυμασαι.:(

apav
17/03/2008, 12:08
Να 'σαι καλά και ποτέ ξανά! :wave2:

ΥΓ Κελέας :sad:

Tpap
17/03/2008, 12:16
πάντα με υγεία φίλε πλέον και με 10πλάσια προσοχή...:)

θεωρώ προτιμότερο να έχω εγώ την ευθύνη της ζωής μου..--αποφεύγω να συνοδηγώ (riding shotgun!!) όσο ο διάλος αποφεύγει το λιβάνι... :nono:

stratosZX10
17/03/2008, 12:47
μπραβο φιλε για το κουραγιο σου..........
εγω εβαλα την γυναικα μου να μου ορκιστει οτι αν παθω κατι(χτυπα ξυλο)
και ειμαι για να τρωω μια ζωη απο καλαμακι να κλεισει τους διακοπτες και
τα μηχανηματα...δεν ξερω αλλα ειναι πολυ δυσκολα....

μπραβο σου που τα καταφερες...

lamoun
17/03/2008, 13:32
Να΄σαι πάντα καλά. :beer:

AVATOS
17/03/2008, 13:34
:a10:

RaGe_Raptor
17/03/2008, 15:07
με τετοια περιγραφη ηταν σα να το εζησα!!!
ανατριχιασα...
μακαρι το "ποτε ξανα" να γινοταν πραγματικοτητα.

orangefactor
17/03/2008, 15:55
μακαρι να ειχαν κ αλλοι το κουραγιο σου..να σαι παντα καλα κ ποτε ξανα για κανεναν


Υ.Γ keleytis:(

jen
17/03/2008, 16:09
Μόνο όμορφες βόλτες σου εύχομαι στο εξής! :beer:

SPORAKIAS
17/03/2008, 17:24
σιδερενιος φιλαρακι ...:beer:

οντως και εγω ανατριχιασα....δυσκολες καταστασεις...πολυ δυσκολες....:(

ποτε ξανα...:wave2:

blackbusa
17/03/2008, 17:52
Ποτε ξανα για κανεναν....αν και αδυνατον.....:sad:


εμοτικον δακρυσα...


:beer: :beer: :beer:

o_gavros
17/03/2008, 18:56
Πάντα γερός ρε μάγκα και ποτέ ξανά σε κανέναν!

Τη δύναμη τη δείχνουμε όταν πρέπει να ξανασηκωθούμε.εσύ το έκανες!

Πάντα γερός και πάλι!


Υ.Γ: Κελευτή, :(

GsM
17/03/2008, 20:56
Να στε καλά παιδιά
καλά ταξίδια να έχουμε
και να γουστέρνουμε όσο μπορούμε.:cool: :cool:





κελευτή φίλε πραγματικά δεν ξέρω τι να πω.. :mad: :mad: :mad:

GsM
17/03/2008, 21:48
Α! και να προσέχουμε!!!
:wacko:

mikros boudas
17/03/2008, 22:28
αφου γραφεις και εισαι καλα σωματικα,το μονο που μενει ειναι να ξεπερασεις τα τραυματα που μονο εσυ ξερεις ποσο βαθια ειναι και ποσο σε αλλαξαν....γιατι μονο αυτα σε κανουν να εκτιμας το πρωινο κατουρημα,την βολτα με τη μηχανη το βραδυ...και ολα αυτα που φαινονται απλα αλλα δεν ειναι.....


το ατυχημα πως εγινε??αλκοολ??

Akatanomastos
17/03/2008, 23:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από GsM

Πιστεύω με έχει συγχωρήσει και εγώ με τη σειρά μου της υποσχέθηκα

οι υποσχεσεις μετα απο τετοιες ιστοριες ειναι πολυ <<δυνατες>>, στην πραγματικοτητα στον εαυτο μας τις δινουμε

ειναι η εμπειρια που αποκταμε και οσο την εχουμε στο μυαλο μας ειμαστε ποιο ασφαλης..

:wave2:


Ποτε ξανα για κανεναν

Tropeas
18/03/2008, 06:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
αφου γραφεις και εισαι καλα σωματικα,το μονο που μενει ειναι να ξεπερασεις τα τραυματα που μονο εσυ ξερεις ποσο βαθια ειναι και ποσο σε αλλαξαν....γιατι μονο αυτα σε κανουν να εκτιμας το πρωινο κατουρημα,την βολτα με τη μηχανη το βραδυ...και ολα αυτα που φαινονται απλα αλλα δεν ειναι.....


το ατυχημα πως εγινε??αλκοολ?? :rolleyes: :winka: :wave2:
πέρα απο τα περαστικά ...που έχουν έρθει,
πέρα απο την εμπειρία ....που πλέον έχεις ζήσει ,
η νεα καθημερινότητά σου είναι άλλη διάσταση,
ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΣΟΥ την με ΠΡΟΣΦΟΡΑ!

gian_nykt
18/03/2008, 09:32
φοβερή η περιγραφή σου...ΕΠΑΘΑ!!!!

Περαστικά κι αγύριστα που λένε.......

Να 'στε καλά να θυμάσται και το παλικάρη σας!

GsM
18/03/2008, 10:18
Τα πράγματα είναι καλύτερα από ποτέ τώρα!

Όταν έχεις πιάσει πάτο μετά ότι και να έρθει καλοδεχούμενο είναι.

Ανήκει στο παρελθών πια και το έφερα στη μνήμη μου ξανά μόνο και μόνο για να σας ταρακουνήσω, μήπως ξεχαστήκατε και αρχίσατε τις καγκουριές πάλι


ναι, λες και εγώ δεν κάνω.. αλλά αυτό είναι άλλο θέμα
προς το παρών αποφεύγουμε να αφήνουμε την τύχη μας στα χέρια του άλλου


ξέρουμε τα όρια μας, στο δρόμο ας πάμε με 3 click πιο κάτω

για να αποφύγουμε τους καραγκιόζηδες



thanx όλους για τα comments

"akatanomastos" έχεις πολύ δίκιο










:beer: :beer:

:wave2:

alfa156
19/03/2008, 11:22
καλα,τελικα πως εγινε??καινουργιο αμαξι..και να γινει τοσο χοντρος τρακος,ειιναι θεμα..χωρις να γνωριζει ο οδηγος καν το αυτοκινητο...

paramedic
19/03/2008, 12:12
Ρε φίλε ζώ καθημερινά τα πράγματα αυτά απο την μεριά του νοσηλευτή Μ.Ε.Θ στο ΚΑΤ όμως και πραγματικα βλέπω τον τρόμο στο πρόσωπο των παιδιών που έχουμε στην μονάδα. Δεν θα ξεχάσω ποτέ τον πιτσιρικά που 3 την νύχτα φωναζε να τον σώσουμε απο τον "κακό που είχε κρυφτεί κάτω απο το κρεβάτι του" ούτε τον παππού ανάπηρο απο τον αυχένα και κάτω που με κοιτάει με τρόμο στα μάτια και προσπαθεί να μου μιλήσει αλλά δεν μπορεί.
Χαίρομαι πάρα πολύ που όλα πήγαν καλά ρε φίλε και ποτέ ξανα να μην σου συμβεί τίποτα κακό.

LsKostas
19/03/2008, 12:12
Eισαι πολυ δυνατος φιλε


και δεν εννοω μονο σωματικα ...:wave2:

alx255
19/03/2008, 22:26
κατι τετοιο επαθα πριν 14 χρονια μονο που γλιτωσα με κατι μικρες θλασεις
:beer: υγειαα πανω απο ολα και εμεις παντα ορθιοι παιδια .

hercul
19/03/2008, 23:25
Ξεκινάω να διαβάζω το αρχικό πόστ και λέω θα είναι κάποιο chain mail με ηθικό δίδαγμα και μόλις το τέλειωσα έπαθα πλάκα!! Πάντα γερός κ όρθιος αδερφέ!!:beer: :beer:

Κάτι τέτοια διαβάζω και επανεκτιμώ την παραμικρή λεπτομέρεια της ζωής μου!!:wave2:

pentasteros
27/03/2008, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Περιπου το ιδιο εγινε και στον αδελφο μου μονο που δεν ξυπνησε ποτε ....
o theos na filaei ti psixi tou!!!
therma sillipitiria!

VegasKitty
27/03/2008, 20:13
Διαβαζοντας ενα ριγος με διαπερασε....

Δε μπορω να κανω καποιο αλλο σχολιο εκτος του οτι :a19:, τοσο για την ψυχικη οσο και την σωματικη σου δυναμη!!!

Ποτε να μη χρειαστει κανενας να βιοσει αυτο που βιοσες εσυ, και απο δω και περα μονο τα καλυτερα :wacko:

TROOPER
28/03/2008, 22:56
να θυμασαι φιλε μου σε καθε στραβο και αναποδο που θα τυχει μπροστα οτι εσενα σου δωθηκε μια δευτερη ευκαιρια και να το εκμεταλευτεις αυτο για να γινεις ακομα καλυτερος.χαιρομαι πραγματικα που εισαι καλα και ας μη σε ξερω.ποτε ξανα.

:)

TROOPER
28/03/2008, 22:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Περιπου το ιδιο εγινε και στον αδελφο μου μονο που δεν ξυπνησε ποτε ....

:sad: :sad: :sad:

Tigas
29/03/2008, 00:19
να μήν ξαναζήσει κανείς τέτοιες στεναχώριες

sfigas
08/04/2008, 16:26
να προσεχουμε ολοι παιδια..μονο αυτο..τα ματια μας 14αρα....:(

crackez
08/04/2008, 21:43
tromeri istori.. kiriolektika se katalabeno(bebea se poli mikrotero bathmo), eixa ena atixima kapote sta ~15 mou.. kai gia 3-4 mines imoun kapos. Ena exo na po forate kranos re mlkes giati eseis mporei na prosexete alla eiparxoun poloi ilithioi pou den kseroun ti tous ginete


Y.G. Pali kala den xothika kato apto apentanti amaksi pou erxontan, prolabe kai stamatise sta 15 ekatosta konta mou. Fisika kai me alaksan TELIOS se polla themata, as poume oti orimasa proora se kapia themata ..pali exo ga*la me tis beltiosis alla tora skeftome dipla tin asfalia.. xoris na leo entaksi more..

Χωμάτινος
09/04/2008, 11:56
1000 μπράβο γιά το κουράγιο σου και κοίτα να αξιοποιήσεις αυτή την δεύτερη ευκαιρία.

Ωστόσο, δεν μπορώ να μην σε ρωτήσω κάτι που μου έκανε εντύπωση..

..έπαθες τέτοια ζημιά αν και φορούσες ζώνη; :eyepop:

crackez
09/04/2008, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από χωμάτινος
..Ωστόσο, δεν μπορώ να μην σε ρωτήσω κάτι που μου έκανε εντύπωση..

..έπαθες τέτοια ζημιά αν και φορούσες ζώνη; :eyepop:


Alithia forouses zoni? den katalaba akrivos pos egine to tragiko.. etrexe poli kai kopanisate kapou 'h sas kopanise kapios?

ntinos04
09/04/2008, 19:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από GsM
Βάζοντας ζώνη του λέω
-Προσέχεις? Έτσι?
-Ναι ρε έχε μου εμπιστοσύνη
Με μια αυτοματοποιημένη κίνηση κάνω τον σταυρό μου και μεταξύ σοβαρού και αστείου λέω ότι θέλει ας γίνει, και αφήνω τις σκέψεις μου να τις παρασύρει η μουσική.


Όπως έγραψε ζώνη είχε βάλει. Το πως έγινε μάλλον ούτε ο ίδιος δεν κατάλαβε. :(
Εύχομαι να το έχεις ξεπεράσει πλήρως σωματικά κυρίως γιατί αυτές οι "ζημιές" αφήνουν μόνιμα σημάδια πόνου.
ΣΙΔΕΡΕΝΙΟΣ!!!

Έχω και εγώ την ίδια απορία με τον χωμάτινος.
Συντριπτικό κάταγμα λεκάνης?
Σας χτύπησε από πλάγια κάποιος και υποχώρησε η πόρτα του συνοδηγού?

crackez
09/04/2008, 20:32
pio megala einai ta psixika traumata para ta somatika, afoy einai ok tora.. somatikos. To mono pou tha ton "stoixionei" einai to olo skiniko.. mono tous ponous an skeftei 'h tis diskolies pou antimetopise, den prokeite na ta ksexasei pote!


Y.G. Bebea ena atomo pou tha pathi kati tetoio, sinithos orimazei kai "blepei" ta pragmata diaforetika, os pros to thema asfalias, to thema skepsis. Ta panta pleon simenoun kati, kranos p.x sto mixanaki 2 deuterolepta na skefti ti epathe.. kai tha trexei na to balei akoma kai an einai na paei 100 metra. Bebea iparxoun merikoi anegkefaloi pou me tin "proti" den to katalabenoun, stin deuteri iremoun.. merikoi den exoun deuteri eukeria omos - giauto prosoxi ;)

rsp
12/04/2008, 01:14
ενα μεγαλο μπραβο για το κουραγιο και την δυναμη σου...:wave2:

alexpanas
21/06/2008, 18:18
σου ευχομαι παντα υγεια.πολυ.... η ιστορια σου.πραγματικα ανατριχιασα.δεν εχω λογια να το περιγραψω.ΠΡΟΣΟΧΗ στους δρομους.δεν ειμαστε μονοι.σκεφτητε και τους απεναντι(πιωμενους ''ραλιστες'')

onar
21/06/2008, 20:20
Απίστευτη η ιστορία σου..Δε μπορω να καταλαβω ποσα πολλα πραγματα συμβαινουν απο τη μια στιγμη στην αλλη....και δε το φανταζομαστε..
Παντως ευτυχως που 8α παψεις πια να απατας τη μηχανη..

Road67
23/06/2008, 11:04
Oταν ξανακαβαλησα μηχανη κι αυτη τη φορα για τα καλα, ενισχυθηκε απιστευτα η χωροαντιληψη, η ηχοαντιληψη και οι αντιδρασεις μου. Οποτε μπαινω σε αυτοκινητο και οδηγει αλλος με την παραμικρη καγκουρια με πιανει τρομος μην και συμβει κατι και δεν ξανανεβω στα μωρα μου και δε νιωσω αυτο το κατι, τον ηλεκτρισμο που νιωθω πανω τους.

Περαστικα φιλε μου, παντα ορθιος.

Κελευτη λυπαμαι παρα πολυ για την απωλεια σου

Gandalf dr685sm
23/06/2008, 11:16
όπως ειπώθηκε και πριν... σου δόθηκε μια δεύτερη ευκαιρία ... κάποιος σε φύλαγε. Μπράβο σου για την ψυχική σου δύναμη και εύχομαι να είναι το μόνο δυσάρεστο περιστατικό στην ζωή σου.

Ζήστε την κάθε μέρα όπως μπορείτε παιδιά... είμαστε όλοι εδώ με δανεικό χρόνο.

Gandalf

GAS NICK
02/07/2008, 20:09
αν και πολυ καθυστερημενα σου ευχομαι ΣΙΔΕΡΕΝΙΟΣ και ναναι ολα περασμενα:)

ares_tz
02/08/2008, 00:24
Διάβασα καθυστερημένα για το ατύχημα αυτό καθώς και τις απαντήσεις σας...
Κανείς όμως δεν ρώτησα το ακόλουθο:

Μετά το περιστατικό αυτό, πως έχει διαμορφωθεί η σχέση του συνοδηγού με
τον οδηγό του αυτοκινήτου? Υπάρχει επικοινωνία? τι ειπώθηκε ανάμεσα
στις (2) οικογένειες για το περιστατικό?

GsM
02/08/2008, 18:32
Ρε φιλαρακια είχα να μπω καιρό λόγω υποχρεώσεων, να στε καλα για τα comments

τελικα βλέπω η ιστορία είχε μεγάλη ανταπόκριση και γω ως θεατης την βλεπω τωρα πια,
νιωθω οτι τα περασε αλλος :p ;)






Αντε στις εξορμίσεις μας :beer: και καλους γυρισμους :wave2:

theodosisv
12/08/2008, 17:08
σιδερενιος και παντα υγιης....

ειναι ενα καλο μαθημα για ολους οσοι θεωρουμε οτι θα ξυπνησουμε σιγουρα και αυριο, θα μπορουμε να παμε στη δουλεια μας, θα ειμαστε υγιεις και τα αγαπημενα μας προσωπα θα ειναι εκει...

δεν ειμαι πεσιμιστης αλλα διαπιστωνουμε καμια φορα πως τα παντα μπορουν να αλλαξουν σε μια στιγμη και οφειλουμε ευγνωμοσυνη στην ανωτερη δυναμη μου μας κρατα ζωντανους και καλα...

zimouras
18/08/2008, 11:29
SEMPER FI φίλε μου...
:beer:

AntoD
18/08/2008, 11:53
Ποσα συμβαινουν καθημερινα, και ποσα παιδια τραυματιζονται ή μας αποχαιρετουν για το τιποτα.....

Προσοχη....και μυαλο...

mystique
18/08/2008, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από GsM

Αντε στις εξορμίσεις μας :beer: και καλους γυρισμους :wave2:

:sun: + frozen :beer: :beer: :beer:
:smilea: :wave2:














@ keleytis - ... :sad: :mad:

Elle
14/09/2008, 03:25
Να 'σαι καλά φίλε και ποτέ να μη ξαναζήσεις κάτι τέτοιο.
Επίσης σ'ευχαριστούμε όλοι μας πολύ για το post σου,
κάποιοι από εμάς χρειάζονται να ακούσουν αυτήν την ιστορία
για να καταλάβουν και να νιώσουν αυτό που λέμε τροχαίο ατύχημα!

YAMAHAFZ6
14/09/2008, 10:22
OLA PERASMENA KAI AGYRISTA FILE.....TORA PLEON DYNATOS PROXORAS STI ZOH GEMATOS ELPIDES.KALES EKDROMES STIN OREA ELLADA MAS:beer:

Corvo
16/09/2008, 22:38
φιλε μπραβο σου για το κουραγιο σου και μακαρι ολα να σου ερθουν καλα

FZMAN
20/09/2008, 11:14
Φίλε μου σου εύχομαι ολύψυχα ποτέ ξανά τέτοια εμπειρία. Σίγουρα βλέπεις πια τα πράγματα με άλλο μάτι και υπολογίζεις κάποιες καταστάσεις διαφορετικά. Να είσαι πάντα καλά .:beer: