PDA

View Full Version : Μεταχειρισμένη multistrada 1000 cc



S705
17/03/2008, 13:11
Γεια σας κύριοι .
Ένας πελάτης από το μαγαζί που εργάζομαι δίνει την multistrada του
Και ενδιαφέρομαι κόπος .
Είναι μοντέλο 2003 με πολλά carbon , ξεροκάμπανω , τερμιτζιονι τελικά και από
Ότι μου είπε με αλλαγμένο εγκέφαλο ( φαντάζομαι κατευθείαν από Ducati και όχι άλλου κατασκευαστή )
Η μηχανή έχει 35.000 χλμ και ο ιδιοκτήτης της είναι ένας 50 χρόνος ( αλανάκι βεβαία)
Άρα και η μηχανή δεν νομίζω να έχει “ σκιστεί”.
Πίτε μου σας παρακαλώ κάτι που θα πρέπει να προσέξω
Και τι παίζει με τον εγκέφαλο.


Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

Stelth
18/03/2008, 00:53
1ον Δεν κάνει για εσένα το Ducati (αν κρίνω απο την υπογραφή σου)
2ον Δεν μας είπες τιμή
3ον ο εγκέφαλος πάει μαζί με την εξάτμιση

και πολλά σου είπα. όταν ωριμάσεις έλα να μάθεις και τα υπόλοιπα

S705
18/03/2008, 08:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stelth
1ον Δεν κάνει για εσένα το Ducati (αν κρίνω απο την υπογραφή σου)
2ον Δεν μας είπες τιμή
3ον ο εγκέφαλος πάει μαζί με την εξάτμιση

και πολλά σου είπα. όταν ωριμάσεις έλα να μάθεις και τα υπόλοιπα


ΩΡΑΙΑ ΥΠΟΔΟΧΗ ……..
Και εγώ που πάντα έλεγα ότι τα παιδιά με τα Ducati είναι φιλόξενοι άνθρωποι.
Φιλέ Stelth το αν κάνει για έμενα η όχι αυτή η μηχανή άσε να το κρίνω εγώ
Και όχι εσύ που δεν με ξέρεις κάν ή υπογραφή μπορεί να είναι εκεί επειδή μου αρέσει σαν φράσει ή γιατί με χαρακτήριζε κάποτε

Τιμή γιατί να πω ? δεν σας ρώτησα σαν αγορά τι λέει αλλά μόνο τι να προσέξω στην μηχανή. Αν απαντούσε ένας από τα 30 άτομα που διάβασαν το ποστ με σοβαρότητα τότε θα είχε και νόημα να πω τιμή.
Και πολλά σου έγραψα , όταν περάσεις το αυλάκι έλα να τα πούμε από κοντά.

Υ.Γ και μην πει κάνεις γιατί δεν διαβάζω πιο πίσω να βρω παρόμοιες συζητήσεις.
Το έκανα αλλά παραδεχτείτε ότι είναι κουραστικό και πολύωρο

McGyver
18/03/2008, 08:32
Ανδρέα :nono: ...

:winka:

Stelth
18/03/2008, 20:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από S705
ΩΡΑΙΑ ΥΠΟΔΟΧΗ ……..
Και εγώ που πάντα έλεγα ότι τα παιδιά με τα Ducati είναι φιλόξενοι άνθρωποι.
Φιλέ Stelth το αν κάνει για έμενα η όχι αυτή η μηχανή άσε να το κρίνω εγώ
Και όχι εσύ που δεν με ξέρεις κάν ή υπογραφή μπορεί να είναι εκεί επειδή μου αρέσει σαν φράσει ή γιατί με χαρακτήριζε κάποτε

Τιμή γιατί να πω ? δεν σας ρώτησα σαν αγορά τι λέει αλλά μόνο τι να προσέξω στην μηχανή. Αν απαντούσε ένας από τα 30 άτομα που διάβασαν το ποστ με σοβαρότητα τότε θα είχε και νόημα να πω τιμή.
Και πολλά σου έγραψα , όταν περάσεις το αυλάκι έλα να τα πούμε από κοντά.

Υ.Γ και μην πει κάνεις γιατί δεν διαβάζω πιο πίσω να βρω παρόμοιες συζητήσεις.
Το έκανα αλλά παραδεχτείτε ότι είναι κουραστικό και πολύωρο


Φίλε S705 σου έδωσα μισή απάντηση, σε ένα μόνο ερώτημα σου, τα άλλα δεν θέλω να τα σχολιάσω.
Το αν οι Ducatisti είναι φιλόξενοι ή οχι θα το ανακαλύψεις μόνος σου, μιας και θα γίνεις
Αν έλεγες τιμή θα σου έλεγα ΑΝ αξίζει να ασχοληθείς. Γιατι αν τη δίνει 8.000 - 8.500 ευρα εσύ τι λές αξίζει?
Αν δεν το κατάλαβες (εξάτμιση/πρόγραμμα/εγκέφαλος) είναι κιτ απο την Ducati.
Είναι για να "αναπνεύσει" ο κινητήρας με αποτέλεσμα +ροπή +ίπποι +1000περιπου στροφές για κόφτη (8,700 - 9.800 περίπου)
Το τι θα προσέξεις σε ένα Ducati που θα αγοράσεις είναι άλλο θέμα. ΜΕΓΑΛΟ αλλα παράλληλα μικρό.

Σίγουρα εγώ δεν μπορώ να σε κρίνω (εξάλλου δεν είμαι Θεός για να κρίνω), την άποψη μου είπα, βάση της υπογραφής σου. Όσο αφορά τώρα την υπογραφή σου, όπως λες, μπορεί να σου αρέσει σαν έκφραση, (τι σου αρέσει δηλαδή) ή σε χαρακτήριζε κάποτε (μην ξεχνάς οτι απο τη στιγμή που υπάρχει εκεί εξακολουθεί να σε χαρακτηρίζει).:wave2:

Φιλικά πάντα Αντρέας

Stelth
18/03/2008, 20:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Ανδρέα :nono: ...

:winka:

Τι έκανα πάλι :(

Αυτη το χεράκι :nono: να μην έβλεπα και τι στον κόσμο

S705
19/03/2008, 10:46
as to piasoyme aliws tote adrea.

moy to dinei 7000 xil. pisteyw oti einai kala. einai?
meta apo to diabasma kai twn 14 selidwn den brika kati to idietero gia tin multistrada
ara to erwtima ti na prosexw paramenei.bebaia brika synergeio na tin paw!!

oso gia tin ypografi....i apopsi soy einai oti ta multistrada den kanoyn gia pantes kia ta loipa?
xerw palikari me mia idia o opoios kanei papades me to mhxanaki
plasarismata me katebasmata kai xisimo katw h miani:uplate:
tespa

perimenw na moy pei kapoios dyo tria pragmata gia aytin tin mixani.

lalala
19/03/2008, 15:35
sto www.multistrada.net tha breis apanthseis se o,ti psaxneis...

DKP
19/03/2008, 17:20
Καλησπέρα

Πέρα απο τα συνηθισμένα που θα κοιτούσες σε κάθε μεταχειρισμένη μηχανή (καλή γενικά κατάσταση πλαστικών/μεταλλικών μερών, ελαστικά, αλυσιδογράναζα, τακάκια φρένων, βάψιμο σκελετού (!), διαρροές σε αναρτήσεις κλπ) γενικά σε ένα V2 και ειδικά σε Ducati κοίτα για τυχόν διαρροές σε κεφαλές κυλίνδρων, που οφείλονται σε ''σκίσιμο'' χωρίς να έχει προηγηθεί καλό ζέσταμα του κινητήρα.

Απο κεί και πέρα, μια επίσκεψη σε ένα μηχανικό με εμπειρία στα Ducati (κατά προτίμηση σε εξουσιοδοτημένο), θα ήταν καλό να γίνει για να σιγουρευτείς αν αξίζει να δώσεις τα χρήματά σου για την συγκεκριμένη.

Καλή συναίχεια :beer:

S705
20/03/2008, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από lalala
sto www.multistrada.net tha breis apanthseis se o,ti psaxneis...


Se eyxaristw alla ta agglika moy den me boithane na psaxnw se xenes selides
:D :D :D

Stelth
21/03/2008, 20:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από S705
as to piasoyme aliws tote adrea.

moy to dinei 7000 xil. pisteyw oti einai kala. einai?
meta apo to diabasma kai twn 14 selidwn den brika kati to idietero gia tin multistrada
ara to erwtima ti na prosexw paramenei.bebaia brika synergeio na tin paw!!

oso gia tin ypografi....i apopsi soy einai oti ta multistrada den kanoyn gia pantes kia ta loipa?
xerw palikari me mia idia o opoios kanei papades me to mhxanaki
plasarismata me katebasmata kai xisimo katw h miani:uplate:
tespa

perimenw na moy pei kapoios dyo tria pragmata gia aytin tin mixani.

Είναι καλά τα χρήματα που σου το δίνει και απο τη στιγμή που βρήκες συνεργείο καλό θα ήταν να την πάς εκεί γι να έχεις μια πολύ καλύτερη αποψη.
Αν είναι και εξουσιοδοτημένο ....... ακόμα καλύτερα.
Δεν είπα οτι το MTS δεν κάνει τέτοια. Κάνει και παρακάνει μιας και είναι μια καλοζυγισμένη μοτοσυκλέτα.
Η όλη ιδέα είναι που με βρίσκει αντίθετο.
Όσο για το τι πρέπει να κοιτάξεις ακολούθησε τις συμβουλές του DKP


Αρχικά δημιουργήθηκε από DKP
Καλησπέρα

Πέρα απο τα συνηθισμένα που θα κοιτούσες σε κάθε μεταχειρισμένη μηχανή (καλή γενικά κατάσταση πλαστικών/μεταλλικών μερών, ελαστικά, αλυσιδογράναζα, τακάκια φρένων, βάψιμο σκελετού (!), διαρροές σε αναρτήσεις κλπ) γενικά σε ένα V2 και ειδικά σε Ducati κοίτα για τυχόν διαρροές σε κεφαλές κυλίνδρων, που οφείλονται σε ''σκίσιμο'' χωρίς να έχει προηγηθεί καλό ζέσταμα του κινητήρα.

Απο κεί και πέρα, μια επίσκεψη σε ένα μηχανικό με εμπειρία στα Ducati (κατά προτίμηση σε εξουσιοδοτημένο), θα ήταν καλό να γίνει για να σιγουρευτείς αν αξίζει να δώσεις τα χρήματά σου για την συγκεκριμένη.

Καλή συνέχεια :beer:

Όπως σου είπα και πιο πάνω "Αν δεν το κατάλαβες (εξάτμιση/πρόγραμμα/εγκέφαλος) είναι κιτ απο τη Ducati.
Είναι για να "αναπνεύσει" ο κινητήρας με αποτέλεσμα +ροπή +ίπποι +1000περιπου στροφές για κόφτη (8,700 - 9.800 περίπου)"

Καλοτάξιδη και καλόστριφτη :beer:

alexioannides
12/01/2009, 21:22
ΩΡΑΙΑ ΥΠΟΔΟΧΗ ……..
Και εγώ που πάντα έλεγα ότι τα παιδιά με τα Ducati είναι φιλόξενοι άνθρωποι.
..


axaaxxax

kai egw etsi thn pathsa..... mou to legane alla de to pisteua....
mexri pou thn pathsa.....

SVX
12/01/2009, 21:44
καλα κανω εγω και δεν αγοραζω Ducati :a011: αυτοι οι Ducatisti οταν δουλευουν στις ψηλες...κατι παθαινουν... τα καινε ολα .....:a023:


πλακα κανω ρε παλι μαζι βολτες θα πηγαινετε ....:a38: ετσι κι αλλιως,ποσα multi εχει στην Ελλαδα? 8?-9? πιο λιγα κι απο τα SV ειναι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

vradelos
22/01/2009, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexioannides
axaaxxax

kai egw etsi thn pathsa..... mou to legane alla de to pisteua....
mexri pou thn pathsa.....
Βρε φαρμάκι αυτό το παιδί!Καβάλα αγόρι μου το μοτοσακό σου και σταμάτα τη γκρίνια!

alexioannides
22/01/2009, 22:53
nai otan ta leme tet-a-tet alla les....

kai stamata na postareis synexeia... kala koimosoun toso kairo...

ti leei?? phres tainioula dvd anapses to tzaki kai exeis agalia kai to lapitop???:rotflmao: