PDA

View Full Version : Απαγορεύεται η στάση και η στάθμευση - Χώρος Ιδιωτικός



dimokritos
17/03/2008, 17:03
Καλησπέρα παίδες,

μήπως έχει κανείς το σήμα αυτό (ρ-40) σε μεγάλη ανάλυση να το τυπώσω και να το κολλήσω έξω απο το γκαράζ, γιατί έχει ΖΩΑ που ούτε τη στοιχειώδη ευγένεια και νοημοσύνη δεν έχουν και βαζουν την κούτα τους μπροστά στη πόρτα μου.

δε φωνάζω τροχαία αλλά μέχρι ενός σημείου. η υπομονή έχει και τα όριά της πια.. :mad: :mad:

blackbusa
17/03/2008, 17:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimokritos
Καλησπέρα παίδες,

μήπως έχει κανείς το σήμα αυτό (ρ-40) σε μεγάλη ανάλυση να το τυπώσω και να το κολλήσω έξω απο το γκαράζ, γιατί έχει ΖΩΑ που ούτε τη στοιχειώδη ευγένεια και νοημοσύνη δεν έχουν και βαζουν την κούτα τους μπροστά στη πόρτα μου.

δε φωνάζω τροχαία αλλά μέχρι ενός σημείου. η υπομονή έχει και τα όριά της πια.. :mad: :mad:


γιατι νομιζεις οτι ξερουν τι και πως ειναι η θα το βλεπουν????

και εγω το ιδιο προβλημα εχω.....αλλα εχε χαρη που λυπαμαι την γλαστρα που θα πεσει απο τον δευτερο επειδη εσπασε η βαση που την κραταει....:sad:

dimokritos
17/03/2008, 17:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
γιατι νομιζεις οτι ξερουν τι και πως ειναι η θα το βλεπουν????

και εγω το ιδιο προβλημα εχω.....αλλα εχε χαρη που λυπαμαι την γλαστρα που θα πεσει απο τον δευτερο επειδη εσπασε η βαση που την κραταει....:sad:

δίκιο έχεις αλλά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. να καλώ γερανό και να ξεκατινίαζομαι δε θέλω. ίσως με το σήμα να πέσει λίγο η δημοτικότητα του πάρκινγκ.

όσο για τη γλάστρα ακούγεται πολύ δελεστικό (για τη γλάστρα :D ) αλλά το πάρει κανείς πρέφα.. άστα.. ασε που παραείναι δραστικό μέτρο. η λύση είναι ο γερανός. (όχι το πουλί :lol: )

CBF - HRC
17/03/2008, 17:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimokritos
Καλησπέρα παίδες,

μήπως έχει κανείς το σήμα αυτό (ρ-40) σε μεγάλη ανάλυση να το τυπώσω και να το κολλήσω έξω απο το γκαράζ, γιατί έχει ΖΩΑ που ούτε τη στοιχειώδη ευγένεια και νοημοσύνη δεν έχουν και βαζουν την κούτα τους μπροστά στη πόρτα μου.

δε φωνάζω τροχαία αλλά μέχρι ενός σημείου. η υπομονή έχει και τα όριά της πια.. :mad: :mad:

Καλό είναι να βάλεις την πινακίδα έξω από την πόρτα σου και να γράψεις ¨Είσοδος - Έξοδος Ιδιωτικού χώρου στάθμευσης¨
Η γλάστρα δέν είναι καθόλου καλή λύση γιατί θα βρεθείς εσύ να λαμβάνεις κλήση για κατάληψη οδοστρώματος.

Τώρα άν συνεχίσουν να παρκάρουν τα γαϊδούρια τα κουτιά τους , μπορείς να φωνάζεις την αστυνομία κάθε 3 ώρες και να τρώει κλήση για παράνομη στάθμευση προ ιδιωτικού χώρου στάθμευσης.

blackbusa
17/03/2008, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimokritos
δίκιο έχεις αλλά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. να καλώ γερανό και να ξεκατινίαζομαι δε θέλω. ίσως με το σήμα να πέσει λίγο η δημοτικότητα του πάρκινγκ.

όσο για τη γλάστρα ακούγεται πολύ δελεστικό (για τη γλάστρα :D ) αλλά το πάρει κανείς πρέφα.. άστα.. ασε που παραείναι δραστικό μέτρο. η λύση είναι ο γερανός. (όχι το πουλί :lol: )

το να καλεις γερανο...εκτος απο το οτι ειναι χρονοβορο σου χαλαει και ολη την διαθεση.....πρεπει πρωτα να ερθει μπατσικο....να τους δειξεις την αδεια οτι οντως εχεις δικαιωμα για παρκινγκ...και μετα να καλεσει τον γερανο....και οσπου ερθει....τον γερανο τον εχει φαει (το πουλι λεω :mad: )...μειλαμε για μια ωριτσα στην καλυτερη....15αυγουστο με τους δρομους αδειους,το μπατσικο να εχει κανει πιατσα στον πεζοδρομο να δει καμμια τουριστια(μενω Θησειο)....και ο οδηγος του γερανου να μην εχει παει για καμμια βουτια στο Φαληρο....:lol: :lol: :lol:

πιασε το αυγο και κουρευτο....ααααα....ναι.....και τα γαλακτοκομικα/αυγα ειναι μια καλη λυση.....τα αυγα καλυτερα παντα....εχουν φυγει καρτελες 12αδας αβερτα....ακριβουτσικα μεν....δραστικα δε....:blush:

:wave2:

Ασωτος
17/03/2008, 18:22
Δεν μπόρεσα να το βρω σε μεγάλη ανάλυση, όταν το χρειαζόμουν και αναγκαστικά πήγα σε εταιρεία με είδη οδικής σήμανσης - γύρω στο 20ευρο έρχεται αν θυμάμαι καλά σε διαστάσεις κανονικής πινακίδας.

Αλλά

Το γκαράζ είναι νόμιμο - υπάρχει άδεια ;

Για να μην τα ξαναγράφω :

http://www.bikenet.gr/index.php?option=com_smf&Itemid=89&topic=12424.msg165814#msg165814

Το πρόβλημα έχει μειωθεί αλλά υπάρχει ... :wave2: :wave2:

dimokritos
17/03/2008, 19:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ασωτος
Δεν μπόρεσα να το βρω σε μεγάλη ανάλυση, όταν το χρειαζόμουν και αναγκαστικά πήγα σε εταιρεία με είδη οδικής σήμανσης - γύρω στο 20ευρο έρχεται αν θυμάμαι καλά σε διαστάσεις κανονικής πινακίδας.

Αλλά

Το γκαράζ είναι νόμιμο - υπάρχει άδεια ;

Για να μην τα ξαναγράφω :

http://www.bikenet.gr/index.php?option=com_smf&Itemid=89&topic=12424.msg165814#msg165814

Το πρόβλημα έχει μειωθεί αλλά υπάρχει ... :wave2: :wave2:

νομιμότατο και το γκαράζ και ο χώρος μπροστά του. μόνο με σήμα γίνεται η δουλειά. απίστευτα εκνευριστικό πρόβλημα. :a023:

bentouza
18/03/2008, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa


πιασε το αυγο και κουρευτο....ααααα....ναι.....και τα γαλακτοκομικα/αυγα ειναι μια καλη λυση.....τα αυγα καλυτερα παντα....εχουν φυγει καρτελες 12αδας αβερτα....ακριβουτσικα μεν....δραστικα δε....:blush:

:wave2:

μπορεις να παρεις κ μια συριγγρα κ να προσθεσεις υλικο μεσα στο αυγο για να του διαλυσεις το χρωμα.επαγγελματικα πραγματα:rotflmao:

blackbusa
18/03/2008, 16:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από bentouza
μπορεις να παρεις κ μια συριγγρα κ να προσθεσεις υλικο μεσα στο αυγο για να του διαλυσεις το χρωμα.επαγγελματικα πραγματα:rotflmao:

μην το χοντρυνουμε τελειως....:look:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

dimokritos
18/03/2008, 20:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από bentouza
μπορεις να παρεις κ μια συριγγρα κ να προσθεσεις υλικο μεσα στο αυγο για να του διαλυσεις το χρωμα.επαγγελματικα πραγματα:rotflmao:

για δώσε πληροφορίες, για δώσε πληροφορίες... :a39: :a39:


απλή περιέργεια.... :a13:

argi6argi
18/03/2008, 23:35
Πάρε αστυνομία να κόψει καμιά κλήση.
1. Ο τύπος που θα την φάει δεν θα το ξανακάνει
2. Θα αραιώσει η κίνηση έξω απο το πάρκιν σου
3. Τόσες φορές που θα τους καλέσεις θα κάνεις και τα κονέ σου :winka:

Μια φορά θα ΠΡΕΠΕΙ να φύγεις και δεν θα μπορείς και τότε;;;