PDA

View Full Version : Lidl φρεσκα καλούδια!



mixalisX
17/03/2008, 22:54
παιδες το lidl οπως κάθε άνοιξη κάνει πολύ ώραιες προσφορές για διάφορα καλούδια, ριξτε μια ματια

http://www.lidl.gr/gr/home.nsf/pages/c.o.20080324.index


Παρεπιπτώντος παίδες. το παντελόνι αυτό ακριβώς http://www.lidl.gr/gr/home.nsf/pages/c.o.20080324.p.Andrikopantelonimixanis

το είχα δεί περυσι σε μαγαζί στην θεσσαλονίκη. Μου το έδεινε ο τύπο ''λειαν επειηκώς'' 170 ευρά! Το βρήκα σε κατάστημα στην γερμανία 100 ευρό. Και το πήρα από εκεί με ελάχιστα μεταφορικά. Εχει βγεί πραγματικά αστέρι.

Είμαστε λίγο μ@λ@κες ή μας βαράνε στα αυτιά??

costas81
17/03/2008, 22:59
PMR Ασύρματη επικοινωνία

* 8 κανάλια / 38 υποκανάλια (CTCCSS)
* Λειτουργία Baby fon, κλείδωμα πλήκτρων, ένδειξη κατάσταση μπαταρίας, αξεσουάρ για χρήση και στη μηχανή, χρονόμετρο, κ.α
* Φορτιστής 220 Volt, φορτιστής 12 Volt, εμβέλεια 5 Km, 2 Headsets
* Με οδηγίες και διεύθυνση Service
* Συσκευασία






Εμβέλεια 5 Km?????


:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

xampos
17/03/2008, 23:11
τον φορτιστη μπαταριων θα παρω !!:D

trigger
17/03/2008, 23:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
τον φορτιστη μπαταριων θα παρω !!:D
Ψάξε το πρώτα γιατί την τελευταία φορά είχε πει ο oldman οτι δεν κάνει για gel μπαταρίες (αν έχεις gel)

xampos
17/03/2008, 23:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
Ψάξε το πρώτα γιατί την τελευταία φορά είχε πει ο oldman οτι δεν κάνει για gel μπαταρίες (αν έχεις gel)


σε μπελαδες μ εβαλες :lol: :lol:
οκ ευχαριστω θα το ψαξω :beer:

kalgeorge
18/03/2008, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalisX
παιδες το lidl οπως κάθε άνοιξη κάνει πολύ ώραιες προσφορές για διάφορα καλούδια, ριξτε μια ματια

http://www.lidl.gr/gr/home.nsf/pages/c.o.20080324.index


Παρεπιπτώντος παίδες. το παντελόνι αυτό ακριβώς http://www.lidl.gr/gr/home.nsf/pages/c.o.20080324.p.Andrikopantelonimixanis

το είχα δεί περυσι σε μαγαζί στην θεσσαλονίκη. Μου το έδεινε ο τύπο ''λειαν επειηκώς'' 170 ευρά! Το βρήκα σε κατάστημα στην γερμανία 100 ευρό. Και το πήρα από εκεί με ελάχιστα μεταφορικά. Εχει βγεί πραγματικά αστέρι.

Είμαστε λίγο μ@λ@κες ή μας βαράνε στα αυτιά??

ΤΟ ΠΑΝΤΕΛΟΝΑΚΙ ΤΟ ΠΗΡΑ ΠΕΡΥΣΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΝΤΛ ΜΕ 50 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΓΑΜΑΕΙ!!!!!!

gdevelek
18/03/2008, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalisX

Είμαστε λίγο μ@λ@κες ή μας βαράνε στα αυτιά??

την καραμέλα "ό,τι πληρώνεις παίρνεις!!!!!" δεν την έχεις ακούσει;;;

mixalisX
18/03/2008, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
την καραμέλα "ό,τι πληρώνεις παίρνεις!!!!!" δεν την έχεις ακούσει;;;

Τελικά έχεις δίκιο... Αν το αγόραζα απο εδώ για τα υπερδιπλάσια λεφτα θα ήταν καλήτερο....


Έλεος φιλε..

gdevelek
18/03/2008, 10:37
ειρωνικά έγραψα, δεν το κατάλαβες;;;

για "καραμέλα" έγραψα...

mixalisX
18/03/2008, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
ειρωνικά έγραψα, δεν το κατάλαβες;;;

για "καραμέλα" έγραψα...

ΟΚ φιλε ακύρο τότες. :P

mixalisX
18/03/2008, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalisX
ΟΚ φιλε ακύρο τότες. :P

edit: παιδια μου γυαλισανε τα μποτακια, τα πειρε κανείς περυσι? Τι λενε? Ειναι καλά τα υλικά η θα βρωμοκοπάμε ποδαριλα?? :P

kai kati akoma, ta http://www.lidl.gr/gr/home.nsf/pages/c.o.20080324.p.PMRAsirmatiepikoinonia

είναι μονο babyphone λειτουργία? Η μπορούν να μιλάνε και να απαντάνε και οι 2?

mixalisX
18/03/2008, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalisX
edit: παιδια μου γυαλισανε τα μποτακια, τα πειρε κανείς περυσι? Τι λενε? Ειναι καλά τα υλικά η θα βρωμοκοπάμε ποδαριλα?? :P

kai kati akoma, ta http://www.lidl.gr/gr/home.nsf/pages/c.o.20080324.p.PMRAsirmatiepikoinonia

είναι μονο babyphone λειτουργία? Η μπορούν να μιλάνε και να απαντάνε και οι 2?


Βρήκα στο ιντενετ αυτό:

PMR radios are a type of two-way radio (walkie-talkie) used for communications in airsoft skirmishes.
The 38 sub-channels are implemented by means of a system called CTCSS (Continuous Tone-Coded Squelch System). This works by superimposing a low frequency audio tone onto your voice transmission, and you can choose from 38 such tones. The receiving radio is configured to respond to the same tone that's set on the transmitting radio - when it receives a signal with the configured tone mixed into it, it opens its squelch circuit (a kind of noise suppressor normally used to blank out background hiss), and the transmitted signal can be heard. If it receives a signal with a different CTCSS tone, the squelch circuit remains closed and the transmission is ignored.

trigger
18/03/2008, 11:44
τις ίδιες δυνατότητες έχουν και τα δύο

mixalisX
18/03/2008, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
τις ίδιες δυνατότητες έχουν και τα δύο

και τα 2? δεν λεεί πουθενά να 2, λεει για 2 heatsets. Mάλον είναι ένας ο ασύρματος και έχει 2 υποδοχές. Δυστηχώς..

trigger
18/03/2008, 12:16
Sorry αλλά δεν είχα καταλάβει οτι ρωτούσες αν είναι 2 συσκευές.Πας το βλέπεις και το εξακριβώνεις ;)

SpineshankD
18/03/2008, 15:40
ρε παιδες ωραια ολα αυτα αλλα ο LOUIS τα εχει εδω και χρονια δεν χρειαζεται να περιμενουμε

στο πρωινο προσκυνημα του LIDL

και ειναι και πιο φτηνα και εννοειται πιο καλα!:wave2:

possidi
18/03/2008, 16:53
Τελεια ειναι ολα...

Τα μποτακια και το μινι-φαρμακειο νομιζω θα παω να τα δω απο κοντα !!!:wave2:

loop
18/03/2008, 17:48
φιλε SpineshankD τι ακριβως εχει απο ολα αυτα ο LOUIS γιατι εγω απο οτι εχω ακουσει τα παντα ειναι πιο ακριβα σε σχεση με αλλα μαγαζια..μην μου πεις για ποιοτητα γιατι καποιος που θα παει στα LIDL θα παρει κατι γνωριζοντας το value for money αλλα ειναι απαραδεκτο να προσπαθουν να σου πουλησουν το ιδιο ακριβως προιον στην υπερδιπλασια τιμη για να πιστεψεις οτι ποιοτηκα ειναι καλυτερο...
:wave2: :wave2:

:beer:

MuayThai
18/03/2008, 19:12
Πέρυσι πήρα κάτι τουριστικές μπότες που είχε προσφορά το Lidl 40 ευρώ, μιας και ήθελα να κάνω

ταξίδι και είχα οικονομικές δυσκολίες, αλλά αποδείχτηκαν άψογες... :beer:

Operater
18/03/2008, 19:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από MuayThai
Πέρυσι πήρα κάτι τουριστικές μπότες που είχε προσφορά το Lidl 40 ευρώ, μιας και ήθελα να κάνω

ταξίδι και είχα οικονομικές δυσκολίες, αλλά αποδείχτηκαν άψογες... :beer:

Eίχες πτώση και σε προστάτεψαν? Από ποιο θέμα άψογες?

gdevelek
18/03/2008, 20:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από loop
φιλε SpineshankD τι ακριβως εχει απο ολα αυτα ο LOUIS γιατι εγω απο οτι εχω ακουσει τα παντα ειναι πιο ακριβα σε σχεση με αλλα μαγαζια.



δε μπαίνεις καλύτερα ο ίδιος να σχηματίσεις ιδία άποψη;

loop
18/03/2008, 20:58
να εισαι σιγουρος οτι θα περασω μια βολτα μιας και στο site του δεν βρηκα κατι...οπως και να εχει εχω μια αρνητικη προδιαθεση θα ελεγα...παντως πιο σιγουρο ειναι οτι θα περασω απο lidl την δευτερα...:winka: :winka:

MuayThai
18/03/2008, 21:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Eίχες πτώση και σε προστάτεψαν? Από ποιο θέμα άψογες?

Δυστυχώς είχα μια μικρή πτώση όταν ξαφνικά άνοιξε μπροστά μου μια πόρτα από ταξί και έριξα

το βάρος στο πόδι όπως έπεσα και δεν κατάλαβα τίποτα.. Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι συγκρίνονται

με μπότες αξίας 200 ευρώ και παραπάνω και δεν ξέρω πως θα ήταν αν είχα σοβαρότετο ατύχημα..

Πάντως για τα λεφτά που δίνεις πέρνεις ενα καλό προιόν..

πάντως τωρα που αλλαξα μηχανή και πήγα σε street θα πάρω κατι πιο κομψό γιατί είναι λίγο

θηρία αυτές! :wave2:

SpineshankD
18/03/2008, 21:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από loop
φιλε SpineshankD τι ακριβως εχει απο ολα αυτα ο LOUIS γιατι εγω απο οτι εχω ακουσει τα παντα ειναι πιο ακριβα σε σχεση με αλλα μαγαζια..μην μου πεις για ποιοτητα γιατι καποιος που θα παει στα LIDL θα παρει κατι γνωριζοντας το value for money αλλα ειναι απαραδεκτο να προσπαθουν να σου πουλησουν το ιδιο ακριβως προιον στην υπερδιπλασια τιμη για να πιστεψεις οτι ποιοτηκα ειναι καλυτερο...
:wave2: :wave2:

:beer:

βασικα δεν ειναι πιο ακριβος ο LOUIS στανταρ,οποιος στο ειπε δεν ξερει καλα!

το θεμα της ποιοτητας των προιοντων LIDL το εχω δει και ειναι οκ δεν ειπα οτι ειναι ασχημα

αλλα επειδη εδω μας εχουν πιασει τον κωλαρακο και εχουμε μαθει να

χρυσοπληρωνουμε το καθετι μοτοσυκλετιστικο σιγουρα καποιες τετοιες προσφορες

μας φαινονται λουκουμι.Αλλα δεν ειναι και οι μονες

σου βαζω καποια λινκ με πραγματα του LOUIS να τσεκαρεις και μονος!



:wave2:


http://www.louis.de/_1089675ba786583f923844072ebcc95b31/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=110&wgr=870&list_total=60&anzeige=0&page=0&artnr_gr=208605

http://www.louis.de/_1089675ba786583f923844072ebcc95b31/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=190&wgr=822&list_total=17&anzeige=0&artnr_gr=202585

http://www.louis.de/_1089675ba786583f923844072ebcc95b31/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=515&wgr=251&list_total=27&anzeige=0&artnr_gr=10025345

http://www.louis.de/_1089675ba786583f923844072ebcc95b31/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=525&wgr=221&list_total=22&anzeige=0&artnr_gr=10025434

http://www.louis.de/_1089675ba786583f923844072ebcc95b31/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=180&wgr=713&list_total=35&anzeige=0&artnr_gr=201187

http://www.louis.de/_1089675ba786583f923844072ebcc95b31/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=208468&anzeige=all:beer: :beer: :beer:

loop
19/03/2008, 01:28
καλα ειμαι ακυρος τελειως σε αλλο louis πηγε το μυαλο μου!!!σε αυτων με τα αξεσουαρ αυτοκινητων και μολις το ανεφερες λςω θα εχει και για μηχανες!!
θα το ψαξω το θεμα LOUIS.DE παντως..tnx :beer: :beer:

zvailakis
19/03/2008, 13:02
Καλώς ο LOUIS αλλά ρε παιδιά...είμαι εντελώς κουλάδι ή δεν έχει αγγλικά στο site tou?????

gdevelek
19/03/2008, 13:08
δεν έχει αγγλικά αλλά γρήγορα θα μάθεις τις 5-10 λέξεις που απαιτούνται για να κινηθείς

zvailakis
19/03/2008, 13:13
γρήγορα μαθήματα γερμανικών κάνει το forum???

Μπότες touring
Δερματινο Jacket
Γάντια

Thanks!!

Οι μπύρες κερασμένες στις Σέρρες στο CSS level 1 αρχές Ιουνίου για τον δάσκαλο!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

gdevelek
19/03/2008, 13:25
Bekleidung & Helme --> Lederbekleidung --> ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΤΖΑΚΕΤ

Bekleidung & Helme --> Handschuhe --> ΓΑΝΤΙΑ

Bekleidung & Helme --> Stiefel/Schuhe/Socken --> MΠOTEΣ

η μπύρα να είναι παγωμένη

Bil
19/03/2008, 13:54
Από το Louis.de είχαμε κάνει μαζική παραγγελία τα θερμαινόμενα γκρίπ της Saito πριν τα φέρει εδω κάποια ελληνική εταιρία - site και πέρα από το ψιλομπελαλίδικο σύστημα πληρωμής ήταν άψογοι !

SpineshankD
19/03/2008, 14:42
αρε ΛΟΥΗ μας εχεις κανει ανθρωπους!!

για αυτους που δεν εχουν ξαναπαραγγειλει μια μικρη παρατηρηση¨-

σε ειδη που τα εχει προσφορα και τελειωνουν τα νουμερα,

μπορει να προλαβεις να το κανεις παραγγελια ΑΛΛΑ υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα

να μην ερθει λογω του οτι θα εχει εξαντληθει!!

δεν θα χρεωθει,αλλα και παλι ειναι μια ηττα...


για'αυτο πηγα και στο Μοναχο σε μαγαζι του

...και εχω καταληξει με 7 κρανη και 11 ζευγαρια γαντια:hypnotize :rotflmao: :rotflmao: :wave2:

id12586
19/03/2008, 14:59
Βρε παιδιά μια και λέμε για το louis και επειδή πάνε χρόνια που έχω να εξασκήσω την γλώσσα, πως λέγονται τα μανιτάρια? :hypnotize :confused:

SpineshankD
19/03/2008, 15:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από id12586
Βρε παιδιά μια και λέμε για το louis και επειδή πάνε χρόνια που έχω να εξασκήσω την γλώσσα, πως λέγονται τα μανιτάρια? :hypnotize :confused:



STURZPADS :beer:


http://www.louis.de/_4003a174194316d1610fd24b953492a8c3/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=&wgr=0&origin=bikedb&MARKEN_ID=15&CCM=0&typ_id=FZ6F%252F07&list_total=21&anzeige=0&artnr_gr=10021800

id12586
19/03/2008, 15:47
Ευχαριστώ πολύ φίλε μου! :wave2:

Με το Schwamm που έψαχνα δεν.. :lol:

mixalisX
19/03/2008, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από id12586
Ευχαριστώ πολύ φίλε μου! :wave2:

Με το Schwamm που έψαχνα δεν.. :lol:

κοίτα κοντά επεσες..... scham = είχα κάνε μπανιο

ή και το schan = κύκνος

μανιτάρι = piltz

mixalisX
19/03/2008, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalisX
κοίτα κοντά επεσες..... scham = είχα κάνει μπανιο

ή και το schan = κύκνος

μανιτάρι = piltz

id12586
19/03/2008, 16:30
Βασικά και Schwammerl και piltz μανιτάρι σημαίνουν αλλά δεν ήξερα και τα 2 :blush: :)

Μάθαμε και κάτι :beer:

mourgakos
19/03/2008, 17:32
ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΧΤ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΜΠΛΕ ΚΟΥΚΟΥΛΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΟΥΤΙ ΣΑΝ ΡΑΜΜΕΝΗ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΤΟΥ.


εχω παρει και τα μποτακια ,καλα ειναι αλλα η μανιβελα τρυπησε στη μεση την σολα γιατι ειναι
μαλακιά,το φαρμακειο καλο ειναι αν θες να ταχτοποιησεις μεσα και δικα σου πραγματα,
οι disc lockers καλες ειναι οταν ειδικα εισαι εν κινησει και παει να σε σκοτωσει απο τσαμπουκα
κανα αμαξι και του κατεβαζεις αν δεν εχεις κεραμικο απο μπουζι το παρμπριζ,ο φορτιστης
ειναι οτι πρεπει για μικρες μπαταριες,διοτι το μεγιστο ρευμα που δινει ειναι 650 μιλιαμπερωρια
οποτε δεν καταστρεφει τις μικρες οπως η δικια μου του χτ που ειναι 3 αμπερ,και το χειμωνα το αφηνεις πανω σε φορτισμενες μπαταριες και ειναι παντα τσιτα διοτι φορτιζει οσο χρειαζεται,
ενδοσυννενοηση την πηρα και την εχω ακομα στο κουτι...
αυτα!

madox
19/03/2008, 20:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από mourgakos
ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΧΤ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΜΠΛΕ ΚΟΥΚΟΥΛΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΟΥΤΙ ΣΑΝ ΡΑΜΜΕΝΗ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΤΟΥ.


εχω παρει και τα μποτακια ,καλα ειναι αλλα η μανιβελα τρυπησε στη μεση την σολα γιατι ειναι
μαλακιά,το φαρμακειο καλο ειναι αν θες να ταχτοποιησεις μεσα και δικα σου πραγματα,
οι disc lockers καλες ειναι οταν ειδικα εισαι εν κινησει και παει να σε σκοτωσει απο τσαμπουκα
κανα αμαξι και του κατεβαζεις αν δεν εχεις κεραμικο απο μπουζι το παρμπριζ,ο φορτιστης
ειναι οτι πρεπει για μικρες μπαταριες,διοτι το μεγιστο ρευμα που δινει ειναι 650 μιλιαμπερωρια
οποτε δεν καταστρεφει τις μικρες οπως η δικια μου του χτ που ειναι 3 αμπερ,και το χειμωνα το αφηνεις πανω σε φορτισμενες μπαταριες και ειναι παντα τσιτα διοτι φορτιζει οσο χρειαζεται,
ενδοσυννενοηση την πηρα και την εχω ακομα στο κουτι...
αυτα!


με λιγα λογια ...κλαφτα?

trigger
19/03/2008, 20:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από mourgakos
ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΧΤ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΜΠΛΕ ΚΟΥΚΟΥΛΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΟΥΤΙ ΣΑΝ ΡΑΜΜΕΝΗ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΤΟΥ.


εχω παρει και τα μποτακια ,καλα ειναι αλλα η μανιβελα τρυπησε στη μεση την σολα γιατι ειναι
μαλακιά,το φαρμακειο καλο ειναι αν θες να ταχτοποιησεις μεσα και δικα σου πραγματα,
οι disc lockers καλες ειναι οταν ειδικα εισαι εν κινησει και παει να σε σκοτωσει απο τσαμπουκα
κανα αμαξι και του κατεβαζεις αν δεν εχεις κεραμικο απο μπουζι το παρμπριζ,ο φορτιστης
ειναι οτι πρεπει για μικρες μπαταριες,διοτι το μεγιστο ρευμα που δινει ειναι 650 μιλιαμπερωρια
οποτε δεν καταστρεφει τις μικρες οπως η δικια μου του χτ που ειναι 3 αμπερ,και το χειμωνα το αφηνεις πανω σε φορτισμενες μπαταριες και ειναι παντα τσιτα διοτι φορτιζει οσο χρειαζεται,
ενδοσυννενοηση την πηρα και την εχω ακομα στο κουτι...
αυτα!
mourgako η ενδοσυνενόηση έχει δύο μικρόφωνα και δύο ακουστικά σε μία συσκευή ή είναι δύο συσκευές αυτόνομες; :confused:

jfx
21/03/2008, 02:00
Ειδα σε ενα φυλλαδιο του lidl οτι εχει απο δευτερα μαζι με τα αλλα το παρακατω κράνος στη τιμη των 45 ευρωπαικών. δίπλα ειχε ομως και ενα σηματακι κι ελεγε "ECE R 2205".(οι τελευταιες προδιαγραφες της Ε.Ε. για τα κρανη)

Τι μπορει να λεει , οχι σε σχεση με ενα shoei αλλα σε σχεση με ενα shark ή νολαν.

Καθαρα απο αποψη ασφαλειας και οχι ανεσης ή δευτερεύοντων χαρακτηριστικων(αντιχαρακτικη ζελατινα αντιθαμβωτικη, αεραγωγη, αφαιρουμενα αντιβακτηριδιακα εσωτερικα κτλ...)
Αξιζει για 2ο κράνος, εφεδρικο?

mourgakos
22/03/2008, 07:04
σε γενικες γραμμες μια χαρα ειναι
ενδισυνενοηση.....εγβ εχω αλλο πραγμα,μεταξυ του οδηγου και συνεπιβατη και ειναι ενσυρματη.
α!εχω και το μπαγκστερ,ακομα κλειστο στο πακετο του,ουτε καν το εχω δει πως ειναι.
στο χτ που να μπει...
οποιος θελει θα τα παρει σε καλυτερη τιμη....φυσικα....

το κρανος μια χαρα φαινεται,για καποιον εκτακτο συνεπιβατη.αλλα ειχα παρει ενα fm με
80 ευρω για αυτη τη δουλεια,και καποιες φορες που το εβαλα σε ταξιδι,λογω μαυρης
ζελατινας στο δικο μου,ηταν σουπερ!

Aggelos_SV
23/03/2008, 21:49
Όποιος είναι για το Lidl να πάει να στηθεί από τις 7.30 το πρωί απ'εξω γιατί μετά τις 9.30-10.00 δεν πρόκειται να βρει απολύτως τίποτα:rolleyes:

Αν πάει κανείς ,ας πάρει μαζί του φωτογραφική να τραβήξει την ''μάχη'' με τα tank bag και τα μποτάκια:lol:
-"Ας το κάτω ρε το παντελόνι,εγώ το είδα πρώτος"
-"Άσε ρε φιλαράκι,θα μας πάρεις τη σειρά,είμαι στημένος από χτες το βράδυ απ'έξω"
-"Ντουουουουουουου ρεεεεεεεεεεεεεε"

:rotflmao:

jfx
24/03/2008, 02:43
Παντως για την ασυρματη επικοινωνια ελεγε στο φυλλαδιο που κυκλοφορει τωρα στη γωνίτσα της εικόνας: "2headsets".

τι ακριβως εννοει με αυτο...θα το σιγουρεψουμε αυριο...

xampos
24/03/2008, 02:46
:lol: :lol: :lol:

mixalisX
24/03/2008, 08:22
παιδιά μιας και ανοιξα πρώτος το post ας γράψω και πρώτος τις εντυπώσεις μου. :P

Μόλις γύρισα απο το μαγαζί.
Καταρχάς είχε πλάκα να βλέπω το lidl γεμάτο παρκαρισμένες μηχανές απο έξω. Μέσα, αγουροξυπνημένοι μηχανόβιοι όλων των ηλικιών, να ανακάτεύουν κράνη, μποτες κτλ με δάκρια χαράς για τις φοβερές προσφορές! Ενας παιδί δεν αντεξε, λύγισε ξεσπασε σε λυγμούς όταν είδε έναν άλο να φεύγει με το τελευταίο κράνος σε κόκκινο χρώμα (μαλόν θα χε κοκκινο bike). Εγώ προσοπικά έδωσα μάχη με 2 άτομα για το τελευταίο first aid kit. Τελικά το πήρα εγώ :) αν και οι άλλοι μετά την συμπλοκή μας το είχαν περισσότερη ανάγκη. :P


Το ασύρματο headset δέν το πείρα γιατί για να έχει νοημα χρειάζονται 2 απο αυτά, για να μιλάνε ασύρματα 2 ατομα.

Τα μποτάκια δεν τα πείρα.Ωραία ήταν αλλά πέρα απο αδιαβροχα δέν παρέχουν καμιά προστασία ουσιαστική. Απλά αγοράζεις ενά ωραίο μποτάκι.

Τα κράνη τα ξέρετε.

Τι πείρα εγώ? Για να μήν φύγω με άδεια χέρια πήρα το ενσύρματο σετ επικοινωνίας (πολύ φθηνιάρικο φαινεται). Οκ 8,99 ευρό...

το σετ πρώτον βοηθειών (να λέμε οτι έχουμε και ενα απο αυτά).

Και τον φωρτιστή μπαταρίας.

S705
24/03/2008, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalisX


Τι πείρα εγώ? Για να μήν φύγω με άδεια χέρια πήρα το ενσύρματο σετ επικοινωνίας (πολύ φθηνιάρικο φαινεται). Οκ 8,99 ευρό...




afti tin malakia peira kai egw
:rolleyes:

kalo se genikes grammes alla molis evala to kranos me to akoystiko sto ayth mou to metaniosa.
to kranos den xwraei me tipota kai afoy to evala me kopo.......
meta den evgene!!!
polis ponos , afoy vgazontas to kranos traviete to akoystiko pou stin sinexeia travaei to ayti kai ponaei:bigcry: :bigcry: :bigcry:

kalgeorge
24/03/2008, 10:08
λιντλ αγ παρασκευης
εχει απο ολααα
και εχει αρκετα
πηρα μποτακια και τανκ μπαγκ παλι :)

jfx
24/03/2008, 10:15
πράγματι τελικά χρειαζονται δύο απο ΄δάυτα για να επικοινωνουν δυο ατομα οποτε δε συμφερει και τόσο.

το παντελόνι ρε γαμώτο δε μου εκανε, μου ηταν τεράστιο, ειμαι και μίκροκαμωμένος γαμώτο...:bawl:

πηρα το ολόσωμο αδιαβροχο τελος παντων...

στο λιντλ που πηγα εγω, πατρα, ακτη δυμαιων, ειχε πολύ πλάκα γιατι ηταν ολοι σαν παρεάκι και ρωταγε ο ενας τον αλλο διαφορα. αποκορύφωμα ενας που ειχε βαλει το μπουφαν και ρωταγε ολους τους γύρω αν του πηγαίνει...χαχα!

mixalisX
24/03/2008, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
λιντλ αγ παρασκευης
εχει απο ολααα
και εχει αρκετα
πηρα μποτακια και τανκ μπαγκ παλι :)

τελικά αυτά τα μποτάκια τα δοκίμασε κανείς? Τι λένε?

Αν αξίζουν να τα πάρω τελικά και εγώ!

Αν βρω κανένα ζευγάρι στις 5 που σχολάω....

xampos
24/03/2008, 11:31
ξεσπασε σε λιγμους λεει το παλικαρι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

εγω θα παω το απογευμα να παρω τον φορτιστη μπαταριων , μιας και βαριεμαι τωρα :cry:

και αμα εχουν τελειωσει :a12: :lol: :lol:

sotiris68
24/03/2008, 16:14
μπορουμε να βρουμε παντελονι σαν του lidl σε τετοια τιμη στο louis:eek:

paramedic
24/03/2008, 18:53
Πρέπει να είμαι ο μοναδικός που πήγε για να πάρει τις κάλτσες :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: !!!
Τα μποτάκια δεναξίζουν τα λεφτά τους γιατί δεν έχουν προστασία.Παντελόνι με 30? παραπάνω βρίσκεις επώνυμο. Επίσης το tank bag είναι μια σταλιά και δεν έχει καμμία σχέση με αυτό που έδιναν πέρυσι με 15 ή 25 ? δεν θυμάμαι καλά. Κοίτα να δείς που ξυπνήσανε και τα LIDL ρε φίλε...!!!

xampos
24/03/2008, 21:23
δεν πηγα το πρωι και δε βρηκα φορτιστη το απογευμα που πηγα σε 2 καταστηματα

mixalisX
24/03/2008, 22:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
δεν πηγα το πρωι και δε βρηκα φορτιστη το απογευμα που πηγα σε 2 καταστηματα

Mη μασάς ρε μπαμπή, σου δίνω τον δικό μου οποτε θες ;)

lamoun
24/03/2008, 22:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
δεν πηγα το πρωι και δε βρηκα φορτιστη το απογευμα που πηγα σε 2 καταστηματα

Αυτά παθαίνει όποιος δε σηκώνει τα τηλέφωνα... :rolleyes:

Tα μποτάκια είναι ΣΑΝ ΑΥΤΑ (http://www.motomarket.gr/pindex.php?&file=footwear_product.xml&id=704). Τα είχα, του Lidl είναι πιο φτηνιάρικα εννοείτε. Ένα απλό μποτάκι, ενδιαφέρον για καθημερινή χαλαρή χρήση

xampos
24/03/2008, 22:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Αυτά παθαίνει όποιος δε σηκώνει τα τηλέφωνα... :rolleyes:




κοιμομουνα ρε :cry: :cry: :ZZZ:

fasma
25/03/2008, 06:56
Πήρα το παντελόνι.
γιατί θα πρεπε να δώσω 30? παραπάνω?για να είναι επώνυμο?:a21:

Respect
25/03/2008, 08:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic

Τα μποτάκια δεναξίζουν τα λεφτά τους γιατί δεν έχουν προστασία.Παντελόνι με 30? παραπάνω βρίσκεις επώνυμο. Επίσης το tank bag είναι μια σταλιά και δεν έχει καμμία σχέση με αυτό που έδιναν πέρυσι με 15 ή 25 ? δεν θυμάμαι καλά. Κοίτα να δείς που ξυπνήσανε και τα LIDL ρε φίλε...!!! +1000
Εγώ πάλι αρκέστηκα σε 2 κουκούλες των 17?. Είχα πάρει και πέρυσι και βγήκε άψογη! (μέχρι που αποφάσισα να τη πλύνω.. :rotflmao: )

Sapadak
25/03/2008, 08:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
+1000
Εγώ πάλι αρκέστηκα σε 2 κουκούλες των 17?. Είχα πάρει και πέρυσι και βγήκε άψογη! (μέχρι που αποφάσισα να τη πλύνω.. :rotflmao: )

Και γιατι πηρες 2


Σκεφτεσαι να τη καναπλυνεις??

Respect
25/03/2008, 08:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
Και γιατι πηρες 2


Σκεφτεσαι να τη καναπλυνεις?? :lol: :lol: :lol:

Τη 2η τη πήρα για τη δουλειά. Βαριέμαι να κουβαλάω την ίδια πέρα δώθε.

Sapadak
25/03/2008, 08:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
:lol: :lol: :lol:

Τη 2η τη πήρα για τη δουλειά. Βαριέμαι να κουβαλάω την ίδια πέρα δώθε.

:D


Να λεμε και καμια μλκ πρωι πρωι για μας την εσπασε η βροχα

paramedic
25/03/2008, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από fasma
Πήρα το παντελόνι.
γιατί θα πρεπε να δώσω 30? παραπάνω?για να είναι επώνυμο?:a21:
Οχι για είναι πιο καλό ποιοτικά...

xampos
25/03/2008, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalisX
Mη μασάς ρε μπαμπή, σου δίνω τον δικό μου οποτε θες ;)

:beer:

leonas
27/03/2008, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από jfx
Παντως για την ασύρματη επικοινωνία ελεγε στο φυλλαδιο που κυκλοφορει τωρα στη γωνίτσα της εικόνας: "2headsets".

τι ακριβώς εννοεί με αυτο...θα το σιγουρεψουμε αυριο...


Αδέλφια β-στρομιτες αγόρασα χθές 26/3/2008 το πανταλόνι αλλά είδα και τα υπολοιπα καλούδια :o
έχω να πώ : α)τα μποτάκια δεν με ενθουσίασαν, β)το αδιάβροχο ήταν καλό.....σαν φόρμα αδυνατίσματος ήταν.......αλλά στην ανάγκη είναι καλό...για την βροχή, γ) Τα ασύρματα pmr είναι καταπληκτικά σας το προτείνω ανεπιφύλακτα (είμαι ραδιοερασιτέχνης και λέω ότι είναι καλά) για 40? ξεχωριστά να τα αγοράσετε δεν θα τα βρείτε τόσο και σε τελική ανάλυση. Άν θέλετε να μιλάτε με το συνεπιβάτη ΜΟΝΟ αγοράστε αυτά τόν 8-9 ?. Άλλα μια επένδυση 80? για το παρεάκι είναι μια χαρά και στην τελική τα έχετε χώρις τα παρελκόμενα του για να μιλάτε και μέσα στο αμάξι για μια εκδρομή ..για το κυνήγι!!!!!!:a016: . Λέω να πάω να αγοράσω ένα :rotflmao:

AVATOS
27/03/2008, 14:42
την ενσυρματη ενδοσυνεννοηση την πηρα περσι.
με μπαταρια λιθιου 3,7v 280mA κραταει πανω απο 30 ωρες ανοιχτο.
κλειστο κανα 6μηνο με μια φορτιση.μιλας ανετα με σωστο κρανος στα 160κμ
φετος πηρα τα μποτακια.μετρια εμφανιση ,δεν ειναι αδιαβροχα (water remover λεει),η σολα ειναι πολυ φλατ,κατα τα αλλα
ειναι αντιανεμικα κ πολυ ζεστα.για χρηση touring καλα τα βρηκα για την τιμη τους.

apav
27/07/2008, 15:55
http://www.lidl.gr/gr/home.nsf/pages/c.o.20080731.p.tsadareserbouarmixanis

xampos
27/07/2008, 15:57
μπορειται να δειτε το συνολο των προιοτνων τις πεμπτης εδω (http://www.lidl.gr/gr/home.nsf/pages/c.o.20080731.index) εγω σκεφτομαι να παρω αυτο το σετ απομακρυνσης γρατζουνιας (http://www.lidl.gr/gr/home.nsf/pages/c.o.20080731.p.setapomakrinisisgratzounias)

θα κανει δουλεια η τσαμπα λεφτα?

dimokritos
27/07/2008, 17:56
μπάμπη όλες αυτές οι αλοιφές κάνουν για γρατζουνιές που είναι στο βερνίκι. αν έχει πάρει και χρώμα δεν θα καταφέρεις και τιποτα. γνώμη μου είναι να πάς να πάρεις μια αλοιφή της sonax ψιλή και να κάνεις την δουλεία σου. μπορεί το σετάκι αυτό να είναι καλό αλλά γιατί να το ρισκάρεις..

Anritsu
27/07/2008, 19:58
Αυτό , http://www.lidl.gr/gr/home.nsf/pages/c.o.20080731.p.psifiakosmetritis πόσο αξιόπιστο να είναι άραγε ?

:D

Jo.Da.
27/07/2008, 20:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anritsu
Αυτό , http://www.lidl.gr/gr/home.nsf/pages/c.o.20080731.p.psifiakosmetritis πόσο αξιόπιστο να είναι άραγε ?

:D

to αγοράζεις (4 γιούρια) και πας σε ένα λαστιχάδικο και μετράς την πίεση από το όργανο του λίντλ και από το όργανο του λαστιχά...;) :D

Jo.Da.
01/08/2008, 12:10
Αγόρασα το τσαντάκι για το ρεζερβουάρ (20ευρο)...στα 17 χλμ που έκανα ως το σπίτι καλο μΕ φάνηκε...είδωμεν...

πάντως αυτό για το οποίο ενδιαφερόμουν (μπρελόκ-μετρητής πίεσης ελαστικών) έκανε φτερά από χτες...(λίντλ Καρδίτσας)!!!:sick:

Road67
01/08/2008, 12:45
χημικη χ..στρα δε φερανε φετος;:wave2:

manhunter
01/08/2008, 12:53
Αγόρασα το πρωί από τα Lidl

Τσαντάκι ρεζερβουάρ:
Εντυπώσεις από το πρωί μέσα στην πόλη ~10km
Παρόλο που έχω bagster, κολλάει μια χαρά και δεν κουνιέται, είχε και αέρα σήμερα.
Είναι μικρό και κάνει για καθημερινό,δεν νομίζω να βολευει στα ταξίδια (κόστος 19,90?)

Εργαλειοθήκη 100 τμχ:
Το καλύτερο από όλα. Εχει μέσα τα πάντα. Κατσαβίδια,καστάνια,κλειδιά,άλλεν....τα πάντα
Για αυτό πήγα γιατί ήθελα να έχω μια εργαλειοθήκη για τα πάντα
(κόστος 45?)

Γάντι-πανί καθαρίσματος:
Ωραίο χρώμα (πράσινο φωσφοριζέ), δεν αφήνει χνούδι. Το δοκίμασα λίγο βεβαια και δεν ξέρω τι θα κάνει μετά από καιρό. (κόστος 5?)

Αλοιφή για γρατζουνιές:
Κόστος 4?, θα δείξει...δεν την χρησιμοποίησα.
Ηθελα και τον μετρητη πίεσης, αλλά δεν το είδα πουθενά (πήγα και πρωί πρωί σήμερα, γύρω στις 8 πρίν την δουλειά, στο Lidl στην Λεωφ Ηρακλείου, και παίζει από τις τσίμπλες να μην το είδα:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: )


Αυτά για τώρα.
Ξαναέχει ωραίες προσφορές την δευτέρα, και θα πάω να δω τι παίζει




:wave2: :wave2: :wave2:

kalgeorge
01/08/2008, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
Αγόρασα το πρωί από τα Lidl

Τσαντάκι ρεζερβουάρ:
Εντυπώσεις από το πρωί μέσα στην πόλη ~10km
Παρόλο που έχω bagster, κολλάει μια χαρά και δεν κουνιέται, είχε και αέρα σήμερα.
Είναι μικρό και κάνει για καθημερινό,δεν νομίζω να βολευει στα ταξίδια (κόστος 19,90?)


:wave2: :wave2: :wave2:

to tsantaki to eixa parei perusi...kalo alla tzaba ta lefta
kai ti ennow.
propersu eixa parei tankbag arketa megalo pali apo ta lidl, me 13 euro.....:mad:

MitsosNaked
01/08/2008, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
Αγόρασα το πρωί από τα Lidl

Τσαντάκι ρεζερβουάρ:
Εντυπώσεις από το πρωί μέσα στην πόλη ~10km
Παρόλο που έχω bagster, κολλάει μια χαρά και δεν κουνιέται, είχε και αέρα σήμερα.
Είναι μικρό και κάνει για καθημερινό,δεν νομίζω να βολευει στα ταξίδια (κόστος 19,90?)






:wave2: :wave2: :wave2:


Αυτό πήρα κι εγώ και μπορώ να πώ ότι είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος. Είναι ότι πρέπει για να βάλεις μέσα μικρά αλλά σημαντικά πράγματα(έχω βάλει μέσα και το φαρμακείο μηχανής που πάλι από τα lidl το πήρα). Βέβαια οδηγώ SS οπότε είμαι συνηθισμένος στην ιδέα του περιορισμένου χώρου αποσκευών:rotflmao: !
Σε ότι ταξίδια το έχω πάρει μαζί δέν έβγαλε το παραμικρό πρόβλημα και έχει αρκετές θήκες και λουρί να το κουβαλήσεις σάν τσαντάκι όταν φύγεις από τη μηχανή.

Zid
01/08/2008, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
Αγόρασα το πρωί από τα Lidl



Εργαλειοθήκη 100 τμχ:
Το καλύτερο από όλα. Εχει μέσα τα πάντα. Κατσαβίδια,καστάνια,κλειδιά,άλλεν....τα πάντα
Για αυτό πήγα γιατί ήθελα να έχω μια εργαλειοθήκη για τα πάντα
(κόστος 45?)



Δυστυχώς τα συγκεκριμένα θα είναι για πέταμα τα περισσότερα... μετά απο λίγο καιρό...

manhunter
01/08/2008, 15:51
Φίλε Zid...

Μια χαρά μέταλο είναι. Ο πατέρας μου έχει μια παρόμια πάνω από 5 χρόνια και είναι σαν την πρωτη μέρα περίπου. Ουτε σκουρια

Εχεις κάποιο παράδειγμα να αναφέρεις και κάποιο επιχειρημα, να ξέρω μην την πατήσω και μου μείνει στο χέρι κανένα αλλεν:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Zid
01/08/2008, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
Φίλε Zid...

Μια χαρά μέταλο είναι. Ο πατέρας μου έχει μια παρόμια πάνω από 5 χρόνια και είναι σαν την πρωτη μέρα περίπου. Ουτε σκουρια

Εχεις κάποιο παράδειγμα να αναφέρεις και κάποιο επιχειρημα, να ξέρω μην την πατήσω και μου μείνει στο χέρι κανένα αλλεν:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Γενικά τα φτηνιάρικα εργαλεία σου σπάνε τα @@ρια... και χαλάνε τις βίδες.(και δεν αντέχουν σε βάθος χρόνου...)

Δίνεις κάτι παραπάνω και παίρνεις επώνυμα εργαλεία που δεν χαλάνε ποτέ και σου κάνουν και τη ζωή πιο εύκολη..!!

:wave2:

Fournaris
03/08/2008, 00:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Γενικά τα φτηνιάρικα εργαλεία σου σπάνε τα @@ρια... και χαλάνε τις βίδες.(και δεν αντέχουν σε βάθος χρόνου...)

Δίνεις κάτι παραπάνω και παίρνεις επώνυμα εργαλεία που δεν χαλάνε ποτέ και σου κάνουν και τη ζωή πιο εύκολη..!!

:wave2:


Για τα εργαλεια συμφωνω και εγω.



Οσο για το τανκ μπαγκ καλουτσικο ειναι. Και με τα μαγνητακια που φοραει πιανει καλα ακομα και σε υψηλες σχετικα ταχυτητες