PDA

View Full Version : Δεν μας θέλει το μαύρο (χρώμα)



stvr1
18/03/2008, 17:29
Πρόσφατα, όπως πιθανώς ξέρετε από άλλο post, μου έκλεψαν το R1... Αφού μου πέρασε η αρχική τσαντίλα άρχισα να κάνω σχέδια για την αγορά του καινούριου μόλις πληρώσει η ασφάλεια.

Έμαθα ότι το 2008 έβγαλε νέα χρώματα, μεταξύ των οποίων και νέο "μαύρο" (μαύρο ήταν και το δικό μου, όπως και κάθε άλλη μηχανή που είχα ή έχω). Μπαίνω στο site της Yamaha και βλέπω ένα εντυποσιακό ματ μαύρο, στο οποίο όμως με παραξένεψε το όνομα: graphite.

Αποφάσισα να το δώ από κοντά. Τελικά μετά από επίσκεψη σε 3 εξουσιοδοτημένα της Yamaha και 2 άλλους dealers δεν είδα να το έχει κανένας (η Yamaha στην Θησέως στην Καλλιθέα θυμήθηκε φέτος να φέρει το περσινό κόκκινο- άσπρο :lol: ). Στην Yamaha στην Καλλιρόης μου είπε να κοιτάξω το R6, που είχε, διότι το χρώμα ήταν το ίδιο.

Παιδιά αυτό δεν είναι μαύρο! Είναι σκούρο γκρί! :sick:

Έβγαλαν επιτέλους μετά από τόσα χρόνια ένα μαύρο R1 (εκτός από το SP) και σε 1 χρόνο το αντικατέστησαν πάλι με γκρί;;;:mad:

Επιφυλάσσομαι μέχρι να το δώ από κοντά (στην έκθεση, δεν ξαναπαίρνω τους δρόμους), αλλά αν δεν μου αρέσει, θα κοιτάξω αν υπάρχει stock από αυτό που είχα για να το ξαναπάρω...

Da.Vintage
19/03/2008, 13:57
Το sp ήταν μαύρο - μπλε σκούρο...

stvr1
19/03/2008, 17:58
μπλέ; :confused:


124463

Da.Vintage
20/03/2008, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από stvr1
μπλέ; :confused:

Αν το προσέξεις καλά θα δείς οτι το Μαύρο χρώμα του R1 2006 με το χρώμα του SP έχουν διαφορά...ίσως απο τις φωτό δε θα το καταλάβεις αλλά απο κοντά κάνει μπάμ...;)


124509

Da.Vintage
20/03/2008, 09:45
Πρόσεξες οτι το SP μπλεδίζει εκεί που πέφτει ΄φως?

stvr1
20/03/2008, 20:35
Έχεις δίκιο!:look: Το μόνο καθαρό μαύρο τελικά ήταν το 07 (στην Ελλάδα)...

Da.Vintage
21/03/2008, 08:02
..........:winka:

extremist
23/03/2008, 17:51
Ερώτηση:Τι θα πληρώσει η ασφάλεια;:sick:

xampos
23/03/2008, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από extremist
Ερώτηση:Τι θα πληρώσει η ασφάλεια;:sick:

:lol: :lol:

eixe asfaleia klopis to palikari re Gianni :wave2:

extremist
23/03/2008, 18:02
Και γιατί δεν του το κλέβαμε εμείς αφού δεν χάνει και τίποτα..:rotflmao:
Απορώ πάντως πόσο μαλάκες είναι και κλέβουν περιουσίες ολόκληρες έτσι..που ζούμε..

R-1nas
29/03/2008, 12:15
Αυτο το R6 που ειδες στην καλλιροης το εχω στο γκαραζ μου....


Δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα με το χρωμα...

Ειναι πολυ ομορφο γιατι εχουν κανει οτι με το lava red.
Με τα υποστροματα και τα μπριλαντια , περλες κλπ αναλογα τον φωτισμο
δειχνει διαφορετικο. Τα ματ κοματια που εχει προσθετουν και καλα μια ποιοτιτα, αλλα το μυστικο ξαναλεω ειναι οτι απο οποια μερια και αν το κοιταξεις, αναλογα φωτισμο ειναι διαφορετικο.

Ενω το μαυρο ειναι μαυρο, δεν αλλαζει.

Επισης γνωμη μου ειναι οτι φαινονται και καλυτερα οι γραμμες, το σουλουπι του καλυτερα !


Αλλα περι ορεξεως....

Ζεύκας
29/03/2008, 18:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
Αυτο το R6 που ειδες στην καλλιροης το εχω στο γκαραζ μου....


Δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα με το χρωμα...

Ειναι πολυ ομορφο γιατι εχουν κανει οτι με το lava red.
Με τα υποστροματα και τα μπριλαντια , περλες κλπ αναλογα τον φωτισμο
δειχνει διαφορετικο. Τα ματ κοματια που εχει προσθετουν και καλα μια ποιοτιτα, αλλα το μυστικο ξαναλεω ειναι οτι απο οποια μερια και αν το κοιταξεις, αναλογα φωτισμο ειναι διαφορετικο.

Ενω το μαυρο ειναι μαυρο, δεν αλλαζει.

Επισης γνωμη μου ειναι οτι φαινονται και καλυτερα οι γραμμες, το σουλουπι του καλυτερα !


Αλλα περι ορεξεως....

μιλάνε όλοι, μιλάει κ το παλικάρι με το ΒΥΣΣΙΝΙ μηχανάκι... :a01:

stvr1
31/03/2008, 23:52
Επιφυλάσομαι μέχρι να το δω από κοντά. Η αλήθεια είναι ότι έχω ένα κόλλημα με το μαύρο [χρώμα ;) ]. Αν μου αρέσει σαφώς και θα πάρω το νέο χρώμα.
Καλοτάξιδο το R6! Ασφάλεια κλοπής να κάνεις, γιατί ζούμε σε περίεργους καιρούς...:(

mini_yzf
01/04/2008, 12:36
αμα το δεις απο κοντα το μαυρο θα λιωσεις,το ειδα και στην εκθεση που πειρα το δικο μου πριν 2 εβδομαδες στην Ξανθη το ειχε στην βιτρινα το παιδι,ειναι απλα πανεμορφο και πραγματικα ΜΑΥΡΟ ΜΑΤ!