PDA

View Full Version : Παραλίγο ατύχημα-νεύρα-ενισχύσεις γαντιών



S705
19/03/2008, 07:48
Πριν μίση ώρα την γλύτωσα φτηνά όταν μαλακας πέρασε από τυφλό κόκκινο , εγώ με το παπί ( ευτυχώς ).φρένα φρένα και πάλι φρένα αλλά σντουπ στον πίσω προφυλακτήρα του από το πλάι
Έπεσα πάνω λοξά , με λίγα και έτσι δεν έπεσα.
Ο μαλακας ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΙΠΟΤΑ η τουλάχιστον έτσι αντέδρασε αφού είδε ότι δεν έπεσα .σταμάτησε στο φανάρι που βρήκε μπροστά του( γύρο στα 8 μέτρα πιο περά )
Και εδώ κάνω το λάθος μου.

Δεν κρατώ την ψυχραιμία μου , τον πλησιάζω και ζητώ τον λόγο, ο τύπος ήταν τόσο προκλητικά αδιάφορος που δεν άντεξα και άρχισα να του κοπανώ το τζάμι με την ενίσχυση από το καλοκαιρινό γάντι.
Όχι δεν του το έσπασα ( αν και ήταν εύκολο )
Σταμάτησα μόνος μου μετά από 5-6 μπουνιδια
Ο μαλακας έφυγε απτόητος όταν πρασίνισε το φανάρι

Προσοχή παιδιά . σήμερα κατάλαβα ότι είναι κακό που πολύ βασιζόμαστε στο άτρωτο που προσφέρουν οι προστασίες των γαντιών στα χεριά μας .
Ίσως καλύτερα που ο τύπος δεν κατάλαβε κάτι , αν κατέβαινε φοβάμαι ότι τα μπούνια θα τα έτρωγε αυτός ……………………….

DimST
19/03/2008, 08:05
...δύσκολα να κρατήσεις τη ψυχραιμία σου σε τέτοιες καταστάσεις... δυστυχώς μου έχει τύχει παρόμοια αδιαφορία σε δύο περιπτώσεις, χωρίς καν να με κοιτάξει, ούτε ένα συγνώμη, κάτι να πεί, έστω να βρίσει... όχι αδιαφορία... :(
Υπάνθρωποι, πραγματικά τους αξίζουν τα χειρότερα και σίγουρα όχι μόνο μια λακούβα στη λαμαρίνα στο κουτί τους.

Σημασία έχει οτι είσαι καλά... Ποτέ ξανά.

:beer: :beer:

Akatanomastos
19/03/2008, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από S705
ο τύπος ήταν τόσο προκλητικά αδιάφορος που δεν άντεξα και άρχισα να του κοπανώ το τζάμι με την ενίσχυση από το καλοκαιρινό γάντι.



πωπω φιλε μερικοι ειναι σκοτωμα..

μου ειχε τυχει ενας κολογερος να αλλαζει λωριδα και να παει να πεσει πανω μου στην βασιλισσης σοφιας κεντρο αθηνα, ο οποιος ηταν οπως τα λες, Α Δ Ι Α Φ Ο Ρ Ος.και ακου τωρα και το στυλ του:
σακακι πουκαμισακι γυαλια ηλιου ΠΟΥΡΟ μεσα σε μπεμπα η δεν ξερω και γω τι, μεγαλο ηταν ηταν παντως, και οταν πηγα να ζητησω τα ρεστα με κοιταξε χαμογελασε σαν να σου λεει πιτσηρικα "μη μου ζαλιζεις τα αρχιδια", και αφου δεν εφευγα μου κανε ενα νοημα με το χερι σαν αλλος καισαρας, σε στυλ "πηγαινε πηγαινε τωρα δεν εχεις αλλη πλακα"
:evil: :evil:
:evil:

S705
19/03/2008, 09:49
TO kako einai oti me tosa poy antimetopizoume kathe mera fortonoyme neyra kai tsantila.
kai otan tha ginei h stravi tha xespasoyme, me apotelesma na xasoume to dikio mas.

an eixa pathei to paramikro h eixe tskisei to papi , meta apo oti ekana den tha mporoysa eukola na brw akri gia apozimiwsi.

ayto omws poy mou ekane entiposi itan oti den katalabe tipota to xeri moy meta apo tosa mpoynidia.

S705
19/03/2008, 10:53
re paidia den postara gia na pw alli mia fora '"aman ti tha pathena kai oti enas akoma malakas epese sto dromo moy'

alla gia na pw poso kako einai na xanoyme tin psixremie mas kai akoma pio kako na kanoyme xeironomies (mpoynidia) exw diabasei kai akoysei polles fores tin ekfrasi
"ama toy eskaga mia me ta prostateytika apo ta gantia..."
nai bre ama to kanoyme tha toy katebasoyme ta moytra etsi sklira pou einai ta prostateytika.
alla einai oti xeirotero mporoyme na kanoyme.


egw metanoiosa gia tin simerini moy simperifora:( :( :(

possidi
19/03/2008, 12:15
Και πως συμμορφωνονται αυτοι που περνανε με κοκκινο ρε παιδια; Τι μπορουμε να κανουμε για να αποζημιωθουμε εμεις [ψυχικα τουλαχιστον]; Εμενα μια φορα μου ετυχε παρομοιο περιστατικο που ο αλλος ζητουσε και τα ρεστα [μαζι με τον συνεπιβατη φιλο του] και γω, παρα την προστασια που θα μου εδινε το Vemar σε περιπτωση καυγα, την εκανα με αλαφρα βριζωντας μεσα απ'τα δοντια μου κ παρακαλωντας να ειχα καποιον φιλο μου και γω μαζι μου...:wave2:

S705
19/03/2008, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από possidi
Και πως συμμορφωνονται αυτοι που περνανε με κοκκινο ρε παιδια;

Proswpika exw barethei na ta xonw se aytoys pou tha brethoyn mprosta moy kai pou exoyn perasei me kokkino.

simera pou kindinepsa exeragei kai ekana oti ekana.
ama tou exwna kai kamia tha me etrexe se dikastiria gia xilodarmo!!!!!!

nomizw oti kapoios apo edw mwsa tin exei patisei kai exei plirwswi kai olas!!!!!

devil's animal
19/03/2008, 13:34
ο εκνευρισμος και η τσαντιλα ειναι οντως κακοι συμβουλοι και μπορουν να σε "τραβηξουν" σε πολλα δικαστηρια με αποζημιωσεις κ.λ.π.....


ΑΛΛΑ...

εκεινη την ωρα το μονο που σκεφτεσαι ειναι τι θα μπορουσε να σου ειχε κανει αυτο το ανθρωπομορφο κτηνος και παραλληλα πως θα του δωσεις ενα μαθημα.


αν μπορεσετε να κρατησετε τα νευρα σας...εχει καλως αλλιως...
:wave2:

DimST
19/03/2008, 13:39
S705: Νόμιμα μόνο τα προφανή με αρκετό τρέξιμο όμως απο τη μεριά σου και όχι σίγουρο αποτέλεσμα...

devil's animal: Τα νεύρα μου εγώ προσωπιkά θα τα κρατήσω και τα έχω κρατήσει όταν ο άλλος, που έκανε το λάθος, έχει καταλάβει οτι me το λάθος του θα με έστελνε νοσοκομείο... και έχει και την ανάλογη απολογητική συμπεριφορά.

sniper
19/03/2008, 13:56
Απλά να σου τονίσω το γεγονός ότι θα μπορουσε να βγει έξω ο τύπος με κανένα πιστόλι στα χέρια και να σου ανοίξει καινουργιο κώλο.

Προσέχτε τα νεύρα σας γιατί τα πράγματα δεν είναι όπως πριν 20 χρόνια......

alximistis
19/03/2008, 14:06
Εκτός αυτού που λέει ο Sniper ότι μπορεί να πέσεις σε κάποιον που θα οπλοφορεί ή θα είναι παλαβός και θα σε κάνει με κανά λοστάρι καινούργιο... κάποιος συμφορουμίτης στην υπογραφή του έχει το απίστευτα σωστό. Μην τσακώνεσαι ποτέ με έναν ηλίθιο! Ότι και να του πεις ηλίθιος είναι δεν θα το καταλάβει. Το μόνο που θα καταφέρεις είναι να πέσεις στο επίπεδό του και φυσικά... να χάσεις και εκείνος να κερδίσει! :( Κάπως έτσι το γράφει. Ή πιο απλά... η ηλιθιότητα φίλε μου είναι αήτητη!!! Μην το ξεχνάς ποτέ. :(

S705
19/03/2008, 14:13
exete dikio alla.......

tespa.

kleinw to magazi kai feygw.paw apo lild na parw mia ensirmati epikoinoni gia tin mixani me 9 eyrw!!! oti kai na einai einai 9 eyrw!!!!!:D :D

alximistis
19/03/2008, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από S705
exete dikio alla.......

tespa.

kleinw to magazi kai feygw.paw apo lild na parw mia ensirmati epikoinoni gia tin mixani me 9 eyrw!!! oti kai na einai einai 9 eyrw!!!!!:D :D


Καλή αγορά. (Ψιτ που σαι. Πάρε και γάντια με... σίδερο. Θα σου χρειαστούν). :lol: :lol:

S705
19/03/2008, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Καλή αγορά. (Ψιτ που σαι. Πάρε και γάντια με... σίδερο. Θα σου χρειαστούν). :lol: :lol:


:lol: :rotflmao: :lol:
mpa den nomizw na moy xriastoun,lew na arxisw na sigkratw ta neyra moy.
kalo mesimeri:wave2:

ASTRAKITCAR
19/03/2008, 20:14
παιδια το καλοκαιρι θα ταξιδεψω σε γνωστο νησι και σε γνωστο μερος ..


με 300? καθαριζετε,με σιδερικο και για προστασια στο σπιτι...

αν δεν καθαριζετε με τα χερια...και δειτε οτι κραταει και ο τυπος σιδερικο,τοτε το τραβατε!!!

δεν νομιζω κανεις απο τους δυο εμπλεκομενους να κανει την βλακεια να ΠΙΣΤΟΛΗΣΕΙ!!!!!!!

αρα τοτε πατσιζετε εκτος αν τις φαει λογω ανεβασματος ανδρεναλινης του θιγμενου!!

mourgakos
19/03/2008, 22:35
αν δεν εχεις τα αρχιδια να πιστολησεις,να σουγιαδιασεις κτλ τοτε μην το βγαλεις εξω ,γιατι οπως εκανε ενας μαλακας ,τελικα του το φορεσα στο κολο.

αν θες να κανεις ζημια,κρατα απο ενα μπουζι το κςεραμικο του ,και απλα πετα το στο παρμπριζ,.
θα το παρει στο χερι....

bentouza
19/03/2008, 22:39
το επομενο σταδιο ειναι να παρει ο αλλος πιο μεγαλο(μπιστολι) απο σενα
και μετα εσυ θα παρεις πολυβολο
κ μετα αυτος μπαζουκα
κ μετα εσυ τανκ
κ μετα αυτος βομβαρδιστικο.........

τα θες κ τα λες(με καθε καλη διαθεση παντα);;:confused: :look:

bentouza
19/03/2008, 22:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από mourgakos
κρατα απο ενα μπουζι το κςεραμικο του ,και απλα πετα το στο παρμπριζ,.
θα το παρει στο χερι....

πως θα δουλεψει αυτο ρε συ;απλα του το πετας;;

Da.Vintage
20/03/2008, 07:50
Να είστε συγκρατημένοι παίδες γιατί πιά εκεί έξω είναι ζούγκλα δεν ξέρεις με ποιόν τα βάζεις...

Και την δίνω την συμβουλή εγώ που με το παραμικρό χάνω τον έλενχο...

μου είπε ένα κόλπο ένας φίλος αλλά δυσκολεύομαι να το δουλέψω αλλά προσπαθώ...να γελάς μου είπε...

S705
20/03/2008, 08:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titanas


μου είπε ένα κόλπο ένας φίλος αλλά δυσκολεύομαι να το δουλέψω αλλά προσπαθώ...να γελάς μου είπε...

Xamogelate ston XARO tromazei kai feygei.....
:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol:

:beer:

dynogix
20/03/2008, 08:55
Θα σας πω ένα περιστατικό που μου είχε συμβεί πριν περίπου 5 χρόνια , παραμονές Χριστουγέννων.
Γυρνούσα από τη δουλεία μου με το παπί , καθώς περνούσα από ένα στενό (περιοχή Ν. Ιωνία κοντά στον ηλεκτρικό) ήταν μπρόστα μου δύο αυτοκίνητα σταματημένα , κανώ δεξία και σιγά - σιγά πάω να προσπεράσω καθώς πηγαινά να προσπεράσω το δεύτερο αυτοκίνητο επιταχυνώμενος , κάνει ο τύπος τέρμα δεξία και γλιτώνω τα χειρότερα στο τσακ .Τι είχε γίνει? Στο ύψος του δεύτερου αυτοκινήτου ένα άλλο αυτοκίνητο που ήταν παρκαρισμένο ήθελε να ξεπαρκάρει με αποτέλεσμα αυτός που ήταν στο αυτοκίνητο ,που έγω εκείνη την ώρα προσπερνούσα ,να κόψει όλο δεξία και τελευταία στιγμή να με δει ενώ εγώ χαροπάλευα.Τι ακολούθησε μετά:Toν προσπερνάω τελικά , του κόβώ το δρόμο κάθετα με το πάπι , κατεβαίνω και έγω και αρχίζω να τον βρίζω , κατεβαίνει και αυτός ...Ένας τύπος αρκετά σωματώδης , κουστουμάτος και άρχισε και αυτός να με βρίζει άλλα τα ελληνικά του δεν ήταν και πολύ καλά (ρωσσοπόντ μάλλον) και ένω είμαστε face to face του χώνω σπρωξίδι και τον ξαπλώνω χάμω.Ο τύπος σηκώνεται και ακαριαία τρέχει προς τη θέση του συνοδηγού λέγοντας :Tώρα ρε πούστη θα δεις! :look: Εκείνη τη στιγμή , πραγματικά πάγωσα , συνηδητοποίωντας το όλο σκηνικό και την εμφάνιση και ομιλία του τύπου είπα πως ήρθε το τέλος , πάει μαφιόζος είναι...θα βγάλει κάνα πολυβόλο και θα με κάνει σουρωτήρη , μου φάνηκε όλοι η φάση σαν ταινία που στο συγκεκριμένο σημείο προβαλόταν αργά-αργά... :cry:
Οι μαγάζατορες είχαν βγει έξω και κοίταζαν και ήταν έτοιμοι να μας χώρισουν και μόλις έκανε αυτη την κίνηση ,όλοι απλά έμειναν να παρακολούθουν και να περιμένουν το αναπόφεκτο...Τελικά ο τύπος βγάζει από το κάτω κάθισμα ένα λοστάρι νααα (με το συμπάθείο) και το κρατούσε λεγοντάς μου: -Και τώρα έλα ρε πούστη-
Έγω είχα παγώσει (χεστεί πάνω μου) με όλη τη φάση όπου το μόνο που έκανα ήταν να του πω -ΟΚ- και να σηκώθω να φύγω , για την ακρίβεια να διακτυνιστώ.
Λοίπον όλο αυτο το σκήνικό έγώ το έλαβα σαν προειδοποιήτικο μήνυμα , για να σκεφτώ πως να αντιδράσω την επόμενη φορά στο έπομενο παρόμοιο περιστατικό...όσο πιο ψύχραιμα γίνεται ,γιατί ποτέ δε ξέρεις...
Άλλωστε στην όλη ιστόρια είχα κάνει και έγω τη μαλακία μου , αλλά τα νεύρα αποδεδειγμένα λειτουργούν ενστικτωδώς σε τέτοιες περιπτώσεις...πλέον μου συμβαίνουν - έχουν συμβεί από τότε τόσα και άλλα τόσα με τους παπάρες που κυκλόφορουν εκεί έξω που έχω πάθει πια ανοσία...
:wacko: