PDA

View Full Version : απορια...



kalesin
20/03/2008, 16:08
διαβαζω εδω... (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=54296) κ βλεπω οτι ενα μηχανακι που διχαζει με την εμφανιση του τραβαει κοσμο να το οδηγησει η να το παρει γιατι λεει θα ειναι πριονοκορδελα στην πιστα

διαβαζω κ πιο διπλα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=55791) για αλλο ενα μηχανακι που διχαζει με την αισθητικη του οτι δεν εχει σημασια αν ειναι πριονοκορδελα, αφου δειχνει ασχημο

δηλαδη.. το ενα ας ειναι ασχημο θα το παρω γιατι θα ειναι καλο, το αλλο δε με νοιαζει αν ειναι καλο, δεν το παιρνω γιατι ειναι ασχημο


μηπως τελικα αγοραζουμε design κυριοι;
κ πιπιλαμε κ την καραμελιτσα των επιδοσεων ή τη φτυνουμε αναλογα με το ποια επιλογη μας θελουμα να υποστηριξουμε;


κ επειδη θα φυγω κ θα ηθελα μεχρι να παω σπιτι να το βρω στις διαμαχες...



τι στο κερατο εχει παραπανω το ΚΤΜ δηλαδη που το κανει πιο ελκυστικο;

:smokin:

sapila racing
20/03/2008, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin



κ επειδη θα φυγω κ θα ηθελα μεχρι να παω σπιτι να το βρω στις διαμαχες...



τι στο κερατο εχει παραπανω το ΚΤΜ δηλαδη που το κανει πιο ελκυστικο;

:smokin:

Aναξιοπιστία! :lol:

Πιστευω να βοήθησα στον σκοπό σου :wave2:

EVI
20/03/2008, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin




τι στο κερατο εχει παραπανω το ΚΤΜ δηλαδη που το κανει πιο ελκυστικο;

:smokin: [/B]


einai peripeteiodhs pote de ksereis ti tha kanei tha meinei tha spasei tha parei mpros kai ama parei ti oraio poy einai dikaionese! alla eipame peripeteia :smokin: :lol:

makis206
20/03/2008, 16:48
Εγώ νομίζω πως έχω πάρει μια ξεκάθαρη θέση γι'αυτά τα χάλια που μας μοστράρουν για προχωρημένο design, το μεν το βλέπω σαν να τράκαρε με περίπτερο και το δε σαν το περίπτερο που έπεσε πάνω του ένα CBR του '08 :rotflmao:

Χίλιες φορές το Κ8, το ΖΧ-10 και το R1 που δεν ξέφυγαν τόσο, Αprilia και Ducati μοναδικές και πανέμορφες, Τriumph ανύπαρκτη :rotflmao:

Οκ το 679 γ@μεί, απ'τα ομορφότερα SS των τελευταίων χρόνων κατ'εμέ

Γι'αυτό παιδί μου πας και παίρνεις ένα CBF και δεν πανα λένε :lol:

agelos er
20/03/2008, 17:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Εγώ νομίζω πως έχω πάρει μια ξεκάθαρη θέση γι'αυτά τα χάλια που μας μοστράρουν για προχωρημένο design, το μεν το βλέπω σαν να τράκαρε με περίπτερο και το δε σαν το περίπτερο που έπεσε πάνω του ένα CBR του '08 :rotflmao:

Χίλιες φορές το Κ8, το ΖΧ-10 και το R1 που δεν ξέφυγαν τόσο, Αprilia και Ducati μοναδικές και πανέμορφες, Τriumph ανύπαρκτη :rotflmao:

Οκ το 679 γ@μεί, απ'τα ομορφότερα SS των τελευταίων χρόνων κατ'εμέ

Γι'αυτό παιδί μου πας και παίρνεις ένα CBF και δεν πανα λένε :lol:




να προσθεσω.............


124594

vestromas
20/03/2008, 17:13
Mε καλυψε ο σαπιλα ρεισινγκ και η Εβη. Απολυτα ομως!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:

mustaine1990
20/03/2008, 17:13
το cbr εκτος απο ασχημο, ειναι και βαρετο, φαινεται πιο παλιο και απο το προηγουμενο δηλαδη(ειδικα την ουρα την κατεστρεψαν)

το rc8 ειναι μεν ασχημο, αλλα ειναι πρωτοτυπο και ακραιο, και σιγα σιγα το συνηθιζει το ματι και δε φαινεται τοσο ασχημο

makis206
20/03/2008, 17:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από agelos er
να προσθεσω.............

Το χοντραίνεις Άγγελε...:lol:


124602

agelos er
20/03/2008, 17:24
ετσι , ετσι ,






να για να μαθεις .............:lol: :lol:


124603

vestromas
20/03/2008, 17:33
Καλες οι φωτογραφιες, αλλα στο τελος ξυριζουν τον γαμπρο, με τα παρταλια που ποσταρετε:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:

DimChios
21/03/2008, 00:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
διαβαζω εδω... (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=54296) κ βλεπω οτι ενα μηχανακι που διχαζει με την εμφανιση του τραβαει κοσμο να το οδηγησει η να το παρει γιατι λεει θα ειναι πριονοκορδελα στην πιστα

διαβαζω κ πιο διπλα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=55791) για αλλο ενα μηχανακι που διχαζει με την αισθητικη του οτι δεν εχει σημασια αν ειναι πριονοκορδελα, αφου δειχνει ασχημο

δηλαδη.. το ενα ας ειναι ασχημο θα το παρω γιατι θα ειναι καλο, το αλλο δε με νοιαζει αν ειναι καλο, δεν το παιρνω γιατι ειναι ασχημο


μηπως τελικα αγοραζουμε design κυριοι;
κ πιπιλαμε κ την καραμελιτσα των επιδοσεων ή τη φτυνουμε αναλογα με το ποια επιλογη μας θελουμα να υποστηριξουμε;


κ επειδη θα φυγω κ θα ηθελα μεχρι να παω σπιτι να το βρω στις διαμαχες...



τι στο κερατο εχει παραπανω το ΚΤΜ δηλαδη που το κανει πιο ελκυστικο;

:smokin:


πηγες σπιτι? :look:


ωραια!


:D









:look:
















ΔΕ ΜΑΣ ΧΕΖΕΙΣ ΡΕ ΝΤΑΛΑΡΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ?

:mad:
























:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
21/03/2008, 07:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ΔΕ ΜΑΣ ΧΕΖΕΙΣ ΡΕ ΝΤΑΛΑΡΑ

Τζίμη ;:look:

:uplate:

devil's animal
21/03/2008, 07:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Τζίμη ;:look:

:uplate:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
21/03/2008, 07:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Τζίμη ;:look:

:uplate:


Yea, it's me! :smokin:

devil's animal
21/03/2008, 07:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin


Ηλια ΠΑΝΤΑ προσπαθουμε να τα εχουμε ΟΛΑ!!
εμφανιση, αποδοσεις, αξιοπιστια, καλη μεταπωληση, φθηνα ανταλακτικα κ.λ.π.


το θεμα ειναι οτι δεν καθονται ΟΛΑ τα γ@μιδια ταυτοχρονα.:lol:


με πιο πολλα λογια:
τι να τις κανεις τις σουπερ ντουπερ επιδοσεις αμα το κοιτας σταματημενο και σκεφτεσαι να ξερασεις διπλα του μπας και του δωσεις μια εσανς ομορφιας.:winka:
ή
τι να το κανεις να ειναι πανεμορφο και να βγαινεις για φαγητο μαζι με τον μαστορα και τις γυναικες σας και για καφε με τα παραπαιδια του. (ονοματα δεν λεμε, οικογενειες δεν θιγουμε) :a13:
ή
τελοσπαντων να το παρεις και να σε κοροϊδευουν ολοι ρε παιδι μου γιατι ειναι απλα ενα v-strom.:rotflmao: :rotflmao:





ακομα να φυγει για διαμαχες?? :look:
:smokin:

panavour
21/03/2008, 18:02
ΠΕΡΙ ΟΡΕΞΕΩΣ ΚΟΛΟΚΥΘΟΠΙΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΛΑΟΣ

Παντων μετρον ο ανθρωπος που λεγανε και οι αρχαιοι ημων προγονοι.

Με λιγα λογια ο αναβατης κανει την μηχανη και οχι το αναποδο.
Την σημερον ημερα μαγκες ολα τα μηχανακια των γνωστων εταιρειων ειναι αρκετα καλα και αρκετα ομορφα επισης.Δεν μενει λοιπον παρα να τα χρησιμοποιησουμε γι αυτο που φταχτηκαν δηλαδη να κανουμε χιλιομετρα,βολτες ,ταξιδια,και γενικως την κ@βλ@ μας.
Γι αυτο ας αφησουμε τις συζητησεις και την πολλη παρλα και την καφερερια που οι περισσοτεροι αραζουμε και ας κανουμε χιλιομετρα. :winka: :)

Lupo
21/03/2008, 18:09
Ότι λέτε είναι χαζομάρες και αναξιόπιστα.
Εμένα οι πηγές μου είναι αξιόπιστες και αντικειμενικές.








Ο vestromas!
Θέλετε να σας πω πιο μηχανάκι να πάρετε και ποιά ν' αποφεύγετε?:D

:lol: :lol: :lol:

VegasKitty
21/03/2008, 18:09
Ααααα δεν εισαι σωστος!!!! :o

Τοση προσπαθεια εχει βαλει ο Ηλιας για να το κανει διαμαχη και συ
του το χαλας!!!! :mad:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



edit: συγνωμη, αντιπαραθεση ηθελα να πω..... :blush:

tony otis
21/03/2008, 18:13
Ασχετα με αξιοπιστια και αναξιοπιστια,η ΚΤΜ παντα ειχε καινουριες ιδεες τεχνολογικα και εμφανισιακα και πρωτοπορες,οχι οτι οι ιαπωνες υστερουν και πολυ απλα ακολουθουν πλεον την Ευρωπη.Τι να το κανω το μηχανακι αν κανει 100.000 χλμ μονο με αλλαγη λαδιων και παραλληλα δεν με αγγιζει η προσωπικοτητα του γιατι το βλεπω παντου και το εχω βαρεθει,το μοτερ του γουργουριζει σαν γατι και οχι σαν λιονταρι,τα φλας του ειναι σαν ταψι,κλπ κλπ.

vestromas
21/03/2008, 18:31
Oι Ιαπωνες ακολουθουν την Ευρωπη;:rotflmao: Η ktm εχει καινουριες ιδεες;:roKtflmao: :rotflmao: Οι ιδεες που εχει η KTM εχουν να κανουν με τον πλουτισμο των μηχανικων, στη χωρα μας και οχι μονο. tony otis, εχεις ξεφυγει λιγακι αν τα πιστευεις αυτα που λες, αλλα δεν πειραζει. Χαρα μου να σας επαναφερω στην ταξη, ψαρουκλες :rotflmao: :beer: :wave2:

tony otis
21/03/2008, 18:39
πλουτιζουν οι απατεωνες μηχανικοι που ειναι στην Ελλαδα...και ειναι πολλοι.Οσο για τους ιαπωνες..αλλαζουν καθε 2 χρονια μοντελο (ανεβαζουν 5-5 τα αλογα και σε μπριζωνουν να αγορασεις)και χανουν την αξια τους και τα μηχανακια...χαμενοι και οι αγοραστες και οι πωλητες.Εγω προσωπικα εχω απο το 99 ΚΤΜ μηχανες και τις παω μονο για λαδι service.Εκει που εχασα χρηματα ηταν που ειχα μπλεξει με μηχανικο φαρμακοποιο.Τωρα εχω Ducati και τα εξοδα ειναι ελαχιστα.Δεν θα ηθελα να ειχα συγκεκριμενη μαρκα μηχανης που αν σου φυγει ακομα και ελεγχομενα σε πιστα ψαχνεις να βρεις σκελετο!!

Lupo
21/03/2008, 18:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από tony otis
.............Δεν θα ηθελα να ειχα συγκεκριμενη μαρκα μηχανης που αν σου φυγει ακομα και ελεγχομενα σε πιστα ψαχνεις να βρεις σκελετο!!

Μάλιστα.
Βλέπεις kalesin?
Αυτή είναι ατάκα για να ξεκινήσεις μία σοβαρή αντιπαράθεση(διαμάχη)!
Όχι μπλα-μπλά και γύρω-γύρω μέλισσες.
Μία ατάκα και μπορείς να ξεκινήσεις ένα έπος στις διαμάχες!


:lol: :lol: :lol:

Κόλαφος!
:lol: :lol: :lol:

Operater
21/03/2008, 18:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
........ Οι ιδεες που εχει η KTM εχουν να κανουν με τον πλουτισμο των μηχανικων, στη χωρα μας και οχι μονο. .......

Άντε πάλι.... :rolleyes:

el_hymador
21/03/2008, 18:56
Αντε παλι...

Λοιπον αν και θεωρω το νεο CBR1000RR ενα απο τα ορφοτερα japan ss που εχουν βγει, μεταξυ των δυο θα αγοραζα 110% το ΚΤΜ...

Αυτα τα περι συγκρισης και ποιο ειναι καλυτερο απο το αλλο τα ακουω βερεσε...και τα δυο ειναι πολυ πιο πανω απο τις δυνατοτητες που εχει η συντριπτικη πλειοψηφια των αναβατων...

απλα το KTM δεν θα αλλαξει του χρονου και δεν θα μας παραμυθιασουν με το νεο μοντελο που εχει 1,5γρ (συνολικα) ελαφρυτερες τσιμουχες στα καλαμια και +3 ιππους στις 28.000σ.α.λ.

ενα ευρωπαϊκης σχεδιασης ss μηχανακι βγαλαν οι Ιαπωνες και πεσατε να το φατε!!!

σε κανα εξαμηνο που με μαθηματικη ακριβεια θα παρουσιαστει το νεο μοντελο, ετοιμαστειτε παλι για κοκκινο κιτρινες θυελες και το ματι της θαντερα στα πλαστικα... :rolleyes:

vestromas
21/03/2008, 19:06
Ρε εσυ δεν αστειευεσε, τα πιστςυεις αυτα που λες! Κεγω νομιζα οτι ειστε συννενοημενοι να με βαλετε σε διαμαχη. Τι να σου πω αγορι μου, εγω που ειμαι παιδι της δεκαετιας του 80, οι Ευρωπαιοι ειχαν κατι παλιο ζακς κατι μπουλτακο κατι σιμονινι και κατι μπεμβε μποξερ. Τα ντουκατι τοτε ητανε οπως τωρα βλεπεις τα ροαγιαλ ενφιλντ. Ολα αυτα ηταν αφινιριστα, ειχανε κατι κατσαβιδια για κλειδι και γενικα ηταν κακοτραχαλα και απολιτιστα μηχανακια. Την ιδια εποχη υπηρχαν κατι Μπολντορες κατι νιντζα κατι gsxr πρωτης γενιας, κατι FJ 1200 κατι xt 5μισι κατι XR κατι τρελα διχρονα RD RGV Γ. Τωρα ξαφνικα οι Ιαπωνες προσπαθουν να ακολουθησουν τις υπεροχες ιδεες της ktm. Κανενας παλιος δεν θα ανοιξει το στομα του; Μονο εγω θα ειμαι ο γραφικος του φορουμ;:rotflmao: :beer: :wave2:

Operater
21/03/2008, 19:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
.......

Ρε συ βεστρομά, το έλεος δηλαδη!!!!

Τα μηχανάκι που αναφέρεται ο kalesin στην αρχή του ποστ ειναι μοντέλα 2008!! Τι σχέση έχει
η δεκαετία του '80 που αναφέρεσαι??

tony otis
21/03/2008, 19:20
πριν 10.000 χρονια που λετε υπηρχαν δεινοσαυροι νεατερνταλ και πολλοι σεισμοι!!!!!!!halloooo.μιλαμε για το τωρα!!!!Τι να την κανω την hayabusa που αν ανεβω πανω της αναποδα καταλαθος δεν θα καταλαβω την διαφορα????και αν διαφωνει καποιος ας ποσταρει φωτο με την hayabusa προφιλ:rotflmao: :rotflmao:

vestromas
21/03/2008, 19:34
Aφου λεει το ατομο, οτι οι Ιαπωνες προσπαθουν να ακολουθησουν τους Ευρωπαιους. Καποιος πρεπει να του μαθει ιστορια. Ολοι ανηλικοι ειναι εδω μεσα; Οταν βγηκε το κατανα το GPZ NINZA 900 R To ΥΑΜΑΗΑ turbo, ι φιαχναν οι Ευρωπαιοι; Θυμαστε; Ας παμε στο σημερα. Χτυπιουνται οι Ιαπωνες με την ελλινμοτορς και μπορουν να καληψουν τους πελατες τους οι Ευρωπαιοι στη χωρα μας , η παγκοσμιως; Ρε!! Τα η μαλαια με το Φιλλοπαπου;

Operater
21/03/2008, 19:36
Πρέπει να αρχίζει να διαβάζεις και ξένα φόρουμ να δεις τι γίνεται παραέξω (μιας και ανέφερες παγκόσμιες αγορες)... :rolleyes:

byron
21/03/2008, 19:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
το GPZ NINZA 900 R To ΥΑΜΑΗΑ turbo,

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Βρήκες μηχανάκια να αναφέρεις.... Το gpz έτρωγε τις κεφαλές για πρωϊνό, και το yamaha δεν το αγόρασε ούτε ο σχεδιαστής του :lol:

Εχεις πλάκα ρε vstroma. :wave2:

Lupo
21/03/2008, 19:39
Ωραία λοιπόν.
Αφού έχεις γράψει τόσες φορές για την ηλικία σου και για το ότι είσαι παλιός,
την περίοδο που η Γερμανοι είχαν το R25, ή οι Αμερικανοι το shovelhead, τι είχαν οι Ιάπωνες???

el_hymador
21/03/2008, 19:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Ρε εσυ δεν αστειευεσε, τα πιστςυεις αυτα που λες! Κεγω νομιζα οτι ειστε συννενοημενοι να με βαλετε σε διαμαχη. Τι να σου πω αγορι μου, εγω που ειμαι παιδι της δεκαετιας του 80, οι Ευρωπαιοι ειχαν κατι παλιο ζακς κατι μπουλτακο κατι σιμονινι και κατι μπεμβε μποξερ. Τα ντουκατι τοτε ητανε οπως τωρα βλεπεις τα ροαγιαλ ενφιλντ. Ολα αυτα ηταν αφινιριστα, ειχανε κατι κατσαβιδια για κλειδι και γενικα ηταν κακοτραχαλα και απολιτιστα μηχανακια. Την ιδια εποχη υπηρχαν κατι Μπολντορες κατι νιντζα κατι gsxr πρωτης γενιας, κατι FJ 1200 κατι xt 5μισι κατι XR κατι τρελα διχρονα RD RGV Γ. Τωρα ξαφνικα οι Ιαπωνες προσπαθουν να ακολουθησουν τις υπεροχες ιδεες της ktm. Κανενας παλιος δεν θα ανοιξει το στομα του; Μονο εγω θα ειμαι ο γραφικος του φορουμ;:rotflmao: :beer: :wave2:


ναι, ναι...μαλλον δεν εισαι τοσο παλιος οσο ισχυριζεσαι οτι εισαι η εχεις επιλεκτικη μνημη...

Οταν η Ducati, η MV Agusta, η Moto Guzzi, η Triumph και πολλες αλλες ευρωπαϊκες εταιρειες βγαζαν μοτοσικλετες και κερδιζαν πρωταθληματα...οι Ιαπωνες εβγαζαν παπια...

και οταν αποφασισαν να δραστηριοποιηθουν στην κατασκευη μεγαλυτερων μοτοσικλετων, αντεγραψαν πιστα και χωρις ιχνος ενδοιασμου τους ευρωπαιους...

γνωστα πραγμτα και ιστορικες αληθειες λεμε...

A...και οταν μιλαμε για χωμα...η ΚΤΜ κερδιζε τιτλους και οι Ιαπωνες εφτιαχναν αναχωματα για να φυετυουν ρυζια...

Μας τα χεις πρηξει με το μπαουλο σου βρε αδερφε...ενταξει ενα καλο on-off ειναι αλλα ουτε τα @@ του παππα εχεις πιασει, ουτε την μοτοσικλετιστικη φιλοσοφικη λιθο εχεις ανακαλυψει...οτι ειναι το Hyundai accent στα αυτοκινητα ειναι το V-Strom στις μοτοσικλετες...ενα μετριο και φθηνο μεταφορικο μεσο.

Αν εισαι τοσο πορωμενος, πες του Σφακιανακη να σε χορηγησει και να τρεξεις με μια Desert (ακου desert!!!:a029: )εκδοση στο Dakar...

Operater
21/03/2008, 19:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Ωραία λοιπόν.
Αφού έχεις γράψει τόσες φορές για την ηλικία σου και για το ότι είσαι παλιός,
την περίοδο που η Γερμανοι είχαν το R25, ή οι Αμερικανοι το shovelhead, τι είχαν οι Ιάπωνες???

...είπε ο Τυρρανόσαυρος Rex.... :lol: :rotflmao:

vestromas
21/03/2008, 19:44
Τι γινετε δηλαδη; Αποχωρουν οι Ιαπωνες απο την αγορα, γιατι δεν μπορουν να ανταγωνιστουν τους Ευρωπαιους; Τι να διαβασω; Στερεψανε οι Ιαπωνες απο ιδεες και ξυπνησαν οι Αυστριακοι; Γι αυτο τους αγοραζουν οι κινεζοι; Γι αυτο η Ντουκατι παει στη Χαρλεη; Ρε εχετε ξεφυγει ολοι;

el_hymador
21/03/2008, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Τι γινετε δηλαδη; Αποχωρουν οι Ιαπωνες απο την αγορα, γιατι δεν μπορουν να ανταγωνιστουν τους Ευρωπαιους; Τι να διαβασω; Στερεψανε οι Ιαπωνες απο ιδεες και ξυπνησαν οι Αυστριακοι; Γι αυτο τους αγοραζουν οι κινεζοι; Γι αυτο η Ντουκατι παει στη Χαρλεη; Ρε εχετε ξεφυγει ολοι;


Αυριο κλεινω V-Strom και παω για Baja στο Mexico

Operater
21/03/2008, 19:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Τι γινετε δηλαδη; Αποχωρουν οι Ιαπωνες απο την αγορα, γιατι δεν μπορουν να ανταγωνιστουν τους Ευρωπαιους; Τι να διαβασω; Στερεψανε οι Ιαπωνες απο ιδεες και ξυπνησαν οι Αυστριακοι; Γι αυτο τους αγοραζουν οι κινεζοι; Γι αυτο η Ντουκατι παει στη Χαρλεη; Ρε εχετε ξεφυγει ολοι;

Δεν πάει να αγοράσει η suzuki και την highland και την jawa!
Aπλώς να διαβάσεις ότι ο κόσμος πλέον (στη μεταπολεμική περίοδο που συνέχεια μα συνέχεια αναφέρεσαι) προτιμάει και ευρωπαϊκά μηχανάκια και τα γουστέρνει!

Operater
21/03/2008, 19:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Αυριο κλεινω V-Strom και παω για Baja στο Mexico

Όλο τα όνειρα σου θα μας λες??? :confused:

:lol:

vestromas
21/03/2008, 19:52
Ευχομε τωρα με την σειρατης η κινεζικη κτμ και η αμερικανικη ντουκατι να αντιγραψουν απο τους Ιαπωνεζους εναν εν σειρα τετρακιλινδρο :beer: :wave2:

Lupo
21/03/2008, 19:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
...είπε ο Τυρρανόσαυρος Rex.... :lol: :rotflmao:
Λίγο ακόμα και θα αποτραβηχτώ στην σπηλιά μου αν συνεχίσει έτσι ο vestromas. :lol: :lol: :lol:

Ρε συ vestroma, νόμιζα ότι οι ως τώρα , απόλυτες απόψεις σου ήταν ένα είδος πλάκας.
Δεν πίστευα ότι τα εννοούσες τόσο πολύ.

Στηρίζω αυτό που είπε ο Χυμαδώρ.
Έχεις ένα καλό μηχανάκι, αλλά δεν θα πηδήξεις κι όλη την ιστορία της μοτοσυκλέτας για να πείσεις όλους μας, και πιθανότατα και τον εαυτό σου, ότι το V-Strom είναι το απόφθεγμα της τεχνολογίας στον μοτοσυκλετισμό.

Operater
21/03/2008, 19:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Ευχομε τωρα με την σειρατης η κινεζικη κτμ και η αμερικανικη ντουκατι να αντιγραψουν απο τους Ιαπωνεζους εναν εν σειρα τετρακιλινδρο :beer: :wave2:

Δηλαδή το RC8 δεν σαρέσει ε?

Lupo
21/03/2008, 19:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Δηλαδή το RC8 δεν σαρέσει ε?
Ας το έβγαζαν μ'έναν αυτοκόλητο "Suzuki V-strom Special" και θα σου 'λεγα μετά.:rolleyes:

vestromas
21/03/2008, 19:57
Αστο το μηχανακι μου. Και βεσπα εχω και την αγαπαω περισσοτερο απο το βεστρομ. Μην τρελαθουμε ομως ; Οι πιο πολλοι εδω μεσα με γιαπωνεζικα γαλουχηθηκαν και ξαφνικα γινανε κουλτουριαριδες.

el_hymador
21/03/2008, 19:58
Aνακοινωθηκε η διαδρομη του πρωτου Rally Ekali - Dacapo για V-Strom

Η διαδρομη θα ξεκινησει απο το Politeia Tennis Club και θα διασχισει το Καστρι, την Εκαλη, τον Διονυσο, την Κηφησια, το Μαρουσι, την Φιλοθεη, το Ψυχικο, ολη την Λ.Κηφισιας, δεξια Αλεξανδρας, Λυκαβητο και θα καταληξει μετα απο 2 ωρες εξαντλητικου αγωνα στο cafe Dacapo...


124724

Operater
21/03/2008, 20:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Αστο το μηχανακι μου. Και βεσπα εχω και την αγαπαω περισσοτερο απο το βεστρομ. Μην τρελαθουμε ομως ; Οι πιο πολλοι εδω μεσα με γιαπωνεζικα γαλουχηθηκαν και ξαφνικα γινανε κουλτουριαριδες.

Μήπως είσαι πολύ συναισθηματικά δεμένος με τα μηχανάκια σου?
Και δεν βλέπεις πέρα από αυτά?

:confused:

tony otis
21/03/2008, 20:02
πουλαω την ducati μου για ανακυκλωση να γινει japan κατσαρολες με βαλβιδα απο πανω να σφυριζουν!!!!!!και αγοραζω varadero και το πατενταρω ευκολα σε γονδολα να παω να ζησω Βενετια να γουσταρω!!

tony otis
21/03/2008, 20:04
ποιος δεν ξερογλειφεται με το RC 8 να συκωσει το χερι του απο τα clip on

el_hymador
21/03/2008, 20:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Αστο το μηχανακι μου. Και βεσπα εχω και την αγαπαω περισσοτερο απο το βεστρομ. Μην τρελαθουμε ομως ; Οι πιο πολλοι εδω μεσα με γιαπωνεζικα γαλουχηθηκαν και ξαφνικα γινανε κουλτουριαριδες.

ε ναι ρε φιλε και οι περισσοτεροι μαθαν αναγνωση με το ''Λολα να ενα μηλο'' αλλα μετα ανοιξανε τα στραβα τους και διαβασανε κατι παραπανω...:lol: :lol: :lol:

Lupo
21/03/2008, 20:05
Την "κουλτούρα" ίσως την είχαμε, τα φράγκα δεν είχαμε τότε, φίλτατε.
Γι'αυτό τριγυρνούσαμε με τα γιαπωνέζικα.
Και για να μην τα ισοπεδώνουμε όλα, κι εγώ έχω την αγάπη μου, την γιαπωνέζα στο γκαράζ εδώ και πάρα πολλά χρόνια, απλώς να κοιμάται, αλλά δεν προσπαθώ να πείσω όλους τους άλλους ότι το Virago 750 1989 είναι το καλύτερο custom-cruiser που βγήκε, άρα όλα τ'άλλα μηχανάκια είναι απλώς άχρηστα.

:rolleyes:

el_hymador
21/03/2008, 20:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Την "κουλτούρα" ίσως την είχαμε, τα φράγκα δεν είχαμε τότε, φίλτατε.
Γι'αυτό τριγυρνούσαμε με τα γιαπωνέζικα.
Και για να μην τα ισοπεδώνουμε όλα, κι εγώ έχω την αγάπη μου, την γιαπωνέζα στο γκαράζ εδώ και πάρα πολλά χρόνια, απλώς να κοιμάται, αλλά δεν προσπαθώ να πείσω όλους τους άλλους ότι το Virago 750 1989 είναι το καλύτερο custom-cruiser που βγήκε, άρα όλα τ'άλλα μηχανάκια είναι απλώς άχρηστα.

:rolleyes:


παντως το Virago πιστευω πως ειναι καλυτερο απο το V-Strom:a55:

Lupo
21/03/2008, 20:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
παντως το Virago πιστευω πως ειναι καλυτερο απο το V-Strom:a55: :cool:


:a25:




:a014:
http://www.youtube.com/watch?v=FQt-h753jHI
:lol:

blackbusa
21/03/2008, 20:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Ωραία λοιπόν.
Αφού έχεις γράψει τόσες φορές για την ηλικία σου και για το ότι είσαι παλιός,
την περίοδο που η Γερμανοι είχαν το R25, ή οι Αμερικανοι το shovelhead, τι είχαν οι Ιάπωνες???


''little boy'' και ''fat man'' ισως....:look: :wacko:

Lupo
21/03/2008, 20:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
''little boy'' και ''fat man'' ισως....:look: :wacko:
Σωστό κι αυτό, αλλά αυτό που έγραψα ήταν απλά απάντηση στο ότι οι Ιάπωνες δημιούργησαν την μοτοσυκλέτα.:wacko:

Και άλλωστε τα παραπάνω ήταν στο τελείωμα της (άσχημης) περιόδου.

tony otis
21/03/2008, 20:21
παιδια ο KEN LEE θα παρει V strom εμαθα!!!!:eyepop: :rotflmao:

blackbusa
21/03/2008, 20:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Σωστό κι αυτό, αλλά αυτό που έγραψα ήταν απλά απάντηση στο ότι οι Ιάπωνες δημιούργησαν την μοτοσυκλέτα.:wacko:

Και άλλωστε τα παραπάνω ήταν στο τελείωμα της (άσχημης) περιόδου.


Βασικα ξανακοιταζοντας τον λιγο....μοιαζει με γιαπωνεζο το παλλικαρι....στο ονομα μας τα χαλαει λιγο....αλλα αυτα ειναι λεπτομεριες....:wacko:


ιστορια.... (http://en.wikipedia.org/wiki/Motorcycle_history) :beer: :beer: :beer:


124737

madox
21/03/2008, 22:11
Καλα ρε παιδια γιατι ξερογλυφεστε με το rc8.:( Εμφανισιακα ειναι προτοτυπο αλλα δεν θα το ελεγα επιστεγασμα σχεδιασμου και οροσημο καλλους.Η μασκα του ειναι εντελως αταιριαστη για σουπερμπαικ και ο κωλος δεν μπορει να φιλοξενησει ουτε κολλα Α4.Μπειτε λιγο στο motorcycleusa και διαβαστε το preview.Tο σασμαν της ειναι λιγο ακατεργαστο και χανει ταχυτητες(κατι που κανενα Ελληνικο περιοδικο δεν αναφερε),ενω και ο κινητηρας της παρα τα 1200 κυβικα δεν ενθουσιασε με την δυναμη του.Τι μενει λοιπον περα απο τις κορυφαιες αναρτησεις-φρενα και τον παροξυσμο στο design?παντως για πρωτη προσπαθεια ειναι περα για περα ελπιδοφορα.
Tα ducati απο την αλλη με χαλανε με τις τιμες τους.Δεκαπεντε χιλιαρικα για το 848?που ουσιαστικα ειναι ενα downsizing του 1098 αρα τζαμπα δανειο η σχεδιαση και εξελιξη.Και αν σε ολα αυτα βαλουμε την παραμετρο της ελλειπους γκαμας τοτε η πλαστιγγα γερνει ακομα προς japan μερια.
Προσωπικα η εταιρια που με εχει εντυπωσιασει περισσοτερο απο ολες ειναι η Aprillia.

Ο ανταγωνισμος και η πιεση των Ευρωπαιων σιγουρα θα αφυπνησει τους Ιαπωνες,αν και πιστευω κανενας Ευρωπαιος δεν θα μπορεσει να φτιαξει (για την triumph δεν ξερω γιαυτο την βγαζω απεξω-εξαλλου ειναι η μονη που τους παιζει στις τιμες) πχ ενα gsxr και να το προσφαιρει με 14χιλιαρικα.(παρτε ενα τετοιο βαλτε ohlins-brembo και σια και μετα παιξτε με το 1098s,θα σας μεινουν και ρεστα):wave2:

kalesin
21/03/2008, 23:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από madox
Καλα ρε παιδια γιατι ξερογλυφεστε με το rc8.:( Εμφανισιακα ειναι προτοτυπο αλλα δεν θα το ελεγα επιστεγασμα σχεδιασμου και οροσημο καλλους.......


μεχρι εδω καλα το πας... αλλα μετα μαλακωνεις.
Σε μια καλη διαμαχη δε χρειαζονται επιχειρηματα




:smokin:


124755

el_hymador
22/03/2008, 00:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από madox
Καλα ρε παιδια γιατι ξερογλυφεστε με το rc8.:( Εμφανισιακα ειναι προτοτυπο αλλα δεν θα το ελεγα επιστεγασμα σχεδιασμου και οροσημο καλλους.Η μασκα του ειναι εντελως αταιριαστη για σουπερμπαικ και ο κωλος δεν μπορει να φιλοξενησει ουτε κολλα Α4.Μπειτε λιγο στο motorcycleusa και διαβαστε το preview.Tο σασμαν της ειναι λιγο ακατεργαστο και χανει ταχυτητες(κατι που κανενα Ελληνικο περιοδικο δεν αναφερε),ενω και ο κινητηρας της παρα τα 1200 κυβικα δεν ενθουσιασε με την δυναμη του.Τι μενει λοιπον περα απο τις κορυφαιες αναρτησεις-φρενα και τον παροξυσμο στο design?παντως για πρωτη προσπαθεια ειναι περα για περα ελπιδοφορα.
Tα ducati απο την αλλη με χαλανε με τις τιμες τους.Δεκαπεντε χιλιαρικα για το 848?που ουσιαστικα ειναι ενα downsizing του 1098 αρα τζαμπα δανειο η σχεδιαση και εξελιξη.Και αν σε ολα αυτα βαλουμε την παραμετρο της ελλειπους γκαμας τοτε η πλαστιγγα γερνει ακομα προς japan μερια.
Προσωπικα η εταιρια που με εχει εντυπωσιασει περισσοτερο απο ολες ειναι η Aprillia.

Ο ανταγωνισμος και η πιεση των Ευρωπαιων σιγουρα θα αφυπνησει τους Ιαπωνες,αν και πιστευω κανενας Ευρωπαιος δεν θα μπορεσει να φτιαξει (για την triumph δεν ξερω γιαυτο την βγαζω απεξω-εξαλλου ειναι η μονη που τους παιζει στις τιμες) πχ ενα gsxr και να το προσφαιρει με 14χιλιαρικα.(παρτε ενα τετοιο βαλτε ohlins-brembo και σια και μετα παιξτε με το 1098s,θα σας μεινουν και ρεστα):wave2:

Τουλαχιστον ολοι ασχολουνται με το RC8...ακομα και αν κατακρινουν την εμφανιση του, ασχολουνται...

Για πες σε ενα Ιαπωνα χαρτογιακα να ρισκαρει λιγο με μια εκκεντρικη η πρωτοτυπη σχεδιαση...θα αυτοκτονησει στο πενταλεπτο...για αυτο λεω οτι το CBR ειναι πραγματικα μοναδικο στην κατηγορια του τουλαχιστον σε οτι αφορα στην σχεδιαση του

Τωρα αμα βγει το νεο gsxr k9 και εχει ελαφρως αλλαγμενο μουτρο, και αλλα χρωματα χεστηκε η φοραδα στο γενι-τζαμί....αλλωστε σε κανα χρονο θα ξαναλλαξει οποτε γιατι να ασχολουμαστε;

Μπορει κανενας Ευρωπαιος να μην μπορει να φτιαξει GSXR (εγω πιστευω οτι απλως δεν θελει), αλλα το σιγουρο ειναι οτι οι Ιαπωνες ποτε δεν θα φτιαξουν μια μοτοσικλετα διαχρονικη...

Εδω πλεον δεν μπορουν να φτιαξουν ανταγωνιστικη μοτοσικλετα στα gp...:lol:

α ναι...οταν στην Ευρωπη φτιαχνανε Ι4, οι Ιαπωνες πιναν αλλο ενα σακε οραματιζομενοι το στρατζαριστο πλαισιο και το αεροψυκτο μονοκυλινδρο μοτερακι του CUB50...

η Ευρωπη (ξανα) ξυπνησε και θα τους παρει τα σωβρακα...ηδη εχει αρχισει και κανει συλλογη απο σωβρακα κιμονο σε πολλες κατηγοριες...

εκει που οι Ιαπωνες συνεχιζουν να ειναι αχτυπητοι ειναι στις μοτοσικλετες που οφειλουν και την γιγαντωση τους, δηλαδη στα καθημερινα commuters.

στις ''αλλες'' κατηγοριες φτου κακα μαμ και νανι...

devil's animal
22/03/2008, 00:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Aνακοινωθηκε η διαδρομη του πρωτου Rally Ekali - Dacapo για V-Strom

Η διαδρομη θα ξεκινησει απο το Politeia Tennis Club και θα διασχισει το Καστρι, την Εκαλη, τον Διονυσο, την Κηφησια, το Μαρουσι, την Φιλοθεη, το Ψυχικο, ολη την Λ.Κηφισιας, δεξια Αλεξανδρας, Λυκαβητο και θα καταληξει μετα απο 2 ωρες εξαντλητικου αγωνα στο cafe Dacapo...

axaxaxaxaxa
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

road spirit
22/03/2008, 00:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Aνακοινωθηκε η διαδρομη του πρωτου Rally Ekali - Dacapo για V-Strom

Η διαδρομη θα ξεκινησει απο το Politeia Tennis Club και θα διασχισει το Καστρι, την Εκαλη, τον Διονυσο, την Κηφησια, το Μαρουσι, την Φιλοθεη, το Ψυχικο, ολη την Λ.Κηφισιας, δεξια Αλεξανδρας, Λυκαβητο και θα καταληξει μετα απο 2 ωρες εξαντλητικου αγωνα στο cafe Dacapo...

θέλει εμπειρία αυτό?? έχω ακούσει κάτι παλιές ιστορίες ... για αναβάτες που χάθηκαν, για πολύ δύσκολες καταστάσεις

:look:




















:rotflmao:

agelos er
22/03/2008, 12:29
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
[B]Τουλαχιστον ολοι ασχολουνται με το RC8...ακομα και αν κατακρινουν την εμφανιση του, ασχολουνται...

Για πες σε ενα Ιαπωνα χαρτογιακα να ρισκαρει λιγο με μια εκκεντρικη η πρωτοτυπη σχεδιαση...θα αυτοκτονησει στο πενταλεπτο...για αυτο λεω οτι το CBR ειναι πραγματικα μοναδικο στην κατηγορια του τουλαχιστον σε οτι αφορα στην σχεδιαση του

Τωρα αμα βγει το νεο gsxr k9 και εχει ελαφρως αλλαγμενο μουτρο, και αλλα χρωματα χεστηκε η φοραδα στο γενι-τζαμί....αλλωστε σε κανα χρονο θα ξαναλλαξει οποτε γιατι να ασχολουμαστε;

Μπορει κανενας Ευρωπαιος να μην μπορει να φτιαξει GSXR (εγω πιστευω οτι απλως δεν θελει), αλλα το σιγουρο ειναι οτι οι Ιαπωνες ποτε δεν θα φτιαξουν μια μοτοσικλετα διαχρονικη...

Εδω πλεον δεν μπορουν να φτιαξουν ανταγωνιστικη μοτοσικλετα στα gp...:lol:






















μην ξυνεις πληγες ..............
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

madox
22/03/2008, 13:29
Φιλε el hymador
Δεν μπορω να φανταστω αυτα που λες περι motogp οτι τα πιστευεις κιολας.Μαλλον καποιο τεραστιο ιστορικο κενο στην εξιστορηση των παρελθοντων χρονων που αναφερεις ,εχεις θαψει για παντα βαθια στο υποσυνειδητο σου και αρνεισαι πεισματικα να το θυμηθεις.Εγω δεν δεχομαι οποιοδηποτε ειδος μονοπωλιου και χαιρετιζω τον ανταγωνισμο,αλλα δεν μπορω να παραβλεψω την τεραστια συνεισφορα των εξ ανατολης κατασκευαστων στην διαδοση και εδρεωση του δικυκλου στις μαζες.

vestromas
22/03/2008, 18:22
Συγνωμη λαθος! Οι Ινδοι παιρνουν την ΚΤΜ. οχι οι Κινεζοι.:beer: :wave2: