PDA

View Full Version : παρ ολιγον κληση.... ουφ!!!!!!



ruyjin
13/12/2004, 10:07
ανεβαινω για δουλεια εχοντας περασει το Καλιμαρμαρο. Κινουμαι αναμεσα απο τα αυτοκινητα και πλησιαζοντας το φαναρι βγαινω αριστερα που εχει χωρο. Δε εχω πατησει ακομα φρενο και το φαναρι αναβει πρασινο. Δε κοβω καθολου και συνεχιζω να οδηγω κανονικα.
Στα επομενα φαναρια μετα απο 100μετρα περιπου οπως καθε πρωι εχει μπλοκο. Μου κανει σημα να σταματησω, ...σταματαω.
Ξεκινησες γρηγορα μου λεει, εννοοντας πως περασα με κοκκινο.
Κανονικα να του λεω εγω.
Να μη τα πολυλογω,
μου λεει στο τελος,
Θελω και σε πιστευω.... μου εκανε και χαρη δηλαδη.

Τελος καλο τελικα και αυτο μετραει, μιας δε ειμαι να πληρωνω κλησεις χριστουγεννιατικα και να πεις πως εφταιγα κι ολας!!

Δε βλεπουν το φαναρι και θελουν να σε γραψουν επειδη λεει ξεκινησα ποιο γρηγορα!
Ακουσον ακουσον
Μπορει να το κανουνε και για να σπασουνε πλακα και να σου τι πουν ετσι απλα.

Εχει ξεκινησει η εισπρακτικη πολιτικη των εορτων,
γι αυτο προσεξτε... οχι μονο για κλησεις αλλα και για μας παιδες!

periklisk
13/12/2004, 10:14
και κάτι άκουσα πως ανέβηκε το πρόστημο στην καινούργια του τιμή..... 500? δε λέει

ruyjin
13/12/2004, 10:27
τι!!!!!!!!!
ποσα;;;;;;;;;;;;;;;

αληθεια!!

:hypnotize :hypnotize

οχι οτι εχουν αδικο καλα κανουν,αλλα να μην εχεις περασει και με κοκκινο και να τη φασ δε λεει.

periklisk
13/12/2004, 10:33
Εννοείται ρε συ.....

να φας 500 αν περάσεις.... αλλά για πλάκα δε λέει με την καμία......

powerphot
13/12/2004, 13:17
...ωραία όλα αυτά αλλά έχω τις αντιρρήσεις μου σχετικά με την εκκίνηση από τα φανάρια, μετά από το πρόσφατο ατύχημα μου.
Ειδικά μέσα στην Αθήνα (γνώμη μου) δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναφύγω πρώτος από φανάρι.
Κι αυτό γιατί πάντα θα υπάρχει κάποιος μαλάκας από απέναντι που θα νομίζει ότι προλαβαίνει να περάσει με κόκκινο!!!!:nono:

Αυτό πάρτε το σαν συμβουλή από έναν παθόντα.:wave2:

Gandalf dr685sm
13/12/2004, 13:51
nope το πρόστιμο είναι στα 170 συν 3 ποντάκια στο point system....

Περίπου την ίδια κλήση γλύτωσα και εγώ πριν μερικές μέρες καθώς σαν και αυτή την περίπτωση , επέμενε οτι είχα περάσει κόκκινο ενώ είχα φύγει με πράσινο....

Tespa.... είναι και τα δώρα τους τώρα...

Gandalf

ruyjin
13/12/2004, 13:52
εχεις δικιο και συμφωνω, κι εγω παντα κοιταζω.
σημερα ειμουν εν κινηση, ο τελευταιος περασε με κοκκινο κι εγω ερχομουν απο πισω εχοντας ορατοτητα και εχοντας δεο πως ο τελευταιος εχει περασει.
απλα επειδη ειμουν σε κινηση οπως ειπα, ειχα σταθερη ταχυτητα εξ αρχς

τελως παντων, τα πολλα λογια ειναι φτωχεια λενε,
το θεμα ειναι πως δε μου την εριξε

και οπως ειπα προσοχη οχι μονο για κλησεις αλλα και για μας
:wave2:

periklisk
13/12/2004, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
nope το πρόστιμο είναι στα 170 συν 3 ποντάκια στο point system....



Gandalf

μήπως είναι 7 τα γαμωποντάκια????

dimitris74
13/12/2004, 14:47
pantos girisa kai ego apo kentro kai ontos exoun trelathei na grafoun. aleksandras zitades stin akri kai stamatagan, kai sto faro psixikou ena tdm to eixan stamatisei kai mallon tin efage gia kranos

la_villa
08/01/2005, 20:46
Το 'παλάτι' πεινάει λέμε!!!

Π-Ε-Ι-Ν-Α-Ε-Ι το καταλαβαίνετε?ουγκ!!

Όποτε κάποιοι πρέπει να το ταίσουν.
Ποιοι θα είναι αυτοί?Έλα που δεν ξέρετε!!

Για ποιον λόγο δεν σταματάνε αυτοκίνητα??Γιατί πιάνουν χώρο και δεν υπάρχει διαθέσιμος,σωστά?Σωστά.

Ε λοιπόμ απο δω και πέρα οταν με σταματάνε θα την βάζω την μηχανή μέσα στην λωρίδα κυκλοφορίας μου.Σαν να είχα αυτοκίνητο και να πάνε να γαμηθούνε.
Πληρώνω τέλη κυκλοφορίας κ.τ.λ.Ε τότε όπως με συμφέρει και μένα θα συμπεριφέρομαι (για να μην παρεξηγηθώ εννοώ πότε λες και έχω τουτού και πότε κανονικά). Αει στο διάολο με τους πίπες
:evil: :evil: :evil: