PDA

View Full Version : Ψηφοφορία



afrotwin
13/12/2004, 10:59
psifiste oloi
na kseka8arisoume afto to 8ema

afrotwin
13/12/2004, 11:00
afto ine to gnosto cbf tis honda


6492

afrotwin
13/12/2004, 11:00
afto ine to gnosto v-strom tis suzuki


6494

afrotwin
13/12/2004, 11:01
ke afto to plio tis agapis
ine to gnosto mega on-of africa twin


6495

afrotwin
13/12/2004, 11:54
lipon kitakste tis tris fotografies
ke apantiste

to v-strom miazi me to africa pou ine mega on-of ?

i miazi me to cbf pou den ine on-of?

ke as apofasisoume

ine to v-strom on-of

i aftos o titlos ine entelos astoxos gia afto to mixanaki?

:beer:

afrotwin
13/12/2004, 12:22
elate pedia min kolonete
antikimenika psifiste i pite tin gnomi sas elef8era

ine to v-strom on-of?
:winka:

DUKASII
13/12/2004, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
elate pedia min kolonete
antikimenika psifiste i pite tin gnomi sas elef8era

ine to v-strom on-of?
:winka:

HELLOOOOOO...TO V-STROM EINAI ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ....!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
13/12/2004, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
HELLOOOOOO...TO V-STROM EINAI ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ....!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ne eno ta ala ine ipo8eta gia tin podagra....
:rotflmao: :rotflmao:

eftixos zundap den ine:rotflmao:

ala adinatis na apantisis stin erotisi
ine on-of to vstrom?

ine o ducas of?
:rotflmao:

DUKASII
13/12/2004, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ne eno ta ala ine ipo8eta gia tin podagra....
:rotflmao: :rotflmao:

eftixos zundap den ine:rotflmao:

ala adinatis na apantisis stin erotisi
ine on-of to vstrom?

ine o ducas of?
:rotflmao:

ΔΕ ΞΕΡΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ..ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΝ-0ΦΦ ΤΕΛΙΚΑ??ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΛΙΓΟ...ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΝΟΟΥΜΕ??ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΠΑΚΙ ΟΝ-ΟΦΦ..ΜΕ ΟΛΗ ΤΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΗΣ ΛΕΞΗΣ!![EDURO-SCRAMBLE-SX-MX..ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ:hypnotize ΑΓΩΝΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ:look: :look: ΚΤΛ..

ΕΓΩ ΟΛΑΑΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΟΓΟ ΤΟΥ ΙΚΕΑ! ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΑΠΕΔΕΣ ΚΡΕΒΑΤΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥΘΡΟΝΕΣ..ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΥΦ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΓΡΙΑ..:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DUKASII
13/12/2004, 12:43
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ON-OFF!!!:smokin:


6504

afrotwin
13/12/2004, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΔΕ ΞΕΡΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ..ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΝ-0ΦΦ ΤΕΛΙΚΑ??ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΛΙΓΟ...ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΝΟΟΥΜΕ??ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΠΑΚΙ ΟΝ-ΟΦΦ..ΜΕ ΟΛΗ ΤΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΗΣ ΛΕΞΗΣ!![EDURO-SCRAMBLE-SX-MX..ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ:hypnotize ΑΓΩΝΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ:look: :look: ΚΤΛ..

ΕΓΩ ΟΛΑΑΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΟΓΟ ΤΟΥ ΙΚΕΑ! ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΑΠΕΔΕΣ ΚΡΕΒΑΤΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥΘΡΟΝΕΣ..ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΥΦ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΓΡΙΑ..:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afou kanis pnevma 8a se ksemprostiasoume gia na mas apantisis

to KTM (zundap) pou exis ine on-of giati spiniari sto tzatziki
to v-strom miazi me to zundap sou? spiniari sto tzatziki?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
13/12/2004, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ON-OFF!!!:smokin:

ai gia sou.....
:lol:

sniper
13/12/2004, 13:25
Το CBF σίγουρα δεν είναι on-off.... Όρθιο Street είναι για αναβάτες που δεν θέλουν και πάρα πολλά.....

To Vstrom..... δεν ξέρω τί είναι....... ξέρουν και αυτοί που το πέρνουν;

Το Africa είναι όντως πλοίο της αγάπης...... μια παλιά, μακρυνή αγάπη....

Ο Σπύρος τα είπε σωστά....
:wave2:

afrotwin
13/12/2004, 14:35
e8elotifloume o!! elines!!!!
kolonoume na poume tin apopsi mas
min mas xaraktirisoune eretikous.....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DUKASII
13/12/2004, 14:57
οτι δεν υπάρχει και κάποιος λόγος τωρα να πουμε τι ειναι και τι δεν ειναι το συγκεκριμένο μηχανάκι!

αυτοι που το διάλεξαν ανάμεσα σε τοσα μηχανάκια...το διάλεξαν γιατι αυτο τους κάνει!
αν δηλαδή βγάλουμε κανα συμπέρασμα εμεις...οτι τελοσπαντων δεν ειναι ον-οφφ ...αυτοί θα το πουλήσουνε και θα πανε για καινουριο??

οτι θέλει ο καθένας ειναι!

εγώ το δουκα τον έχω για σπορτ τουρινγκ καθαρα ας πουμε!
μη το ''ας πουμε '' παραέξω όμως και μας βάλουνε και εμάς μέσα...να κουμπώνουμε χαπάκια και να τα λέμε με τους γιατρούς!

λοιπον ρε αφρο..το αν ειναι ον-οφφ ..τελικα...δε μας ενδιαφέρει ρε...
σβήσε το ποστ!

afrotwin
13/12/2004, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
οτι δεν υπάρχει και κάποιος λόγος τωρα να πουμε τι ειναι και τι δεν ειναι το συγκεκριμένο μηχανάκι!

αυτοι που το διάλεξαν ανάμεσα σε τοσα μηχανάκια...το διάλεξαν γιατι αυτο τους κάνει!
αν δηλαδή βγάλουμε κανα συμπέρασμα εμεις...οτι τελοσπαντων δεν ειναι ον-οφφ ...αυτοί θα το πουλήσουνε και θα πανε για καινουριο??

οτι θέλει ο καθένας ειναι!

εγώ το δουκα τον έχω για σπορτ τουρινγκ καθαρα ας πουμε!
μη το ''ας πουμε '' παραέξω όμως και μας βάλουνε και εμάς μέσα...να κουμπώνουμε χαπάκια και να τα λέμε με τους γιατρούς!

λοιπον ρε αφρο..το αν ειναι ον-οφφ ..τελικα...δε μας ενδιαφέρει ρε...
σβήσε το ποστ!

orea apopsi den sas endiaferi agapite duca to katalavame


ke vevea to dialeksan giati afto tous kani kirie eksipne
ala na doume tora pos 8a antidrasis pou 8a sou po oti ke ego xrisimopio to africa san ka8aroemi mixani pistas stin katigoria super sport open:eyepop:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

den mas x3z1s re duca me tis saxlamares sou
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Vezouvios
13/12/2004, 15:20
AFRO αφου θελεις να το αναλυσουμε σοβαρα,θα πω το εξεις...

Σαν ιδιοκτητης μπορω να σου πω οτι το αγορασα γι αυτο που ειναι...
Δηλαδη?? Ενα ψευδοΟΝ-ΟΦΦ. Και αυτο το λεω βαση την θεση οδηγησης που εχει,δεν το πηρα σε καμια περιπτωση για το χωμα διοτι πολυ απλα κινουμε 95% μεσα στην πολη.Τωρα οσο αφορα το image της μηχανης προς το αγοραστικο κοινο που ζηταει μια μηχανη πολυχρηστικη νομιζω οτι ειναι το καταλληλο..Μην ξεχνας οτι και το Transalp παροτι δεν ειναι για το χωμα ειχε τις μεγαλυτερες πωλησεις στην κατηγορια on-off,,,αυτο τι σημαινει φιλε μου αφρο??οτι το Τ.Α ειναι ον-οφ και το vstrom δεν ειναι??
Γιατι αναμεσα στα μοντελα δεν εβαλες και το Τ.Α το οποιο ειναι ο βασικος αντιπαλος του vstrom???Mου δινεις να καταλαβω ομως οτι εισαι προκαταλειμενος με το vstrom kαι αυτο μου φαινεται καπως περιεργο(απο την αποψη οτι εισαι βαμμενος Honda.και δεν σου αρεσει που η μπουζουκι (για σενα) χτυπησε ασχημα το Τ.Α..
Οπως και να χει εγω το θεωρω ΟΝ-ΟFF απλα και μονο λογω στησιματος,το πως ειναι τοποθετημενο το σωμα σου ,δηλ εαν αλλαζα και τα λαστιχακια δεν θα πηγαινα ανετα σε εναν χωματοδρομο βατο(δεν ειπα να παρω τα βουνα και τα ραχονια που ουτος η αλλως δεν προκειτε να το κανω ποτε..
Τεσπα Αυτο που ηθελα το βρηκα στο Τ.Α εσυ το βρηκες στο Αφριca kαι το θεμα εληξε..
Ερωτηση:: TO VARADERO EINAI ON-OFF???(εδω θελω και την δικη σου απαντηση φιλε μου AFRO)
Απαντηση)Βλεπε vstrom
Απαντηση:beer:

afrotwin
13/12/2004, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vezouvios
AFRO αφου θελεις να το αναλυσουμε σοβαρα,θα πω το εξεις...

Σαν ιδιοκτητης μπορω να σου πω οτι το αγορασα γι αυτο που ειναι...
Δηλαδη?? Ενα ψευδοΟΝ-ΟΦΦ. Και αυτο το λεω βαση την θεση οδηγησης που εχει,δεν το πηρα σε καμια περιπτωση για το χωμα διοτι πολυ απλα κινουμε 95% μεσα στην πολη.Τωρα οσο αφορα το image της μηχανης προς το αγοραστικο κοινο που ζηταει μια μηχανη πολυχρηστικη νομιζω οτι ειναι το καταλληλο..Μην ξεχνας οτι και το Transalp παροτι δεν ειναι για το χωμα ειχε τις μεγαλυτερες πωλησεις στην κατηγορια on-off,,,αυτο τι σημαινει φιλε μου αφρο??οτι το Τ.Α ειναι ον-οφ και το vstrom δεν ειναι??
Γιατι αναμεσα στα μοντελα δεν εβαλες και το Τ.Α το οποιο ειναι ο βασικος αντιπαλος του vstrom???Mου δινεις να καταλαβω ομως οτι εισαι προκαταλειμενος με το vstrom kαι αυτο μου φαινεται καπως περιεργο(απο την αποψη οτι εισαι βαμμενος Honda.και δεν σου αρεσει που η μπουζουκι (για σενα) χτυπησε ασχημα το Τ.Α..
Οπως και να χει εγω το θεωρω ΟΝ-ΟFF απλα και μονο λογω στησιματος,το πως ειναι τοποθετημενο το σωμα σου ,δηλ εαν αλλαζα και τα λαστιχακια δεν θα πηγαινα ανετα σε εναν χωματοδρομο βατο(δεν ειπα να παρω τα βουνα και τα ραχονια που ουτος η αλλως δεν προκειτε να το κανω ποτε..
Τεσπα Αυτο που ηθελα το βρηκα στο Τ.Α εσυ το βρηκες στο Αφριca kαι το θεμα εληξε..
Ερωτηση:: TO VARADERO EINAI ON-OFF???(εδω θελω και την δικη σου απαντηση φιλε μου AFRO)
Απαντηση)Βλεπε vstrom
Απαντηση:beer:

an prepi na po kati sovaro
afto ine oti den travao kanena zori me opiadipote mixani
ke o sxoliasmos mou gia merikes apo aftes aposkopi sto humor ke mono telos ta sovara.

8a i8ela na to ksanaskeftis pantos afto to on-of giati xtipai asxima gia to vstrom

den xriazete na valo mia terastia gkama me motosikletes gia na po afto pou 8elo evala dio paradigmata pou ine arketa

ena dromou ka8imerinis xrisis ke ena mega on-of
etsi opos ine ta on-of me megali roda mprosta podia kato apo to moter gia tis petres psilo ke genika kani mpam oti ine on-of

opos ke to ktm tou mpimpikou kani mpam oti ine on-of
opos ke to transalp pou den ine akrivos on-of ala mporis na to pis ke etsi

to varadero se kamia periptosi den to les on-of mias ke me rotas apla taksidevis se xomatodromo opos ke me to cbf...

to 8ema ine oti an kitaksis to cbf ke to v-strom me tin diafora sto moter ke stin eksatmisi ine ta idia ke exoun akrivos to idio stisimo ke to vstom ine elafros pio psilo apo to edafos
diladi mou les ke to cbf on-of?

hornet
13/12/2004, 15:34
Η κοτα εκανε το αυγο η το αυγο τη κοτα!

Και λεω εγω οπου παει ενα varadero παει gsxr1000;
Γιατι το varadero η το vstrom δεν πηγαινει οσο ενα vtr1000;

Γιατι δεν στριβει οπως zx10 αραγε.
Και αν πολυχρηστικη μοτοσυκλεττα γιατι φοραει εντουρο λαστιχα και εχει μεγαλυτερες διαδρομες στην αναρτηση και γιατι δεν εχει 19αρα μπροστα και γιατι εχει καρατιμοναρα με μεγαλο υψος απο το εδαφος.

Μην μπερδευεστε παιδια τα τμηματα μαρκετινκ κανουν κολπα διαφορα για να προσελκυσουν πελατες και φτιαχνουν μοτοσυκλεττες χωρις ιδιαιτερο χαρακτηρα με σκοπο μονον το κερδος και οχι τα ευσημα μιας μοτοσυκλεττας με χαρακτηρα!

WWW
13/12/2004, 15:37
Ας πω κι εγώ την άποψή μου όντας κάτοχος V-strom

- Πήρα την v-strom επειδή μου άρεσε το σουλούπι της και η μοντέρνα της τεχνολογία (συγκριτικά με την παλιά μου αγάπη την Africa).

- Δεν έλενξα και κανείς που την αγόρασε δεν το έκανε για το αν αντέχει να πάει στα κορφοβούνια, στις πέτρες και στην έρημο σαχάρα. Άλλωστε δεν το έκανα και με την Africa. Την επέλεξα κι αυτή γιατί μου αρέσει το σουλούπι της.

Τίθεται λοιπόν το εξής ερώτημα. Όσοι αγοράζουν τέτοιου είδους μηχανές τους αρέσει το σχήμα τους και μόνο ή αναζητούν Multi περιεχομένου περίπέτειες σε χώμα και άσφαλτο. Εγώ πιστεύω το πρώτο. Δηλαδή όλοι αγοράζουν αυτά τα μοτο επειδή τους αρέσουν εμφανισιακά και μόνο. Επίσης γοητεύει η δυνατότητα να πατήσουν και λίγο χώμα ή τους ανώμαλους Ελληνικούς δρόμους χωρίς προβλήματα.

Στο ερώτημα τώρα. Είναι η Strom ΟΝ/OFF ? Απάντηση Ο Χ Ι, αλλά μαζί με την Strom δεν είναι ούτε το Varadero, ούτε η Μπέμπα ούτε και τα υπόλοιπα αντίστοιχα μηχανάκια. Πιστεύω πως για την ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΗ Africa ισχύει το ίδιο, πως δεν είναι On-Off.

Επομένως αυτές τις μηχανές τις βάφτισαν On/Off ίσως για να τις κατηγοριοποιήσουν. Καμία τους δεν είναι πραγματικό On/Off με εξαίρεση το KTM.

Επομένως φίλε Afro μια και έθεσες το θέμα, αν βάλω κι εγώ τρακτερωτά λαστιχάκια και ένα μεταλικό κάλυμα στον κινητήρα φαντάζομαι δεν θα υπάρχει διαφορά στο Strom και το Twin από πλευράς χρηστικότητας.

Ως αναφορά την Αfrica πραγματικά πολύ αξιόπιστο μηχανάκι, με περισσότερες δυνατότητες σε On/Off απο Strom, Varadero και BMW σίγουρα μια και έχει το ανάλογο στήσιμο από κατασκευής. Αν όμως γουστάρεις χώμα πάρε καλύτερα KTM ...

DUKASII
13/12/2004, 15:51
ΟΤΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ ΟΝ-ΟΦΦ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ...


6511

afrotwin
13/12/2004, 15:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από WWW

Ως αναφορά την Αfrica πραγματικά πολύ αξιόπιστο μηχανάκι, με περισσότερες δυνατότητες σε On/Off απο Strom, Varadero και BMW σίγουρα μια και έχει το ανάλογο στήσιμο από κατασκευής. Αν όμως γουστάρεις χώμα πάρε καλύτερα KTM ...

me afto pou ipes mou geni8ike mia ataka

ama goustaris xoma pare ena feretro...:rotflmao: :rotflmao:
diladi ke ta feretra ine on-of to v-strom oxi
nomizo oti apantises se ola monos sou file mou

to 8ema den ine na apodiksoume an to africa ftiagmeno gia xoma pou se teliki ine ftiagmeno gia opoudipote proxorai se politismena epipeda simperilamvanomena ke monopatia an ke meriki treli me africa kanoun trail
parola afta epimeno oti an valis takounia sto cbf 8a fenete gelio ke to idio 8a simvi ke me to vstom
ke to xoma pou 8a se pai ine o xomatodromos mexri na ftasis stin paralia opos ke ena ss

ke empasi periptosi min kolate me to africa den 8eloume na apodiksoume oti ine kalitero ala na diksoume to stil mixanis

iparxoun ales mixanes on-of pou ine ftiagmenes gia aftin ti doulia ala dixnoun poli diaforetikes ke an evaza ena ktm i ena husquvarna 8a legate oti den exoun kamia sxesi ke ine akreo paradigma
ala to ekane o mpimpikos

:lol:

nomizo oti kanis den mpori na to di san on-of
ke kalo ine na min to entasete se aftin tin katigoria

afrotwin
13/12/2004, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΟΤΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ ΟΝ-ΟΦΦ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ...

ti les re katestramene

ta zundap ine gia ta mpaza mono eki ine kala....
:rotflmao: :rotflmao:

XTMPAM
13/12/2004, 15:58
ΤΟΣΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑ 1 ΔΙΑΚΟΠΤΑΚΙ ΟΝ-OFF?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
13/12/2004, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
ΤΟΣΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑ 1 ΔΙΑΚΟΠΤΑΚΙ ΟΝ-OFF?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kala ama sou er8i kanenas me kanena v-strom dipla sto zundap
ke sou pi file ke ego on-of ime
imaste stin idia katigoria (giati etsi tou ipane ta marketing ton periodikon) min valis ta gelia ke min travas tis kotsides sou
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

WWW
13/12/2004, 16:06
Πιστεύω πως κανείς δεν μπορεί να μιλήσει με άσχημα λόγια για το Africa. Φυσικά δεν πίστεψα πως αυτό το post αποτελεί θέμα σύγκρισης μεταξύ των μοτοσυκλετών Strom - Africa.

Όπως και να έχει τα Strom, Varadero, GS, ας τις βάλουν σε άλλη κατηγορία γιατί δεν ανήκουν στα On/Off. Στην τελική ας κατασκευάσουν μια άλλη κατηγορία μια και με τόσες πωλήσεις τους αξίζει σίγουρα.

Αν όμως η κατηγορία αυτή ονομαζόταν π.χ. Hybrids τότε το Africa που θα ανήκε ? Στα Hybrids ή στα πραγματικά On/Off ?:smokin:

Vezouvios
13/12/2004, 16:08
Δεν λεω το cbf οτι ειναι on-off προς θεου,αλλα μαλλων θα καταληξουμε τελικα εδω.....
Suzuki are ready to launch a 650cc version of their DL1000 V-Strom (((((adventure tourer...)))))αυτο κοιτα...

Αυτα ειναι γραμμενα απο ξενα site τυπου moto.gr


οπως και αυτο απο ελληνικο site.
.
Σε γενικές γραμμές, το Suzuki DL V-Strom αποτελεί μία καινούργια On-off που θέτει νέα πρότυπα στη συγκεκριμένη κατηγορία. Αφήνει στο παρελθόν τις ογκώδεις διαστάσεις των αγωνιστικών μοτοσικλετών τύπου Dakar και δίνει μεγαλύτερη βαρύτητα στην ανάγκη του κοινού για άνετη, καθημερινή μετακίνηση, χωρίς όμως να βάζει στο περιθώριο τις προδιαγραφές τουρισμού.
Η Suzuki έρχεται σε αντιπαράθεση με τον ανταγωνισμό σ' ό,τι αφορά τη σχεδίαση του DL 1000 V-Strom, το οποίο είναι μικρό σε διαστάσεις και με καλή κατανομή των μαζών, στοιχεία που ενισχύουν ιδιαίτερα την οδική του συμπεριφορά και την ευχρηστία του στην πόλη και το ταξίδι.
ανέβεις στη σέλα του Suzuki αντιλαμβάνεσαι πόσο διαφορετική είναι η(((( νέα γενιά των On-off. ))))))))))

suzuki
Overall Length: 2290mm (90.2 in.)
Overall Width: 840mm (31.9 in.)
Overall Height: 1390mm (54.7 in.)
Seat Height: 820mm (32.3 in.)
Ground Clearance: 165mm (6.5 in.)
Wheelbase: 1540mm (60.6 in.)
Suspension Front: Telescopic, cartridge-type, oil damped, adjustable preload
Suspension Rear: Link-type, adjustable spring preload and rebound damping
Brakes Front: Dual hydraulic disc
Brakes Rear: Single hydraulic disc
Tires Front: 110/80R-19
Tires Rear: 150/70R-17

transalp

Dimensions and Weight
Length x Width x Height 2,260 x 920 x 1,315mm
Wheelbase 1,505mm
Seat Height 843mm
Ground Clearance 192mm
Fuel Capacity 19 litres (including 3 litre reserve)
Dry Weight 191kg



Wheels, Suspension and Brakes
Wheels Front 21 x 1.85 aluminium rim/wire spoke
Wheels Rear Aluminium rim/Tangentially Located (TL) spokes
Tyres Front 90/90-21 (54S)
Tyres Rear 120/90-17 (64S)
Suspension Front 41mm leading-axle fork, 220mm axle travel
Suspension Rear

Εαν και τωρα θεωρεις ακομα και βαση των χαρακτηριστικων το Τ.Α on-off kai to vstrom oxi ε τοτε δεν ξερω τι αλλο να πω..
Νομιζω οτι σε καλυψα..
Na μου λεγες για το ΤDM που μερικοι το θεωρουν οτι ανηκει εν μερει στα on-off θα βαρουσα και εγω μαζι σου..
Α και κατι που ξεχασα Ρε σι αφρο η ποδια που ανεφερες υπαρχει και στο vstrom oπως και οι χουφτες....adventure tourer.....

XTMPAM
13/12/2004, 16:10
Ή ΟFF 'H ON ΘΑ ΕΙΝΑΙ......ΤΟ ΔΙΑΚΟΠΤΑΚΙ!ΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ 2!!

ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΧΕ ΣΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΑΤΖΑ ΜΕ @@ ΟΧΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ!!

ΚΑΙ ΕΜ ΠΑΣΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΛΕΩ ΟΤΙ ΤΟ ΚΤΜ ΕΙΝΑΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΩ ΣΕ ΚΑΝΑ ΠΙΛΟΤΟ!!!:rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
13/12/2004, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από WWW
Πιστεύω πως κανείς δεν μπορεί να μιλήσει με άσχημα λόγια για το Africa. Φυσικά δεν πίστεψα πως αυτό το post αποτελεί θέμα σύγκρισης μεταξύ των μοτοσυκλετών Strom - Africa.

Όπως και να έχει τα Strom, Varadero, GS, ας τις βάλουν σε άλλη κατηγορία γιατί δεν ανήκουν στα On/Off. Στην τελική ας κατασκευάσουν μια άλλη κατηγορία μια και με τόσες πωλήσεις τους αξίζει σίγουρα.

Αν όμως η κατηγορία αυτή ονομαζόταν π.χ. Hybrids τότε το Africa που θα ανήκε ? Στα Hybrids ή στα πραγματικά On/Off ?:smokin:

filtate to africa den exi katigoria ine mia mixani transformers
:rotflmao: :rotflmao:
kanis den kseri giati ine ftiagmeni akrivos
ala ta kani ola ikanopioitika ke malon ine mixani peripetias
pos ine i monaxiki kaoumpoides sta gouestern
aftos ke to alogo tou mesa sta vouna
kanonika 8a eprepe na tou vazane ke ena louri mprosta na ta denoume stous pasalous opos ta aloga
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

an krinis apo tin eduro sela tou pantos tin enduro filosofia tou ke to varos ke ogko elefanta malon tous ixan perisepsi eksartimata apo ales mixanes ke ftiaksane to africa
to moter as poume mpori kalesta na 8eori8i ena fouskomeno bross pou malon ixe perisepsi apo kapia sxedia pou den proxorisan ke pai legontas
ala den exi simasia afto
to africa mpori na singkri8i mono me africa

edo psaxnoume na vroume tin taftotita tou v-strom ke mono me singkrisi mpori na gini
den prospa8oume na vgaloume axristo i na miosoume to v-strom pros 8eou..
apla na doume an kseroume ti mas ginete psaxnoume

afrotwin
13/12/2004, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
Ή ΟFF 'H ON ΘΑ ΕΙΝΑΙ......ΤΟ ΔΙΑΚΟΠΤΑΚΙ!ΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ 2!!

ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΧΕ ΣΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΑΤΖΑ ΜΕ @@ ΟΧΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ!!

ΚΑΙ ΕΜ ΠΑΣΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΛΕΩ ΟΤΙ ΤΟ ΚΤΜ ΕΙΝΑΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΩ ΣΕ ΚΑΝΑ ΠΙΛΟΤΟ!!!:rotflmao: :rotflmao:

kala kanis provlima sou
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
13/12/2004, 16:22
[
Εαν και τωρα θεωρεις ακομα και βαση των χαρακτηριστικων το Τ.Α on-off kai to vstrom oxi ε τοτε δεν ξερω τι αλλο να πω..
Νομιζω οτι σε καλυψα..
Na μου λεγες για το ΤDM που μερικοι το θεωρουν οτι ανηκει εν μερει στα on-off θα βαρουσα και εγω μαζι σου..
Α και κατι που ξεχασα Ρε σι αφρο η ποδια που ανεφερες υπαρχει και στο vstrom oπως και οι χουφτες....adventure tourer..... [/B][/QUOTE]

epimenis se kati pou sou to serviran etsi opos sto serviran
ke 8es na singrinoume diafores me noumera me pia on-of mixani 8es na sigkrinoume?
ke den katalaveno giati den to vlepis sxediastika oti ine oloidio me to cbf ke den dexese oti to cbf ine on-of:rotflmao:

lipon tote 8a leo ke ego oti to cbf ine kenourias genias on of opos ke to v-strom
mipos na para8eso ke texnika xaraktiristika

ke epidi exoun pari grami ola ta periodika tou kosmou na to serviroun san kenourias genias on-of prepi na fame tin patata kala ke soni
:rotflmao: :rotflmao:

gcrook
13/12/2004, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin


edo psaxnoume na vroume tin taftotita tou v-strom ke mono me singkrisi mpori na gini
den prospa8oume na vgaloume axristo i na miosoume to v-strom pros 8eou..


Με το μπαρδο κιολας, αλλα γιατι σωνει και καλα πρεπει να κατηγοριοποιουμε μηχανακια, τα οποια ετσι και αλλιως ειναι mainstream;

Αν ειναι να το παμε ετσι το ποστ πες μου δηλαδη, το DR-800 τι ηταν;
Και αμα ηταν ον-οφ (που μαλλον ηταν) εσυ γιατι προτιμησες το Αφρικα;
Αστο, δεν θα βγει ακρη.

Vezouvios
13/12/2004, 16:34
Μαλλων δεν εχεις καταλαβει οτι συμφωνω μαζι σου.

ΘΑ στο δειξω καπως ετσι........exei σημασια να κοιτας το πως γραφω το ΟΝ-OFF....:rotflmao:


Το ΑΦΡICA ειναι οN-OFf
ΤΟ ΤΡΑΝΣΑΛΠ ΕΙΝΑΙ ΟΝ-οfF
TO VARADERO EINAI ON-ofF
To VStrom ειναι ΟΝ-οfF
To tdm einai ON-OFSAINT..
ΤΟ ΚΤΜ ΕΙΝΑΙ OFF

NΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΓΙΝΑ ΣΑΦΗΣ..


Τωρα ας αλλαξουμε θεμα...

afrotwin
13/12/2004, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vezouvios
Μαλλων δεν εχεις καταλαβει οτι συμφωνω μαζι σου.

ΘΑ στο δειξω καπως ετσι........exei σημασια να κοιτας το πως γραφω το ΟΝ-OFF....:rotflmao:


Το ΑΦΡICA ειναι οN-OFf
ΤΟ ΤΡΑΝΣΑΛΠ ΕΙΝΑΙ ΟΝ-οfF
TO VARADERO EINAI mega scooter
To VStrom ειναι mega scooter
To tdm einai ON-OFSAINT..
ΤΟ ΚΤΜ ΕΙΝΑΙ Ox aderfe

NΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΓΙΝΑ ΣΑΦΗΣ..

ke ego egina safis..


Τωρα ας αλλαξουμε θεμα... giati?

Vezouvios
13/12/2004, 16:41
Με το μπαρδο κιολας, αλλα γιατι σωνει και καλα πρεπει να κατηγοριοποιουμε μηχανακια, τα οποια ετσι και αλλιως ειναι mainstream;

Αν ειναι να το παμε ετσι το ποστ πες μου δηλαδη, το DR-800 τι ηταν;
Και αμα ηταν ον-οφ (που μαλλον ηταν) εσυ γιατι προτιμησες το Αφρικα;
Αστο, δεν θα βγει ακρη.



Γιατι ρε σι αφρο μας καλυπτει και η απαντηση που εδωσε ο gcrook

afrotwin
13/12/2004, 16:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vezouvios
Με το μπαρδο κιολας, αλλα γιατι σωνει και καλα πρεπει να κατηγοριοποιουμε μηχανακια, τα οποια ετσι και αλλιως ειναι mainstream;

Αν ειναι να το παμε ετσι το ποστ πες μου δηλαδη, το DR-800 τι ηταν;
Και αμα ηταν ον-οφ (που μαλλον ηταν) εσυ γιατι προτιμησες το Αφρικα;
Αστο, δεν θα βγει ακρη.

oxi 8a vgi ego den protimisa to africa gia ali mixani pigena
i kori mou eklege ke xtipiotane

na paroume afto mpampa

siga min eperna africa
meta epemene ke i gineka ke to pira ti na ekana






me dio ginekes den vgazis akri
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

derd
17/12/2004, 10:20
Απο Mototriti:

Σας παρουσιάζουμε τη συγκριτική δοκιμή των πέντε δημοφιλέστερων μοντέλων της κατηγορίας των μεσαίων On-Off. Η συντακτική ομάδα του MotoΤρίτη έφερε στα όριά τους τα Αprilia Pegaso 650i, BMW GS 650, Honda XLV 650 Transalp, Suzuki DL 650 V-Strom και Yamaha XT 660 R δοκιμάζοντάς τα σε όλες τις συνθήκες.

Με on-off το συγκρινουν παντως...

crs-k
17/12/2004, 10:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από derd
Απο Mototriti:

Σας παρουσιάζουμε τη συγκριτική δοκιμή των πέντε δημοφιλέστερων μοντέλων της κατηγορίας των μεσαίων On-Off. Η συντακτική ομάδα του MotoΤρίτη έφερε στα όριά τους τα Αprilia Pegaso 650i, BMW GS 650, Honda XLV 650 Transalp, Suzuki DL 650 V-Strom και Yamaha XT 660 R δοκιμάζοντάς τα σε όλες τις συνθήκες.

Με on-off το συγκρινουν παντως...

Ναι!
Οπως το Transalp!

:lol: :rotflmao: :lol:

Θα τα βγαλουν On-On!

:lol: :rotflmao: :lol:

NAKANO-1100
17/12/2004, 12:31
ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ON OFF ΕΙΝΑΙ ΤΟ ETV ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΥΣ ΔΗΛΑΔΗ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ


6666

afrotwin
23/12/2004, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από NAKANO-1100
ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ON OFF ΕΙΝΑΙ ΤΟ ETV ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΥΣ ΔΗΛΑΔΗ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ


kala poli oreos o kirios gousterno
etsi antikimenika na milame panta
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

file nakano mesa pesta opos ine min masas......

PQC
24/01/2005, 15:26
Αν και με ενδιαφέρει το V-Strom δεν είναι on - off.
Ξέρεις όμως ποια είναι η πλάκα? Κανένα απο τα σημερινά on-off δεν διακαιολογούν τον τίτλο τους.
Τι να κάνω που δεν έχω 14000 να πάρω το KTM 950?:beer:

xifias
26/01/2005, 04:02
τα ον οφφ υποτιθεται οτι πρεπει να εχουν τροχους με ακτινες, 21 μπροστα, μεγαλες διαδρομες και οχι μισο τονο βαρος

στην πορεια βγηκαν μηχανακια με μικροτερες διαδρομες και 19 μπροστα που ηταν περiσσοτερο ON

τωρα βγαινουν χωρις ακτινες, χωρις ποδιες, με μπροστοβαρη κατανομη, και μονο ο δεκαενιαρης τροχος και η πιο ορθια θεση οδηγησης τα ξεχωριζουν απ τα street

oσο on off ειναι το africa για καποιον που εχει ktm, αλλο τοσο ειναι το vstorm για καποιον που εχει zzr

μην κολλατε στις ταμπελες που βαζουν καποιοι για να τα κονομησουν, αγοραστε αυτο που γουσταρετε και τελος

Δε νομιζω οτι καποιος που σκεφτεται να κινειται στο χωμα αγοραζει vstorm