PDA

View Full Version : ΝΕΟ ΑΙΜΑΤΗΡΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ



carjunkie
04/03/2008, 16:19
Το πρωί βλέποντας τηλεόραση ακούω την είδηση που μου θύμισε το φόρουμ, αλλά είχε τελείως απροσδόκητη συνέχεια:

"Αυτοκίνητο κινούμενο στην τάδε οδο έκλεισε μοτοσυκλετιστή. Ο μοτοσυκλετιστής λόγω του ότι κινδύνεψε να πέσει θύμωσε και άρχισε τα γαλλικά με τον οδηγό του αυτοκινήτου. Στη συνέχεια βγαίνει από το αυτοκίνητο και ο συνοδηγός να ζητήσει το λόγο από τον μοτοσυκλετιστή ο οποίος έβγαλε όπλο και δολοφόνησε εν ψυχρώ τον συνοδηγό. Στη συνέχεια καβάλησε τη μοτό του και εξαφανίστηκε".

Στην αρχή λέω, όπως λένε κάθε μέρα στο φόρουμ. Θα έπεσε ξύλο τελικά..! Κοιτούσα για να δω ποιος φταίει. Τελικά μόλις άκουσα τι έγινε έπαθα σοκ. Τρελή Καφρίλα έτσι..; Εντάξει όλοι λέμε πάνω στα νεύρα μας θα τον σκοτώσω τον μπήξε τον δείξε-αλλά από τα λόγια στην πράξη υπάρχει μία απόσταση. Άντε στο φινάλε να πέσει ξύλο (πράγμα το οποίο δεν επικροτώ). Αλλά αυτό με τρόμαξε.

Να θυμίσω και πριν λίγα χρόνια κάποιον με αυτοκίνητο στον πειραιά που πάλι τον έκλεισε ένα άλλο αυτοκίνητο(αν θυμάμαι καλά τα οχήματα) όπου άρχισαν το βρησίδι και τελικά βγήκε έξω με μαχαίρι και του έριξε στο ψαχνό.

Για αυτό είπα στον εαυτό μου(αν και ακόμα οδηγώ αυτοκίνητο μόνο-τη μηχανή την έχω μεταθέσει για το μέλλον)να προσπαθώ να είμαι ψύχραιμος και να μην τσακώνομαι με τον κάθε άσχετο ακόμα και αν έκανε τη μαλακία του αιώνα. Ακόμα και σήμερα δύο αυτοκίνητα με έκλεισαν και παραλίγο να τρακάρω-θύμωσα τρελά αλλά εκτός από κόρνα και τι άλλο να τους κάνεις. Τη μία πετάχτηκε από τη δεξιά λωρίδα στη Συγγρού με χαμηλή ταχύτητα αυτοκίνητο στη μεσαία που βρισκόμουν εγώ και από τα 80 έκοψα στα 40 για να μην στουκάρουμε τελευταία στιγμή. Η οδηγός που έκανε τη μ@λ@κια ούτε που το κατάλαβε διότι μιλούσε στο κινητό. Το δεύτερο είναι παραβίαση στοπ πάλι από οδηγό που μιλούσε στο κινητό. Απλά πήγαινα με 20 και σταμάτησα-επίσης δεν κατάλαβε τι πήγε να προκαλέσει.

Επειδή πήρε πρόσφατα ο αδερφός μου μηχανή τρέμω με την ιδέα ότι μπορεί αντί για εμένα με το αυτοκίνητο να πεταχτεί κάποιος τέτοιος ασυνείδητος και να του προκαλέσει επικίνδυνο ατύχημα.Προσοχή σε ΟΛΟΥΣ και να οδηγείτε αμυντικά και όχι ποιος θα προλάβει-η οδήγηση δεν θέλει εγωισμούς.Ειδικά όταν καβαλάτε μηχανή που είστε πιο ευάλωτοι.

Καλές βόλτες τώρα που άνοιξε ο καιρός!!!:beer:

Υ.Γ.: Επειδή από ότι άκουσα ο μοτοσυκλετιστής που σκότωσε τον άνθρωπο δεν έχει εντοπιστεί, αν κάποιος είδε τίποτα ας το αναφέρει.

Druuna
04/03/2008, 16:27
Ναι, το ακουσα κι εγω το πρωι.....

τι να πεις και τι να σχολιασεις οταν το παραλογο κι η τρελλα αρχιζουν να γινονται μερος της καθημερινοτητας.....


:sick: :smokin:

carjunkie
04/03/2008, 17:17
http://www.skai.gr/master_story.php?id=75097 (http://http://www.skai.gr/master_story.php?id=75097)

mats8282
04/03/2008, 18:17
Στην Ελευθεροτυπια λενε οτι ο συνοδηγος κατεβηκε και πυροβολησε....Το λεει η τηλεοραση τωρα και λενε για τον οδηγο και αυτοι...

Ρε τι ανθρωποι κυκλοφορουν στον δρομο....Τι να πεις...Αντε να εχει αφησει γυναικα και παιδια πισω ο αλλος...Για μια λογομαχια...

:sad:

trigger
04/03/2008, 18:37
:sad:


122813

el_hymador
04/03/2008, 18:40
Για αυτο τυχον τσαμπουκαδες στον δρομο καλο ειναι να αποφευγονται...

mourgakos
04/03/2008, 22:44
:sad: :mad: :sad:

dynogix
04/03/2008, 23:34
Η αστυνομία εξακολουθεί να αναζητεί το δράστη μιας και δεν έχουν ακόμη βρεθεί (λένε) στοίχεια , π.χ. κάλυκες ...Προσέχετε τι λέτε εδω μέσα :look:

Tpap
05/03/2008, 00:01
υπομονή και καλή διάθεση στον δρόμο..
και όταν κάνουμε καμια μ@λ@κία αμέσως ζητούμε συγγνώμη...
αν κάνει ο άλλος το παραβλέπουμε..και πάμε παρακάτω...

κάτι ακόμη: πριν καμιά δεκαριά χρόνια βράδυ, στην βουλιαγμένης(!!) στο ύψος Ελληνικού, οδηγός λεωφορείου --50αρης, γκριζομάλλης--που πήγαινε για κλείσιμο μετά από ''παρατήρηση'' μου γιατί με εκλεισε προηγουμένως, εβαλε το δακτυλο του στα χειλη (γνέφοντας σσσσσσ) και κατόπιν τράβηξε από την αριστερή του μασχάλη ενα μπερετα και το κόλλησε στο τζάμι του σημαδεύοντας με.....!!!:eyepop:

lamoun
05/03/2008, 00:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
κάτι ακόμη: πριν καμιά δεκαριά χρόνια βράδυ, στην βουλιαγμένης(!!) στο ύψος Ελληνικού, οδηγός λεωφορείου --50αρης, γκριζομάλλης--που πήγαινε για κλείσιμο μετά από ''παρατήρηση'' μου γιατί με εκλεισε προηγουμένως, εβαλε το δακτυλο του στα χειλη (γνέφοντας σσσσσσ) και κατόπιν τράβηξε από την αριστερή του μασχάλη ενα μπερετα και το κόλλησε στο τζάμι του σημαδεύοντας με.....!!!:eyepop:

Σε τέτοιες περιπτώσεις γιατί δε κουνάμε το κεφάλι συγκαταβατικά.. τον αφήνουμε να περάσει μπροστά... παίρνουμε αριθμό, καλούμε 100... ;;;

Τί διάλο, δε θα του κόψουν τον πωπό;;;

Tpap
05/03/2008, 00:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Τί διάλο, δε θα του κόψουν τον πωπό;;;

ξέρω γω...?
εσύ τι λες, θα του τον κόψουν ή όχι...?

lamoun
05/03/2008, 00:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
ξέρω γω...?
εσύ τι λες, θα του τον κόψουν ή όχι...?

Ξέρω γω...;

Είχα διαβάσει πριν καιρό για κάποιον που οδηγούσε επικίνδυνα στην εθνική. Τον περνάει ένα παλικάρι με μηχανή στα διόδια και σταματάει στην τροχαία και το αναφέρει. Αμέσως τον σταμάτησαν για έλεγχο.

Ρε γαμώτο, άν τους πεις για απειλή και οπλοκατοχή, δεν θα τον ελέγξουν; Ελπίζω πως ναί. :sick:

H.A.Balafoutre
05/03/2008, 01:33
Παρακμή παιδιά.....τίποτα άλλο.....παρακμή......:sad:

TROOPER
05/03/2008, 06:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Παρακμή παιδιά.....τίποτα άλλο.....παρακμή......:sad:

η ακμη ποτε ητανε ???:wave2:

devil's animal
05/03/2008, 07:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
υπομονή και καλή διάθεση στον δρόμο..
και όταν κάνουμε καμια μ@λ@κία αμέσως ζητούμε συγγνώμη...
αν κάνει ο άλλος το παραβλέπουμε..και πάμε παρακάτω...

κάτι ακόμη: πριν καμιά δεκαριά χρόνια βράδυ, στην βουλιαγμένης(!!) στο ύψος Ελληνικού, οδηγός λεωφορείου --50αρης, γκριζομάλλης--που πήγαινε για κλείσιμο μετά από ''παρατήρηση'' μου γιατί με εκλεισε προηγουμένως, εβαλε το δακτυλο του στα χειλη (γνέφοντας σσσσσσ) και κατόπιν τράβηξε από την αριστερή του μασχάλη ενα μπερετα και το κόλλησε στο τζάμι του σημαδεύοντας με.....!!!:eyepop:


παρομοιο σκηνικο σε εναν φιλο του πατερα μου (με αμαξι αυτος) που διαπληκτιστηκε με ενα αλλο αμαξι (μια Mercedes) και του λεει ο φιλος του πατερα μου: -"τι θα γινει? θα σκοτωθουμε?"

και τραβαει ο αλλος οπλο, τον σημαδευει (παραθυρο με παραθυρο ηταν) και του λεει: -"τι θες?? να σκοτωθουμε??"
:sad: :mad: :sad: :mad:

requiem
05/03/2008, 13:52
Αιματηρό επεισόδιο σημειώθηκε στο Παλαιό Φάληρο στη συμβολή των οδών Πινδάρου και Κοραή. Δύο άνδρες που επέβαιναν σε μοτοσικλέτα πλησίασαν έναν άλλο μοτοσικλετιστή και τον πυροβόλησαν πολλές φορές, τραυματίζοντας τον σοβαρά.

Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες, το θύμα είναι αλλοδαπός.



:eyepop: :hypnotize
γίνεται της π......ς η μου φαίνεται?????

MikeG
05/03/2008, 13:54
Μήπως είναι ο ίδιος ψυχάκιας που τα κάνει όλα αυτά...? :confused:

blackbusa
05/03/2008, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από empyrium



Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες, το θύμα είναι αλλοδαπός.



:eyepop: :hypnotize
γίνεται της π......ς η μου φαίνεται?????


μηπως γινεται ξεκαθαρισμα λογαριασμων???

requiem
05/03/2008, 14:01
έχει ακουστεί πως αυτό που έγινε προχθές που πυροβόλησε τον συνοδηγό του αυτοκινήτου ο μοτοσυκλετιστής ότι είναι αλλοδαπός....
μήπως κανάς έλληνας αρχίζει και καθαρίζει αλλοδαπούς?:eyepop:

requiem
05/03/2008, 14:05
καλά λέω εγώ να πάω σε σχολή να μάθω σκοποβολή να βγάλω και την άδεια και να το έχω για παν ενδεχόμενο :evil:

MikeG
05/03/2008, 14:05
Ο συνοδηγός & ο οδηγός του αυτοκινήτου ήταν έλληνες.

requiem
05/03/2008, 14:08
το ξέρω αυτό, εγώ λέω για αυτόν που ήταν με την μηχανή και τον έφαγε τον άνθρωπο ακούγεται ότι είναι αλλοδαπός.

fantacid
05/03/2008, 15:05
chicago γιναμε

:sad:

byron
05/03/2008, 15:10
H συζήτηση συγχωνεύτηκε με ήδη σχετικό θέμα.

requiem
05/03/2008, 15:12
:a10:


αμερική έχουμε γίνει :evil:

AFTER
05/03/2008, 16:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από empyrium
:a10:


αμερική έχουμε γίνει :evil:

Βασικα πολυ χειροτερα εχουμε γινει

adbasil
06/03/2008, 06:33
Ο συνοδηγός ήταν Βορειοηπειρώτης. Λέτε να είναι τυχαίο; Τον τελευταίο καιρό αυξάνονται τα περιστατικά βίας κατά αλλοδαπών. Δυστυχώς πέρα από τα καλόπαιδα με τα ξυρισμένα κεφάλια συχνά δράστες είναι οι αστυνομικοί.
2 τελευταίες ειδήσεις:
http://www.enet.gr/online/online_text/c=112,id=33525544
http://www.enet.gr/online/online_text/c=112,id=65668872

byron
06/03/2008, 07:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από adbasil
Ο συνοδηγός ήταν Βορειοηπειρώτης. Λέτε να είναι τυχαίο; Τον τελευταίο καιρό αυξάνονται τα περιστατικά βίας κατά αλλοδαπών. Δυστυχώς πέρα από τα καλόπαιδα με τα ξυρισμένα κεφάλια συχνά δράστες είναι οι αστυνομικοί.
2 τελευταίες ειδήσεις:
http://www.enet.gr/online/online_text/c=112,id=33525544
http://www.enet.gr/online/online_text/c=112,id=65668872

Τα link δεν παίζουν. Και αν το παρόν thread εξελιχθεί σε κλώνο των υπολοίπων θεμάτων σχετικών με αστυνομική βία, κατάχρηση κλπ κλπ κλπ που ήδη υπάρχουν θα συγχωνευτεί με αυτά....

Απ΄ότι φαίνεται τα περιστατικά δεν έχουν σχέση με αστυνομικούς, επομένως ας μην λέμε άσχετα πράγματα...

gian_nykt
06/03/2008, 07:20
καλά πάμε......παιδιά...συγνώμη για λίγο...πάω να αγοράσω ενα όπλο να το έχω στο tank bag για παν ενδεχόμενο....κι όποιος κάνει λαμακία...την μάμησε....οχι παίζουμε...
ΗΜΑΡΤΟΝ ΡΕΕΕΕΕΕ!!!!
Καλά...η υπόθεση ειναι να μην πέσεις σε ΚΑΦΡΟ που δεν λογαριάζει τπτ ή παίζει ξεκαθάρισμα λογαριαμών γιατί το να κυκλοφορείς με πιστόλι με την μηχανή, με τα πόδια ή με αμάξι.....ΔΕΝ ειναι φυσιολογικό....κάτι τρέχει....

requiem
21/03/2008, 12:02
Στα χέρια της αστυνομίας βρίσκεται από την Πέμπτη ο άνδρας που εκτέλεσε εν ψυχρώ 40χρονο, μετά από καυγά για την προτεραιότητα στο δρόμο, στις αρχές του μήνα, στη διασταύρωση των οδών Ηπείρου και Αχαρνών στην Αθήνα.

Σύμφωνα με την αστυνομία, ο δράστης, ο οποίος είναι αλβανικής υπηκοότητας, ομολόγησε την πράξη του.

:a015: :a016:
λιώστε τον τώρα τον πούστη
το σπίτι τους μέσα:evil: :evil: :evil:

argi6argi
21/03/2008, 12:05
Πολλά μου έρχονται στο μυαλό αλλά οτι και να πώ, η πράξη έγινε.

Ενα μόνο θα πώ. Η φυλακή αυτού του ατόμου επιβαρύνει όλους μας...:winka:

DrIoannis
21/03/2008, 12:10
Πάλι καλά...Να τιμωρηθεί όπως του αρμόζει.

Εχετλαίος
21/03/2008, 12:17
Με καλή διαγωγή και εργασία εντός της φυλακής, σε 8-15 χρόνια θα είναι έξω. Με πρότερο έντιμο βίο συνήθως στα 8.
Αυτά...

mats8282
21/03/2008, 12:33
Απο το www.in.gr



Ελλάδα, Παρ 21/03/2008 10:55
Εξιχνιάστηκε η δολοφονία 40χρονου για την προτεραιότητα στο δρόμο
Στα χέρια της αστυνομίας βρίσκεται ο άνδρας που εκτέλεσε εν ψυχρώ 40χρονο, μετά από καυγά για την προτεραιότητα στο δρόμο. Σύμφωνα με την αστυνομία, ο δράστης, ο οποίος είναι αλλοδαπός, ομολόγησε την πράξη του.




Κοιτα να δεις που βρισκουνε και καποιον που και που...

agelos er
21/03/2008, 12:37
τι να πεις........οτι & να γινει ο ανθρωπος δεν ερχεται πισω.........:sad:

carjunkie
21/03/2008, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Με καλή διαγωγή και εργασία εντός της φυλακής, σε 8-15 χρόνια θα είναι έξω. Με πρότερο έντιμο βίο συνήθως στα 8.
Αυτά...
Σωστά τα λες αλλά και 8 χρόνια φυλακή μη νομίζεις ότι περνάνε εύκολα.Σαν νούμερο είναι μικρό, αλλά μερικές φορές όλοι μας ξέρουμε ότι ο χρόνος κυλάει πολύ αργά.Πόσο μάλλον όταν σου στερείται η ελευθερία και βρίσκεσαι κλεισμένος πίσω από τα κάγκελα. Αντιλαμβάνομαι ότι από τη στιγμή που πήρε μια ζωή οριστικά και αμετάκλητα αυτό δεν ικανοποιεί κανένα, τουλάχιστον όμως θα έχει πολύ χρόνο να σκεφθεί τι έκανε, να φάει το πακέτο της φυλακής (δεν περνάνε όλοι καλά εκεί μέσα) και στο τέλος να βγεί από εκεί "σωφρονισμένος", δηλαδή-δυστυχώς για όλους μας-χειρότερος απ'ότι μπήκε...Είμαι πολύ ικανοποιημένος που τον έπιασαν πάντως. Τέτοιες πράξεις δεν πρέπει να μένουν ατιμώρητες.

Εχετλαίος
21/03/2008, 13:18
όμως θα έχει πολύ χρόνο να σκεφθεί τι έκανε, να φάει το πακέτο της φυλακής (δεν περνάνε όλοι καλά εκεί μέσα) και στο τέλος να βγεί από εκεί "σωφρονισμένος", δηλαδή-δυστυχώς για όλους μας-χειρότερος απ'ότι μπήκε...

Ώστε να ξανακάνει τα ίδια και χειρότερα.
Ναι...
Νομικό και σωφρονηστικό σλυστημα του κ_λου...

byron
21/03/2008, 13:31
Συγχωνευση με παρόμοιο thread :wave2: