PDA

View Full Version : Πάλι στη πατρα



jfx
22/03/2008, 02:08
Οχι ρε γαμώτο παλι στη πατρα εγινε κατι τραγικό...

ενας 28χρονος μοτοσυκλετιστης στην προσπαθεια του να προσπεράσει μια νταλίκα, στο τέρμα της αγιου Νικολάου ( εκει που μετονομάζεται σε 25ης μαρτίου)
χτύπησε σε παρανομα σταθμευμενο αυτοκινητο στα δεξια του δρομου και επεσε μπροστα απο τη ροδα της νταλικας...

Οποιος μπορει ας παει να δώσει αιμα ρε παιδια (0+ εχει το παληκαρι)

Για τους πατρινους,το τμήμα αιμοδοσιας του νοσοκομειου Αγιος Ανδρεας ανοιγει το πρωι στις 8.30πμ. (τηλεφωνο 2610227076)
Μόλις πηρα τηλέφωνο και το παιδι ειναι ακομα ζωντανο.
Ακόμα ρώτησα για μενα για να παω αυριο (εχω 0-) και μου ειπε οτι και το 0- δίνει σε 0+, οποτε οσοι εχετε 0- καντε ενα κοπο..

Λεπτομερειες για το ονομα και τι και πως...
http://www.patranews.gr/news.asp?ID=8917

gkmaggas
22/03/2008, 07:44
Περαστικα στο παλικαρι....Αιμα μπορει να δωσει οποιοςδηποτε ασχετα με την ομαδα του
ασθενη,παει σε τραπεζα αιματος και για λογαριασμο του του δινει το νοσοκομειο...


Γραψε στοιχεια του παιδιου.Μπορει να δωσει καποιος οπουδηποτε στην Ελλαδα...


Περαστικα...

Zid
22/03/2008, 07:50
Εχω μάθει πολύ δυσάρεστα νέα για το παιδί... έτυχε και είναι γνωστός ...:sick:
Δεν νομίζω να τη βγάλει καθαρή .. τον έχουν ακρωτηριάσει απο τη μέση και κάτω και έχει και σοβαρά χτυπήματα στο κεφάλι...
Δύσκολη περίπτωση .. ρε γαμώτο.... :(

Αν έχω νεότερα θα ενημερώσω....

jfx
22/03/2008, 08:57
μόλις γύρισα απο το νοσοκομειο. Το καλό ειναι οτι για το παληκάρι ειχαν κινητοποιηθει απο χθες περι τα 100 ατομα για να δωσουνε αιμα.

Το κακο ειναι οτι ρωτησα τη γιατρό: θα ζήσει?
και μου κανει: το θέμα δεν ειναι μόνο αν θα ζήσει αλλά και πώς θα ζησει...

Όπως και να εχει εδωσα και απ'οτι μου ειπε υπαρχει αρκετο αιμα για το παιδί.
Τώρα αν καποιος θελει να παει να δωσει και για κανεναν αλλο δε θα κανει κι ασχημα...:P

Οπως και να εχει, το παληκάρι ηταν πραγματικά άτυχο... μακάρι να πανε τα παντα οσο καλύτερα γίνεται...:sad:

Zid
22/03/2008, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από jfx
μόλις γύρισα απο το νοσοκομειο. Το καλό ειναι οτι για το παληκάρι ειχαν κινητοποιηθει απο χθες περι τα 100 ατομα για να δωσουνε αιμα.

Το κακο ειναι οτι ρωτησα τη γιατρό: θα ζήσει?
και μου κανει: το θέμα δεν ειναι μόνο αν θα ζήσει αλλά και πώς θα ζησει...

Όπως και να εχει εδωσα και απ'οτι μου ειπε υπαρχει αρκετο αιμα για το παιδί.
Τώρα αν καποιος θελει να παει να δωσει και για κανεναν αλλο δε θα κανει κι ασχημα...:P

Οπως και να εχει, το παληκάρι ηταν πραγματικά άτυχο... μακάρι να πανε τα παντα οσο καλύτερα γίνεται...:sad: Μακάρι.... :( τραγικό περιστατικό.... και ό πατέρας σε τροχαίο πριν 2 χρόνια.... τι να πείς .....

devil's animal
22/03/2008, 11:47
ασχημες καταστασεις.
:sad:

ledz
22/03/2008, 16:53
Μη τυχον και παρκαρει κανεις σωστα στην Πατρα, ειναι θεμα τιμης! :rolleyes: Αν δε διπλοπαρκαρεις δεν εισαι μαγκας... :sick: Καθε φορα που πετυχαινω δημοτικη αστυνομια το μονο που τους κανει ειναι να σφυρανε να τα παρουν... ΚΟΨ'ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ Π@Π@Ρ@!!! (πανε και με λυτα κρανη - ωραιο παραδειγμα). Αλλα τι να πεις; Ετσι μαθαινουν απο μικροι, "δε πειραζει - τι θα γινει..." : να τι θα γινει λοιπον! :(

"Heard a voice, shouting "Don't jump! Please for God's sake, let me move my car..." που λενε και οι Barclay James Harvest στο Suicide...

Καλη αναρρωση στο παιδι...

p@nos
22/03/2008, 18:18
Οχι ρε γαμωτο...


:sad: :sad: :sad:

ktmboy
22/03/2008, 18:27
to mo#nopano ftaiei poy afise to aytokinito stin mesh kai xaropaleuei to paidi.

Respect
22/03/2008, 21:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktmboy
to mo#nopano ftaiei poy afise to aytokinito stin mesh kai xaropaleuei to paidi. Προσπέραση από δεξιά πάντως δεν έπρεπε να κάνει.

Zid
22/03/2008, 21:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Προσπέραση από δεξιά πάντως δεν έπρεπε να κάνει. Τώρα ρε παιδιά τι να συζητήσουμε... έχετε δει τη νοοτροπία των Πατρινών όσον αφορά την οδήγηση δικύκλου...

Κράνος όυτε καν στο χέρι.... σφήνες λές και θα αργήσουν να πάνε στο ραντεβού... που για να πας από τη μια πλευρά της πόλης στην άλλη θες 5 -10 λεπτά...

Τη πλήρωσε με το χειρότερο τρόπο το παιδί... και οτι έφταιγε είναι σίγουρο... το έιπαν και αυτόπτες μάρτυρες... αλλά όταν ακούς κάτι τέτοιο για ένα παιδί 28 χρονών... τι να πεις είναι να μην τρελένεσαι...:(

cbrpilotrr
23/03/2008, 00:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Εχω μάθει πολύ δυσάρεστα νέα για το παιδί... έτυχε και είναι γνωστός ...:sick:
Δεν νομίζω να τη βγάλει καθαρή .. τον έχουν ακρωτηριάσει απο τη μέση και κάτω και έχει και σοβαρά χτυπήματα στο κεφάλι...
Δύσκολη περίπτωση .. ρε γαμώτο.... :(

Αν έχω νεότερα θα ενημερώσω....


Τώρα το είδα και τρελάθηκα...Ρε Zid γράψε το ονοματεπώνυμο του παιδιού,αν δε θες στείλτο μου
σε πμ.Κρατάω από Αίγιο κι έχω αρκετούς γνωστούς Πάτρα πάνω-κάτω σ'αυτήν την ηλικία.Απ'την
άλλη δε θέλω να πάρω τηλ. κανέναν απόψε και να τον ανησυχώ...ΠΕΡΙΜΕΝΩ!

cartman
23/03/2008, 03:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbrpilotrr
Τώρα το είδα και τρελάθηκα...Ρε Zid γράψε το ονοματεπώνυμο του παιδιού,αν δε θες στείλτο μου
σε πμ.Κρατάω από Αίγιο κι έχω αρκετούς γνωστούς Πάτρα πάνω-κάτω σ'αυτήν την ηλικία.Απ'την
άλλη δε θέλω να πάρω τηλ. κανέναν απόψε και να τον ανησυχώ...ΠΕΡΙΜΕΝΩ!

patrasnews (http://www.patranews.gr/news.asp?ID=8917)
Έχει μπεί και πιο πάνω. Κρίμα πάντως... :( :( :( :(

zephyr1
23/03/2008, 07:59
Προσπεραση απο δεξια, ψιλοβροχο, γλυστερος δρομος, παρκαρισμενος παπαρας .:(

Ας γινει οτι ειναι καλυτερο δυνατο.

mourgakos
23/03/2008, 22:14
δυστυχως...
http://www.patranews.gr/news.asp?ID=8926

p@nos
24/03/2008, 00:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από mourgakos
δυστυχως...
http://www.patranews.gr/news.asp?ID=8926




κριμα...


αν και οπως εφτασαν να γινουν τα πραγματα, ισως ειναι η καλυτερη καταληξη...






δυναμη στους ανθρωπους που αφηνει πισω...

:sad:

vagelis24
24/03/2008, 00:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από mourgakos
δυστυχως...
[u

rl]http://www.patranews.gr/news.asp?ID=8926[/url] :(

:(

alximistis
24/03/2008, 00:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από mourgakos
δυστυχως...
http://www.patranews.gr/news.asp?ID=8926




Έφυγε ακόμα ένας νέος άνθρωπος... καλό του ταξίδι και δύναμη στους δικούς του... τώρα για το δυστυχώς... φίλε αν ισχύουν αυτά που ειπώθηκαν πιο πάνω για ακρωτηριασμό από τη μέση και κάτω κλπ κλπ... ίσως... να ήταν και καλύτερα... :( :(

jfx
24/03/2008, 02:21
:sad: κρίμα ρε γαμώτο....

Παντως για καποια πράγματα που ειπώθηκαν πιο πανω, κι εγω από μεσα μου(κι απο μοτοσυκλετιστική αλλυλεγγυη) ηθελα να τα ρίξω στο μαλάκα που αφησε εκει το αμαξι του. ΟΜΩΣ το ξερουν ολοι οσοι περνουν απο το δρόμο αυτο τι και απο τις δυο μεριες ακόμα κι αν οι ταμπέλες που απαγορεύουν σταθμευση αλλά ακόμα ΚΑΙ στάση ειναι εκει διακοσμητικές καθώς καθε βράδυ γεμίζει η 25ης μαρτιου παρκαρισμενα και απο τις δυο μεριες του δρομου.
Και ακόμα,δεν προσπερνάμε επάνω στη στροφή...και αν γίνεται οχι απο δεξια...


Τωρα για το διπλοπαρκάρισμα, εδω στην πάτρα ειναι μια κατάσταση ανυπόφορη...
οχι μόνο διπλοπαρκάρουν και μαλιστα ακόμα κι εκει που απαγορεύεται το απλό παρκαρισμα αλλά σταματανε χωρις αλαρμ(μη τους καει καμια λάμπα) χωρις να κοιταξουν πισω διπλα ... μπροστα σε φαναρι... τιποτα

Σε μικρους δρομους(πουκεβίλ, παρθενακου,αγιου αρτεμιου κτλ απλά σταθμευουν στη μεση του δρομου. Δεν κανουν σταση. Σταθμευση κανονική.
Και φυσικά αν περιμενεις καποιον να κατεβει απο το σπίτι του να τον παρεις με το αμαξι πρέπει να εισαι ακριβως μπροστα στην πορτα του, δεν μπορεις να τον περιμενεις 20 μετρα παρακατω που εχει θεση...

Θα κανω καποια στιγμη ξεχωριστο ποστ με ολα οσα θυμαμαι που εχω δει εδω περα να γινονται γιατι ειμαι και πολλές ωρες στους δρομους και πραγαμτικά δεν θα πιστευα ποτε οτι γινονται ολα αυτα...

Σημερα ειδα εναν να πηγαινει αναποδα στην κορινθου στο υψος της αρατου.οχι μηχανακι, αμαξι παρακαλω...

drow
24/03/2008, 14:21
οπως τα λεει ο jfx ειναι τα πραγματα,τα διπλοπαρκαρισματα στην πατρα ειναι σε υπερβολικα μεγαλο βαθμο.Και τα αφηνουν και οπου να'ναι,ακομα και πανω σε στροφες εχω δει σταματημενα αμαξια.
Παντως το Σαββατο σε 5 λεπτα μετρησα στην κορινθου 20 μηχανακια και κανενας-καμια δεν φοραγε κρανος,για μπουφαν και γαντια δεν το συζηταω...μονο γυαλακι, ζελε στα μαλια και φυγαμε!
Καλη δυναμη στους συγγενεις και στους φιλους του παιδιου.

cartman
24/03/2008, 15:40
Δεν ξέρω τι συμβαίνει στην Πάτρα αλλά απο ΠΑΙΔΕΙΑ πολλοί είναι δυστυχώς πολύ πίσω! Πώς γίνεται να διπλοπαρκάρεις (αναγκάζοντας νταλίκες λεωφορεία μηχανές και αμάξια να αλλάζουν λωρίδα) απλά για να τραβήξεις λεφτά απο ΑΤΜ!! :confused: :confused: :confused:
Τέτοια γίνονται άπειρα καθε μέρα και η αστυνομία δυστυχώς ΔΕΝ υπάρχει!
Σκεφτήτε ότι πριν λίγο καιρό που η δημοτική αστυνομία έγραφε ακόμα κόσμο (και πολύ καλά έκανε), είχα δεί πολλές φορές να ανάβουν σειρήνες σε διπλοπαρκαρισμένο με τον οδηγό μέσα και αυτόν να δυσανασχετεί και να μην φεύγει :uplate: ή να πηγαίνει 10 μέτρα πιο κάτω και να διπλοπαρκάρει :a26: :a26: :a26:

Δυστυχώς για τον θάνατο του παιδιού ευθύνεται ΚΑΙ αυτή η νοοτροπία... πολλή προσοχή!

TROOPER
28/03/2008, 07:01
:sad:

id12586
28/03/2008, 13:24
Χθες πάντως που πέρασα απο τον ίδιο δρόμο και το πρωί και το βράδι, υπήρχαν πάλι παρκαρισμένα στο ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΗΜΕΙΟ!!!

:a11: :a29:

sergiosm
28/03/2008, 16:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από id12586
Χθες πάντως που πέρασα απο τον ίδιο δρόμο και το πρωί και το βράδι, υπήρχαν πάλι παρκαρισμένα στο ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΗΜΕΙΟ!!!

:a11: :a29:


Γιατί αύριο που νομίζεις ότι θα είναι;;