PDA

View Full Version : Road runners-Πορος-Dirty το οδοιπορικο της πονεμενης "Αφρικα-Kingkong"



hornet
13/12/2004, 16:11
Κυριακη πρωι ξυπνημα (με ξυπνητηρι!! και πολλες κλωτσιες!!) σηκωνομαι...εχει προηγηθει χτεσινη συννενοηση για πορο.
Τηλεφωνο θανο και Νικο ξυπνατε ρεε ωχου δεν ανοιγει το ενα ματι-τι σκατα ειπιαμε χτες -καυσιμα πυραυλων;
Ξερω οτι θα παει και ο θανασης.Λεω να τον παρω τηλ μπας και ειναι μπροστα ...ελα ειμαι περιπτερο ,καλα ερχομαστε!
Φτανουμε καφε κλπ ο χρηστος(crs) ειναι μπροστα κανα δυο ωρες μαζι με σαμαρειτη.
Καιρος αψογος και ειναι ο θανασης (dirtymoto) + ziou mistou mitrou-nikou (ελα να παμε στο νησι η μανς εγω και εσυ)
Ο gypsy μετα του εταιρου
Ο νικος (sniper-στοχευω ψαρια στα βουνα)
Εγω (πω ακομα χαλια ειμαι!)
Θανος μετα εταιρου και αυτος (παιδια δεν ειναι κοιλια ειναι κοιλιακοι--ειμαι τουμπανος!!!!!!!!!!!!!!!!)

Ξεκιναμε και εχουμε πιασει μια καλη ροη εθνικης και ξεκολαμε απο τα αυτοκινητα που και αυτα εχουν παρει χαμπαρι οτι κανει καλο καιρο και εχουν ξεμυτησει.....παμε παμε μπροστα παει ο ντιρτυ πισω εγω πιο πισω ο νικος μετα θανος και τελος κωστας αφου στο δρομο γελαγα αστο διαλο λεω παμε με σειρα ηλικιας και μιας και μιλαμε για ηλικια το αλτσχαιμερ χτυπησε το θαναση και το κοψε για πατρα....εεεε παπου που πας απο εδω ειναι η επιδαυρος να σου και ο θανασης αναποδα στην εθνικη!!!!
Τεσπα με τα πολλα συνεχιζουμε στο δρομο επιδαυρου και στο πρωτο εταπ η γνωστη υγρασια εμφανιζεται και οι ρυθμοι κοβουν μετα συνεχιζουμε πιο κατω οπου ο δρομος ειναι μια χαρα και εχουμε ενα χαλαρο ρυθμο που εμενα με χαροποιει διοτι χαζευω τα τοπια ελαφρως ετσι μην ερθει κανα ελατο μες τα πευκα και λεμε μπα!
Στορκ και στοπ ..παιδια να σταματησουμε για τσιγαρο ...μμμ ετσι και ετσι...για κατουρημα ναιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!
Εγω παντως το τσιγαρο το κανα!!!!
Συνεχεια απο το τον πανω δρομο οχι οχι ουτε 3Α ουτε μπαρμπα μπεν δεν παμε απο κατω!
Ο συγκεκριμενος δρομος ειναι ο αγαπημενος μου τον παω πολυ αλλα ειπαμε χαλαρα...εχει πλακα ομως παντα να βλεπεις τα φωτακια να στριβουν .τον νικο να τον κανει οτι θελει μια χαρακια στο δρομο..και τον θαναση να κοιταει αφου ψηλου το δρομο ...αφου οδηγουσε ορθιος.

Αφιξη στο Γαλατα επιβιβαση στο καραβι και αφιξη στο χωρο της εκδηλωσης..μια ωραια παραλια με μουσικη και κοσμο..να σου και ο crs,tai,angel-m(νιαρ νιαρ νιαρ),free rider,sf,saramar4rtgti16vEFI,παιδια αμα ξεχασα κανενα συγγνωμη.

Εγω με το νικο ειμαστε σε κατασταση κυνηγιου φαγητου και λιγο κρασι λιγο θαλασσα ....ηπιαμε τρια κρασια!

Και μικρος που ειναι ο κοσμος ο free-rider συμμαθητης απο το τεχνικο λυκειο στη γκραβα(3oΚΕΤΕ) αιντα!!!!!Γεια σου ρε χρηστακο!

Τελικα το καραβι ηταν μια καλυτερη λυση για την αρχικη παρεα ,ενω οι πρωινοι εφυγαν οδικως, τη πεσαμε μεσα και πλακωσαμε καφεδες -μπυρες-ουισκια(οχι οχι δεν ειμαστε αλκοολικοι να πινουμε μερα μεσημερι ουισκια!!οχι !!!!!)
Η νικου φωναζε τον αχιλλεα αλλα ευτυχως δεν ηρθε!

Γελιο τρελλο στο καραβι το αφρικα το δεσαν με αλυσιδες για να μην τη κανει σαν τον κινκκονκ στην ομωνυμη ταινια του χολλυγουντ!

Επιστροφη πλεον στο πειραια και σπιτια μας (σχεδον) καλα ηταν ξεσκασαμε λιγακις

Παιδια της λεσχης road runners ευχαριστουμε πολυ για την προσκληση και του χρονου παλι.


Σταθης

sniper
13/12/2004, 16:37
Κυριακή γιορτή και σχόλη............

και να μην ανοίγει το μάτι με τίποτα..... Τηλέφωνο από tripmaster για το εγερτήριο, κάτι του είπα, που ούτε θυμάμαι ούτε εκείνος πρέπει να κατάλαβε :lol: φοράω τα δερμάτινα και ανεβαίνω στην λαβωμένη λεπίδα (εδώ γελάμε).

Φτάνω περίπτερο και βλέπω ένα ηλικιωμένο κύριο με πορτοκαλί γυαλιά... Δεν μπορεί λέω... Είπαμε είναι πορωμένος αλλά όχι και τόσο.... Δεν το επιτρέπει και η ηλικία... Αυτός ήταν όμως.....

Περνάει η ώρα... και κατά τις 10 εμφανίζεται και ο ΤΟΥΜΠΑΝΟΣ (βλέπετε πιο πάνω).... στιν ώρα του! μόνο μισή ώρα καθυστέρηση...

Ξεκινάμε επιτέλους.... ο γνωστός δρόμος ...... πάνε και οι στροφούλες της κακιά σκάλας.....

φτάνουμε στην έξοδο για επίδαυρο και βλέπω ένα αφρικανό ΑΝΑΠΟΔΑ στην εθνική.... Γαμώ είμαστε λέω... Αλτσχάιμερ... Που πα ρε καραμήτρο !!!!

φτάνουμε στο στορκ όπου και βάζω και συναγερμό λες και θα μου το πάρει κανείς...... Ξεκινάμε από τον γνωστό δρόμο και σε μια ανοιχτή δεξιά το μπροστινό μου μπαίνει σε μια χαρακιά-λούκι στο δρόμο και ετοιμάζομαι να πάω στον Πόρο αεροπορικώς..... το σώσαμε όμως.... στο δρόμο ο αφρικανός πήγαινε όρθιος..... αναρωτιόμουν γιατί.....

φτάνουμε τελικά στον πόρο όπου..... ε κάτι φάγαμε και σήμερα.... η μουσική ποιο δυνατά από Akra σε Zundapp....

πήραμε τα εισητήρια του πλοίου στο ιδιο σημείο.... κυκλοφορούσε και ένας νταλικιέρης εκεί πέρα με παραουσιαστικό μικρής και ωραίας κοπέλας, οπότε και πηγαίναμε τοίχο τοίχο.... μετά κατάλαβαμε ότι γι αυτό το λόγο πήγαινε όρθιος ο αφρικάνος... μην πατήσει κανένα απότομο φρένο και στα 40 αρχίζει και το μαστιγώνει το δελφινι....

Κατά τις 4 μπήκαμε στο πλοίο... ο Αφρικάνος πλάκωσε κάτι ληγμένες μπύρες... κάτι ουίσκια... κάτι άλλες μπύρες μετά.... ζαχάρωνε και κάτι λιθρίνια..... Εμείς πήραμε κάτι καραβίσια τσιγάρα.... πάει και ο λαιμός :(

Η παράδοση συνεχίστηκε στο να υπάρχει Βούδας στην παρέα... Ο τούμπανος παρ' ότι νηστικός άρχισε τον διαλογισμό....

όπου και φτάσαμε στον Πειραιά..... και όλοι σπιτάκια τους χωρίς κανένα απρόοπτο..

ΟΛΑ ΚΑΛΑ, και περάσαμε τελικά πολύ καλά.

Ευχαριστούμε road runners....

hornet
13/12/2004, 16:43
Η ατακα του καραβιου!!!

Τυπος που κανει κληρωση λιθρινια!!!!
Τυπος :Ελα παιδια το 617 κερδιζει 617...ποιος
Θανασης:Εγω που πιανω μονο το 7 (ληγοντας) τι κερδιζω;
τυπος:Εσυ παρε το παγο!!!!!:bigcry: :bigcry: :bigcry: :wave2: :rotflmao:

Μικρή Λουλού
13/12/2004, 16:58
ΕΙΧΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΗΣΩ,ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΠΑΡΑΠΟΙΕΙΤΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ..!!!


ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΣΤΑΘΗΣ ΜΠΛΑ,ΜΠΛΑ,ΜΠΛΑ....ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ..
ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΓΙΑ ΕΠΙΔΑΥΡΟ,ΒΛΕΠΩ ΚΑΤΙ ΝΑ ΓΥΑΛΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ ΠΙΟ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ..!!
ΛΕΣ,ΛΕΩ,ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΑΜΕΝΟ ΣΤΑΥΡΟΥΔΑΚΙ ΕΝΟΣ ΦΙΛΟΥ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ?? ΑΣ ΠΑΩ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΕΡΑ ΝΑ ΔΩ...
ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΜΕΣΩΣ ΜΟΥ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ Η ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΚΑΚΟΠΡΟΑΙΡΕΤΟΙ ΘΑ ΤΟ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΘΕΟΣ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΘΑ ΛΕΝΕ ΜΕΤΑ...
ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΓΙΝΕ...


ΑΥΤΗ,ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΤΙΣ ΚΑΚΟΗΘΕΙΕΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ..



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nikou
13/12/2004, 17:25
Όλα καλά τα λες ρε Στάθη... αλλά.... αυτός ο Αχιλλέας που λες ότι φώναζα να έρθει ... ποιός είναι???
και γιατί τελικά δεν ήρθε...και που έπρεπε να έρθει??? :confused:

crs-k
13/12/2004, 17:50
Μια μικρη παρεα αποφασισαμε το Σαββατο να ξεκινησουμε την Κυριακη για την Μοτομασα στον Πορο. Δωσαμε ραντεβου στις 08:00 μετα τα διοδια της Ελευσινας. Γνωστος βρυκολακας εγω ημουνα απο τις 07:30 εκει! Απολαυσα μια ομορφη Ανατολη στις 07:47, χωρις να πινω καφε, μιας που για ακομα μια φορα ΔΕΝ πηρα μαζι μου (και το σκυλομετανιωσα)! Στις 08:02 καταφτανει ο Χρηστος (free rider). Στις 08:08 ερχεται ο Κωστας (SaraMaritis συμφωνα με το νεο του nick) μαζι με την Μαρια (angel-m). Ο αλλος Χρηστος (tai) ηταν ο πιο "καθυστεριμενος"! Εμφανιστηκε στις 08:18! Ετσι σχηματιστηκε το "Χρηστος Κλαμπ και φιλοξενουμενοι" !!!
Παρα τις παρακλησεις της Μαριας να κανουμε ενα τσιγαρο για να ξεπαγωσουν και τα γονατα της, φευγουμε αμεσως με σκοπο να καλυψουμε τα 51 χλμ μεχρι τον Ισθμο και να σταματησουμε για καφε καπου στα Ισθμια ή στα Λουτρά της Ωραιας Ελενης ή στην Αλμυρή. Τεσσερεις λοιπον εντελως ανομοιες μηχανες (Africa Twin, BMW Dakar, Yamaha YZF 600 Thundercat και Honda Shadow 400) ξεκινανε! Τα πρωτα 2-3 χλμ ακολουθουσα με σκοπο να βρω τον "ρυθμο". Μετα περασα μπροστα κρατοντας αυτον τον "ρυθμο" περιπου ...
Πλησιαζοντας στον Ισθμο (αμεσως μετα τα "ελευθερα" διοδια) ο ψηλος φαινεται ψιλοξυπνησε κι αρχισε το παιχνιδακι. Μεχρι εκεινη την στιγμη δεν ηξερα το "κουσουρι" του, που εμαθα αργοτερα απο τον Κωστα. ΧΑΝΕΙ ΤΙΣ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΕΙΣ !!! Ακολουθω λοιπον στο "παιχνιδι", περναω απο εντελως αριστερα πανω στον Ισθμο και πλαγιασμενος στην αριστερη, βλεπω τεσσερεις λωριδες στα δεξια την εξοδο για Επιδαυρο!!! Καθρεφτες, φλας δεξια, φρενα του πανικου και την χανουμε μονο για καμμια 50αρια μετρα ... Ευτυχως σταματησε κι ο ψηλος, παρασυραμε και τον tai. Μονο ο Κωστας μπηκε σωστα. Με μια μικρη μανουβρα μπαινουμε στην εξοδο και συνεχιζουμε με σκοπο τον καφε. Να πω εδω για να δικαιολογηθω, οτι οσο κι αν φανει περιεργο, αυτον τον δρομο εγω ΔΕΝ τον ειχα ξανακανει, μιας και δεν πηγαινω συνηθως παραλιακα, ετσι απλως ειχα σε καποια ακρη του μυαλου μου οτι θα βρουμε μια εξοδο για Επιδαυρο καπου μετα τον Ισθμο. Οχι ΠΑΝΩ στον Ισθμο!
Παμε λοιπον ψαχνοντας τα χωρια που προανεφερα για κανα μερος να πιουμε καφε, αλλα μαλλον ηταν νωρις και δεν βρηκαμε κατι. Καλυτερα ομως γιατι τελικα σταματησαμε σε ενα καφετερειοβενζιναδικο που ειχε και καποιο υψομετρο (εστω και 400μ)! Αραζουμε λοιπον στην Λιακαδα για να ξεπαγωσουν και τιποτα γονατα, χερια ... Εκει αρκετοι αναθεωρησαν τις αποψεις τους για την πληροτητα του εξοπλισμου τους ...
Πριν ξεκινησουμε, μιας κι ειχε ζεστανει πια, εγω θα φοραγα τα καλοκαιρινα γαντια. Εδωσα λοιπον τα χειμωνιατικα στην Μαρια που την ειχα λυπηθει να παιδευεται επι μιση ωρα να ισιαξει τα κοκκαλωμενα της δαχτυλα. Σε ενδειξη ευγνωμοσυνης προσφερθηκε να μου κανει παρεα στο υπολοιπο κομματι μεχρι τον Πορο. Ηθελα να παρω πισω τα γαντια, αλλα ηταν αργα πια... Το κακο ειχε γινει ...
Το στροφιλικι ηταν αρκετα καλο στο μεγαλυτερο κομματι της διαδρομης, με αντιολισθητικη σε πολλες στροφες. Μη θελοντας να τρομαξω την συνεπιβατη μου, δεν εξαντλησα πουθενα τα περιθωρια, αν και σχεδον σε καθε ομαδα στροφων ψιλοπαιζαμε με τον free κοβοντας στις ευθειες, περιμενοντας το Shadow που στις κλειστες στροφες, χρησιμοποιουσε και την οπισθεν για να μανουβραρει και να χωρεσει ...
Η διαδρομη μεσα απο τα χωριουδακια προσωπικα μου αρεσε, αν και μετα την Τραχεία και η ποιοτητα της ασφαλτου αλλα και η χαραξη του δρομου, ηταν επιεικως χαλια. Βεβαια με τον καινουργιο δρομο που γινεται απο κατω, απο την Επιδαυρο μεχρι την Καλονή, ειναι κομματι δυσκολο, να ξαναπερασω εγω απο αυτα τα χωριουδακια (Αγ. Ελένη, Ανω Φανάρι, Δρυόπη) και ετσι απολαυσα τη διαδρομη ...
Φτανοντας στον Γαλατά παιρνουμε το καραβι για απεναντι. Στον Πόρο εχοντας κανει 184 χλμ, βαζουμε βενζινα στον "Βασιιιιιιιιλ' πελαααατς" περιμενοντας καμποση ωρα, μια για να ερθει ο "Βασιιιλς" και μια για να αναψουν τα καρβουνα και να φερει βενζινα η αντλια. Ο δρομος απο το λιμανι μεχρι τον παλιο Ρωσικο Ναυσταθμο που ηταν η συγκεντρωση, ηταν σκαμενος σδεδον σε ολο το μηκος των 3,5 χλμ. Ο free με το YZF (κλασσικος εντουρας) οδηγουσε με το ενα χερι! Με το αλλο μουτζωνε προς τα κατω!!!
Με τα πολλα κατα τις 12 φτανουμε πρωτοι, απ' ολους οσους μαζευτηκαν εκ των υστερων. Εμεις κι οι ψηστες ημασταν! Γνωριστηκαμε με τα παιδια και δειλα-δειλα (ψωμοτυρι και κρασακι στην αρχη) την πεσαμε στα παϊδακολουκανικα που ηταν ηδη πανω στη σχαρα. Το Shadow, οσο "δυσκολο" ηταν στο στενο στροφιλικι, τοσο καλη τραπεζαρια αποδειχτηκε! Μετα απο καμποσα δρομολογια στην "τροφοδοσια", αραξαμε κουβεντιαζοντας και ακουγοντας παλιο καλο ροκ. Εκει που καθομασταν, επεσε (απο ποιον αραγε?) κι η ιδεα να παμε μια μινι βολτα μεχρι το λοφακι απο πανω ωστε να δουμε την περιοχη απο την κορυφη του. Η μονη προθυμη να ακολουθησει ηταν η Μαρια. Ξεκινησαμε λοιπον παρεα. Αφου καλυψαμε μια σεβαστη υψομετρικη διαφορα, κοντα στα 5 μετρα (+/- 1), μεχρι τον δρομο απο πανω, αποφασησε πως εχουν πολλες πετρε τα "βουνα", χωρια που ειναι και αποτομα! Ετσι επιστρεψαμε στην βαση μας εγκαταλειποντας την προσπαθεια, που δεν μπορω να την πω και εντελως αποτυχημενη μιας και ειχαμε καλυψει κοντα στο 0,05 % του στοχου!
Απο τις 13:00 και μετα αρχησαν να καταφθανουν μηχανες και να παιρνει φωτια το πανηγυρι. Αποκορυφωση φυσικα ηταν η αφιξη του κονβοϊ του forum, οπου με μεγαλη μου εκπληξη, ειδα να συμετεχει κι ο Ουνος, ο βαρβαρος Βρωμιαρης που πριν ορκιζοταν οτι δεν ταξιδευει σε κονβοϊ. Ηταν λοιπον απο 'δω μεσα ο Σταθης (Hornet), o Νικος (Sniper), ο Θανος (Thanos) κι η γυναικα του, ο Κωστας (Gypsy) κι η Κατερινα, ο Θανασης (dirtymoto), η Νικη (nikou) και μπορει κι αλλοι που δεν ειδα ή δεν γνωριζω ή ξεχναω (γαμημενο Γκουντα)! Η προσπαθειες τους για γιουργια στον ταβλα, στην αρχη στεφθηκαν απο αποτυχια! "Το πρωινο πουλι τρωει το σκουληκι", λεει η παροιμια... Οι Road Runners ομως συνεχιζαν να τροφοδοτουν τον ταβλα, αυτη την φορα με ψητα φουρνου. Οποτε με μια ηρωικη εφοδο καταληξαν ολοι με τα λαφυρα ανα χειρας, να τριπλομπουκιαζουν! Ολοι? Οχι ολοι!!! Μεχρι που εφυγα δεν ειδα τον Βρωμιαρη να μασαει ... Μονο μπυρες επινε ... Αλλα ετσι κι αλλιως ΔΕΝ με νοιαζει γι' αυτον, μιας και με ΠΟΥΛΗΣΕ !!!

To be continued ...

crs-k
13/12/2004, 17:51
Κατα τις 14:30 και μετα απο μια τελευταια γυρα ζεστες πατατες φουρνου, αποφασιζουμε να παμε για ενα καφε μεχρι τα Μεθανα. Χαιρεταμε τους υπολοιπους και παμε να παρουμε το καραβι για Γαλατά. Στο χωματοδρομο φευγω μπροστα (και για να μην σκονιζω τους υπολοιπους) με σκοπο να βγαλω τα εισιτηρια ωστε να μπουμε κατ' ευθειαν στο καραβι. Παρκαρω την μηχανη μπροστα απο το καραβι (ειχα σκεφτει να την βαλω και μεσα) σε αποσταση μολις 15 μετρων απο τον δρομο. Οταν τους ειδα να ερχονται με τον free rider μπροστα, με ζωσαν τα φιδια, φευγω απο το εκδοτηριο (που ευτυχως δεν ειχα βγαλει τα εισιτηρια ακομα) και τρεχω προς τον δρομο, φωναζοντας και κουνοντας τα χερια! Αδικος κοπος ο free περασε το καραβι, την μηχανη μου, εμενα κι απο πισω κι οι υπολοιποι! Για αλλη μια φορα εχασε την διασταυρωση!!!
Τους πηρα ενα τηλεφωνο, να σταματησουν τον γυρο του Πόρου που ειχαν ξεκινησει και να επιστρεψουν στο λιμανι. Τελικα μαζευτηκαμε ξανα (μπορει και να ειχε τελειωσει ο δρομος απο ΄κει που πηγαιναν), το καραβι ειχε φυγει, το επομενο θα ηταν σε κανα μισαωρο, και βρεθηκαμε να πινουμε καφε στο λιμανι του Πόρου. Ειδοποιησαμε τους αλλους (τον Βρωμιαρη συγκεκριμενα) οτι θα γυρισουμε οδικως, αλλα ειχαν βγαλει ολοι εισιτηρια με το καραβι, απο τον πρακτορα που την ειχε στησει εκει απο το πρωι για μην χασει τους πελατες.
Κατα τις 15:45 περασαν μπροστα απο την καφετερεια, αυτοι που θα γυριζαν με το καραβι! Ξαναχαιρετηθηκαμε και πηραν τον δυσκολο δρομο προς τ' αμπαρια του πλοιου για Πειραια ...
Εμεις περασαμε απεναντι και πηραμε τον δρομο της επιστροφης. Μεχρι την Καλονη πηγαιναν ολα καλα. Μιας και περναγε η ωρα και θα μας επιανε και νυχτα και θα κρυωναν και μερικοι που αντι για παντελονι μηχανης, φοραγαν ειτε δερματινο για το σκυλαδικο ειτε τζινακι, ΔΕΝ στριβω για να ανεβουμε στο Ορθολίθι (προς την Δρυόπη), αλλα συνεχιζω ευθεια προς τον καινουργιο δρομο που απο την βορεια πλευρα του Ορθολιθιου, βγαζει κατ' ευθειαν στην Επιδαυρο, με σκοπο να κερδισουμε 30 χλμ κακου δρομου. Εκει ο Κωστας κανει την μαμακια και βγαζει αριστερο φλας απο πισω μου για να μου δειξει οτι παω λαθος! Τους κανω νοημα να με ακολουθησουν, αλλα το κακο ειχε γινει! Ο free ΔΕΝ ΕΧΑΣΕ αυτη την διασταυρωση!!! Στυλωσε τα ποδαρια και δεν πηγαινε πουθενα! Με τα πολλα, τον πειθουμε πως ειναι μονο 2 χλμ καλα πατημενου δρομου, περναγαν και αυτοκινητα συνεχεια, οποτε ξεκιναμε. Ειχε οντως δυο κομματια καμια 600μ το ενα και γυρω στα 1300 το αλλο! Μολις βγαλαμε το πρωτο κομματι σταματησαμε και περιμεναμε τον free, που εφτασε με την λειτουργεια της Μ.Πεμπτης (ξερετε τα 12 Ευαγγελια) στο στομα! Καπακι βρισκουμε το δευτερο κοματι. Πιο μακρυ και πιο "δυσκολο". Προχωρησα μπροστα, ενω προς μεγαλη εκπληξη, το Shadow πισω "αμασητο"! Οταν παταω ασφαλτο σταματαω κι αναβω τσιγαρο. Ημουνα σιγουρος οτι ειχε επελθει η διαλυση του "Χρηστος Κλαμπ"!!! Ο tai και ο Κωστας με την Μαρια ακολουθησαν και καναμε μια μινι συσκεψη για ενα καλο μερος για να κρυφτω! Κανα 5λεπτο μετα (ισως και παραπανω) εμφανιζεται το Thundercat και σταματαει καμμια εικοσαρια μετρα μπροστα απο μας! Εχοντας υπολογισει τις πιθανοτητες (ογκος, υψος, ξερετε τωρα ...), εχω κρυφτει! Ο ψηλος κανει αυτα ακριβως που ειχε πει πριν κανα δυο λεπτα ο Κωστας! Κατεβαινει, κοιταει τα λαστιχα (λες και φοραγε γομες), κοιταγε την μηχανη γυρω-γυρω, μουτζωνε κατω, πηγαινε μεχρι την ακρη του γκρεμου και με τα χερια υψωμενα προς τον ουρανο κατι ελεγε (μαλλον δοξαζε το Κυριο ...) και αλλα τετοια. Εμενα παντως ΔΕΝ με βρηκε! Ειδατε τι καλα που κρυβομαι? Ξεκιναμε για το Στορκ που το βλεπαμε απεναντι πανω απο την Επιδαυρο. Για καμμια 300αρα μετρα ακομα, αν και υπηρχε παλια ασφαλτος, ηταν ολοτρυπη, σε τοσο χαλια κατασταση που ακομα κι ο ψηλος πηγαινε απο δεξια απο το ΧΩΜΑ!!! Εγω μεχρι το Στορκ ημουνα πισω του για να μη με βλεπει και το ερεθιζω! Στο Στορκ σταματησαμε και βγαζοντας το κρανος ΔΕΝ πιστευα πως μπορει ενας ανθρωπος να "ασπρισει" τοοοοσο πολυ. Πανω που τα 'χαμε "φτιαξει" γαμωτο ... Πανω που ειχα απελπιστει, ο Κωστας εδωσε και παλι την λυση! "Μ' ενα γλυκακι θα 'ναι ενταξει", μου λεει. Μπαινουμε λοιπον μεσα και τον παω κατευθειαν στα γλυκα! "Κοιτα τι ωραιος μπακλαβας σοκολατα, Χρηστο μου" του λεω. Εκει αστραψε το ματι του! Σκαει ενα μεγαλο χαμογελο, "μηπως εχουν και Γαλακτομπουρεκο?", με ρωταει. Δεν ειχαν δυστυχως, αλλα και με μια μπαλα παγωτο πανω στον μπακλαβα, την βολεψαμε την κατασταση!!! Τελικα φαγαμε ολοι τα μπινελικια μας, εκτος απο τον καφε. Ολοι? Παλι ΟΧΙ ΟΛΟΙ !!! Αυτο το θεσπεσιο πλασμα, η ομορφια της παρεας μας, η ψηλη κι αδυνατη, η λαμπερη παρουσια (μολις συνειδητοποιησα οτι τοση ωρα δεν εχω αναφερθει και πολυ σ' αυτην και κινδυνευω να βρεθω με κανα μαχαιρι στην πλατη), η Μαρια μας, προσεχοντας το θεϊκο κορμι της, ΔΕΝ εφαγε γλυκο! (Ουφ! Το 'σωσα!).
Θελοντας και μη μας επιασε η νυκτα. Η Μαρια απο ωρα γκρινιαζε (γκρινιαζε? υπερβολες! απλως την γνωμη της ελεγε, επαναλειπτικα...), οτι θα μας πιασει η νυκτα και θα κρυωνει, αλλα δεν καταφερε τιποτα. Το πηραμε προσεκτικα σχετικα μεχρι τα διοδια μετα τον Ισθμο. Εκει σταματησαμε για ενα τσιγαρο και μιας και η κινηση ηταν μεγαλη και δεν μπορουσαμε να βλεπομαστε απο τους καθρεπτες (και αρχιζε κι ο ΠΑΟ στις 19:00 και ηταν ηδη 18:25), αποφασισαμε (πληθυντικος της μεγαλοπρεπειας!) να παμε ο καθενας μονος του ... Χαιρετηθηκαμε και ξεκινησαμε. Για την ιστορια ... προλαβα το σφυριγμα της εναρξης, παρ' ολο το μποτιλιαρισμα κατα τοπους!

Τελικα περασαμε καλα!
Οι τσακωμοι και τα καυγαδακια ισχυροποιουν τους "δεσμους"!
Τα λουκανικα ηταν μια χαρα!
Κριμα (εξαιρειται ο Βρωμιαρης) που δεν τα προλαβατε οι αλλοι ...
Οι Road Runners, μια χαρα παιδια! Κριμα που δεν μπορουσαμε να διαθεσουμε περισσοτερο χρονο ...
Το "Χρηστος Κλαμπ" ζει και βασιλευει !!!

DEMINIO
13/12/2004, 18:14
Ώστε λοιπόν, καλά είδαν τα υπέροχα σχιστά αμυγδαλωτά μου μάτια :ninja:

Κατά τις 11 παρά, μετά τα πρώτα διόδια, εκεί στις μεγάλες ευθείες......
"καθρέφτες.... αχα έρχετε πλήθος..... ωπ, ρε συ αυτός είναι ο παππούς............."

Τούρμπισα λίγο το φορτηγό να σε πλαγιάσω, να πω μια καλημέρα, αλλά μάταια.............. Τελικά είναι γλήγορη αυτή η Βέφα :lol: :lol:

Μπράβο παίδες, πάντα τέτοια!!!!

SaraMaritis
13/12/2004, 19:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
...καφετερειοβενζιναδικο που ειχε και καποιο υψομετρο (εστω και 400μ)!...
Παμε λοιπον...(απο αριστερα παντα): Χρηστος-free rider,
Χρηστος-tai, Χρηστος-crs-k, Μαρια-angel-m...
(πως το λεει ρε γμτ ???...45 Χρηστιδες...???...μπα αλλιως παει :rotflmao: )


6522

SaraMaritis
13/12/2004, 19:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
...Αραζουμε λοιπον στην Λιακαδα για να ξεπαγωσουν και τιποτα γονατα, χερια ... Εκει αρκετοι αναθεωρησαν τις αποψεις τους για την πληροτητα του εξοπλισμου τους ...


6523

SaraMaritis
13/12/2004, 19:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
...Εδωσα λοιπον τα χειμωνιατικα στην Μαρια που την ειχα λυπηθει...
Ηηηη, "μην τραβας ρε σου λεω"-Μαρια..."καλα, ΔΕΝ τραβαω !!!":p


6524

SaraMaritis
13/12/2004, 19:16
...συνεχιζεται....

angel-m
13/12/2004, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από SaraMaritis
Ηηηη, "μην τραβας ρε σου λεω"-Μαρια..."καλα, ΔΕΝ τραβαω !!!":p




:eek: :look: Δεν είμαι εγώ……όχι σας λέω δεν είμαι εγώ……..:dizzy:


Που θα πάει ρε δεν θα σε πετύχω …θα σου πω εγώ :mad: :mad:

Θάνος
13/12/2004, 21:44
Ρε συ Χρήστο... καλέ μου άνθρωπε... βάζε καμμιά παράγραφο... άφηνε καμμιά γραμμή κενή!! Για να κάνω scroll down το κείμενο σου πρέπει να βάζω δάχτυλο (με το συμπάθειο) για να μη χάσω τη γραμμή που διάβαζα! :uplate: :hypnotize

Πάντως, με εξαίρεση την Κατερίνα που την έλεγαν Σοφία... καλά τα λες! ;)

Ωραία βόλτα κάναμε! Με ρυθμούς ανθρωπινούς, χωρίς να τρέχουμε σαν τους δαιμονισμένους!

Μόνο στην εθνική και μέχρι τη διασταύρωση κυνηγούσαμε το Θανάση με το τουμπανιασμένο ξεβράκωτο πρώην Άφρικα...

Στρίβοντας προς την Ελένη και σύμφωνα με την παράδοση πέρασε μπροστά ο tripmaster να δίνει το ρυθμό. Με τη Στέλλα να με πιέζει από πίσω και τον καφέ που ήπια στο περίπτερο του Χαϊδαρίου να με πιέζει από μπροστά, σταματήσαμε με δάκρυα χαράς στο Στόρκ!

Καφέ δεν ήπιαμε... :nono: Αφού λοιπόν θαυμάσαμε όλοι για λίγη ώρα το φανταστικό και πιο όμορφο απ'όλα τα άλλα, μηχανάκι μου... μπήκαμε πάλι στην πίστα!

Πάμε λοιπόν και γυροσκοπικό βέσπας μέχρι τον Πόρο χωρίς άλλη στάση! Ο δρόμος φεύγοντας από τον δρόμο της Επιδαύρου δεν ήταν και πολύ ελκυστικός για δικάβαλο στροφιλίκι και έκοψα το ρυθμό να χαζέψουμε διαδρομή!

Στον Πόρο κατά τα γνωστά δεν φάγαμε και τίποτα... Να'στε καλά παιδιά που δεν βαρεθήκατε να ψήνετε!

Attraction της εκδήλωσης, ένα original zundapp! :beer:

Η επιστροφή με το καράβι ήταν το καλύτερο κλείσιμο. Ούτε κίνηση στην κάτω Εθνική, ούτε βράδυ στο δρόμο της Επίδαύρου... Μια χαρά!

Κάποια ψυχή τράβαγε και φωτογραφίες... ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΒΑΛΕΙ ΟΛΕΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!! :blush: :(

Ξέρεις... αυτές μέσα στο καράβι...

nikou
13/12/2004, 21:54
Και μερικές ακόμη φωτό...


6526

nikou
13/12/2004, 22:00
...


6527

nikou
13/12/2004, 22:02
Έβλεπες όποια μηχανή ήθελες.... καλά σχεδόν όποια ήθελες..


6528

nikou
13/12/2004, 22:04
...Αυτό το κτήριο δεν έμαθα τελικά τι ήταν ...


6529

nikou
13/12/2004, 22:06
Ωραία θέα..


6530

nikou
13/12/2004, 22:08
man in black... and a woman... (Στέλλα)
(Συγνώμη για την παραμόρφωση της φωτό...) :D


6531

nikou
13/12/2004, 22:11
...και ο παππούς..


6532

nikou
13/12/2004, 22:14
...και η Σοφούλα...


6533

nikou
13/12/2004, 22:18
...crs-k...


6534

nikou
13/12/2004, 22:22
...Θάνο... γι'αυτές έλεγες???? (Ο βούδας που ανέφερε ο Νικόλας!) (Είχε βγάλει και τις μπότες του ρε..!!!!) :yuck:


6535

nikou
13/12/2004, 22:28
..μόλις έφτασε το γουρουνόπουλο με τις υπέροχες πατάτες φούρνου!!!


6536

nikou
13/12/2004, 22:32
...επιστροφή..
Νικόλας
(γιατί τέτοια θλίψη???)


6537

nikou
13/12/2004, 22:35
...Στάθης ..(μετά το χαρούμενο τηλεφώνημα.... :beer: )
(..τι? δεν ήταν χαρούμενο???)


6538

nikou
13/12/2004, 22:37
..Κωστής...
(...σου ξαναλέω: είσαι τυχερός!!!)


6539

nikou
13/12/2004, 22:39
...η Σοφούλα του!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wave2:


6540

nikou
13/12/2004, 22:44
...Θανάσης...


6541

nikou
13/12/2004, 22:47
...και η τελευταία....
πολύ ωραία φωτογραφία!!! :D


6542

Θάνος
13/12/2004, 22:55
Εντάξει Νίκη... δεν πειράζει... :sad:




....





Ωραία φωτογραφία Θανάση...! ;)

nikou
13/12/2004, 22:58
Εσύ μην παραπονιέσαι... δεν τις έβαλα όλες!! :D

nikou
13/12/2004, 23:03
Α!!! Αυτός ο κύριος με το μπλέ-μαύρο colori ενημερωτικά είναι ο πρόεδρος του roadrunner ..σωστά???


6543

nikou
13/12/2004, 23:10
κάτω από όλα αυτά τα ρούχα και κράνη... βρίσκεται η ηρωική μηχανή-πολυθρόνα-τραπέζι-σκαμπό-κρεμάστρα-(με χαλασμένο πια ατέρμονα!84 ε?)ktmxr400xrv750 :eyepop:


6544

crs-k
14/12/2004, 07:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikou
...Αυτό το κτήριο δεν έμαθα τελικά τι ήταν ...

Ο Παλιος Ρωσικος Ναυσταθμος! :smokin:

crs-k
14/12/2004, 07:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
Ρε συ Χρήστο... καλέ μου άνθρωπε... βάζε καμμιά παράγραφο... άφηνε καμμιά γραμμή κενή!! Για να κάνω scroll down το κείμενο σου πρέπει να βάζω δάχτυλο (με το συμπάθειο) για να μη χάσω τη γραμμή που διάβαζα! :uplate: :hypnotize

Πάντως, με εξαίρεση την Κατερίνα που την έλεγαν Σοφία... καλά τα λες! ;)
.................


Με βαμησι ολο το πρωι χτες (προβλεπεται και για σημερα), ξερεις τι τραβηξα μεσα σε δυο ωρες το απογευμα να γραψω 13.000 χαρακτηρες ???
Μου θες και παραγραφους ... :(

:lol: :rotflmao: :lol:


Ρε συ Κωστη παλιογυφτε ...
Μετεφερε την ειλικρινη συγνωμη μου και την μεταμελεια μου στην Σοφια ... :( :blush:
Μα και οταν μιλησαμε Κατερινα την ειχα πει και δεν με διορθωσε γαμωτο ... :(
Βαμημενο ροκφορ ... :sad: (ή γκουντα, ή αλτσχαϊμερ, δεν θυμαμαι ακριβως)

:lol: :rotflmao: :lol:

powerphot
14/12/2004, 08:00
...πολύ ωραία περάσατε. Ζήλεψα!:( :( :(
Πάντα έτσι όμορφα :wave2:

crs-k
14/12/2004, 08:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
............
Με τη Στέλλα να με πιέζει από πίσω
...........


Και μια και τα λεμε ολα ...

Να μην πω για την Στελλα που κι αυτη για "Κατερινα" (ή Θαναση, δεν ειμαι σιγουρος) την θυμομουνα και επειδη ημουνα βεβαιος οτι κανω λαθος, δεν την ανεφερα με το ονομα της ....

:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

crs-k
14/12/2004, 08:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
...πολύ ωραία περάσατε. Ζήλεψα!:( :( :(
...........

Ζηλιαρη !!! :wacko:

crs-k
14/12/2004, 08:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikou
Α!!! Αυτός ο κύριος με το μπλέ-μαύρο colori ενημερωτικά είναι ο πρόεδρος του roadrunner ..σωστά???

Ναι, ο Προεδρας ειναι καθως και ο "21238" ή "74562" ή "34567" ή "Πεταλουδας" η κατι τελος παντων, που εβαλε και το αρχικο ποστ για την μοτομασα εδω και μας εδωσε και τις οδηγιες για το πως θα το βρουμε.

:lol: :rotflmao: :lol:



Ευχαριστουμε Κωστα! :wave2:

Παντα τετοια ... :cool:

GyPsy
14/12/2004, 08:34
Παντα τετοια παιδια...
να'μαστε καλα και να γυριζουμε ολοι!!!

darkCount
14/12/2004, 08:35
Ρε παπάτζα Τανάση μάστορα των psi......τι βλέπω ΚΑΙ μπλουζάκι ΚΤΜ?????
Τι ειν τούτος ρε?!?!? Κινούμενη διαφήμιση είναι!!

Σκουφάκια ΚΤΜ....
Μπλουζάκια ΚΤΜ...
Σωβρακα (όχι ...άκια) ΚΤΜ....
Μοτοτσυκλέτα...ΚΤΜ!!!(απλά μοιάζει με Αφρικα)....

Ρε συ ειμαι σίγουρος ότι στα παιδάκια σου έχεις παρει τις πιπίλες ΚΤΜ.....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

crs-k
14/12/2004, 08:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από darkCount
..................
Ρε συ ειμαι σίγουρος ότι στα παιδάκια σου έχεις παρει τις πιπίλες ΚΤΜ.....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Εσυ το λες για πλακα, αλλα αυτος οντως εχει !!! :lol:

Ασε που εχει και ανοικτηρι για τις μπυρες ΚΤΜ !!! :rotflmao:


Τωρα βεβαια το οτι με το ανοικτηρι αυτο ΔΕΝ ανοιγει μπυρα που να κτυπας το κωλο σου κατω και αναγκαζεσαι να ανοιξεις με το χελωνακι, ειναι ΑΛΛΟ θεμα και καλυτερα να ΜΗΝ το θιξουμε, γιατι θα υπαρξουν προεκτασεις και θα παμε κατ' ευθειαν στις "Διαμαχες" ....

:lol: :rotflmao: :lol:

periklisk
14/12/2004, 08:41
Πάντα τέτοια παιδιά!!!

Να μην αρχίσω να σχολιάζω τη γερουσία γιατί όπως είπαν ήδη θα πάει στις διαμάχες! αχαχαχαχααα

crs-k
14/12/2004, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
..........
Να μην αρχίσω να σχολιάζω τη γερουσία γιατί όπως είπαν ήδη θα πάει στις διαμάχες! αχαχαχαχααα

Οχι ρε μην κανεις καμμια βλακεια και ΜΑΣ την πεσουν οι κωλογεροι ... :lol:

Τελικα ομως πως γινεται και μονο αυτοι εχουν "κωλο" και πανε ???

:lol: :rotflmao: :lol:

periklisk
14/12/2004, 08:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Οχι ρε μην κανεις καμμια βλακεια και ΜΑΣ την πεσουν οι κωλογεροι ... :lol:

Τελικα ομως πως γινεται και μονο αυτοι εχουν "κωλο" και πανε ???

:lol: :rotflmao: :lol:

Άσε ρε κωλόγερα!!! που πας να βγάλεις την ουρά σου απ όξω!

Έχεις "κώλο" εεεε????:lol:

και που τον "έδωσες" ???????????:lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

darkCount
14/12/2004, 09:01
Ρε συ ανοιχτήρι έχω και γώ:wave2:

Η ΚΤΜ έχει προβλέψει την απόλαυση της οδηγησης με τις μοτοτσυκλετες τις και είπε να ανεβάσει τον πήχη λίγο.
Το ανοιχτήρι πάει μαζί με τα εργαλεία της μηχανης...
Standard equipment:beer:

crs-k
14/12/2004, 09:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από darkCount
Ρε συ ανοιχτήρι έχω και γώ:wave2:
Η ΚΤΜ έχει προβλέψει την απόλαυση της οδηγησης με τις μοτοτσυκλετες τις και είπε να ανεβάσει τον πήχη λίγο.
Το ανοιχτήρι πάει μαζί με τα εργαλεία της μηχανης...
Standard equipment:beer:


Καλα και δεν μπορουν να φτιαξουν ΟΥΤΕ ΕΝΑ ανοιχτηρι για μπυρες που να δουλευει ??? :eek:
Πως εμπιστευεστε με την μηχανη ??? :(


:lol: :rotflmao: :lol:

crs-k
14/12/2004, 09:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
.........
και που τον "έδωσες" ???????????:lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Τον πηγα βολτα !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

darkCount
14/12/2004, 09:07
Ti leeeee reeeeeeeee?

To diko moy doyleyei apsoga!!

Ama exeis kana parkinson kai den mporeis na kentrareis to kapaki....den ftaiei to anhxthri:beer:
:rotflmao: :rotflmao:

periklisk
14/12/2004, 09:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Τον πηγα βολτα !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

axaxaxaxaxa καλα

crs-k
14/12/2004, 09:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από darkCount
Ti leeeee reeeeeeeee?
To diko moy doyleyei apsoga!!
Ama exeis kana parkinson kai den mporeis na kentrareis to kapaki....den ftaiei to anhxthri:beer:
:rotflmao: :rotflmao:


Φαινεται εσυ ΔΕΝ το χρησιμοποιεις ... :wacko:

Ενω του Θαναση που χρησιμοποιηται, χαλασε και θελει ΕΠΙΣΚΕΥΗ!

:lol: :rotflmao: :lol:

afrotwin
14/12/2004, 09:21
gia tin nikou


6552

afrotwin
14/12/2004, 09:21
gia tin nikou 2


6553

afrotwin
14/12/2004, 09:22
gia tin nikou 3


6554

nikou
14/12/2004, 09:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
gia tin nikou 2 Ωραία κι αυτή! Ποιό πρόγραμμα χρησιμοποιείς?

afrotwin
14/12/2004, 10:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikou
Ωραία κι αυτή! Ποιό πρόγραμμα χρησιμοποιείς?

to grigoro xoris stipsimo
ke xoris malaktiko
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Μικρή Λουλού
14/12/2004, 11:03
ΧΑΖΑ-ΧΑΖΑ,ΕΙΜΑΙ ΟΜΟΡΦΟΠΑΙΔΟ ΤΕΛΙΚΑ..!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΑΣ ΤΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ..
Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΕΒΑΛΕ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΙΣ 8.00,ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΜΜΙΑ 400 ΧΛΜ. ΝΑ ΚΑΛΥΨΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΩΓΑΜΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΨΟΦΟ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ,ΠΡΑΓΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΥΝΕΒΗ...(ΟΡΑ ΜΑΡΑΚΙ..)
ΕΓΩ ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΒΛΕΠΑ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΡΕΞΟΥΝ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΕ ΤΟ ΚΤΕΛ..:lol:
Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΚΗ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΛΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΝΑ ΤΡΕΞΕΙ,ΝΑ ΚΟΛΛΑΕΙ ΣΤΟΝ ΤΡΟΧΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΣΠΡΩΧΝΕΙ..:lol:
ΧΑΡΗΚΑ ΤΗΝ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΤΟΠΙΑ ΠΟΥ ΣΥΝΗΘΩΣ ΔΕΝ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΕΡΝΟΝΤΑΣ..:uplate:
ΧΑΖΕΥΑ ΤΟ ΚΩΛΑΡΑΚΙ ΤΟΥ ΝΙΚΟΥ ΣΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ,ΤΑ ΜΑΣΤΟΔΟΝΤΑ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΑΙΣΘΑΝΘΗΚΑ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΩ,Η ΝΑ ΚΥΝΗΓΙΕΜΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ.
Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ ΠΟΡΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΑ,ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ ΓΝΩΡΙΜΙΕΣ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ 236582,ΤΑ ΨΗΤΑ ΑΨΟΓΑ,ΤΟ ΚΡΑΣΙ ΔΕΝ Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΟΙΩΣ,ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Ο ΓΥΦΤΟΣ ΠΟΥ ΕΦΕΡΕ ΜΠΥΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΗ,ΟΙ ΤΟΥΑΛΕΤΕΣ ΚΑΘΑΡΕΣ:uplate: ,ΤΟ ΣΕΡΒΙΣ ΑΨΕΓΑΔΙΑΣΤΟ,Η ΜΟΝΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΤΟ ΚΑΡΑΒΙ ΠΟΥ ΦΕΥΓΕΙ ΝΩΡΙΣ...:(
ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΩΡΑ,ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΘΥΜΗΘΩ...:rolleyes:

ΟΠΟΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΙ...
:o :o ΕΠΕΡΑΣΑΜΕ ΟΜΟΡΦΑ,ΟΜΟΡΦΑ,ΟΜΟΡΦΑ...:o :o :o

afrotwin
14/12/2004, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΧΑΖΑ-ΧΑΖΑ,ΕΙΜΑΙ ΟΜΟΡΦΟΠΑΙΔΟ ΤΕΛΙΚΑ..!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ΟΠΟΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΙ...
:o :o ΕΠΕΡΑΣΑΜΕ ΟΜΟΡΦΑ,ΟΜΟΡΦΑ,ΟΜΟΡΦΑ...:o :o :o

oxi oxi oxi alo afto to tragoudi:bawl:
to ma8eni o gios mou stin ki8ara ine to proto tragoudi pou ma8eni na pezi ke tifla na exi o kakofonix
ke mia vdomada tora mou exi spasi ta nevra
gklin gklon gklan mia nota to lepto ke afti falti me ksekourdisti ki8ara
ke me fonazi na mou to peksi kiolas

voi8iaaaaaaaaaaaaaaaaa


sinexia sto vivlio exi to pontikaki..:sad:
kala na pa8o o m@l@k@s odia i8ela.....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

crs-k
14/12/2004, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
.................
Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΕΒΑΛΕ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΙΣ 8.00,ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΜΜΙΑ 400 ΧΛΜ. ΝΑ ΚΑΛΥΨΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΩΓΑΜΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΨΟΦΟ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ,ΠΡΑΓΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΥΝΕΒΗ...(ΟΡΑ ΜΑΡΑΚΙ..)
ΕΓΩ ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΒΛΕΠΑ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΡΕΞΟΥΝ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΕ ΤΟ ΚΤΕΛ..:lol:
Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΚΗ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΛΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΝΑ ΤΡΕΞΕΙ,ΝΑ ΚΟΛΛΑΕΙ ΣΤΟΝ ΤΡΟΧΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΣΠΡΩΧΝΕΙ..:lol:
................


Τι λεει ο Γοτθος ???

Ορισα εγω συναντηση στις 08:00 ??? :eek:

Εγω αν οριζα συναντηση, θα ηταν στις 07:00 το αργοτερο .....

:lol: :rotflmao: :lol:

Εγω ειπα απλως να παμε παρεα, ας ηταν και στις 1 (το πρωι εννοειται) !!!

:lol: :rotflmao: :lol:


Που τρεχω εγω ρε ??? :eek:

Εγω απολαμβανω αυτες τις διαδρομες ...

Τωρα βεβαια, αν υπαρχει κανεις και με τσιγκλαει πολυ ... :lol:

GyPsy
14/12/2004, 14:54
Ρε συ δικες σου ηταν οι ξωβεργες
που πετυχαμε στην Εθνικη? :lol: :lol:

sniper
14/12/2004, 14:57
Τώρα....

Το ότι όσοι έχασαν την έξοδο για επίδαυρο... οφείλετε στην υπερβολική τους ταχύτητα ή στο ηλικιακό;

:lol: :lol:

crs-k
14/12/2004, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper

Τώρα....

Το ότι όσοι έχασαν την έξοδο για επίδαυρο... οφείλετε στην υπερβολική τους ταχύτητα ή στο ηλικιακό;

:lol: :lol:


Στον free rider!!!

:lol: :rotflmao: :lol:

crs-k
14/12/2004, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από GyPsy
Ρε συ δικες σου ηταν οι ξωβεργες
που πετυχαμε στην Εθνικη? :lol: :lol:


Οχι ρε ! :nono:

Προς ακατονομαστου !!! :(

Με Περδικες και Κοτσυφες, τι εχω να χωρισω ???

:lol: :rotflmao: :lol:

free rider
14/12/2004, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Στον free rider!!!

:lol: :rotflmao: :lol:

ΕΛΑ ΑΛΕΚΟΟΟΟΟ.....

SaraMaritis
14/12/2004, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από SaraMaritis
...συνεχιζεται....

Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
...Φτανοντας στον Γαλατά παιρνουμε το καραβι για απεναντι...
Τοοο..."υπερποντιο" κομματι του ταξιδιου :p


6579

SaraMaritis
14/12/2004, 15:27
Πληρης απογοητευση...το "ρημαδι" το ρολοϊ δειχνει υψομετρο ΜΗΔΕΝ !!! :rotflmao:


6580

afrotwin
14/12/2004, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από SaraMaritis
Πληρης απογοητευση...το "ρημαδι" το ρολοϊ δειχνει υψομετρο ΜΗΔΕΝ !!! :rotflmao:

otan 8es na fotografisis atoma pou ine se skotino meros sikone i energopioise to flash
ektos ke an 8es na pistepsoume oti o tai ine negros....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

SaraMaritis
14/12/2004, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
...Με τα πολλα κατα τις 12 φτανουμε πρωτοι, απ' ολους οσους μαζευτηκαν εκ των υστερων...
Ωραιο μερος...ΔΕΝ χρειαζομαστε καρεκλες ρε, ειμαστε σκληροι εμεις !!! :p


6581

SaraMaritis
14/12/2004, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
otan 8es na fotografisis atoma pou ine se skotino meros sikone i energopioise to flash
ektos ke an 8es na pistepsoume oti o tai ine negros....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Χεχεχε...η μηχανη μου ειναι υπερανω ολων αυτων των "πεζων"
προβληματισμων: Toshiba 2mpixel με ενσωματομενο φλας !!!
Οτι τραβηξε, τραβηξε...δεν της αλλαζεις τα χουγια με τιποτα :rotflmao:

Αλλα παλι, τι σε κανει να πιστευεις οτι ο tai δεν ειναι ετσι στο "φυσικο" του ???
Εγω αντιθετα πιστευω οτι η φωτο τον κολακευει :rotflmao:
(Αφου μου τη ζητησε, να τη βαλει στο πορτοφολι του για να εχει να τη δειχνει...:p )
Αϊντε γεια μας :beer: :beer: :beer:

SaraMaritis
14/12/2004, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
...Εμεις κι οι ψηστες ημασταν!...
Yep, και ενα Zundap original...
(γμτ...αυτος ο κ@λ@ηλιος, να, τωρα εβγαλε τον tai ξανθο !!!) :look: :hypnotize


6582

SaraMaritis
14/12/2004, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
...δειλα-δειλα (ψωμοτυρι και κρασακι στην αρχη) την πεσαμε στα παϊδακολουκανικα που ηταν ηδη πανω στη σχαρα...
Τι να κανεις...υπομονη, θα'ρθει και το "χοντρο" ;)


6584

SaraMaritis
14/12/2004, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
...Το Shadow, οσο "δυσκολο" ηταν στο στενο στροφιλικι, τοσο καλη τραπεζαρια αποδειχτηκε!...
(ευτυχως ο φωτισμος αρχιζει να "φτιαχνει"...) :rotflmao:


6586

free rider
14/12/2004, 16:15
reeeee

bale kai kanena mhxanaki tis prokopis....
ola ta kolo...endouro.....

aman barethika na ta blepo....

kanenas me yzf edo mesa.......

ante na doume aspri mera.....

:beer: :beer:

SaraMaritis
14/12/2004, 16:19
Μια africa-να που βρηκε το δρομο της...
(το'παμε...ειμαστε πολλοι, αλλα σκορπιοι :p )


6587

SaraMaritis
14/12/2004, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
reeeee

bale kai kanena mhxanaki tis prokopis....
ola ta kolo...endouro.....

aman barethika na ta blepo....

kanenas me yzf edo mesa.......

ante na doume aspri mera.....

:beer: :beer:
Εδω εισαι και συ ρε μεγαλε...
απλα...
σε κρυβει το Zundap :rotflmao:
:lol: :rotflmao: :lol:

SaraMaritis
14/12/2004, 16:29
...και ξανασυνεχιζεται...

free rider
14/12/2004, 16:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από SaraMaritis
Εδω εισαι και συ ρε μεγαλε...
απλα...
σε κρυβει το Zundap :rotflmao:
:lol: :rotflmao: :lol:

οχι ρε γκαμότο.....

με κρύβει ώς και ένα ZUNDAP.....

είμαι ενα σκουπίδι ενα τίποτα.....

:rotflmao: :rotflmao:

bmour
15/12/2004, 07:50
:ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:


Καλημερααααααα ....Συγγνωμη αλλα το Zundap που βρεθηκε? και μαλιστα σε .....
κυκλοφορια ? !!!!!! Αυτο ειναι μουσειακο ειδος ..... και χρειζει ιδιαιτερης προσοχης ....

NAKANO-1100
15/12/2004, 18:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από darkCount
Ρε συ ανοιχτήρι έχω και γώ:wave2:

Η ΚΤΜ έχει προβλέψει την απόλαυση της οδηγησης με τις μοτοτσυκλετες τις και είπε να ανεβάσει τον πήχη λίγο.
Το ανοιχτήρι πάει μαζί με τα εργαλεία της μηχανης...
Standard equipment:beer:

ΟΙ ΜΠΥΡΕΣ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΑΠΤΗΡΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ


6607

SaraMaritis
16/12/2004, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από SaraMaritis
...και ξανασυνεχιζεται...
...τι λεγαμε...Α, ναι...

Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
...Μετα απο καμποσα δρομολογια στην "τροφοδοσια", αραξαμε κουβεντιαζοντας και ακουγοντας παλιο καλο ροκ...
Ναι, το επιβεβαιωνω...η "κουβεντα" πηγαινε συννεφο :rotflmao:


6631

Μικρή Λουλού
16/12/2004, 14:47
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ΚΑΙ ΞΑΝΑ-ΜΑΝΑ...


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

SaraMaritis
16/12/2004, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
...επεσε (απο ποιον αραγε?) κι η ιδεα να παμε μια μινι βολτα... ωστε να δουμε την περιοχη απο την κορυφη...
καλυψαμε μια σεβαστη υψομετρικη διαφορα, κοντα στα 5 μετρα (+/- 1),...
επιστρεψαμε στην βαση μας εγκαταλειποντας την προσπαθεια, που δεν μπορω να την πω και εντελως αποτυχημενη μιας και ειχαμε καλυψει κοντα στο 0,05 % του στοχου!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


6633

SaraMaritis
16/12/2004, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
...ΚΑΙ ΞΑΝΑ-ΜΑΝΑ...
Πιριμινι...θα'ρθει κι η σειρα σου...μην σπρωχνεστε καλε !!!
:rotflmao:

Μικρή Λουλού
16/12/2004, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από SaraMaritis
Πιριμινι...θα'ρθει κι η σειρα σου...μην σπρωχνεστε καλε !!!
:rotflmao:


ΚΩΣΤΑΚΗ,ΜΗ Μ'ΑΠΕΙΛΕΙΣ ΕΜΕΝΑ..:mad: :mad:

ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΞΕ ΚΑΥΜΕΝΕ ΜΟΥ ΤΙ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ,ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΑΜΑΧΕΣ ΘΑ ΚΟΚΚΙΝΙΣΟΥΝ !!!:lol: :lol:

ΘΑ ΣΤΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΝ ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ !!:lol: :lol:

SaraMaritis
16/12/2004, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
...Αποκορυφωση φυσικα ηταν η αφιξη του κονβοϊ του forum,...
Βρε καλως τη nikoú :wave2:
(αν και "ποδαρατη", κατεφθασε πρωτη...) :cool:


6635

crs-k
16/12/2004, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΚΩΣΤΑΚΗ,ΜΗ Μ'ΑΠΕΙΛΕΙΣ ΕΜΕΝΑ..:mad: :mad:

ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΞΕ ΚΑΥΜΕΝΕ ΜΟΥ ΤΙ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ,ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΑΜΑΧΕΣ ΘΑ ΚΟΚΚΙΝΙΣΟΥΝ !!!:lol: :lol:

ΘΑ ΣΤΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΝ ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ !!:lol: :lol:


Κωσταααα!

Βαλε αυτη που κατουραει !!!

Να γελασει ο καθε πικραμενος !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

SaraMaritis
16/12/2004, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΚΩΣΤΑΚΗ,ΜΗ Μ'ΑΠΕΙΛΕΙΣ ΕΜΕΝΑ..:mad: :mad:

ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΞΕ ΚΑΥΜΕΝΕ ΜΟΥ ΤΙ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ,ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΑΜΑΧΕΣ ΘΑ ΚΟΚΚΙΝΙΣΟΥΝ !!!:lol: :lol:
...
Μη μου στεναχωριεσαι :D
Αν δεν βρω καμια "καλη" (που σημαινει οτι δεν ειναι ικανη να σε τσαντισει),
εγω συνεχιζω το σκληρο εργο μου: Να επαναφερω το Dakar στην
προ-Θαναση εποχη και να σου ερθουμε παλι μια ωραια "κ@λ@μερα" για καμμια μπυρα :p
(γμτ...το 3Α τελικα δεν λερωνει αρκετα :( )
:beer: :beer: :beer:

SaraMaritis
16/12/2004, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
...με μεγαλη μου εκπληξη, ειδα να συμετεχει κι ο Ουνος, ο βαρβαρος Βρωμιαρης που πριν ορκιζοταν οτι δεν ταξιδευει σε κονβοϊ...
Ο διαλογος ηταν χαρακτηριστικος:
- crs-k : Που εισαι ρε χαμενε !!!
- dirtymoto: Κοιτα το καινουργιο μου κρανος !!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


6639

SaraMaritis
16/12/2004, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
...λυση! "Μ' ενα γλυκακι θα 'ναι ενταξει",...
Μμμμ, ολοι γελαστοι πλην ενος...γιατι αραγε ??? :confused:
Α, ναι...δεν εχουν ερθει ακομα τα γλυκα !!! :rotflmao:


6640

SaraMaritis
16/12/2004, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
..."Κοιτα τι ωραιος μπακλαβας σοκολατα, Χρηστο μου" του λεω...
Στο βαθος διακρινεται ενας "μπακλαβας σοκολατα", ενω πρωτη μουρη
βλεπουμε ενα "καταϊφι σαντιγυ" :smokin:


6641

SaraMaritis
16/12/2004, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
...Τελικα φαγαμε ολοι τα μπινελικια μας,...
(να, να, νατο παλι...ε, σιγουρα τωρα...ειναι το φυσικο του, δεν φταιω εγω) :rotflmao:


6642

SaraMaritis
16/12/2004, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
...Τελικα περασαμε καλα!...
Να'στε καλα "ΔΡΟΜΕΙΣ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ" :wave2:
:beer: :beer: :beer:
Τετελεστετ... :smokin:


6643

crs-k
16/12/2004, 16:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από SaraMaritis
Μμμμ, ολοι γελαστοι πλην ενος...γιατι αραγε ??? :confused:
Α, ναι...δεν εχουν ερθει ακομα τα γλυκα !!! :rotflmao:


Λες να σκεφτοταν, αν μας επερνε η ωρα να ξαναπαμε μια μπρος πισω αυτο το ομορφο κομματι ???

:lol: :rotflmao: :lol:


6646

SaraMaritis
17/12/2004, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Λες να σκεφτοταν, αν μας επερνε η ωρα να ξαναπαμε μια μπρος πισω αυτο το ομορφο κομματι ???

:lol: :rotflmao: :lol:
:lol: :lol: :lol:
Αυτη η διαδρομη (καθως και μερικες αλλες), σε βεβαιω οτι εχει
μεινει για παντα ανεξιτηλα χαραγμενη στο υποσυνειδητο του !!! :rotflmao:
(Μμμμ, ισως μας δουλευει...τωρα που το σκεφτομαι, :confused:
μαλλον ΑΥΤΟΣ μας παρεσυρε σ'αυτη την διαδρομη, απλα το καλυψε
περιτεχνα ωστε να μας δημιουργησει τυψεις !!!)
:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol: