PDA

View Full Version : Ξεκινούν τα έργα



Respect
23/03/2008, 09:45
http://www.msfree.gr/details.php?id=729

p@nos
23/03/2008, 21:19
oleeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!




:beer: :beer: :beer:

zuki1000k5
23/03/2008, 22:15
Εγω αν δεν δω τις μπουλντοζες με τα ματια μου δεν πιστευω τιποτα...:eyepop: :wave2:

div400
23/03/2008, 22:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από zuki1000k5
Εγω αν δεν δω τις μπουλντοζες με τα ματια μου δεν πιστευω τιποτα...:eyepop: :wave2:

εγω παλι μεχρι να μπω μεσα, θα ειμαι επιφυλακτικός....:rolleyes:

devil's animal
23/03/2008, 23:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
εγω παλι μεχρι να μπω μεσα, θα ειμαι επιφυλακτικός....:rolleyes:

+250:beer: :beer: :beer:

ποτε δεν ξερεις τι γινετε με αυτους...:rolleyes:

λιγα εργα εχουν σταματησει στα μισα?
:evil:

p@nos
23/03/2008, 23:53
Φατε τη γλωσσα σας γρουσουζηδες μη το γκαντεμιασουμε ακομα δεν ξεκινησε...


:lol: :lol: :lol:

orangefactor
23/03/2008, 23:54
μεχρι να μπει μπουλντοζα να αρχισουν τα εργα δεν πρεπει να πιστευουμε τιποτα απο αυτους.
αντε να φτιαξουμε κ μια στο ελληνικο να ειμαστε κομπλε!λεμε τωρα........

p@nos
23/03/2008, 23:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από orangefactor
μεχρι να μπει μπουλντοζα να αρχισουν τα εργα δεν πρεπει να πιστευουμε τιποτα απο αυτους.
αντε να φτιαξουμε κ μια στο ελληνικο να ειμαστε κομπλε!λεμε τωρα........



σα πολλα θες εσυ μου φαινεται...


:lol: :lol: :lol:

Tigas
24/03/2008, 09:11
άντε να δούμε :smokin:


124876

Zid
24/03/2008, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
http://www.msfree.gr/details.php?id=729 Αντε να ξεκινήσει !!!Να δώ !!!΄΄ολους αυτούς που μας ζάλισαν τα @@ ότι δεν θα ΄γίνει τίποτα στο τέλος τι θα λένε τώρα..!!!:rolleyes:

tasoulisk
24/03/2008, 10:06
kanis apo tin patra re pedia na petaxti mexri tin xalanritsa na mas pi ti ginete theloume kai foto


124883

tasoulisk
24/03/2008, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από tasoulisk
kanis apo tin patra re pedia na petaxti mexri tin xalanritsa na mas pi ti ginete theloume kai foto


124884

div400
25/03/2008, 00:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Αντε να ξεκινήσει !!!Να δώ !!!΄΄ολους αυτούς που μας ζάλισαν τα @@ ότι δεν θα ΄γίνει τίποτα στο τέλος τι θα λένε τώρα..!!!:rolleyes:

θα λενε οτι λεγανε τοτε για το Αιγίνιο και για το αυτοκινητοδρομιο προδιαγραφων F1 που εγκαινιάσε ο Μητσοτάκης πρις 15 χρόνια καπου στη Βοιωτία......

οσοι γκρινίαζουν και ειναι ''επιφυλακτικοι'' εχουν λόγους...εδω υποδομες πιο σημαντικές και αναγκαιες για την κοινωνία, επρεπε και προστιμα και κραξιμα να φαμε απο την ΕΕ για να γινουν....

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ , ΔΥΟ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΕΛΙΩΣΕΙ, ΤΡΕΙΣ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΣΕΙ ΚΑΙ ΤΕΤΑΡΑΚΙΣ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΣΜΗΜΑ ΚΑΙ ΚΑΜΑΡΙ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ ΜΑΣ!!!!!!

gcrook
25/03/2008, 00:33
Ας υποθεσουμε οτι το πραγμα δεν θα μεινει στα λαγια αυτη τη φορα.
Θα ηθελα πραγματικα να το δω θετικα το θεμα.
Αλλα πως ειναι δυνατον σε μια τετοια χωρα απο το πουθενα να κατασκευαζουμε πιστες προδιαγραφων Φ1 απο την στιγμη που οι μονες πιστες ειναι..μιαμιση;
Θα ηθελα να πω ενα δυνατο "ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΘΕΙΤΕ ΡΕ" αλλα εχω πιεση τωρα τελευταια,και υποσχεθηκα στην αρχη του ποστ οτι θα το δω θετικα το ολο πραγμα.






























Οποτε θα τους πω να πα να γαμηθουν οταν γινει.

Zid
25/03/2008, 07:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
θα λενε οτι λεγανε τοτε για το Αιγίνιο και για το αυτοκινητοδρομιο προδιαγραφων F1 που εγκαινιάσε ο Μητσοτάκης πρις 15 χρόνια καπου στη Βοιωτία......

οσοι γκρινίαζουν και ειναι ''επιφυλακτικοι'' εχουν λόγους...εδω υποδομες πιο σημαντικές και αναγκαιες για την κοινωνία, επρεπε και προστιμα και κραξιμα να φαμε απο την ΕΕ για να γινουν....

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ , ΔΥΟ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΕΛΙΩΣΕΙ, ΤΡΕΙΣ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΣΕΙ ΚΑΙ ΤΕΤΑΡΑΚΙΣ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΣΜΗΜΑ ΚΑΙ ΚΑΜΑΡΙ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ ΜΑΣ!!!!!! Πάντως αυτά που λένε για F1 κτλ.. είναι λίγο υπερβολικά...
Ας φτιάξουν μια καλή σωστή πίστα και ας μην είναι και αντίστοιχη αυτών της F1... αλλά.. να μπορόύν να γίνουν τουλάχιστον 20-30 αγώνες με σωστές συνθήκες ασφάλειας ... και ο κόσμος να μπορεί να πάει να δει αυτό που γουστάρει σε ένα χώρο σωστό ...
Σίγουρα όλοι θα ήθελαν να γίνει η πίστα στην Αθήνα η δεν ξέρω κάπου αλλού!!.. Δεν πειράζει 2 ώρες είναι μέχρι τη Πάτρα... .Δλδ όλα αυτά τα χρόνια πάνω κάτω στις Σέρρες ... 4 φορές πιο μακριά...

madox
25/03/2008, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από tasoulisk



Αυτη ειναι προσφατη φωτο?

DrIoannis
25/03/2008, 12:27
Μακάρι και από εμένα να τελειώσει η πίστα.

fantacid
25/03/2008, 12:48
αλλο πριν 10 κ 15 χρονια ρε παλικαρια!

οι εποχες αλλαζουν τοτε (ισως) δεν ειμασταν "ωριμοι" για ενα τετοιο εργο
τωρα (ελπιζω να) ειμαιστε!!!

μην προδικαζετε πριν ακομα αρχισει κατι.

θυμαστε πριν απο 2 τις αποσυρσεις,
καθε κυριακη βραδυ, πρωτο θεμα στις ειδησεις ηταν οι δεκαδες νεκροι στους ελληνικους δρομους,
εαν επεφτε κ καμια μεγαλη εξοδο οπως η σημερινη, θα ξεπερνουσαμε τους 100!

κ ομοως απο τοτε εχουν αλλαξει πολλα,
σημερα το βραδυ θα ειναι ειδηση ακομα κ ΕΝΑ πολυνεκρο ατυχημα (πραμα που απευχομαι)


τεσπα.......

THEOD
25/03/2008, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
καθε κυριακη βραδυ, πρωτο θεμα στις ειδησεις ηταν οι δεκαδες νεκροι στους ελληνικους δρομους,
εαν επεφτε κ καμια μεγαλη εξοδο οπως η σημερινη, θα ξεπερνουσαμε τους 100!

κ ομοως απο τοτε εχουν αλλαξει πολλα,
σημερα το βραδυ θα ειναι ειδηση ακομα κ ΕΝΑ πολυνεκρο ατυχημα (πραμα που απευχομαι)
τεσπα.......

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θρηνούμε νεκρούς...Στην πραγματικότητα τίποτα δεν έχει αλλάξει... Πάνω από 6 ανθρώπους την μέρα χάνουμε σε τροχαία και διπλάσιος αριθμός τραυματίζεται -μεγάλο ποσοστό απ' αυτούς σοβαρά...
Απλά πλέον το συνηθίσαμε, δεν αποτελεί είδηση ακροαματικότητας, οπότε και τα κανάλια δεν ασχολούνται...Μόνο άμα είναι κανένα βαρβάτο τραχαίο με μπόλικο αίμα στέλνουν κακήν-κακώς τα κοράκια τους να κάνουν τους ξερόλες...

fantacid
26/03/2008, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θρηνούμε νεκρούς...Στην πραγματικότητα τίποτα δεν έχει αλλάξει... Πάνω από 6 ανθρώπους την μέρα χάνουμε σε τροχαία και διπλάσιος αριθμός τραυματίζεται -μεγάλο ποσοστό απ' αυτούς σοβαρά...
Απλά πλέον το συνηθίσαμε, δεν αποτελεί είδηση ακροαματικότητας, οπότε και τα κανάλια δεν ασχολούνται...Μόνο άμα είναι κανένα βαρβάτο τραχαίο με μπόλικο αίμα στέλνουν κακήν-κακώς τα κοράκια τους να κάνουν τους ξερόλες...


ειπα πως υπαχει βελτιωση, δεν ειπα οτι λυθηκε το προβλημα.
αλλο 30 νεκροι την εβδομαδα κ αλλο 100 μονο το σουκου.

τεσπα το θεμα ειναι αλλο.......

zephyr1
26/03/2008, 13:36
Πως τα 1000 στρεμματα των Σερρων ειναι με προδιαγραφες Φορμουλα 3 και τα 1200 της Χαλανδριτσας θα ειναι προδιαγραφων φορμουλα 1 δεν το καταλαβαινω.:confused:

madox
26/03/2008, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Πως τα 1000 στρεμματα των Σερρων ειναι με προδιαγραφες Φορμουλα 3 και τα 1200 της Χαλανδριτσας θα ειναι προδιαγραφων φορμουλα 1 δεν το καταλαβαινω.:confused:


καλα οι Σερρες ειναι ουσιαστικα ατελειωτη ακομα.Δεν παιζει ρολο η εκταση αλλα ο εγκαταστασεις.

nakedorange
28/03/2008, 19:36
Η αποψη μου:Δεν χρειαζομαστε πιστα προδιαγραφων F1 αλλα 4-5 μικροτερες πιστες επιπεδου Σερρων!(και για αγωνιστικη και για εκπαιδευτικη χρηση.)


:winka:

lampros_fazer
30/03/2008, 02:40
Την ιστορία με το Αυτοκινητοδρόμιο Πατρών την παρακολουθώ κάμποσα χρόνια κ πάντα πίστευα οτι κάποια στιγμή τελικά θα φτιαχτεί..Εχει περάσει απο 400..0 κύματα η ιστορία (μέχρι κ Προεδρικό Διάταγμα -που άλλαξε 2-3 φορές- που οριζε τις τεχνικες προδιαγραφές των αυτοκινητοδρομίων ειχε βγει, προδιαγραφές τις οποιες δεν πληρουσαν αρκετες πιστες του motogp/f1 -τόσο σοφούς πολιτικούς έχουμε! ) με ενα σωρό εμποδια από τριτους καθε φορά κ μπραβο στους ανθρωπους της Αυτοκινητοδρομιο ΑΕ για την επιμονή τους πανω απο 2 δεκαετίες τώρα..

Είμαι αισιόδοξος οτι θα γίνει,αλλά μην παίρνουν τα μυαλά μας αέρα ως προς το χρόνο έναρξης εργασιών..Χρειαζεται να ενταχθεί στον Αναπτυξιακό νόμο (θα λάβει επιχορήγηση 60% αν θυμάμαι καλά-αν εγκριθεί)..

Αρχικά οι προδιαγραφές ήταν για δοκιμές F1 κ όχι αγώνες,δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι στα σχέδια ή προβλέπεται μελλοντικά να καλύπτει προδιαγραφές αγώνα F1..

Υπάρχει κ το (δευτερεύον) θέμα της αναβάθμισης του αεροδρομίου του Αράξου..


Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Πως τα 1000 στρεμματα των Σερρων ειναι με προδιαγραφες Φορμουλα 3 και τα 1200 της Χαλανδριτσας θα ειναι προδιαγραφων φορμουλα 1 δεν το καταλαβαινω.:confused:
Εκτός από τις προδιαγραφές της πίστας χρειάζονται κ άλλες προυποθέσεις όπως επαρκής τουριστική/ξενοδοχειακή/νοσοκομειακή υποδομή,διεθνές αεροδρόμιο σε ακτίνα κάποιων χλμ κλπ,δεν ξέρω αν καλύπτονται απο τις Σέρρες..

lampros_fazer
30/03/2008, 02:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από tasoulisk
kanis apo tin patra re pedia na petaxti mexri tin xalanritsa na mas pi ti ginete theloume kai foto
Τι να δεις ρε συ,την περίφραξη..;


125523

kost rider
30/03/2008, 05:53
μπειτε στο google earth kai γραψτε chalandritsa και λιγο κατω.Σα να την σκαψανε..

OzZzZzY
09/04/2008, 05:07
υπαρχει πιθανοτητα να φιλοξενησει και moto gp?

ωραια θα ακουγεται "moto gp chalandritsa" :lol: :lol::D

madox
09/04/2008, 20:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Πως τα 1000 στρεμματα των Σερρων ειναι με προδιαγραφες Φορμουλα 3 και τα 1200 της Χαλανδριτσας θα ειναι προδιαγραφων φορμουλα 1 δεν το καταλαβαινω.:confused:


απο οτι μου ειπαν οι Σερρες ειναι σε σταδιο σοβαρης αναβαθμισης:beer:

ivecuras
21/04/2008, 16:14
Ρε παλικαρια μου αν δεν σβυσουν τα( ΚΟΚΚΙΝΑ ΦΩΤΑ ) μην πιστευετε τιποτα.:nono:

Da.Vintage
22/04/2008, 08:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από madox
απο οτι μου ειπαν οι Σερρες ειναι σε σταδιο σοβαρης αναβαθμισης:beer:

Θα την μεταφέρουν 50 χλμ απο Αθήνα?


Αυτό θα είναι αναβάθμιση...

makis206
22/04/2008, 08:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Ξεκινούν τα έργα

Φεστιβάλ κινηματογράφου ; :look:

Ταξιδευτής
22/04/2008, 09:15
Τοσα χρονια ακουω για αυτη την πιστα! Και ειλικρινα μου κανει μεγαλη εντυπωση που ολοι μας θελουμε σαν τρελοι μια ΣΩΣΤΗ πιστα και κανεις δεν εχει παει εστω μια φορα στην περιοχη να βγαλει μια φωτογραφια. :sick:
Μιας που θα παω τις ημερες του Πασχα στην Πελλοπονησσο, θα παω εκει και θα προσπαθησω να μπω και μεσα στην "πιστα" να δω τι και πως! Οποτε θα ξερουμε απο πρωτο χερι τι και πως! :winka:

Οπως και να χει ομως, σκεφτειτε λιγο αν ΟΝΤΩΣ τελικα γινει η πιστα αυτη και ειναι εξαιρετικων προδιαγραφων, τι μεγαλη ΤΑΒΛΑ θα ειναι που θα παρει τα @@ του ο κοπανος που εχει αφησει τα Μεγαρα να γινουν χωραφι τοσα χρονια! Μονος του θα σβουρναει εκει μεσα παρεα με τα αδεσποτα!
:lol: :lol: :lol:

Αχ και να παω καμια φορα Μεγαρα και να δω να ασφαλτοστρωνουν, να ξεχορταριαζουν, να φτιαχνουν αμμοπαγιδες, κτηρια, κλπ κλπ!!! :lol: :lol:

apav
22/04/2008, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
κανεις δεν εχει παει εστω μια φορα στην περιοχη να βγαλει μια φωτογραφια

:nono:


Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
θα παω εκει και θα προσπαθησω να μπω και μεσα στην "πιστα"

:a21:

Θα απολαύσεις την περίφραξη του λόγγου. :wave2:


128282