PDA

View Full Version : ενα νερο κυρα βαγγελιω λεει το σποτακι



EVI
24/03/2008, 16:49
http://www.skai.gr/master_story.php?id=76491


προσεχουμε για να εχουμε

VegasKitty
24/03/2008, 16:55
Σωστη η διαφημηση, αλλα δε θα ταν ποιο αποτελεσματικη, αν ξεκιναγανε οι ιδιοι να κανουν αυτο το πραγμα????

Δλδ ποσες φορες περναμε την ημερα απο δρομους που ειναι μεσα στις λιμνες των νερων γιατι καπου κατι εχει σπασει, ραγισει, κτλ :rolleyes:

Γιατι δυστηχος ο Ελληνας εχει τη νοοτροπια "Γιατι να το κανω γω, αν δε το κανουν οι αλλοι??" :a31: :a31:

Μακαρι παντος να πιασει τοπο η διαφημηση και εστω και λιγοι αν ξυπνησουν καλα θα ναι :winka:

EVI
24/03/2008, 16:56
εχεις απολυτο δικιο σε οτι λες.

Aggelos_SV
24/03/2008, 17:56
Εγώ πάλι σπάω το κεφάλι μου και δεν καταλαβαίνω...
Πως γίνεται να έχει ξεσκιστεί στις βροχές και τα χιόνια φέτος,και παρόλα αυτά οι ταμιευτήρες να έχουν λιγότερο νερό από πέρσι ,που ζήτημα ήταν να έβρεξε το 30% της φετινής βροχόπτωσης.:confused: :confused:

EVI
25/03/2008, 01:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Εγώ πάλι σπάω το κεφάλι μου και δεν καταλαβαίνω...
Πως γίνεται να έχει ξεσκιστεί στις βροχές και τα χιόνια φέτος,και παρόλα αυτά οι ταμιευτήρες να έχουν λιγότερο νερό από πέρσι ,που ζήτημα ήταν να έβρεξε το 30% της φετινής βροχόπτωσης.:confused: :confused:

το μονο λογικο που μου ερχετε ειναι οτι αυξηθηκε η καταναλωση

soteas
25/03/2008, 07:56
ειδες τωρα τι κανεις?

ετοιμαζωμουν να μπω για ντουζακι....:bigcry:

Aggelos_SV
25/03/2008, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από soteas
ειδες τωρα τι κανεις?

ετοιμαζωμουν να μπω για ντουζακι....:bigcry:

Μην ανησυχείς,υπάρχει η λύση.

Έρχονται βροχές την Παρασκευή (http://www.meteo.gr/cf.asp?city_id=12) :rotflmao: :rotflmao:

veletzas
25/03/2008, 12:33
κ γαμω την μοδα που εγινε η προστασια του περιβαλλοντος.....
ωραιο -πιασαρικο να ουμ...

AFTER
25/03/2008, 12:40
Ρε παιδια τι να λεμε τωρα
Αν ολα τα νοικοκυρια, χρησιμοποιουσαν ηλεκτρονικες λαμπες, θα ειχαμε καταναλωση τουλαχιστον το 1/5 απο οτι εχουμε τωρα, αλλα κανεις δεν το διαδιδει
Εγω σε οσους συγγενεις το εχω πει, ειχαν τρομερη μειωση καταναλωσης ρευματος, συν οτι οι λαμπες κρατανε τουλαχιστον 5 φορες οσο οι απλες, και αυτο σε απλα Ελληνικα σημαινει οτι δεν σπαταλας υλικα για να φτιαξεις 5-6 λαμπες ακομα
Και μετα σου λεει κανουμε διακοπες ρευματος για να φτασει το ρευμα
Ρε ΟΞΩ!!!!

Μουφα ολα ειναι, λες και καποιος θελει το κακο μας

Ο καιρος γαρ εγγυς

devil's animal
25/03/2008, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER

Ο καιρος γαρ εγγυς




του Λιακοπουλου??:look: :look:

AFTER
25/03/2008, 23:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
του Λιακοπουλου??:look: :look:


Θες να πεις οτι δεν εχεις καταλαβεις οτι ολα ειναι κολπα των Νεφελιμ?

:eyepop:

p@nos
26/03/2008, 02:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Θες να πεις οτι δεν εχεις καταλαβεις οτι ολα ειναι κολπα των Νεφελιμ?

:eyepop:



τι λετε ρε παιδια να 'ουμ???

τι στο hell ειν'αυτα???




:hypnotize :hypnotize :hypnotize

iosif
26/03/2008, 10:02
50% κατω ο υδατινος οριζοντας στα χωρια της κοζανης-φλωρινας λογω αντλησης απο τη δεη και ορυχειων απο το 2000 εως σημερα

και μου λετε για βρυσες και μπανια...

Cpt. Haddock
26/03/2008, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Εγώ πάλι σπάω το κεφάλι μου και δεν καταλαβαίνω...
Πως γίνεται να έχει ξεσκιστεί στις βροχές και τα χιόνια φέτος,και παρόλα αυτά οι ταμιευτήρες να έχουν λιγότερο νερό από πέρσι ,που ζήτημα ήταν να έβρεξε το 30% της φετινής βροχόπτωσης.:confused: :confused:

Εβρεξε και χιόνισε πολύ στα ανατολικά της χώρας ενώ οι κυριότεροι ταμιευτήρες αλλα και πηγές ποταμών ειναι στα δυτικά :winka:

iosif
26/03/2008, 10:20
επισης οπου δεν υπαρχουν δεντρα δεν υπαρχει και κατακρατηση υδατων στα βουνα. το βασικο ειναι το χιονι για την αποταμιευση νερου.
πχ στην χαλκιδικη καηκαν προπερσι, εβρεξε-χιονισε αλλα το νερο εγινε πλημμυρα και κατεληξε στη θαλασσα

Εχετλαίος
26/03/2008, 13:19
Εγώ πάλι σπάω το κεφάλι μου και δεν καταλαβαίνω...

Δεν έχουμε ταμιευτήρες, δεν έχουμε λιμνοδεξαμενές, δεν κάνουμε ορθολογική χρήση. δεν έχουμε πλέον βλάστηση να συγκρατήσει βροχόπτοση και υδρατμούς. Οπότε τι και αν έβρεξε και χιόνισε...
Βλέπω τα ποτάμια να κυλάνε μεταφέροντας τεράστιους όγκους (ανεκμετάλευτων ή μολυσμένων) υδάτων στη θάλασσα και εκνευρίζομαι που κανείς δεν κάνει το παραμικρό. Μάλλον δεν έχουμε καταλάβει τι επέρχεται...

ΙΠΠΕΑΣ
26/03/2008, 17:04
Επίσης άλλο ένα πρόβλημα είναι ότι παλαιότερα οι βροχοπτώσεις-χιονοπτώσεις ήταν πιο ήπιες αλλά πραγματοποιούνταν για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα.

Τι να τις κάνεις τις βροχές και τα χιόνια εάν στα πετάει απότομα και μάλιστα δημιουργώντας ζημιές.

Οι απότομες αλλαγές καιρού και η έξαρση στην εμφάνιση ακραίων φυσικών φαινομένων θα πληθαίνει χρόνο με τον χρόνο. Και φυσικά το "Ο καιρός γαρ εγγύς" του Λιακό :lol: δεν ισχύει μόνο για εμάς αλλά για όλο το πλανήτη.

Στην Ισπανία λέει η θερμοκρασία έπεσε ανοιξιάτικα στους - 20 C. Στην Αγγλία πεθαίνουν από τις απότομες βροχοπτώσεις και πάει λέγοντας ...