PDA

View Full Version : Με τη μηχανή στη δουλειά ?



xristoforos
25/03/2008, 09:44
Ελπίζω σήμερα να μην δουλεβετε και να έχετε πάρει τους δρόμους . Ο ήλιος είναι υπέροχος ο δρόμος βρεγμένος και στον ουρανό πετάνε μαχητικά για την παρέλαση . Το ερώτημα που θέτω είναι άσχετο με τα παραπάνω , καθώς οπός φαίνεται ίσος να συμφέρει το πήγαινε έλα στη δουλεία με τη μηχανή . Ο Αγ. Στέφανος είναι 19 χμ από το σπίτι μου αλλά το πρωί το κάνω σε 13 λεπτά , στην επιστροφή τώρα πριν τη γέφυρα στη Λυκόβρυση γίνετε πάνω στην εθνική << έκθεση μποτιλιαρισμένου αυτοκίνητου >> και όλοι οι μηχανόβιοι με κίνδυνο της ζωής – μηχανής μας ‘’χορεύουμε’’ ανάμεσα στα σταματημένα οχήματα με τους ξεχασμένους τους οδηγούς . Λιπών η στατιστική που έκανα λέει ότι με γεμάτο ρεζερβουάρ και 40 χμ την μέρα , θέλω 19 εύρω τις 6 μέρες για πήγαινε έλα δουλεία . ΣΥΜΦΕΡΕΙ ? Η μηχανή τώρα στη δουλεία είμαι περίπου για 4 ώρες στον ήλιο μέχρι να γυρίσει η σκιά και το ερώτημα είναι αν η βενζίνη χάνει τα οκτάνια της η και έχει χαμηλότεροι απόδοση .

MikeG
25/03/2008, 09:48
Μήπως, λέω μήπως όλος αυτός ο προβληματισμός είναι παρατραβηγμένος........? :confused: :confused: :alien:

zephyr1
25/03/2008, 09:54
Η απαντηση μου βρισκεται στο αβαταρ σου.:alien:

xristoforos
25/03/2008, 10:15
Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη

div400
25/03/2008, 10:20
συμφερει διοτι η βενζινη θερμενόμενη απο τον ηλιο αυξάνει τον ογκο της και ετσι στην επιστροφή εχεις περισσοτερη!

οπότε μπορείς σχολώντας να κάνεις και μια μικρή βολτα στα περιξ και τελικα να εχεις ουσιαστικά καψει την ιδια βενζίνη....


:alien:

Respect
25/03/2008, 11:15
H βετζίνη θερμαινόμενη έχει καλύτερη απόδοση γιατί φεύγει η υγρασία. Συνεπώς η μοτοσικλιέτα έχει καλύτερη απόδοση στις χαμηλούτσικες στροφές.-

bentouza
25/03/2008, 14:28
div400
respect
:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

vestromas
25/03/2008, 20:15
Aδερφε με το συμπαθειο, αλλα πρεπει να πας σε κανεναν γιατρο να σε κοιταξει αν δεν αστειευεσε. Αν μιλας σοβαρα παρε ενα τετραχρονο σκουτερ για την δουλεια σου, η ενα ποδηλατο. Δεν ξερω τη μηχανη εχεις αλλα ο τροπος σκεψης σου σου στερει την χαρα της ζωης. Γινε λιγο πιο χυμα και μην τα μετρας ολα σαν γερολαδας. Τη μηχανη την πηρες για να νοιωσεις ελευθερος να εξυπηρετηθεις και να χαρεις τη ζωη. Οχι για να βγαλεις τον καρκινο. Συγνωμη που σου την λεω ετσι, αλλα στεναχωρηθηκα ετσι οπως εισεπραξα την ερωτηση σου: Παντα φιλικα:beer: :wave2:

KamenosAfrican
25/03/2008, 20:19
εχει Inter.....kan ..............

gcrook
25/03/2008, 20:36
Προσπαθησα (ειλικρινα) να κατανοησω την ερωτηση, αλλα το κειμενο θυμιζει το γνωστο ανεκδοτο με τον τυπο που τον απαταει η γκομενα, και τελικα ρωταει αν θα πρεπει να παει στο πρακτικερ να παρει τιποτα για το σκουριασμενο φτερο του αυτοκινητου.:hypnotize :hypnotize

devil's animal
25/03/2008, 20:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Aδερφε με το συμπαθειο, αλλα πρεπει να πας σε κανεναν γιατρο να σε κοιταξει αν δεν αστειευεσε. Αν μιλας σοβαρα παρε ενα τετραχρονο σκουτερ για την δουλεια σου, η ενα ποδηλατο. Δεν ξερω τη μηχανη εχεις αλλα ο τροπος σκεψης σου σου στερει την χαρα της ζωης. Γινε λιγο πιο χυμα και μην τα μετρας ολα σαν γερολαδας. Τη μηχανη την πηρες για να νοιωσεις ελευθερος να εξυπηρετηθεις και να χαρεις τη ζωη. Οχι για να βγαλεις τον καρκινο. Συγνωμη που σου την λεω ετσι, αλλα στεναχωρηθηκα ετσι οπως εισεπραξα την ερωτηση σου: Παντα φιλικα:beer: :wave2:

+636
:smokin:

zephyr1
25/03/2008, 20:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Προσπαθησα (ειλικρινα) να κατανοησω την ερωτηση, αλλα το κειμενο θυμιζει το γνωστο ανεκδοτο με τον τυπο που τον απαταει η γκομενα, και τελικα ρωταει αν θα πρεπει να παει στο πρακτικερ να παρει τιποτα για το σκουριασμενο φτερο του αυτοκινητου.:hypnotize :hypnotize

:rotflmao:

Ξαναπανταω με το αβαταρ του!:lol:

notakos600
25/03/2008, 22:00
Στη θέση σου θα το γύριζα στο λεωφορείο και θα κτύπαγα εισιτήριο κάπου-κάπου, έτσι για να μηδενίσω εντελώς τα έξοδά μου. Από φαγητό μόνο κονσέρβες , θα άκουγα μόνο ραδιόφωνο γιατί από ότι λένε η ΤV έχει μεγάλη κατανάλωση ρεύματος και όταν θα έβγαινα με τη δικιά μου θα πληρώναμε τους καφέδες δια δύο.
Τελικά φιλαράκο την ομορφιά σε αυτή την πουτ@να τη ζωή που ζούμε τη δίνουν τα περιττά και όχι τα απαραίτητα.
Πάντα φιλικά.

Tpap
25/03/2008, 22:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από xristoforos
.......

τι σκεφτόσουν;

dimokritos
25/03/2008, 23:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Τελικά φιλαράκο την ομορφιά σε αυτή την πουτ@να τη ζωή που ζούμε τη δίνουν τα περιττά και όχι τα απαραίτητα.

μεγάλη κουβέντα είπες φίλε... :a10: