PDA

View Full Version : Eνα μεγαλο ευχαριστω..........



ktm640lc4
25/03/2008, 13:24
Στο παλικαρι που σταματησε να δει αν ειμαι καλα σημερα το πρωι στην εθνικη για αθηνα απο χαλκιδα.

Ξεκινησα να παω αθηνα σημερα και απο τον αερα δεν μπορουσα να κρατησω το μηχανακι ορθιο σταματημενο.

Καπου στο σχηματαρι κοντα περνανε 2 μηχανακια μαλλον παρεα και ο δευτερος σταματησε χωρις να καταλαβω οτι ηταν για μενα. Με περιμενε να φτασω αφου πηγαινα με 20 και τον περναω αφου δεν καταλαβα οτι σταματησε για μενα για να δει αν ειμαι καλα αφου το μηχανακι πηγαινε 8ρια και οχι ευθεια.

Αφου με πλησιασε μου εκανε νοημα αν ειμαι οκ............του εκανα νοημα ολα ενταξει και εφυγε.

Πραγματικα δεν το περιμενα.

Αν το βλεπεις αυτο φιλε μου να'σε καλα. Ειναι σπανιο στις μερες μας τετοια συμπεριφορα.

LsKostas
26/03/2008, 09:27
"Aνθρωποι" απλα :wacko:

tifoefs
26/03/2008, 12:36
Τολεγα παντα οτι τα κατεμια κουνανε αλλα δε με πιστευατε !

:lol:

ktm640lc4
27/03/2008, 02:52
Βασικα ενα zxr 636 εχω.....

Αλλα προτιμω να οδηγαω στο χιονι και την παχια λασπη παρα με αερα. Ισως μου εχει μεινει ψυχολογικο επειδη καποτε μια φορα επεσα.

Με το KTM λογικα θα ειχα φτασει σπιτι μου πολυ γρηγορα. Απο τους αιθερες ειναι μια ευθεια μεχρι τον πειραια. :lol:

sober
27/03/2008, 11:51
Κι εμενα με ειχαν βοη8ησει παλιοτερα να βρω το δρομο μου απο Λαυριο μεχρι Χολαργο γιατι δεν ηξερα την τυφλα μου..

Με το που φυγαμε απο το λιμανι διαπιστωσα οτι με περιμεναν και ανεβηκαμε ολοι μαζι μεχρι τη Μεσογειων..

Και ηταν τιγκα φορτωμενοι και δικαβαλα με τις κοπελες τους και διαγορα συμπραγκαλα και ειχαν το νου τους και σε μενα..

Μπραβο σε ολους οσους εχουν την ευαισ8ησια και την αν8ρωπια να βοη8ανε οποιον αγνωστο χρειαστει βοη8εια..

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

ASTRAKITCAR
27/03/2008, 21:55
τον Αυγουστο του 07 βραδυ κατα τις 22.00 σε δρομο χωρις φωτα απο Κερκυρα κατεβαινα με το αμαξι και το κοριτσι προς αθηνα....

50km πριν το Ριο αφηνω το κοριτσι για λιγο να οδηγησει (οδηγαει πολυ καλα για γυναικα...) και ξαφνικα ενω παμε με 100+ km ακουω με ανοιχτο παραθυρο στην θεση του συνοδηγου ενα βαρυ συνεχομενο θορυβο και αμεσως φωναζω λαστιχο κανε δεξια....
(ή αστοχια υλικου ή πατησε κατι δυνατο..αφου εφυγε ολοκληρο κοματι..σταλθηκε για ελεγχο στην αντιπροσωπεια ετσι για το τυπικο....)

με ψυχραιμια το βαζει στην ακρη του σκοτεινου δρομου,αφου σε εκεινο το σημειο ειχε μια λωριδα ανα κατευθυνση και τα αυτοκινητα πηγαιναν με 100-120 km...

σταματαω βγαζω τριγωνα,αλαρμ και κατεβαζω μπαγκαζια για να βρω γρυλλο και ρεζερβα...απο την υπερανταση δεν εκανα πανω απο 5 λεπτα για ολα αυτα...

ο νομος του μερφυ Νο 1 τωρα...τα μπουλωνια ασφαλειας ναι μεν ξεβιδωναν ΑΛΛΑ θελανε σταυρο που δεν ειχα μαζι μου!!!!!ειχα απλα ενα κλειδι χωρις επεκταση και δεν ξεβιδωναν με τιποτα....

no 2 ..δεν ειχα σημαδι προσδιορισμου που ημουν οποτε και να επαιρνα σε οδικη δεν θα μπορουσα ακριβως να πω που ημουν!!!!ουτε ταμπελα ουτε τιποτα...

no 3 εκανα σινιαλο να σταματησει καποιος αλλα..κανεις.....

no 4 στο βαθος φαινοταν καποια φωτα ..δεν ηξερα αν ηταν βενζιναδικο,βουλκανιζατερ κτλ..
να παει ποιος ?εγω? η κοπελα?προφανως και οι δυο....αλλα αν ηταν κλειστο...τσαμπα περπατημα και κινδυνος ...

με τα πολλα μεσα στην νυχτα ,σταματαει ενα πολυ παλιο αυτοκινητο...οπλισμο ειχα ..ενα σουγια που εχω παντα μαζι μου,μικρο αλλα πολυ ακονισμενο σχεδον για ξυρισμα,φακο,και το ατσαλινο μπαστουνι του αυτοκινητου...

δεν σταματησε απλα ο παραδρομος που ημουν οδηγαγε καπου....του κανω νοημα λεω αν εχει σταυρο μαζι του...

μου λεει δεν νομιζω αλλα να δω...λεω γαλλικο σαραβαλο,αν εχει σταυρο θα κανει???

και ομως ειχε....αμεσως τον βουταω...ΚΑΙ ..ισως σε formula 1 να εχετε δει μονταρισμα και ξεμονταρισμα ελαστικου ποιο γρηγορο....το αστειο τωρα.. νο 5 merfy ....απο υπερθερμανση των μπουλωνιων και απο τον σκουριασμενο σταυρο χωρις προεκταση,εχασα κανα κιλο ιδρωτα για να τα λυσω....οσο γρηγορα εκανα τις κινησεις αλλο τοσο με καθυστερησαν 1-2 μπουλωνια

ο νεαρος ανθρωπος να μου μιλαει στον ΠΛΗΘΥΝΤΙΚΟ αν ειστε καλα,αν θελετε βοηθεια κτλ..

εγω να εχω το ζορι μου και αυτος να μου μιλαει στον πληθυντικο...


εγω προσωπικα νυχτα σε ερημικο δρομο οποιος και αν μου εκανε νοημα ΔΕΝ θα σταματαγα,με ολα αυτα που ακουω...θα μπορουσε η κοπελα μου που κουνουσε τα χερια να ηταν παγιδα...
και ομως ο νεαρος συνανθρωπος σταματησε....ηταν δεν ηταν 22-23 χρονων,εγω 30,και μου μιλαγε στο πληθυντικο!!!

για την ιστορια τα φωτα στο βαθος ηταν βενζιναδικο χωρις σταυρο,απλα τσεκαρα τον αερα στην ρεζερβα...το πλησιεστερο 24 ωρο βουλκανιζατερ..οταν εφτασα .... στην Αθηνα!!!

ενας σταυρος θα χαλαγε το τελος των διακοπων μου...εχω σχεδον ολα τα εργαλεια στο αυτοκινητο 2 πυροσβεστηρες,και ομως ειχα ξεχασει τον σταυρο στην αθηνα.εκανα τον γυρο της Κερκυρας και στα τελευταια 150km επαθα ζημια...

υπαρχουν συνανθρωποι τελικα!!!

sorry αν κουρασα..

TROOPER
28/03/2008, 23:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
...........Ειναι σπανιο στις μερες μας τετοια συμπεριφορα.

οχι αν εισαι μοτοσυκλετιστης.:winka:

apav
29/03/2008, 12:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
οχι αν εισαι μοτοσυκλετιστης.:winka:

και όχι μόνο! :smilea:

KeLeYTiS
29/03/2008, 15:50
Kαλα εγω εχω μεινει 12 το βραδυ οταν η Εθνικη μπασκετ ειχε κερδισει κατι , απο βενζινη και μου εκαναν ως και κωλοδαχτυλο

Ελεος :mad:

Ευτυχως σταματησαν 2 παιδια με αυτοκινητο οι οποιοι με ειχαν δει να σπρωχνω πηγαινοντας να πανυγηρισουν και με ξαναειδαν οταν γυρναγαν
Πηγαν μου εφεραν βενζινη και δεν δεχοντουσαν και λεφτα ...

Αρα οι ανθρωποι μετρανε , αφηστε τα τσουβαλιασματα με μοτοσικλετιστες ... η μοτοσικλετα ειναι απλα το μεσον

evvou
30/03/2008, 00:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Αρα οι ανθρωποι μετρανε , αφηστε τα τσουβαλιασματα με μοτοσικλετιστες ... η μοτοσικλετα ειναι απλα το μεσον


ετσι :beer: :beer: :beer:

zolotas
30/03/2008, 01:11
καλο ειναι να σταματαμε παιδια ........τελευταια μου ετυχε ενας κυριος που εψαχνε ζαχαροπλαστειο και τον ειπα ακολουθα με .......στα 200 μετρα τον ειχα χασει απο τους καθρεπτες :confused: .........πηγαινα με 200κμ κανονικα δλδ και ο αλλος με το καρβουνο .......αντε γεια ρε φιλε :smokin:

xampos
30/03/2008, 01:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
καλο ειναι να σταματαμε παιδια ........τελευταια μου ετυχε ενας κυριος που εψαχνε ζαχαροπλαστειο και τον ειπα ακολουθα με .......στα 200 μετρα τον ειχα χασει απο τους καθρεπτες :confused: .........πηγαινα με 200κμ κανονικα δλδ και ο αλλος με το καρβουνο .......αντε γεια ρε φιλε :smokin:

:rotflmao: :rotflmao:

Akatanomastos
30/03/2008, 05:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober

τιγκα φορτωμενοι και δικαβαλα με τις κοπελες τους, και ειχαν το νου τους και σε μενα..


θα κλεισεις κανενα σπιτι εσυ οπως το πας..


:lol: :lol: :lol:

tazmanoulis
01/04/2008, 13:00
tha sinfoniso me sena file mou.
einai poli spanio stis meres mas na vrethoun anthopoi me tin kiriolektiki ennoia.
kalimera

TROOPER
02/04/2008, 07:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Αρα οι ανθρωποι μετρανε , αφηστε τα τσουβαλιασματα με μοτοσικλετιστες ... η μοτοσικλετα ειναι απλα το μεσον

συμφωνω.
δεν ηθελα να κατηγοριοποιησω απλα εννοουσα οτι ενας ανθρωπος που καβαλαει συνηδητα μοτοσυκλετα του εχει κατσει στραβη και τοτε ηθελε να εχει καποιον να τον βοηθησει.ετσι ειναι πιο ευκολο ενας μοτοσυκλετιστης να παρεχει βοηθεια.
συγγνωμη αν φανηκε οτι βαζω ταμπελα.

:wave2:

KeLeYTiS
02/04/2008, 13:18
Δεν ειναι θεμα συγνωμης τρουπερ
Απλα επειδη εχω μεινει αρκετες φορες απο βενζινη (ξεχασιαρης) εχω δει οτι αν με βοηθησει καποιος αυτος ειναι οποιοσδηποτε και οχι απαραιτητα μοτοσικλετιστης

Οπως ειπα και πιο πανω ενας μου ειχε κανει και την χειρονομια του ενω εσπρωχνα βραδυατικα και η γλωσσα ειχε φτασει στην πλατη

Οτι εχουμε υποχρεωση να σταματαμε δεν το συζηταω, αλλα πιστευω αυτο να ισχυει με οτιδηποτε ειναι ο αλλος η με οτι να εχεις και εσυ ...

Τεσπα πολυ σκεψη για τοσο πρωι :lol: :wave2:

vasilisFZ
21/04/2008, 13:35
Η αληθεια ειναι οτι υπαρχουν ακομα "ανθρωποι" στις μερες μας...
Πριν λιγο καιρο ειχα σταματησει στιν κατεχακη ανεβαινοντας λιγο πριν το πεταλο που οδηγει στην αττικη οδο, στην ακρη του δρομου για να κανω ενα επειγον τηλεφωνημα.
Αφιρημενος οπως περιμενα κοιταγα την μηχανη και ενα παλικαρι οπως ανεβαινε με αρκετα χιλιομετρα... με ειδε, ελεγξε καρεπτες, σταματησε , και γυρισε προς τα πισω στην ακρη του δρομου γιατι νομιζε οτι ηθελα βοηθεια!!!!!!
Πραγματικα εμεινα αναυδος απο την κινηση του αυτη......

Φιλε οπου κ να σαι καλους δρομους να χεις και σου ευχομαι αυτο που εκανες να στο ανταποδωσει καποιος οταν το χρειαστεις......

Road67
20/06/2008, 19:22
Πριν 1,5 χρονο περιπου ειχα τη φαεινη ιδεα να παρω το xmax 250 για να μη μπουκωνω το μεγαλο μες στην Αθηνα.
Την τριτη ημερα που το ειχα εννια το πρωι πηγαιναμε με την κοπελα μου στη δουλεια. Ειμαστε στο φαναρι του Βρυωνη στον Πειραια στα δεξια και ερχεται σφαιρα απο τη Χατζηκυριακου ενα ταξι το οποιο σκαει πλαγια πανω μου. Κρατησα το τερας των 170 κιλων με το ενα ποδι και δεν πεσαμε. Η αριστερη πλευρα λιαρδα. Η κοπελα μου σε κατασταση σοκ. Κι ο ταριφας ξεκιναει σπιναροντας να φυγει. Βγαζω το κινητο, το σηκωνω ψηλα και κανω πως τον τραβαω φωτο [ειχα ενα αρχαιο πανασονικ χωρις καμερα] και τοτε παρκαρει και γυριζει πισω και αρχιζει τα ''γιατι ρε φιλαρακι με τραβας και ειμαι μεροκαματιαρης'' κλπ κλπ. Με τα χιλια ζορια κραταω τα στοιχεια του. Δε μας παει καλα η Ηρωων Πολυτεχνειου σημερα λεω και στριβω να παω απο Αφεντουλη. Με σταματαει ενας κυριος καμια σαρανταρια με φουλ ρουχισμο, εχω την εντυπωση οτι ειδα στην ακρη ενα V strom αλλα μπορει να κανω και λαθος. Ενδιαφερθηκε οχι μονο αν ειμαστε καλα, αλλα μας ειχε μαζεψει κι ολα τα πλαστικα. Δηλαδη παρατησε τη μηχανη του στη μεση του δρομου ηρθε στην αριστερη πλευρα και μαζεψε τα κομματια μου...