PDA

View Full Version : τι μπορεις να παθεις ετσι στα ξαφνικα



power hornet
25/03/2008, 20:22
καλησπερα.αναφερομαι σε ιστορια του δρομου το τι μπορεις να παθεις ετσι ξαφνικα,οι λεγομενες κουφες αναποδιες.
σημερα 25μαρτιου ειχαμε κανονισει με τον alx84 να παμε μια βολτα πορο για φαγακι και μετα επιστροφη,το προγραμα ηταν 9 αναχωρηση σταση στο στορκ για καφεδακι και μετα πορο για φαγητο.
ολα καλα μεχρι εδω στην επιστροφη στην εθνικη ειχαμε πιασει αριστερη λωριδα και πηγαιναμε γυρω στα 130-140 ειχε και πολυ αερα αλα πηγαιναμε και ψιλοχαρα με το γαι που ειχαμε ριξει που να οδηγουσαμε:lol: ξαφνικα εκει που πηγαινα μου κανει κατι διακοπες η μηχανη μου και σβηνουν τα παντα φωτα μοτερ τα παντα και ημοθν στην αριστερη λωριδα
μετα τα διοδια που πληρωνεις, γονατιζει κατευθιαν η μηχανη και ελεγα απο μεσα αχ θεουλη μου βοηθαμε μην σκοτοωθουμε σημερα ,ειχε και κινηση παλι καλα με την φορα που ειχε η μηχανη κανω τερμα δεξια και την αραζω,ο αλεξ δεν ειχε καταλαβει και απομακρυνετε.
μιας που ειμαι μηχανικος φορτηγων εγω καταλαβα κατευθιαν ειναι ηλεκτρονικο το προβλημα αφου σβησανε φωτα τα παντα,αμα μου εκανε κοψιματα θα ελεγα τροφοδοσια.
με το που σταματαω λεω απο μεσα μου την γαμισαμε η εκαψε ηλεκρονικη οποτε διονυση ετοιμασου για γερανο να σε παιρνει η εφαγε φλασια ο συναργεμος και σου κωλησε και εκει την γαμισες γιατι ειχα ξεχασει στο σπιτι το χειριστηριου του συναργεμου,ε αρχιζω και περνω τηλεφωνο τον αλεξ να του πω οτι εμεινα με την μηχανη σταματα καπου και περιμενε με αλα δεν τον επιανα οδηγουσε, μετα απο 10λεπτα καταλαβε και οτι κατι συμβαινει και με πηρε τηλ του λεω εμεινα περιμενε τηλεφωνο μου.
μετα σκεφτομαι δεν κοιταω την μπαταρια?και τι ειχε γινει βρε παιδια απο τους κραδασμους ειχε λασκαρει η βιδα που κραταγε τον πολο της μπαταριας με συνεπεια να ξεσυνδεθει και να γινει αυτο που εγινε,παλι καλα δεν ειχε φυγει η βιδα ειχα και εργαλεια μαζι μου την βιδωσα και ολα ενταξειτωρα.
σκεφτομαι ομως συνεχεια ποσο τυχερος ειμαι που οταν γονατισε η μηχανη και ειχε τρελη κινηση πως καταφερα να την παω τερμα δεξια πηγαινανε και κοματια τα αμαξια και μιλαμε η μηχανη ειχε παλι καλα φορα και καταφερα και την εβαλα στην ακρη,για σκεφτητε να εμενα μεσα στην μεση τησς εθνικης,αχ ουτε να το σκεφτομαι τι μπορουσε να συμβει στανταρ θα σκοτωνομουν θα πεφτανε αμαξια πανω μου γιατι λεμε ουτε φωτα ουτε φλας αλαρμ τιποτα.
αυτα που λεμε σας κουρασα ε?να ειστε καλα ολοι παιδια και προσοχη

KamenosAfrican
25/03/2008, 20:26
Africa εχεις ?


μετα ειδα το power Hornet......


μου εχει συμβει πολλες φορες σε δικο μου ή και σε φιλου.

hollander
26/03/2008, 01:02
Φιλε μου ευτυχώς που ήταν μόνον αυτό. Πρώτα για σένα και κατά δεύτερον για την μηχανή σου. Γι'αυτο παντού και πάντα πολύ προσοχή.

dimdil
27/03/2008, 13:54
:eyepop: :eyepop: :eyepop:

ktmakis
27/03/2008, 14:25
Τυχερός στην ατυχία σου. Πάλι καλά.
Το είχα πάθει και εγώ κάποτε με την Αφρικάνα στη παραλιακή.

oulas
05/06/2008, 00:13
Exv pathi kai ego to idio me tin bataria, apl aemena den anabe apo parkarismeni. Aplo alla menis omos!

Operater
05/06/2008, 00:36
Παρόμοιο πρόβλημα πρόσφατα! Και μάλιστα σε μένα με το που γύρναγα το κλειδί και πατούσα τη μίζα, νέκρωνε ακαριαία! :look: :wave2: