PDA

View Full Version : Εγώ πάντως μπήκα !!!!



S705
26/03/2008, 10:23
Πριν λίγο καιρό είχα διαβάσει ότι στο υπόγειο τ παρκινγκ του μολ δεν αφήνουν μηχανές….. :mad:

Χθες λοιπόν έτυχε να είναι κάποιοι φίλοι εκεί και πήγα και εγώ για μια μπύρα.
Κατεβαίνω κύριος στο παρκινγκ , βγάζω την καρτούλα μου και μετά από 150 μετρά με σταμάτα ένας σεκιούριτι .

Σεκιούριτι : παρακαλώ βγείτε από το παρκινγκ


Εγώ : γιατί?
:confused:

Σεκιούριτι : απαγορεύονται οι μηχανές

Εγώ . γιατί ρε παιδιά ?

Σεκιούριτι : είναι νομός του μολ !!!!

Εγώ. Και τι είναι εδώ ρε φίλε? Άγρια δύση ?

Σεκιούριτι : δεν μπορείς να παρκάρεις .

Εγώ. Και αν το κάνω τι θα μου κάνετε ?\

Σεκιούριτι : θα στην πάρει ο γερανός !!

Εγώ . υπεύθυνος υπάρχει ?

Σεκιούριτι : πήγαινε στο 0 εκεί είναι .

Εγώ .έχεις πρόβλημα και στέλνεις το “ πρόβλημα” στον υπεύθυνο ? να έρθει αυτός εδώ

Τον καλεί με τον ασύρματο , έρχεται μετά από λίγο και μετά από έναν παρόμοιο διάλογο
Και λέγοντας του ότι αυτό που κάνουν δεν είναι σωστό και αλλά τέτοια με άφησε να παρκάρω. Του έθεσα φυσικά και το πρόβλημα ασφάλειας των μηχανών όταν μου είπε ότι τις μηχανές της αφήνουν σε ανοιχτό χώρο χωρίς καμία επιτήρηση.


Ας κάνουμε λοιπόν όλοι το ίδιο μπας και καταλάβουν ότι δεν είμαστε υποδεέστεροι από τους κουτάκιδες και ότι θέλουμε και εμείς την ασφάλεια ενός κλειστού παρκινγκ .

Cpt. Haddock
26/03/2008, 10:36
:rolleyes:

Να καταλάβουμε βέβαια οτι το γεγονός οτι μια ιδιωτική εταιρία αποφασίζει το πάρκινγκ της να δεχτεί μόνο αυτοκίνητα και όχι μηχανές δε μας κάνει υποδεέστερους...

pinky
26/03/2008, 10:44
Και εγώ έχω μπεί κ δε μου είπε κανείς τπτ.

Btw ούτε μου πήρε γερανός το μηχανάκι:smilea:

vestromas
26/03/2008, 10:50
Mα κ εσυ, με τον πηγασο πηγες στο μολ! Παρε ενα VSTROM, ειναι σαν να πηγαινεις με σαγιοναρες και βερμουδα στο μεγαρο μουσικης.:rotflmao: :rotflmao: Φυσικα αστειευομε.:rotflmao: :beer: :wave2:

bentouza
26/03/2008, 10:55
ασε που μιλαμε για το mall.το mall:yuck:
τι σας κοφτει τι μας θεωρουνε κ αν εχουν γραμμενα τα μηχανακια.
αφου ειναι αρρωστημενη η κατασταση εκει πανω.
ας παμε καπου αλλου.:sun:

S705
26/03/2008, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:rolleyes:

Να καταλάβουμε βέβαια οτι το γεγονός οτι μια ιδιωτική εταιρία αποφασίζει το πάρκινγκ της να δεχτεί μόνο αυτοκίνητα και όχι μηχανές δε μας κάνει υποδεέστερους...

to xerw ayto, alla giati oxi mhxanes?
mipws aytoi mas thewroun upodeesterous?

sniper
26/03/2008, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από S705
to xerw ayto, alla giati oxi mhxanes?
mipws aytoi mas thewroun upodeesterous?

Ρε φιλαράκι.... στο χώρο του άλλου που δεν σε γουστάρει, θα μπεις εσύ με το ζόρι;

ΔΕΝ ΣΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΛΕΜΕ!!!! Πήγαινε αλλού!

Cpt. Haddock
26/03/2008, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από S705
mipws aytoi mas thewroun upodeesterous?

και να σε θεωρεί τι σε πειράζει;

KaTaNaS
26/03/2008, 11:39
εγω πιστευω πως η απαγορευση εγκειται στο γεγονος οτι το βιομηχανικο δαπεδο εχει επιστρωθει με ρυτινουχο πλαστικο χρωμα που δεν καλυπτει προδιαγραφες αντιολησθησης και μπορει να χαρακτηρισθει επικινδυνο για μοτοσυλετες...


παντως ουτως ή αλλως το παρκινγκ ενω στην αρχη το ειχαν φθηνο τωρα πλεον ειναι πανακριβο για αυτο και βλεπεις ουρες παρκαρισμενων αυτοκινητων στις παρακειμενες οδους...