PDA

View Full Version : ......



arxaios
26/03/2008, 14:27
Την περασμένη Παρασκευή παρουσίασα μια σοβαρή τενοντίτιδα στο αριστερό χέρι ...
Ο ντόκτορας που με εξέτασε ξανά σήμερα είπε ότι ΊΣΩΣ να μου απαγορευτεί το να ξαναοδηγήσω μηχανή ειδικά με συμπλέκτη ....
Παιδιά με έχουν πιάσει τα κλάματα και κοντεύω να σκάσω ...........
Μου είπε να δοκιμάσω το Σάββατο ή την Κυριακή και βλέπουμε ..........

Cpt. Haddock
26/03/2008, 14:29
Μακάρι να πάνε όλα καλά κ περαστικά ...

:beer: :beer: :beer:

Αλλιώς... FJR :winka:

MikeG
26/03/2008, 14:35
Ξεκούραση θέλει....
Πολύ ξεκούραση & μετά όλα καλά... Ξέρω από το πατέρα μου.
Επίσης κάνει κακό η οδήγιση με clip on.
Ίσως ήρθε η ώρα του GS. :winka:

Περαστικά & μη προβληματίζεσαι ιδιαίτερα. Ξεκούραση!

:wave2:

fantacid
26/03/2008, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Την περασμένη Παρασκευή παρουσίασα μια σοβαρή τενοντίτιδα στο αριστερό χέρι ...
Ο ντόκτορας που με εξέτασε ξανά σήμερα είπε ότι ΊΣΩΣ να μου απαγορευτεί το να ξαναοδηγήσω μηχανή ειδικά με συμπλέκτη ....
Παιδιά με έχουν πιάσει τα κλάματα και κοντεύω να σκάσω ...........
Μου είπε να δοκιμάσω το Σάββατο ή την Κυριακή και βλέπουμε ..........

ψηνεσαι για το μανα κ προσπαθεις να βρεις δικαιολογια ε?

:lol: :lol: :lol:




btw

περαστικα

:wave2:

sapila racing
26/03/2008, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Την περασμένη Παρασκευή παρουσίασα μια σοβαρή τενοντίτιδα στο αριστερό χέρι ...
Ο ντόκτορας που με εξέτασε ξανά σήμερα είπε ότι ΊΣΩΣ να μου απαγορευτεί το να ξαναοδηγήσω μηχανή ειδικά με συμπλέκτη ....
Παιδιά με έχουν πιάσει τα κλάματα και κοντεύω να σκάσω ...........
Μου είπε να δοκιμάσω το Σάββατο ή την Κυριακή και βλέπουμε ..........

Μη μασάς φίλε!!

Πήγαινε και ε άλλο γιατρό και εξήγησέ του οτι αν δεν οδηγείς μοτό θα πας σε ψυχίατρο.

Πάντως αν τελικά το πρόβλημα δεν ξεπερνιέται υπάρχουν και άλλες λύσεις.

δες εδω www.rekluse.com

Καλά ξεμπερδέματα :wave2:

byron
26/03/2008, 14:37
Περαστικά. Μην σε παίρνει από κάτω. Πάρε και άλλη μια γνώμη και βλέπεις πως θα πάει. :wave2:

el_hymador
26/03/2008, 14:59
Μην μασας.

Οι γιατροι ειναι συνηθως υπερβολικοι...μπορει να σου σκασουν και κανα παραμυθι με εγχειρισεις κτλ-κτλ για να τσεπωσουν κανα φραγκο.

Οτι ειπαν και οι πιο πανω...παρε και αλλες γνωμες.

Ειχα περασει και εγω τενοντιτιδα και μου ελεγαν οτι δυσκολα θα ξαναπαιξω κιθαρα...μαλακιες τουμπανο...

Ξεκουρασε το χερι σου οσο περισσοτερο μπορεις και με την καταλληλη φαρμακευτικη αγωγη ολα θα πανε καλα...

...προσπαθησε να καταλαβεις που το ζοριζεις, ποτε και πως εμφανιστηκε το προβλημα. Ισως σου δωθουν καποιες απαντησεις σχετικα με το πια θεση η κινηση του χεριου σου δεν πρεπει να επαναλαβεις

Χαλαρωσε ρε, δεν ειναι τιποτα τραγικο! :beer: :beer: :wave2:

sober
26/03/2008, 15:00
Περαστικα βρε Αρχαιε..:(

Ευχομαι να μην ειναι κατι σοβαρο και απλα να 8ες ξεκουραση...

Ζητα κι αλλη γνωμη !!

:beer: :wave2:

Druuna
26/03/2008, 15:02
Μην απογοητευεσαι, ξεκουραση γι αρχη και σιγουρα δευτερη γνωμη.....Περαστικα το γρηγοροτερο....

:wave2:

CIRUS
26/03/2008, 15:04
περαστικά ρε φίλε, πιστεύω αν το ξεκουράσ.εις για αρκετό καιρό δε θα έχεις πρόβλημα αλλά καλό είναι να μην καβαλάς μηχανή σε αυτό το διάστημα

S705
26/03/2008, 15:20
Καταρχάς περαστικά σου.
Κατά δεύτερον αν θες ακούς την συμβουλή μου.

Το πρόβλημα αυτό το είχε ο πατέρας μου σε μεγάλη ηλικία , όλοι οι
Γιατροί έλεγαν μόνο εγχείριση.
Τι έκανε?
Ομοιοπαθητική.
Κόβεις τον καφέ και κάτι τροφές ακόμα ( π.χ μεντα ), παίρνεις τα φάρμακα που σου δίνουν , ξεκουράζεις το χέρι και είσαι μια χαρά.
Τα φάρμακα αυτά διεγείρουν άμυνες του οργανισμού και η γιατρειά έρχεται εκ τον έσο.

:wave2:

EVI
26/03/2008, 15:50
ολα καλα να πανε (το περασα και εγω οχι με τεντονιτιδα αλλα μου ειπαν απαγορευοντε οι μηχανες)

Tropeas
26/03/2008, 15:54
Γρήγορα περαστικά θα είναι!:beer: :wave2:

filipp0s
26/03/2008, 17:39
Πω... ελπίζω να είναι περαστικά...


:wave2:

arxaios
26/03/2008, 17:45
Σας ευχαριστώ όλους παιδιά .........
Μακάρι να είναι όπως τα λέτε, πάντως η μόνη κίνηση που με πονά είναι αυτή στον συμπλέκτη ......
Θα πάω και σε φυσιοθεραπευτή να δω τι θα πει ......
Βλέπω πάντως το Busaki ολοσκόνιστο και μου τη βαράει στο δόξα - πατρί που λένε .... 6 μήνες το έχω μόνο !!!

sakisvolos
26/03/2008, 17:50
Περαστικά!

Πάρε και μια δεύτερη γνώμη ποτέ δεν ξέρεις!

Και πάλι περαστικά!

apav
27/03/2008, 10:04
Περαστικά! :wave2:

makis206
27/03/2008, 10:23
Γρήγορα περαστικά σου Κωστή !

:beer: :beer:

kalesin
27/03/2008, 10:33
Παρε κ δευτερη κ τριτη γνωμη

το σιγουρο ειναι οτι θα ξανακαβαλησεις κ θα συνεχισεις να καβαλας μηχανη

Επισης φροντισε να ξεκουρασεις το χερι σου. Δεν ξερω κ τι δουλεια κανεις, αλλα τετοιες τενοντιτιδες ειναι σχετικα συχνο φαινομενο σε οσους απασχολουνται αρκετες ωρες μπροστα σε υπολογιστη, λογω λαθος θεσης χεριων.

Φανταζομαι δε σου ειπε μονο απο τη μηχανη ξεκουραση..

Ολα θα πανε καλα, μη σε παιρνει απο κατω.

Ακομα κ αν χτυπα ξυλο, οντως το προβλημα εξελιχθει σε κατι σοβαρο, μπορεις παντα να κλεψεις τεχνογνωσια απο τον βρωμοπουλο κ να κανεις το μπουσακι αυτοματο

:beer: :beer: :beer:

αστειακι ηταν αυτο με το αυτοματο μπουσα ε;

VGER
27/03/2008, 10:44
Φίλε μου καλημέρα. Θα ήθελα να σου πω τη γνώμη μου ως παθών κι εγώ πριν από ένα χρόνο, αλλά για άλλο λόγο.
Πριν από κάνα χρόνο περίπου, άρχισα να έχω πόνους στο δεξί μου χέρι, το οποίο όσο περνούσε ο καιρός τόσο και χειροτέρευε. Εκείνο το διάστημα είχα πάρα πολλή δουλειά στο γραφείο και στο σπίτι και χρησιμοποιούσα πάααρα πολύ τον υπολογιστή.
Πήγα λοιπόν στον ορθοπεδικό και μου είπε ότι έχω τενοντίτιδα. Μου συνέστησε ξεκούραση, να αποφεύγω τη χρήση του υπολογιστή ( τι λες τώρα!!:eyepop: ) και να μην το κουράζω γενικότερα. Ακόμα και στον ύπνο μου με πόναγε! Αλλά τι να κάνω;
Το καλό ήταν ότι εκείνη την περίοδο πλησίαζε ο γάμος μου και θα πήγαινα κι εγώ ταξιδάκι του μέλιτος, οπότε ως εκ τούτου θα ξεκούραζα το χέρι μου. Όπως κι έγινε δηλαδή. Απείχα από τον υπολογιστή περίπου για 20 ημέρες. Όταν γύρισα στο γραφείο, παρ' όλα αυτά ήμουν αρκετά προσεκτικός με το χέρι μου, δεν το πολυκούραζα, κι έτσι, μετά από κάμποσο χρονικό διάστημα, ήμουν και πάλι μία χαρά.

Η συμβουλή μου: Μην ακούς κανένα γιατρό, απλά ξεκούρασε το χέρι σου για κάποιο διάστημα, καλό είναι να απέχεις για λίγο από αυτό το υπέροχο σπορ της μηχανής (τα λέω ως παθών τώρα που έχω πρόβλημα με τη μέση μου:sad: καθώς αναγκάστηκα μέχρι και να δώσω το στρώμα μου για να πάρω πολυθρόνα (burgman 400) μιας και δε μπορούσα να μην ξανακαβαλήσω μηχανή), αλλά άλλο μία τενοντίτιδα άλλο μέση. Να σαι σίγουρος για ένα πράγμα: Θα την ξανακαβαλήσεις και μάλιστα σύντομα! Απλά λίγο υπομονή!;)

arxaios
27/03/2008, 10:49
Καλό νέο .........
ο φυσιοθεραπευτής συμφωνεί μαζί σας :smilea: :smilea: :smilea:
αλλά 10 - 15 μέρες ξεκούραση .............

odt
27/03/2008, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Καλό νέο .........
ο φυσιοθεραπευτής συμφωνεί μαζί σας :smilea: :smilea: :smilea:
αλλά 10 - 15 μέρες ξεκούραση .............

δεν μπορείς να το συνδυάσεις και με καμια αναρρωτική? :rolleyes:

CIRUS
27/03/2008, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Καλό νέο .........
ο φυσιοθεραπευτής συμφωνεί μαζί σας :smilea: :smilea: :smilea:
αλλά 10 - 15 μέρες ξεκούραση .............

μπράβο αντε σύντομα θα είσαι καλά!!!!:beer:

επίσης βοηθάει πολύ να αλλάξεις ομάδα:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

blackbusa
27/03/2008, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS
μπράβο αντε σύντομα θα είσαι καλά!!!!

επίσης βοηθάει πολύ να αλλάξεις ομάδα

και να πας και ενα ταξιδακι του μελιτος...:wacko:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Περαστικα θα ειναι σιγουρα.....
:wave2:

MikeG
27/03/2008, 11:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Καλό νέο .........
ο φυσιοθεραπευτής συμφωνεί μαζί σας :smilea: :smilea: :smilea:
αλλά 10 - 15 μέρες ξεκούραση .............

Είδες που τα λέγαμε.. Πες του να σου δώσει & μια θεραπευτική αγωγή & γενικά να έχεις το χέρι σου συνέχεια σε χαλαρή θέση.
& μια αναρωτική & θα στρώσεις!!

:winka: :wave2:

Bavarian
27/03/2008, 16:07
Οι γιατροί όλο τα ίδια λένε αρχαίε.Ειχα το πρόβλημα για 3 χρόνια περίπου και είχα αρχίσει να τους πιστεύω :lol: .Μέχρι που ένα γιατρός μοτοσυκλετιστης στο Θριάσιο μου σύστησε φυσιοθεραπείες και κάτι φάρμακα και τέλος το πρόβλημα.Βέβαια που και που πονάνε λίγο τα χέρια αλλά δεν ενοχλεί καθόλου.Περαστικά θα είναι σίγουρα.:wave2:

Kostas NL
27/03/2008, 18:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Σας ευχαριστώ όλους παιδιά .........
Μακάρι να είναι όπως τα λέτε, πάντως η μόνη κίνηση που με πονά είναι αυτή στον συμπλέκτη ......
Θα πάω και σε φυσιοθεραπευτή να δω τι θα πει ......
Βλέπω πάντως το Busaki ολοσκόνιστο και μου τη βαράει στο δόξα - πατρί που λένε .... 6 μήνες το έχω μόνο !!!

Φίλε εύχομαι να είναι περαστικά!!!

:sun:

Kostas NL
27/03/2008, 18:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Μη μασάς φίλε!!



δες εδω www.rekluse.com

:wave2:

Άρη, ώρες ώρες είσαι εγκυκλοπαίδεια ρε φιλαράκο.

:beer:

TROOPER
28/03/2008, 07:08
ξεκολα και παρε με τηλεφωνο !!!!

:wave2:

arxaios
01/04/2008, 14:29
Σήμερα έκανα μια βόλτα στην πόλη με τη μηχανή .............. πονάει όμως ακόμα το άτιμο ........
ΔΕΝ είναι ακόμα εντάξει ........:sad: :sad: :sad:

Αντε να δούμε .........

mats8282
01/04/2008, 14:37
Παλι καλα να λες....Εμενα μου εχει κατσει η αλλεργια μου παλι εδω και 4.5 βδομαδες ειναι ζητημα να εχω καβαλησει 2 φορες σε σχετικα κοντινες αποστασεις και με απιστευτη φαγουρα στο κεφαλι απο το κρανος και την δευτερη εκτος του κεφαλιου και πονο στις παλαμες-δαχτυλα απο το πριξιμο...Κνιδωση λεει μαλλον στο αγχος λεει κανενας δεν ξερει ακριβως οταν ομως με θυμαται η ρουφιανα απο το 2002 που μου ηρθε 1η φορα με $#@$%$...Και αυτη την φορα τραβηξε πιο πολυ απο ποτε....Και συνεχιζει ολοταχως για την 5η βδομαδα...

:evil:

Bavarian
01/04/2008, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Παλι καλα να λες....Εμενα μου εχει κατσει η αλλεργια μου παλι εδω και 4.5 βδομαδες ειναι ζητημα να εχω καβαλησει 2 φορες σε σχετικα κοντινες αποστασεις και με απιστευτη φαγουρα στο κεφαλι απο το κρανος και την δευτερη εκτος του κεφαλιου και πονο στις παλαμες-δαχτυλα απο το πριξιμο...Κνιδωση λεει μαλλον στο αγχος λεει κανενας δεν ξερει ακριβως οταν ομως με θυμαται η ρουφιανα απο το 2002 που μου ηρθε 1η φορα με $#@$%$...Και αυτη την φορα τραβηξε πιο πολυ απο ποτε....Και συνεχιζει ολοταχως για την 5η βδομαδα...

:evil:




Για τη φαγούρα στο κεφάλι η λύση είναι μπαλακλάβα μεταξωτή να τραβάει τον ιδρώτα.Δοκιμασέ το.

arxaios
03/04/2008, 21:47
Μάλλον την βγάλαμε καθαρή :D :D :D :wave2: :wave2: :wave2:

blackbusa
03/04/2008, 23:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Μάλλον την βγάλαμε καθαρή


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Bavarian
04/04/2008, 00:07
Πάντα γερός :beer: :beer: :beer:

mats8282
04/04/2008, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bavarian
Για τη φαγούρα στο κεφάλι η λύση είναι μπαλακλάβα μεταξωτή να τραβάει τον ιδρώτα.Δοκιμασέ το.

Δεν ειναι θεμα ιδρωτα η κνιδωση...Ειναι καρουμπαλα ολοκληρα...