PDA

View Full Version : Μισό βήμα μπροστά...



McGyver
26/03/2008, 20:00
Σκοπός του thread δεν είναι να ακούσω "μπράβο" ή ο,τιδήποτε άλλο...

Απλώς θέλω να το μοιραστώ μαζί σας, για να αναδείξω το γεγονός πως κάποιος διάβασε αυτό που έγραψα, δεν πετάχτηκε "στον κάλαθο των υπ' όψιν" κατευθείαν...

Εξ ου και ο τίτλος "μισό βήμα μπροστά"...
Ελπίζω σύντομα να δω ένα περιπολικό στην περιοχή για να πω πως έγινε ένα ολόκληρο βήμα...

Κι επειδή είμαι βέβαιος πως από μέσα σας λέτε "τι λέει πάλι αυτός;", διαβάστε τα παρακάτω...

1. Η από 25 Ιανουαρίου 2008 επιστολή μου...


125178

McGyver
26/03/2008, 20:00
2. Η από 05 Φεβρουαρίου 2008 απάντηση του Τμήματος Τροχαίας Κερατέας...


125179

McGyver
26/03/2008, 20:01
3. Η από 03 Μαρτίου 2008 (έστω κι ένα μήνα μετά πήρα απάντηση) του Τμήματος Τροχαίας Αγ. Παρασκευής...


125180

mixalakis
26/03/2008, 22:31
Πώς το πάθανε;

Εσύ έχεις διαπιστώσει αν ισχύει αυτό;

Tpap
26/03/2008, 23:01
snitch.

gdevelek
26/03/2008, 23:17
τι ψάχνεις να βρεις ρε συ θωμά, η παραβίαση του κόκκινου (με πατημένο γκάζι μάλιστα) και το "σιγά μην περιμένω με τους βλάκες για να στρίψω αριστερά, θα μπώ από δεξιά και θα στρίψω και πρώτος!" συγκαταλέγονται στην καθημερινή άθληση μυριάδων ελληναράδων, σε εκατοντάδες διασταυρώσεις...

το να ξεκινά κανείς με μηχανή αμέσως αφού ανοίξει πράσινο ισοδυναμεί με απόπειρα αυτοκτονίας...

λες και δεν τα ξέρουν οι "αρχές";;;

απλά αδιαφορούν

zuki1000k5
26/03/2008, 23:22
ΩΡΑΙΟΣ!!!:beer: :beer:


Αντε σιγα σιγα να ξυπναμε και μεις και να καταγγελουμε τα της περιοχης μας...:winka:


:beer:

devil's animal
27/03/2008, 07:53
εγω θα πω ενα μπραβο στους μπατσους που δεν σε εγραψαν στα @@ τους και τουλαχιστον σου απαντησαν.
:beer: :beer: :beer: :beer:

αν κανουν και τις περιπολιες που λενε ειναι και μεγαλα ΑΛΑΝΙΑ!!
:beer: :beer: :beer:








ρε μηπως εχω αρχισει και και γινομαι και εγω γλυκο αγορι??? ακου μπραβο στους μπατσους.ΠΑΛΙ! :hypnotize
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tropeas
27/03/2008, 07:59
απλά ...
αν όλοι αφιερώναμε λίγο χρόνο απο μας... για μας... για θέματα ουσίας ,
όλα θα ήταν έστω ελάχιστο καλύτερα...:winka: :beer: :wave2:

MikeG
27/03/2008, 08:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
απλά ...
αν όλοι αφιερώναμε λίγο χρόνο απο μας... για μας... για θέματα ουσίας ,
όλα θα ήταν έστω ελάχιστο καλύτερα...:winka: :beer: :wave2:

Θα συμφωνήσω με το Λάμπρο.
Πολύ καλή κίνηση του Θωμά, αν & νομίζω ότι οι περισσότεροι μπάτσοι θα γελούσαν με αυτό & η απάντηση ήταν απλά για να δωθεί.
ΑΝ όμως όπως λέει ο Λάμπρος γίνουν όλο και περισσότεροι αυτοί που θα κάνουν τέτοιες κινήσεις τότε ίσως έχουμε αποτελέσματα.
Μπράβο Θωμά!

:wave2:

S705
27/03/2008, 08:22
to miso bima to ekanes kai mprabo sou

ante na doume an tha to oloklirosi , to bima kai i troxea.

:wave2:

SF
27/03/2008, 08:56
Μπράβο ρε mc...

Βέβαια ως προς το τι θα γίνει, το πιο πιθανό ειναι να φανεί ενα όργανο για μια μέρα ή έναν μήνα, και μετά η κατάσταση να επανέλθει στο 'νορμαλ'. Αν βέβαια ο κυρ διοικητής δεχόταν 100 ή 1000 επιστολές, το θέμα θα ήταν διαφορετικό. Και τα λέω αυτά γιατι κι εγώ έχω στείλει επιστολές κι έχω παρακολουθήσει την εξέλιξη. Αστυνομία, υπουργεία, νομαρχίες, δήμοι, Τραμ κ.α. Πρόσφατα είχα και στενή επαφή 3ου τύπου με όργανα (της αστυνομίας) και έκανα χρήση των δικαιωμάτων μου πάνω τους... με αποτέλεσμα ........απλώς να βρεθούν προ εκπλήξεως και σε πλήρη αδυναμία να εφαρμόσουν τον Νόμο. Γιατί; Γιατί δεν εφαρμόζεται πουθενά και ποτέ σε αυτή τη χώρα, και αν ένας (μεμονομένα) το διαπιστώσει και το καταγγείλει (όπως και εσύ π.χ. τώρα), τι άλλο να γίνει εκτός από το να χαθεί.

Μπράβο όμως όπως και να έχει. Είναι απλό και αποτελεσματικό πράγμα η επιστολή... (αν το κάνουν περισσότεροι).

Εχετλαίος
27/03/2008, 08:58
Μπράβο! :beer:

slowman
27/03/2008, 09:41
Ήταν υποχρεωμένοι να απαντήσουν.Όλα αυτά καταχωρούνται παίρνουν αριθμό πρωτοκόλλου κτλ.Δε το κάνουν εύκολα να σε γράψουν και να πετάξουν το γράμμα σου στα σκουπίδια ειδικά άμα λέει κάτι σοβαρό.Δεν παίρνει ο Δημ. Υπάλληλος τέτοια ευθύνη.Όποτε δε νομίζω πως μια απάντηση σημαίνει κάτι ιδιαίτερο.Το θέμα μάλλον (αν και το απεύχομαι) θα λήξει εκεί για αυτούς.Πάντως εσύ σωστά έπραξες και τους το κοινοποίησες. :D

byron
27/03/2008, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Πρόσφατα είχα και στενή επαφή 3ου τύπου με όργανα (της αστυνομίας) και έκανα χρήση των δικαιωμάτων μου πάνω τους... με αποτέλεσμα ........απλώς να βρεθούν προ εκπλήξεως και σε πλήρη αδυναμία να εφαρμόσουν τον Νόμο.

Δηλαδή;

sniper
27/03/2008, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Δηλαδή;

Αμα γεννήθηκες κατίνα...... :lol: :lol: :lol:

byron
27/03/2008, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Αμα γεννήθηκες κατίνα...... :lol: :lol: :lol:

Τους έριξε κανένα μανίκι ο εσεφης ;;:confused: :blush:

sniper
27/03/2008, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Τους έριξε κανένα μανίκι ο εσεφης ;;:confused: :blush:


Κατίνα.... Σαλαμάκι!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


(ταιριάζει κιόλας :lol: :lol: :lol: )

SF
27/03/2008, 10:42
Χαχα εμφανίστηκε ο παλιοσπαμερ ο σλιπερ και το σασησε το θρεντ!

Δε τους έριξε μανίκι, απλά τους είπε ότι εφόσον έκαναν τον κόπο κι εμφανίστηκαν για μια καταγγελία, ας εφαρμόσουν τη νομιμότητα ως οφείλουν και σε κύκλο ...20 μέτρων ΜΟΝΟ απο εκεί που είμαστε και ΜΟΝΟ για το ίδιο άρθρο ΚΟΚ για το οποίο έχουν καταγγείλει εμένα (το 34 δηλαδή).

"Α, δε μπορείτε; Κάνω επιτόπου προφορική καταγγελία. Ακολουθήστε τη σχετική διαδικασία."

Το στόρυ ήταν μιας ολόκληρης ώρας. Το αποτέλεσμα ήταν μια ωραιότατη τρύπα στο νερό. Ευτυχώς τα όργανα ήταν ευγενικά και δεν είχαμε άλλα.

sniper
27/03/2008, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Χαχα εμφανίστηκε ο παλιοσπαμερ ο σλιπερ και το σασησε το θρεντ!

Δε τους έριξε μανίκι, απλά τους είπε ότι εφόσον έκαναν τον κόπο κι εμφανίστηκαν για μια καταγγελία, ας εφαρμόσουν τη νομιμότητα ως οφείλουν και σε κύκλο ...20 μέτρων ΜΟΝΟ απο εκεί που είμαστε και ΜΟΝΟ για το ίδιο άρθρο ΚΟΚ για το οποίο έχουν καταγγείλει εμένα (το 34 δηλαδή).

"Α, δε μπορείτε; Κάνω επιτόπου προφορική καταγγελία. Ακολουθήστε τη σχετική διαδικασία."

Το στόρυ ήταν μιας ολόκληρης ώρας. Το αποτέλεσμα ήταν μια ωραιότατη τρύπα στο νερό. Ευτυχώς τα όργανα ήταν ευγενικά και δεν είχαμε άλλα.

Ο τολμών νικά....

Θαρσείν χρη...

Εν τουτο νίκα....

κι άλλα ωραία ουτοπικά στο μπουρδέλο για χώρα που ζούμε....

Εδώ ρε σε λιγο θα μας κατεβάζουν απο τις μηχανές να μας δείρουν, να μας κλέψουν και να τις πάρουν... Πήραν δίπλωμα Ι.Χ και μηχανής ακόμα κι οι τυφλοί και νομίζετε ότι υπάρχει τρόπος να διορθωθεί το πράγμα;

Ο μόνος τρόπος για να αποκτήσει κυκλοφοριακή αγωγή ο Ελληνας είνια να απαγορευτεί η κυκλοφορία των τροχοφόρων ανά την Επικράτεια...

SF
27/03/2008, 11:11
Ε δε θα ανοίξουμε κουβέντα για το τριμπούρδελο...
Πάντως ΔΕΝ πήρα κλήση :)

Κατα τ'αλλα τι να λέμε... εδώ που δουλεύω κιόλας είμαι ο πρώτος για να μιλήσω για το μπουρδέλο!!!

gkmaggas
27/03/2008, 11:17
Πολυ καλη κινηση...αν το καναμε ολοι τοτε δε θα γελαγε κανεις σιγουρα οπως δεν γελαει
οταν γινεται ατυχημα....ΜΠΡΑΒΟ ΘΩΜΑ.....:wave2:


α και μην σπαμαρετε σοβαρες συζητησεις...Μονοι μας γελιοποιουμε και μειωνουμε την
ΑΞΙΑ της ΖΩΗΣ μας....:beer: :beer:

sniper
27/03/2008, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από gkmaggas
Πολυ καλη κινηση...αν το καναμε ολοι τοτε δε θα γελαγε κανεις σιγουρα οπως δεν γελαει
οταν γινεται ατυχημα....ΜΠΡΑΒΟ ΘΩΜΑ.....:wave2:


α και μην σπαμαρετε σοβαρες συζητησεις...Μονοι μας γελιοποιουμε και μειωνουμε την
ΑΞΙΑ της ΖΩΗΣ μας....:beer: :beer:


Ξεκίνησε σταυροφορία για την σωτηρία της χώρας και δεν το πήραμε χαμπάρι;


Πόσοι πήραν το δίπλωμα εδώ μέσα χωρίς να λαδώσουν; ΤΙ; Πολλοί; κι αυτοί που δεν το έκαναν ΔΕΝ ανέφεραν το σάπιο καθεστώς στο τοπικό ΑΤ;

:rolleyes:

byron
27/03/2008, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
:rolleyes:

Ρε Νίκο, κάνε καμμιά βόλτα ρε φίλε. Πολλά νεύρα.....

sniper
27/03/2008, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ρε Νίκο, κάνε καμιά βόλτα ρε φίλε. Πολλά νεύρα.....

Νεύρα όχι..... κούραση από την καθημερινή κατάσταση στο δρόμο....

και βαρέθηκα να βλέπω σταυροφόρους που νομίζουν ότι το θέμα θα φτιάξει με μια καταγγελία στον βαριέμαι που ζω δημόσιο κακοπληρωμένο υπάλληλο.... αλλά μετά πάμε και ψηφίζουμε σαν τα γελάδια αυτούς που συντηρούν την παρούσα κατάσταση....

Εχετλαίος
27/03/2008, 11:59
με μια καταγγελία στον βαριέμαι που ζω δημόσιο κακοπληρωμένο υπάλληλο

Με 15000; Όσες και οι (ψηφίζοντες !!!) κάτοικοι μιας μεσαίας περιοχής;

sniper
27/03/2008, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Με 15000; Όσες και οι (ψηφίζοντες !!!) κάτοικοι μιας μεσαίας περιοχής;


και που θα βρεις 15000 πρόβατα που βγήκαν από το μαντρί;

byron
27/03/2008, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Νεύρα όχι..... κούραση από την καθημερινή κατάσταση στο δρόμο....

και βαρέθηκα να βλέπω σταυροφόρους που νομίζουν ότι το θέμα θα φτιάξει με μια καταγγελία στον βαριέμαι που ζω δημόσιο κακοπληρωμένο υπάλληλο.... αλλά μετά πάμε και ψηφίζουμε σαν τα γελάδια αυτούς που συντηρούν την παρούσα κατάσταση....

Μηδενιστική αντιμετώπιση και διαφωνώ.
Το να μιλάμε για επανασύσταση του Ελληνικού Κράτους χαριτωμένο ακούγεται αλλά ουτοπικό. Ο καθένας κάνει ότι μπορεί, όχι μόνο για να κοιμάται με ήσυχη τη συνείδηση του αλλά γιατί δεν του ταιριάζει η καραμέλλα ότι για τα στραβά φταίνε οι άλλοι.

Δεν καταλαβαίνω γιατί μια παρόμοια κίνηση στην Αγγλία που έχεις ζήσει θα ήταν αυτονόητο καθήκον για τους πολίτες που θέλουν να προλάβουν το κακό, και εδώ την αντιμετωπίζεις με χαβαλέ.
Αφού είναι όλοι και όλα για τον πέο, ας περνάμε όλοι με κόκκινα, ας βγαίνουμε στο αντίθετο ρεύμα και όποια χαμούρα μιλήσει βγάζουμε τα κουμπούρια να δώσουμε τη λύση, μιας και οι κακοπληρωμένοι δημόσιοι υπάλληλοι πιθανότατα θα μας γράψουν στα @@ τους.

Ουτε στην επαρχία δεν μπορούμε να πάμε ΡΠΜ.... Θυμάσαι εκέινο το τύπο με το TDM που είχε τρακάρει 3 φορές με πρόβατα και κατσίκια ; :lol:

Κάνε καμμιά βόλτα man. Πολύ φορτωμένο σε διαβάζω.

sniper
27/03/2008, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Μηδενιστική αντιμετώπιση και διαφωνώ.
Το να μιλάμε για επανασύσταση του Ελληνικού Κράτους χαριτωμένο ακούγεται αλλά ουτοπικό. Ο καθένας κάνει ότι μπορεί, όχι μόνο για να κοιμάται με ήσυχη τη συνείδηση του αλλά γιατί δεν του ταιριάζει η καραμέλλα ότι για τα στραβά φταίνε οι άλλοι.

Δεν καταλαβαίνω γιατί μια παρόμοια κίνηση στην Αγγλία που έχεις ζήσει θα ήταν αυτονόητο καθήκον για τους πολίτες που θέλουν να προλάβουν το κακό, και εδώ την αντιμετωπίζεις με χαβαλέ.
Αφού είναι όλοι και όλα για τον πέο, ας περνάμε όλοι με κόκκινα, ας βγαίνουμε στο αντίθετο ρεύμα και όποια χαμούρα μιλήσει βγάζουμε τα κουμπούρια να δώσουμε τη λύση, μιας και οι κακοπληρωμένοι δημόσιοι υπάλληλοι πιθανότατα θα μας γράψουν στα @@ τους.

Ουτε στην επαρχία δεν μπορούμε να πάμε ΡΠΜ.... Θυμάσαι εκέινο το τύπο με το TDM που είχε τρακάρει 3 φορές με πρόβατα και κατσίκια ; :lol:

Κάνε καμμιά βόλτα man. Πολύ φορτωμένο σε διαβάζω.

Στην Αγγλία (ατυχές το παράδειγμα) το κράτος δουλεύει (και δουλεύει ΚΑΛΑ) από μόνο του.... Θυμάμαι ότι συνέλαβαν τον υπουργό εσωτερικών για παράβαση του ΚΟΚ και τον πήγαν δεμένο στο δικαστήριο (και παραιτήθηκε μετά).

Μηδενιστική; Καθόλου! Η πραγματικότητα είναι. Ο καθένας μπορεί να κάνει ό,τι θέλει.... να καταγγείλει τους παραβιάζοντες τον ερυθρό σηματοδότη, αυτούς που παρκάρουν στα πεζοδρόμια (ΙΧ και μοτο) κλπ.

Αυτό όμως δεν αλλάζει το γεγονός ότι στην χώρα αυτή ζούνε ζώα αμόρφωτα και δεν ακούνε και δεν θέλουν να καταλάβουν...

Diesel, φρέντο, γυαλί, κομπολόι, κανένα μουν@κι στο διπλανό τραπέζι και πέρνουμε μετά το 7000cc SS ή κουτί και κάνουμε παντιλίκια.... να μας ακούσει/δει το μουν@κι που λέγαμε.... Παραβιάζει όλα τα στοπ, το κρανος είνια για τους φλώρους και χαλάει και το μαλλί, στο κόκκινο βαριέται να περιμένει, σταματάει καμιά φορά γιατί υπάρχει κίνηση αλλά πάνω στην διάβαση των πεζών κι αν του πουν τίποτα τους ρίχνει και κανένα καντήλι γιατί τόλμησαν να του μιλήσουν, μπαίνει Αττική Οδό και πάει με όσα λέει στο τέλος το κοντέρ, βγαίνει και φτάνει σπίτι του, κι αν δει κανέναν να μην σταματάει στο στοπ της γειτονιάς του τον γαμοσταυρίζει και το συζητάει με τους κολλητούς την επομένη στον καφέ για τους μαλάκες οδηγούς που κυκλοφορούν.

Αυτοί είμαστε.

SF
27/03/2008, 12:39
Μη μιλάτε στον μηδενιστή λέμε! :) Μπάιρον, σατ απ εντ λετ χιμ μπι :D

doctor x
27/03/2008, 12:42
Θωμα εισαι μεγαλος μ@λ@κ@ς που εκανες το καθηκον σου σαν πολιτης αντι να καθεσαι να γκρινιαζεις απλως!!!σου ευχομαι να μην αλλαξεις μεγαλωνοντας(σ αυτο τουλαχιστον:bigcry: )
οσο για μας τους υπολοιπους..............:beer:


125259

apav
27/03/2008, 12:53
:a10:

gcrook
27/03/2008, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Νεύρα όχι..... κούραση από την καθημερινή κατάσταση στο δρόμο....

και βαρέθηκα να βλέπω σταυροφόρους που νομίζουν ότι το θέμα θα φτιάξει με μια καταγγελία στον βαριέμαι που ζω δημόσιο κακοπληρωμένο υπάλληλο.... αλλά μετά πάμε και ψηφίζουμε σαν τα γελάδια αυτούς που συντηρούν την παρούσα κατάσταση....

Λιγοι μηνες ντελιβερι θα σε φερουν στα ισα σου.
:D :alien: :sick:

SpineshankD
27/03/2008, 13:45
ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΘΩΜΑ!:beer: :wave2:

McGyver
27/03/2008, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Σκοπός του thread δεν είναι να ακούσω "μπράβο" ή ο,τιδήποτε άλλο...

Ρε γ@μώ το φελέκι μου κινέζικα γράφω :mad: ;;;

:lol:

sniper
27/03/2008, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Ρε γ@μώ το φελέκι μου κινέζικα γράφω :mad: ;;;

:lol:

καλά κινέζικα δεν γράφεις.... αλλά για εμάς τους ελέφαντες.... δεν μας εξηγείς ποιος είναι ο αντικειμενικός σκοπός του thread; :D

:lol:

McGyver
27/03/2008, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
καλά κινέζικα δεν γράφεις.... αλλά για εμάς τους ελέφαντες.... δεν μας εξηγείς ποιος είναι ο αντικειμενικός σκοπός του thread;

Άρα το πρόβλημα είναι πως ΔΕ διαβάζετε :lol: ...


Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Απλώς θέλω να το μοιραστώ μαζί σας, για να αναδείξω το γεγονός πως κάποιος διάβασε αυτό που έγραψα, δεν πετάχτηκε "στον κάλαθο των υπ' όψιν" κατευθείαν...

sniper
27/03/2008, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver

Απλώς θέλω να το μοιραστώ μαζί σας, για να αναδείξω το γεγονός πως κάποιος διάβασε αυτό που έγραψα, δεν πετάχτηκε "στον κάλαθο των υπ' όψιν" κατευθείαν...


Κι επειδή ρε Θωμάκο σΕ απαντήσανε..... τι σε κάνει να πιστεύεις ότι δεν σε γράψανε κιόλας; :lol:

Το ωραίο θα είναι να στείλουν κανέναν τροχαίο εκεί και να γράψει εσένα για κάτι.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

AVATOS
27/03/2008, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Στην Αγγλία (ατυχές το παράδειγμα) το κράτος δουλεύει (και δουλεύει ΚΑΛΑ) από μόνο του....

...απο μονο του?...μπραβο κρατος!!!

SpineshankD
27/03/2008, 14:07
σορυ Θωμα, αυθορμητα μου βγηκε:sick: :D

Bavarian
27/03/2008, 16:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Στην Αγγλία (ατυχές το παράδειγμα) το κράτος δουλεύει (και δουλεύει ΚΑΛΑ) από μόνο του.... Θυμάμαι ότι συνέλαβαν τον υπουργό εσωτερικών για παράβαση του ΚΟΚ και τον πήγαν δεμένο στο δικαστήριο (και παραιτήθηκε μετά).

Μηδενιστική; Καθόλου! Η πραγματικότητα είναι. Ο καθένας μπορεί να κάνει ό,τι θέλει.... να καταγγείλει τους παραβιάζοντες τον ερυθρό σηματοδότη, αυτούς που παρκάρουν στα πεζοδρόμια (ΙΧ και μοτο) κλπ.

Αυτό όμως δεν αλλάζει το γεγονός ότι στην χώρα αυτή ζούνε ζώα αμόρφωτα και δεν ακούνε και δεν θέλουν να καταλάβουν...

Diesel, φρέντο, γυαλί, κομπολόι, κανένα μουν@κι στο διπλανό τραπέζι και πέρνουμε μετά το 7000cc SS ή κουτί και κάνουμε παντιλίκια.... να μας ακούσει/δει το μουν@κι που λέγαμε.... Παραβιάζει όλα τα στοπ, το κρανος είνια για τους φλώρους και χαλάει και το μαλλί, στο κόκκινο βαριέται να περιμένει, σταματάει καμιά φορά γιατί υπάρχει κίνηση αλλά πάνω στην διάβαση των πεζών κι αν του πουν τίποτα τους ρίχνει και κανένα καντήλι γιατί τόλμησαν να του μιλήσουν, μπαίνει Αττική Οδό και πάει με όσα λέει στο τέλος το κοντέρ, βγαίνει και φτάνει σπίτι του, κι αν δει κανέναν να μην σταματάει στο στοπ της γειτονιάς του τον γαμοσταυρίζει και το συζητάει με τους κολλητούς την επομένη στον καφέ για τους μαλάκες οδηγούς που κυκλοφορούν.

Αυτοί είμαστε.








:a10: :a10: :a10: :a10: :a10:

adam_tsouk
27/03/2008, 22:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Μπράβο ρε mc...

Βέβαια ως προς το τι θα γίνει, το πιο πιθανό ειναι να φανεί ενα όργανο για μια μέρα ή έναν μήνα, και μετά η κατάσταση να επανέλθει στο 'νορμαλ'. Αν βέβαια ο κυρ διοικητής δεχόταν 100 ή 1000 επιστολές, το θέμα θα ήταν διαφορετικό. Και τα λέω αυτά γιατι κι εγώ έχω στείλει επιστολές κι έχω παρακολουθήσει την εξέλιξη. Αστυνομία, υπουργεία, νομαρχίες, δήμοι, Τραμ κ.α. Πρόσφατα είχα και στενή επαφή 3ου τύπου με όργανα (της αστυνομίας) και έκανα χρήση των δικαιωμάτων μου πάνω τους... με αποτέλεσμα ........απλώς να βρεθούν προ εκπλήξεως και σε πλήρη αδυναμία να εφαρμόσουν τον Νόμο. Γιατί; Γιατί δεν εφαρμόζεται πουθενά και ποτέ σε αυτή τη χώρα, και αν ένας (μεμονομένα) το διαπιστώσει και το καταγγείλει (όπως και εσύ π.χ. τώρα), τι άλλο να γίνει εκτός από το να χαθεί.

Μπράβο όμως όπως και να έχει. Είναι απλό και αποτελεσματικό πράγμα η επιστολή... (αν το κάνουν περισσότεροι).

σωστος σε ολα :winka:

αξιζει παντως να ασχολουμαστε εστω και για "το τιποτα":beer: