PDA

View Full Version : Νευρα Στην Οδηγηση.



ΜΗΤΣΟΣΚΥΛΟΣ
16/12/2004, 13:21
:evil: :evil: :evil: ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΠΟΥ ΛΕΩ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΩ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΠΟΥΣΤΗ ΦΥΤΟΥΚΛΑ ΠΟΥ ΟΔΗΓΑΕΙ.ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΙ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΤΑ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ.ΣΠΑΝΙΑ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΒΛΕΠΩ ΚΟΥΤΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΥΠΟΥΣ ΚΑΙ ΤΥΠΙΣΕΣ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΝΤΕΥΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΛΕΣ, ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΜΗΝ ΤΡΕΧΕΙΣ!!!!:bigcry: :bigcry: :bigcry: ΣΗΜΕΡΑ ΗΜΟΥΝΑ ΣΤΗΝ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΟΥ ΠΡΑΣΙΝΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΕΒΛΕΠΑ ΣΤΑ 100 ΜΕΤΡΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΟΥ,ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΝΑ ΠΕΤΑΓΕΤΑΙ ΑΜΑΞΙ ΜΕ ΔΥΟ ΓΚΟΜΕΝΕΣ ΕΝΩ ΕΙΧΑΝΕ ΚΟΚΚΙΝΟ ΚΑΙ ΜΗΔΕΝ ΟΡΑΤΟΤΗΤΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΜΕ ΕΙΔΑΝΕ.ΠΕΡΕΠΙΠΤΟΝΤΟΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΕΙΧΕ ΣΚΟΤΩΘΕΙ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΙΔΙΟ ΣΚΗΝΙΚΟ.ΚΑΤΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΝΩ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΗΤΑΝΕ ΑΔΕΙΟΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΞΩ ΠΡΟΛΑΒΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΛΑΒΩ ΚΑΙ ΕΝΩ ΑΚΟΥΓΕ ΕΞΑΨΑΛΜΟ :bigcry: ΜΟΥ ΛΕΕΙ: ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΣΥΓΓΝΩΜΗ,ΧΕΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΚΑΘΟΤΑΝΕ ΣΑΝ ΒΡΕΓΜΕΝΗ ΓΑΤΑ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΛΕΟΝ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΚΟΝΤΟΚΑΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΚΑΝΩ ΛΑΜΠΟΓΙΑΛΟ.

GST
16/12/2004, 13:44
ναι ναι παρε και μπολικα φυσιγκια και βαρα οποιος μιλαει στο κινητο πυροβολα ..... οποια γκομενα δεν οδηγαει σωστα πυροβολα do it ...μη κολωνεις ...αντε βοηθα λιγο την κατασταση ...παρε και χειροβομβιδες ....πυροβολα .....
.
.
.
.
.
.
.
.
.τι μαρκα ειπαμε καπνιζεις;:smokin:
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
....................................................................................................

αυτη φιλε μου ειναι η πραγματικοτητα των δρομων σημερα και δεν προκειται να αλλαξει απο το 90 που ηρθα αθηνα ολο και χειροτερα ...με το να εκνευριζεσε δεν γινετε τιποτα ...αν παλι δεν μπορεις να συμβιβαστεις η ντορα μπορει να σε βοηθησει ..παρε μ.μ.μ

free rider
16/12/2004, 20:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΗΤΣΟΣΚΥΛΟΣ
:evil: :evil: :evil: ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΠΟΥ ΛΕΩ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΩ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΠΟΥΣΤΗ
ΜΟΥ ΛΕΕΙ: ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΣΥΓΓΝΩΜΗ,ΧΕΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΚΑΘΟΤΑΝΕ ΣΑΝ ΒΡΕΓΜΕΝΗ ΓΑΤΑ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΛΕΟΝ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΚΟΝΤΟΚΑΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΚΑΝΩ ΛΑΜΠΟΓΙΑΛΟ.

ρε Δημήτρη γιατί εισαι ενας βάρβαρος και μισός....
αντί να χαμογελάσεις στα κοριτσάκια
(ευκαιρία για γνωστό άθλημα...)
και να τους πεις να σε κεράσουν :beer:
για να φύγει η ταραχή σου ....και να νιώσεις πιο καλά
κάθεσαι και τσακώνεσαι.....

είδες ευκαιρία που έχασες??
( δεν μου λές μήπως ήταν σαν αυτές που αρέσουν στον καφροτουιν?)

:rotflmao: :rotflmao:

gtsiros
17/12/2004, 10:07
Proteinw, gia tis gkomenes pou odhgane ama3i sa na odhgane mhxanh tou gkazon kai mas kanoun kai mas paei to skato sth kaltsa kai to mualo sthn dolofonia.

-ela ela de peirazei, as pame na pioume ena kafe kai meta se paw gia volta me th mhxanh

(meta phdoulo agrio kai meta ftusimo.)

liospi
17/12/2004, 10:49
την καλημέρα μου και από μένα...

το περασμένο σάββατο στη λεωφόρου Κύπρου στην αργυρούπολη
μια μαλάκο έκανε αναστροφή και της έσκασε πάνω ένα φιλαράκι με v-strom
η τύπισα δεν το πήρε χαμπάρι και συνέχεισε να οδηγεί και τον έσερνε μαζί της..
και της χτύπησε την πόρτα με το χέρι και ξύπνησε... μιλούσε στο κινητό...

τον έσωσε το κράνος και το μπουφάν

την γλύτωσε με σπασμένο πόδι και με την ρόδα στο ψυγείο για το strom

ΠΑΡΤΕ ΤΟΥΣ ΤΑ ΔΙΠΛΩΜΑΤΑ.....

gtsiros
20/12/2004, 20:59
Egw (pezos) opote pernaei mprosta mou ama3i kai o odhgos milaei sto thlefwno fonazw KLEISE TO THLEFWNO, TWRA ODHGAS. :p :p :p

adam_tsouk
21/12/2004, 17:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Egw (pezos) opote pernaei mprosta mou ama3i kai o odhgos milaei sto thlefwno fonazw KLEISE TO THLEFWNO, TWRA ODHGAS. :p :p :p


και το κλείνει ή δε παίζει ρόλο;;;:confused: :confused:

afrotwin
23/12/2004, 11:52
re ama epitrepotane i oploforia stous odigous 8a ixame tin kaliteri simperifora odigisis
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
ama kseri o alos oti oloi oploforoun pou na kani malakia
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

pantos ama diavazo tetia mou aneveni i piesi idika me teties k@r10l3s
sta kala ka8oumena na vre8is me spasmeno podi ke mixani xalia




:mad: :mad: :mad:

derd
23/12/2004, 14:49
Μια εναι η λυση : Δικαστης Dred :rotflmao:

free rider
12/01/2005, 10:06
EISASTE OLOI BARBAROI RE.....

MONO EGO EIMAI POLITISMENOS...

ALLA DEN THA MOY THN PESEI KANENAS ME KOYTI????

APO MESA THA PERASO.....

:rotflmao: :rotflmao:

Alex6RR
28/01/2005, 11:21
που πηγαινουμε ρε παιδια...ποτε θα σταματησει αυτο το κακο?

Xlitos
28/01/2005, 12:36
Πριν απο λίγο πήγα να την πάθω κι εγώ...αιστερή λωρίδα ουρά-σταματημένα,δεξιά δικιά μου άδεια και ρόλαρα με 30Km/h...την στιγμή που η μπροστινή μου ρόδα είχε φτάσει τον κώλο ενός ATOS αποφάσισε Ο ΠΑΠΑΡΑΣ να μπει στην λωρίδα μου..κάνω κίνηση δεξια με την κόρνα πατημένη ευτυχώς την γλύτωσα.Ο τύπος δεν έφαγε βρισίδι...μου άρχισε τα συγνώμη,εγώ φταίω,..ααααααααααααντε γαμήσου ρε αρχίδα,΄τι να την κάνω την συγνώμη σου;Βλάκα :mad: :mad:

ΚΑΝΟΝΑΣ:Οι γυναίκες άμα σου βγούνε βγήκανε γιατί δεν παίρνουν χαμπάρι.2 φορές ήτανε άντρας άκουσε την κόρνα και γλύτωσα.... πριν 1 μήνα μου βγήκε γυναίκα..κόρνες εγώ τίποτα πάτησε γκάζι και πως δεν μου κοψε το πόδι...το ίδιο και η αδερφή μου από γυναίκα την έπαθε την είχε χτυπήσει από πίσω και μόλις ήρθε σπίτι μου είπε ότι ακόμα άκουσε τον κινητήρα της να γκαζώνει από την στιγμή που την χτύπησε μέχρι που άρχισε τις κωλοτούμπες.. :mad:

ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ

:mad:

GST
28/01/2005, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
Proteinw, gia tis gkomenes pou odhgane ama3i sa na odhgane mhxanh tou gkazon kai mas kanoun kai mas paei to skato sth kaltsa kai to mualo sthn dolofonia.

-ela ela de peirazei, as pame na pioume ena kafe kai meta se paw gia volta me th mhxanh

(meta phdoulo agrio kai meta ftusimo.)


και οταν μας ρωταγες για την φιλη σου τη να κανεις σε ενα αλλο ποστ ...παρεξηγηθηκεσ κιολας και μας ειπεσ και ζωα......αστο μεγαλε δεν εισε για πηδουλεσ εσυ...:lol: :lol: :lol: :rotflmao:

idi
28/01/2005, 13:21
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Rezeguet
29/01/2005, 12:44
εγω παλι εκνευριζομαι τοσο πολυ μερικες φορες -αν και συγκρατημενος τυπος- που εχω το δαχτυλο ετοιμο στην κορνα και ο πρωτος που θα κανει εστω και την παραμικρη ενοχληση τρωει κορναρισμα και μπινελικωμα για να ξεσπασω!

Σημερα κατεβαινα μια οδο και ερχεται απο πλευρικο στενο ενας μαλακας χωρις διπλωμα και ενω τον βλεπω να βγαινει και με βλεπει που ερχομαι με μεγαλη ταχυτητα επιμενει και πεταγεται μπροστα μου οσο μπορει και παρα τριχα να με τρακαρει και οχι μονο αυτο αλλα μου παιζει και την κορνα και το μπινελικι. Ε εκει δεν αντεχεις, επρεπε να κατεβω να του σπασω τη μουρη που λενε και εδω στην κρητη αλλα με περνουσε καμποσα (8-9) χρονια και λεω ασε (πρεπει ναταν 26-7) μην τις φαμε κιολας.
Παντως η γνωστη τεχνικη που περιγραψα παραπανω με εκτονωσε λιγο μεχρι που τον ειδα στο φανρι και γυρισα να τον μπινελικωσω και να την κανω με ελαφρα πηδηματακια οταν πηγε να βγει απο το κουτι του! Αλλα συγκρατηθηκε λιγο καθως ειδε μηχανη μεγαλουτσικη και με το κρανος δεν ειδε την ηλικια μου αλλα ηταν και ψιλο-ντουλαπι.

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

παλι καλα και υπαρχει αυτο το φορουμ να ξεσπαμε και να εκτονωμαστε ακουγοντας οτι και αλλοι τα παθαινουν καθημερινα (εδω στον Αγιο Νικολαο δεν εχουμε και πολλα προβληματα καθως ολοι ξερουν ολους και αμα σκοτωσεις τον γιο του γειτονα...που ειναι και κρητικατσι...περιτο να πω τι θα γινει...)

gtsiros
29/01/2005, 14:46
An foras kranos exeis pleonekthma. me to pou se plhsiasei, koutoulia me olh th dunamh (siga mh katalabeis tipota). epishs, an paei na bgei apo to ama3i, apla klotsas thn porta me olh th dunamh otan paei na bgei kai 'o,ti parei o xaros

Rezeguet
29/01/2005, 19:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
An foras kranos exeis pleonekthma. me to pou se plhsiasei, koutoulia me olh th dunamh (siga mh katalabeis tipota). epishs, an paei na bgei apo to ama3i, apla klotsas thn porta me olh th dunamh otan paei na bgei kai 'o,ti parei o xaros


xaxaxaxaxa :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer:

καλο! Θα το θυμαμαι αυτο! Και οπως παει μπορει και να το εφαρμοσω! :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

tai
30/01/2005, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
An foras kranos exeis pleonekthma. me to pou se plhsiasei, koutoulia me olh th dunamh (siga mh katalabeis tipota).
koydoynai to kefali soy. kalhtera bgalto kai xthpa ton me ayto:evil: :evil:

Rezeguet
30/01/2005, 11:57
η μαγκια ειναι να του κλωτσησεις την πορτα οπως βγαινει και να χτυπησει το χερι του καθως βρονταει η πορτα πανω του, οταν ξαναβγει απο το κουτι βγαζεις το κρανος και του παιζεις μια με αυτο, και οταν πια ειναι αποτελειωμενος σηκωνεις μια σουζα και ανεβαινεις στο πορτ παγκαζ και μετα στην οροφη του αμαξιου και κανεις fireburnout! :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: Μετα θα ειναι σαν να εχει πεσει κομητης στο αμαξι του. και μην ξεχασεις να του σπασεις τα τζαμια και τα φωτα και να του κοψεις και την βενζινη στο αμαξι! :uplate: :hypnotize :rotflmao: :rotflmao:

και ολα αυτα τα συνδυαζουμε με συνεπιβατη ο οποιος εχει καμερα και τα βιντεοσκοπει ολα αυτα για να τα δημοσιευσεις στο ιντερνετ! :uplate: :rotflmao: :lol: :alien:

tai
30/01/2005, 12:08
ξεχασες την μολοτοφ:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

Rezeguet
30/01/2005, 20:44
και μην ψεχνας να σκασεις τα λαστιχα να μπουκωσεις την εχατμιση να διαλυσεις τον προφυλακτηρα τους καθρεφτες, να σκισεις το δερματινο σαλονι να βαλεις κοκα κολα στο κοκπιτ και στο ερ κοντιτιον να σπασεις το cd player και μετα να γδυσεις τον τυπο και να του αφησεις το σωβρακο μονο και να τον κρεμασεις σε ενα δεντρο με μια πινακιδα διπλα του που λεει
:dizzy: <--------μαλακας

και να του ζωγραφισεις στη μουρη με ανεξιτηλο διαφορες βρισιες μπινελικια και προστυχα.

Μετα να ξαναδουμε αν τολμησει καποιος να σε ξαναενοχλησει! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

tai
30/01/2005, 21:31
την μολότοφ την μολότοφ.
πάλι την ξέχασες
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gcrook
30/01/2005, 22:09
:hypnotize :lol:
Καλα..το εχετε χασει εντελως ετσι δεν ειναι;
..Ακους εκει...μολοτωφ..παιξτε κανα Carmageddon να στανιαρετε λεω γω.

free rider
31/01/2005, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
:hypnotize :lol:
Καλα..το εχετε χασει εντελως ετσι δεν ειναι;
..Ακους εκει...μολοτωφ..παιξτε κανα Carmageddon να στανιαρετε λεω γω.

εγώ λέω πίσα και πούπουλα....


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Rezeguet
31/01/2005, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
την μολότοφ την μολότοφ.
πάλι την ξέχασες
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

καλα καλα θα βαλουμε και τη μολοτοφ καπου...

Θα την χωσουμε στον κ@λ@ του!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :eyepop:

tai
31/01/2005, 17:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
εγώ λέω πίσα και πούπουλα....


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Παρατηρώ μια συμπάθεια στα πούπουλα, η μου φαίνεται?
:lol: :lol: :lol: :lol:

periklisk
01/02/2005, 01:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
εγώ λέω πίσα και πούπουλα....


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

και στη ράγα πάνω!!!!!:lol: :rotflmao:

afrotwin
01/02/2005, 10:12
TI SKEFTIKA!!!:eyepop:
DEN KSERO AN DOULEVI ALA 8A TO DOKIMASO

KALODIO EXTRA STO KALODIO TOU MPOUZI ME ENA KORKODILAKI STIN AKRI

PAS DIPLA TOU SVINIS KOTSARIS TO KORKODILAKI SE KAPIO METALIKO SIMIO STO AFTOKINITO
VAZIS MPROSTA KE TOU KANIS ILEKTROSOK
ME 6000 VOLT
:eyepop: :eyepop:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ermis21
16/11/2005, 19:19
Μέχρι να μείνεις από μπαταρία? :lol: :lol:

stavrogin
16/11/2005, 19:43
Ρε παιδια ,ετσι πολλοι που ειμαστε,(γιατι μονος μου ειμαι κοτα) μπορουμε να απαγαγουμε οδηγους κουτιων να τους κλινουμε σε υπογεια και να τους βασανιζουμε.
Ξερεται...να μιλαμε με το κινητο τους,μπροστα τους ,
να τους διχνουμε τι αγορασαμε με την πιστωτικη τους καρτα,
να τους διχνουμε φωτογραφιες με το καινουργιο look του κουτιου τους μετα το grafiti που του καναμε,
Να τους βαζουμε να ακουνε Νταλαρα με τις ωρες στη διαπασων

Να ξεδινουμε και να περναει και η ωρα.

Ειχα σκεφτει να τους βιαζουμε με τα κινητα τους ,αλλα ετσι μικρα που τα χουν φτιαξει τωρα πια ,δεν θα ειναι και τοσο βασανιστικο

el_hymador
16/11/2005, 21:48
Το χειροτερο απο ολα θα ηταν να οδηγανε το κινητο και να μιλανε στο αυτοκινητο:uplate:

ιδανικο οχημα.....


28231

el_hymador
16/11/2005, 21:50
Το χειροτερο απο ολα θα ηταν να οδηγανε το κινητο και να μιλανε στο αυτοκινητο:uplate:

ιδανικο οχημα.....για να μην σας ενοχλει κανεις

kalesin
17/11/2005, 09:55
μωρε οταν τα ελεγα εγω με δουλευανε...

κακως το εβαλα στα ανεκδοτα...

σας παρουσιαζω τη λυση κυριοι κ κυριες...


28251

DarKeGo
17/11/2005, 17:19
Emena m aresei pou kanoun to allo...mpainoun leoforeiodromo kai pane siga...les kai an tous stamatisoun oi mpatsoi 8a tous grapsoun gia taxytita..toso stokoi einai. Kaneis pou kaneis tin malakia (paranomia), ekmetaleysou tin gi ayto pou tin kaneis...

Oso gia ta diplomata, ti na leme... ntaksei...toulaxiston emeis otan pairnoume diploma to pairnoume os autodidaktoi kai me polla simadia apo xymes...kai an kanoume malkia tin plironoume mono emeis de pairnoume ki allous sto laimo mas...

...ennoeitai, oti otan kaneis mlkies eisai monos sti mixani sou...!

Ti na kanoume i odiki paideia stin ellada leei..."Oxi xryso mou aytokinito na pareis, na eisai asfalis kai ase tous allous...8a sou paro oti amaksi 8es..."

Gi ayto kai edo kai 10 xronia pou anevokatevaino tin Kifisias, vlepo kai ena stefani ka8e deytera, stin nisida...kai den einai apo mixani...

Ta symperasmata dika sas:wave2: :wave2:

ktm640lc4
18/11/2005, 11:04
Ηρεμα λεμε ρε παιδια αλλα οταν δεν τυχει σε σενα το βλεπεις απο εξω.

Αν τυχει ομως? Δικαιολογω τα νευρα σε τετοιες περιπτωσεις, μεχρι ενα σημειο βεβαια μην γινει και καμια μαλακια.

Και μονο που σκεφτομαι οτι ο καριο....ης επειδη εχει αμαξι και σταρχιδ....α του, θα με χτυπησει (φτου σκορδα, τοκ τοκ) επειδη αυτος ειναι πισω απο λαμαρινα τρελλενομαι.

Αυτο θα πω μονο. Παλια σε παρεα αυτοκινηταδων. Το εχω ξαναγραψει νομιζω. Του λεει ο ενας, ρε μαλακα γιατι δεν εβγαλες φλας εκει..???? δεν θυμαμαι ακριβως τι ελεγαν και γυρναει ο τυπας και του λεει, καλα ρε εισαι μαλακας? αν βγαλω φλας θα νομιζουν οτι δεν ξερω να οδηγαω..........!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καταλαβατε?????????? Τετοια μαλακια κυκλοφορει.

Προσοχη.

johnpagr
21/11/2005, 16:48
h molotof kai h pisa me ta poupoula einai olo to xarti

xaxaxaxaxaxaxaaxaxaxaxaa

:rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

johnpagr
21/11/2005, 16:52
ta abus ti ta exete ???

tis alisides kai tis kouloures??

krypste kai mia sideroxro8ia sto selaki apo katw gia na mhn pw kamia xrapa-xroupa !!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


alla pera apo thn plaka ...: den 8a prothna tsaboukades kai kafrismous (oso mas pernei vevea sto epipedo ths amynas. Oso boroume apofevgoume tetoia pragmata logo synepeiwn kai epipedou. Den 8a valeis mialo se kapoion pou den exei mias kai tou to exei parei h aktinovolia tou kinhtou, h' den 8a to ma8eis me afton ton tropo odhgish mias kai to phre nykta to diploma).

motoforever
22/11/2005, 13:40
Λάθη κάνουν όλοι, μοτοσυκλετιστές και αυτοκίνητα...

Αναρωτηθήκατε ποτέ πώς βλέπει τις μηχανές ένα αμάξι; Να περνάνε ελάχιστα χιλιοστά από διπλα του; Να ανεβαίνουν στα πεζοδρόμια; Να κάνουν σφήνες ανάμεσα στα αυτοκίνητα...
Όσο για τις θειές, τις γκόμενες, τους παππούδες και τους μαλάκες με τα αυτοκίνητακαι με τις μηχανές είναι δίπλα μας
είναι οι συγγενείς μας, οι φίλοι μας, οι γνωστοί μας, γνωστοί γνωστών...κτλ αυτούς να πίασεις και να τους κάνεις με λόγια να καταλάβουν ότι ο τρόπος οδήγησης τους είναι λάθος...ότι δεν γνωρίζουν να οδηγούν και να τους βοηθήσεις να βρούν λύση (σχολές οδήγησης, βιβλία)...να γίνεις "κακός" και να τους κάνεις να καταλάβουν το σοβαρό της υπόθεσης...σκοτώνονται ή μένουν ανάπηροι ανθρώποι..

Όσο για τους κατασκευαστές των δρόμων και τους εργολάβους και αυτοί ανάμεσα μας είναι... και όταν γνωρίζεις κάποιον προσπαθείς να τον αλλάξεις..όπως είχα γνωρίσει και εγω και τον άκουγα απαθέστατο να μου αναλύει πως κλέβουν στην κατασκευή του δρόμου και βάζουν μικρότερη ποσότητα και χειρότερη ποσότητα ασφάλτου..μέχρι που του την είπα και σηκώθηκα και έφυγα..

Σίγουρα δεν είναι εύκολο να αλλάξουν όλα τα κακώς κείμενα, αλλά δεν μπορώ να δεχτώ ότι για όλα είναι πάντα υπεύθυνοι οι άλλοι...

lampros_fazer
22/11/2005, 17:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Ρε παιδια ,ετσι πολλοι που ειμαστε,(γιατι μονος μου ειμαι κοτα) μπορουμε να απαγαγουμε οδηγους κουτιων να τους κλινουμε σε υπογεια και να τους βασανιζουμε.
Ξερεται...να μιλαμε με το κινητο τους,μπροστα τους ,
να τους διχνουμε τι αγορασαμε με την πιστωτικη τους καρτα,
να τους διχνουμε φωτογραφιες με το καινουργιο look του κουτιου τους μετα το grafiti που του καναμε,
Να τους βαζουμε να ακουνε Νταλαρα με τις ωρες στη διαπασων

Να ξεδινουμε και να περναει και η ωρα.

Ειχα σκεφτει να τους βιαζουμε με τα κινητα τους ,αλλα ετσι μικρα που τα χουν φτιαξει τωρα πια ,δεν θα ειναι και τοσο βασανιστικο

:a54: :a20: :a46: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

Παραθέτω κάτι που είχαξαναγράψει σε παρόμοιο thread
αυτο που εχω κανει εγω σε 2-3 περιπτωσεις Μπουνια (καθετη) στον καθρεφτη, ή φτυσια (τοτε φοραγα ανοιχτο κρανος) μεσα απο ανοιχτο παραθυρο το καλοκαιρι.Το 2ο ηταν ολα τα λεφτα




Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpagr Den 8a valeis mialo se kapoion pou den exei mias kai tou to exei parei h aktinovolia tou kinhtou

Εγώ πάντως πιστεύω οτι συναίτησα μια μαλακισμενη κυρια με την αντιδραση μου.Σε μία περίπτωση όπου παραλίγο να φιλήσω πόρτα από κυρία (ψιλομεγάλη) που την άνοιξε χωρίς να ελέγξει έχοντας παρκάρει παρανομα δεξιά πάνω στο πεζοδρόμιο, μετά από μπινελίκι που τις έριξα καθώς πήγαινε να βγει και είχε το ένα πόδι στο έδαφος τις έκλεισα βίαια τη πόρτα και τις έπιασε το πόδι.Αντέδρασα υπερβολικά αλλά το προτίμησα από το να τη βούταγα από το μαλλί και πιστεύω οτι μετά από αυτή την τραυματική εμπειρία η κυρία δεν θα ξαναβγει χωρίς να ελέγξει.

Akefalos
26/11/2005, 04:28
Ki ego agapite lampros_fazer( an ontos ekanes afta ta pragmata pou les) pistevo oti eisai enas apisteftos kafros,pseftomagkas kai me anyparkti noimosini.Akou na ftyseis mesa st'amaksi kai na piaseis stin porta to podi tis...Ti eisai re?Ypoanaptiktos?Eprepe vevaia anti gia gynaika na einai kana gomari kai anti na ponesei na tin klotsisei ksana tin porta pano sou,na vgei ekso kai na evlepa ti magkas tha souna tote...Ektos kai an eisai apo tous antrakles pou kanoun tis magkies epeidi einai me mixani kai meta tin kopanane prin antidrasei o allos...:nono: :nono: :mad: :mad:

lampros_fazer
27/11/2005, 02:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akefalos
Ki ego agapite lampros_fazer( an ontos ekanes afta ta pragmata pou les) pistevo oti eisai enas apisteftos kafros,pseftomagkas kai me anyparkti noimosini.Akou na ftyseis mesa st'amaksi kai na piaseis stin porta to podi tis...Ti eisai re?Ypoanaptiktos?Eprepe vevaia anti gia gynaika na einai kana gomari kai anti na ponesei na tin klotsisei ksana tin porta pano sou,na vgei ekso kai na evlepa ti magkas tha souna tote...Ektos kai an eisai apo tous antrakles pou kanoun tis magkies epeidi einai me mixani kai meta tin kopanane prin antidrasei o allos...:nono: :nono: :mad: :mad:
Κοίτα μερικές φορές συμβαίνουν πράγματα που βλέπεις το χάρο με τα μάτια σου βγαίνεις εκτός εαυτού και αντιδράς υπερβολικά.Γενικά δεν κάνω τέτοια πράγματα, οι 3 παραπάνω περιπτώσεις ήταν εξαίρεση και αντέδρασα υπερ-υπερβολικά αλλα εκείνη τη στιγμή δεν μπορούσα να συγκρατηθώ.
Αν ήταν κανα γομάρι (μάλλον) δεν θα έκανα αυτό που έκανα.
Ναι το ομολογώ από αυτούς τους άντρακλες είμαι.

muzzycoo
28/11/2005, 05:30
Η καφρίλα, η ασχετοσύνη, η αφηρημάδα δεν είναι "προνόμια" των αυτοκινητιστών. Ναι, υπάρχει η ασφάλεια της λαμαρίνας αλλά αυτό δε σημαίνει πως κάθε οδηγός βλέπει το δρόμο σα λούνα παρκ με συγκρουόμενα. Ούτε πως σκέφτεται λιγότερο τη ζωή των άλλων γιατί αυτός δε θα πάθει τίποτα. Μπορεί να μη σκέφτεται γενικά αλλά αυτό δεν το... έπαθε απ' όταν πήρε αυτοκίνητο...

Πόσες φορές δεν έχω δει μοτοσικλετιστές να αντιμετωπίζουν πεζούς με την ίδια αδιαφορία για την οποία κατηγορείτε τους αυτοκινητιστές... Σταματούν πάνω στις διαβάσεις στα φανάρια, καβαλάνε πεζοδρόμια & "απαιτούν" ο πεζός να κάνει στην άκρη κτλ.
Κι άλλους με οδική συμπεριφορά... Αιγύπτου, να φορτώνουν τις μηχανές σα φορτηγά, να κινούνται αντίθετα σε μονόδρομο, να μιλούν στο κινητό εν κινήσει, να προσπερνούν από δεξιά (& αμέσως μετά κόβουν αριστερά για να σταματήσουν) & άλλες τέτοιες... ομορφιές!!!
Είσαι μπροστά στο φανάρι & έρχεται από τα πλάγια ένα μηχανάκι να σταματήσει μπροστά σου & όταν ανάψει πράσινο κινείται σα να βρίσκεται στο σουπερμάρκετ... Δεν έχεις δικαίωμα να βιάζεσαι; Δεν έχεις δικαίωμα να θες να κινηθείς πιο γρήγορα από ένα ξεχαρβαλωμένο leadάκι;
Και πόσοι αδιαφορώντας οι ίδιοι για την ασφάλεια τους δεν φορούν κράνος (για να μην κολλήσει στο gel) ή, κάτι που για μένα είναι τελείως απαράδεκτο, δε φορά ο συναναβάτης τους, κινούνται χιλιοστά μεταξύ των αυτοκινήτων κτλ & έχουν απαίτηση να ενδιαφερθούν οι άλλοι... Έχετε δει κανένα πεζό να περπάτα στη μέση του δρόμου; Και να τσαμπουκαλεύεται τα αυτοκίνητα που κινούνται;

Δεν έχω ακόμη μηχανή... Τον τελευταίο καιρό το σκέφτομαι πολύ σοβαρά... Φοβάμαι είναι η αλήθεια & προσπαθώ να ισορροπήσω μεταξύ του φόβου μου & της έντονης επιθυμίας μου. Έχω το καλό πρότυπο ενός συναδέλφου, σοβαρού, προσεχτικού & "ερωτευμένου" με την ασφάλεια (φοράει ανελλιπώς μέχρι & "πλάτη"). Αλλά συμπεριφορές & αντιδράσεις όπως αυτές που περιγράφουν κάποιοι φίλοι παραπάνω, νοοτροπίες τύπου "εμείς οι καλοί μοτοσικλετιστές & οι άλλοι οι εγκληματίες, ανεγκέφαλοι κουτάκηδες" με κάνουν να σκέφτομαι & άλλα πράγματα για το που θέλω να τοποθετήσω τον εαυτό μου.

Σεβασμός, προσοχή & αυτοσυγκράτηση χρειάζονται απ' όλους, όπως & αν κινούμαστε. Έχουμε τόσα πράγματα να μας ενώνουν & άλλα τόσα να μας χωρίζουν... Σ' αυτά τα τελευταία δε χρειάζεται να προσθέσουμε & άλλα! Να προσέχουμε για να έχουμε...

Καλημέρα, καλό δρόμο σε όλους μας! :wave2: