PDA

View Full Version : Ηρθαμε από το TRAIL!!! Φωτογραφικό υλικό:



Adventure-R
08/12/2003, 01:26
• Μια χαρά τα περάσαμε, απ' ότι ξέρω χωρίς τίποτα το αρνητικό να συμβεί.

• Ένα έχω να πώ xωρίς να αναφέρω ονόματα. Κάποιοι, κάποιοι λέω οδηγοί BMW F 650 GS DAKAR είναι δάσκαλοι:
α)προσανατολισμού, β)ισορροπίας, γ)ταξιδιωτικού ήθους
...Κάποιοι πηγαίνουν το Dakar ΟΠΩΣ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ. Μπράβο τους, τα καλά να λέγονται.
Aυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι και τα άλλα παιδιά δεν έδειξαν τον καλύτερο εαυτό τους. Όλοι βοηθούσαν και περίμεναν όποτε χρειαζόταν.

• Επισυνάπτω μερικές φωτό. Μάγκες εγώ πέρασα καλά, αν και λόγω μαλακισμένης ρύθμισης στα αμορτισέρια, τα χρειάστηκα σε κάποια σημεία.

• Λοιπόν επειδή είμαι μαζόχας, θα σας πώ τι μαλακία είχα κάνει... ή μάλλον θα σας αφήσω να το μαντέψετε...:

Πώς ρυθμίζουμε το ζεστό και το κρύο νερο στις παλιές βρύσες, αυτές που είχαν το ξεχωριστά τις δύο κάνουλες;(νομίζω δηλαδή)

Συνδιάστε το με τα μπροστινά μου. Για να σας δω!!!

































Απάντηση: είχα την αριστερή μπουκάλα ρυθμισμένη στο τέρμα σκληρό και την δεξιά στο τέρμα μαλακό....!!!!!!!!!!!!!!!!!!


279

Adventure-R
08/12/2003, 01:27
Νο2


280

Simos
08/12/2003, 01:37
Απιστευτος ρε μπαγασα τι αλλο να πω....

Πολυταλαντος και απιστευτος !!!!!

Να πω οτι ζηλευω?? με την καλή εννοια ;)

Adventure-R
08/12/2003, 01:44
ήθελα να βάλω και άλλη φωτό σερί !!!!! F$%^ you!!!


281

Adventure-R
08/12/2003, 01:56
Νο3


282

Adventure-R
08/12/2003, 02:10
Από εδώ σας επιτρέπω να αρχίσετε σχόλια.
Δατς ολ!


283

DIT
08/12/2003, 13:15
μια λέξη μπορεί να περιγράψει τα παραπάνω:

τέλεια!!!!

πειράζει που ζήλεψα???

NLS
08/12/2003, 13:45
ο Μαρκέλος καταπληκτικός (μήπως να γίνει Φρέντι Γερμανός; ) δεν πειράζει που έχει μαλακία μηχανάκι

μπράβο που βρέθηκε και ένα dakarίδης να διασώσει την μαλακία των αντουράδων των σαλονιών (σαν και μένα)

από τον πρώτο θέλω μαθήματα παπάτζας, ρύθμισης αναρτήσεων και γραφής

από τον δεύτερο θέλω μαθήματα πως να οδηγώ και να σέβομαι το μηχανάκι μου (που τελικά αξίζει σεβασμό)

επίσης μαθήματα και από τους δυο για το πως να ζω την δίτροχη μεριά της ζωής μου

kosdros
08/12/2003, 16:17
μεριά της ζωής είναι η περιέργεια. Βγες στους δρόμους και ζήσε!

NLS
08/12/2003, 16:21
θέλει ανάλογη παρέα και κάποιον να σε σπρώξει να το κάνεις

το δοκίμασα πάντως
απλά δεν το εξάπλωσα όσο πρέπει

michalispap
08/12/2003, 16:43
ΣΑΣ ΓΟΥΣΤΑΙΡΝΩ ΜΕ ΤΡΕΛΛΑ!!!

ΜΗΝ ΤΑ ΛΥΠΑΣΤΕ ΡΕ - ΞΑΝΑΜΠΡΑΒΟ...


287

SeNNinhA
08/12/2003, 17:25
Πρέπει να πω κι έγω ένα ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟστον ΜΑΡΚΕΛΟ

Λοιπόν, μπορείτε να λέτε ότι θέλετε, αλλά το σκεφτόμουν το βράδυ και τρελάθηκα.

Φανταστήτε τώρα μέσα σε όλη αυτή την κοτρώνα, το Adventure που είναι και το πιο ψηλό απο όλα που συμμετείχαν (εκτός από ένα LC8. Μπράβο και στον τύπο) και με αναρτήσεις κούτσουρα για το 70% της διαδρομής!!!!

Ε, ελάτε να μου πείτε μετά πώς ακόμη ο Μαρκέλλος κυκλοφορεί με τα χέρια στις θέσεις τους?


Υ.Γ. Το πηρούνι ξέρετε πως το ρύθμιζε? Αριστερόστροφα από την μία και δεξιόστροφα από την άλλη!!!! Και μετά μου έλεγε ότι δεν μπορεί με τίποτα να βρεί ικανοποιητικές ρυθμίσεις για τις αναρτήσεις του!!! Ντοινγκ!!!!

Υ.Γ. 2 Εγώ ήδη ψάχνομαι για το επόμενο trail ride την Κυριακή στα Κιούρκα. ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ? NLS θα έρθεις? Αντε...

SeNNinhA
08/12/2003, 17:43
To BMW το είχα ξεχασει στα τρομερά που συμμετείχαν αλλά δεν μου κάνει εντύπωση γι αυτό.

Όσο κι αν σας φαίνετε περίεργο για τον όγκο του και το βάρος του είναι φοβερά ευκολοδήγητο στην πέτρα που συναντήσαμε. Το telelever δεν πληροφορεί αλλά το κρατάει όμως ακούνητο στην τροχιά του, το χαμηλό κεντρο βάρους ελαφρώνει την αίσθηση και η χαμηλή σέλα βοηθάει όπου χρειάζεται να πατήσεις κάτω.

Το LC8 τι έκανε τελικά? Ήμουν σε κάποια φάση από πίσω του (ώσπου ψιλοχάθηκα στην αρχή) και τον έβλεπα να χαροπαλεύει κι αυτός εκεί ψηλά κάποιες στιγμές (είχε και normal λάστιχα...)

NLS
08/12/2003, 17:43
παίζει - αλλά τι τραύματα στην μπέμπα δεν μας είπες

SeNNinhA
08/12/2003, 17:52
Όπως είπα με ένα πέσιμο την γλίτωσα (το προγραμματισμένο που μου ανήκε) και ΜΗΔΕΝ (0) απώλειες. Πραγματικά ούτε γρατζουνιά στα πλαινά πλαστικά του "ντεπόζιτου".

Σήμερα το πρωί έγινε οπτικός έλεγχος και το μοναδικό που πρόδιδε την όλη ταλαιπωρία (εκτός της λάσπης) ήταν ένα πολύ μικρό βουλιαγματάκι στο κάτω μέρος της ποδιάς (απο ένα σκάσιμο σε μια κοτρώνα καποια στιγμή μάλλον)

Επισημαίνω ότι είχαν βγεί:
Φλάς (εμπρος-πίσω)
Καλύματα εξατμίσεων
Καθρέπτες
Μαρσπιέ συνεπιβάτη
Λασπωτήρας ρόδας
Μπαγκαζιέρα (αυτό έλειπε να πάω τουριστικά εντελώς)

Όλα τα υπόλοιπα είναι σώα και να πω την αλήθεια δεν ακούω να τρίζει και τίποτα. Ίσως τα όργανα να θέλουν λίγο σφίξιμο μόνο.

Αντέχει το Dakar μην το φοβάσαι.

NLS
08/12/2003, 17:57
δεν φοβάμαι το ντακάρ, την τσέπη μου φοβάμαι

SeNNinhA
08/12/2003, 18:34
Αμα δεν το κοπανίσεις άτσαλα πουθενα και βγάλεις αυτά που σου είπα δεν παθαίνει τίποτα. Το πολύ πολύ να κυκλοφορείς με ενα γρατζουνισμένο "ντεπόζιτο".

SeNNinhA
08/12/2003, 19:26
Ο SuperSpy τις ανέβασε στο off-road.gr και τις επισυνάπτω


Ο Μαρκέλος σκαρφαλώνοντας την πρώτη δύσκολη ανηφορίτσα


288

SeNNinhA
08/12/2003, 19:27
Και εγώ στο ίδιο σημείο


289

SeNNinhA
08/12/2003, 19:32
Και για να μην νομίζετε ότι ήταν και πολύ εύκολο...


Το τέρας έτοιμο να πέσει (δεν νομίζω ότι έπεσε τελικά).


290

SeNNinhA
08/12/2003, 19:35
......


291

SeNNinhA
08/12/2003, 19:42
Αυτός βέβαια έχω την εντύπωση ότι ήρθε δικάβαλος ??? (τον είδα να κατεβαίνει πατημένο χωματόδρομο προς το τέλος δικάβαλος πάντως)


292

almalibera
09/12/2003, 09:55
...ένα θα πω...Ζ Η Λ Ε Υ Ω !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



:(

ΟΥΦ!

michalispap
09/12/2003, 10:14
ρε κωλόπαιδα, αμα βγεί η μαγνητική μου σήμερα και δεν δείξει καμιά κοίλη 5 μέτρα, θα σας πάω κάτι χωματάδες απίστευτες
(μόλις ξεμπερδέψω και με τις φυσικοθεραπείες....)

Μπράβο σας ρε...

tifozif1
09/12/2003, 14:41
Ξεχασατε έναν ήρωα που το μόνο που έκανε στο ΤΑλπακι του ήταν να βγαλει τους καθρέπτες ... (μετά τον τερματισμό ήθελα να πάω Αράχωβα να το χώσω στα στροφιλικια ... :p )


296

NLS
09/12/2003, 14:55
η αλήθεια, αφού είχες κότσια να πας το TA, συγχαρητήρια

SeNNinhA
09/12/2003, 19:08
Είπα να την αφήσω να την βάλεις εσύ την φωτό σου.

ΑΞΙΟ το ΤΑ

Δεν είπες στα παιδιά εδώ όμως ότι πήρες και μετάλλιο!!!!

ΑΡΓΥΡΟ ή ΧΡΥΣΟ? δεν θυμάμαι.

NLS
09/12/2003, 20:46
κερδίζαν και κάποια δώρα λέει;

για πείτε περισσότερα

επίσης δεν μας είπατε ότι είχε και 4τροχα
(την ίδια διαδρομή ακριβώς είχαν; )

SeNNinhA
09/12/2003, 20:57
Νομίζω ότι υπάρχουν αναμνηστικά μετάλλια για όλους αλλά τελικά έβγαλαν και κατάταξη και δόθηκαν και κύπελλα (νομίζω γιατί είχα φύγει). Υπήρχε στο τέλος και κλήρωση δώρων. Σε 1-2 μέρες πρέπει να ανεβάσουν την κατάταξη και τα ονόματα που κέρδισαν τα δώρα στο off-road.gr

Τα 4Χ4 κατα βάση είχαν την ίδια διαδρομή με εμάς. Μόνο μερικά σημεία άλλαζαν. Δεν ξέρω και ακριβώς ποια.

56 μηχανές και 51 4Χ4 νομίζω ότι ήμασταν. ΠΟΛΥΣ κόσμος δηλαδή!!!

Τελικά θα έρθεις να δοκιμάσεις το Dakar την Κυριακή στα Κιούρκα?

NLS
09/12/2003, 21:02
τα λάστιχα μου δεν νομίζω να το συγχωρέσουν

ΚΑΙ sirac; (ΜΠΛΙΑΧ)

ΚΑΙ φαγωμένα;

ΚΑΙ χωρίς τη γλύστρα της αλυσίδας; (καλά στο δρόμο οκ, αλλά εκεί θα κοπανάει άγρια πάνω στο κομένο κεντρικό σταντ)

χλωμό

αν και ανάλογα τι άλλο θα γίνει μπορεί να έρθω observer και καλά

tifozif1
10/12/2003, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
Είπα να την αφήσω να την βάλεις εσύ την φωτό σου.

ΑΞΙΟ το ΤΑ

Δεν είπες στα παιδιά εδώ όμως ότι πήρες και μετάλλιο!!!!

ΑΡΓΥΡΟ ή ΧΡΥΣΟ? δεν θυμάμαι.

Δεν έχουν χρώμα τα μετάλλια των ...

Η Ρ Ω Ω Ν !!!! :p :p :p :p

superspy
12/12/2003, 13:43
Προς Adventure-R..... (Sir Μαρκέλος)....
Πολύ γέλιο..... Μπράβο για τις χιουμοριστικές φωτό.....
Φιλικά :D
Superspy