PDA

View Full Version : psaxno na agoraso diafora kai thelo tin gnomi sas



tzesika123
30/03/2008, 21:12
psaxno gia mpoyfan oxi omos dermatino kai bary alla kai gia gantia poy na koboyn ligo to kryo xoris na einai poly xontra

Tpap
30/03/2008, 21:13
ωχ...:sick:

tzesika123
30/03/2008, 21:16
ti epathes?

TROOPER
30/03/2008, 21:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
ωχ...:sick:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tpap
30/03/2008, 21:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από tzesika123
ti epathes?
τίποτε, μωρέ, όλα καλά...
εσύ, εντάξει?
τα παιδιά καλά?

p@nos
30/03/2008, 21:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
τίποτε, μωρέ, όλα καλά...
εσύ, εντάξει?
τα παιδιά καλά?


Ελα τωρα κακιες...

:evil:






Να το κοψουμε 25 σελιδες καλα ειναι???

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

xampos
30/03/2008, 21:26
που χαθηκες εσυ? :a07:

tzesika123
30/03/2008, 22:15
ax bax polla gia mpoyfan kai gantia tipota

DimChios
31/03/2008, 01:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
ωχ...:sick:





Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



:lol: :lol: τι εισαστε εσεις ρε? :lol: :lol:


125689

Akatanomastos
31/03/2008, 01:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από tzesika123
ax bax

μη μας κανεις τετοια και ειναι περασμενη και η ωρα..






:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

byron
31/03/2008, 01:30
:ninja:

epp1640
31/03/2008, 02:20
:a014:

Multijohn
31/03/2008, 02:26
Που δίνεις έμφαση κοπελλιά?Στην ασφάλεια(άρα δερμάτινο) ή στην ομορφιά(καθόλου γάντι.Βαμμένο νύχι αρκεί:p )
Η colori έχει αρκετά γυναικία μοντέλα απο jacket.

devil's animal
31/03/2008, 07:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
μη μας κανεις τετοια και ειναι περασμενη και η ωρα..






:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nakkip
31/03/2008, 07:54
Μια κορντουρα μπουφαν θα ηταν ενταξει στη περιπρωση σου.
Δεν αγοραζεις το μεγιστο στην ασφαλεια...αλλα ανεβαζει τον πυχη σε πολυ καλο επιπεδο (με τη γυναικα μου πηγαμε και πηραμε ενα, το οποιο είναι σχετικα ελαφρυ, πολυ ομορφο και θα ελεγα αρκετα θυληκο!!!)
Τωρα για γαντακια...δοκιμαζεις και αποφασιζεις εσυ...ειναι καθαρα τι σου κανει στο χερι :D

AVATOS
31/03/2008, 08:56
...alpinestar & colori :a013:

VANDA
31/03/2008, 09:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από tzesika123
psaxno gia mpoyfan oxi omos dermatino kai bary alla kai gia gantia poy na koboyn ligo to kryo xoris na einai poly xontra


Πολύ συγκεκριμένη είσαι. Τι να πρωτοπούμε δλδ; "Πάρε κορντούρα"; Αλλη φορά κάντο πιο γενικό.. "ψάχνομαι... βοηθάτε", ας πούμε.. :wacko:

Για διαδικτυακό ψάξιμο, όλα τα sites παίζουν στην κατηγορία εξοπλισμού αναβάτη. Αν πάλι βγεις καμια βόλτα καλλιρόης, μιχαλακοπούλου κλπ κλπ και καταλήξεις σε κάποια κομμάτια, βάλε φωτό να μπορέσουμε να πούμε καμια γνώμη...

el_hymador
31/03/2008, 10:23
Bering & Colori εχουν τις πληρεστερες σειρες γυναικειων jacket δερματινων και cordura.*

Και η Dainese εχει πολυ ωραια γυναικεια αλλα μιλαμε +50% πανω οι τιμες απο τις δυο πραναφερθεισες εταιρειες.

για γαντακι ψαξε κανα ανοιξιατικο - καλοκαιρινο δερματινο. Αυτο που μετραει πολυ εκτος απο το να μην κρυωνεις ειναι η αισθηση, οποτε βουρ στα μαγαζια και δοκιμαζε μεχρι που να βρεις αυτο που σου ταιριαζει...γαντι! :sick: Φυσικα κοιτα να προσφερει και μια υποτυπωδη προστασια...

*100% εγκυρο....ψαχνει η δικια μου για μπουφαν και εχει μελετησει εξονυχιστικα ολη την αγορα... :rolleyes:

kprearis
31/03/2008, 14:14
Προσωπικά προτιμώ τα Dainese, όχι τόσο για τα σχεδια ή τα υλικά τους (σε αυτο το θέμα οι διαφορές δεν είναι μεγάλες), όσο για τα προστατευτικά τους (ώμοι, αγκώνες και κυρίως πλάτη). Είναι όμως ακριβά. Μπορείς βέβαια να βρεις κάτι καλό στο ebay αλλά πρόσεχε να μήν σου βάλουν μέσα
στο πακέτο αποδείξεις και ετικέτες γιατι θα σε μαδήσουν στο τελωνείο. Και αν η αποστολή γίνεται απο Αμερική, χρησιμοποίεισαι USPS και όχι UPS για τον ίδιο λόγο.

Υπάρχει και μία Γαλλική εταιρία σχετικά άγνωστη στην Ελλάδα αλλά είναι πολύ καλή και έχει εξοπλισμό σε αρκετά λογικές τιμες. Είναι η Ixon (www.ixon.fr) και απ'ο,τι είδα στην ιστοσελίδα τους έχουν αντιπρόσωπο στην Ελλάδα : GIASSARIS, 23 polila str. Keratsini, 18758 PIRAEUS, (302) 10 431 4042,
giassaris@ath.forthnet.gr.

Έχω ήδη πάρει ένα ζευγάρι χειμωνιάτικα γάντια Ixon για μένα (Δυστυχώς έτριψαν λίγη άσφαλτό αλλά ευτυχώς με προστάτευσαν και είναι ακόμη σε άριστη κατάσταση) και ένα γυναικέιο μπουφάν για την κοπέλα μου που ήταν κι αυτό άψογο. Το μπουφάν είναι Cordura. Το σχέδιο είναι πολύ όμορφο, η ποιότητα πολύ καλή και τα προστατευτικά επίσης πολυ καλά, με εξαίρεση αυτο της πλάτης, όπως τα περισσότερα πλην Dainese μπουφάν.
Σου συνιστώ λοιπόν να πάρεις Ixon, κοίτα όμως μήπως η υποδοχή του χωράει ένα Dainese προστατευτικό πλάτης (Στο μπουφάν της φίλης μου δεν είναι δυνατό).

Akatanomastos
31/03/2008, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
"ψάχνομαι... βοηθάτε"


αρχιζει να αποκτα ενδιαφερον το θρεαντ
:a021: :a014:



*****Σημειωση: παρα τις συντονισμενες προσπαθειες να μου φιμωσουν το πηκτρολογιο εγω θα συνεχισω το σπαμ σπαμ βεβαιως βεβαιως:look:
:lol: :lol: :lol: *****

sober
31/03/2008, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
αρχιζει να αποκτα ενδιαφερον το θρεαντ
:a021: :a014:



*****Σημειωση: παρα τις συντονισμενες προσπαθειες να μου φιμωσουν το πηκτρολογιο εγω θα συνεχισω το σπαμ σπαμ βεβαιως βεβαιως:look:
:lol: :lol: :lol: *****

Μπορεις να κανεις το εξης:

Μια προταση που να αφορα το 8ρεντ (ετσι για ξεκαρφωμα...) μαζι με λιγο σπαμαρισμα....:lol:


Λοιπον Τζεσικα η Ντα'ι'νιζ εχει πολυ ωραια μπουφαν..εγω ειχα παρει περισυ το καλοκαιρινο μου απο το μαγαζι στη Καλλιροης ..τελεια εφαρμογη και πολυ καλη προστασια αλλα....250 εουρος..:rolleyes:

VegasKitty
31/03/2008, 14:36
Eγω μπορω να κανω απλα μια ερωτηση??? τωρα αν θα ειναι κρισεως η οχι θα δειξει αλλα τεσπα.. :rolleyes:

Αλλα ρε κοπελια, μια ολοκληρη κατηγορια που αφορα τον εξοπλισμο αναβατη δεν την εχεις παρει πρεφα??? :sick: :confused:

Παντος ον-τοπικ, οι περισσοτερες μεγαλες εταιριες εχουν επιλογες για γυναικες αναβατριες, αλλα ολα εχουν να κανουν στη τελικη με τα ποσα εουρο θες να δωσεις.

:wave2:

o_gavros
31/03/2008, 16:58
Βάλε φίνα

LsKostas
31/03/2008, 18:30
Που χαθηκες εσυ???:wave2:

:lol: :lol: :lol: :lol:

tzesika123
01/04/2008, 20:57
paidia eyxaristo gia ta pm kai ta minimata alla ego apla rotoysa mipos exete na moy protinete kapoia sygkekrimena

tzesika123
01/04/2008, 20:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Που χαθηκες εσυ???:wave2:

:lol: :lol: :lol: :lol:


otan re sy kosta se patao apo tin proti volta kai eimai kai asxeti moy thes kai parapano

kprearis
01/04/2008, 22:01
Όπως ανέφερα παραπάνω, δοκίμασε να μπεις στην ιστοσελίδα της IXON και αν σου αρέσει κάποιο μοντέλο πάρε τηλέφωνο τον αντιπρόσωπο τους στην Ελλάδα να δεις αν το έχει (Όλες οι πληροφορίες βρίσκονται στο προηγούμενο post μου). Αποκλείεται να απογοητευτείς με την ποιότητα. Άν όμως θέλεις να συνδυάσεις καλή ποιότητα με μέγιστη προστασία, ίσως να πρέπει να τα σκάσεις για ένα μπουφάν Dainese. Στην Dainese εκτός από δερμάτινα, τα Gore-tex και τα cordura, έχουν επίσης και τα D-Dry, τα οποία φτιάχνονται από ελαστικό πλέγμα που το θεωρούν πιο ανθεκτικό από το δερμάτινο στην τριβή. Έχω ένα καλοκαιρινό Dainese D-Dry και είναι αρκετά κομψό, μόνο που είναι πολύ πιο εφαρμοστό από τα δερμάτινα.
Όσον αφορά τα γάντια, παρήγειλα τα alpinestars alloy (κάνε μία έρευνα στο ebay) και θα σου πω τις εντυπώσεις μου όταν τα δοκιμάσω.

Locksmith
01/04/2008, 22:07
Η Bering εχει κατι ωραια μοντελα επισης σε γυναικεια σχεδια και χρωματα, αλλα και παλι όλες οι μαρκες έχουν κατι που να σε βολεψει. Γενικα οσο πιο καλοκαιρινο ειναι τοσο πιο ελαφρυ. Για γαντια δοκιμασε τα stormwatch της 661, ειναι 80% αδιαβροχα και πολυ ωραια σε αισθηση...

Αν παλι θεςςςς, μπορειςςςς να περασειςςςς μια βολτα απο δω να σε παω εγω να δειςςςςςςς κατι πραματακια, να το συνδυασουμε με καφεδακι, σουξουμουξου, ταινια ποτακι σχεση και ότι άλλο προκυψει!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


126128

Locksmith
01/04/2008, 22:10
Σοβαρα τώρα όμως...

Βρηκα και ενα review
http://www.telegraph.co.uk/motoring/main.jhtml?view=DETAILS&grid=&xml=/motoring/2007/12/08/mrtops108.xml


126131

mustaine1990
01/04/2008, 22:10
λοιπον αφου θες συγκεκριμενα, δες τι μου αρεσε να εβλεπα γυναικα με μηχανη να φορα



http://www.dainese.com/eng/articolo.asp?cat=1,2,3,7&nome=LOLA_Textile_Lady_Jacket&articolo=2734976
(ασορτι με το κοκκινο vfr)


http://www.dainese.com/eng/articolo.asp?cat=1,2,3,7&nome=RS-YU_LADY&articolo=2815440

zolotas
01/04/2008, 22:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από tzesika123
paidia eyxaristo gia ta pm kai ta minimata alla ego apla rotoysa mipos exete na moy protinete kapoia sygkekrimena

παλιοκαριοληδες :lol: στη ζουλα καμακι ολοι??........να καταργηθουν τα p.m κυριε μοδιστρε

LsKostas
01/04/2008, 23:56
otan re sy kosta se patao apo tin proti volta kai eimai kai asxeti moy thes kai parapano


Ε δεν εισαι και ασχετη...κατι σκαμπαζει η γκλαβα σου:wave2:


Να προσεχεις και παντα κρανος,μην παρω αναποδες :evil:


:beer: :beer: :beer: