PDA

View Full Version : πήγε κανείς στην έκθεση μοτοσικλέτας ?



xristoforos
31/03/2008, 21:13
Καλησπέρα

Τι έγινε πήγε κανείς στην έκθεση μοτοσικλέτας να μας πει τι κυκλοφορεί η’ τη θα κυκλοφορήσει στην αγορά ? Λέω να κατηφορίσω αύριο βραδάκι από εκεί , ένας φίλος ανέφερε ότι έχει ενδιαφέρον η έκθεση . Το Africa Twin Club θα έχει κάποιον πάγκο να κάτσουμε λίγο να ξαποστάσουμε και να τα πιούμε ?

THEOD
31/03/2008, 21:18
Mπαααα...εγώ δεν ξέρω ούτε έναν που να πήγε....
Και τα threads που έχουν ανοιχτεί, σχολιασμοί από περσινές φωτό είναι.... :smokin:

castor
01/04/2008, 19:52
Το Africa Twin Club εχει παρουσια, και ειναι οπως μπαινεις στο ποστο της χοντα στα δεξια σε ενα μικρο διαδρομο που οδηγει στη γιαμαχα,καλο ποστο και καλο ΠΕΡΑΣΜΑ!!!!!!!!!!:winka: :winka: :cool:

xristoforos
04/04/2008, 15:30
Ευχαριστώ και ελπίζω να κάτσουν μέχρι το τέλος για μας που θα πάμε την τελευταία στιγμή

xristoforos
09/04/2008, 18:19
Μια μικρή απογοητεύσει μου άφησε η έκθεση μοτοσικλέτας που δυστυχώς οφείλετε στο προχωρημένο ντιζαιν και τις λεπτές γραμμές που επιβάλει η μόδα η τεχνολογία και η ανάγκη της εποχής . Λίγα μοντέλα αξίζανε να τα καβαλήσεις και ακόμα πιο λίγα να τα φωτογραφήσεις . Παρόλα αυτά τουλάχιστον είχε πόλη χαρτουρα περιοδικά και τα ρέστα που χρίζουν σοβαρής μελέτης ,καθώς και πολλά κουπόνια έκπτωσης από εταιρίες που ήταν πίσω .
Δυστυχώς η’ ευτυχώς δεν έκανα τεστ ντραιβ σε κάποιο μοντέλο της έκθεσης (απίστευτος κόσμος στην ουρά και λίγα τα μηχανάκια ---τα άσχημα μάλλον της τελευταίας μέρας ---)όμως ένα φιλαράκι που κατεβήκαμε μαζί έχει ένα Kawasaki Z750 2006 το οποίο καβάλησα στα πλαίσια της δόκιμης της μηχανής του φίλου . Λιπών το πρώτο πράγμα που σου κάνει εντύπωση στο μηχανάκι αυτό είναι η ΟΡΑΤΟΤΗΤΑ καθώς βλέπεις τα πάντα μπροστά εν τη γένεση τους , καμία σχέση με το AFRICA που βλέπεις αρκετά μεν αλλά από ψιλά και απ το κοντέρ και κάτω τίποτα . Τελείως διαφορετική μεθοδολογία και αίσθηση της ταχύτητας , της αλλαγής των σχέσεων , του ήχου του κινητήρα , της απόδοσης των φρένων και η ομαλότητα στις στροφές . Όλα αυτά καλά αλλά ένοιωσα στριμωγμένος στο κάθισμα , πόλη σκυφτός μπροστά και βέβαια δεν έχει ανεμοθώρακα να κόβει τον αγέρα . Άρα λιπών AFRICA και πάλι.-

castor
09/04/2008, 18:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από xristoforos
Μια μικρή απογοητεύσει μου άφησε η έκθεση μοτοσικλέτας που δυστυχώς οφείλετε στο προχωρημένο ντιζαιν και τις λεπτές γραμμές που επιβάλει η μόδα η τεχνολογία και η ανάγκη της εποχής . Λίγα μοντέλα αξίζανε να τα καβαλήσεις και ακόμα πιο λίγα να τα φωτογραφήσεις . Παρόλα αυτά τουλάχιστον είχε πόλη χαρτουρα περιοδικά και τα ρέστα που χρίζουν σοβαρής μελέτης ,καθώς και πολλά κουπόνια έκπτωσης από εταιρίες που ήταν πίσω .
Δυστυχώς η’ ευτυχώς δεν έκανα τεστ ντραιβ σε κάποιο μοντέλο της έκθεσης (απίστευτος κόσμος στην ουρά και λίγα τα μηχανάκια ---τα άσχημα μάλλον της τελευταίας μέρας ---)όμως ένα φιλαράκι που κατεβήκαμε μαζί έχει ένα Kawasaki Z750 2006 το οποίο καβάλησα στα πλαίσια της δόκιμης της μηχανής του φίλου . Λιπών το πρώτο πράγμα που σου κάνει εντύπωση στο μηχανάκι αυτό είναι η ΟΡΑΤΟΤΗΤΑ καθώς βλέπεις τα πάντα μπροστά εν τη γένεση τους , καμία σχέση με το AFRICA που βλέπεις αρκετά μεν αλλά από ψιλά και απ το κοντέρ και κάτω τίποτα . Τελείως διαφορετική μεθοδολογία και αίσθηση της ταχύτητας , της αλλαγής των σχέσεων , του ήχου του κινητήρα , της απόδοσης των φρένων και η ομαλότητα στις στροφές . Όλα αυτά καλά αλλά ένοιωσα στριμωγμένος στο κάθισμα , πόλη σκυφτός μπροστά και βέβαια δεν έχει ανεμοθώρακα να κόβει τον αγέρα . Άρα λιπών AFRICA και πάλι.-









ΣΩΣΤΟΟΟΟΟΟΟΟΣ!!!!!!!!!!:a18: :a18: :a18:

xristoforos
09/04/2008, 19:09
Φιλε castor



Σε πια μοτοσικλέτα από αυτές που έχεις βολτάρει έχεις βρει τραγικές ομοιότητες με το AFRICA ? Πιστεύω ότι το μωρό μας έχει βάλει πόλη ψιλά τον πήχη .

castor
10/04/2008, 16:29
Σιγουρα φιλε μου τεχνολογικα ειμαστε πισω,σιγουρα πληρωνουμε βενζινη περισσοτερο απο τους αλλους,σιγουρα αλλοι θα φτασουν πιο γρηγορα απο εμας αλλα σιγουρα εμεις κυκλοφοραμε την πιο ωραια γκομενα(στα on-off) και την πληρωνουμε οσο-οσο!!!!!:a09: :a09: :a25:

xristoforos
10/04/2008, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από castor
Σιγουρα φιλε μου τεχνολογικα ειμαστε πισω,σιγουρα πληρωνουμε βενζινη περισσοτερο απο τους αλλους,σιγουρα αλλοι θα φτασουν πιο γρηγορα απο εμας αλλα σιγουρα εμεις κυκλοφοραμε την πιο ωραια γκομενα(στα on-off) και την πληρωνουμε οσο-οσο!!!!!:a09: :a09: :a25:



Θα έρθω και θα συμφωνήσω απόλυτα φιλε castor με τα λεγόμενα σου και θα προσθέσω ταπεινά τους στίχους << δεν είναι η δόξα δεν είναι τα λεφτά είναι του δρόμου η χαρά…

xristoforos
21/04/2008, 17:01
Λιπών κάτι τρέχει με τα μυγάκια .

Έβλεπα σαββατιάτικα το traction που ο μοναδικός Κ Στεφάνης περιέγραφε τι πρέπει να προσέχουν οι Ελληναραδες οδηγοί αυτοκίνητου ( γιατί οι μοτοσικλετιστές στο πηγάδι κατούρησαν πάλι ) που πρόκειται να ξεχυθούν στις εθνικές για το Πάσχα . Μου έκανε βέβαια εντύπωση ότι έχει βγει ιδικό υγρό για τους γιαλοκαθαριστήρες που καθαρίζει τις βρομιές από τα μυγάκια που κυκλοφορούν αβέρτα ανοιξιάτικα και συνθλίβονται στο παρμπρίζ . Ασυναίσθητα γυρνώντας απ τη δουλεία είδα τα φώτα της AFRICAνας μου ότι έχουν μαζέψει μερικές δεκάδες από αυτά τα μυγάκια . Και τότε τι μου περνάει απ το μυαλό ? (ένα βλήμα ΝΑ) όχι όχι . Μου είχε δήξη ένα φιλαράκι τα φώτα από ένα ρ1 το οποίο έχει μεγάλη επιφάνια πλαστικού στη μούρη για τα φώτα . Αν υποθέσουμε ότι είναι 5 χιλιοστά το πάχος της επιφάνειας , τα μυγάκια είχαν εισχωρήσει έως και 2 με 2,5 χιλιοστά μέσα στο πλαστικό . Με ποσά πήγαινε ο φίλος μας ? Παρόλα αυτά στο κράνος δεν παρατήρησα μυγάκια μάλλον λόγο του ανεμοθώρακα .