PDA

View Full Version : cb600F7 Ναι ή Όχι????????????



znick
31/03/2008, 23:11
Γειας σας παιδια. Νεο μέλος εδω ψαχνοντας τις τελευταιες μερες να βρω στοιχεια για το νεο Hornet. Το οδηγησα στην εκθεση στο ελληνικο και μου αρεσε παρα πολυ. Γενικα εχω μια κλιση στα Honda. Το ερωτημα μου λοιπον ειναι, αν ειστε ευχαριστημενοι με το νεο Hornet. Πρεπει να παρω μια αποφαση επιτελους γιατι εχω μπερδευτει παρα πολυ και μεσα στις επομενες εβδομαδες θα κανω την αγορα μου. Περιμενω λοιπον απαντησεις σας.

GATOYLHS
01/04/2008, 11:30
ΠΡΙΝ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΕΙΧΑ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΣΤΟΝ ΒΥΝΙΟ.ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΙΧΕ ΜΟΛΙΣ 150 ΧΙΛ. ΟΠΟΤΕ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΑ.ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΦΙΧΤΟ.Η ΘΕΣΗ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΜΕ ΑΦΗΣΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΔΙΑΦΟΡΟ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ.Η ΟΔΙΚΗ ΤΟΥ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΗΤΑΝ ΤΑ Φ Ρ Ε Ν Α ΤΟΥ.

ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΠΑΤΑΓΑ ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΠΑΡΑ ΤΟ ΓΚΑΖΙ.Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΣΟΙ ΤΟ ΟΔΗΓΗΣΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟΥ ΕΛΕΓΑΝ.ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΕ ΑΣΠΡΟ Κ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΤΡΑΒΑΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΤΑ ΒΛΕΜΜΑΤΑ.

ΘΑ ΓΙΝΩ ΠΑΛΙ ΓΡΑΦΙΚΟΣ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ Η ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ STREET TRIPLE ΕΙΝΑΙ Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ,ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΠΡΟΧΩΡΙΣΕΙΣ ΣΕ ΑΓΟΡΑ ΔΙΑΒΑΣΕ,ΣΥΓΚΡΙΝΕ Κ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ.

AlexanderK
01/04/2008, 15:50
την εχω απο τον ιουν του 2007 με 12000 χλμ και είμαι απίστευτα ευχαριστημένος.
Ότι θες ρώτα!

Dolphine
01/04/2008, 22:03
Είχα Super Four 400.
Έχω ένα μήνα περίπου που πήρα το Hornet σε άσπρο με ABS. Πολύ καλά φρένα...Ένα πρόβλημα με τον αέρα λίγο αλλά ακόμα δεν έχω βάλει το φέρινγκ που μάλλον βοηθάει αρκετά την κατάσταση.Είναι λίγο κουραστικό σε ταξίδι. Κατα τα άλλα πολύ καλά ζυγισμένο μηχανάκι. Σε ανάβαση με στροφιλίκι πραγματικά χάρηκα οδήγηση.Μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα παράπονο..
Άν σ'αρέσουν τα γυμνά είναι μια πολύ καλή επιλογή για τα 600 κυβικά.
Η επιλογή είναι δική σου....;)

Ntele
06/04/2008, 22:38
Αγαπητέ φίλε , αν και η υπόθεση αγοράς μοτο είναι προσωπική η γνώμη μου για την συγκεκριμένη μοτο είναι : ότι καλύτερο κυκλοφορεί στην κατηγορία αυτή .Θα την ευχαριστηθείς στην Πόλη,στις ορεινές διαδρομές(το στοιχείο της) και λίγο στο ταξίδι.Με λίγο ψάξιμο στα διάφορα αξεσουάρ μπορείς να βρεις την κατάλληλη ζελατίνα (φέρινγκ) και να λύσεις και αυτο το πρόβλημα εν μέρει.Το γκάζι το έχει τις φρενάρες τις έχει η επιλογή δική σου.

geotriada
10/04/2008, 16:05
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Ntele
Αγαπητέ φίλε , αν και η υπόθεση αγοράς μοτο είναι προσωπική η γνώμη μου για την συγκεκριμένη μοτο είναι : ότι καλύτερο κυκλοφορεί στην κατηγορία αυτή .Θα την ευχαριστηθείς στην Πόλη,στις ορεινές διαδρομές(το στοιχείο της) και λίγο στο ταξίδι.Με λίγο ψάξιμο στα διάφορα αξεσουάρ μπορείς να βρεις την κατάλληλη ζελατίνα (φέρινγκ) και να λύσεις και αυτο το πρόβλημα εν μέρει.Το γκάζι το έχει τις φρενάρες τις έχει η επιλογή δική σου.



ο ntele τα ειπε ολα, για αυτο το μηχανακι.
το θεμα ειναι να ξερεις για ΠΟΙΑ ΧΡΗΣΗ το θελεις.
το hornetακι κανει για χρηση στην πολη και στριφτερους επαρχιακους δρομους.
εαν σκεφτεσαι να το παρεις για ταξιδια , κοντρες , σουζες και τα συναφη εχασες,,,,,,,,

znick
10/04/2008, 16:46
παιδες ευχαριστω για τις απαντησεις σου. το μηχανακι το θελω για καθημερινη χρηση και για βολτεσ στο νησι μου. η ροδος διαδρομες μεγαλυτερες απο 60χλμ δεν εχει. εκτος και αν θες να κανεις το γυρω του νησιου. πιστευω οτι θα την απολαυσω και οσο να'ναι ειναι και honda. αξιοπιστα και τιμια μηχανακια.