PDA

View Full Version : ερωτησεις για πρωτη φορα



spyroszx
01/04/2008, 10:38
σκεφτομαι να τρεξω στον αγωνα στο λουτρακι στις 13/4 δεν εχω τρεξει ποτε σε αγωνα και θα ηθελα λιγη βοηθεια.που δηλωνω συμετοχη,δεν εχω λισανς,τι πρεπει να εχει το μηχανακι και τι οχι,απο βενζινες τι γινεται,υπαρχει καποιο τηλεφωνο του διοργανωτη να μαθω? ευχαριστω εξαρχης

dirtbird
01/04/2008, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyroszx
σκεφτομαι να τρεξω στον αγωνα στο λουτρακι στις 13/4 δεν εχω τρεξει ποτε σε αγωνα και θα ηθελα λιγη βοηθεια.που δηλωνω συμετοχη,δεν εχω λισανς,τι πρεπει να εχει το μηχανακι και τι οχι,απο βενζινες τι γινεται,υπαρχει καποιο τηλεφωνο του διοργανωτη να μαθω? ευχαριστω εξαρχης

Κοίτα εδώ (http://www.amotoe.gr/index.php?option=com_wrapper&Itemid=52) και διάλεξε όποιο σωματείο σου αρέσει (εγώ είμαι στο ΑΡΤΕΜΙΣ). Επικοινώνησε μαζί τους να σου πουν αναλυτικά τι εξετάσεις χρειάζεσαι για να βγάλεις αθλητικό δελτίο.

Όσον αφορά την μοτό, θα πρέπει να διαθέτει αριθμό κυκλοφορίας, ασφάλεια και να μην κάνει υπερβολικό θόρυβο. Δλδ εάν είναι τετράχρονο με mx τελικό υπάρχει περίπτωση να κοπείς στον τεχνικό έλεγχο - αναλόγως της αυστηρότητας που θα έχει. Πάντως σχεδόν όλα τα μηχανάκια που τρέχουν στο ΑΤΤΙΚΑ (αλλά και στο πανελλήνια), ΔΕΝ κάνουν θόρυβο. Επίσης πρέπει να έχει φώτα που δουλεύουν (έστω και λίγο). Οι χούφτες κλειστού τύπου (bark busters) κανονικά απαγορεύονται.

Τις λεπτομέρειες θα τις δεις όταν βγει ο ειδικός κανονισμός του αγώνα (λογικά τέλος αυτής ή αρχές της απόμενης εβδομάδας), ψάξε όμως στο www.enduro.gr να διαβάσεις τον ειδικό κανονισμό του αγώνα της Κερατέας - δεν θα υπάρχουν διαφορές όσον αφορά το τεχνικό κομμάτι.

Τέλος για τις βενζίνες, πάντα υπάρχει ανεφοδιασμός στο τέλος του κύκλου που συνήθως είναι 50-60 χλμ.

Με τι μηχανάκι θέλεις να λάβεις μέρος (φαντάζομαι όχι με το ΖΧ 12...:lol: :lol: )?

spyroszx
01/04/2008, 11:36
ημουν μεταξυ του 12 και ενος tiger 955 που εχω εγερνα λιγο προς τον τιγρη γιατι φοραει 95%ασφαλτινα 5% χωμα, τωρα που το σκεφτομαι βαζω τους τροχους του στο 12 και θα εχω το πιο δυνατο μηχανακι του αγωνα,αρα φλαταδουρες ειμαι γρηγορος στο μονοπατι ομως...............
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ελπιζω να τα καταφερω να ερθω και να τα πουμε και απο κοντα. Καλη διασκεδαση και αγωνα σε ολους. Α Α Α με ενα 520 θα τρεξω μαμα οποτε απο θορυβο φανταζομαι θα ειμαι ΟΚ

OldMan
01/04/2008, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
διάλεξε όποιο σωματείο σου αρέσει (εγώ είμαι στο ΑΡΤΕΜΙΣ).
Εγώ πάλι είμαι στις ΤΡΕΛΕΣ ΚΟΥΚΛΕΣ ΜΕ ΤΑ ΒΡΩΜΙΚΑ ΤΑΚΟΥΝΙΑ !!!:blush:

dirtbird
01/04/2008, 12:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Εγώ πάλι είμαι στις ΤΡΕΛΕΣ ΚΟΥΚΛΕΣ ΜΕ ΤΑ ΒΡΩΜΙΚΑ ΤΑΚΟΥΝΙΑ !!!:blush:

I knew that...:winka: :D

OldMan
01/04/2008, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
I knew that...:winka: :D
Δεν το είπα για σενα, καλέ μου ...

(για το "άλλον" που είναι στις ΛΥΣΣΑΡΕΣ ΑΜΑΖΟΝΕΣ, με τις οποίες βρισκόμαστε σε βεντέτα ...) :smokin:

STOYBI
02/04/2008, 22:12
[i]Αρχικά δημιουργήθηκε από spyroszx [
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ελπιζω να τα καταφερω να ερθω και να τα πουμε και απο κοντα. Καλη διασκεδαση και αγωνα σε ολους. Α Α Α με ενα 520 θα τρεξω μαμα οποτε απο θορυβο φανταζομαι θα ειμαι ΟΚ [/B]

Φυσιολογικα ναι...!! Παντως αν κανουν μετρηση θορυβου 94 db ειναι το οριο ..!