PDA

View Full Version : αμορτισερ



tai
18/12/2004, 20:56
Ψάχνω πισινά αμορτισέρ για τον καναπέ μου (η μηχανή είναι αυτή στο avad) Με ύψος 33 πόντους, και να αντέχουν τα 230 κιλά της μηχανής και τα 180 των 2 καβαλάρηδων. Οι τιμές που μου λένε παίζουν στα 300 ευρά. Έχετε καμιά πιο φτηνή πληροφορία?:beer: :beer: :beer:

GST
19/12/2004, 02:42
φιλε μου κατα τη γνωμη μου η αγορα ενος καλου και ποιοτικου αμορτισερ εχει σιγουρα μεγαλη αποσβεση πανω μας ασχετα την μηχανη που καβαλαμε ...και για λογους καλης συμπεριφορας της μοτοσυκλετας και για τη μεσουλα μας και την προεκταση της προς τα κατω:lol: πες τι αμορτισερ ειναι αυτο για να παρεις γνωμες για την τιμη που στο δινει ,,αν κανει για τη μοτο και αν αξιζει τα λεφτα του.........και πιστεψε με ενα καλο αμορτισες(μαλλον 2 για την περιπτωση σου) θα σου αλλαξει την σχεση σου με την καλη σου:)

tai
19/12/2004, 15:36
Για τα biturbo με άζωτο μου είπαν 350 ευρώ. Το θέμα είναι ότι ψάχνω για κάτι που να σηκώνει βάρος και να μην με πηδήξει η τιμή του. τα 350 τσούζουν.

derd
04/01/2005, 09:43
Στην Virago Καποτε ειχα βαλει after market με 100 ? μεχρι και καλα να βαλω τα δικα της. Τελικα με αυτα την κυκλοφορουσα και με αυτα την εδωσα... :)

Μικρή Λουλού
04/01/2005, 09:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Για τα biturbo με άζωτο μου είπαν 350 ευρώ. Το θέμα είναι ότι ψάχνω για κάτι που να σηκώνει βάρος και να μην με πηδήξει η τιμή του. τα 350 τσούζουν.




ΕΝΤΑΞΕΙ ΡΕ ΧΡΗΣΤΟ..
ΕΙΠΑΜΕ ΟΤΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΑΠΕΣ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ 4 ΑΤΟΜΑ ΕΠΑΝΩ..:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
ΤΙ ΣΕ ΤΣΟΥΖΕΙ ΡΕ ΣΙΧΑΜΕΝΕ,ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΦΤΗΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ??
ΤΡΕΧΑ ΒΑΛΤΑ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΙΣ ΚΛΑΨΕΣ...ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΑΠΟ ΤΑ 450 ΚΑΙ ΠΑΝΩ..
ΑΧΑΡΙΣΤΕ...:lol: :lol: :lol:

OldMan
04/01/2005, 13:26
Υπάρχουν και τα Furnales (Ισπανικά) που συμπαθούν πολύ οι chopperάδες.
Είναι αμορτισέρ ΜΟΝΟ αερίου (150-200 psi), χωρίς λάδια και ελατήρια (πρακτικά μηδενική συντήρηση και φθορές).
Έχω δει τιμές να ξεκινούν από 130 € (ζευγάρι) και πιστεύω ότι για το μηχανάκι σου θα πρέπει να κυμαίνονται κάπου εκεί (αντίστοιχα ενός HD Sportser ε βάρος και διαστάσεις).

Που στο @#$%$ έχω το site??:confused: :confused:

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
04/01/2005, 19:42
ΥΠΑΡΧΟΥΝ 3 ΛΥΣΕΙΣ
1) στον ασπροπυργο υπαρχει ενα σηνεργειο λεγετε ο αρκουδας. να πας να σου βαλει 2 σουστες απο αυτες που βαζει στης νταλικες:lol: :rotflmao:
2) να το πεταξεις να παρεις κατι που να ειναι μοτο και στην πραξη:rotflmao: :rotflmao:
3) 2102833773 ζητας τον θωδορο και του λες οτι εισαι απο τον γιωργο τον υδραυλικο και αν μπορει να σου φερει τα αμορτησερ σε καλυτερη τιμη

tai
04/01/2005, 22:11
ΕΝΤΑΞΕΙ ΡΕ ΧΡΗΣΤΟ..
ΕΙΠΑΜΕ ΟΤΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΑΠΕΣ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ 4 ΑΤΟΜΑ ΕΠΑΝΩ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… ….


1) στον ασπροπυργο υπαρχει ενα σηνεργειο λεγετε ο αρκουδας. να πας να σου βαλει 2 σουστες απο αυτες που βαζει στης νταλικες
2) να το πεταξεις να παρεις κατι που να ειναι μοτο και στην πραξη

:nono: :nono: :nono: :nono:


ζηλεύεται ρε που είναι πιο ωραία από τα μπρίκια σας. Ανωμαλάρες . δεν έχετε καθόλου γούστο. Τεχνοκράτες. Μόνο την χρήση σκέπτεστε. Η ομορφιά δεν έχει χρήση ρε.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:






















σας ευχαριστώ:beer: :beer: :beer: :beer: