PDA

View Full Version : Τι Κουτι ΕΧετε ???



Spike
20/12/2004, 08:17
ΜΠΟΡΕΙ Η ΑΦΟΣΙΩΣΗ ΣΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΗ ΔΩΣΜΕΝΗ ΣΤΙΣ "ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ" ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΚΟΥΤΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΤΟΥΣ (ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΟ SITE ΑΥΤΟ).
ΤΙ ΚΟΥΤΙ ΛΟΙΠΟΝ ΟΔΗΓΕΙΤΕ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΣΤΕ ΕΠΑΝΟ ΣΤΟ ΣΙΔΕΡΕΝΙΟ ΑΛΟΓΟ ??

Stergios69
20/12/2004, 08:27
Πεζό 307 καραβάν, μαύρο της νεκροφόρας

crs-k
20/12/2004, 08:28
Μια ζωη ειχα "μπακατελες" που τις εφτιαχνα και συντηρουσα μονος μου ... :D

Τα τελευταια 3,5 χρονια, και κυριως για την ασφαλεια της οικογενειας, αποφασησα να παρω ενα καινουργιο, τερας ιπποδυναμης! :evil:


Ενα Hyundai Accent !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

Spike
20/12/2004, 08:29
Α.. ναι χεηασα πρεπει να πο και εγο ,

ενα GOLF 1.6 ... ΜΠΛΕ..... ΒΡΩΜΙΚΟ ....ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΣΚΟΝΙΣΜΕΝΟ ... ΛΟΓΩ ΜΙΚΡΗΣ ΧΡΗΣΗΣ....

Μικρή Λουλού
20/12/2004, 08:32
DAIHATSU GRAND MOVE

AN ΜΠΟΡΕΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΜΑΡΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΑ....:lol: :lol:

crs-k
20/12/2004, 08:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spike
Α.. ναι χεηασα πρεπει να πο και εγο ,

ενα GOLF 1.6 ... ΜΠΛΕ..... ΒΡΩΜΙΚΟ ....ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΣΚΟΝΙΣΜΕΝΟ ... ΛΟΓΩ ΜΙΚΡΗΣ ΧΡΗΣΗΣ....

Μην ανησυχεις και το δικο μου σε πολυ χαλια κατασταση ειναι εξωτερικα ... :lol:
Αν δεν το ειχα σε παρκινγκ στην πυλωτη, θα το ειχε μαζεψει ο Δημος, για εγκαταλελειμενο!

:lol: :rotflmao: :lol:

sas
20/12/2004, 08:38
Σπιρτόκουτο:lol:

κΑλΗμΕρΑ:sun:

ruyjin
20/12/2004, 09:14
εγω ππου δε καπνιζω....
....ουτε σπιρτοκουτο

:rotflmao:

Boxer
20/12/2004, 09:17
Golf 1.6 μαυρο

x-rider
20/12/2004, 09:23
STARLETARA ....1000 c.c.


Μοντελο 83-84 , το πρωτο μπροστοκουνητο

Φυσικα , διπορτο!!! (Ετσι ετυχε)

Υ.Γ Δεν καταλαβαινει τιποτα. ΤΖΙΠ το εχω κανει!!!, και εννιοτε

φορτηγακι, για..... μεταφορες

Καλυτερη στιγμη του Υλικη, αναβαση 150+ , να παταω κορνες

στη στροφη να φυγει απο την μεση Α-75 TURBO!!!!!!!

antares
20/12/2004, 09:30
Μπαααα...
Τι κουτί.
Άμα μένεις καρακέντρο ούτε ποδήλατο δε βρίσκεις να παρκάρεις. όχι κουτί.
Άσε, όσο δεν έχω κουστούβελα, τέτοιο μπελά, γιατί να το βάλω στο κεφάλι μου;

zoropatra
20/12/2004, 09:33
ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ

FIAT UNO 1000cc
ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΠΟΥ ΚΛΩΣΑΩ ΚΑΘΕ ΜΑΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩ'Ι' ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ.ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΟΛΕΙΠΕΣ ΩΡΕΣ ΛΟΓΟ ΤΣΑΜΠΑΣ ΒΕΝΖΙΝΗΣ......

FIAT TEBRA 1600cc ΠΟΥ ΛΟΓΟ ΤΟΥ UNO ΔΕΝ ΤΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΩ........

zoro made in patras

derd
20/12/2004, 10:14
Opel astra sport παντα σκεπασμενο μεχρι να χρειαστει να ταξιδεψει... Μπορει και παιρνει μπροστα μετα και απο ενα μηνα ακινησιας :smilea:

sotosfz6
20/12/2004, 10:18
opel astra sport 1.4

idi
20/12/2004, 10:26
Citroen Saxo 1.100 (tween turbo, NOS, dragster λαστιχα... NOT):lol: :evil:



οδηγείται όμως πάντα

«με το πλάι και οπού πάει».

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

petridist
20/12/2004, 10:40
εγώ δεν έχω κουτί γιατί είμαι σκληρός άντρας μηχανόβιος και όχι σαν τις κρυφές εδώ μέσα που άρχισαν να αποκαλύπτονται μέσα απο το πολύ έξυπνο αυτό ποστάκι!!!

:cry: :cry: :lol: :lol: :lol:


και τώρα η αλήθεια!!

δεν έχω όντως τετράποδο διότι είμαι φοιτητής = φτωχός (μια αιωνιότητα τώρα) και δεν μπορώ να συντηρήσω δύο οχήματα.. και φυσικά προτιμώ να βρέχομαι (που δεν βρέχομαι γιατί είμαι αδιάβροχος) απο το να μην έχω μοτό!

βέβαια οι γονείς μου ακόμα με παρακαλάνε να πάρω τετράποδο και να δώσω τη μοτό (απο τα 16 μου αυτή η δουλειά)... μερικοί άνθρωποι δε χωνεύουν ποτέ κάποια πράματα ρε παιδάκι μου!!!!!

:wave2:

hornet
20/12/2004, 10:45
Εγω εχω το "γαλλο" (renault 19)

ΜΗΤΣΟΣΚΥΛΟΣ
20/12/2004, 13:26
ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΟΥΤΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΙΣΩΣ.ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΧΡΗΣΤΟ.ΕΧΩ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΠΑΩ ΟΠΟΥ ΘΕΛΩ ΚΑΒΑΛΑΩ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΑ ΠΕΡΝΑΩ ΑΝΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΥΤΑΚΙΑ,ΜΕ ΤΗΝ ΒΡΟΧΗ ΠΡΟΣΕΧΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΠΟΤΕ ΜΠΑΙΝΩ ΣΕ ΑΜΑΞΙ ΝΙΩΘΩ ΦΥΛΑΚΙΣΜΕΝΟΣ,ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΜΕΣΟ ΓΙΑ ΑΡΓΟΣΧΟΛΟΥΣ.ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΕΠΙΛΟΓΩΝ ΒΕΒΑΙΑ.

crs-k
20/12/2004, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΗΤΣΟΣΚΥΛΟΣ
.................
ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΕΠΙΛΟΓΩΝ ΒΕΒΑΙΑ.

Ή αναγκων ...

Μιας και γυναικα και δυο παιδια μαζι με τα πραγματα τους, μαλλον ΔΕΝ θα μπορεις να τα πηγαινεις βολτα με την μηχανη ... :D

tai
20/12/2004, 17:19
Ένα almera 1400 που όλο μένει από μπαταρία, γιατί ξεχνάω να το βάλω μπροστά.
ΥΓ αν θυμάμαι καλά, γιατί δεν φαίνεται, πρέπει να είναι μπλε

gmakris
20/12/2004, 17:59
Eχω αγορασει πριν 11 μηνες το MX-5 (miata) και ακομη το στρωνω.... (εχω κανει 2.300km) :lol:

Χειμωνα / καλοκαιρι σκεπασμενο στο γκαραζ με ενα φορτιστη μπαταριας της Bosch να δινει "ζωη" καθε 2 εβδομαδες....

Iσως το μονο "κουτι" που πλησιαζει την αισθηση της moto....


ενοειται παει με τις πορτες....:D

sotpag
20/12/2004, 18:36
ενα διθεσιο ανοικτο χρωματος ερυθρου.......

οχι αυτο της φωτιας που λενε......
ενα ξεβαμενο.....
ετσι ειναι τα φορτηγακια, της δουλειας βλεπετε. και αυτο για της πολυ δισκολες μερες.

το εχω αποφιγει το μικροβιο για την ωρα.....

οταν θα ερθουν τα παιδια, θα με κανει η αναγκη οπως λεει και ο crs-k αλλα για τιν ωρα περιμενω την γυναικα ακομα.......

Vivoula
20/12/2004, 20:14
Lancia Y φυσικα - ταιριαζει και με το μαλλι...!

;)

kostasfazer
20/12/2004, 22:21
Ένα golf 4 που απλά με προστατεύει από την βροχή και φορτώνει καμία ξενέρωτη γκόμενα που δεν θέλει να της χαλάσει το μακιγιάζ από τον αέρα της μηχανής.:bigcry: :bigcry:

tamis
20/12/2004, 22:57
pou lete paidia opws kai o filos petridist foititis kai gw ftwxopaido pou ithelan na me paroun oi dikoi OPWS KAI DIPOTE auto kinito... nomizw einai ekeina ta ta.... ta.... tetragwno elafros makrostena me tesseris rodes pou me empodizoun apo to na pigaino grigora.... kano lathos paidia auto den einai? mallon nai... Telospanton egw epemena thelw mixani.... e den mou epernan mou peiran ena gilera runner 125cc tetraxrono to opoio to eskisa kanonika 48.000km se ena xrono kai kati.... mexri pou tous eipa paidia den paei allo to miixanaki thelei GENIKO servide ta eftise... e ti les twra ta klasika mine me auto kai siga ti exei panto sto mastora na doume... Mastoras: paidia to scooteraki einai me ta duo podia sto tafo kai kratiete me ta xeria allla me arketa lefta tha pigainei opws pigania siga ti thelei 1000 + eurw + ergatika ktl ktl Father: asto file tha doume ti kanoume kai mou peiran to fazer meta apo priximo kai polla polla 18wra douleias to kalokairi!!!!!!!! tespa ithela na pw pws den exw autokinito!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



YG: H filosofia mou einai:

Ena autokinito prepei na kostizei toso.... etsi wste na exeis panta tin dinatotita na agorazeis tin mixani pou goustareis kai agapas...

THEOD
21/12/2004, 06:12
όχι ένα αλλά 2 κουτιά παρακαλώ...

Το οικογενειακό FIAT MAREA 1,6 που αναλαμβάνει τις οικογενειακές μετακινήσεις και ένα HUNDAI ATOS που συνήθως το κυκλοφορεί η γυναίκα μου αλλά και εγώ όταν πρέπει να πεταχτώ κάπου.

Ρε γαμώτο κάθε χρόνο τέτοια εποχή μαζί με το Φειζερ και το παπί πληρώνω 4 τέλη κυκλοφορίας και 4 ασφάλειες μαζεμένες...Πάει το δώρο όπως καταλαβαίνετε...

Dodok edessa
21/12/2004, 07:56
Μετά τις μότο η μεγάλη αγάπη είναι μόνο μια εταιρία στην Αυτοκίνηση .Αlfa romeo.
Aυτήν την στιγμή Alfa 146 2000,απλα πυραυλάκι !
:D


6762

Vezouvios
21/12/2004, 08:53
Εκτος απο το vstrom η αλλη μου αγαπη ειναι ενα peugeot 106 RALLYE 16V.To opoiο το χρησιμοποιο στις βροχες και σε ορισμενες περιπτωσεις που παω με το club του 106 σε πιστα και σε στροφιλικια εκτος θεσσαλονικης..
Αλλα τωρα ειναι σε κατασταση υπνου το θηριο..

GeeZer
22/12/2004, 12:57
Ford Focus 1.6 που χρησιμοποιω για να πηγαινοερχομαι δουλεια μονο, αντε και κανενα supermarket (εχει να πλυθει 3 μηνες+ :eek: )

Audi 90 2.0 lt που καθεται στο γκαραζ και δεν χρησιμοποιειται γενικως πια

powerphot
22/12/2004, 13:49
....YUGO 1200
με καταλλύτη
μοντ. 92
Μπλέ σκούρο,
χλμ δεν θυμάμαι,
τσουλάει ακόμα,
δεν το πουλάω ακόμα,
αλλά ποιός θα το 'παιρνε,

με όλα τα αξεσουάρ του και το καλύτερο;
ένα μπίπερ, που αμα δεν κλείσεις καλά την πόρτα, κάνει....ντόϊνγκ...ντόϊνγκ...ντόϊνγκ...
ντόϊνγκ...ντόϊνγκ...ντόϊνγκ...ντόϊνγκ...ντόϊνγκ...
ντόϊνγκ...μέχρι να την κλείσεις:lol: :lol: :lol:

SpyrosTDM
22/12/2004, 15:13
suzuki jimny monimos laspomeno me kotsadoro gia na travaei to treiler me ta katharoaima.......

SvsGreek
22/12/2004, 16:06
Loipon paides ego tora exo ena Mercedes 190E 1800cc modello 1991, to exoume apo kainourgio k edo k 3 xronia einai ths afentias mou!!

Eixa ena vitara 1600 alla to evgala Π.Ε k den mou phran allo oi dikou mou afou exo thn mhxanh. Ego fisika ta lefta mou ta dino sthn ekastote 2troxh agaphmenh...ax pron SV lefta pou efages!!!

tora omos an den fygo eis amerika gia to master 8a paro k ena kainourgio kouti to opoio 8a einai kathgorias SUV fisika fisika...kai mallon Toyota RAV h' X3 an paiksoun kapoia kala fraga.

Lyste mou k mia aporia:

POIOS O LOGOS NA PAREIS GRIGORO KOUTI, H NA FTIAKSEIS ENA, AFOU EXEIS MHXANH GIA TA GAZIA SOU?????!!!:confused:

:look: :eyepop: :uplate:

YS. Dodok eisai gnostos Alfaromeakias... alla 8a skeftosoun antallagh me AYTO to brand new oxhma? me liga xlm k se aristh kinitiriaka katastash....DORO DERMATINO SALONAKI


6827

milaber
22/12/2004, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από tamis
YG: H filosofia mou einai:

Ena autokinito prepei na kostizei toso.... etsi wste na exeis panta tin dinatotita na agorazeis tin mixani pou goustareis kai agapas...

Σε πάω!

Και εγώ ίδια ιστορία αλλά ακόμα στο ψήσιμο είμαι...

:D :D :D

nimbus
22/12/2004, 16:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από petridist
εγώ δεν έχω κουτί γιατί είμαι σκληρός άντρας μηχανόβιος και όχι σαν τις κρυφές εδώ μέσα που άρχισαν να αποκαλύπτονται μέσα απο το πολύ έξυπνο αυτό ποστάκι!!!

:cry: :cry: :lol: :lol: :lol:


και τώρα η αλήθεια!!

δεν έχω όντως τετράποδο διότι είμαι φοιτητής = φτωχός (μια αιωνιότητα τώρα) και δεν μπορώ να συντηρήσω δύο οχήματα.. και φυσικά προτιμώ να βρέχομαι (που δεν βρέχομαι γιατί είμαι αδιάβροχος) απο το να μην έχω μοτό!

βέβαια οι γονείς μου ακόμα με παρακαλάνε να πάρω τετράποδο και να δώσω τη μοτό (απο τα 16 μου αυτή η δουλειά)... μερικοί άνθρωποι δε χωνεύουν ποτέ κάποια πράματα ρε παιδάκι μου!!!!!

:wave2:


:wave2: :lol: :rotflmao: ΕΤΣΙ-ΕΤΣΙ!!!:D
ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ ΕΣΥ:beer:

wolfman13
22/12/2004, 19:15
επιδει και εγω φτωχος πωλητης κινητον που ειμαι εχω μια μινιατουρα απο μια πορσε και λεω οτι ειναι δικια μου!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

adam_tsouk
22/12/2004, 21:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από wolfman13
επιδει και εγω φτωχος πωλητης κινητον που ειμαι εχω μια μινιατουρα απο μια πορσε και λεω οτι ειναι δικια μου!:rotflmao: :


Εγώ πάλι έχω πολλές μινιατούρες!


:hypnotize

Και από 2τροχα, και 4τροχα και αεροπλάνα!!!
Για μένα 'έχω ένα μικρούλι.... όπως προαναφέρθηκε.... για να μπορούμε να πάρουμε και καμιά καλή μηχανή....
Δεν λέω τι είναι εξάλλου δεν το κυκλοφορώ καθόλου και τον άλλο μήνα δεν θα είναι πια!
Κυκλοφορώ όμως ένα άλλο! της δουλειάς! Ούτε αυ΄το χρειάζεται να πω τι είναι γιατί δεν είναι! :lol:
Πάντως..... έχει 3300 χλμ και θέλει λάστιχα! Περίεργο... κιόλας;;;; τσ τσ τσ... κάποιος βγάζω το άχτι μου σε εκείνη την ερημιά! πάλι δεν λέω που! εξάλλου, χειμώνας είναι! πολλές έχει!!:lol:

:wave2: :wave2:

Dodok edessa
23/12/2004, 09:02
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από SvsGreek

[YS. Dodok eisai gnostos Alfaromeakias... alla 8a skeftosoun antallagh me AYTO to brand new oxhma? me liga xlm k se aristh kinitiriaka kat




Βρε άμα ήταν alfa romeo κάτι θα κάναμε!!
Καλά που υπάρχουν τα Ducati και τα Alfa romeo για να μη ξεχνάμε ότι είμαστε ακόμα παιδία ΑΚΟΜΑ ΖΗΤΑΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΙ ΒΑΣΙΛΗ ΔΩΡΑ. ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΟΚΚΙΝΑ .

Καλά ρε svs τώρα που σε βρήκαμε τώρα θα φύγεις για αμέρικα???
:wave2: :lol:


6847

afrotwin
23/12/2004, 09:16
ikogeniako seat toledo 1600 varka:yuck: ala exi ena portpagkaz xorai olo to spiti stis diakopes gia afto to pirame
atomiko ford escord (zoi se logou mas) kanis den tou edine simasia mexri pou pe8ane..:rotflmao: :rotflmao:
aftokinita stin dia8esi mou se ka8imerini vasi
tipou lipi to ena pernis to alo
bmw 316 peugeot 106
ke tora pou grafo gia ta koutia anakatevome
me to zori mpeno mesa otan ine aparetito
den mou perisevi zoi gia xasimo
to podilato mou to agapo perisotero apo ta aftokinita
ke an ixa ena koumpi pou 8a to pataga ke 8a eksafanizontousan ola ta aftokinita 8a to ekana xoris distagmo
ke den iparxi tipota pio ili8io apo ena aftokinito karaftiagmeno mesa stin kinisi
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
meriki 8eloun 600 aloga gia na ka8onte stin oura....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

matmat
23/12/2004, 09:45
TOYOTA STARLET 83 1300cc mayro kako... pisokouna
tzipaki exei ginh orgose sxedon ola ta bouna ths
peloponhsou kai ths kentrikhs elladas.
ase tis paralies, opou den eixe dromo ekei tha to euriskes
gia kana psarontoufeko ths prokophs!!!

nimbus
23/12/2004, 13:42
ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΠΟΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ, ΕΦΟΣΩΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΤΗς ΑΔΕΡΦΗΣ ΜΟΥ Ή ΤΗς ΑΛΛΗΣ ΜΟΥ ΑΔΕΡΦΗΣ Ή ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ:D
ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ.:p :beer:

Xrysippos
23/12/2004, 22:37
206 gti , alla pleon to pairnei o pateras moy kai moy leei giati sto xa parei tote trexei poly! sth mhxanh den anebainei!

gtsiros
23/12/2004, 22:56
Egw den exw kouti... (oute mhxanh logw tou atuxhmatws mpla mpla mpla) alla: h mana mou den odhgaei o pateras mou apo tote pou phre th mhxanh(-es) den odhgaei opote to kotetsi to odhgaw pio suxna apo ka8e allon.

lancia delta 1.4 '94 (8valve)

argo einai alla mou aresei poly.

ama einai na parw ama3i omws, 8elw:

1. 2litro bi-turbo intercooler diesel me direct injection (roph na fan kai oi kotes)
2. tetrakinhsh me tetradieu8unsh
3. CCVT
4. DE 8ELW UPOBOH8HSH STO GAMWTIMONO