PDA

View Full Version : Μερικά χαμόγελα σε σκοτώνουν



hidefnick
04/04/2008, 22:51
Στα φανάρια έχω την κακιά συνήθεια να χαζεύω μέσα στα κουτιά. Σήμερα Κηφισσίας και Αλεξάνδρας κατά τις 7 το απόγευμα δύο κουρασμένα μάτια με κοίταγαν επίμονα, και όταν τους χαμογέλασα μου ανταπέδωσαν με ένα μεγαλόπρεπο χαμόγελο, μια λάμψη στα μάτια και μιά αδύναμη χειρονομία. 4-5 χρονών, χωρίς μαλλί και με το χαρακτηριστικό καπελάκι.

Με γ@αμησε κανονικά λέμε.

Να είναι καλά το παιδάκι, και να υποφέρει όσο λιγότερο. Κουράγιο στους δικούς του.

Akatanomastos
04/04/2008, 23:56
:(

gdevelek
04/04/2008, 23:59
άκουγα στο ράδιο σήμερα πως όσα παιδάκια πάσχουν από καρκίνο στο ελαδιστάν δεν έχουν τύχη αν δεν είναι πλούσια, στα νοσοκομεία δεν υπάρχουν τα κατάλληλα μηχανήματα ακτινοβόλησης

στο αγλαΐα κυριακού λεει ο διαγωνισμός για το μηχάνημα εκκρεμεί εδώ και ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ

κι αυτοί οι καρεκλοκένταυροι δολοφόνοι ζούν ανάμεσά μας...

vangelis 64
05/04/2008, 02:20
Καμμιά φορά,ένα αληθινό χαμόγελο είναι ικανό να δώσει πολύ κουράγιο...πολλή ζωή.Μη στεναχωριέσαι.Το λιγότερο που έκανες,τού αλάφρωσες το σταυρό.:beer: :beer:

Εχετλαίος
05/04/2008, 08:29
Εύγε. :beer:

TATAR
05/04/2008, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
άκουγα στο ράδιο σήμερα πως όσα παιδάκια πάσχουν από καρκίνο στο ελαδιστάν δεν έχουν τύχη αν δεν είναι πλούσια, στα νοσοκομεία δεν υπάρχουν τα κατάλληλα μηχανήματα ακτινοβόλησης

στο αγλαΐα κυριακού λεει ο διαγωνισμός για το μηχάνημα εκκρεμεί εδώ και ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ

κι αυτοί οι καρεκλοκένταυροι δολοφόνοι ζούν ανάμεσά μας...

Εχει σκεφτεί κανείς σας πόσο θα κοστίσει στο Ελληνικό δημόσιο και κατα επέκταση σε εμας τους ίδιους η νοσηλεία του Ζαχοκοιλιά?

apav
05/04/2008, 10:50
:sad:

madox
05/04/2008, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
άκουγα στο ράδιο σήμερα πως όσα παιδάκια πάσχουν από καρκίνο στο ελαδιστάν δεν έχουν τύχη αν δεν είναι πλούσια, στα νοσοκομεία δεν υπάρχουν τα κατάλληλα μηχανήματα ακτινοβόλησης

στο αγλαΐα κυριακού λεει ο διαγωνισμός για το μηχάνημα εκκρεμεί εδώ και ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ

κι αυτοί οι καρεκλοκένταυροι δολοφόνοι ζούν ανάμεσά μας...


το κακο ειναι οτι πλουτιζουν κιολας:sad:

SpineshankD
05/04/2008, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από TATAR
Εχει σκεφτεί κανείς σας πόσο θα κοστίσει στο Ελληνικό δημόσιο και κατα επέκταση σε εμας τους ίδιους η νοσηλεία του Ζαχοκοιλιά?



χριστε μου, γιατι οταν μου θυμιζουν τετοια πραγματα με πιανει η μανια

να σκοτωσω με μπαλτα?ΓΙΑΤΙ??

Bavarian
05/04/2008, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpineshankD
χριστε μου, γιατι οταν μου θυμιζουν τετοια πραγματα με πιανει η μανια

να σκοτωσω με μπαλτα?ΓΙΑΤΙ??





Δεν είσαι ο μόνος



:( :(

stavrogin
05/04/2008, 15:56
Αφηστε τους μπαλταδες και επικεντρωθειτε στο χαμογελο εκεινου του παιδιου.Στην τελικη πρεπει να ειμαστε ανταξιοι του χαμογελου του.

Aggelos_SV
05/04/2008, 22:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
.....στα νοσοκομεία δεν υπάρχουν τα κατάλληλα μηχανήματα ακτινοβόλησης

στο αγλαΐα κυριακού λεει ο διαγωνισμός για το μηχάνημα εκκρεμεί εδώ και ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ

κι αυτοί οι καρεκλοκένταυροι δολοφόνοι ζούν ανάμεσά μας...


....ναι γιατί και να πάρουν το (οποιοδήποτε) μηχάνημα , νομίζεις θα έχουν προσωπικό να το λειτουργήσει?
Το συγκεκριμένο νοσοκομείο στελεχώνεται από το 1/3 περίπου του τεχνικού προσωπικού (δε μιλάω για γιατρούς και νοσηλευτικό προσωπικό) που θα έπρεπε να είχε.
Και αυτό το 1/3 δουλεύει σερί για πολλές εβδομάδες με διπλοβάρδιες και χωρίς ρεπό.7 μέρες την εβδομάδα.
Ο διοικητής στο εν λόγω νοσοκομείο ξέρετε πώς λέγεται?
Κατεργάρης...όνομα και πράμα

:yuck:

gdevelek
05/04/2008, 22:51
το ίδιο πράγμα είναι, αλλού λείπουν μηχανήματα, αλλού προσωπικό, συνήθως και τα δύο...

ουζουμπούρου είμαστε στο θέμα "υγεία"

ARISPEED1
05/04/2008, 22:54
Οτι χειρότερο που μπορέι να συμβεί σε μια οικογένεια ......Τελικά υπάρχει Θεός....

STOYBI
06/04/2008, 00:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Στα φανάρια έχω την κακιά συνήθεια να χαζεύω μέσα στα κουτιά. Σήμερα Κηφισσίας και Αλεξάνδρας κατά τις 7 το απόγευμα δύο κουρασμένα μάτια με κοίταγαν επίμονα, και όταν τους χαμογέλασα μου ανταπέδωσαν με ένα μεγαλόπρεπο χαμόγελο, μια λάμψη στα μάτια και μιά αδύναμη χειρονομία. 4-5 χρονών, χωρίς μαλλί και με το χαρακτηριστικό καπελάκι.

Με γ@αμησε κανονικά λέμε.

Να είναι καλά το παιδάκι, και να υποφέρει όσο λιγότερο. Κουράγιο στους δικούς του.

:beer: :beer:

Και για το χαμογελο σου........

Και

γιατι σε πεντε γραμμες τα ειπες ολα...!

:smilea:

ktmakis
06/04/2008, 00:28
Stavrogin :beer:

tai
06/04/2008, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Αφηστε τους μπαλταδες και επικεντρωθειτε στο χαμογελο εκεινου του παιδιου.Στην τελικη πρεπει να ειμαστε ανταξιοι του χαμογελου του.

+10000

Druuna
06/04/2008, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Αφηστε τους μπαλταδες και επικεντρωθειτε στο χαμογελο εκεινου του παιδιου.Στην τελικη πρεπει να ειμαστε ανταξιοι του χαμογελου του.


+1000000


:wave2:

Gandalf dr685sm
07/04/2008, 14:31
Δεν θέλει ούτε οργάνωση, ούτε συγκεντρώσεις, ούτε τίποτα...

αρκεί όποιος θέλει να πάει μια βόλτα απο κάποια κέντρα αποκατάστασης νευρικών ασθενειών , θεραπειών καρκίνου κοκ.... να κάνει αυτό που νομίζει και να εισπράξει αυτό το χαμόγελο.

Ενα μόνο να ξέρουμε όλοι... πως τα παιδιά αυτά, δεν φέρουν ούτε ίχνος κακίας ή προσωπικού τους συμφέροντος μέσα τους. ότι και να κάνουμε με ενα χάδι ή μια αγκαλιά.... αρκεί για αυτά.

Gandalf

fantacid
07/04/2008, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
άκουγα στο ράδιο σήμερα πως όσα παιδάκια πάσχουν από καρκίνο στο ελαδιστάν δεν έχουν τύχη αν δεν είναι πλούσια, στα νοσοκομεία δεν υπάρχουν τα κατάλληλα μηχανήματα ακτινοβόλησης

στο αγλαΐα κυριακού λεει ο διαγωνισμός για το μηχάνημα εκκρεμεί εδώ και ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ

κι αυτοί οι καρεκλοκένταυροι δολοφόνοι ζούν ανάμεσά μας...

το παιδοογκολογικο της θεσσαλονικης οπως κ η αντιστοιχη μοναδα ΜΜΟ των παιδων στη αθηνα κανουν φοβερη δουλεια με πολυ αξιους γιατρους,

δημοσια κ τα δυο κ κυριως η μοναδα ΜΜΟ της αθηνας ειναι αριστης υποδομης για τις συγκεκριμενες παθησεις κ επεμβασεις.

το μονο μειον ειναι η μικρη χωριτικοτητα (μολλις 10 κλινες)

μη τρελενεστε κ μη τσουβαλιαζετε τα παντα.

εμπειρικα σας το λεω χωρις να εχω επιστημονικες διατριβες επι του θεματος.

:wave2:

devil's animal
07/04/2008, 15:19
ολα τα παιδια αξιζουν αυτο το χαμογελο.:smilea:
ποσο μαλλον αυτα τα οποια δεν σταθηκαν τυχερα στην ζωη τους!:sad:

καλη δυναμη!
:beer:

Sotiris S.
23/04/2008, 03:53
Eimai sth Limno fantaros.Ayth ti stigmh eimai sto kepik.An mpei efodos kanenas karavanas rambo,ti na pw poy dakryzw?

makis206
23/04/2008, 07:23
:) :beer: :)

gregorgeous89
25/04/2008, 16:46
Το σύστημα υγείας είναι το πιο σάπιο από όλη αυτή τη σαπίλα που έχουμε γύρο μας.Πρώην υπουργός μου είπε πόσο πόλεμο δέχτηκε για να μην κάνει το Παπαγεωργίου στην Θεσσαλονίκη, μην χάσουν κανένα φράγκο οι κλινικές.Δεν μιλάω για ιδιώτες αλλά για τους τοπικούς οπλαρχηγούς! Αυτούς που ψηφίζουμε!
Σε παρόμοια φάση στην Βουλγαρία ήμουν σε φανάρι με την μηχανή και ένοιωσα από το λεωφορείο 2 μάτια να με κοιτάνε.Γύρισα και είδα ένα παιδάκι γύρο στα 7 με πρόβλημα Μογγολισμού να βλέπει με θαυμασμό την μηχανή.Το χαιρέτισα το χαμογέλασα και είδα το χαμόγελο να σχηματίζετε και στα χείλια της μάνας που το κρατούσε.
Την αγάπη μας και σε αυτούς τους ανθρώπους!

epp1640
30/04/2008, 02:44
δεν θέλω να προσθέσω τπτ, πραγματικά τα είπατε πολύ ωραία.. δεν ξέρω αν είναι εφικτό να κάναμε μία επίσκεψη ως μοτο φόρουμ σε κάποιο τέτοιο ίδρυμα με παιδάκια μέρες που είναι.. θυμάμαι από την 126 ΣΜ που υπηρετούσε ο πατέρας μου, στις γιορτές μαζεύονται λεφτά και πάει αντιπροσωπεία από την μονάδα με δώρα σε νοσοκομεία κτλπ..