PDA

View Full Version : Για Να Δω Την Σκεψη Σας!!!!!



zoropatra
20/12/2004, 10:47
ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΝΟΤΗΤΕΣ.....ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ Η ΜΗΧΑΝΗ?:confused:

zoro made in patras

petridist
20/12/2004, 11:34
Η μοτοσυκλέτα για μένα είναι απλά τρόπος ζωής.

Είμαι γενικά ορθολογιστής και γι'αυτό δεν θα αναφέρω ότι είναι καλύτερη απο γκόμενα γιατι δε μιλάει, πάει όπου θες κλπ κλπ, αν και όλοι μας λίγο πολύ πάνω στην πλάκα βέβαια έχουμε αναφέρει κάτι τέτοιο.

Σαφώς και λατρεύω τη μοτοσυκλέτα και η αλήθεια είναι ότι με την κατάλληλη παρέα σε κάθε περίπτωση, μου έχει χαρίσει μερικές απο τις καλύτερες στιγμές της ζωής μου!

Αυτάάά...

Καλημέρα

:wave2:

sotosfz6
20/12/2004, 11:38
Είναι πολύ καλή παρέα.Ξεφεύγεις...καβαλάς τη μηχανή και ξεχνιέσαι.Αφήνεις για λίγο τα προβλήματα πίσω.


και το σημαντικότερο...δεν θα πει κάτι όταν δεν θες να ακούσεις τίποτα!!!(μπουρου μπουρου μπουρου....ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ :beer: :beer: :p )

ireneepi
20/12/2004, 20:35
Ειναι το καλυτερο ναρκωτικο,
κατι σαν το τσιγαρο που λεμε....

Παει οπου θελεις,οποτε θελεις ,με οποιον θελεις και σου χαριζει απεραντες στιγμες,
καλες και κακες.
Οι κακες παντα σε κανουν να το θυμασαι
και σου δεινουν ενα σημαντικο μαθημα,
χωρις ποτε να το ξεχνας.Ειναι κατι που γινεται μια φορα και το μαθαινεις.
Οι καλες παλι ,σου μενουν αξεχαστες.
Παντα κατι εχεις να μαθεις με αυτην,ποτε
δεν σταματαει το "οσο ζω μαθαινω".

Παραθετω(στο απο κατω ποστ ) ενα κειμενο που εχω βαλει στο παρελθον και θα τα ξαναβαλω γιατι
αξιζει να το διαβασετε,ειναι ενος φιλου.
Για μενα αυτα ολα σημανει μηχανη.....

ireneepi
20/12/2004, 20:36
Τα χρόνια περνούσαν και εγώ κοιτούσα τις μηχανές να φεύγουν , με τους πολύχρωμους αναβάτες τους ελεύθερους και ωραίους , σαν όνειρο. Ζήλευα τόσο πολύ , αλλά τόσο όμως φοβόμουν, και έτσι δεν τολμούσα. Ήταν και τα διδάγματα της εποχής που με αναστάτωναν : ΄΄Οι μοτοσικλέτες σκοτώνουν, πρόσεχε, ποτέ μην ανέβεις….΄΄. Ώσπου δεν άντεξα και, κάπου στα δεύτερα ΄΄-άντα μου΄΄, πήρα την μεγάλη απόφαση , απέκτησα δίπλωμα και μηχανή και βγήκα στους δρόμους να διεκδικήσω ,έστω και καθυστερημένα, το δικό μου μερτικό από το όνειρο.
Από τότε κύλησαν τέσσερα χρόνια και λίγες μόνο χιλιάδες χιλιόμετρα, και ακόμη αναρωτιέμαι που ήταν κρυμμένη τόση ομορφιά. Θυμάμαι την πρώτη φορά που διασταυρώθηκα με άλλη μοτοσικλέτα σε ανοιχτό δρόμο , πόσο παράξενο μου φάνηκε το ότι ο αναβάτης της μου αναβόσβησε τα φώτα του .Κάτι θα κάνω λάθος , σκέφτηκα, και θέλει να μου το πει .Αλλά και με την επόμενη μηχανή έγινε το ίδιο, και πάλι και πάλι, ώσπου κατάλαβα: με χαιρετάνε, κι ας μην με ξέρουν. Με θεωρούν δικό τους , έναν ίδιο με αυτούς, εμένα τον άπειρο ,τον άσχετο, τον πρωτάρη. Τι μεγάλη τιμή ,Θεέ μου !Δεν ρωτούν να μάθουν ποιος είμαι, πού πάω, από πού έρχομαι, ούτε που τους νοιάζει πόσο έμπειρος αναβάτης είμαι. Τους φτάνει που είμαι εκεί έξω, στους εθνικούς ή επαρχιακούς δρόμους ,απολαμβάνοντας τη φύση, τον καθαρό αέρα και το μουρμουρητό της μηχανής κάτω από τα πόδια μου. Ακριβώς όπως εκείνοι.
Έμαθα λοιπόν και εγώ να χαιρετώ με τα φώτα μου τους άλλους, και να νιώθω υπερήφανος που έχω γίνει ένα πολύ μικρό κομμάτι μια ξεχωριστής όμορφης παρέας. Και είναι αυτό το υπέροχο συναίσθημα της συντροφικότητας που με κάνει κάθε φορά να χαμογελώ ευτυχισμένος .
Η μέρα είναι μπροστά μου. Ο ανοιχτός ορίζοντας με τραβάει από τα μαλλιά. Η άσφαλτος τρέχει από κάτω μου. Μια μηχανή πλησιάζει από την αντίθετη κατεύθυνση. Τα φώτα αναβοσβήνουν ευγενικά. Του ανταποδίδω τον χαιρετισμό μέσα απ’ την καρδιά μου. Καλό σου δρόμο , άγνωστε φίλε μου. Σου στέλνω τη σκέψη μου με τον
άνεμο !Να προσέχεις , να φτάσεις στον προορισμό σου χωρίς προβλήματα και να γυρίσεις στο σπίτι σου γερός. Και να είσαι πάντα καλά!
Να είμαστε όλοι μας καλά..!

gcrook
21/12/2004, 00:27
...Ειναι απλα ενα αψυχο αντικειμενο τιποτα λιγοτερο,τιποτα περισσοτερο,οσο κυνικο και αν ακουγεται κατι τετοιο.
Για να το θεσω καλυτερα μαλλον, θα ελεγα, οτι η μηχανη ειναι αυτο που θες εσυ να ειναι.
Αμα ρωτησουμε 100 ατομα, ο καθενας θα πει τη γνωμη του, σχετικα με το πως αντιλαμβανεται τη μοτοσυκλετα, και ολοι θα εχουν δικιο συμφωνα με την απτικη τους γωνια.
Ας μη γινομαστε γραφικοι λοιπον.
:beer:

nimbus
21/12/2004, 13:33
ΤΡΟΠΟΣ ΖΩΗΣ, ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΚΙ ΕΝΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΟΜΟΡΦΟ ΤΑΞΙΔΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΥΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΛΕΑΖΕΙ:sun:

afrotwin
21/12/2004, 15:00
ine mia dinami megali pou se eksitari se ma8eni na ksepernas ta oria na anevazis ta oria sou psila se metatrepi se pio ikano on (mias ke o an8ropos den ftiaxtike gia na odigai motosikletes ke malista me 300xil tin ora) ala an kseperasis ta oria ine ena isitirio gia ton alo kosmo.
ala sampos ke me ala oximata den ine to idio?

pote den 8a ma8o giati exo sines8imata gia ena toso apsixo ke metaliko antikimeno apo mikros

stin pragmatikotita den ksero ti akrivos ine
ala ine to ine mou
den mporo na ziso xoris motosikleta apo ta 12 xronia mou
parolo pou ida tosous an8ropous na xanonte ida filous na xanonte den me alakse tipota
i motosikleta ine i zoi mou ke oso gernao 8a prosarmozo diaforetikes motosikletes kato apo ta podia mou
ala panta 8a iparxoun eki
ego ke aftes ena

afto ine i motosikleta
ena me emena

crs-k
21/12/2004, 15:26
Οσο κι αν προσπαθει να με ξενερωσει ο φιλος grook, οπως κι οι γονεις μου ή κι η γυναικα μου ακομα, εγω θα συμφωνησω με την Ειρηνη στο οτι η μηχανη ειναι ανα απο τα πιο επικινδυνα ναρκωτικα.
Και με τον Αφρο θα συμφωνησω, στο οτι μαθαινεις να ανεβαζεις τα ορια σου μ' αυτην, μιας κι αλλιως ΔΕΝ επιβιωνεις ...
Η αισθηση της ελευθεριας,
Η αισθηση του οτι κερδιζεις ζωη,
Η αισθηση της αμεσης επαφης με την φυση,
ειναι για μενα κατι που δεν μπορω να περιγραψω σε καποιον που δεν εχει αναλογα βιωματα.

Ακομα πιστευω οτι σε κανει πιο υπευθυνο, μιας και στο μονο που στηριζεσαι εκει εξω ειναι η μηχανη σου. Την φροντιζεις λοιπον για να σε φροντιζει. Γινεσαι ενα κορμι μαζι της, για να ταξιδεψεις, να στριψεις, να φρεναρεις.

Εχω βρεθει πολλες φορες σε ορεινους δρομους σταματημενος να πινω καφε και εχω πιασει τον εαυτο μου να την καμαρωνω. Να μου κανει παρεα. Ειναι ο συντροφος μου.

Τα συναισθηματα αυτα δεν τα ειχα νιωσει ποτε με το αυτοκινητο παλιοτερα ...


Τελικα η μηχανη ειναι για τον καθενα ΟΤΙ θελει να βλεπει σ' αυτην ο καθενας ....
Το οπλο του ...
Το μεσο επιδειξης ...
Το μεσο μεταφορας ...

Εμενα ειναι το αλογο μου, και σαν να ειναι πραγματικο αλογο (ζωντανος οργανισμος) την αντιμετωπιζω, κι αυτη μου ανταποδιδει την αγαπη της ...




Κι αμα μου την δινει
κατι τετοια δειλινα,
παιρνω τ' αλογο μου
και φευγω στα βουνα!
(Απο ποιητικη συλλογη του Βρωμιαρη ...) :wacko:

adam_tsouk
21/12/2004, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Οσο κι αν προσπαθει να με ξενερωσει ο φιλος grook, οπως κι οι γονεις μου ή κι η γυναικα μου ακομα, εγω θα συμφωνησω με την Ειρηνη στο οτι η μηχανη ειναι ανα απο τα πιο επικινδυνα ναρκωτικα.
Και με τον Αφρο θα συμφωνησω, στο οτι μαθαινεις να ανεβαζεις τα ορια σου μ' αυτην, μιας κι αλλιως ΔΕΝ επιβιωνεις ...
Η αισθηση της ελευθεριας,
Η αισθηση του οτι κερδιζεις ζωη,
Η αισθηση της αμεσης επαφης με την φυση,
ειναι για μενα κατι που δεν μπορω να περιγραψω σε καποιον που δεν εχει αναλογα βιωματα.




Και δύναμη που ελέγχεις!!!!


Κάποιοι άνθρωποι απλά θεωρούν τις μηχανές αναπόσπαστο κομάτι της ζωής τους. Ανήκω σε αυτούς και μακάρι να μην χρειαστεί ποτέ ξανά να τις αρνηθώ...:wave2:

wolfman13
21/12/2004, 20:45
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
[B]ι εγω θα συμφωνησω με την Ειρηνη στο οτι η μηχανη ειναι ανα απο τα πιο επικινδυνα ναρκωτικα.
Και με τον Αφρο θα συμφωνησω, στο οτι μαθαινεις να ανεβαζεις τα ορια σου μ' αυτην, μιας κι αλλιως ΔΕΝ επιβιωνεις ...
Η αισθηση της ελευθεριας,
Η αισθηση του οτι κερδιζεις ζωη,
Η αισθηση της αμεσης επαφης με την φυση,




και εγω θα συμφωνησω μαζι σας παιδοπουλα ........
;)
και εκτος απο ολα αυτα ...μαθενεις να αντεχεις στο πονο..στη απωλεια σε ολα και μεσα απο αυτα ερχεται και η χαρα ....ΕΙΜΑΙ ΠΡΕΖΑΚΙΑΣ ΤΗ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΦΕΡΤΕ ΜΟΥ ΨΗΛΟΦΤΕΡΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΓΚΑΔΙΑ ΝΑ ΜΥΡΙΣΩ ΤΗ ΦΥΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΩ !ΦΕΡΤΕ ΜΟΥ STREET NA ΣΤΙΨΩ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΝΑ ΧΕΣΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΒΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΥΠΕΡΝΙΚΗΣΩ ΝΑ ΜΥΡΙΣΩ ΚΑΜΕΝΟ ΛΑΣΤΙΧΟ!!!!ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΑΖΙ!;) (ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΜΠΥΡΕΣ ΤΩΡΑ???:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

tai
21/12/2004, 21:11
Μεσο μεταφοράς
Μεσο διαφυγής
Μεσο απομόνωσης
Μεσο παρέας
Μέσο εκδήλωσις του γούστου σου
Ο συνοδοιπόρος σου
Αυτό πού σε σπρώχνει να ξεπερνάς τα όρια αλλά και αυτό πού σε μαθαίνει να τα σέβεσαι
Η αίσθηση ότι δεν βλέπεις απλά την φύση, αλλά είσαι μέρος της
Ο αέρας που σε φυσά
Η αίσθηση του κόσμου έξω από το κουτί του καλοριφέρ και του air condition
:sun: :sun: :sun:




Αυτό τέλος πού σού δίνει ευχαρίστηση, χωρίς να σου γκρινιάζει ποτέ.




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

free rider
21/12/2004, 21:47
Πολλά διάβασα και πολλά έχω ακούσει…
Επίσης μου αρέσει το post σαν
θέμα…είναι ουσιώδες…

Τι σημαίνει για μένα …?
Τίποτα βαρύγδουπο …τίποτα απλό ,

Ότι και αν χρησιμοποιούμε στην ζωή μας φέρνει την εικόνα του εαυτού μας ,αντανακλά το εγώ μας και το βγάζει προς τα έξω….
Για μένα δεν μπορώ να μιλήσω και να πω σοβαρά πράγματα.. μάλλον θα το ρίξω στο χαβαλέ…
Οπότε και η μηχανή για μένα είναι ένας ατελείωτος χαβαλές...ένα γέλιο....

Ας είμαστε σοβαροί επιτέλους και ας καταλήξουμε στο συμπέρασμα ότι…………. δεν υπάρχει σοβαρότης.





:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

powerphot
22/12/2004, 00:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από ireneepi
Τα χρόνια περνούσαν και εγώ κοιτούσα τις μηχανές να φεύγουν , με τους πολύχρωμους αναβάτες τους ελεύθερους και ωραίους , σαν όνειρο. Ζήλευα τόσο πολύ , αλλά τόσο όμως φοβόμουν, και έτσι δεν τολμούσα. Ήταν και τα διδάγματα της εποχής που με αναστάτωναν : ΄΄Οι μοτοσικλέτες σκοτώνουν, πρόσεχε, ποτέ μην ανέβεις….΄΄. Ώσπου δεν άντεξα και, κάπου στα δεύτερα ΄΄-άντα μου΄΄, πήρα την μεγάλη απόφαση , απέκτησα δίπλωμα και μηχανή και βγήκα στους δρόμους να διεκδικήσω ,έστω και καθυστερημένα, το δικό μου μερτικό από το όνειρο.
Από τότε κύλησαν τέσσερα χρόνια και λίγες μόνο χιλιάδες χιλιόμετρα, και ακόμη αναρωτιέμαι που ήταν κρυμμένη τόση ομορφιά. Θυμάμαι την πρώτη φορά που διασταυρώθηκα με άλλη μοτοσικλέτα σε ανοιχτό δρόμο , πόσο παράξενο μου φάνηκε το ότι ο αναβάτης της μου αναβόσβησε τα φώτα του .Κάτι θα κάνω λάθος , σκέφτηκα, και θέλει να μου το πει .Αλλά και με την επόμενη μηχανή έγινε το ίδιο, και πάλι και πάλι, ώσπου κατάλαβα: με χαιρετάνε, κι ας μην με ξέρουν. Με θεωρούν δικό τους , έναν ίδιο με αυτούς, εμένα τον άπειρο ,τον άσχετο, τον πρωτάρη. Τι μεγάλη τιμή ,Θεέ μου !Δεν ρωτούν να μάθουν ποιος είμαι, πού πάω, από πού έρχομαι, ούτε που τους νοιάζει πόσο έμπειρος αναβάτης είμαι. Τους φτάνει που είμαι εκεί έξω, στους εθνικούς ή επαρχιακούς δρόμους ,απολαμβάνοντας τη φύση, τον καθαρό αέρα και το μουρμουρητό της μηχανής κάτω από τα πόδια μου. Ακριβώς όπως εκείνοι.
Έμαθα λοιπόν και εγώ να χαιρετώ με τα φώτα μου τους άλλους, και να νιώθω υπερήφανος που έχω γίνει ένα πολύ μικρό κομμάτι μια ξεχωριστής όμορφης παρέας. Και είναι αυτό το υπέροχο συναίσθημα της συντροφικότητας που με κάνει κάθε φορά να χαμογελώ ευτυχισμένος .
Η μέρα είναι μπροστά μου. Ο ανοιχτός ορίζοντας με τραβάει από τα μαλλιά. Η άσφαλτος τρέχει από κάτω μου. Μια μηχανή πλησιάζει από την αντίθετη κατεύθυνση. Τα φώτα αναβοσβήνουν ευγενικά. Του ανταποδίδω τον χαιρετισμό μέσα απ’ την καρδιά μου. Καλό σου δρόμο , άγνωστε φίλε μου. Σου στέλνω τη σκέψη μου με τον
άνεμο !Να προσέχεις , να φτάσεις στον προορισμό σου χωρίς προβλήματα και να γυρίσεις στο σπίτι σου γερός. Και να είσαι πάντα καλά!
Να είμαστε όλοι μας καλά..!


ΤΕΛΕΙΟ!!!:beer: :wave2:
Δεν έχω τίποτε άλλο περισσότερο η λιγότερο να πω διαβάζοντας
αυτό το κείμενο.
:wave2:

gcrook
22/12/2004, 00:44
Να ξεκαθαρισω κατι, γιατι κινδυνευω να παρεξηγηθω.

Αυτο που εγραψα, ηταν ισως μια πολυ κυνικη θεωρηση της μοτοσυκλετας, αλλα δεν παυει να αποτελει για μενα ενα ειδος φραγμου, στην ταση που εχω να θεοποιησω τη μηχανη.

Ασφαλως και δεν ειμαι αυτο που πολλοι θα περιεγραφαν σαν μηχανοβιος, (δεν μου αρεσε ποτε αυτη η λεξη, γιατι δεν με εξεφραζε) αλλα παρ'όλα αυτα πιστευω οτι απεχω απο τον μεσο αναβατη, οχι σε ικανοτητες ασφαλως, αλλα σε παιδεια.

Παιδεια, που απεκτησα, και που ασφαλως εχω να αποκτησω και ακομη περισσοτερη, εξάιτιας της καθημερινης και συνεχης τριβης με τη μοτοσυκλετα,οπως επισης και εξ'αιτιας της υπερμετρης πολλες φορες αγαπης, που τρεφω για αυτη.

Σας πληροφορω, οτι μερικες απο τις πιο ωραιες στιγμες της ζωης μου, της εχω ζησει με την μοτοσυκλετα, και οτι τα λιγα ταξιδια που εχω κανει με αυτη ως τωρα ηταν τα καλυτερα μου, και ασφαλως επεται και συνεχεια.

Επισης ναι, ανακαλυψα νεες πτυχες του εαυτου μου, μετρησα τα ορια μου και ειδα ως που μπορω να φτασω, και γενικως εχω αλλαξει σαν ανθρωπος τα τελευταια χρονια εξαιτιας της.
Σε σημεια μαλιστα που εφτασα να πουλησω το αυτοκινητο μου, γνωριζοντας επακριβως τι θα στερηθω, ακομα και "φιλους" μου, που το μονο μας κοινο ηταν η αγαπη για το αυτοκινητο, μια αγαπη που δεν εχει σβησει αλλα δυσκολα πια θα αναθερμανθει.

Ολα αυτα ομως που εχω αποκομισει απο την αγαπη μου για την μοτοσυκλετα δεν θα πανε χαμενα, θα τα διοχετευσω καπου αλλου, αν καποτε βρεθω στην δυσαρεστη θεση να μην την ξαναχρησιμοποιησω.
Ισως αυτο να προσπαθουσα να πω απο την αρχη, και κακως εγινα αποτομος και ωμος στο πρωτο ποστ.

...Αντε λοιπον καλες γιορτες.
:beer:

gtsiros
22/12/2004, 01:17
Askhsh autosugkrathshs

maragelis
29/12/2004, 12:46
Loipon tha po kati poy akousa otan anebika gia proti fora se mixani sta 13 mou.

I mixani einai o megaliteros tsapoukas pou kiloforise pote min prospathis pote na eise pio tsapoykas apo afton.

I magia aniki panta stin moto pote se sena osi prospathoun na tin paroun apo afton tin plironoun asxima...

Filia kai Kales voltes

idi
29/12/2004, 13:17
...ο κουμπαρας χωρις πατο...

danaos75
29/12/2004, 13:38
Το χαμογελο μου οταν πηγαινω καθε πρωι και οταν επιστρεφω καθε απογευμα απο την δουλεια μου :D :D

Τα νευρα μου οταν αυτες τις λίγες φορες μου κάνει ναζια :mad: :mad:

Καιρο εχουμε να τα πουμε, ωραιο ποστακι.

Julius
29/12/2004, 13:59
Μόνο ένα πράγμα, Διασκέδαση και τρελές δώσεις αδρεναλίνης

Και για να μην παρεξηγηθώ, ποτέ δεν είχα street, δεν με ερεθίζει η αίσθηση των χιλιομέτρων ούτε στον δείκτη του κοντέρ ούτε στο άθροισμα του χιλιομετρητή.

Εφέτος πρώτη χρονιά εφέτος αγόρασα μοτοσυκλετα για ταξιδάκι και το μετάνιωσα ίσως το ξαναπροσπαθήσω με μια ποιο γρήγορη και άνετη μοτοσυκλετα στο μέλλον.

ΤΟ ΧΩΜΑ. Το χώμα σε κάθε του μορφή από ΜΧ εως εκδρομικό enduro και sm ακομα και ΜΒ είναι το «ναρκωτικό μου», ο κύριος τρόπος να ηρεμώ και ξεφεύγω να χαλαρώνω. Εφέτος λόγο συγκυριών (έμεινα χωρίς μοτοσυκλετα και καπάκι έκανα και δυο χειρουργεία κλπ) έως τώρα δεν έχω καταφέρει να βγω βόλτα και μου έχει στοιχίσει αρκετά. Ελπίζω σύντομα να αλλάξει η τύχη μου και να μου φέρουνε το γ@μιμένο το CR τέλος Ιανουαρίου.

x-rider
29/12/2004, 14:15
Δεν ξερω να κατεβαζω εικονες,αλλα η πρωτη εικονα που μου ειρθε

στο μυαλο οταν ειδα την ερωτηση ηταν

1800 περιπου στην Αμερικη με την εννοια της απεραντωσυνης

να ειμαι σε ενα λοφακι στο πουθενα κατω απο ενα δεντρο

και να εχω διπλα την αγαπημενη μου!!!!

Τι να πω...

ισως οπως παλια ειχαν τα αλογα εχουμε εμεις τωρα τις μηχανες

idi
29/12/2004, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από x-rider
Τι να πω...
ισως οπως παλια ειχαν τα αλογα εχουμε εμεις τωρα τις μηχανες

αν ηταν και ετσι τα αλογα....:lol:


7142

x-rider
29/12/2004, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
αν ηταν και ετσι τα αλογα....:lol:



απο που θα το πιανεις για......................




ΣΟΥΖΕΣ?:lol: :rotflmao: :lol:

idi
29/12/2004, 15:03
απο το μαλλι... τι με περασες! :D

adam_tsouk
29/12/2004, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
απο το μαλλι... τι με περασες! :D


Από ποιο μερος μαλλιού;;;;:confused:

idi
29/12/2004, 15:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Από ποιο μερος μαλλιού;;;;:confused: :lol: :lol: :lol: :lol: :rotflmao:

wolfman13
29/12/2004, 16:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
...ο κουμπαρας χωρις πατο...


ιdi μιπως εχεις ducati κατα βαθος:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

extreme13
06/01/2005, 16:16
apo th stigmh pou th bazeis mprosta ksexnas kathe th pou se basanizei! to mualo sou katharizei apo kathe periegh skepsh! prospatheis na simbioseis me th motosikleta! to mono pragma pou mporeis kai skeftese einai h epibiosh mazi ths!!!
NARKOTIKO! den mas xalaei omws:), mas ftiaxnei!!!:):)

zoropatra
06/01/2005, 19:01
Η ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ!!ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ.......

ΗΤΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 14 Ο ΘΑΝΑΣΑΚΗΣ,Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΑΓΟΡΙ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΕΝΑ DT-200 ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ ΠΡΩΙΝΟ Ο ΘΑΝΑΣΑΚΗΣ(ΠΟΥ ΕΨΑΧΝΕ ΑΦΟΡΜΗ ΓΙΑ ΒΟΛΤΑ)ΕΙΠΕ ΣΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΟΤΙ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΚΑΤΩ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ,Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΜΗ ΜΠΟΡΩΝΤΑΣ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΕΙΠΕ ΣΤΟΝ ΑΝΤΩΝΗ ΝΑ ΤΟ ΠΑΕΙ ΑΥΤΟΣ.....Ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΔΕΧΤΗΚΕ!!!!ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΑΝ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ Ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΩΤΗΣΕ ΤΟΝ ΘΑΝΑΣΑΚΗ ΑΝ ΦΟΒΑΤΕ ΤΙΣ ΜΟΤΟ,Ο ΘΑΝΑΣΑΚΗΣ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΙΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΕΒΕΙ ΠΟΤΕ ΕΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΕΣ.
ΑΦΟΥ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΛΟΙΠΟΝ Ο ΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΑΡΧΙΣΕ ΛΙΓΟ ΑΠΟΤΩΜΑ ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΣΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΤΕ ΕΥΘΕΙΑ(ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΤΡΙΝΟΥΣ 12ου ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ)ΚΛΕΙΝΟΝΤΑΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΚΑΙ ΧΤΥΠΩΝΤΑΣ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΣΕ ΠΑΛΜΟΥΣ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΑΛΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΧΤΥΠΗΣΕΙ.ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ Ο ΘΑΝΑΣΑΚΗΣ ΕΡΩΤΕΥΤΗΚΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΑΚΑΤΑΛΗΛΟ.ΠΕΡΝΩΝΤΑΣ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ Ο ΘΑΝΑΣΑΚΗΣ ΕΙΧΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ,ΕΨΑΧΝΕ ΤΡΟΠΟΥΣ ΝΑ ΑΠΟΧΤΗΣΕΙ ΜΙΑ ΟΣΟ ΠΟΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΝΟΤΑΝ.ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΗΚΕ ΠΟΙΟ ΩΡΙΜΑ,ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΑΡΧΕΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΠΑΚΙΑ.ΜΕ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΔΕΝ ΤΑ ΠΗΓΕΝΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ,ΓΙ'ΑΥΤΟ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΕΙΟ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΤΟΥ ΤΟΝ ΕΓΡΑΨΑΝ ΣΕ ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ,ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΣΑΚΗ!!!!ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΕΙ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΟΥ ΜΗΧΑΝΑΚΙ:eyepop: ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΤΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΗΤΑΝ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΤΕΡΑΤΩΝ!!!!
ΑΦΟΥ ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΑ 17 ΠΗΡΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΝΑ HONDA C-50.ΤΟΤΕ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΑΛΛΗ ΑΠΟΨΗ.ΕΝΩ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΠΗΓΕΝΑΝ ΚΑΘΕ ΚΥΡΙΑΚΗ ΓΙΑ ΚΟΝΤΡΕΣ ΣΤΗΝ ΤΟΤΕ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΟΜΕΝΗ ΠΑΡΙΜΕΤΡΙΚΗ ΤΗΣ ΠΑΤΡΑΣ,Ο ΘΑΝΑΣΑΚΗΣ ΠΗΓΕΝΕ ΒΟΛΤΕΣ ΣΕ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ.ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΝΟΝΙΖΟΥΝ ΜΕ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΤΟΥ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΤΟ ΑΙΤΩΛΙΚΟ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ Ι ΦΙΛΙΣ ΤΟΥ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ Ο ΜΕΝ ΘΑΝΑΣΑΚΗΣ ΝΑ ΠΑΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΟΥ ΜΑΚΡΙΝΗ ΒΟΛΤΑ.
ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΑΣΑΝ ΚΑΙ Ο ΘΑΝΑΣΑΚΗΣ ΒΡΗΣΚΟΝΤΑΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΠΗΡΕ ΑΛΛΟ ΠΑΠΙ ΕΝΑ KAWASAKI KAZE-R 115,ΠΑΝΤΑ ΣΑΝ ΣΤΟΧΟ ΤΟΥ ΟΜΩΣ ΕΙΧΕ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ.
ΦΤΑΝΟΝΤΑΣ ΣΤΑ 20 ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΤΙΣΕΙ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ-ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΦΑΝΤΑΡΟΣ,ΓΙΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΟΝΕΙΡΕΥΟΤΑΝ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΘΗΤΕΙΑΣ ΑΠΟΛΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΤΟΥ ΤΥΧΗ ΒΡΗΚΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΜΕ ΔΟΜΙΚΑ ΥΛΙΚΑ.ΕΤΣΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3ΜΗΝΕΣ ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΟΥ ΜΗΧΑΝΗ!!!!!KAWASAKI Z750 :lol: :lol: ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΡΕΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ,ΒΛΕΠΩΝΤΑΣ ΟΜΩΣ ΑΛΛΟΥΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ ΝΑ ΠΗΓΕΝΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΜΑΖΙ ΒΟΛΤΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΛΕΣΧΗ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ.ΕΚΕΙ ΓΝΩΡΙΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠOY ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΑΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΤΡΟΧΟΥΣ.ΕΚΑΝΕ ΠΟΛΛΑ ΧΛΜ.ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ ΟΤΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ.....
ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΛΕΣΧΗΣ ΟΜΩΣ ΓΝΩΡΙΣΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΣΕ ΑΛΛΑ ΜΕΡΗ.ΣΤΗΝ ΛΕΣΧΗ ΟΜΩΣ ΓΝΩΡΙΣΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΩΤΗΡΑΚΗ(ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΑΣ sotpag) ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΙΧΕ-ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΣΑΝ ΔΑΣΚΑΛΟ!!!
ΜΠΗΚΕ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΣΑΙΤ(moto.gr)ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΑΝ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ,ΕΤΣΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕΕΕΕΕΕΕ ΠΟΛΛΟΟΟΟΙΙΙΙΙΙ!!!!!!

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ Η ΜΗΧΑΝΗ....

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ,ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΘΩ..................


zoro made in patras

free rider
06/01/2005, 22:10
υπήρχε η φήμη απο παλιά οτι οι Πατρινοί έχουν την λόξα της μηχανής και εσύ μου το επιβεβαιώνεις.....

μαζί σου δικέμου....

ΨΗΛΑΛΩΝΙΑ για πάντα.....

:beer: :beer:

sotpag
07/01/2005, 00:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
υπήρχε η φήμη απο παλιά οτι οι Πατρινοί έχουν την λόξα της μηχανής και εσύ μου το επιβεβαιώνεις.....

μαζί σου δικέμου....

ΨΗΛΑΛΩΝΙΑ για πάντα.....

:beer: :beer:

δεν ξερω για όλους τους Πατρινους αλλα ο Θανασης την εχει.

xotiko
07/01/2005, 01:10
gia emena einai to allo mou miso!:evil:

zoropatra
07/01/2005, 17:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
δεν ξερω για όλους τους Πατρινους αλλα ο Θανασης την εχει.

ΓΙΑ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΚΡΥΒΕΤΑΙ!!!!!!
ΠΡΟΣ FREERIDER.....
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΠΑΤΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!

ΠΡΟΣ SOTPAG......
ΣΩΤΗΡΑΚΗ ΛΕΩ ΤΗΝ ΕΚΔΡΟΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΠΗ ΤΙΣ ΠΙΤΑΣ ΣΤΑ ΒΡΑΧΝΕΙΚΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ 2ΗΜΕΡΟ :eyepop: ΕΧΩ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΜΕ ΣΠΙΤΙ ΕΚΕΙ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!:lol: :lol:

idi
07/01/2005, 17:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από xotiko
gia emena einai to allo mou miso!:evil:


:hypnotize :uplate: :sick: :dizzy: :confused:

jimbar
07/01/2005, 19:08
Μηχανή για μένα είναι ..

.. ΠΟΙΗΣΗ. «Αληθινή» όπως την καταλαβαίνω εγώ. Όπως την νοιώθω, όπως την αισθάνομαι. Κάθε δέντρο, κάθε βουνό, κάθε χωριό, τα αμέτρητα στοιχεία που αντικρίζω σε κάθε στροφή και σε κάθε ευθεία. Για μένα είναι οι λέξεις και στοίχοι ενός τραγουδιού, σε μουσική από τον μονό, διπλό ή και τετραπλό κύλινδρό μου.

.. είναι ΑΠΟΔΡΑΣΗ. Μπορεί να σε κυνηγάνε χίλιοι διάβολοι, υποχρεώσεις, εκκρεμότητες, απλήρωτοι λογαριασμοί, ανεκπλήρωτα όνειρα, καραβοτσακίσματα και φουρτούνες, αλλά σαν καβαλάω το δίτροχό μου και χάρτης μου το μυαλό μου, μπορείς να τα αφήσεις όλα αυτά χιλιόμετρα πίσω σου και να αποδράσεις τέλεια.

.. είναι ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ. «Εκεί έξω είναι η αλήθεια», στις εικόνες, τα χρώματα και τα αρώματα. Αφήνεις μισάνοιχτη την ζελατίνα του κράνους σου για να μπει μέσα η ΖΩΗ!

.. είναι ΒΙΒΛΙΟ. Βιβλίο γεμάτες συναρπαστικές αφηγήσεις και εντυπωσιακές εικόνες.

.. είναι ΕΚΤΟΝΩΣΗ. Μια βολτίτσα την ημέρα, τον γιατρό [η και τον καθένα] τον κάνει πέρα.

.. είναι ΜΕΘΗ. Μεθάς με τα πλαγιάσματα ..

.. είναι και να αισθάνεσαι ΜΟΤΑΙΟΣ και ΟΧΙ ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΣ !!!

αυτά είναι μηχανή για μένα ..

free rider
07/01/2005, 19:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
ΓΙΑ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΚΡΥΒΕΤΑΙ!!!!!!
ΠΡΟΣ FREERIDER.....
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΠΑΤΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!!



ευκαρίστως...

εγκο ερτει Πάτρα
..εσυ φιλοξενήσεις εμένα και όοοολα τα φιλαράκια μου τώρα που έρχεται το καρναβάλι....

άρχισε να κλίνεις απο τώρα δωμάτια....
και γκαράζ...

και μην φοβάσαι δεν θα βγούμε καθόλου εξω ...που να πάμε ??
υπάρχει κανένας εκτός?




:rotflmao: :rotflmao:

zoropatra
07/01/2005, 20:14
ΝΑΙ FREERIDER ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ!!!!ΚΑΙ ΕΚΤΩΣ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙΟΥ(ΠΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΞΕΝΕΡΩΣΕΙ:mad:)........