PDA

View Full Version : Ερώτηση για Css R.s. 5/4/2008



Dhmhtrhs_V
06/04/2008, 05:37
Καλησπέρα,

Τελικά έγινε το RS αυτο κανονικά???:confused: :confused:

Ρωτάω γιατι ηθέλα να έρθω να δω τι παιζει γενικα (προς το μεσημέρι λογω δουλειας) μιας και έχω κλεισει για 3 Μαϊου, αλλα τελικα δεν μπόρεσα γιατι δεν ειχα μαζι αδιαβροχο.

Αν υπάρχει κάποιος που πήγε ας πει καμία ενημέρωση\εντύπωση.

Ευχαριστώ,

Δημήτρης.
:D :)

doctor x
06/04/2008, 07:21
και εγινε και βροχη φαγαμε στα τελευταια μαθηματα και ...γυρισαμε Αθηνα μεσα στο χαμο και ητανε υπεροχα!!
Φιλε μην το χασεις !:wave2:

lamoun
06/04/2008, 07:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από doctor x
και εγινε και βροχη φαγαμε στα τελευταια μαθηματα και ...γυρισαμε Αθηνα μεσα στο χαμο και ητανε υπεροχα!!
Φιλε μην το χασεις !:wave2:

Δόκτορα, περιμένουμε φωτό... :D

Dhmhtrhs_V
06/04/2008, 08:06
Αν μπορεί κάποιος και θέλει ασ γράψει 2 λόγια για μας του "ανίδεους"...

Ευχαριστώ...:wave2: :wave2: :D

div400
06/04/2008, 08:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dhmhtrhs_V
Αν μπορεί κάποιος και θέλει ασ γράψει 2 λόγια για μας του "ανίδεους"...

Ευχαριστώ...:wave2: :wave2: :D

φανταζομια οτι αναφερεσαι στο 0300 riding school ε?

λοιπον ουσιαστικά ειναι ενα μονοημερο σχολειο θεωρτικής και πρακτικής εκπαιδευσης σε τεχνικές οδηγησης μοτοσυκλετας.

τα θεωρητικά μαθηματα γινοται στην αιθουσα και καλυπουν καποια θεματολογια θεωρητικα και μετα θα βγιτε στην πιστα υπο την επιβλεπψη των εκπαιδευτών σας για την πρακτική εξασκηση. τα παραπανω ( θεωρια-οδηγηση εναλλασονται μεταξυ τους) μετα απο καθε πρακτικ κομματι ο υπευθυνος για σενα εκπαιδευτής θα σου μιλησει για τις παρατηρησεις που εχει για σενα (αν πηγες καλα, ενδεχομενα σφαλματα κτλ κτλ )

η ημερα ξεκιναει το πρωι στις 7 και ταλειωνει κατα τις 17 το απογευμα.

οποτε καλο θα ηταν να μην ξενυχτησεις και να εχεις κοιμηθει καλα.

θα ειναι απο τις καλυτερες ημερες που θα περάσεις παρεα με την μηχανή σου!!!!

υγ: σκοπιμα ΔΕΝ μπαινω σε λεπτομεριες ( οπως το τι διδασκεται) ωστε να μην εχεις λανθασμενες εντυπωσεις. καλυτερα να τα μαθεις εκει απο τους ειδικούς!!!!

:wave2:

doctor x
06/04/2008, 08:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dhmhtrhs_V
Αν μπορεί κάποιος και θέλει ασ γράψει 2 λόγια για μας του "ανίδεους"...

Ευχαριστώ...:wave2: :wave2: :D
οκ.μια που εχω κεφι.
αποτελειται απο 5 μαθηματα(4 το τελευταιο ειναι ....ορματε μεσα και κανετε οτι ...μαθατε-περιπου!)
1.γυροσκοπικο-πως στριβει .....γυρναμε την πιστα με το αρ χερι πανω στο ντεποζιτο
2.χρηση γκαζιου
3.σταση σωματος στη μηχανη...ειδα την ασφαλτο απο πολυ...κοντα !
4.χρηση φρενων
το σημαντικο ειναι οτι υπαρχει οργανωση ,ενδιαφερον απο τους εκπαιδευτες που προσπαθουν να σου υποδειξουν και να διορθωσουν τα λαθη σου και αφου σου εξηγησουν πριν στην αιθουσα τη θεωρια βγαινεις στην πιστα με ασφαλεια και προσπαθεις να οδηγησεις ΣΩΣΤΑ σε συνθηκες ασφαλειας.εγω προσωπικα δεν αισθανθηκα οτι κινδυνεψα ποτε.
κανοντας αυτο το σχολειο καταλαβαινεις τι ΔΕΝ σε μαθαινουν παιρνοντας διπλωμα και πως μας βγαζουν στους δρομους !!!
δεν ξερω ποσο καιρο και πως οδηγεις αλλα οσους ρωτησεις δεν θα σου πουν ασχημα λογια!

και πανω απο ολα διασκεδαζεις ...μαθαινοντας !:wave2:

Dhmhtrhs_V
06/04/2008, 08:45
Ευχαριστώ πολυ για την ενημέρωση.

Ανυπομονω να παω απο το Ιανούαριο που δήλωσα συμμετοχή και πάντα ακουω τα καλύτερα λόγια χωρις ποτε να ακουσω κατι μειον, μπορει κα να ετυχε βεβαια.

Anyway....

Ευχαριστω και πάλι για τις ενημερώσεις...

Παντα όρθιοι...


:beer: :p :p :p :D

the Italian
06/04/2008, 20:43
Ημουν το Σαββατο εκει.Απλα ταιλεια και οι ανθρωποι επαγγελματιες 100%.

gkmaggas
06/04/2008, 22:03
Μια ερωτησουλα.....Στο σχολειο υπαρχει περιορισμος σε κατηγορια μοτο?(π.χ.SS)

Aggelos_SV
06/04/2008, 22:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από gkmaggas
Μια ερωτησουλα.....Στο σχολειο υπαρχει περιορισμος σε κατηγορια μοτο?(π.χ.SS)

Όχι.

lamoun
06/04/2008, 22:33
Εξαιρούνται τα παπιά και τα σκούτερ.

GIXXERAKIAS
06/04/2008, 22:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Εξαιρούνται τα παπιά και τα σκούτερ.

Γμτ!!:sad:
Υπεςρκυβισα το Runner και ηθελα να παω με αυτο.:D :D

Πλακιτσα μην βαρατε.:lol:

TROOPER
07/04/2008, 06:58
γιατρε στα λεγα.....:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

αντε τωρα καλη διασκεδαση !!!!!!

:D

Cpt. Haddock
07/04/2008, 08:37
για άλλη μια φορά σε 0-300 το moto.gr εκπροσωπήθηκε επάξια...

έλαβαν μέρος κατα σειραν εμφανίσεως οι:

- Busy rider
- Panvas
- Doctor x
- Ducatigirl (με το ολοκαίνουριο 848 :a8: )

(μπορεί να ήταν και άλλοι απο το moto.gr και να μην τους είδα :look: )

Ο doc πιστεύω κέρδισε παρα πολλά απο το μάθημα και έκανε και τα τελευταία sessions υπο βροχή (όπως και την επιστροφή :bigcry: )

( εγώ την είχα κάνει σε ένα φιλο στο Μ.Πεύκο και τρώγαμε πανσέτες στα κάρβουνα :D )

ο PanVas βγήκε ο καλύτερα βελτιωμένος μαθητής :beer: :beer: :beer: :beer:

(αν και πρέπει να έκλεψε η κουφάλα) :lol: :rotflmao:

Δυστυχώς :sad: δεν είχα μαζί μου φωτογραφική μηχανή... αλλιώς θα κέρδιζα το Πουλιτζερ για φέτος:

Ενας τύπος με ένα Honda PanEuropean μένει απο μπαταρία στα πιτς...

Και η μοναδική στιγμή-φωτο του αιώνα

ΤΡΕΙΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΚΤΜ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΗONDA :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

max2000
07/04/2008, 09:05
Μιας και ήμουν και εγώ εκεί (κόκκινο fazer 1000) που μπορούμε να δούμε τις φωτογραφίες από τον φωτογράφο που όταν στην πιστά; υπάρχει κανένα site/forum που τις ανεβάζει ;Και το τηλέφωνο του για να αγοράσουμε μια-δυο φωτο ;

nchaniotis
07/04/2008, 09:05
Να προσθέσω ότι ο Mike, ο εκπαιδευτής, είναι όλα τα λεφτά! (ήμουν κι εγώ ένας από τους μαθητές του RS του Σαββάτου) Χωρίς να θέλω να θίξω κανένα από τα άλλα τα παιδία, απλώς εκείνος ήταν που με είχε αναλάβει … για τους υπόλοιπους δεν μπορώ να εκφράσω γνώμη.

Καλή κι η θεωρία, αλλά όταν μπαίνεις πίστα, σκάει ο Super Mike δίπλα σου κι αρχίζει να σε «κουμαντάρει» και να σε διορθώνει, ε εκεί είναι το αποκορύφωμα! Προσωπικά άλλαξα τη θέση μου πάνω στη μοτοσικλέτα και έμαθα να κινούμαι γρηγορότερα και προπαντός, πιο ξεκούραστα!
Απλώς όταν σας δείχνουν ουρά, δηλαδή να τους ακολουθήσετε, προσπαθήστε να ακολουθήσετε ΑΚΡΙΒΩΣ τις γραμμές τους!
Εγώ έμεινα μ@λ@κ@ς!

Ο καιρός του Σαββάτου μας τα χάλασε βέβαια λίγο, αλλά θα μπορούσε να ήταν πολύ χειρότερα.

Cpt. Haddock
07/04/2008, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από max2000
Μιας και ήμουν και εγώ εκεί (κόκκινο fazer 1000) που μπορούμε να δούμε τις φωτογραφίες από τον φωτογράφο που όταν στην πιστά; υπάρχει κανένα site/forum που τις ανεβάζει ;Και το τηλέφωνο του για να αγοράσουμε μια-δυο φωτο ;

Το τηλέφωνο μπορούσες να το πάρεις εκεί. Νομίζω όμως οτι εχει γραφτεί στο μοτο και έχει ποστάρει μερικες φωτογραφίες

Για ψάξε στα Trackdays

:wave2: :wave2: :wave2:

nchaniotis
07/04/2008, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από max2000
Μιας και ήμουν και εγώ εκεί (κόκκινο fazer 1000) που μπορούμε να δούμε τις φωτογραφίες από τον φωτογράφο που όταν στην πιστά; υπάρχει κανένα site/forum που τις ανεβάζει ;Και το τηλέφωνο του για να αγοράσουμε μια-δυο φωτο ;

Η σελίδα του φωτογράφου είναι www.digital-photo.gr όπου σίγουρα ανεβάζει φωτογραφίες από Trackdays αλλά θα σε γελάσω αν θα ανεβάσει και τις φωτογραφίες του Riding School. Στη σελίδα του πάντως έχει και τηλέφωνο οπότε τον ρωτάς.
;)

PanVas
07/04/2008, 12:12
Λοιπόν...
Πριν καμιά ώρα έφτασα στο γραφείο. Στην Σόφια... Οδικώς.
Θεώρησα ότι 1k km θα ήταν καλά για εξάσκηση αυτών που μάθαμε το Σάββατο. Με μία στάση Θεσσαλονίκη εχτές το βράδυ.

Όλα τέλεια το Σάββατο!

Να ηρεμήσω λίγο, να δω τι γίνεται με την δουλειά εδώ..:hypnotize :uplate: και μετά θα γράψω αναλυτικά και τις εντυπώσεις μου...


:beer: :beer: :beer: :beer:

Digital-Photo
09/04/2008, 22:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από max2000
Μιας και ήμουν και εγώ εκεί (κόκκινο fazer 1000) που μπορούμε να δούμε τις φωτογραφίες από τον φωτογράφο που όταν στην πιστά; υπάρχει κανένα site/forum που τις ανεβάζει ;Και το τηλέφωνο του για να αγοράσουμε μια-δυο φωτο ;

Kalispera sas,
thelo na sas enimeroso oti pira to prasino fos apo ton webmaster mou
kai anebasa kai tis photographies apo to RidingSchool tis 5-4-08 sto site mou.
Opos panta, einai xorismenes stis omades (leyko,kitrino,prasino) kai
stous arithmous symetoxis.

http://www.digital-photo.gr/NEW/MOTOPHOTO.html

Pros to paron den boro na tis anebaso se megaliteri analisi, giati den eparkei
o xoros pou exo noikiasei, kai mou zitane trella xrimata gia pio pola Gigabyte.
Gia na parete mia idea tou megethous: Se mia typiki mera sxoleiou trabao
peripou 2000 photographies, oi opoies antistixoun se ~ 4Gbyte. To synoliko
mou arxeio apo ta sxoleia 2002-2007 ftanei ta . . 500 Gbyte, kai mou zitisane
350 euro to mina (! ! !) gia na tis anebaso. Perimeno pote tha yparxei epitelous
DSL me Upload megalitero apo 1 Mbps se kali timi , gia na balo diko mou server.

Eyxaristo,
Stelios

Dhmhtrhs_V
09/04/2008, 23:44
Digital-Photo απο δω και πέρα θα είσαι σε οσα RSS ακολουθούν???

Digital-Photo
10/04/2008, 07:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dhmhtrhs_V
Digital-Photo απο δω και πέρα θα είσαι σε οσα RSS ακολουθούν???

An itheles na peis CSS, tote nai. Prota o theos , kala na eimaste, tha eimai.

Stelios

PanVas
15/04/2008, 15:24
Λοιπόν.
Αρχικά να μιλήσω για την προσωπική κατάσταση που βρισκόμουν εκείνη την ημέρα.
Για μένα ήταν πρώτη φορά που έμπαινα σε πίστα. Υπήρχε το σχετικό άγχος αλλά και αγωνία. Σε αυτά είχα να προσθέσω και το γεγονός ότι μέχρι την προηγούμενη μέρα., είχα να καβαλήσω μοτοσικλέτα για εφτά μήνες. Εκτός από όλα τα παραπάνω, την Πέμπτη είχα αλλάξει ελατήρια και λάστιχα… Ο τέλειος συνδυασμός να νιώθω σαν τουρίστας επάνω στο τουριστικό μηχανάκι μου…


Σάββατο πρωί κατά τις 7.10 ήμουν στο αυτοκινητοδρόμιο. Υποδοχή από την γλυκύτατη κοπελιά της διοργάνωσης, παρκάρισμα δίπλα από τις υπόλοιπες μοτοσικλέτες που συμμετείχαν στο ίδιο γκρουπ με εμένα. Ήμουν στο κίτρινο γκρουπ, ενώ υπήρχε λευκό και πράσινο.

Συμπλήρωση υπεύθυνης δήλωσης, registration, παραλαβή αυτοκόλλητου με αριθμό, μου έτυχε το 14, φυλλάδιο με περιγραφή των δρώμενων της υπόλοιπης ημέρας και κουπόνι για το κολιατσό μου. Πληρωμή για την δερμάτινη φόρμα που θα νοίκιαζα από τους διοργανωτές (εδώ να σημειωθεί ότι τελικά το χρωματάκι με άρεσε πολύ :p)και παραλαβή απόδειξης για τα χρήματα που είχαμε καταθέσει (εγώ πάλι δεν την πήρα ποτέ...).

Ντύσιμο, τσεκάρισμα τεχνικού εξοπλισμού, σταμπάρισμα στην μπότα με ταινία χρώματος αντίστοιχου του γκρουπ μου. Υπήρχαν κάποια παλικάρια όπου δεν πέρναγαν τα γάντια τους από τον έλεγχο. Κατευθείαν λύθηκε το πρόβλημα παίρνοντας γάντια από τα παιδιά του 0300. Το ίδιο παρατήρησα και με μπότες. Αν χρεώθηκαν ή όχι, δεν το ξέρω, αν και νομίζω πως όχι.

Βγήκα έξω να κολλήσω τον αριθμό μου στην μοτοσικλέτα, ενώ ήδη είχε περάσει τεχνικό έλεγχο. Το πράσινο στίκερ στο μπροστινό φτερό μαρτυρούσε ότι όλα ήταν οκ. Χαρτοταινία στους καθρέπτες και στο κοντέρ, όχι στο στροφόμετρο.

Άκουσα συζητήσεις και προτροπές για αλλαγή στις πιέσεις των ελαστικών από τους ανθρώπους του περιοδικού. 32 – 30… Όσο και αν φαίνεται περίεργο οι συγκεκριμένες πιέσεις δουλεύουν άψογα στην πίστα. Στα <15αλεπτα που οδηγούμε στην πίστα θα είναι αρκετή λέει η πίεση για γρήγορο ζέσταμα αλλά όχι και υπερβολικό με αποτέλεσμα την καταστροφή του ελαστικού.

Μπήκαμε στην αίθουσα όλοι μαζί. Δόθηκαν οδηγίες για το πώς κινούμαστε μέσα στην πίστα, προσπεράσεις, σημαίες…
Πρώτη θεωρία. Γυροσκοπικό.

Το άσπρο γκρουπ μπήκε στην πίστα. Αναγνωριστικοί δύο γύροι και μετά πρακτική εξάσκηση. Μετά ήρθε και η σειρά μας.

Πριν την είσοδό μας στην πίστα, ήρθαν οι εκπαιδευτές μας και μας συστήθηκαν. Ένας για κάθε τρεις αναβάτες. Φιλικότατοι και συμπαθέστατοι. Καμία σχέση με την φοβία που είχα για απόμακρα ψωνάκια της πλατείας που έχοντας αγοράσει ένα εκατομμύριο οικόπεδα από σαβούρδες, κατάφεραν να μάθουν να στρίβουν και τώρα το κάνουν και επάγγελμα….

PanVas
15/04/2008, 15:30
Δύο αναγνωριστικοί γύροι και μετά οδήγηση με μία ταχύτητα (τετάρτη) ένα χέρι στο τιμόνι, καθόλου φρένα.

Τα πορτοκαλί πυραυλάκια των εκπαιδευτών, εμφανιζόντουσαν από το πουθενά –πάντα στα πλαίσια των κανόνων οδήγησης μέσα στην πίστα-και χανόντουσαν στο βάθος της ευθείας. Έστριβαν απίστευτα αρμονικά και σαν διαβήτες, σαν να σου λεν, που πας ρε κουλάτζα… Κάποια στιγμή έρχεται και ο εκπαιδευτής μου. Μου κάνει νόημα όλα οκ, και μετά με νοήματα μου εξηγεί πώς να διορθώσω την θέση των χεριών μου. Μετά μου δείχνει την ουρά της μοτοσικλέτας του και με νόημα να τον ακολουθήσω… Κάποιες φορές βγήκαμε και για κανα 3λεπτο εκτός πίστας για έξτρα παρατηρήσεις και συμβουλές.

Με την έξοδο από την πίστα βρίσκαμε τον εκπαιδευτή μας και τα κουβεντιάζαμε. Στα καπάκια θεωρία, διάλειμμα και πάλι πίστα. Μετά την Τρίτη θεωρία είχαμε το μεγάλο διάλλειμα, όπου και το κολατσιό μας, σαλατούλα και κλαμπ σάντουιτς. Πίστα, θεωρία, πίστα, θεωρία… Πολύ όμορφα! Εκεί ξεκίνησε η βροχή, όπου ξενερώσαμε όλοι. Σκεφτόμουν να μην μπω μιας και το φοβόμουν. Θυμήθηκα τον Χούντρα να λέει ότι φεύγοντας από εδώ αν κάνουμε πράξη όσα μας διδάξουν δεν θα ξαναπέσουμε ποτέ… Το πρωί είχα έρθει από Πάτρα με βροχή. Την προηγούμενη, Αθήνα Πάτρα πάλι με βροχή. Δεν βαριέσαι… Πάμε και βλέπουμε.
Η πίστα δεν κράταγε καθόλου. Υπήρχαν ακόμη και σημεία με λιμνάζοντα νερά. Υπάρχουν κομμάτια στην Πατρών – Κορίνθου που με βροχή κρατούν καλύτερα. Και αυτό είναι προσβολή για τους υπεύθυνους της πίστας… Τουλάχιστον τρεις φορές κατά την έξοδό μου από στροφή έχασα το πίσω. Όχι κάτι ιδιαίτερο, αλλά αρκετό για να επανέλθεις στην ελεγχόμενη από τον φόβο οδήγηση και όχι από την συνειδητοποιημένη οδήγηση που όλη την υπόλοιπη μέρα προσπαθούσαν να σου φυτέψουν στο κεφάλι… Και πάλι όμως, μπορούσες να διαγνώσεις γιατί κάνεις την κάθε κίνηση ενώ οδηγάς. Σε κάποια σημεία που είχα τις αμφιβολίες μου, πως πρέπει να αντιδράσω, τώρα ήμουν σίγουρος.

Κρίμα που έβρεξε. Περίμενα το τελευταίο σέσιον για να ξεσαλώσω και να βάλω σε εφαρμογή όλα τα καλά που έμαθα εκείνο το πρωί. Ήταν και η οδήγηση με βροχή μία ακόμα άσκηση βέβαια.

Γυρίσαμε στα πιτς, αλλάξαμε, παραδώσαμε εξοπλισμό. Ετοίμασα το Vstrom, μιας και είχα αποσκευές μαζί μου, τσέκαρα πιέσεις και μαζευτήκαμε πάλι όλοι μαζί στην αίθουσα.


Εκεί είχαμε τον επίλογο, αλλά και μια έκπληξη για μένα. Ένας από τους καλύτερα βελτιωμένους μαθητές της ημέρας… :confused:
Κουφό; Πραγματικά ένιωσα περίεργα. Τι θέλει να μας πει ο ποιητής; Πήγα κουλός και έφυγα άνθρωπος; Μου δόθηκαν κάποιες διαβεβαιώσεις ότι δεν ήταν έτσι ακριβώς, αλλά δεν πείσθηκα. Κάτι έκαναν τα κορίτσια της διοργάνωσης εκεί με τα ονόματα… Δεν εξηγείται αλλιώς…:winka:

PanVas
15/04/2008, 15:34
Κάποιες παρατηρήσεις.
Δεν θα ήταν κακό να υπήρχαν Lockers για τα προσωπικά μας αντικείμενα.
Παρακολούθηση οπτικοακουστικού υλικού θα ήταν πάρα πολύ αποτελεσματικό.
Πίεση χρόνου.
Τρελή πίεση χρόνου στους εκπαιδευτές.
Πάρα πολύ πίεση χρόνου. Όχι για μας. Εμείς είχαμε το ιδανικό πρόγραμμα.
Δεν θα ήταν κακό ένα μέσο αναπαράστασης της μοτοσικλέτας της και των τροχών της. Ακόμα και μια μινιατούρα σε ηλίθια κλίμακα θα βοηθούσε στην καλύτερη κατανόηση. Όχι, δεν νομίζω ότι υπήρξε κάποιος που δεν κατάλαβε κάτι, μιας και σε όλες τις ερωτήσεις δόθηκαν απαντήσεις.

Τα θετικά πάρα πολλά, αλλά δεν θα τα αναφέρω. Να σημειώσω μόνο ότι σε όλες τις θεωρίες ο Θ. Χούντρας ήταν παρόν, ενώ σε τρεις από αυτές ήταν αυτός που δίδαξε το μάθημα. Το θεωρώ σημαντικό μιας και αποτελεί πρότυπο για πολλούς από εμάς.


Όλα τα παραπάνω τα έγραψα γιατί πιστεύω ότι υπάρχει κόσμος εκεί έξω που έχει ενδοιασμούς γα την συμμετοχή του σε ένα από αυτά τα σχολεία. Όποιος έχει την οικονομική άνεση (που και αυτό είναι σχετικό, μιας και όλα είναι θέμα προτεραιοτήτων) και μπορεί να συμμετάσχει ας μην το αναβάλει άλλο. Αξίζει και με το παραπάνω.

Να πω επίσης ότι αξίζει να επισκεφθεί κανείς την πίστα σαν θεατής μια μέρα που πραγματοποιείται σχολείο. Παίρνεις μία γεύση και μόνο κερδισμένος βγαίνεις.

Ευχαριστώ τον Κάπταιν για την παρέα στους νεκρούς χρόνους και βέβαια των εκπαιδευτή μου Κώστα για της πολύτιμες συμβουλές και διορθώσεις που μου έκανε.

Τέλος, δεν έχω λόγια, για την ψυχή του σχολείου, Ιωάννα Αρβανιτάκη. Απλά respect.


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

lamoun
15/04/2008, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
Κάτι έκαναν τα κορίτσια της διοργάνωσης εκεί με τα ονόματα… Δεν εξηγείται αλλιώς…:winka:

Ξέρεις πως πάνε αυτά... οι τρεις καλύτερα βελτιωμένοι μαθητές βγαίνουν φωτό με τον εκπαιδευτή τους.... Ε μάλλον κάποια κοπελίτσα ερωτεύτηκε... πως αλλιώς να σε έχει φωτογραφία.. :blush:

:beer: :beer:

Cpt. Haddock
15/04/2008, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
Τέλος, δεν έχω λόγια, για την ψυχή του σχολείου, Ιωάννα Αρβανιτάκη. Απλά respect.

+955 :beer: :beer: :beer:

doctor x
15/04/2008, 15:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
Κάποιες παρατηρήσεις.
Δεν θα ήταν κακό να υπήρχαν Lockers για τα προσωπικά μας αντικείμενα.
Παρακολούθηση οπτικοακουστικού υλικού θα ήταν πάρα πολύ αποτελεσματικό.
Πίεση χρόνου.
Τρελή πίεση χρόνου στους εκπαιδευτές.
Πάρα πολύ πίεση χρόνου. Όχι για μας. Εμείς είχαμε το ιδανικό πρόγραμμα.
Δεν θα ήταν κακό ένα μέσο αναπαράστασης της μοτοσικλέτας της και των τροχών της. Ακόμα και μια μινιατούρα σε ηλίθια κλίμακα θα βοηθούσε στην καλύτερη κατανόηση. Όχι, δεν νομίζω ότι υπήρξε κάποιος που δεν κατάλαβε κάτι, μιας και σε όλες τις ερωτήσεις δόθηκαν απαντήσεις.

Τα θετικά πάρα πολλά, αλλά δεν θα τα αναφέρω. Να σημειώσω μόνο ότι σε όλες τις θεωρίες ο Θ. Χούντρας ήταν παρόν, ενώ σε τρεις από αυτές ήταν αυτός που δίδαξε το μάθημα. Το θεωρώ σημαντικό μιας και αποτελεί πρότυπο για πολλούς από εμάς.


Όλα τα παραπάνω τα έγραψα γιατί πιστεύω ότι υπάρχει κόσμος εκεί έξω που έχει ενδοιασμούς γα την συμμετοχή του σε ένα από αυτά τα σχολεία. Όποιος έχει την οικονομική άνεση (που και αυτό είναι σχετικό, μιας και όλα είναι θέμα προτεραιοτήτων) και μπορεί να συμμετάσχει ας μην το αναβάλει άλλο. Αξίζει και με το παραπάνω.

Να πω επίσης ότι αξίζει να επισκεφθεί κανείς την πίστα σαν θεατής μια μέρα που πραγματοποιείται σχολείο. Παίρνεις μία γεύση και μόνο κερδισμένος βγαίνεις.

Ευχαριστώ τον Κάπταιν για την παρέα στους νεκρούς χρόνους και βέβαια των εκπαιδευτή μου Κώστα για της πολύτιμες συμβουλές και διορθώσεις που μου έκανε.

Τέλος, δεν έχω λόγια, για την ψυχή του σχολείου, Ιωάννα Αρβανιτάκη. Απλά respect.


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


+798
κυριε......









συμμαθητα!!!:beer: :beer: :beer:

PanVas
15/04/2008, 15:46
Ορίστε και λίγες φώτος, που τις αγόρασα από τον συμφορίτη και φωτογράφο digital-photo.


127649

PanVas
15/04/2008, 15:49
Το στραβάδι, με τα φανταχτερά του χρώματα :bigcry: :lol: :bigcry: ...


127659

PanVas
15/04/2008, 15:50
Τιμώντας τα "χρώματα" του moto.gr, αναφέρομαι στο στικερ κάτω από την πινακίδα...


127656

PanVas
15/04/2008, 15:53
Αν μάζευα και το ποδαράκι μου να μην μου το μαζέψει η άσφαλτος... Τόσα χρόνια τουρίστας... Άντε να ξεσυνηθίσεις...


127657

PanVas
15/04/2008, 15:54
Λοιπόν... Άκου πως έχουν τα πράγματα...
:beer: :beer: :beer:


127658

PanVas
15/04/2008, 15:57
Και δύο τελευταίες, από τις τελευταίες, όπου νιώθω ότι βάζω σε εφαρμογή, όλα όσα μου έμαθαν...


127660

PanVas
15/04/2008, 15:58
Πάντα Τέτοια παλικάρια!!!!!!!!!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


127661

doctor x
15/04/2008, 16:43
:smokin: :smokin:


127666

doctor x
15/04/2008, 16:45
:wacko:


127667

doctor x
15/04/2008, 16:48
:beer:


127668

doctor x
15/04/2008, 16:51
bad 2 the....bone!!:bigcry:


127669

PanVas
15/04/2008, 17:14
Dose Doc na goustaroume!!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

doctor x
15/04/2008, 17:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
Dose Doc na goustaroume!!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
τους....εχω ολους!!!:bigcry: :wave2:


127673

Cpt. Haddock
16/04/2008, 08:57
Doc, μπορεί να μην πηγαινες ταπα αλλα απο στάση σώματος και βλέμμα στη έξοδο, μια χαρά :beer:

Αντε να στρώσεις το ρημαδ.... εε το εργαλείο να αρχίσει προπόνηση :wave2: :smokin:

starfiretdm
04/05/2008, 22:50
καλησπερα παιδια.
ημουν και γω εκει πρασινο γκρουπ,μαυρο ΤDM,αριθμος 9.
δεν θα πω πολλα.
απλα και μονο οτι καταευχαριστηθικα το μηχανακι μου που δεν το περιμενα να στριβει ετσι και πανω απο ολα υστερα απο την θεωρια για την σταση του σωματος ο ευχαριστος ηχος απο την ξυστρα της μποτας στην ασφαλτο με εξεπληξε,γουσταροντας τρελα.:eyepop:
θα προσπαθησω να στειλω και φοτο.
τα ασχημα ειναι οτι στο τελευταιο βροχινο session το αγορασα ενα μικρο αγροτεχαχιο αλλα δεν επαθα και τιποτε.αφηστε που δεν τρεχει τιποτα και ευτυχος που επεσα στην πιστα(που παρεπιπτοντος δεν εχει και τον καλυτερο ταπιτα, αν βρεξει).
ευχαριστω πολυ τον εκπαιδευτη μου τον Γιωργο που με βοηθησε απιστευτα ειδικα στον τομεα της αυτοπεποιθησης,γιατι ουσιαστικα πιστευω οτι αυτο σου προσφερει το σχολειο.

McTalas
05/05/2008, 10:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Εξαιρούνται τα παπιά και τα σκούτερ.

παπια ναι σκουτερ οχι, στις 3/5 ηταν και ενα beverly!!

starfiretdm
08/05/2008, 00:04
καλησπερα παιδες.πωσ παει?
ειχα πςι να στειλω μερικες φωτο απο το RS.ευτυχος κατι καταφερα να κανω με το μεγεθος με την βοηθεια του photoshop.η (σημερινη ) νεκροψια θα δειξει.

testing...


129911

starfiretdm
08/05/2008, 00:07
α καλος πετυχε. στελνω και αλλες μιας και τα καταφεραμε...:D :p


129912

starfiretdm
08/05/2008, 00:13
αλλη μια...


129913

starfiretdm
08/05/2008, 00:14
η καλυτερη μερα της ζωης μου με το μηχανακι μου.συμφωνειτε πιστυω ε?:D


129914

starfiretdm
08/05/2008, 00:16
παντος δεν το πιστευα οτι το TDM μπορουσε να στριψει ετσι.


129915

starfiretdm
08/05/2008, 00:17
εμαθα και κατι για την τιμονοπλακα.και ανυπομονω να ξναμπω πιστα.


129916

starfiretdm
08/05/2008, 00:18
τελευταια φωτο παιδια.ελπιζω για την κατανωηση σας.καταλαβαινετε...:winka:


129918