PDA

View Full Version : ΑΙΣΧΟΣ!!!!!!



Σελίδες : 1 [2] 3

vangelis 64
08/04/2008, 15:26
Μιάς και το θέμα μας είναι εικαστικό(τρομάρα μου)να πούμε ότι ο καλλιτέΓνης στέρησε την ευκαιρία σ' αυτό το σκυλάκι να παλέψει για ένα ξεροκόματο,αφήνοντάς το να πεθάνει πιθανόν από δίψα.
Η βία πουλάει.Πάντα πουλούσε και,όσο περνάει ο καιρός,θα πουλάει περισσότερο.Έχω τη γνώμη πως τα ματάκια μας θα δούνε πολλά ακόμα.
Προσωπικά,έριχνα ευχαρίστως τον μαλάκα σ' ένα λάκκο με σκυλιά.Χωρίς εισιτήριο!:mad:

LINA
08/04/2008, 15:28
γελοιο καθαρμα ετσι να ψοφησεις:mad:

LINA
08/04/2008, 15:30
:mad:


126850

TROOPER
08/04/2008, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64

Προσωπικά,έριχνα ευχαρίστως τον μαλάκα σ' ένα λάκκο με σκυλιά.Χωρίς εισιτήριο!:mad:

θα ηταν ενας ωραιος τροπος να αφυπνιστει κανεις στο θεμα των ανθρωπινων βασανιστηριων...

''shooting dogs'' και...γενοκτονια στη ρουαντα (και οχι μονο). remember ???

byron
08/04/2008, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από drow
τελικα που καταληξαμε ρε παιδια?
ειναι ο ανθρωπος αυτος καλλιτεχνης?ποια μεσα χρησιμοποιησε?το σκοινι για να δεσει το ζωντανο και να πεθανει?τι δημιουργησε?
αφυπνισε συνειδησεις?

Ενας μαλάκας είναι που απέδειξε ότι είναι μεγαλύτερος μαλάκας απ΄τους υπόλοιπους που υποκρίνονται. Αν ήθελε να αφυπνίσει συνειδήσεις θα μπορούσε να επιλέξει τον ίδιο τρόπο που επιλέγουν όσοι πραγματικά θέλουν να αλλάξει κάτι.

Αντίδραση και στην ανάγκη καταφεύγουν στη βία, όπως κάνουν οι υποστηρικτές της προστασίας των ζώων που θανατώνονται για το τρίχωμα τους.

Εμείς οι υπόλοιποι έχουμε την καραμέλλα ότι δεν σκοτώνουμε με τα ίδια μας τα χέρια και δεν προκαλούμε ενσυνείδητα τον θάνατο κάποιου ζώου και νομίζουμε ότι έχουμε άφεση αμαρτιών.

@-> P@nos, το έχω σχεδόν εγκαταλείψει το χόμπυ

p@nos
08/04/2008, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n

@-> P@nos, το έχω σχεδόν εγκαταλείψει το χόμπυ




:sad:

sniper
08/04/2008, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
....

Εμείς οι υπόλοιποι έχουμε την καραμέλλα ότι δεν σκοτώνουμε με τα ίδια μας τα χέρια και δεν προκαλούμε ενσυνείδητα τον θάνατο κάποιου ζώου.

....


Well said.... :a18:

noble
08/04/2008, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Με ποιον να συμφωνήσω ρε γμτ.. Ναι, για μ@λάκας μου κάνει ο καλλιτέχνης, δε μου αρέσει η κίνηση να πάρεις το ζωάκι και να το κάνεις έκθεμα...
αλλά πάλι.. πόσοι και πόσοι φολιάζουν, βασανίζουν ζωντανά καθημερινά δίπλα μας και δεν λιθοβολίζονται από κανέναν;

από την άλλη η τέχνη που σοκάρει και προκαλεί τέτοιες συζητήσεις και προβληματισμούς, ακόμα και αναθεματισμούς είναι και πετυχημένη, κι ας "αφορίζεται" ο καλλιτέχνης..
επίσης, αν θεωρήσουμε ότι η τέχνη πρέπει να είναι διαδραστική με το κοινό της, δε βρέθηκε ένας φιλότεχνος επισκέπτης του μουσείου να του ανοίξει μια κονσέρβα του ζωντανού;...

Δεν ξέρω...

Δεν ξέρω τι να προσθέσω σε όλο αυτό.
Είναι εξαιρετικά δύσκολο να οριοθετήσουμε την τέχνη και θα μας πάρει σελίδες να γράφουμε για το τι θεωρεί ο καθένας μας.
Απλά λυπάμαι που υπάρχει κάποιος που πιστεύει και νιώθει μέσα του,πως χρειάζεται να μας αφυπνίσει κατ αυτόν τον τρόπο.Λυπάμαι που τόσοι άλλοι δεν μπόρεσαν και δεν μπορούν με κανέναν άλλο τρόπο να μας κάνουν να υπερασπιζόμαστε αυτές τις ψυχές με την ίδια ευκολία και με το ίδιο σθένος,όπως πίσω απο το πληκτολόγιο.

υ.γ.Πόσες φορές εχω πάει σε εκθέσεις και δεν εχω καταλάβει τι θέλει να πει ο ποιητής :blush:
Οι παρευρισκόμενοι στην έκθεση καταλαβάν όλοι αμέσως και σου λέει,ασε το σκυλάκι εκεί για τον επόμενο που θα περάσει μην χάσουμε κανέναν στην αφύπνιση?:confused:

υ.γ.captain :beer:

VegasKitty
08/04/2008, 15:35
Mα ρε συ Βαγγελη, αν γινοταν κατι τετοιο, μετα θα βγαινε ο καθενας να πει "κοιτα το κακομοιρη" και "τι τραγωδια" και παει λεγοντας... :sick:

Ασε που μετα αν τα κακομοιρα τα σκυλακια τον τρωγανε θα παθαινανε και"λυσα" :yuck:

vangelis 64
08/04/2008, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty
Mα ρε συ Βαγγελη, αν γινοταν κατι τετοιο, μετα θα βγαινε ο καθενας να πει "κοιτα το κακομοιρη" και "τι τραγωδια" και παει λεγοντας... :sick:

Ασε που μετα αν τα κακομοιρα τα σκυλακια τον τρωγανε θα παθαινανε και"λυσα" :yuck: Μπαααα.....Ουρά θα κάνανε για να δούνε αίμα Κατερινάκι.Όσο για τα σκυλιά,θα τα εμβολίαζα!!:p

drow
08/04/2008, 15:38
Ενας μαλάκας είναι που απέδειξε ότι είναι μεγαλύτερος μαλάκας απ΄τους υπόλοιπους που υποκρίνονται. Αν ήθελε να αφυπνίσει συνειδήσεις θα μπορούσε να επιλέξει τον ίδιο τρόπο που επιλέγουν όσοι πραγματικά θέλουν να αλλάξει κάτι.

Αυτο ακριβως εννοουσα,αν θες να αλλαξεις κατι προτεινε κατι,αυτο δεν ειναι αγωνιστικη σταση ζωης,ειναι παραδοση στην καλυτερη και βασανιζω ενα ζωο για να τραβηξω την προσοχη πανω μου,και χρησιμοποιω ολα τα μεσα για να το καταφερω,το αποκαλω στο τελος και τεχνη και ειμαι καλλυμενος και διανοουμενος,ουστ!

TROOPER
08/04/2008, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty

Ασε που μετα αν τα κακομοιρα τα σκυλακια τον τρωγανε θα παθαινανε και"λυσα"

θα τον ξαρμυριζε πρωτα ρε !!!!

ειναι σεφ ο βεγγελης :lol: :lol: :lol: :lol:

marulis
08/04/2008, 15:39
:rolleyes:

Τελικά εμμέσως κατι γινετε και βγαίνουν και πικρές αλήθειες που ενοχλούν την μακαριότητα της ευδαιμονίας μας

:sad:

vangelis 64
08/04/2008, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
θα τον ξαρμυριζε πρωτα ρε !!!!

ειναι σεφ ο βεγγελης :lol: :lol: :lol: :lol: Ναι ρε συ,δεν μού πήγε το μυαλό...τα εμβόλια κοστίζουν.:lol:

TROOPER
08/04/2008, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από drow
Ενας μαλάκας είναι που απέδειξε ότι είναι μεγαλύτερος μαλάκας απ΄τους υπόλοιπους που υποκρίνονται. Αν ήθελε να αφυπνίσει συνειδήσεις θα μπορούσε να επιλέξει τον ίδιο τρόπο που επιλέγουν όσοι πραγματικά θέλουν να αλλάξει κάτι.

Αυτο ακριβως εννοουσα,αν θες να αλλαξεις κατι προτεινε κατι,αυτο δεν ειναι αγωνιστικη σταση ζωης,ειναι παραδοση στην καλυτερη και βασανιζω ενα ζωο για να τραβηξω την προσοχη πανω μου,και χρησιμοποιω ολα τα μεσα για να το καταφερω,το αποκαλω στο τελος και τεχνη και ειμαι καλλυμενος και διανοουμενος,ουστ!

και επαναλαμβανω...

υποκρισια !!!

καποτε ειχα κανει μια κινηση με αλλους απο εδω μεσα για κατι που μας αφορα αμεσα.
την ασφαλεια μας σαν μοτοσυκλετιστες.μαζευτηκαμε 3 και ο κουκος και φυσικα η κινηση πηγε απατη οπως σωστα ειχανε προβλεψει καποιοι.απο τοτε σε καθε ατυχημα βλεπω θλιμενες φατσες και αφορισμους για τους υπαιτιους των ατυχηματων.μαλλον επρεπε να κανω κατι δραστικοτερο για να ξυπνησετε.

οποιος καταλαβε, καταλαβε.

TROOPER
08/04/2008, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
:rolleyes:

Τελικά εμμέσως κατι γινετε και βγαίνουν και πικρές αλήθειες που ενοχλούν την μακαριότητα της ευδαιμονίας μας

:sad:

+1 χρηστο αλλα ειμαστε αρκετα εγωιστες για να το παραδεχτουμε.

Operater
08/04/2008, 15:44
Γιώργο, αντίθετα εγώ, είδα κόσμο στο τελευταίο σεμινάριο ασφαλούς οδήγησης.

sniper
08/04/2008, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Γιώργο, αντίθετα εγώ, είδα κόσμο στο τελευταίο σεμινάριο ασφαλούς οδήγησης.


Είπαμε.... για την πάρτη του ο καθένας κάνει ότι μπορεί....


Για τους υπόλοιπους στα π@π@ρια μας.... If you get my drift....

TROOPER
08/04/2008, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Γιώργο, αντίθετα εγώ, είδα κόσμο στο τελευταίο σεμινάριο ασφαλούς οδήγησης.

και πριν απο 2 χρονια ειχε κοσμο.πανω κατω τους ιδιους ομως.

επισης δεν ητανε μια κινηση που εγινε απο εμας αλλα απο αλλους για εμας.

και ειμασταν λιγοι σε πληροφορω σε σχεση με το ποσοι ειμαστε σε συνολο.

Operater
08/04/2008, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Είπαμε.... για την πάρτη του ο καθένας κάνει ότι μπορεί....


Για τους υπόλοιπους στα π@π@ρια μας.... If you get my drift....

Δεν είναι ακριβώς έτσι..Αν ήταν για τη πάρτη μας, δεν θα βάζαμε καν μπρος να φτιάξουμε DVD.

sniper
08/04/2008, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Δεν είναι ακριβώς έτσι..Αν ήταν για τη πάρτη μας, δεν θα βάζαμε καν μπρος να φτιάξουμε DVD.

Καλά.... και για να γυρίσουμε στο θέμα.... δεν είναι όλοι φυτοφάγοι.....

VegasKitty
08/04/2008, 15:51
Μη τη ξαναπηγαινουμε οφφ τοπικ τη κουβεντα γιατι παλι θα καταληξουμε να πουμε τα χιλιο-ειπομενα :sick:

Απλα το θεμα ειναι Νικο οτι αμα δε προσεχει ο αλλος, και το ποιο απλο παραδειγμα, δε φοραει κρανος και του μπει μια σκονιτσα στο ματι και φυγει αλλου για αλλου και πεσει πανω σε καποιον αλλο, ε τοτε τι θα λεμε??? :mad:

Αρα δυστηχος η ευτηχος, δεν ειναι ο καθενας για τη παρτυ του, because in the end we are all interdependent in one way or another... :winka:

marulis
08/04/2008, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Γιώργο, αντίθετα εγώ, είδα κόσμο στο τελευταίο σεμινάριο ασφαλούς οδήγησης. :a6: Τώρα αυτό γιατί μου το θύμισες? Δεν με πήρε κανένας να το παρακολουθήσω που ήμουν κουτσουλι. :bawl:

Τουλάχιστον κανα ντιβιντι θα πάρουμε?

TROOPER
08/04/2008, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Δεν είναι ακριβώς έτσι..Αν ήταν για τη πάρτη μας, δεν θα βάζαμε καν μπρος να φτιάξουμε DVD.

δε σου κανει εντυπωση ποσο ετοιμη και μασημενη θελει την τροφη ο κοσμος ???

byron
08/04/2008, 15:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
:rolleyes:

Τελικά εμμέσως κατι γινετε και βγαίνουν και πικρές αλήθειες που ενοχλούν την μακαριότητα της ευδαιμονίας μας

:sad:

Δυστυχώς η αλήθεια είναι αυτή, αλλά θα μπορούσε να είναι και διαφορετική;
Ως «κυρίαρχα» όντα στον πλανήτη, επιβάλλουμε την τρέλλα μας πάνω σε άλλα πλάσματα (όπως ο καλλιτέχνης του πέοντα εδώ), και ως άτομα με μηδενική κοινωνική συνείδηση, αδιαφορούμε για ότι συμβάινει έξω απ΄το πόμολο της πόρτας μας.
Το μόνο που κερδίσαμε με την βελτίωση του βιοτικού επιπέδου μας είναι να γίνουμε πορτάκηδες.

Μακάρι να ήταν αλλιώς, αλλά πόσους ξέρεις που δεν μπορούν να κοιμηθούν εξαιτίας της δυστυχίας που υπάρχει πλάϊ τους.;

Κι αν δεν μπορείς να κάνεις τη ζωή σου όπως τη θέλεις,
Τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις
μες στην πολλή συνάφεια του κόσμου,
μες στις πολλές κινήσεις κι ομιλίες.
Μην την εξευτελίζεις πιαίνοντάς την,
γυρίζοντας συχνά κι εκθέτοντάς την
στων σχέσεων και των συναναστροφών
την καθημερινήν ανοησία,
ως που να γίνει σα μια ξένη φορτική.

Είχε πει ο ποιητής.....

sniper
08/04/2008, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
....
Μην την εξευτελίζεις πιαίνοντάς την,
γυρίζοντας συχνά κι εκθέτοντάς την
στων σχέσεων και των συναναστροφών
την καθημερινήν ανοησία,
ως που να γίνει σα μια ξένη φορτική.

....


Αυτό κάντο στίκυ στις Γενικές..... :lol: :lol:

drow
08/04/2008, 15:53
δε σου κανει εντυπωση ποσο ετοιμη και μασημενη θελει την τροφη ο κοσμος ???

εσενα φιλε μου,δεν σου κανει εντυπωση γιατι ο κοσμος την θελει μασημενη και ετοιμη?δεν ειναι κοινωνικο-πολιτικο αποτελεσμα?εγινε απο μονο του ?

Operater
08/04/2008, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
δε σου κανει εντυπωση ποσο ετοιμη και μασημενη θελει την τροφη ο κοσμος ???

Δεν είναι έτσι.. Πρέπει να ενδιαφερθούμε και εμείς για τους υπόλοιπους. Εάν ενδιαφερόμασταν για τα σκυλάκια πραγματικά, δεν θα υπήρχε άνθρωπος να διανοηθεί να κάνει τέτοιο κακό σε μια ύπαρξη.
Αλλά μάλλον θέλουμε να είμαστε οι κοσμοκράτορες "άνθρωποι". Να τα έχουμε σκλαβάκια, να τα περιποιούμαστε, και όταν δεν μας κάνουν...δρόμο!!!
Ο εγωισμος μας έχει καλύψει τα πάντα από μιζέρια και δυστυχία... :yuck:

byron
08/04/2008, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Αυτό κάντο στίκυ στις Γενικές..... :lol: :lol:

Νταξ για να επιστρέψουμε στο θέμα του μαλάκα....

Χάθηκε ένας χριστιανός να του δώσει ένα καρπούζι να πηδήξει, όπως έιχε κάνει ο άλλος καλλιτέχνης του φούτσου (κυριολεκτικά :lol: )

Στο άμοιρο το σκυλάκι βρήκε η λούγκρα να καταθέσει καλλιτεχνική άποψη;;:confused:

TROOPER
08/04/2008, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n

Κι αν δεν μπορείς να κάνεις τη ζωή σου όπως τη θέλεις,
Τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις
μες στην πολλή συνάφεια του κόσμου,
μες στις πολλές κινήσεις κι ομιλίες.
Μην την εξευτελίζεις πιαίνοντάς την,
γυρίζοντας συχνά κι εκθέτοντάς την
στων σχέσεων και των συναναστροφών
την καθημερινήν ανοησία,
ως που να γίνει σα μια ξένη φορτική.



προτεινω τον βυρωνα για μοντερειτινγκ νομπελ !!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

byron
08/04/2008, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
προτεινω τον βυρωνα για μοντερειτινγκ νομπελ !!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Μοντερειτινγκ μαι αςς.....:sick:

Τα είχε πει ο άνθρωπος πριν 100 χρόνια και πόσο επίκαιρα είναι ΡΠΜ...:sad:

TROOPER
08/04/2008, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Δεν είναι έτσι.. Πρέπει να ενδιαφερθούμε και εμείς για τους υπόλοιπους. Εάν ενδιαφερόμασταν για τα σκυλάκια πραγματικά, δεν θα υπήρχε άνθρωπος να διανοηθεί να κάνει τέτοιο κακό σε μια ύπαρξη.
Αλλά μάλλον θέλουμε να είμαστε οι κοσμοκράτορες "άνθρωποι". Να τα έχουμε σκλαβάκια, να τα περιποιούμαστε, και όταν δεν μας κάνουν...δρόμο!!!
Ο εγωισμος μας έχει καλύψει τα πάντα από μιζέρια και δυστυχία... :yuck:

σωστο...αν δεν ενδιαφερεσαι εσυ για σενα, πρεπει να ενδιαφερθω εγω.αλλα αν και παλι δεν ενδιαφερεσαι ???

και φτανεις στα λογια μου.δεν ενδιαφερομαστε για τπτ περα απο τη παρτυ μας και αυτη οχι παντα.

αρα δε φταιει ο ενας αλλα οι πολλοι (μεσα στους πολλους μπορει να ειναι και αυτος ο ενας).το θεμα ειναι οτι οι πολλοι καπως πρεπει να αντιληφθουν οτι φταινε και τελικα δεν αρκει καμια φορα να ψιθυρισεις στο αυτι του κοσμου.πρεπει να παρεις μια βαρια και να τον χτυπησεις στο κεφαλι !!!!

TROOPER
08/04/2008, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από drow
δε σου κανει εντυπωση ποσο ετοιμη και μασημενη θελει την τροφη ο κοσμος ???

εσενα φιλε μου,δεν σου κανει εντυπωση γιατι ο κοσμος την θελει μασημενη και ετοιμη?δεν ειναι κοινωνικο-πολιτικο αποτελεσμα?εγινε απο μονο του ?

ειτε βρω την απαντηση στο γιατι ειτε οχι το αποτελεσμα δεν αλαζει.και το αποτελεσμα ειναι που μενει.ο κοσμος θελει μασημενη τροφη.
ο κοσμος ειναι αποβλακωμενος και καποιος πρεπει να τον ξυπνησει απο το ληθαργο του.

προτεινε τροπο να σε δω.

EVI
08/04/2008, 16:03
βυρων :beer:

Operater
08/04/2008, 16:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
...
προτεινε τροπο να σε δω.

moto.gr ;)

drow
08/04/2008, 16:07
ειτε βρω την απαντηση στο γιατι ειτε οχι το αποτελεσμα δεν αλαζει.και το αποτελεσμα ειναι που μενει.ο κοσμος θελει μασημενη τροφη.


"Η Τέχνη (όπως και η Επιστήμη και η φιλοσοφία) που βοηθάει τις δυνάμεις του μέλλοντος να νικήσουν,αυτή ναι 'Τέχνη' αληθινή.Είναι η Τέχνη,που 'ομοψυχεί' τους λαούς στον αγώνα τους για δικαιοσύνη και λευτερία.Η τέχνη που τους συνειδητοποιεί,τους ενώνει συναισθηματικά και ιδεολογικά και τους κινέι στη λυτρωτική δράση.Κι η τέχνη τούτη σε καιρούς αποσύνθεσης των κοινωνικών συστημάτων, σε καιρούς που παλεύουν ο παλιός ο κόσμος με τον καινούριο,είναι,από τον ίδιο της το ρόλο του "χαλαστή και χτίστη",τέχνη επαναστατική."

απόσπασμα απο τα Αισθητικά του Βάρναλη

VegasKitty
08/04/2008, 16:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
moto.gr ;)

Θ'αφησω το Γιωργο να σε απαντησει σε αυτο....

Παντος, αν μπορουσες να κοιταξεις πισω σε κατι θρεαντ 1+ χρονου
θα καταλαβαινες απο που ερχετε αυτη η αποψη (που την εχουμε
και αλλοι :sad: )

TROOPER
08/04/2008, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
moto.gr ;)


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

VegasKitty
08/04/2008, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Βρε, εγω προσπαθουσα να του δωσω σοβαρη απαντηση και συ γελας??? :mad:





















:look:

























:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

marulis
08/04/2008, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
moto.gr ;) Καλα παλικαρι μου εσυ εχεις πεσει στο καζανι με τα ληγμένα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gcrook
08/04/2008, 16:11
Καποιος απαντησε μοτο.τζιαρ καποιοι εριξαν γελια και καποιος αλλος προσπαθει να καταλαβει που ακριβως ειναι το αστειο.

marulis
08/04/2008, 16:11
@TROOPER
@VegasKitty

Το πήρατε απ’ τα μουτρα το παιδι, κριμα ειναι
:look:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

byron
08/04/2008, 16:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από drow
απόσπασμα απο τα Αισθητικά του Βάρναλη

:beer:

Operater
08/04/2008, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
Καλα παλικαρι μου εσυ εχεις πεσει στο καζανι με τα ληγμένα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Μίλησε και ο lahanos... :rotflmao:

Γιαυτό είμαι σαν τον Οβελίξ.... :D

TROOPER
08/04/2008, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από drow
ειτε βρω την απαντηση στο γιατι ειτε οχι το αποτελεσμα δεν αλαζει.και το αποτελεσμα ειναι που μενει.ο κοσμος θελει μασημενη τροφη.


"Η Τέχνη (όπως και η Επιστήμη και η φιλοσοφία) που βοηθάει τις δυνάμεις του μέλλοντος να νικήσουν,αυτή ναι 'Τέχνη' αληθινή.Είναι η Τέχνη,που 'ομοψυχεί' τους λαούς στον αγώνα τους για δικαιοσύνη και λευτερία.Η τέχνη που τους συνειδητοποιεί,τους ενώνει συναισθηματικά και ιδεολογικά και τους κινέι στη λυτρωτική δράση.Κι η τέχνη τούτη σε καιρούς αποσύνθεσης των κοινωνικών συστημάτων, σε καιρούς που παλεύουν ο παλιός ο κόσμος με τον καινούριο,είναι,από τον ίδιο της το ρόλο του "χαλαστή και χτίστη",τέχνη επαναστατική."

απόσπασμα απο τα Αισθητικά του Βάρναλη

ωραια.

η κινηση λοιπον αυτη με το σκυλο να αργοπεθαινει απο ασιτια εθεσε σε ομοψυχια τον κοσμο.

αλλα σε ομοψυχια για τι ακριβως???

να κρινουν τον εμπνευστη η να κρινουν τους εαυτους τους και να βελτιωθουν???

και αλλη μια λεπτομερια....ο συγκεκριμενος ζει με την εικονα των σκυλιων που λοιμοκτονουν στη πολη του.δεν του κανει αισθηση οπως δεν κανει αισθηση σε εναν ιατροδικαστη ενα τεμαχισμενο πτωμα.

gcrook
08/04/2008, 16:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
@TROOPER
@VegasKitty

Το πήρατε απ’ τα μουτρα το παιδι, κριμα ειναι
:look:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Εσενα δεν σε εχω γνωριζω αλλα του αλλουλου που πεταξε 5-6 γελια μαζεμενα εχω να του πω,οτι αν πριν απο 2 χρονακια μια ψυχη δεν τον ειχε κουβαλησει στην ετησια του μοτο,τωρα οχι απλα δεν θα ηξερε τι σημαινει οδικη ασφαλεια,αλλα ουτε κατα που πεφτει το Αυτοκινητοδρομιο Μεγαρων.

TROOPER
08/04/2008, 16:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
@TROOPER
@VegasKitty

Το πήρατε απ’ τα μουτρα το παιδι, κριμα ειναι
:look:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

εχεις δει τα μουτρα του ???:lol: :lol: :lol:

drow
08/04/2008, 16:15
το ακριβως αντιθετο υποστηριζω.οτι αυτη η κινηση του αυτοαποκαλουμενου καλλιτεχνη δεν εχει καμια σχεση με αυτο που λεει ο μπαρμπα-Βαρναλης αρα για ποια τεχνη αφυπνισης μιλαμε?

TROOPER
08/04/2008, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Εσενα δεν σε εχω γνωριζω αλλα του αλλουλου που πεταξε 5-6 γελια μαζεμενα εχω να του πω,οτι αν πριν απο 2 χρονακια μια ψυχη δεν τον ειχε κουβαλησει στην ετησια του μοτο,τωρα οχι απλα δεν θα ηξερε τι σημαινει οδικη ασφαλεια,αλλα ουτε κατα που πεφτει το Αυτοκινητοδρομιο Μεγαρων.

ζουσα και καβαλουσα και ασχολιομουν με καταγματα και τροχαιο ατυχημα και πριν απο 2 χρονια γιωργο.

sniper
08/04/2008, 16:16
αρχίζει και γίνεται προσωπικό το θέμα;



Χμ.....

TROOPER
08/04/2008, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από drow
το ακριβως αντιθετο υποστηριζω.οτι αυτη η κινηση του αυτοαποκαλουμενου καλλιτεχνη δεν εχει καμια σχεση με αυτο που λεει ο μπαρμπα-Βαρναλης αρα για ποια τεχνη αφυπνισης μιλαμε?

τουλαχιστον προσπαθησε...

εσυ προτεινεις κατι καλυτερο η μονο απο θεση ισχυος κρινεις ?

marulis
08/04/2008, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Μίλησε και ο lahanos... :rotflmao:

Γιαυτό είμαι σαν τον Οβελίξ.... :D Ε όχι και διπλη ονομασια με το ζορι. :mad:

Εχε χάρη που είσαι καλο πιδι και σε συγχωρώ :winka:


126852

Cpt. Haddock
08/04/2008, 16:17
ώρα να φεύγουμε :lol:

snip κλείδωσέ το καλύτερα :wave2:

EVI
08/04/2008, 16:18
ρε δε μας χεζετε με τα φιλοσοφικα σας? μαλακας ηταν ο μπεοκαλλιτεχνης δλδ αν ζουμε σε μια μιζερια εμεις την χρυσωνουμε μεσα απο την φρικη που ζουμε και το σκοταδισμο μεσα στη ψυχη μας ΜΑΙ ΑΣΣ Ας παει σε μεταλ συναυλια ο τζιτζιφιογκος να δει εκει νταρκιλα μετα μουσικης κιολας ας στησουμε στο τοιχο ανθρωπους στις 28 οκτομβριου να τους σκοτωνουμε να δειξουμε καλλιτεχνικα τι καναν οι γερμανοι Α ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΣ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΑΠΟΥΝΙ ρε σε καμμια αντεργκραουντ εκθεση τεχνης και αυτον τον τριμαλακα που εβαλε την σβαστιγκα στην σημαια μου ας τον βαλουμε στον πανθεον των καλλιτεχνων στα σχολικα βιβλια βρε ουστ στραβογαμημενοι του πουτσου γουονα μπι καλλιτεχνες και καθομαστε και το σχολιαζουμε κιολας και ψαχνουμε να βρουμε τι? ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΑΝ ΣΥΝΟΛΟ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΡΧΙΔΙΕΣ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΣΕ ΠΑΝΙΔΑ ΚΑΙ ΧΛΩΡΙΔΑ ΓΙΝΟΝΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΕ ΑΣ ΜΕΙΝΟΥΜΕ Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΥΓΕΙΗΣ ΣΤΟ ΝΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ


αυτα ειχα να πω και δε λεω τπτ αλλο γιατι θα αρχισω να βριζω :hypnotize :smokin:

gcrook
08/04/2008, 16:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ζουσα και καβαλουσα και ασχολιομουν με καταγματα και τροχαιο ατυχημα και πριν απο 2 χρονια γιωργο.

Καμια σχεση με αυτο που ειπα.
Και οι γιατροι ξεκρανωτοι (και μεθυσμενοι καμια φορα) κυκλοφορουν μετα απο χειρουργεια κατι τυπων που νομιζαν οτι δερματινα φορανε μονο οι "αγωνιαρηδες"

EVI
08/04/2008, 16:20
τωρα που το ξαναδιαβασα ......... εκρυβα μια οργη μεσα μου

:rotflmao: :lol: :blush:

gcrook
08/04/2008, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
αρχίζει και γίνεται προσωπικό το θέμα;



Χμ.....

Οταν καμια φορα σε τετοια θεματα βαζουν το χερακι τους (κυριολεκτικα) και τιποτα προβοκατορες....

byron
08/04/2008, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ώρα να φεύγουμε :lol:

snip κλείδωσέ το καλύτερα :wave2:

Ναι ρε και να φακελώσουμε και τους διαφωνούντες...:rolleyes:

Αφήστε τη κουβεντα να εξελιχθεί. Αν γίνει μεταξύ κάποιων προσωπικό θέμα, θα τους φάω λάχανο:a016:

Operater
08/04/2008, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ωραια.

η κινηση λοιπον αυτη με το σκυλο να αργοπεθαινει απο ασιτια εθεσε σε ομοψυχια τον κοσμο.

αλλα σε ομοψυχια για τι ακριβως???

να κρινουν τον εμπνευστη η να κρινουν τους εαυτους τους και να βελτιωθουν???

και αλλη μια λεπτομερια....ο συγκεκριμενος ζει με την εικονα των σκυλιων που λοιμοκτονουν στη πολη του.δεν του κανει αισθηση οπως δεν κανει αισθηση σε εναν ιατροδικαστη ενα τεμαχισμενο πτωμα.

Ομοψυχία για να στρουθοκαμηλίσουμε...... Να επιρρίψουμε το άγχος των ευθυνών μας και
το βάρος της ανευθυνότητάς μας σε άλλον/ους... Σαν να τον ρίχνουμε στην αρένα... Έτσι του αξίζει, αλλά όχι άλλο "άρτος και θεάματα". Είναι μισητός...αλλά εμείς πόσο καλύτεροι είμαστε.

Γιώργο, αυτή είναι η δουλειά του ιατροδικαστή, δεν το δημοσιοποιεί, δεν κάνει τα βίτσια του και έχει ένα συγκεκριμένο σκοπό...

TROOPER
08/04/2008, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Καμια σχεση με αυτο που ειπα.
Και οι γιατροι ξεκρανωτοι (και μεθυσμενοι καμια φορα) κυκλοφορουν μετα απο χειρουργεια κατι τυπων που νομιζαν οτι δερματινα φορανε μονο οι "αγωνιαρηδες"

αυτο ομως δεν εχει να κανει με μενα εν αντιθεση με το προηγουμενο ποστ σου.

πριν απαντησα.

τωρα δε με αφορα να απαντησω.ας απαντησει κανας ακρανωτος γιατρος.

:wave2:

VegasKitty
08/04/2008, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
ρε δε μας χεζετε με τα φιλοσοφικα σας? μαλακας ηταν ο μπεοκαλλιτεχνης δλδ αν ζουμε σε μια μιζερια εμεις την χρυσωνουμε μεσα απο την φρικη που ζουμε και το σκοταδισμο μεσα στη ψυχη μας ΜΑΙ ΑΣΣ Ας παει σε μεταλ συναυλια ο τζιτζιφιογκος να δει εκει νταρκιλα μετα μουσικης κιολας ας στησουμε στο τοιχο ανθρωπους στις 28 οκτομβριου να τους σκοτωνουμε να δειξουμε καλλιτεχνικα τι καναν οι γερμανοι Α ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΣ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΑΠΟΥΝΙ ρε σε καμμια αντεργκραουντ εκθεση τεχνης και αυτον τον τριμαλακα που εβαλε την σβαστιγκα στην σημαια μου ας τον βαλουμε στον πανθεον των καλλιτεχνων στα σχολικα βιβλια βρε ουστ στραβογαμημενοι του πουτσου γουονα μπι καλλιτεχνες και καθομαστε και το σχολιαζουμε κιολας και ψαχνουμε να βρουμε τι? ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΑΝ ΣΥΝΟΛΟ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΡΧΙΔΙΕΣ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΣΕ ΠΑΝΙΔΑ ΚΑΙ ΧΛΩΡΙΔΑ ΓΙΝΟΝΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΕ ΑΣ ΜΕΙΝΟΥΜΕ Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΥΓΕΙΗΣ ΣΤΟ ΝΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ


αυτα ειχα να πω και δε λεω τπτ αλλο γιατι θα αρχισω να βριζω :hypnotize :smokin:


:a19: :a23: :a21: :a20: :a18:



Βεβαια, και καμοια "." και "," και κανα "εντερ" καλο θα ταν αλλα δε πειραζει... :smilea:

Cpt. Haddock
08/04/2008, 16:21
whatever :wave2:

(το κλειδωμα το πρότεινα σε αντιδιαστολή με τη "ζωνη")

TROOPER
08/04/2008, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater


Γιώργο, αυτή είναι η δουλειά του ιατροδικαστή, δεν το δημοσιοποιεί, δεν κάνει τα βίτσια του και έχει ένα συγκεκριμένο σκοπό...

ναι ρε απλα εθεσα το θεμα της εξικοιωσης.

drow
08/04/2008, 16:22
τουλαχιστον προσπαθησε...

Σοβαρα τωρα φιλε μου πιστευεις οτι προσπαθησε?η οτι ηθελε απλα αναγνωριση?και αν προσπαθησε ΣΑΝ καλλιτεχνης ο Ριτσος και ο Βαρναλης τι εκαναν?

και στο κατω κατω οποιος προκαλει την κοινη αιδω δεν σημαινει οτι κανει τεχνη,απλα προκαλει...

p@nos
08/04/2008, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ναι ρε και να φακελώσουμε και τους διαφωνούντες...:rolleyes:

Αφήστε τη κουβεντα να εξελιχθεί. Αν γίνει μεταξύ κάποιων προσωπικό θέμα, θα τους φάω λάχανο:a016:


να αρχιζω να βριζω να το πνιξουμε το κουνελι(το thread)????




:lol: :lol: :lol:

TROOPER
08/04/2008, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
whatever :wave2:

(το κλειδωμα το πρότεινα σε αντιδιαστολή με τη "ζωνη")

εχω δικαιωμα ψηφου???

ζωνη

ζωνη

ζωνη !!!!!

Operater
08/04/2008, 16:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
Ε όχι και διπλη ονομασια με το ζορι. :mad:

Εχε χάρη που είσαι καλο πιδι και σε συγχωρώ :winka:

Έλα ρε......αστειάκι (πήγα να) κάνω.... :smilea: :smilea:

Cpt. Haddock
08/04/2008, 16:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ζωνη !!!!!

όχι, γιατι καλό είναι οι απόψεις που γράφτηκαν εδω να μείνουν :winka:

p@nos
08/04/2008, 16:23
ρε παιδια τι ακριβως ειναι η ζωνη???


:look:

TROOPER
08/04/2008, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από drow
τουλαχιστον προσπαθησε...

Σοβαρα τωρα φιλε μου πιστευεις οτι προσπαθησε?η οτι ηθελε απλα αναγνωριση?και αν προσπαθησε ΣΑΝ καλλιτεχνης ο Ριτσος και ο Βαρναλης τι εκαναν?

και στο κατω κατω οποιος προκαλει την κοινη αιδω δεν σημαινει οτι κανει τεχνη,απλα προκαλει...

ο βαρναλης και ο ριτσος προσπαθησαν και οπως βλεπουμε απετυχαν.αν ειχαν πετυχει η τεχνη θα ειχε παρει αλλο δρομο μαλλον.

και στο κατω κατω ακομα δε μας ειπες τι δρατικο προτεινεις εσυ.

VegasKitty
08/04/2008, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
εχω δικαιωμα ψηφου???

ζωνη

ζωνη

ζωνη !!!!!


Ε τετοιος :a27: που χεις καταληξει να σαι πως να μην φυγει το θρεαντ.. :smokin:



:a36: :a36:



ε μιας που θα φυγει ας γελασουμε και λιγο :D

TROOPER
08/04/2008, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
ρε παιδια τι ακριβως ειναι η ζωνη???


:look:

διαλεξε χρωμα

byron
08/04/2008, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
ρε παιδια τι ακριβως ειναι η ζωνη???
:look:

Αυτή που φοράμε στη μέση. Ενίοτε την βγάζουμε και πλακώνουμε στις φάπες τους απείθαρχους. :winka:

EVI
08/04/2008, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
ρε παιδια τι ακριβως ειναι η ζωνη???


:look:

κατι για τους κουτακιδες εινια δε θυμαμαι να σου πω ακριβως μην ασχολησε ρε φλωριες

:rotflmao: :rotflmao: :lol:

p@nos
08/04/2008, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Αυτή που φοράμε στη μέση. Ενίοτε την βγάζουμε και πλακώνουμε στις φάπες τους απείθαρχους. :winka:


μιας και μοντ κανει δημοσιως αναφορα σε αυτην(και δεν σου ειπε με πμ) ειναι κατι που μπορουμε να μαθουμε...


:winka:

TROOPER
08/04/2008, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
όχι, γιατι καλό είναι οι απόψεις που γράφτηκαν εδω να μείνουν :winka:

και τι θα κερδισουμε ρε καπιταν ??

αντε το πολυ πολυ σε καμια διασταση αποψεων να επαναφερουμε το θεμα της υποκρισιας, του δεθενηλικιου και τις στασημοτητας που μας διακρινει.

ε και ???

byron
08/04/2008, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ο βαρναλης και ο ριτσος προσπαθησαν και οπως βλεπουμε απετυχαν.αν ειχαν πετυχει η τεχνη θα ειχε παρει αλλο δρομο μαλλον.

και στο κατω κατω ακομα δε μας ειπες τι δρατικο προτεινεις εσυ.

Τρουπερ έλεος.....

gcrook
08/04/2008, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Αυτή που φοράμε στη μέση. Ενίοτε την βγάζουμε και πλακώνουμε στις φάπες τους απείθαρχους. :winka:

Μην ειν' αυτο το πραγμα που αμα λαχει πεταω και φορα παρτιδα κανα παλιο θρεντ απο κει και σφιγγουν οι κωλοι (οσοι ειναι ακομα χαλαροι) :blush:

Operater
08/04/2008, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty
ε μιας που θα φυγει ας γελασουμε και λιγο [/SIZE] :D

:wave2:

drow
08/04/2008, 16:28
ο βαρναλης και ο ριτσος προσπαθησαν και οπως βλεπουμε απετυχαν.αν ειχαν πετυχει η τεχνη θα ειχε παρει αλλο δρομο μαλλον.

τι να πω?απετυχαν?εχουν γινει κλασσικοι,που σημαινει οτι εχουν μπει στο πανθεον της αθανασιας,αν δεν ξερεις τι σημαινει αυτο ανετρεξε στον Ομηρο.τουλαχιστον αυτο που πετυχαν ειναι να εκφρασουν εναν ολοκληρο λαο με τα τελειοτερα μεσα αισθητικης

και στο κατω κατω ακομα δε μας ειπες τι δρατικο προτεινεις εσυ.

Για την τεχνη τι προτεινω η για την ζωη?πες μου και θα σου απαντησω

TROOPER
08/04/2008, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Τρουπερ έλεος.....


126853

byron
08/04/2008, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Μην ειν' αυτο το πραγμα που αμα λαχει πεταω και φορα παρτιδα κανα παλιο θρεντ απο κει και σφιγγουν οι κωλοι (οσοι ειναι ακομα χαλαροι) :blush:

Όπερ μεθερμηνευόμενον;

gcrook
08/04/2008, 16:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Όπερ μεθερμηνευόμενον;

Οπερ μεθερμηνευομενον, οταν εισαι γενικος χανεις κομματακι το χιουμορ σου.

Cpt. Haddock
08/04/2008, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Οπερ μεθερμηνευομενον, οταν εισαι γενικος χανεις κομματακι το χιουμορ σου.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

byron
08/04/2008, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Οπερ μεθερμηνευομενον, οταν εισαι γενικος χανεις κομματακι το χιουμορ σου.

Καθόλου θα έλεγα. Μες τη καλή χαρά είμαι.

TROOPER
08/04/2008, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από drow
ο βαρναλης και ο ριτσος προσπαθησαν και οπως βλεπουμε απετυχαν.αν ειχαν πετυχει η τεχνη θα ειχε παρει αλλο δρομο μαλλον.

τι να πω?απετυχαν?εχουν γινει κλασσικοι,που σημαινει οτι εχουν μπει στο πανθεον της αθανασιας,αν δεν ξερεις τι σημαινει αυτο ανετρεξε στον Ομηρο.τουλαχιστον αυτο που πετυχαν ειναι να εκφρασουν εναν ολοκληρο λαο με τα τελειοτερα μεσα αισθητικης

και στο κατω κατω ακομα δε μας ειπες τι δρατικο προτεινεις εσυ.

Για την τεχνη τι προτεινω η για την ζωη?πες μου και θα σου απαντησω

μπηκαν στο πανθεον της αθανασιας.κανεις δεν αντιλεγει.αλλα τι εμεινε εκτος απο την αθανασια των 2 αυτων???

ποσοι εχουν διαβασει κατι εστω κατι απο αυτους?
και απο αυτους που διαβασανε ποσοι νιωσανε και ενστερνιστηκανε αυτα που διαβασανε???:sad:

τι προτεινεις για να αλλαξει το γεγονος οτι ο καθενας και ολοι μαζι ζουμε τον υπνο του δικαιου και εθελοτυφλουμε στα μυριαδες προβληματα που μαστιζουνε το ανθρωπινο γενος η τουλαχιστον ενα απο τα μυριαδες προβληματα.

TROOPER
08/04/2008, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Καθόλου θα έλεγα. Μες τη καλή χαρά είμαι.

πουλησαμε ε???

:lol: :lol: :lol:

gcrook
08/04/2008, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Καθόλου θα έλεγα. Μες τη καλή χαρά είμαι.

Μπας και εχασα εγω το δικο μου; :sad:

(ο καπτεν πολυ γελαει σημερα,μαλλον αυτος θα το βρηκε) :rolleyes:

el_hymador
08/04/2008, 16:36
Ρε τι παπατζες θα ακουσουμε (διαβασουμε) ακομα...:rolleyes:


Ο καλλιτεχνης ηθελε να αφυπνισει το φιλοτεχνο κοινο σχετικα με τα αδεσποτα που πεθαινουν αβοηθητα στους δρομους...

τα @@ μας κουνιουνται και δεν παραπονιουνται...

ας εστηνε μια αναδρομικη εκθεση σε μια φτωχογειτονια -γεκτο της Λατινικης Αμερικης λοιπον και ας εβελεπαν οι εικαστικοι του κολου τι σημαινει ανεχεια, φτωχια, αρρωστιες και θανατος real-time!! οxι στο αποστειρωμενο περιβαλλον της γκαλερι...εκει στις φαβελες να πανε......και δεν μιλαμε για σκυλους αλλα για ανθρωπους....

βεβαια θα μου πεις οι politicaly correct ευαισθητοποιημενοι και σκεπτομενοι φιλοτεχνοι δεν πανε σε τετοια μερη, λασπωνονται τα SUV και τα sebago...

Εγω νευριαζω περισσοτερο γιατι ολες αυτες οι τσουτσες του "νεωτερισμου" στα εικαστικα αναλλωνονται απλως στο ποσο σοκαριστικοι μπορουν να γινουν, ωστε να τραβηξουν την προσοχη πανω τους....θα βρεθει και ενα μαλακας κριτικος τεχνης να εκεθειασει το εργο του "καλλιτεχνη" γραφοντας ενα κατεβατο με παπαρεδελλες και ασυναρτησιες, με παραπομπες στα συγχρονα εικαστικα κινηματα και θα κοτσαρει και ενα κοινωνικοπολιτικο σχολιο και αυτο ηταν...φτιαχτηκε ο "καλλιτεχνης!!"

Μπορει να μιλαμε τοσο ωρα για την κακοποιηση και τον βασανισμο των σκυλων και μερικοι να το θεωρουν ως αφυπνιση αλλα πολυ περισσοτερο μιλαμε για τον καλλιτεχνη αν δεν το εχετε καταλλαβει...

Σε απαντηση του ερωτηματος που τεθηκε σχετικα με το αν εχουμε κανει περιλθαψει/ βοηθησει καποιο αδεσποτο θα απαντησω με ερωτηση:

ο μαλακας ο καλλιτεχνης ποσα απο τα χρηματα που θα ειπραξει οταν αγορασουν καποιο "εργο" του για χιλιαδες δολλαρια/ ευρω οι "φιλοτεχνοι" θα διαθεσει για τα αδεσποτα;

ελα μου ντε;

Operater
08/04/2008, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
πουλησαμε ε???

:lol: :lol: :lol:

Πωλητής είναι? :confused: Ετσι εξηγούνται όλα... :p

EVI
08/04/2008, 16:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Ρε τι παπατζες θα ακουσουμε (διαβασουμε) ακομα...:rolleyes:


Ο καλλιτεχνης ηθελε να αφυπνισει το φιλοτεχνο κοινο σχετικα με τα αδεσποτα που πεθαινουν αβοηθητα στους δρομους...

τα @@ μας κουνιουνται και δεν παραπονιουνται...

ας εστηνε μια αναδρομικη εκθεση σε μια φτωχογειτονια -γεκτο της Λατινικης Αμερικης λοιπον και ας εβελεπαν οι εικαστικοι του κολου τι σημαινει ανεχεια, φτωχια, αρρωστιες και θανατος real-time!! οxι στο αποστειρωμενο περιβαλλον της γκαλερι...εκει στις φαβελες να πανε......και δεν μιλαμε για σκυλους αλλα για ανθρωπους....

βεβαια θα μου πεις οι politicaly correct ευαισθητοποιημενοι και σκεπτομενοι φιλοτεχνοι δεν πανε σε τετοια μερη, λασπωνονται τα SUV και τα sebago...

Εγω νευριαζω περισσοτερο γιατι ολες αυτες οι τσουτσες του "νεωτερισμου" στα εικαστικα αναλλωνονται απλως στο ποσο σοκαριστικοι μπορουν να γινουν, ωστε να τραβηξουν την προσοχη πανω τους....θα βρεθει και ενα μαλακας κριτικος τεχνης να εκεθειασει το εργο του "καλλιτεχνη" γραφοντας ενα κατεβατο με παπαρεδελλες και ασυναρτησιες, με παραπομπες στα συγχρονα εικαστικα κινηματα και θα κοτσαρει και ενα κοινωνικοπολιτικο σχολιο και αυτο ηταν...φτιαχτηκε ο "καλλιτεχνης!!"

Μπορει να μιλαμε τοσο ωρα για την κακοποιηση και τον βασανισμο των σκυλων και μερικοι να το θεωρουν ως αφυπνιση αλλα πολυ περισσοτερο μιλαμε για τον καλλιτεχνη αν δεν το εχετε καταλλαβει...

Σε απαντηση του ερωτηματος που τεθηκε σχετικα με το αν εχουμε κανει περιλθαψει/ βοηθησει καποιο αδεσποτο θα απαντησω με ερωτηση:

ο μαλακας ο καλλιτεχνης ποσα απο τα χρηματα που θα ειπραξει οταν αγορασουν καποιο "εργο" του για χιλιαδες δολλαρια/ ευρω οι "φιλοτεχνοι" θα διαθεσει για τα αδεσποτα;

ελα μου ντε;




Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
ρε δε μας χεζετε με τα φιλοσοφικα σας? μαλακας ηταν ο μπεοκαλλιτεχνης δλδ αν ζουμε σε μια μιζερια εμεις την χρυσωνουμε μεσα απο την φρικη που ζουμε και το σκοταδισμο μεσα στη ψυχη μας ΜΑΙ ΑΣΣ Ας παει σε μεταλ συναυλια ο τζιτζιφιογκος να δει εκει νταρκιλα μετα μουσικης κιολας ας στησουμε στο τοιχο ανθρωπους στις 28 οκτομβριου να τους σκοτωνουμε να δειξουμε καλλιτεχνικα τι καναν οι γερμανοι Α ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΣ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΑΠΟΥΝΙ ρε σε καμμια αντεργκραουντ εκθεση τεχνης και αυτον τον τριμαλακα που εβαλε την σβαστιγκα στην σημαια μου ας τον βαλουμε στον πανθεον των καλλιτεχνων στα σχολικα βιβλια βρε ουστ στραβογαμημενοι του πουτσου γουονα μπι καλλιτεχνες και καθομαστε και το σχολιαζουμε κιολας και ψαχνουμε να βρουμε τι? ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΑΝ ΣΥΝΟΛΟ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΡΧΙΔΙΕΣ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΣΕ ΠΑΝΙΔΑ ΚΑΙ ΧΛΩΡΙΔΑ ΓΙΝΟΝΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΕ ΑΣ ΜΕΙΝΟΥΜΕ Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΥΓΕΙΗΣ ΣΤΟ ΝΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ


αυτα ειχα να πω και δε λεω τπτ αλλο γιατι θα αρχισω να βριζω :hypnotize :smokin:







αυτο ηθελα να πω στα ελληνικα που ειπε εγραψε ο ελ αλλα δε θυμομουν τις λεξεις ευχαριστω κυριε ελ με καλυψες

:beer:

byron
08/04/2008, 16:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
(ο καπτεν πολυ γελαει σημερα,μαλλον αυτος θα το βρηκε) :rolleyes:

Όντως...

Κάτσε να μας πει και την άποψη του για το καλλιτεχνικό παραλήρημα του Τότσικα.
Δεν μπορεί να μην έχει αντιλογο ο κάπταιν.

Καπταιν !! Πως σου φαίνεται το έργο του καλλιτέχνη;


126854

Cpt. Haddock
08/04/2008, 16:44
ρε αφήστε με απ΄εξω....

την αποψή μου για το θέμα την είπα.


(την ιδια είπε κι ο τρουπερ αλλα χρειαστηκε 5 ποστς παραπανω :wacko: )


καλο απόγεμα κορίτσια :wave2:

EVI
08/04/2008, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Όντως...

Κάτσε να μας πει και την άποψη του για το καλλιτεχνικό παραλήρημα του Τότσικα.
Δεν μπορεί να μην έχει αντιλογο ο κάπταιν.

Καπταιν !! Πως σου φαίνεται το έργο του καλλιτέχνη;

Να σου πω εγω απο κει επνευστικε ο γκουσγκουνης το γνωστο <<θες -βαλε οτι θες εσυ- καρπουζι?>>
<<οχι>>
<<καλα θα σε μαμισω>>

οεο :lol:

TROOPER
08/04/2008, 16:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador


Μπορει να μιλαμε τοσο ωρα για την κακοποιηση και τον βασανισμο των σκυλων και μερικοι να το θεωρουν ως αφυπνιση αλλα πολυ περισσοτερο μιλαμε για τον καλλιτεχνη αν δεν το εχετε καταλλαβει...


αυτο λεω τοση ωρα αλλα ματαια κωστα.

drow
08/04/2008, 16:46
Απο ποια προσφορά θέλεις να αρχίσουμε?
Στην αισθητική παιδεία αυτού του λαού?
Στην πολιτιστική κληρονομιά?
Στο ότι αν δεν ήταν κάτι τέτοιοι σαν αυτούς τους "αποτυχημένους" εσύ σήμερα θα μίλαγες Γερμανικά κι όλη η Ευρώπη ίσως...?
Στην αντίσταση στην ασχήμια που αναδεικνύεται από το έργο τους?
Στην διαμορφωμένη κουλτούρα αυτού του λαού, που τόσο την φοβούνται ώστε να πασχίζουν από το πρωί μέχρι το βράδυ για να την ξεριζώσουν από την συνείδηση μας?

Αυτό που σου προτείνω στο άμεσο μέλλον είναι να τους διαβάσεις για να τους καταλάβεις, όταν το κάνεις θα σου πω και τη συνέχεια...

TROOPER
08/04/2008, 16:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ρε αφήστε με απ΄εξω....

την αποψή μου για το θέμα την είπα.


(την ιδια είπε κι ο τρουπερ αλλα χρειαστηκε 5 ποστς παραπανω :wacko: )


καλο απόγεμα κορίτσια :wave2:

+1

αντιο και γεια σας.

:wave2:

byron
08/04/2008, 16:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ρε αφήστε με απ΄εξω....

την αποψή μου για το θέμα την είπα.


(την ιδια είπε κι ο τρουπερ αλλα χρειαστηκε 5 ποστς παραπανω :wacko: )


καλο απόγεμα κορίτσια :wave2:

Nα άφήσουμε απ΄έξω re man, αλλά τσουπ τσουπ, όλο ποστάκια χώνεις.

καλό απόγευμα είπες με ένα ποστ, και άφησες ένα υπονοούμενο ΝΑΑΑΑ για την νοημοσύνη του τρούπερ....:lol:

Cpt. Haddock
08/04/2008, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
και άφησες ένα υπονοούμενο ΝΑΑΑΑ για την νοημοσύνη του τρούπερ....:lol:

δεν ήξερα οτι χρειάζεται ν΄αφήσω κι υπονοούμενο :bigcry: :lol:

drow
08/04/2008, 16:50
Ο τύπος λοιπόν με το σκυλί...
Παραβίασε έναν απλό κανόνα της δημιουργίας που θέλει να λέγεται τέχνη, δημιούργησε για να ξεχωρίσει για να προκαλέσει....


"Εμείς δεν τραγουδάμε για να ξεχωρίσουμε, αδερφέ μου, απ'τον κόσμο εμείς τραγουδάμε για να ΣΜΙΞΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ".