PDA

View Full Version : Μάντρα για αλλαγή παπιού με καινούργια μηχανή 250cc(+ διαφορά euro)



ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΣ
07/04/2008, 18:56
Γεια σας.

Νέος στο φόρουμ, τουλάχιστον σαν χρήστης που γράφει. Διαβάζω όμως threads αρκετό καιρό σε αυτό το φόρουμ. Περιοχή: Δυτικά προάστεια(Πετρούπολη)

Έχω ένα παπί honda και κάποια στιγμή μέσα στο καλοκαίρι σκέφτομαι να πάρω μία μηχανούλα, το πολύ μέχρι 250 cc.


Προσανατολίζομαι να πάρω το YBR250 ή μπορεί και το CBF250. Οι πιθανότητες είναι περισσότερες για την αγορά του πρώτου καθώς έχω κάποιο κόλημα με την yamaha.

Ξέρετε κάποιο κατάστημα ή μάντρα που να δέχεται μεταχειρισμένα ώστε να γλυτώσω κάτι από το αρχικό κόστος αγοράς της καινούργιας μηχανής που θα πάρω ?

castoras
07/04/2008, 19:00
Περιοχή????
Αααα, γουελκαμ!!:beer:

ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΣ
07/04/2008, 19:03
Αθήνα.

Δεν έχω πρόβλημα με τα δρομολόγια στην Αθήνα, η μάντρα ας είναι οπουδήποτε στο λεκανοπέδιο Αττικής.

Όσο περισσότερες μάντρες τόσο καλύτερα για να συγκρίνω προσφορές και τιμές.

veletzas
07/04/2008, 23:22
ειναι καλυτερα να το πουλησεις σε ιδιωτη κ να παρεις το χρημα:wave2:

Tigas
08/04/2008, 00:08
Πήγαινε μιά βόλτα από Μιχαλακοπούλου υπάρχουν δεκάδες μαγαζιά, αλλιώς Yamaha υπάρχει στη Θηβών ο Σπηλιώτης που εάν θυμάμαι καλά έχει και μεταχειρισμένα.

castoras
08/04/2008, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
Πήγαινε μιά βόλτα από Μιχαλακοπούλου υπάρχουν δεκάδες μαγαζιά, αλλιώς Yamaha υπάρχει στη Θηβών ο Σπηλιώτης που εάν θυμάμαι καλά έχει και μεταχειρισμένα.

Έχει,έχει,αυτόν ήθελα να σου πω αλλά κόπηκε το internet...την ΟΝ μου μέσα:bawl: :bawl:

ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΣ
08/04/2008, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από veletzas
ειναι καλυτερα να το πουλησεις σε ιδιωτη κ να παρεις το χρημα:wave2:

Πράγματι αυτό είναι το πιο σωστό και προς το συμφέρον μου. Όμως οι διαδικασίες είναι πολύ ευκολότερες με ανταλλαγή+διαφορά.